Prehistorische drinkpoel toont historie De Egmonden Structuurvisie klaar voor Egmond aan Zee Verkoop kerken is rond i Computer en videokunst in Galerie De Kapberg brieven Kijk op de zaak PAGINA 8 UITKIJKPOST - 27 OKTOBER Nuff Said in de Buk Eten in het Trefpunt SV Oppositie Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Collecte Diabetes Fonds Expositie Lien Zwart Rijvaardigheidstest 55-plussers Vakantieweken voor senioren Egmondse schrijft kinderboek Adviesdag Hair en Face Styling Radio Bakker jubileert Cd-rom uitleg Tweedehands boekenmarkt Kwaliteitsdag Hogeschool Alkmaar Bands spelen bij de Fuse Jan Wierda exposeert Najaarsconcert Eensgezindheid IJsclub Egmond-Heiloo op de schaats HEILOO - In 1996 troffen leden van de archeologische werkgroep Badu- henna op het volkstuinencomplex Vlooiendijk een drinkpoel aan uit circa 750 voor Christus. Onlangs afgerond specialistisch onderzoek naar de bot ten, zaden en pollen die afkomstig zijn uit de poel, toont aan dat deze in een open landschap lag waar runderen graasden en mogelijk boeren akker bouw bedreven. Bijzonder is een benen schepje dat in de drinkpoel werd aan getroffen. De Heilooër amateurarcheologen dateerden de oude drinkpoel destijds op grond van het aardewerk tussen 900 en 600 voor Christus. Over deze perio de was in het gebied rond Heiloo nog nauwelijks iets bekend over bewoning. Daarom werd uit de drinkpoel een aan tal grondmonsters genomen om te onderzoeken hoe het landschap er toen uit heeft gezien. Ook hoopte de werk groep meer over de bewoners te weten te komen. Voor dit doel werden subsi dies aangevraagd. Het onderzoek werd uitbesteed aan BIAX Consult, een bureau dat gespecialiseerd is in archeo logisch onderzoek naar onder andere zaden, pollen en hout. Botfragmenten Eén van de botfragmenten uit de drink poel is opgestuurd naar de rijksuniver siteit Utrecht, waar deze met behulp van de C14-methode is gedateerd tus sen 2764-2742 jaar voor Christus. De rand van de drinkpoel was verste vigd door vlechtwerk. Hoewel de drinkpoel aan de rand van de vorigere strandwal ligt, was hij gevuld met zoet water. Van enige zee-invloed was geen sprake. Wel zijn er relatief veel planten aangetroffen die een voorkeur hebben voor wisselende waterstanden of perio dieke overstromingen, waarschijnlijk door een seizoenale wisseling van de grondwaterstanden. Op de strandwal stond een gemengd bos van eik, berk en hazelaar met hier en daar een linde en een iep. Op de vochtige delen groeiden elzen en wil gen. Opvallend is het grote aantal grove dennen. Waarschijnlijk maakte ook deze boom deel uit van de plaatse lijke vegetatie. De vondst van fossiel stuifmeel van tarwe en veel zaden van planten die op regelmatig omgewerkte vochtige grond groeien, zoals vogel muur, melganzenvoet, perzikkruid, akkerdistel en akkerzenegroen, bete kent dat in de nabije omgeving van de drinkpoel akkerbouw of tuinbouw werd bedreven. Dierlijke mest In de omgeving zijn diverse aanwijzi gen gevonden voor begrazing door die ren. Het aandeel graslandplanten was groot. Bomen groeiden er bijna niet. De enige bosschages die in de omge ving stonden, zijn van soorten die door vee niet worden gegeten omdat ze doorns dragen (sleedoorn), gewone braam, dauwbraam en roos) of omdat ze giftig zijn (vlier). Ook zijn in de drinkpoel resten gevonden van schim mels die in dierlijke mest leven. Dat er ook grote dieren waren blijkt uit de dierbotten die zijn aangetroffen. Op grond van het aantal botten conclu