Gezelligheid troef bij Ouderendag Yredeburg Yrolijke opening kinderdagverblijf Bibliotheek Limmen ontvangt Mies Bouhuys Tineke en Koen Kramer exposeren in raadhuis Activiteiten Limmen UITKIJKPOST - 6 OKTOBER PAGINA 13 Limmenniumviering Jazz Session Club Yredeburg Tuincursussen Opbrengst sponsorloop Volksmuziek van Unicorn Laatste toertocht Solexclub 't Rolletje Inschrijving kartcompetitie gestart POLITIE ^enic&tett Klaverjassen bij Meervogels Nieuw studiehuis Jac. P. Thijsse SV De Yrijheid HSV Limmen Conquista nieuws Collecte Nierstichting Babybeurs Geesterduin Trees Adrichem exposeert SV Yredeburg SV De Yrijheid AVC bosioop Thema-avond Humanistisch Yerbond Lezing over immigratie LIMMEN - Eén van de hoogtepunten van de eindejaars Limmenniumviering in Limmen wordt de bonte avond op 27 december. Deze avond wordt geheel verzorgd door 'artiesten' uit Limmen. Er hebben zich reeds vele gegadigden gemeld en het belooft een spectacualair evenement te worden. Er is nog plaats voor een aantal live-zangers of zange ressen, die met behulp van een orkest band een bekende artiest imiteren. Uiteraard wordt voor een orkestband gezorgd en worden de deelnemers pro fessioneel begeleid. Bovendien zijn er fraaie prijzen te winnen. Aanmelding staat open voor inwoners van Limmen van 16 jaar of ouder, bij Marjo Val- kering, tel. 072-5338141 of 5338523. LIMMEN - Op zondag 10 oktober is er weer een jamsessie bij de Jazz Session Club in Vredeburg. De jamsessie wordt gehouden van 16.00 tot 20.00 uur en als speciale gast treedt het combo van Wendy Schoonakker op. Toegang is gratis. Er zijn overigens plannen om in de toe komst vooraf aan de jamsessies (tussen 13.00 en 16.00 uur) een workshop voor muzikanten te houden, om kennis en kunde bij te werken. Voor meer infor matie kunt u terecht bij Fred Timmer, tel. 072-5053414 of Ron Pols, 0251- 658677. Galerie Amber Tot 10 oktober deel twee van de expo sitie 'Schepen, boten en Noach' met werk van diverse kunstenaars,te zien aan de Dusseldorperweg 18 in Limmen van donderdag toten met zaterdag tus sen 14.00 en 17.00 uur. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de 'maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie varn meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen •hebben kunnen contact opnemen met W. BToersenrtel. 0251-312778 -of-B. «Schagen, tel. 0251-314957. Geen feest zonder taart. Afgelopen zaterdag opende kinderdagverblijf Eigen Wijs officieel zijn deuren. Fotostudio Star field) LIMMEN - Al sinds juni spelen de kin deren in hun nieuwe onderkomen aan de Sportlaan 25. Maat afgelopen zater dagmiddag vond onder grote belang stelling van kinderen en ouders de offi ciële opening plaats van kinderdagver blijf Eigen Wijs, met een toespraak van wethouder Cees Rood en het aansnij den van een reusachtige, overheerlijke taart van bakker Bakker. Het kinderdagverblijf van de Stichting Kinder Opvang Limmen (KOVL) ver- huiste naar de Wollewei (voormalige school en onderkomen van de SWOLJ vanaf een woonhuis aan de Westerwe'g, waar het sinds 1996 gevestigd was. Eigen Wijs heeft op het nieuwe adres de beschikking over twee grote loka len, drie babykamers, een slaapruimte voor peuters en een speelplein. Kinde ren van nul tot vier jaar ziten bij elkaar in de groep. Bovendien is er tussen de twee groepsruimtën een kruiptunnel gemaakt, zodat kinderen zelf de ruimte kiezen. In totaal bestaat de bevolking van het dagverblijf uit ongeveer vijftig kinde ren. Toch is er nu alweer een wachtlijst. Wethouder Rood bracht afgelopen za terdag wel goed nieuws mèt de belofte dat er in Limmen gesubsidieerde op vangplaatsen voor kinderen komen. Via de gemeente kan dan subsidie van het rijk worden gevraagd, zodat opvang ook betaalbaar wordt voor ouders die geen vergoeding krijgen van hun werk gever. De KOVL wil de opvang verder uit