Teams Trias en Flashing 'smoke free' Open dag brandweer zeer geslaagd mascotte Dojo 't Loo Vrijblijvende Waardebepaling! Broekman Cii3 Superschool in bibliotheek EB IC. If 3l fï1 ^ennemer^an<^ ERA opendag OMSTREKEN LOO E N EUWSBLAD VOOR H E N TEN^PIERICK Voor onze jubileum- aanbiedingen zie pagina Q de nieuwste CD van Paul de Leeuw KMA nvm LOKEEND RECLAME VAN DER BORDEN Dé Hy^heekwinkel Dit kan natuurlijk alleen bij Redactieacquisitie en administratie rLnJv D JDrukkerij uitkijkpost bv JAARGANG NO 42 64e OKTOBER 1999 20 Danslustigen wijken na sluiting Trefpunt uit naar Open Huis Opbrengst collecte Bijdrage Zomerpostzegels Verkoop in De Loet Open huis bij 'Bergeonpleiners' V redesposterwedstrij d Bijeenkomst UVV'ers Activiteiten Tendenz VOOR: AANKOOP VERKOOP TAXEREN Kennemerstraatweg 113 Heiloo zaterdag 23 oktober sportvereniging 3 CD zaak van Heiloo, Hoek Heerenweg/Slimpad 072 - 5334906 Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 NVM C. HACHMAIMG INSTALLATIEBEDRIJF Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 VERKOCHT (Bij aankoop van een andere full-price CD, op=op) De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden |-^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Dansmiddagen voor onder meer ouderen en alleenstaanden voor zien in een behoefte, vinden diverse danslustige senioren en de drie leden van het Inter Ned Kwartet van Jaap de Haas. Zij leggen zich dan ook niet neer bij een gemeentelijk verbod op het houden van de dansmiddagen op de zondagmiddag in het Trefpunt, dat onlangs is ingesteld vanwege geluids overlast voor omwonenden. Vanaf zon dag 31 oktober wijken ze uit naar het Open Huis. De gemeente besloot de dansmidda gen. die de Stichting Ouderenwerk sinds drie jaar in het winterseizoen eens in de drie weken houdt voor senioren, te verbieden na een aantal geluidsme tingen. Die werden uitgevoerd na klachten van enkele bewoners van de woningen boven het Trefpunt over teveel lawaai. Woordvoerder van de klagende bewo ners van het Abraham Du Bois-hof, mevrouw Dekker-Liefting, was niet be reid om een toelichting te geven. Wel gaf Gerrit Zeeman van de Stichting Ouderenwerk aan dat de stichting en de ouderenbonden die van het Tref punt gebruik maken, de gemeente er al vóór de bouw in 1996 op hebben gewe zen dat er in het ontmoetingscentrum allerlei activiteiten gehouden worden. „Maar het pand is bijzonder slecht geï soleerd. Het is als een flatgebouw uit de jaren vijftig.Toen bleek dat de maxima le geluidsnorm bij de dansmiddagen soms wordt overschreden, hebben we ontheffing aangevraagd bij de gemeen te om de acht middagen toch te kunnen houden. Maar die hebben we dus jam mer genoeg niet gekregen." Saaie zondagmiddag Ook voorzitter Rietje Terol van Ou derenwerk reageerde teleurgesteld. „We hebben zolang het Trefpunt be staat al klachten gehad over geluidshin der. Er zijn zelfs al maatregelen geno men zoals het plakken van viltjes onder de stoelpoten, maar eigenlijk moet het plafond geluidwerend worden ge maakt. Het verbod van de gemeente vind ik echt heel jammer, want voor de honderd, veelal alleenstaande bezoe kers van de dansmiddagen was dit eve nement een leuke invulling van de anders vaak lange en saaie zondagmid dag." De Stichting Ouderenwerk is in ge sprek met de gemeente over geluid dempende maatregelen. De eerste dansmiddag in het Open Huis, die nu dus niet meer plaatsvindt onder de vlag van Stichting Ouderenwerk, wordt gehouden tussen 14.00 en 17.00 uur. De entree bedraagt f 3,50. Meer informatie is verkrijgbaar bij J. de Haas, tel. 072- 5403268 of B. Langedijk, tel. 5334629. Met Harald de Man in hun midden beloven deze sporters een jaar lang niet (meer) te roken. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Drie jeugdteams van atle tiekvereniging Trias en vier van basket balvereniging Flashing Heiloo hebben vorige week een 'smoke free-contract' ondertekend, waarin zij beloven om tot 1 oktober 2000 niet te roken. Het ini tiatief hiertoe kwam van de GGD Noord-Kennemerland, die het hoog tijd vond om het roken onder de jeugd te verminderen. De amateursportverenigingen zijn de doelgroep van dit project, waar in totaal dertig sportteams uit de regio Noord-Kennemerland aan meedoen. Zij hebben allemaal hun naam gezet onder het contract waarin zij beloven een jaar lang niet te (gaan) roken. Uit alle takken van sport zijn teams verte genwoordigd. In Heiloo zijn dat dus atletiek (Trias) en basketbal (Flashing Heiloo). Het getekende contract wordt op pos terformaat opgehangen in de kantines van de vereniging, om de teamleden zo aan hun belofte te herinneren. Ook komt er een Smoke Free Teams recla mebord langs het