J Najaar en grofafval Uitstel verkoop eerste woningbouwkavels Oosterbos Gemeentehuis voortaan op vrijdag eerder gesloten Ontwerp-bestemmingsplan "Zuid-Oost III" Verzoek hogere waarde geluidbelasting Gemeentelijk aanspreek punt buiten reguliere ope ningstijden Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte PAGINA 4 UITKIJKPOST - 27 OKTOBER Tuinafval In het najaar maken veel mensen hun tuin "winter- klaar". Hierdoor overgeble ven klein snoeiafval, gemaaid gras en bladeren kunt u deponeren in uw groene rolemmer. Het is alleen wel belangrijk dat u zo min mogelijk zand bij het GFT gooit. Dit levert namelijk minder goede compost op. Misschien is een eigen compostvat iets voor u? Als het tuinafval te groot is voor uw rolemmer, dan kunt u dit brengen naar de Afvalbrengplaats. Ook kunt u het laten opha len door grofhuisafvaldienst. Belangrijk om te weten is, dat u niet zomaar alles als tuinafval kunt aanbieden. Er is wel degelijk een aantal spelregels: Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boom stronken en -stammen en materialen afkomstig van groot onderhoudswerk e.d. zijn géén normaal groftuinafval. Dit wordt beschouwd als "bouw en sloopafval". Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin e.d. in de groene rolemmer. Dit verstoort het composteringsproces en vermindert de kwaliteit van de compost. Gooi nooit tuinafval in de grijze rolemmer. Als er tuinafval in de grijze rolemmer is gedaan, wordt deze niet geleegd. Dit, omdat de verwerkingskosten voor het afval uit de grijze rolemmer aanzienlijk hoger zijn dan voor het afval uit de groene rolemmer. Tuinafval in de grijze rolemmer is dus niet toegestaan. Bundels grofsnoei-afval kunt u tot 2 kuub en niet zwaarder dan 12 kilo als groftuin afval aanbieden via nr. 072 - 535 68 88 van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. U kunt het natuurlijk ook zelf wegbrengen naar de gemeentelijke Afvalbrengplaats. Grofhuisafval Ook het normale grofhuisafval, waar u verder echt niets meer mee kunt beginnen, kunt u brengen naar de Afvalbrengplaats. Ook u kunt het laten ophalen door de gemeente. De afdeling Beheer Openbare Ruimte zorgt ervoor dat het grofhuisafval na uw telefoontje bij u wordt weggehaald. Wat is géén grofhuisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloopafval, grond, graszoden, puin, asbest en materialen afkom stig van groot onderhoudswerk in huis en tuin is geen grofhuisafval. Ook dozen, kratten, en zakken met normaal huishoudelijk afval en lof gras en blad niet. Dit wordt dus niet door de grofhuisafvaldienst meegenomen. Bouw- en sloopafval i k i Bouw- en sloopafval wordt L. \X A niet door de gemeente C. opgehaald en ook niet 1 1| geaccepteerd op de L_ |f~\ Afvalbrengplaats. U kunt dit tegen betaling aanbieden bij de Regionale Stortplaats, Boekelerdijk 13A te Alkmaar, tel. 072 - 541 35 50. Let op! Bij een verbouwing die uitgevoerd wordt door een aannemer is het heel normaal dat deze ook zorgdraagt voor zijn afval. De kosten zijn De gemeente had het voornemen om in het najaar van 1999 de eerste vijf woningbouwka vels in het plan Oosterbos, gelegen direct ten zuiden van Ypestein, te verkopen. De planologische procedure voor het bestemmingsplan Oosterbos is echter nog niet afgerond. Om deze reden is de verkoop van de eerste kavels uitgesteld tot het voor jaar van 2000. Inschrijving voor deze kavels is nu niet mogelijk. Een aantal weken voor de uiteindelijke start van de verkoop van de kavels publiceert de gemeente informatie in de gemeenterubriek van de Uitkijkpost over de verkoopprocedure, toewijzingsprocedure, kavelprijzen en overige relevantie informatie voor belangstellenden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer P.H. van Dorsten van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 54. dan bij de prijs inbegrepen. Mensen die zelf verbouwen, proberen vaak via de grofhuisaf valdienst van het afval af te komen. De ver bouwkosten komen dan echter gedeeltelijk voor rekening van de gemeente, die deze kosten vervolgens weer doorberekent naar de inwoners. Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Puin De gemeente neemt geen puin mee. U kunt puin, dat vrijkomt van klein onderhoudswerk, tot 1/2 kuub gratis brengen naar de Afvalbrengplaats. Wit- en Bruingoed Met wit- en bruingoed wordt grofweg alle elektrische huishoudelijke apparaten, met uit zondering van de koel- en vriesapparatuur bedoeld. Deze apparaten worden apart opge haald. Apart ophalen is milieuvriendelijker, omdat materiaal-hergebruik dan beter moge lijk is. Als u wit- of bruingoed heeft, meld dit dan bij het grofhuisafvalnummer, tel. 072 - 535 68 88. Afvalbrengplaats xI gemeente Heiloo 1 Rosendaal 2, (hoek J /H Kanaalweg), Heiloo, tel. 072 - 533 68 68. L Openingstijden maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zater dag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u uw afval komt brengen op de afvalbrengplaats kan de dienstdoende ambtenaar naar uw legitimatie vragen Met ingang van 1 augustus jl. is het gemeen tehuis voortaan iedere vrijdag om 16.00 uur gesloten in plaats van om 16.30 uur. Ook tele fonisch is het gemeentehuis vanaf die datum op de vrijdag tot 16.00 uur bereikbaar. Openingstijden gemeentehuis Van maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 12.30 uur en 's middags op afspraak tot 16.30 uur. Vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en s middags op afspraak tot 16.00 uur. Iedere maandagavond is er avondopen stelling tussen 18.00 en 20.00 uur voor de afdelingen Burgerzaken, Welzijn en VROM, Bouw- en Woningtoezicht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 143 - vergroten woning en garage; Locatie weiland (sectie K 114) aan de Moersloot - plaatsen vogelobservatiehut; De Kuilenaar 37 - vergroten woning; Westerweg 35 - vergroten woning; Vrieswijk 113 - plaatsen dakkapellen; Locatie Oosterzijweg/industrieterrein Oosterzij (kavel 1) - oprichten bedrijfspand met woning; Locatie Oosterzijweg/industrieterrein Oosterzij (kavel 2) - oprichten bedrijfspand met woning; Locatie Oosterzijweg/industrieterrein Oosterzij (kavel 3) - oprichten bedrijfspand met woning; Kennemerstraatweg 244 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 379 - vergroten woning; Dokterslaan 16 - vergroten woning; Boekelermeerweg 25 - vergroten woning; Havercamplaan 27 - vergroten woning (dakkapel); De Laghe Weijdt 2 - vergroten woning; Westerweg 51a - vergroten woning; De Waard 71 - vergroten woning; De Waard 73 - vergroten woning; Het Zandstuk 46 - vergroten woning. Burgemeester en wethouders maken vanwe ge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 28 oktober 1999 het ontwerp- bestemmingsplan "Zuid-Oost III" ter inzage ligt. Het ontwerp heeft met name betrekking op het Oosterbos, dat ligt aan de zuidoostzijde van de gemeente. Het oostelijk deel van het Oosterbos betreft een openbaar recreatief bos en het westelijk deel een particulier woonbos als bijzonder onderdeel van de ste denbouwkundige afronding van de wijk Ypestein. Ook de al gerealiseerde woningen aan beide zijden van het Tuinenhof maken onderdeel uit van het plangebied. Ter inzage Het ontwerp ligt gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling VROM in het gemeente huis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Ook is het ontwerp in te zien in de open bare bibliotheek aan het Malevoort 13. Indienen van zienswijze Gedurende de termijn dat het ontwerp ter inzage ligt kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze over het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 46. Toelichting Het bestemmingsplan "Zuidoost III" (Oosterbos) is op dit moment in procedure. Een aantal geplande woningen aan de ooste lijke rand ondervinden een geluidbelasting, die hoger is dan de toegestane norm van 50 dB(A). Voor deze hogere waarde moet een ontheffingsverzoek worden ingediend bij Gedeputeerde Staten. Het verzoek door het college van burgemees ter en wethouders tot het vaststellen van deze hogere waarde vindt plaats volgens een in de Wet geluidhinder aangegeven procedure. Deze bekendmaking en de openbare zitting maken deel uit van deze procedure. Verzoek Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voor nemens zijn een verzoek in te dienen bij gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder, vanwege de bouw van 14 woningen aan de Oosterboslaan te Heiloo. De toegestane geluidbelasting van 50 dB(A) op de uitwendige scheidingsconstructie van de woningen zal, vanwege Rijksweg A9, voor 6 woningen met 1 dB(A), voor 7 woningen met 2 dB(A) en voor 1 woning met 3 dB(A) worden overschreden. Ter inzage Het ontwerp-verzoek voor de vaststelling van de hogere waarde ligt met bijbehorende stuk ken met ingang van 28 oktober a.s. geduren de 4 weken ter inzage op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Voor een toelichting kunt u aan de balie of telefonisch een afspraak maken met de heer C. Besseling van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 31. Indienen van opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerp-verzoek ter inzage ligt kan een ieder ten aanzien hier van schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ook wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om op dinsdag 23 november 1999 om 10.00 uur tijdens een openbare hoorzit ting in het gemeentehuis opmerkingen te maken ten-aanzien van het ontwerp van het verzoek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer C. Besseling van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072-535 67 31. De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonom geving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereikbaar tus sen 08.00 en 16.00 uur op nr. 072 - 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere opening stijden voor spoedgevallen Vanaf vandaag is de gemeente voor spoedge vallen over het dagelijks onderhoud ook bui ten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Het gaat om een proefperiode van een jaar. Heeft u een spoedmelding, dan kunt u bellen met nr. 072 - 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een boodschap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeisende melding in. De dienstdoende medewerker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaar schuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguliere opening stijden belt goed of uw melding écht spoedei send is. Kan het tot de eerstvolgende werk dag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan een boodschap in op het ant woordapparaat. Als uw melding niet spoedei send is, bel dan de eerstvolgende werkdag op nr. 072 - 535 68 68. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verant woordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers voor spoed gevallen waar de gemeente geen verant woording voor draagt: als elke seconde telt, alarmnummer 112 politie Heiloo, 072 - 533 76 76 politie Noord-Holland Noord, 072 - 512 22 22 Energie Noord-West, als het gaat om gas of elektra, 072 - 514 51 50 PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater, 072 - 515 15 50 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV, 072 - 512 82 00 Dierenambulance, 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed 112 of anders 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water, 072 -541 02 02 Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eer ste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingèn van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u tele fonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Het Zandstuk 19 - vergroten berging; Het Zandstuk 33 - vergroten woning; Schuine Hondsbosschelaan 18 - verande ren/vernieuwen keuken/bijkeuken. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Agenda voor raadsvergadering d.d. 1 november 1999 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2 Eventuele mondelinge mededelingen 3 Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 4 oktober 1999 4 Ingekomen stukken 5 Regiostukken: a. Instemming met rekening 1998 en begro ting 2000 plus meerjarenraming van recre atieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer b Instemming met ontwerp-rekening 1998 en -begroting 2000 van Meldkamer Ambu lance /Brandweer Noord-Holland Noord Bespreekstukken 6a. Belastingvoorstellen en privaatrechtelijke tarieven 2000 b.Vaststelling productenbegroting 2000 inclusief eerste begrotingswijziging en vaststelling subsidies 2000 c. Aanvullende (incidentele) subsidieverzoeken 7. Vaststelling beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving 8 Vaststelling subsidiebeleid 9. Honoreren subsidieverzoek Muziek- Dansschool Heiloo 10. Vaststelling programma voorzieningen huisvesting onderwijs 2000 11 Vaststelling regeling gemeenschappelijk orgaan ISOB-raad 12 Delegatie van bevoegdheid tot sluiten van huurovereenkomst c.a. met Golfclub Heiloo 13.Vaststelling voorbereidingsbesluit voor perceel grond aan Vennewatersweg 14. Instemming met definitief convenant politiesurveillanten Akkoordstukken 15 Vervanging van mevrouw E.A.S. Rommel als lid van commissie voor Bezwaarschriften 16 Beslissing op bezwaarschriften tegen plaatsing diverse panden op gemeentelijke monumentenlijst 17 Vaststelling voorbereidingsbesluiten voor percelen Paardeweijdt 14 en Schapenweijdt 1 18 Ondertekening Convenant Duurzaam Bouwen Heiloo 19 Beschikbaarstelling krediet voor recon structie van 3350 meter fietspad langs Kanaalweg Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4