breiden met buitenschoolse opvang voor kinderen tot 16 jaar, in de ruimte waar nu nog peuterspeelzaal Klein Duimpje is gevestigd. Klein Duimpje moet dan verhuizen naar het gebouw van de Corneliusschool, als binnenkort de nieuwe, extra lokalen voor de basis schoolleerlingen klaar zijn. Ook streeft de~KOVL naar meer gastouders, die kinderen bij hen thuis opvangen. LIMMEN - Sport, spel en bovenal veel gezelligheid. Dat was de doelstelling die het Comité Dag van de Ouderen van de SWOL in Limmen had voor de viering van de internationale Dag van de Ouderen op 1 oktober. En gezellig was het zeker, afgelopen vrijdag in Vredeburg. Zo'n tachtig senioren ver maakten zich opperbest bij de diverse activiteiten. Na de inspanningen van de fietstocht en het countryline-dansen 's morgens, hadden de meesten na een weldadige lunch nog genoeg energie over om 's middags vol enthousiasme de strijd aan te gaan bij de verschillende spelonder- delen. Tussendoor werd nog spontaan een gelegenheids-shantykoor gefor meerd, dat maar weer eens duidelijk maakte dat er in Limmen voldoende zangtalent aanwezig is. Behoorlijk fanatiek ging het er soms LIMMEN - Jeanine Jonker start bin nenkort weer een aantal tuincursussen. Zo is er voor degene die meer inzicht wil hebben in hoe te snoeien een vijf lessen durende snoeicursus. Deze start dinsdagavond 2 november in Purmer- end. In de nieuwe cursus metamorfose kunnen cursisten vier lessen weg dro men aan de hand van dia's. Tevens is er informatie die van belang is om de tuin een ware metamorfose te laten onder gaan, ideeën en suggesties waardoor u met andere ogen kijkt naar de moge lijkheden. Deze cursus start op 1 no vember in Limmen. In de cursus Tuinontwerpen gaan cur sisten stap voor stap opdrachten uit werken om tot een fraai ontwerp te ko men voor de eigen tuin. Belangrijk is dat de onderhoudsbehoefte van de tuin aangepast is aan de tijd die u er aan wilt besteden. Voor alle mensen die plannen hebben om de tuin te veranderen wordt dezé cursus in Limmen en Purmerend gege ven, met start op respectievelijk de avonden 1 en 2 november. In zes lessen en enkele uren thuis maken, cursisten een op hun wensen aangepast ontwerp. Voor informatie: tel. 072-5053646. LIMMEN - Vandaag,'woensdag 6 okto ber, gaat de Kinderboekenweek van start. Dit jaar gaat de kinderboeken week helemaal over school, met het thema'Van apenstaartje tot apenkooi'. De bekende schrijfster van kinderboe ken Mies Bouhuys komt op uitnodiging van de Stichting Culturele Raad Lim men op zaterdag 9 oktober op bezoek in de bibliotheek in Limmen. Mies Bouhuys begon al jong met schHj-f1^ ven. Zij schreef een groot aantal boe ken met gedichten, verhalen, toneel stukken en musicals voor kinderen tus sen vier en veertien jaar. Voor volwas senen en kinderen schreef zij boven dien een aantal televisiestukken en - series. Veel van haar boeken gaan over dingen die ze zelf als kind in de oorlog meemaakte. Zij studeerde Spaans en vertaalde poë zie en toneel uit het Spaans en Engels. Mies Bouhuys kreeg diverse prijzen, zowel voor haar toneelwerk als voor haar kinderboeken. Haar meest reeen- over te boek 'Het kattemeisje' gaat theater. Om 14.00 uur zijn de kinderen van 6 tot en met 8 jaar welkom. Om 15.00 uur worden de kinderen van 9 tot en met 11 jaar verwacht. Ook hun ouders zijn van harte welkom. De toegangsprijs be draagt f 2,50. Reserveren kan bij het gemeentehuis, tel. 5051456 en bij de bibliotheek, tel. 5052135. H9V t5f -TiL'U Woensdag 13 oktober van 15.00 tot 16.00 uur kunnen kinderen van 6 tot 9 jaar de oerwoudschool bezoeken in de bibliotheek. Op de oerwoudschool gaat alles anders als op de gewone school. Wie een echt oerwouddiploma wil halen, kan terecht op de oerwoud- school. De toegangsprijs is f 2,50. Verder zijn er tijdens de kinderboeken week boekenleggers beschikbaar om mee te