speelveld te staan. Aan elk team is een bekende sporter verbonden die het contract mede ondertekent en de teams stimuleert om de belofte na te komen. Trias wordt gesteund door skiër Harald de Man, Flashing Heiloo kan hulp verwachten van Erwin Hageman. Beiden waren vo rige week in Heiloo present óm de con tracten met de rookvrije teams te on dertekenen, evenals de trainers van de bewuste teams. Betere conditie? Uit enquêtes is gebleken dat de jeugd steeds meer gaat roken. „Een zaak om aan te pakken," vindt projectleider Hans de Vries van de GGD. Hij kwam met het idee voor dit project en nam voormalig toptriatlete Katinka Wilten- burg in dienst om het project uit te voe ren. De GGD heeft intensieve begelei ding van de teams beloofd. Teamleden die moeite hebben met het stoppen, worden door een stopcoach geholpen en er is een logboek samengesteld met wetenswaardigheden over het roken. Om de uitdaging nog wat groter te ma ken is aan het niet roken tevens een competitie verbonden. De deelnemen de teams kunnen per week punten ver dienen, met voor het hoogst scorende team een beloning in het vooruitzicht. Via de internetsite van de GGD kan de tussenstand bekeken worden. Het is de bedoeling dat de teamleden eerlijk ver slag doen van hun wedervaren, maar tussentijds kunnen zij gecontroleerd worden met een CO meter, een blaas- test, die aantoont of er echt niet ger ookt is. Ook wordt bijgehouden of de conditie beter wordt gedurende het niet roken. Op 1 oktober 2000 worden alle rookvrije teams gehuldigd en mogen zij deelnemen aan een sportcli- nic. REGIO - De opbrengst van de collecte van de Dierenbescherming bedraagt in Heiloo f 8510,40, in Castricum f 11.390,60, in Limmen f 1863,70 en in Akersloot f 2003,30. HEILOO - Het Fonds Zomerpostze gels heeft een bijdrage van f 1000,- gegeven aan het ouderenwerk in Hei loo. De gift is bestemd voor de organi satie van de Dag van de Ouderen, die op vrijdag 1 oktober in het Trefpunt is gevierd. HEILOO - Zaterdag 23 oktober is er van 11.00 tot 14.00 uur verkoop van meubelen en kleingoed, geborduurde schilderijen en schilderijen die zijn gemaakt door bewoners van de zorg centra. De verkoop vindt plaats in De Loet, de Loet 1 in Heiloo. Zaterdag 23 oktober houden de 'Ber geonpleiners' open huis. Dit om op feestelijke wijze de realisatie van de buiteninrichting van het plein te vieren en zo aan belangstellenden te kunnen laten zien hoe mooi een en ander is geworden. Op deze dag vindt tevens de officiële heropening plaats van de ver bouwde Dojo 't Loo. Deze wordt om 11.00 uur verricht door wethouder An- ne-Marie Worm-de Moei. De verbou wing van de sportschool is tot stand gekomen door een hechte samenwer king met de gemeente, aanzienlijke sponsorbijdragen en ruim 7.000 manu ren van talrijke vrijwilligers. Na de offi ciële opening van Dojo 't Loo tussen HEILOO - Jong en oud, voor iedereen viel er afgelopen zaterdag wel wat te beleven op de open dag van de brand weer. Allerlei demonstraties door vrij willigers van de brandweer, veel infor matie en voor de kinderen zelfs een rondje rijden met een echte brandweer auto. Veel ouders en kinderen wisten de weg dan ook te vinden naar de ka zerne aan het Rosendaal en brand weercommandant Jan Sengers sprak achteraf van een 'zeer geslaagde dag'. Diverse brandjes werden er geblust. Niet alleen door de leden van het Hei- looër brandweerkorps zelf, die met uit gekiend bluswerk een brand in een container meester werden. Ook kinde ren mochten met kleine brandblussers hun bluskunst tonen bij een klein brandje dat oplaaide op het kazerne terrein. Maar de taken van de brandweer liggen lang niet alleen op het gebied van het blussen van branden. Dat bleek wel bij de demonstratie waarbij een slacht offer van een auto-ongeluk vakkundig door brandweerlieden uit zijn zwaarbe- schadigde voertuig werd bevrijd. De volwassen bezoekers waren volgens de brandweercommandant vooral on der de indruk van de demonstratie waar de brandweer liet zien wat voor ravage er ontstaat als er in de keuken water in een pan met heet vet wordt gegoten. De kinderen noemden als ab solute topper van de dag de rit die ze konden maken over het terrein op een heuse ladderwagen van de brandweer. Tijdens de open dag werden bovendien rookmelders verkocht, waarbij volgens Jan Sengers opviel dat veel mensen al één of meerdere rookmelders in hun woning hadden aangebracht. Verder kreeg de Brandwondenstichting, aan wezig met een stand, versterking voor de collecte van volgend jaar. Acht nieu we collectanten meldden zich aan. Ook van de campagne die de vrijwillige brandweer in Heiloo momenteel voert om nieuwe vrijwilligers te werven, kon den zaterdag al de nodige vruchten worden geplukt. Zes geïnteresseerden gaven zich op als kandidaat om vrijwil liger te worden bij het Heilooër korps. 