072 - 535 68 88 Ik ben de kampioen! De Egmonden Adresèén Heiloo Helpt u, als hondenbezitter, ook mee om hondenoverlast te voorkomen Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Rookmelders met keurmerk: zeker weten dat het goed is Activiteiten Heiloo ^§k UW ADVERTENTIE IN DE EDITIES: ijjiüm K J Arbeids ongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Bij ANGO tel je voor drie! PAGINA 8 UITKIJKPOST - 13 OKTOBER Vervolg informatierubriek De vervuiling van stratentrottoirs, plantsoe nen en dergelijke is voor veel inwoners van Heiloo een doorn in het oog. Ook veroorza ken loslopende honden op plaatsen waar dit niet is toegestaan overlast, bijvoorbeeld door vee dat wordt opgejaagd. En ook naar andere -wel aangelijnde- honden toe. Graag wil de gemeente alle hondenbezitters herinneren aan de hondenmaatregelen die gelden in Heiloo. Er geldt een aanlijngebod in de gehele gemeente, behalve in de losloopgebieden; Hondenbezitters hebben een opruimplicht van hondenpoep in de gehele gemeente, behalve in de losloopgebieden; Hondenpoep moet in de drollinettes gedeponeerd worden De hondenpenning moet duidelijk zicht baar aan de hond worden gehangen, De hondenbelasting bedraagt 135,- per hond per jaar (tarief 1999) Het begin en het einde van een losloopge bied is door een bord aangegeven. Drollinettes vindt u verspreid over heel Heiloo. Gelukkig zijn er ook plaatsen in onze gemeente waar de hondenbezitters zich wel aan de regels houden en de poep opruimen. De drollinettes aan de Breedelaan bijvoor- Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 18 oktober a.s. hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. 20.00 uur tegen verlenen bouwvergunning woonhuis/paardenstal Spanjaardslaan 14a; 20.45 uur tegen weigering inschrijving als urgent woningzoekende. De hoorzittingen worden gehouden in kamer K05 van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de genoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt. U vindt de heer Van der Jagt op de afdeling Bestuurszaken, kamer 126 in het gemeente huis, tel. 535 66 48. Openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de openingstijden kunt u de stukken op afspraak met de secretaris van de Commissie inzien. Meer informatie Voor nadere informatie over het vorenstaan de of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de secretaris van de Commissie. De commissie voor Bezwaarschriften verga dert iedere derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 15 november a.s. beeld worden goed gebruikt. Ook in vele andere wijken loopt het redelijk, doch hier is helaas een kleine minderheid die voor over last zorgt. Na constatering en melding van een overtre ding zal de overtreder worden aangesproken door de hondenwachter van de gemeente Heiloo, de heer J. Rückert. Als de overtreder de illegale situatie toch continueert of laat continueren, kan de hondenwachter, die beëdigd is als opsporingsambtenaar, een proces-verbaal uitschrijven. Meer informatie Voor meer informatie en lof meldingen kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om voor de hieronder vermelde bouwplannen met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen: 1 Bergeonstraat 5 - veranderen dubbele garage tot een werkruimte en garage; 2 Het Bleekveld 21 - vergroten woning; 3 Boekenstein 42 - vergroten woning en berging; 4 Boswinde 9 - vergroten woning; 5 Dokterslaan 30 - vergroten woning; 6 Groot Barlaken 39 - plaatsen dakopbouw; 7 Haesackerlaan 25 - veranderen en vergroten woning; 8 De Hoefsmid 2 - vergroten van de Karwei-bouwmarkt; 9 De Laghe'Weijdt 36 - plaatsen dakopbouw; 10 De Spanring 20 - bouw garage; 11 De Vang 8 - vergroten woning; 12 Vredenoord 153 - plaatsen entreeportaal voorzijde woning; 13 Westerweg 83a - vergroten van de garage/loods; 14 Het Zandstuk 44 - vergroten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 14 oktober 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde plannen vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Branden in woningen kosten nog steeds gemiddeld 44 doden en 600 ernstig gewon den per jaar (bron: CBS). Veel mensen den ken dat zij bij een onverhoopte brand in hun eigen woning nog wel naar buiten kunnen. Dat is een belangrijke verklaring voor de ach teloosheid waarmee mensen omgaan met brandrisico 's. Vaak beseffen wij niet dat je van brand niet wakker wordt als je slaapt. Het tegendeel is het geval: een smeulend