nemen. Ook kunnen bezoekers de bekroonde boeken bekijken of ge woon een lekker leesboek uitzoeken. De drie kinderen die het meeste sponsorgeld hebben opgehaald kregen hun prijs uit handen van de voorzitter van de contactgroep. LIMMEN - Een totaalbedrag van f 6.077,15. Dat is de voorlopige op brengst van de sponsorwandeltocht die de Erfurt contactgroep anderhalve week geleden hield voor kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van de Limmer basisscholen. Vorige week woensdag kregen de drie kinderen die het meeste sponsorgeld bij elkaar hadden gelopen een prijs, een cadeaubon van de plaat selijke winkeliersvereniging, uitgereikt door de voorzitter van de Erfurt-groep. Heike Kouwenberg bracht het meeste geld bijeen: maar liefst f 200,- leverde zij in bij de Erfurt contactgroep. Jasper Erkamp 'ontving de tweede prijs, de derde prijs ging naar Sandra Bakker. De opbrengst van de sponsorloop komt ten goede aan de projecten van zuster Maria-Elisabeth in het Russische Omsk (Siberië). Zij draagt zorg voor de verspreiding van voedsel, kleding en lesmateriaal onder de allerarmsten in dit dorp. LIMMEN - Op 9 oktober speelt de groep Unicorn in Cultureel Centrum Vredeburg volksmuziek uit diverse lan den. De groep Unicorn laat zich inspi reren door muziek uit vele landen. De diversiteit in muzikale achtergrond van de groepsleden maakt dat Unicorn over een veelzijdig repertoire beschikt. Gevoelige ballades, mooie country, treurige zeemansliederen, opzwepende Ierse muziek, maar ook pop-klassiekers worden op een geheel eigen(zinnige) wijze vertolkt. De lëden van de groeg stellen zich als doel het plezier en de 'ontspanning die zij ervaren bij het maken van de mu ziek over te brengen op het publiek waardoor een ongedwongen en ont spannen sfeer ontstaat. Unicorn is dan ook een echte live-band. De zang is veelal meerstemmig, de instrumentale begeleiding daarbij is zeer afwisselend. Het concert begint om 20.15 uur en de toegang is f 10,-. Kaarten kunt u reser veren op tel. 072-5051456. AKERSLOOT - Zondag 10 oktober houdt Solexclub 't Rolletje haar laatste toertocht van dit seizoen. Deze laatste tocht, genaamd 'snerttocht', voert de rijders en rijdsters langs vele mooie plekjes van Noord-Holland en onder weg - hoe kan het ook anders - wordt er onvervalste Hollandse erwtensoep genuttigd. De inschrijving voor deze tocht is vanaf 09.30 uur en het vertrek is uiterlijk om 10.30 uur van de Vriendschap in Aker sloot. LIMMEN - Onlangs is de inschrijving gestart voor de Noord-Hollandse in- en outdoor kartcompetitie. Initiatiefnemer is Mike Put van Indoor Kart World Limmen. De competitie wordt over vijf wedstrij den verreden en het startschot zal op 31 oktober gegeven worden op het circuit van Hippo Kart en Party Centre. Elke maand (behalve december) wordt een wedstrijd verreden. Als tweede circuit is Indoor Karting West-Friesland aan de beurt, aansluitend Kart City Zaandam, Indoor Kart World Limmen en als hek kensluiter op 26 maart Kartbaan Uit geest. Bij elke wedstrijd is coureur Rob Karst als wedstrijdleider aanwezig. De wedstrijd wordt in sprintvorm gere den, waarbij iedere deelnemer mini maal drie maal twaalf minuten rijdt. De puntentelling wordt voor alle wedstrij-" den bijgehouden en het slechtste resul taat mag worden geschrapt. Inschrijven kan voor zowel één wed strijd als voor de gehele competitie, kosten zijn respectievelijk f 100,- en f 400,-. Opgeven kan bij Indoor Kart World Limmen, tel. 072-5053920. LIMMEN - De Limmer kunstenares Tineke Kramer-Pijnappel presenteert zich voor de tweede maal in het ge meentehuis. De eerste keer was direct bij de opening van het gebouw in 1994. Dit keer zijn er ook schilderijen van haar zoon Koen te bewonderen. Bij Tineke Kramer is de natuur terug te vinden in al haar werk. Haar inspiratie haalt ze uit de omgeving en haar