deerde het onderzoeksbureau dat er vooral runderen graasden, een kleiner aantal schapen en geiten en nog minder varkens. Waarschijnlijk waren er meer dieren, maar onbekend is welke soor ten dat zijn. Het merendeel van de bot ten vertoont slachtsporen. Een linker schouderblad van een rund is waar schijnlijk gebruikt als schep. De schep van circa 2750 jaar oud is een bijzonde re vondst. Omdat botten van jonge die ren ontbreken, kan geconcludeerd wor den dat de dieren niet alleen voor de vleesproductie werden gehouden, maar ook voor het leveren van bijvoorbeeld melk, huiden, wol en trekkracht. De gegevens vormen een belangrijke bij drage voor de bewoningsgeschiedenis van de strandwallen. De Witte Kerk. NuffSaid. Foto Michel Mees) HEILOO - Zaterdag 30 oktober speelt in Buk Buk de Amsterdamse band Nuff Said. Ze geven deze avond niet zomaar een optreden, maar spelen een Tribute tot Jimi Hendrix'. Alleen maar nummers van Jimi Hendrix betekent een avond lang lek ker genieten van de grootste hits en beste nummers van deze gitaarvirtuoos. Nuff Said toert hiermee een maand lang door Nederland. Met hun goed ontvangen debuutalbum 'Red' en hun eerste single 'Sheets and Shades', heeft Nuff Said definitief zijn naam gevestigd. De toegang voor deze avond is f 7,50 en de zaal gaat open om 21.00 uur. HEILOO - Vrijdag 5 november staan van 17.30 tot 19.00 uur de deuren van het Trefpunt weer open voor de geza menlijke maaltijd voor 50-plussers uit Heiloo. De koks van De Loet doen hun best om een heuse Poolse maaltijd voor te schotelen. Het menu is nog geheim, maar bestaat in elk geval uit een voor-, hoofd- en nagerecht. De avond staat deze keer geheel in het teken van Polen, want naast de maaltijd naar oud-Pools recept, zijn er mensen in klederdracht, een muzikaal optreden en zal Jan Rood een korte inleiding houden over het leven in het Poolse Swietochlowice en in Polen in het alge meen. De kosten zijn f 12,50 per persoon. Opgave bij het Trefpunt, tel. 072- 5331297. HEILOO - De verkoop van de Moeder Godskerk is rond. Voor een bedrag van 1,8 miljoen gulden is het gebouw aan de Holleweg overgegaan naar de nog te vormen Samen op Weg gemeente, het verband tussen gereformeerde en her vormde Kerk. In een eerder stadium toonde de gemeente belangstelling voor de Moeder Godskerk. Er bestonden toen plannen om in dat gebouw de nieuwe bibliotheek te huisvesten. Het feit dat een verbouwing voor dat doel bijzon der duur zou worden, heeft de gemeen te doen besluiten voor de bieb een andere locatie te zoeken. De grond daarvoor op de hoek van de Westerweg en de Stationsweg is inmiddels voor een bedrag van negen ton aangekocht. De katholieke Moeder Godskerk wordt nog gebruikt tot 1 oktober 2000. De 1,8 miljoen gulden wordt gebruikt voor een grondige renovatie van de Willibrorduskerk aan de Westerweg en het naastgelegen parochiehuis. Op maandag 8 en dinsdag 9 november kun nen parochianen plannen voor deze verbouwing, vari de hand van architect Sander Douma, inzien, op beide avon den vanaf 20.00 uur in de Moeder Godskerk. De Moeder Godskerk wordt zoals gezegd het nieuwe gezamenlijke onder komen' van de hervormd-gereformeer- de Samen op Weg-gemeente. De gere formeerde kerk aan de Noorder geeststraat is voor 2,5 miljoen gulden verkocht aan bouwbedrijf Teerenstra uit Heiloo. Er bestaan plannen om hier in de toekomst woningen te bouwen. Eerdere plannen voor een zorghotel op deze plaats, waarover overigens alleen geruchten de ronde deden, lijken daar mee weer van de baan. De Witte Kerk blijft in handen van' de hervormde gemeente. Uitbreiding^ plannen voor dit beeldbepalende gebouw in het centrum van Heiloo haalden het niet vanwege de monu mentale status. De kerk zal wel vaker worden gebruikt voor buiten-kerkelij ke activiteiten, maar wel passend bij de kerk. 