vuur kan rookgassen produceren die je sluipend vergiftigen. Ook als je wel wakker bent, kan een brand verra derlijk zijn. Wie ooit heeft meegemaakt hoe snel een brand zich kan uitbreiden, en je de pas afsnijdt, kan dat vaak niet navertellen. Het meest onverwachte aspect van brand is de volsterkte duisternis in een woning die met rook gevuld is. In films en op tv gaat brand altijd gepaard met heldere vlammen, maar dat is alleen maar, omdat er anders niets te filmen is. Zorg voor rookmelders in huis Uit de beschrijvingen hierboven blijkt wel dat bij brand iedere seconde telt. Een goede rookmelder geeft je die extra tijd, die nodig is om een brandend huis veilig te kunnen verla ten. Zeker voor bewoners die niet zo vlot ter been zijn, is zo 'n tijdwinst van levensbelang. Een groot deel van de rookmelders op de Nederlandse markt is voorzien van het keur merk "Goedgekeurd Keurmerkinstituut". Dit onafhankelijke keurmerk is sinds vorig jaar de opvolger van het keurmerk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en het Goedmerk. Deze rookmelders zijn uitge breid getest en voldoen aan strenge eisen. Het Keurmerkinstituut ziet er op toe dat: c/e melder snel reageert op rook, en dan een doordringend geluid produceert, je wordt gewaarschuwd als de batterij bijna leeg is, de melder duurzaam en betrouwbaar is, een duidelijk plaatsingsvoorschrift wordt meegeleverd. Het Keurmerkinstituut controleert regelmatig of de goedgekeurde producten blijvend aan de eisen voldoen. Op de website van het Keurmerkinstituut, www.keurmerk.nl staat de volledige lijst met goedgekeurde producten, dus ook de rookmelders met het keurmerk. Vanaf 8 oktober 1999 vindt u hier ook de rubriek "Alles over brandpreventie", met veel tips en verwijzingen (links) naar onafhankelij ke informatie op het Internet. Wie een rookmelder koopt en installeert is een eind op de goede weg, maar goed onderhoud is minstens zo belangrijk. Uit Amerikaans onderzoek is bekend dat lege batterijen niet altijd worden vervangen, dat de batterijen wel eens worden overgezet in de walkman ("eventjes maar"), en dat de werking kan worden belemmerd door stof en/of insec ten. Het verdient aanbeveling de rookmelder te onderhouden volgens het voorschrift. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer M. Lambert van de brandweer, tel. 072 - 535 68 50. II ;M Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur, tel. bereikbaar op nummer 5356703. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Klachtenlijn vliegtuiglawaai Postbus 3088, 2001 DB Haarlem, tel. 020-6015555. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: H. Schneider, Laan van Frans 10,1851 SH Heiloo, tel. 5333258. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Mi nimaal een uur van tevoren bestellen, tel. 0900-8686. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging voor 50-plussers. Elke dinsdag spreekuur van 14.00 tot 15.00 uur in het Trefpunt. Inlichtingen: secretariaat A.H. Eeken, Termijen 11, 1852 TA Heiloo, tel. 5533154. Kath. Bond van Ouderen Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secr.), Rondelaan 46,1851 ZL Heiloo, tel. 5331134 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.0014.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) elke woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 5337676, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag tevens van 18.00 tot 22.00 uur. De Beun Op 15, 16 en 17 oktober kindertoneel 'Een grote vuilnisbelt' door Falkland Toneel, op vrijdag om 19.15 uur, op za terdag en zondag om 13.30 en 16.00 uur. Oude Pastorij Tot 14 november expositie over 75 jaar Falkland Toneel, te zien in de Oudheid kamer aan de Nicolaas Beetsweg 94 op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en za terdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Zorgcentrum Overkerck Tot eind oktober expositie van aquarel len van Vera de Moei en acrylschilderij- en van Jan de Moei. Casa Design Expositie van beelden van Nella van Os bij de interieurzaak in 't Loo, te zien tijdens winkeluren. Atelier TP Atelier op Termijen 189 in Heiloo, elke woensdag open van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 072-5334596. Bergeonstraat Rommelmarkt Stichting Wao Aww Uitkeringsgerechtigden op zondag 17 oktober van 12.00 tot 16.00 uur aan de Bergeonstraat 30, info op tel. 072- 5331840,5336939 of 5334861. Je bent jong gehandicapf 7f HEILOO - Mijn