tuin. Stillevens, vogels, oude kannen en bloe men kom je tegen in aquarel, olieverf en etsen. Verder zijn er figuratieve bronzen beelden te zien van kinderen en vrouwenfiguren. Van keramiek zijn er het schaap en naïeve kleuterfiguren. Ook serviezen zijn door haar gedeco reerd. Koen Kramer wilde als kind al recla metekenaar worden. Zijn werk is ook zijn hobby. Na de Grafische School ging hij naar de Vrije Teken Academie in Amsterdam. Daar leerde hij op doek schilderen zoals de oude meesters dit deden. Hij koos later de illustratieve richting, zeefdrukken en computerte kenen en illustreerde jeugdboekjes. In zijn vrije tijd schildert hij met acrylverf op doek. Zijn serie vrouwenfiguren is bijna voltooid. De grote doeken vallen op door bijzondere kleuren en een grove bijna impressionistische schilder stijl. Een werk van Koen Kramer. De expositie wordt geopend op don derdagmiddag 7 oktober en duurt tot 2 december en is te bezichtigen op werk dagen tijdens kantooruren, behalve op vrijdagmiddag. De toegang is gratis. 112 -Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - In de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 oktober botste een 24- jarige automobilist uit Heiloo op de Rijksweg tegen een lantaarnpaal. Ver moedelijk raakte de man van de weg doordat hij te hard reed. Bij een adem analyse kwam aan het licht dat hij te diep in het glaasje had gekeken en ongeveer 3,5 keer zoveel alcohol had gedronken als toegestaan is. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. AKERSLOOT - Vrijdag 8 oktober wordt de tweede drive gespeeld in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is om 19.30 uur open en vanaf die tijd kan men zich opgeven. Eerder opgeven kan ook bij Tineke Krom, tel. 0251-311355. Om 20.30 uur wordt er geloot en weet men aan welke tafel en met wie men die avond kaart. De drive en de verloting zijn rond 23.15 uur afgelopen. CASTRICUM - Op dinsdag 12 oktober opent staatssecretaris K. Adelmund om 11.00 uur het nieuwe studiehuis van het Jac. R Thijssecollege aan De Bloemen 65 in Castricum. De staatssecretaris zal een kubus op het dak v&n het nieuwe studiehuis plaatsen, waarin een document zit met de plannen van het Ministerie van Onderwijs voor het nieuwe millenni um. Pas in 2050 mag de kubus worden geopend. Na de opening worden drie rondleidin gen door de school en het nieuwe stu diehuis gegeven. Het nieuwe studie huis, met zes studiezalen en zes vaklo kalen, wordt de studieplek voor de bovenbouwleerlingen van havo en vwo. Hier worden ook de nieuwe vakken culturele en kunstzinnige vorming ge geven en klassieke culturele vorming. LIMMEN - De schietresultaten van vo rige week van Schietvereniging De Vrijheid: A-klasse: 1. M. Ehlhardt 97 punten, 2. K. Admiraal 96 pnt. 3. J. Drenth 95 pnt. B-klasse: 1. P. Groot 95 pnt. 2. B. Sassen 91 pnt. 3. R. Hageman 87 pnt. C-klasse: 1. F. Bakker 85 pnt. 2. M. Baltus 81 pnt. 3. H. Ammers 80 pnt. aan toe bij de vier biljarttafels tijdens het vlotbruggen. Ook bridgen en kla verjassen blijken populair te zijn, getui ge het flinke aantal deelnemers dat afgelopen vrijdagmiddag met zichtbaar genoegen een kaartje legde. De aanwe zige Limmer senioren van nu toonden zich behoorlijk behendig in de oud- Hollandse spelen van vroeger, zoals het tollenspel, het hamerspel met loden bal en het trekstangspel. Op de jeu de boules-baan achter Vre deburg was het een drukte van belang. Ware cracks, die lid zijn van de jeu de boulesclub, namen het sportief op tegen nieuwelingen die bij deze gele genheid voor het eerst de rode steen tjes betraden. De activiteiten konden mede worden georganiseerd door een bijdrage van f 1.000,- uit het Fonds Zomerpostze- gels. Nico Adrichem van het -organise rende comité sprak afgelopen vrijdag zijn tevredenheid uit over de opkomst en het verloop van de ouderendag. „We hebben