11.00 en 11.30 uur is er aansluitend een receptie tot 13.30 uur. De Bergeonpleiners krijgen zaterdag van de gemeente een grote plataan voor het plein aangeboden. Symbolisch weliswaar, omdat de boom pas in het nieuwe plantseizoen (tussen december en april) geplant kan worden. Het gaat om een plataan, die moest worden ver plaatst en die kon worden behouden door hem zo lang bij de kwekerij te plaatsen. Het pleintje in de Bergeonstraat - door de aanliggende instellingen en bedrij ven inmiddels Bergeonplein genoemd - heeft een ander aangezicht gekregen. De vernieuwde buiteninrichting van het plein, de nieuwe huisvesting van Architectenbureau Mühren en Bode en de fysio- en Mensendiecktherapeu- ten en de verbouwde sportschool van Dojo 't Loo laten dit duidelijk zien. Ook het onderkomen van de Stichting WAO-belangen en de decorbouwers van verschillende toneelvereningingen krijgt momenteel een opknapbeurt. Iedereen kan dit zaterdag met eigen ogen gaan aanschouwen, want al deze 'omwonenden' houden die dag open huis. De fysiotherapie is open van 11.00 tot 14.00 uur. HEILOO/EGMOND - Er wordt mo menteel flink getekend, gekleurd en ge verfd door leerlingen van de groepen 7 en 8 van diverse basisscholen uit Hei loo en Egmond aan Zee. In het kader van de internationale Peace Poster Contest van de Lions International heeft de Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden deze Vredesposterwed- strijd voor de derde keér georganiseerd voor de basisscholen in de omgeving. Het thema van de wedstrijd is dit jaar 'Een nieuw begin voor vrede'. Ieder kind maakt zelf een poster met dit thema. Uit de posters die op één school worden gemaakt, kiest de school zelf de drie mooiste posters. Deze wor den begin november opgehaald bij de scholen opgehaald en van 15 tot 19 november tentoongesteld in de biblio theek van Heiloo. Daar buigt een jury, bestaande uit Jan Giling, Trix Sterkman en Marjolijn de Bruin, zich over de inzendingen eft zal per school één van de drie posters uit kiezen. Deze posters doen mee aan de landelijke Vredesposterwedstrijd, waar onder meer rondvluchten met een zweefvliegtuig zijn te winnen. Op 18 november maakt burgemeester Henk den Boon van Heiloo de uitslag bekend en zal de jury ook nog een lokale win naar benoemen, die volgens hen de mooiste poster van deze regio heeft gemaakt. HEILOO - De UW Heiloo heeft vori ge week donderdagmiddag een gezelli ge bijeenkomst gehouden in zorgcen trum De Loet. De middag werd benut om ongeveer vijftig vrijwilligers in het zonnetje te zetten, die al tien jaar of langer actief zijn als UW'er. Sommi gen onder hen zijn zelfs vanaf de op richting van de UW in Heiloo, negen tien jaar geleden, als vrijwilliger werk zaam. De middag kreeg een extra fees telijk tintje met een optreden van Jan Pannekeet. HEILOO - Komend weekend is e!r in Tendenz weer veel te beleven. Zo is er op vrijdag 22 oktober een Mega Au tumn Party voor jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar. Op deze avond, die met lidmaatschapskaart een gulden kost en zonder f 1,50 (lidmaat schap kun je gratis halen), is alles wat met herfst te maken heeft aanwezig. De party duurt van 20.00 tot 23.00 uur. Zaterdag 23 oktober is er base dance. Deze avond, speciaal voor de kinderen uit groep 8 van de basisscholen, duurt van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is gratis. Op beide avonden wordt geen alcohol gedronken en base dance is rookvrij. De prijzen zijn voor de drank jes en hapjes maximaal f 1,25. Tendenz vind je aan de Pastoor van Muijenweg 12. MAKELAAR EN TAXATEUR O.G. Kennemerstraatweg 89,1814 GD Alkmaar Telefoon 072 - 512 72 72* Fax 072 - 511 63 89 Rosner di Bari Comma Blacky Dress Marc Cain Josephine Co Mark Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Bergeonstraat 22 Iedereen is welkom! aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek ome kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) HEILOO - De kinderboekenweek is afgelopen zaterdag in de bieb van Heiloo afgesloten met een gezellig doé-feestdat in het teken stond van de ysuperschool\ Zo'n 35 kinderen namen in totaal deel aan 20 ver schillende activiteitendie varieerden van verkleden en maskers maken tot het bedenken van alternatieve straffen Makelaars sinds 1933 Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Hollewog 19 Regio Noord* Een brandje in een container tvordt vakkundig geblust door een van de Heilooër spuitgasten. (Fotostudio S.arfietd)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 1