Een start van een eigen mmmmwiiwtwiMWA i CTr I 1 I EESSSSEsl ro MI gemeente LIMMEN, LET 0P!!!d jjr hoveniersbedrijf Aktief Kreatief in Keukens gemeente V Luws» chte" Rabobank Krullen of ondersteuning! Het mag nog steeds! f Iedere vrijdag van tot 14.00 uur op de Vuurbaak!! Simm AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT donderdagavond van iedere maand terecht op het startersspreekuur van Rabobank West-Kennemerland UW ADVERTENTIE IN DE EDITIES: UITKIJKPOST - 10 NOVEMBER gratis Curl-care lotion t.w.v. f 25,95 1 Dusseldorperweg 105 Limmen 072 5052456 Vol sap sinaasappelen, per doos (±18 kg) 19,95 Elstar, 4 kilo5,00 Jonagold, 4 kilo 5,00 EKO bananen, per kilo1,50 Witlof, per kilo1,50 Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Uitvaartverzorging Lia Groot v/h begrafenisonderneming Hoogeboom Stettaantje 1 - 1906 AN Limmen Telefoon 072 505 30 09 Dag en nacht bereikbaar voor het verzorgen van uitvaarten in Limmen en omgeving. kapsalon ZOMERDIJK KEUKENS Rijksweg 35-37 Limmen 072 505 38 38 erkend keuken specialist RECEPTIONIST/TELEFONIST (M/V) in vaste dienst voor I ó'A uur per week J Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Aangevraagde bouwvergunningen en bouwmeldingen Kijk er loopt 'n taxateur in onze buurt!! Verspreiding nieuwe gemeentegids Aanleg bergbezinkbassin Oosterzijweg en reconstructie Viswegfged.) Milieuberichten ge meente Limmen Milieubewust klussen Beschikkingen Standplaats: Aantal: Boomsoort: Standplaats Aantal Soort PAGINA 12 ra De derde donderdag van iedere maand houdt starterscoördinator Paul van Uitert spreekuur van 18.30 tot 20.00 uur in kantoor Dorpsstraat 62 te Castricum. U denkt erover een eigen bedrijf te starten. Misschien hebt u de eerste stappen al gezet. Maar hoe gaat u verder? Waar kunt u terecht met uw vragen? Om u op weg te helpen houdt Rabobank West-Kennemerland een spreekuur voor startende ondernemers op de derde donder-dagavond van iedere maand. Van 18.30 tot 20.00 uur kunt u binnenlopen bij ons kantoor Dorpsstraat 62 te Castricum. U kunt er uw vragen kwijt; krijgt informatie en waar nodig maakt onze starterscoödinator een afspraak met u voor een vervolggesprek. Dat kost u niets; u kunt er alleen maar wijzer van worden. Om u op weg te helpen - het start erssp reekuur van Rabobank West-Kennemerland Vanaf 15 november tot zolang de voorraad strekt, bij elke permanentbehandeling HAARMODE Deze vrijdag: (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 12 november in Limmen) Kerkweg 24 1906 AW Limmen tel. 072 505 36 46 aanleg en verzorging van uw tuin Maryse Swart Tulpencroftlaan 36 a 1851 XN Heiloo Tel. 072 5335514 openingstijden: dins, t/m vrij. 9.(X) u-lX.(X) u zaterdag 9.(X)u-15.1X) u ALGEMENE NEDERLANDSE VERENIGING VAN Vrijdag koopavond Limmen is een kleine, nog zelfstandige gemeente met circa 6.500 inwoners. 'Nog zelf standige', want Limmen heeft de wens om binnen afzienbare tijd met Castricum en Akersloot een nieuwe gemeente te vormen. De ambtelijke organisatie telt zo n 40 medewerk(st)ers, en bestaat uit de sectoren Algemene Zaken, Bestuursondersteuning, Gemeentewerken en Welzijn. Het werkt goed in Limmen! Als u dat ook vindt, bent u wellicht onze nieuwe Taken het ontvangen en doorverwijzen van bezoekers het beantwoorden van inkomende telefoongesprekken het verrichten van (lichte) administratieve werkzaamheden t.b.v. bestuur en sectoren het verrichten van VW-werkzaamheden, waaronder het beheren van de WV-kas het verrichten van (lichte) administratieve werkzaamheden t.b.v. de politie, zoals