't Kruispunt, de voormalige Kruiskerk aan de Frederica's Hof, zal worden afgestoten. EGMOND - Vorige week maandag hebben de wethouders Jan Stam van Ruimtelijke Ordening en Marcel Halff van Openbare Werken de ontwerp- structuurvisie voor Egmond aan Zee gepresenteerd. Deze structuurvisie is een totaalvisie op de ruimtelijke ont wikkeling van Egmond aan Zee, die de komende tien jaar de verdeling en invulling van ruimte in Egmond aan Zee zal bepalen. In de structuurvisie komen de inrich ting van de openbare ruimte en een nieuwe benadering van de verkeers- structuur en het parkeerbeleid in Egmond aan Zee aan de orde. Vandaag start de inspraaktermijn van twee maanden op de visie. De laatste dag dat bezwaar kan worden aangetekend tegen de 'ontwerp-structuurvisie is op 16 januari 2000. Naar verwachting zal de structuurvisie in februari 2000 door de raad worden vastgesteld. De ontwerp-structuurvisie is een uit werking van de ontwikkelingsvisie die voor Egmond aan Zeè is opgesteld in februari 1998. Ter voorbereiding is afgelopen juni een aantal ronde tafel gesprekken gehouden over de boule vard Noord, de strandafgang en de Werf, het Pompplein en het Westeinde en de voormalige bowling en het voor terrein. De thema's die tijdens deze avonden aan de orde kwamen betrof fen de ruimtelijke invulling van het gebied en de verkeersstructuur. Naar aanleiding van de ronde tafelgesprek ken hebben de ontwerpers Jeroen Bosch van Veenenbos en Bosch land schapsarchitecten en Wim Poppinga, ruimtelijk ontwerper, hun ontwerpen verder vormgegeven en uitgewerkt. De ontwerpers hebben geprobeerd om een eenheid te creëren tussen het zui delijke en het noordelijke deel van de kuststrook van Egmond. Naast het ont werpen van een aantal accenten, zoals uitzichtpunten over het duin heen van hout aan de noordelijke boulevard, is met name de hoofdstrandafgang in het oog springend: een strandafgang die vanuit het dorp vrij zicht geeft over het strand en de zee, waar men tevens op kan verpozen. Een belangrijk verkeerskundig ele ment is een zogenaamde zachte ver- keersknip. Dat betekent dat er ver- keersremmende maatregelen worden genomen ter hoogte van de centrale strandafgang, waarbij het verkeer ondergeschikt aan de voetganger wordt gemaakt. Tevens wordt de Werf vrijge maakt van geparkeerde auto's, op een aantal invalideparkeerplaatsen na. Het verlies van parkeerplaatsen moet wor den opgevangen in nieuwe, onder grondse parkeergarages. Belangstellenden kunnen de ontwerp- structuurvisie inzien tijdens de ope ningstijden op het gemeentehuis Zwartendijk 1 te Egmond aan Zee, in de drie bibliotheekvestigingen van Egmond en in de informatieruimte van de Stichting Welzijn Ouderen Egmond Hanswijk lb te Egmond aan den Hoef. Begin december wordt een aantal inspraakavonden gehouden, op don derdag 9 december voor Egmond aan Zee Noord, op maandag 13 december voor Egmond aan Zee centrum de ondernemers uit Egmond aan Zee en op donderdag 16 december voor Egmond aan Zee Zuid, alle om 20.00 uur. Met vragen kunt u op het gemeen tehuis terecht bij de coördinator van de structuurvisie D. van Wageningen, tel. 072-5068344. HEILOO - De zesde ronde van de interne