dit jaar bewust gekozen voor een programma voor de oudere senio ren. Limmen telt in totaal zo'n 1200 a 1300 senioren, maar dan heb je het over 55-plussers. Vooral onder de 'jongere ouderen' zijn er velen die nog werken en niet naar zo'n ouderendag komen. Met deze opkomst zijn we daarom zeer tevreden." LIMMEN - De zevende allroundwed strijd van hengelsportvereniging Lim men was opnieuw een prooi voor Nico Schouws, die nu met vier vakwinsten al kampioen is. De wedstrijd kenmerkte zich door de vangst van vooral kleine vis. De uitslag: 1. Nico Schouws 3520 gr, 2.H. Delbrugge 2160 gr, 3. G.Tuijn 2100 gr, 4. S. Veldt 2080 gr. De laatste wedstrijd in deze reeks wordt gevist in de Markervaart, vanaf het oeverpark bij de Woudhaven, op zondag 10 oktober. Vertrek is om 7.00 uur bij café De Uitkomst. Ook de baarsvissers waren het afgelo pen weekend actief. Nabij Het Maal water in Heiloo trotseerden dertien hengelaars regen en harde wind. In de A-klasse was het Tinus Veldt die van zich liet horen. Viste hij een dag eerder bij het NK Baarzen nog buiten de prij zen, met 36 baarzen en 4 possen werd hij bij deze wedstrijd eerste. Overige uitslag A-klasse: Gerrit Tuijn 30 baarzen en 1 pos, Jan Kaandorp 20 baarzen en 3 possen. De B-klasse werd door slechts twee deelnemers vertegen woordigd: 1. Siem Droog 7 baarzen, 2. Gerrit Baars 5 baarzen. LIMMEN - De herfst is begonnen en de familiespelletjes worden weer uit de kast getrokken om de donkere dagen door te komen. De kinderwerkgroep van Conquista maakt zaterdag 9 okto ber het veelgespeelde familiespelbingo tot een waar feest, met leuke prijzen. Iedereen is welkom om 10.30 uur in Conquista. De tienerwerkgroep heeft zaterdag avond 9 oktober een verrassing in pet to. Kinderen van 12 jaar of ouder zijn welkom van 20.30 tot 23.00 uur. Ook de jongeren werkgroep van Conquista is van de partij op de vrijdag- en zaterdag van 20.30 tot 1.00 uur. LIMMEN/HEILOO - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting, gehouden in de laatste week van september, heeft in Limmen f 4612,35 opgebracht. In Heiloo was de opbrengst f 14.110,05. CASTRICUM - Op zaterdag 9 oktober wordt in winkelcentrum Geesterduin een babybeurs gehouden van 10.00 tot 17.00 uur. De winkeliers zijn van plan er een speciale dag van te maken, met allerlei aanbiedingen en tal van acties. Wie een stand wil huren kan bellen met 0251-650673/654590. CASTRICUM - Trees Adrichem expo seert vanaf 6 oktober met abstracte schilderijen in De Clinghe op het ter rein van Duin en Bosch in Castricum. Trees Adrichem weet met weinig mid delen een grote zeggingskracht te be reiken. Met een geheel eigen hand schrift zet ze afwisselend met forse stre ken en fijne, subtiele lijnen een veelal organisch beeld neer. Soms speels, dan weer stevig, waardoor een zekere span ning ontstaat. De kleuren vormen een harmonisch geheel. Adrichem werd dit voorjaar genomineerd voor de landelij ke Talens Paletwedstrijd. Op deze tentoonstelling is tevens werk te zien van Thea Boersma uit Amster dam en Margriet Schadee uit Castri cum. De expositie is te zien tot en met 2 november. Openingstijden zijn maan dag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.30 uur en zaterdag en zondag van 12.30 uur 16.30 uur. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde SV Vredeburg ronde twee van de inter ne competitie. E. Stolp zette tegen H. Ebels een zorgvuldige koningsaanval op, ondersteund met zijn h-pion. Ebels verdedigde zich lange tijd, maar moest tenslotte capituleren onder de toene mende dreigingen. P. van der Heijdt leek te profiteren van een slechte vorm van R. Rommel en stevende met een dame tegen enkele pionnen moeiteloos op winst af. Een moment van schaakblindheid gooide echter roet in het eten, want Van der Heijdt liet volkomen onnodig zijn da me slaan en kon opgeven. B. Stolp