het in ontvangst nemen en registreren van gevonden voorwerpen en het opne men van aangiftes van verlies van voorwerpen het vervangen van de andere receptionistes/telefonistes Functie-eisen een MAVO-/MEAO-werk- en denkniveau flexibiliteit, creativiteit en stressbestendigheid een uitstekend ontwikkeld gevoel voor dienstverlening goede communicatieve vaardigheden een representatieve uitstraling en plezierige 'telefoonstem bij voorkeur enige ervaring met (een deel van) de werkzaamheden bij voorkeur enige kennis van Windows 95 en Corel 8.0 Bijzonderheden U werkt in ieder geval op dinsdag van 13.25 tot 17.05 uur, woensdag van 13.25 tot 17.35 uur, en vrij-dag van 8.25 tot 12.35 uur. U bent echter bereid, en ook in staat, om indien nodig op andere dagdelen in te vallen. Deze functie is zowel intern als extern opengesteld. Interne kandidaten - mits ge schikt - komen bij voorrang voor benoeming in aanmerking. Salaris Afhankelijk van de mate waarin wordt voldaan aan de functie-eisen, bedraagt het bru- to-maandsalaris ten minste f 1.174,97 (aanloopschaal 4) en ten hoogste f 1.865,14 (functieschaal 5), excl. vakantie-geld. Een informele en plezierige werksfeer is hierbij uiteraard inbegrepen. Wilt u meer informatie? Dan kunt u contact opnemen met de heer I. Simonides, hoofd van de sector Algemene Zaken, of met mevrouw C.C. Hansen, beleidsmedewerkster Personeelszaken. Zij zijn beide tijdens kantooruren bereikbaar via telefoonnummer 072-5051456. Heeft u belangstelling? Dan kunt u ons dat voor 19 november a.s. schriftelijk laten weten. U kunt uw brief richten aan burgemeester en wethouders van Limmen, t.a.v. mevrouw C.C. Hansen, Postbus 9, 1906 ZG Limmen. BOUWBEDRIJF TERLUIN Voor al uw aan-, ver- en nieuwbouw. Ook renovatie... Kozijnen, deuren, ramen. Vrijblijvend prijsopgaaf: Tel. 072 5053395. LEESMAP KUIFJE twaalf tijdschriften vol lees plezier v.a. 4,25 p.w. Bel voor GRATIS PROEFMAP: 072 5332463 HOVENIER HAARSMA heeft nog tijd voor u. Voor alle werkzaamheden in uw tuin. Voor sierbestrating voor herbestrating voor plaatsen schuttingen en hek werk voor aanbrengen alle soorten beplantingen voor alle snoeiwerkzaamheden voor aanbrengen verbeterde grond, enz. Vrijblijvend prijsopgave. AI meer dan 25 jaar uw zekerheid voor kwaliteit. Alles is bespreek baar. Ingeschreven bij de K.v.K. Tel. 072 - 5723020 KRINGLOOPOPHAAL DIENST haalt uw nog bruikbare, overtollige spul len op o.a. LP's, boeken, kleingoed, kleding, stereo apparaten, meubelen, ge reedschappen, speelgoed, babygoed, enz. Bel 's mid dags 072 5338243 U kunt uw advertentie doorplaatsen via het weekblad Uitkijkpost. Op deze manier bereikt u: veel meer lezers, voor een 1 zeer gunstig doorplaatstarief HUIS-AAN-HUIS-ADVERTEREN INFORMEER EENS NAAR DE ONZE D00RPLAATSTARIEVEN De Hoefsmid 5 - 1851 PZ Heiloo Telefoon 072 5330175 Fax 072 5335644 men Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om bouwver gunningen en meldingen van bouwvoornemen zijn ingediend: - Rooinap 14 plaatsen van een dakkapel - Westerweg 4 vernieuwen/vergroten van een woning - Uitgeesterweg 37 vergroten tanklokaal Aangevraagde sloopvergunningen - Rijksweg 97 "de Pook" motel met bedrijfswoning De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Door de Wet waardering onroerende zaken is de gemeente zelf verantwoordelijk voor het waarderen van alle panden op haar grondgebied: zowel de woningen als bedrijven. Om een zorgvuldige herwaardering mogelijk te maken zult u de komende weken taxa teurs van DamAstes uit Hoevelaken in uw wijk