naam is ChuckIk ben een rasechte Cairn terrier en ik heb al veel mooie prijzen gewonnenwaar ik nu ook wel eens mee in de krant wilWas ik eerder al internationaal en Luxemburgs kampioen, nu is daar ook nog het kampioenschap van Nederland bijgekomenOm dit te behalen moest ik maar liefst op vier landelijke tentoonstellingen ko men opdravenOp alle vier kwam ik als beste reu uit de busMijn baas je, Linda Zeeman, is heel erg trots op mij!!! TV Heiloo laat zich niet wegregenen HEILOO - De jaarlijkse clubkam pioenschappen zijn weer gespeeld. Ofschoon de regen af en toe met bak ken uit de lucht kwam, waren de banen goed bespeelbaar zonder al te veel op onthoud. Bij de dames zegevierde Ann Hulot, die het tegen Jantine de Boer moest opnemen. In de herenfinale was het de 15-jarige Sebastiaan Velthuis, die uiteindelijk te sterk bleek voor Sander Bijkerk. Beide partijen waren het aan zien meer dan waard. De uitslag. HD groep 1 J. en DJ. Kaan, 2. D. de Jong/S. Schoorl. HD groep 2. B. Kuyper/R.J. de Waard, 2. M. Bakker/J. Kool. HD groep 3 1. E. Oudejans/P. Boereboom, 2, P. Buis/W. van Dussel- dorp. DD groep 1 1. L. en J. de Boer, 2. A. Hemmer/K. Huysman. DD groep 2 1. T. Roest/T. Dekker, 2. E. Bijns- dorp/M. Legdeur. DD* groep 3 1. I. Barentz/C. Henneman, 2. B. Poulisse/P. van Barneveld. DD groep 4 1. J. de Pender/E. Timmermans, 2. J. van Over- beek/I. de Visser. GD groep 1 1. S. Bij kerk/1 de Boer, 2. F. Hekker/A. Hulot. GD groep 2 1. GJ. Dannijs/A. Becht, 2. L. Beuckers/M. Nap. GD groep 3 1. D. Moot/P. van Barneveld, 2. P. Buis/M. Bakker. DE groep 1 1. A. Hulot, 2. J. de Boer. DE groep 2 1.1. Spanjaart, 2. N. Donker. DE groep 4 1.1. de Vries, 2. L. Roozing. HE groep 1 1. S. Velthuis, 2. S. Bijkerk* HE groep 2 1. W. Roest, 2. F. Berghuis. Foresters handbal HEILOO - De laatste veldwedstrijden voor elk elftal van Foresters handbal hadden gelukkig een ander weertype dan het vorige weekeinde. Was het toen erg oppassen met het dreigende on weer en veel verwarring of het allemaal wel door kon gaan, nu bleef het droog. Voor de thuisspelende teams was het zondag een prachtige dag. BI beet de spits af en behaalde een mooie over winning. De A-meiden konden niet achterblijven, en presteerden onder lei ding van Joost Negenman uitstekend. Na een 4-1 voorsprong in de eerste helft werd de wedstrijd afgesloten met een mooie 8-4 eindstand. Het dames 1 team had er duidelijk zin in. Scheidsrechter Maaike Dingerdis had een makkelijke middag, want Fo resters was op alle fronten de betere ploeg met als eindstand 13-6. De C- jeugd had op zaterdag een veel te zwa re tegenstander getfoffen en kon helaas niet winnen: eindstand 13-3. Er kan nog steeds jeugd worden inge past in de diverse teams, vooral bij de B-jeugd zijn nieuwe leden welkoi^. Inlichtingen: tel. 072-5332223. Effect houdt volleybaltoernooi HEILOO - Op maandag 25 oktober houdt volleybalvereniging Effect een toernooi voor enthousiaste volleybal liefhebbers. Er wordt gespeeld met ter plekke geformeerde teams, die strijden om de Husselcup én sportieve eer. Effect-leden, introducés of mensen die zomaar eens een avondje willen volley ballen kunnen zich opgeven. Het deel- nemersgeld bedraagt f 2,50, inclusief een gezellige nazit. Het toernooi, dat begint om 20.15 uur, duurt tot 22.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot 21 oktober opgeven bij Peter Kraakman, Bosvaren 7, tel. 072- 5332713. Biologische boerenmarkt ALKMAAR - Zaterdag 16 oktober wordt bij de Grote Kerk in Alkmaar voor de eerste keer de Alkmaarse Bio logische Boerenmarkt gehouden. Na de feestelijke opening om 9.00 uur door gedeputeerde Verburg en wethouder Ho-Ten-Soeng is er de hele dag van al les te beleven. Kinderen kunnen zich vermaken met kleurplaten, een clown en een kinder boerderij, terwijl hun ouders bij elke kraam allerlei lekkers kunnen proeven en kunnen genieten van de live-mu- ziek. De markt wordt daarna wekelijks op zaterdag gehouden. Op de tien kramen zijn alle producten biologisch, geproduceerd zonder gif, kunstmest of chemische toevoegingen en voorzien van het EKO-keurmerk. Omdat het een boerenmarkt is, staan bij verschillende kramen de boer of boerin zelf om informatie te geven. Uit Heiloo is aanwezig J. Marie's ekologi- sche zaadteelt, met zaden van inheem se planten, geneeskrachtige en keuken kruiden. Egmonder wordt ereburger EGMOND - Vorige week woensdag heeft burgemeester E. Brommet het ereburgerschap