schaakcompetitie van SV Oppositie werd gekenmerkt door een groot aantal afwezigen, waarvan de meesten in een bondswedstijd tegen Volendam uitkwamen. Heeringa moest het opnemen tegen Kraaijenbrink, die altijd zijn beste beentje voorzet om voor een verrassing te zorgen. Ditmaal had l]ij even de illu sie dat de stelling globaal in evenwicht was. Schijn bedriegt, want Heeringa toonde aan hoe elastisch zijn stelling was. Hij won een volle toren, waarna het weinig moeite kostte de overwin ning veilig te stellen. Sauer mocht het proberen tegen A. van de Brink, die zijn partijen altijd dege lijk opzet. In een vindingrijk midden spel zag Sauer kans, met een venijnig tussenschaakje, een eenzaam staand stuk te pakken. Van de Brink kwam lelijk in de problemen, die hij niet meer overwon. Sauer consolideerde zijn voordeel en behaalde het hele punt. In de bondscompetitie speelde het eer ste achttal een belangrijke wedstrijd tegen Volendam. Na een fantasierijke opening behaalde Groot met een levendige combinatie zo'n groot voor deel, dat de stelling van zijn opponent gevaarlijk begon te kraken. Een paar geplaatste paardensprongen gaven het laatste zetje en teleurgesteld gaf zijn tegenstander op. Bosma profiteerde optimaal van een zwakke voortzetting van zijn tegen stander. Met allure melkte hij zijn voor deel steeds verder uit, wat resulteerde in een toreneindspel waarin Bosma vier pionnen meer had. Met kennis van zaken zette Bosma zijn stukken op de juiste plaats, waarna hij met een mini male inspanning zijn Volendamse tegenstander het nakijken gaf. Jongkind tenslotte speelde in een moei lijke partij heel geconcentreerd en won en passant tot zijn eigen verbazing een stuk. Hij belandde in een moeilijk eind spel, waarin zijn tegenspeler van alles bedacht om de partij remise te houden. Jongkind zag net op tijd een fijnmazige combinatie die hem in staat stelde de vijandelijke troepen naar de rand van het bord te dringen, waar de koning uiteindelijk zijn Waterloo vond. De tussenstand is 4-2 in het voordeel van Oppositie. Met nog twee partijen te spelen ligt de winst voor het grijpen. De uitslagen van de interne competitie: Vd Wal-Reus 1-0, Vd Werff-Folkertsma remise, Sauer-A. vd Brink 1-0, Bik-De Jager 0-1, G. vd Brink-Lamers 1-0, Tuinstra-Hassing 0-1, Kraayenbrink- Heeringa 0-1, Koenders-Horninge 0-1. HEILOO - De plattelandsvrouwen afdeling Heiloo houden op 3 november een ochtendbijeenkomst met als thema 'Vrouwen in plaatselijke besturen'. Dit gebeurt naar aanleiding van een lande lijk samenwerkingsproject van de bond met plattelandsvrouwen in het Afrikaanse Benin. In Benin nemen traditioneel de manne lijke dorpsoudsten de voor het dorp belangrijke beslissingen, maar dit jaar hebben voor het eerst vrouwen deelge nomen aan de gemeenteraadsverkie zingen. Daardoor ervaren zij de kracht van het 'zich organiseren'. In Nederland hebben vrouwen het mak kelijker om in beslissingsbevoegde posities te komen, maar gemiddeld is maar 22 procent van de gemeente raadsleden vrouw. Op de bijeenkomst wordt gepraat naar aanleiding van een aantal stellingen, die te maken hebben met de directe leefomgeving, met het gemeentelijke beleid en andere beleidszaken die vrouwen aangaan. De bijeenkomst wordt gehouden van 9.30 tot 11.30 uur in het Open Huis en is ook toegankelijk voor niet-leden. HEILOO - Het Diabetes Fonds Nederland staat er voor om met behulp van uw gift een toekomst zonder diabe tes te hebben. Van 1 tot en 6 november wordt daarom weer een