jU£NTf Extra Commissievergadering Beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving Gemeentehuis voortaan op vrijdag eerder gesloten Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Gemeentelijk aanspreek punt buiten reguliere ope ningstijden Verleende uitwegvergunning Extra Commissievergadering Beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving Is de kledingbak vol? Zet uw kleding dan niet op straat! PAGINA 4 UITKIJKPOST - 13 OKTOBER G> HEILOO Een extra openbare commissievergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op dinsdag 19 oktober 1999 om 20.00 uur in de kanti ne van de buitendienst, Rosendaal 2. Het enige agendapunt is de advisering ten aanzien van het Beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving. Inleiding In de beleidsprogrammas 1994-1998 en 1998-2002 is aan de ondernemers van het Stationscentrum en het Hoekstuk toegezegd dat er een opwaardering van deze centra zou plaatvinden. Naar aanleiding van initiatieven van onderne mers en de gemeente (bibliotheek) kwamen er meer ondernemers met plannen: als er één schaap over de dam is Hierdoor ontstond de behoefte aan een beeldkwaliteitsplan al toetsingskader voor nieuwe ontwikkelingen. In het bestemmings plan Stationsomgeving uit 1995 was alleen rekening gehouden met enkele ontwikkelin gen aan de oostzijde. Nu blijkt ook aanpas sing aan de westzijde noodzakelijk te zijn. Aan de oostzijde wordt uitgegaan van wonen boven winkels, terwijl aan de westzijde het accent meer zal liggen op wonen boven dienstverlening. Hierbij moet gedacht worden aan bijvoorbeeld kantoren, bibliotheek, reisbu reau, praktijkruimten, waarbij ook de combina tie van wonen-boven-werken mogelijk wordt. Doel Het is de bedoeling dat het eindresultaat zal zijn een fraai tweede dorpscentrum rond het station, eigentijds maar kleinschalig van opzet en levendig door een combinatie van winke len, dienstverlening, werken en wonen, met het voor Heiloo gebruikelijke "groen" en vol doende parkeergelegenheid. Van ontwikkelingsvisie naar beeldkwaliteitsplan Een eerste aanzet voor een ontwikkelingsvisie werd gepresenteerd in het voorjaar van 1999. Er volgden, naast waardering voor de plan nen, nogal wat negatieve reacties ten aanzien van de hoogte van de planonderdelen. Het plan is voor de inwoners ter inzage gelegd en in juli 1999 werd een informatie- en inspraak bijeenkomst gehouden. Van alle reacties is een inspraakverslag gemaakt, op basis waar van het plan aanzienlijk is aangepast en de visies "oost" en "west" zijn samengevoegd tot één beeldkwaliteitsplan. Aanpassingen In het beeldkwaliteitsplan wordt nu uitgegaan van maximaal 3 bouwlagen, nergens van 5 en bij uitzondering van 4 bouwlagen. Bij 4 bouw lagen wordt de vierde, laag terugliggend gebouwd en bij de bibliotheek is het hoogte accent naar achteren, richting Overkerck ver schoven. Er wordt een studie gedaan naar ondergronds parkeren. Omdat gebleken is dat de panden Stationsweg 89 in zodanig slechte staat zijn, dat ze totaal vervangen moeten worden, is daarvoor de visie aangepast om nieuwbouw te kunnen realiseren. Met ingang van 1 augustus jl. is het gemeen tehuis voortaan iedere vrijdag om 16.00 uur gesloten in plaats van om 16.30 uur. Ook tele fonisch is het gemeentehuis vanaf die datum op de vrijdag tot 16.00 uur bereikbaar. Openingstijden gemeentehuis Van maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 12.30 uur en s middags op*afspraak tot 16.30 uur. Vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en 's middags op afspraak tot 16.00 uur. Iedere maandagavond is er avondopen stelling tussen 18.00 en 20.00 uur voor de afdelingen Burgerzaken, Welzijn en VROM, Bouw- en Woningtoezicht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Hoe verder? Wanneer het beeldkwaliteitsplan in de gemeenteraadsvergadering van 1 november a.s. wordt vastgesteld, zal een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Stationsomgeving in procedure komen. In sommige gevallen betekent dit een uitbrei ding van de mogelijkheden van het huidige bestemmingsplan, maar in andere gevallen zullen die beperkt worden. Ook hier gaat het om het aangeven van een toetsingskader voor de nieuwe ontwikkelin gen. De architectuur van de nieuwe plannen zal in hoge mate bepalen of de gewenste kleinschaligheid bereikt wordt. Om de kwali teit te bewaken is architect Van der Goes als coördinerend architect aangesteld. Hij zal tevens de afstemming en samenhang nauw lettend in de gaten houden. Ook zal er een "klankbordgroep" worden ingesteld. Hierin zullen, naast bijvoorbeeld de Kamer van Koophandel en de NS, in ieder geval vertegenwoordigers van de winkeliers en omwonenden worden opgenomen. Bij de verdere ontwikkeling van de plannen zullen de inwoners van Heiloo telkens worden geïnformeerd en betrokken. De uiteindelijke uitvoering van de plannen zal vele jaren in beslag nemen, maar wel zodanig op elkaar worden afgestemd, dat omwonenden en win keliers zo min mogelijk hinder ondervinden. Tot slot een geruststellend antwoord op een veelgestelde vraag: "Als er in het beeldkwaliteitsplan iets anders is geschetst op de plaats van mijn huis, kan ik dan onteigend worden?" Het antwoord luidt: "Nee! Alleen als u met uw volledige instemming, dus op vrijwillige basis, bereid bent uw pand en lof perceel te verko pen, kan daar een andere ontwikkeling komen". Ter inzage Het aangepaste beeldkwaliteitsplan en het inspraakverslag liggen vanaf heden ter inzage in de bovenhal van het gemeentehuis en inwoners van Heiloo zijn van harte welkom op de openbare raadscommissievergadering van 19 oktober a.s.! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer B. Enderink, hoofd van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 30. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonom geving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereikbaar tus sen 08.00 en 16.00 uur op nr. 072 - 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere openingstijden voor spoedgevallen Vanaf vandaag is de gemeente voor spoedge vallen over het dagelijks onderhoud ook bui ten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Het gaat om een proefperiode van een jaar. Heeft u een spoedmelding, dan kunt u bellen met nr. 072 - 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een boodschap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeisende melding in. De dienstdoende medewerker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaarschuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguliere opening stijden belt goed of uw melding écht spoedei send is. Kan het tot de eerstvolgende werk dag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan een boodschap in op het ant woordapparaat. Als uw melding niet spoedei send is, bel dan de eerstvolgende werkdag op nr. 072 - 535 68 68. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verant woordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers voor spoed gevallen waar de gemeente geen verant woording voor draagt: als elke seconde telt, alarmnummer 112 politie Heiloo, 072 - 533 76 76 politie Noord-Holland Noord, 072-512 22 22 Energie Noord-West, als het gaat om gas of elektra, 072-514 51 50 PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater, 072-515 15 50 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV, 072 - 512 82 00 Dierenambulance, 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed 112 of anders 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water, 072-541 02 02 Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68 Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend: - het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel De Krommert 27 te Heiloo. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 4 oktober 1999 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor de hieronder genoemde percelen grond. 1Bergeonstraat 5; 2. Het Bleekveld 21 3. Boekenstein 42; 4. Boswinde 9; 5. Dokterslaan 30; 6. Groot Barlaken 39; 7. Haesackerlaan 25; 8. De Hoefsmid 2; 9. De Laghe Weijdt 36; 10.De Spanring 20; 11.De Vang 8; 12.Vredenoord 153; 13.Westerweg 83a; 14. Het Zandstuk 44; 15.Spanjaardslaan 14a, 16 en 16a. Ter inzage De besluiten liggen met de daarbij behoren de tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 -535 67 47). De besluiten treden in werking op donderdag 14 oktober 1999. Een extra openbare commissievergade ring van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op dinsdag 19 oktober 1999 om 20.00 uur in de kantine van de buitendienst, Rosendaal 2. Het enige agendapunt is de advisering ten aanzien van het Beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving: Na een lange, mooie zomer slaat dan toch het weer om in een regenachti ge, koude herfst. De winterkleding wordt opgezocht en zomerkleding wordt weer opgeborgen. Overtollige kleding gaat natuurlijk niet in de grijze rolemmer, maar brengt u naar de kledingbak voor een tweede leven. En daar ligt nu een klein pro bleem. Gebleken is dat wij allemaal op het zelfde moment onze kleding naar de kleding- bakken willen brengen. Op zo 'n seizoenspiek is de kledingbak helaas niet berekend. Zakken met kleding worden goedbedoeld naast de bakken neergezet. Diefstal van de kleding en vervuiling van de omgeving is ech ter het gevolg. Extra bakken plaatsen voor één maand bleek niet mogelijk, en zelfs extra legingen zijn niet voldoende om de piek op te vangen. Voorkom misbruik van uw waardevolle kle ding door deze bij een volle kledingbak naar één van de andere bakken in de gemeente te brengen. Zijn die bakken ook vol, dan kunt u uw kleding gedurende de openingstijden afgeven bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. Waar staan de kledingbakken in Heiloo 2 bakken op het parkeerterrein bij Het Hoekstuk 2 bakken op het parkeerterrein bij 't Loo (AH) 1 bak bij parkeerterrein De Loet (Oost) 1 bak (ondergronds) in Ypestein (A&P) 1 bak bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling BOR, nr. 072 - 535 68 68. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Nederlandse Brandwonden Stichting voor de periode van 10 tot en met 16 oktober 1999; Amnesty International op vrijdag 22 oktober 1999 tussen 09.00 en 21.00 uur. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplan nen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Hoogeweg 29 - veranderen en vergroten woning; Handeslweg 7 - veranderen bedrijfsgebouw; Bedrijventerrein De Oude Werf - plaatsen van 6 vlaggenmasten; Kennemerstraatweg 280 - vervangen bestaande bedrijfsgebouwen. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Nicolaas Beetsweg 2 - inrichten van 2 wonin gen in de bestaande stolpboerderij alsmede het bouwen van een dubbele garage/ber ging; Heerenweg 204 - plaatsen berging; Vijverlaan 47 - vergroten woning; De Brink 28 - plaatsen berging; Het Zandstuk 20 - plaatsen berging; De Kleine Kanne 16 - plaatsen berging; Kanaalweg 38 - plaatsen van twee dakkapellen; Tuinenhof 11 - plaatsen dakkapel (achterzijde); Zevenhuizerlaan 16 - vergroten woning; De Vang 10 - plaatsen berging; Westerweg 425 - vergroten woning; Rechte Hondsbosschelaan 11 - plaatsen zadeldak op garage; Heerenweg 38 - veranderen winkelpui en indeling winkel; Bosrank 11a- plaatsen broeikasje Warmoezierslaan 16 - vergroten woning; Stationsweg 6 - vergroten woning (berging). Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. ii m Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4