Egmond en een oor konde van verdienste uitgereikt aan P. Verschuur. Dit gebeurde tijdens de offi ciële opening van het nieuwe gedeelte van het museum aan de Zuiderstraat in Egmond aan Zee. Verschuur kreeg deze eer vanwege zijn jarenlange vrij willige inzet voor de Egmondse ge meenschap, maar ook daarbuiten. Hij was vele jaren actief voor de PvdA in de Egmondse politiek en was van 1970 tot 1974 wethouder. Hij was voorzitter van de bibliotheek in Egmond aan Zee en penningmeester van de ANBO. Te vens was hij lid van het bestuur van de Stichting Sporthal. Momenteel is Ver schuur penningmeester van de Stich ting Historisch Egmond en sinds 1980 van het Museum van Egmond. In die hoedanigheid heeft hij zich bijzonder ingezet voor het beheer en de ontwik keling van het museum. Donateursconcert Crescendo EGMOND - Op zaterdag 16 oktober geeft gemengd koor Crescendo haar laatste donateursconcert van deze eeuw. Net als voorgaande jaren wordt ook dit jaar een zeer gevarieerd pro gramma ten gehore gebracht. Onder leiding van dirigent Dennis van der Heijden en met begeleiding van Ma- riëlle Tromp-Zentveld aan de piano, brengt het koor een uiteenlopend repertoire. Er worden vrolijke, romantische en ge dragen liederen gezongen onder ande re Tsjaikovsky, Schubert en van Dyson Four songs for Sailors. Medewerking aan deze avond wordt verleend door het vocaal ensemble Men in Tune, die tevens onder leiding staat van Dennis van der Heijden. Zij hebben een eigen veelzijdig en herkenbaar programma. Dit varieert van Russische kerkmuziek tot close harmony en van 16de eeuwse madrigalen tot hedendaagse popmu ziek. Er wordt uitsluitend a capella ge zongen. Het concert wordt gegeven in het Wapen van Egmond-Binnen, Heren weg 59. De entree is gratis voor dona teurs. Niet donateurs betalen f 7,50, de aanvang is om 20.15 uur. Laatste concert De Kleine Kapel EGMOND - De Kleine Kapel geeft een laatste 'finaleconcert' op zaterdag 16 oktober in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef, vanaf 20.30 uur. In oktober 1978 werd De Kleine Kapel opgericht, als onderdeel van de Eg mondse muziekvereniging Lamoraal van Egmond. De muzikale activiteiten werden in de loop der jaren geleid door kapelmeesters Martin Wittebrood, Leo Stain en Rien Druiven. Eerst werd voornamelijk Egelander muziek ten gehore gebracht. In 1987 veroverde De Kleine Kapel de zilveren Edelweiss, tijdens het Nederlands kam pioenschap voor blaaskapellen. Later ging de kapel zich meer toeleggen op amusement- en dansmuziek. Vanwege vertrek van muzikanten en een drukker programma van de mu ziekvereniging Lamoraal van Egmont is besloten om te stoppen en om nog een laatste keer alle bekende nummers te spelen. De toegang is gratis. Inzamelingsactie kleding EGMOND - De Stichting Oudersteu- ning Medische Research houdt een inzamelingsactie van gebruikte kleding. Gebruikte kleding, gordijnen, bedden goed, schoeisel en ander textiel kunnen in de daarvoor bestemde plastic zak op vrijdag 15 oktober uiterlijk om 9.00 uur aan de stoeprand klaargezet worden. De vrachtauto van de stichting haalt de zakken dezelfde dag nog op. Bewoners van een woonerf kunnen de zakken op de algemene huisvuilverzamelpunten deponeren. De ingezamelde kleding wordt verkocht en de opbrengst is be stemd voor de Nierstichting Nederland. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Ma- rijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Fietsen, meepraten, studeren, sporten met rolstoel, schilderen. ...en met een handicap kun je nog geweldig veel. U kunt uw advertentie doorplaatsen via het weekblad Uitkijkpost. Op deze manier bereikt u: veel meer lezers, voor een zeer gunstig doorplaatstarief HUIS-AAN-HUIS-ADVERTEREN INFORMEER EENS NAAR DE ONZE D00RPLAATSTARIEVEN De Hoefsmid 5 - 1851 PZ Heiloo Telefoon 072 5330175 Fax 072 5335644 Groot nieuws: ANIB, AVO en GON hebben hun krachten gebundeld. Zij vormen nu ANGO: de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie. U kunt rekenen op deskundig advies van consulenten en adviseurs in ruim 80 landelijke afdelingen Kent u al uw rechten op o.a. sociaal zekerheidsrecht, thuiszorg, woning aanpassingen, hulpmiddelen, vervoer, toegankelijkheid, belasting- teruggave? Die almaar ingewikkel der wet- en regelgeving kunt u het beste SAMEN aanpakken. Bel of schrijf ANGO. Postbus 850 3800 AW Amersfoort Telefoon (033) 465 43 43

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8