collecte gehou den. U kunt de collectant aan de deur verwachten. HEILOO - In november en december is in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof een expositie te zien van werk van Lien Zwart. Lien Zwart, stammend uit een gezin waar tekenen en schilde ren in het bloed zit, ontving haar basis opleiding in Epe bij kunstenares Ina van der Pol. Daarna zette zij haar oplei ding voort in Bergen, Alkmaar en Amsterdam. De laatste jaren is zij lid van schilder- groep Aqua-Art uit Heiloo, die jaarlijks aquarelweken organiseert in Frankrijk. Hoewel haar voorkeur uitgaat naar het aquarelleren van bloemen, waarbij haar uitgebreide kennis van bloemen en planten goed van pas komen, mogen haar landschappen en dorpsgezichten (met name uit Frankrijk) zeker gezien worden. HEILOO - Op dinsdag 16 november wordt door Veilig Verkeer Nederland afdeling Heiloo een Broem-test gehou den in het Trefpunt. Deze test bestaat uit een rijvaardigheidstest in de eigen auto, een theoretisch gedeelte, een gehoortest,een ogentest en een reactie test. De test duurt drie uur en wordt bege leid door speciaal opgeleide rij-instruc- teurs en medewerkers van VVN. De uitkomst van deze test heeft geen gevolgen voor het behoud van het rij bewijs, maar heeft tot doel om inzicht te geven in de eigen rijvaardigheid. De cursus faordt afgesloten met een overhandiging van een theorieboek en een diploma. Deelname kost f 40,-. Opgeven kan bij Stella de Nooijer, tel. 072-5128742 (tussen 9.00 en 17.00 uur). HEILOO - In samenwerking met de Stichting Joannes Bosco houden de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de Ouderenbonden ANBO en KBO vanaf december vakantieweken voor Hei looër senioren. De eerste week is van 6 tot en met 10 december. Een week lang verblijven de deelne mers in de bossen van de Brabantse Kempen, waar een programma is opge steld gericht op ontspanning maar ook op educatie, onderlinge ontmoeting en versterking van sociale contacten. Het is de bedoeling dat er zo'n vijftien deel nemers meegaan, die uit dezelfde regio komen. De Stichting Joannes Bosco gaat ervan uit dat het hebben van voldoende con tacten met anderen heel belangrijk is om zo lang mogelijk op jezelf te kun nen blijven wonen. Om die reden subsi- deert zij deze vakantieweken. De prijs voor een week is f 100,-. Inbegrepen zijn hotelovernachting (twee- en één persoonskamers), maaltijden, excursies en het verdere programma. Verdere consumpties zijn voor eigen rekening. Er wordt voor vervoer naar de Kempen gezorgd, maar dit is niet in de prijs begrepen. Geïnteresseerden kunnen voor verdere informatie en opgave con tact opnemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331797 op werkdagen van 8.30 tot 17.30 uur. EGMOND - In Galerie De Kapberg is nog tot en met 7 november een verras sende expositie te zien met computer en videokunst van Klaartje Pander en Arno Coenen. Al sinds 1994 maakt Klaartje Pander schilderijen van 'levenloze' voorwer pen die ze tot leven probeert te wek ken. Speelgoedbeesten en poppen schilderde ze in een bepaald perspec tief, waardoor de suggestie van bewe ging werd gewekt. Bij 'levensechte' eta lagepoppen doet ze het omgekeerde door vooral het starre en popachtige van de figuren te benadrukken. Een opblaaspop die aan een waslijn te drogen hangt, heeft met het ontsnap pen van de lucht ook alle leven verlo ren, en wordt tot een bizar object. Dit balanceren tussen schijn en werke lijkheid, het in de war schoppen van het verwachtingspatroon