vergooide door gebrek aan eindspelervaring een betere stand te gen de geroutineerde G. Hafkamp, die een sluw vaïignet bouwde rond het hul peloos geworden paard van Stolp en vervolgens de partij technisch afrond de. M. Weigraven lijkt weer terug van weg geweest en overspeelde vanaf de Sici- liaanse opening H. Levering. Dinsdag 5 oktober speelt Vredeburg de eerste bondscompetitie tegen Toren van Eg- mond in Egmond aan Zee. De uitslagen: Groep A: E. Stolp-H. Ebels 1-0, B. Stolp-G. Hafkamp 0-1, H. Levering-M. Weigraven 0-1, C. Pepping-K. Aafjes 0-1, J. Limmen-G. Pouw 1-0, J.Tebbens-K. Kramer remise, J. Admiraal-M. Limmen 1-0, R. Rom- mel-P. vd Heijdt 1-0, R. Termes-D. Schut 0-1, D. Aafjes-M. Kos 1-0, M. Wester-E. van Duin 0-1, H. de Hoog-N. Pepping 0-1, T. Admiraal-J. Levering 0- 1. Groep B: A. Zwart-D, Keijzer 0-1, M. Mooij-P. van Rees 0-1, J. Duin-M. Tijm 0-1, N. van Leen-B. Schijf 1-0, B. Ble- kemolen-J. Valkering 1-0, E. Mooij-K. Keijzer 0-1, R. Weijers-W. van Leen 0-1, S. Sofan-K. Kos 1-0, E. Beentjes-T. Witkamp 1-0,1. Mooij-M. Hoogeboom 1-0, H. Termes-M. van Rees remise. AKERSLOOT - De prestaties van de laatste twee clubavonden van SV De Vrijheid bevonden zich in stijgende lijn, al moeten de meeste schutters nog wennen aan het wedstrijdritme. Han Leijen heeft de koppositie in de Ere klasse wederom op zich genomen door enkele goede series van 99~punten. In de A-klasse is Wout Hofsté op dit mornent duidelijk te sterk voor dë ove rige schutters en heeft nu al nadrukke lijk zijn kandidatuur gesteld voor de titel. Jan Deijle heeft in de B-klasse de kop positie ingenomen en leidt met grote overmacht op dit moment, mede door zijn series van de laatste clubavond, driemaal 95 en eenmaal 96 punten. De schutters in de C-klasse zien op dit moment Bert Kieberl aan kop in deze klasse, op de voet gevolgd door Henk Levering. Beide schutters zijn het afge lopen seizoen gedegradeerd en doen er alles aan om terug te keren in hun vroe gere klassen. Elke dinsdagavond wordt er geschoten in de Vriendschap en iedereen kan een keertje komen schieten. Het revolver- schieten is ook in stijgende lijn met aan kop André Swart voor Danker van Willigen en Jacob van Oost. De hoogste score bij het revolverschieten is op dit moment 85 punten. CASTRICUM - De opening van het Castricumse loopseizoen vindt plaats op zondag 10 oktober. Dan houdt Atletiek Vereniging Castricum de eer ste bosioop van dit seizoen. Het nieuwe parcours voert voor een groot deel over het terrein van Duin en Bosch. De start en finish van alle afstanden zijn aan de Zeeweg in Castricum op atletieksportpark De Duinloper. Vanaf 9.30 uur kan op de Duinloper worden ingeschreven. Inlichtingen bij Ruud Geutskens, tel. 0251-650575. ALKMAAR- Het Humanistisch Ver bond afdeling Alkmaar/Den Helder houdt een openbare bijeenkomst op donderdag 14 oktober in het Abva Kabo-kantoor, Rogier van der Meijde- straat 12 in Alkmaar. Het thema van deze avond is 'Geluk'. De deelnemers voeren onder leiding van Gerda Hageman een gesprek dat erop gericht is een gemeenschappelijk antwoord te vinden op de stelling: 'Wie naar ontwikkeling streeft, is gelukkiger dan degene die dat niet doet'. Aanvang is 20.00 uur, zaal is open om 19.30 uur. De toegang en een kopje koffie tijdens de pauze zijn gratis. Infor matie bij Ton Massar, tel. 072-5612668. ALKMAAR - Op woensdag 6 oktober om 20.00 uur houdt genealoog J. Kal- denbach voor de genealogische vereni ging een lezing over immigratie naar Nederland. Al, in vorige eeuwen trokken tiendui zenden 'Hollandgangers' hierheen. Hoe die trek ontstond, wie zij waren en hoe het ze is vergaan, maakt de spreker met lichtbeelden duidelijk. De zaal in de Hogeschool Alkmaar aan de Ber- gerweg is open vanaf 19.00 uur voor informatie en voorlichting. De toegang is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 19