van de kijker, maakt haar werk intrigerend. De afge lopen jaren zocht zij naar meer, bijna letterlijke beweging in haar wérk. In samenwerking met computerkunste naar Arno Coenen ontstond de instal latie 'Animation/bezieling'. Het gaat om twee animaties, 'Koe' en 'Vrouw'. Beide bestaan uit een grote hoeveelheid als een vlak gepresenteer de beelden en een video.. Aan beide installaties ligt hetzelfde idee ten grondslag, het maken van een bewe gend schilderij. Bij het ené werk ligt de nadruk op schilderkunst, bij de andere op computerkunst. Arno Coenen maakt voor zijn werk Videokunst in De Kapberg. gebruik van alle denkbare mogelijkhe den van de computer. Hij houdt ervan contrasten te tonen, zoals het combine ren van eeuwenoude en zeer eigentijd se disciplines. Uitersten en vervreem dende effecten zijn te zien in al zijn werk, ook in de serie foto's die hij tij dens een reis door Amerika samen met Klaartje maakte. Te zien zijn 'typische' Amerikanen, gefotografeerd in hun eigen leefomgeving, maar gekleed in Hollandse voetbalshirts. De expositie in Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (tijdens openingsuren op tel. 072-5062645). EGMOND - Onlangs vond in Egmond aan Zee de presentatie plaats van het boek 'Avonturen in de duinen' van de in Egmond woonachtige onderwijzeres en schrijfster Patricia Schipper. Het kinderboek gaat over twee gekleurde meisjes Thari en Omaira die samen met hun broer Raoul en hun blanke vriendinnetjes Ellen en Annie spannende avonturen beleven bij hun omi Rachel in Egmond aan Zee. Omi Rachel is in Suriname geboren. Haar eerste man is overleden, net als haar tweede man, opa Jakob, die uit Zaandam kwam. Omdat opa Jakob directeur was van een kaasfabriek noe men sommige mensen hem een 'echte kaaskop'. Over hem, maar vooral ook over hoe het vroeger in Suriname was, vertelt omi Rachel graag aan de kinde ren. Het verhaal is voor een deel autobio grafisch, want schrijfster Patricia Schipper (1954) is zelf afkomstig uit Suriname. Ze woont al meer dan 25 jaar in Nederland, de laatste acht jaar in Egmond aan Zee. Ze gaf daar onder meer vijfjaar lang godsdienstles op de openbare basisschool. 'Avonturen in de duinen' is onder meer verkrijgbaar bij de Bijbelboekshop aan de Westerweg 293 in Heiloo. Tot 11 november kost het boekje f 6,75, na die datum f 12,50. EGMOND - Hair en Face Styling houdt op donderdag 28 oktober een gratis adviesdag voor iedereen die geïnteresseerd is in haar, huid en make- upverzorging. Op deze dag kunt u in de schoonheidssalon terecht voor een huidanalyse via een skin-scope, een apparaat dat uw huid dertig keer ver groot. U krijgt een vrijblijvend huidver zorgingsadvies en een behandeladvies. In de schoonheidssalon wordt alleen met hoogstaande natuurproducten gewerkt. Tevens krijgt u een make- upadvies over welke kleuren het beste bij u passen. In de kapsalon kunt u terecht voor de nieuwste trends en tips voor uw haar. Via een computer kunt u zien welke kapsels, kleuren en model len het beste staan. Hiervoor dient u een foto van uzelf mee te nemen, waar op het haar naar achteren wordt gedra gen. U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur, zonder afspraak. Voor informatie Hair en Face Styling, Peperstraat 22a, 1935 BE Egmond-Binnen, tel. 072-5066583. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HEILOO - Volgende week is het feest bij Radio Bakker. Op dinsdag 2 novem ber viert Radio Bakker aan de Kennemerstraatweg 255 het 60-jarige bestaan van de zaak. De viering van het jubileum valt tevens samen met de afronding van de ver bouwing van de winkel, de technische dienst en het magazijn, die de afgelo pen tijd is uitgevoerd. HEILOO - De bibliotheek Heiloo houdt op dinsdag 2 november van 16.00 tot 17.00 uur weer een cd-rom uitleg. De uitleg heeft een open karakter: deelname is gratis en iedereen kan in en uit lopen. In het kort komt aan de orde wat een cd-rom is en hoe deze wordt geïnstal leerd op de computer. Daarnaast wor den drie in het oog spingende cd-rom's behandeld. Het thema van deze uitleg is 'Cursussen: Typen en Taal'. De cd- roms die worden behandeld zijn 'Alles voor Duits' (taalcursus), typecursus en Edurom taal (educatieve cd-rom, speci aal voor kinderen). De behandelde cd-roms kunnen na de uitleg ook worden geleend, evenals alle andere vierhonderd cd-roms van de bibliotheek. De prijzen zijn f 5,- of f 7,50, met een uitleentermijn van drie weken. Samenwerken aan leeibaarheid In de Uitkijkpost van 20 oktober meld de de gemeente Heiloo op de gemeen tepagina onder deze kop dat in Termijen een oude speelhut was opge ruimd door de ouders van de hutten- bouwers, nadat de gemeente hen had aangeschreven. Analoog aan dit artikel het volgende: In Vrieswijk werd in opdracht van de gemeente het wegdek van een nieuwe slijtlaag voorzien. Ruim vier weken daarna lagen er op verschillende plaat sen nog steeds hopen overtollig grit, die voor de fietsers gevaarlijke situaties veroorzaakten. Daarom schreef ik een verzoek aan de gemeente om deze rommel op te ruimen. Toem dit na een week nog niet was gebeurd, heb ik wederom aan de gemeente geschreven. En zie: nadat de gevaarlijke situatie ruim vijf weken heeft bestaan, heeft de gemeente ein delijk kans gezien het grit te laten ver wijderen. Bravo gemeente, doch graag in het vervolg een beetje eigen initia tief. H. Loggen Heiloo HEILOO - Op zaterdag 30 oktober is er van 10.00 tot 13.00 uur weer een tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2. De Stichting Ouderenwerk heeft weer mooie boeken binnengekregen. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouder enwerk georganiseerde sociaal-culture le activiteiten en goede doelen. Wie nog boeken en platen heeft en die eigenlijk wel kwijt wil, kan voor ophalen bellen met 072-5331297, maar brengen naar het Trefpunt kan natuurlijk ook. ALKMAAR - In het kader van de lan delijke Kwaliteitsweek Nederland houdt de Kwaliteitskring Noord-Hol land in samenwerking met Hogeschool Alkmaar, Hogeschool van Amsterdam en de Kamers van Koophandel van Amsterdam en Noord West Noord- Holland, een kwaliteitsdag op 11 no vember binnen Hogeschool Alkmaar. Het symposium is met name bedoeld voor ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf. Tijdens het symposium wordt ingegaan op wat kwaliteitszorg inhoudt en wat het oplevert. Zowel voor de ondernemer die nog moet beginnen met kwaliteitszorg als voor de bedrijven die al ervaring heb ben opgedaan met kwaliteitsmanage ment biedt deze dag aanknopingspun ten. Het programma start om 16.00 uur en bestaat uit een plenair gedeelte en een aantal parallelsessies. Rond 20.00* uur vindt de afronding plaats. Voor meer informatie over het symposium van Hogeschool Alkmaar: tel. 072- 5183731/724.' EGMOND - De zestiende editie van de Fuse wordt op 30 oktober weer gehou den in het Rode Hert in Egmond aan den Hoef. Op dit muziekfestijn spelen bands uit de regio Egmond. De bands die optreden zijn The Kidz, The Ugly Ones, Nomansland, Mother Angel, DNA, Third Wheel, Zeak The Freak, Orca, Pop Quiz, Piet Visser Band en Frank Kerssens Band. De entree is f 10,- en de zaal is open om 19.30 uur. De eerste band laat om 20.00 uur zijn muzikale klanken horen. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijlcestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. ALKMAAR - Jan Freark Wierda expo seert grafiek, objecten en constructies tot en met 14 november in theater De Vest. Jan Freark Wierda, geboren in 1954 te Kortezwaag, woont en werkt in Apel doorn. Hij volgde tot 1977 de opleiding tekenen en schilderen aan de Rietveld Academie te Amsterdam. Vervolgens doorliep hij de vakken vrij tekenen, vrij schilderen en grafiek aan de Academie voor beeldende kunst te Arnhem. De centrale thema's in het werk van Wierda zijn groei en verval. Eigen schappen van materialen en techniek bepalen voor een belangrijk deel de vormgeving. Het ervaren van de eigen schappen van de meest uiteenlopende materialen is een van de pijlers waarop het werk van Wierda rust. De tentoonstelling bestaat uit een groot beeld of constructie vervaardigd uit terracotta, grafische werken, ruim telijke objecten en zwartrubberen giet sels. De tentoonstelling is te zien op maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en tijdens voorstellingen in het theater. Voor informatie: Peter Borst, tel. 072-5191874. EGMOND - Op zaterdag 30 oktober houdt de Egmondse muziekvereniging Eensgezindheid haar najaarsconcert in het tot concertzaal omgetoverde dorps huis De Schulp te Egmond-Binnen. Tijdens het concert zullen drie ensem bles van de muziekvereniging een optreden verzorgen. De toegang tot dit concert, dat om 20.15 uur begint, is gra tis. Er wordt opgetreden door het oplei dingsorkest en de slagwerkgroep onder leiding van Bas Eeltink en door het fanfare-orkest onder leiding van diri gent Karei Bruin. Tijdens het optreden van het opleidingsorkest levert zange res Esmé Apeldoorn een bijdrage. Het opleidingsorkest speelt onder andere My heart will go on, met zang van Esmé Apeldoorn, Steady beat en een selectie uit acht klankstudies. Het fanfareorkest brengt onder meer En el albero, The Singapore experience, een Slavische mars, Banja Luka en Sweet Carolina Charleston. De slagwerk groep speelt Les Echanges, Baja en Back to Krupa. EGMOND/HEILOO - Afgelopen weekend heeft IJsclub Egmond-Heiloo haar eerste wedstrijd van het seizoen op ijsbaan de Meent gehouden. Ondanks het feit dat iedereen nog maar een paar keer geschaatst had, zijn er diverse persoonlijke records gere den. De opvallendste hiervan is de 500 m tijd van Thamar Heijstra, verder was het fanatisme en plezier van de gezich ten af te lezen. Het weer werkte mee, het was droog en er stond weinig wind, wel was de vochtigheidsgraad hoog, waardoor het ijs snel wit aansloeg. De volgende wedstrijden zijn zaterdag 13 november te Deventer en zondag 28 november te Alkmaar. De uitslagen. Jolinda Lute 100 m 14.43, 300 m 43.17. Maurice Kaan 500 m 1.00.22, 1000 m 2.08.87. Kiek van der Putte 500 m 1.04.77,1000 m 2.17.28. Op de 500 en 1500 m was de stand Olaf Wijker 45.35, 2.27.27. Jasper Mosk 45.51, 2.32.36. Job v.d. Wal 49.76, 2.36.48. Hildo Vader 50.75, 2.41.77. Maarten Vader 50.81, 2.44.76. Thamar Heijstra 50.51, 2.57.68. Fenna de Beer 53.80, 2.55.49. John Burgmeyer 53.80, 2.56.35. Kees Dekker 55.91, 2.51.88. Rowi van Genderen 59.48, 3.10.77. Marco Nieuweboer 1.05.88,3.20.30.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 8