zien. Het zou veel tijd (dus geld) kosten om alle onroerende zaken in de gemeente stuk voor stuk opnieuw te taxeren. Daarom bouwt de gemeente, net als andere gemeenten een referentiestelsel op. Dit betekent dat door de hele gemeente woningen en bedrijven worden uitgezocht die min of meer vergelijkbaar zijn met meerdere panden. Deze pan den worden door de taxateur opgenomen en gaan dienen als referentiepunt. Momenteel wordt gewerkt aan het opstellen van dit referentiestelsel en kan er dus een taxateur bij u in de buurt lopen. Wij vragen vriendelijk uw medeyverking waarbij de volgende opmerkingen geplaatst kunnen worden: - Als de taxateur het object van binnen wil bekijken moet deze zich altijd legitimeren met een door de gemeente voor dit doel verstrekte legitimatie. - De taxateur kan en mag u niets vertellen over de waarde van het pand. U bent niet verplicht mee te werken. De taxatie is alleen wel in uw eigen belang. Alleen daarom al is het aan te bevelen medewerking te verlenen. Bovendien als u de taxateur geen toegang tot uw pand verleent, kan dat leiden tot een foutieve, misschien wel te hoge waardebepaling. Daar is niemand bij gebaat, in eerste plaats uzelf niet. Officieel kan de gemeente medewerking afdwingen, maar dit is echt het alleruiterste middel. Het is mogelijk dat u meer dan één keer een taxateur aan de deur krijgt. In de eerste plaats kan dat de taxateur van DamAstes zijn. Bovendien houdt de Waarderingskamer, een Rijksinstantie, steekproeven om de kwaliteit van de taxaties te controleren. Als u na het lezen van het bovenstaande nog vragen dan wel opmerkingen heeft, kunt u die voorleggen aan de medewerksters van de afdeling belastingen. Zij zijn te bereiken op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur via het telefoonnummer 072 505 14 56. U kunt alleen vragen stellen over de procedure van deze taxatieronde en niet over de toe komstige waarde van uw onroerende zaak. In week 43 is de nieuwe gemeentegids in Limmen huis-aan-huis verspreid. Mocht u ondanks onze zorgvuldigheid geen gids hebben ontvangen, dan kunt u vanaf he den een gratis exemplaar ophalen bij de receptie van het gemeentehuis. De receptie is geopend van 8.30 tot 12.30 uur en (behalve vrijdagmiddag) van 13.30 tot 17.00 uur. Om de vervuiling van het oppervlaktewater te verminderen heeft de rijksoverheid alle gemeenten dus ook Limmen verplicht gesteld om het aantal riool overstortingen met 50% te reduceren. Om deze reden wordt er in Limmen een bergbezinkbassin aange legd. Naast de*aanleg van een bergbezinkbassin aan de Oosterzijweg op de lokatie van het huidige rioolgemaal worden de volgende werkzaamheden uitgevoerd; 1Het vergroten van ca. 70 m I hoofdriool in de Visweg en de Oosterzijweg, vanaf het Nauwelaantje tot aan de lokatie van het huidige rioolgemaal en uitvoering van aan vullende rioleringswerkzaamheden. 2. Reconstructie van asfaltverharding inclusief fundering van de Visweg, tussen de Dusseldorperweg en de Oosterzijweg, en de Oosterzijweg vanaf de Visweg tot huis nummer 5. 3. Het vervangen van het bestaande rioolgemaal van Uitwaterende Sluizen door een nieuw rioolgemaal welke ondergronds wordt gehuisvest in het bergbezinkbassin. 4. Aanpassen van de openbare verlichting. De uitvoering start in de week van 15 november a.s. met het opbreken van de as faltverharding, gevolgd door het vervangen van de riolering, het aanbrengen van de nieuwe wegfundering en asfaltverharding (exclusief toplaag) en het hertegelen van de voetpaden. Deze werkzaamheden zullen tot de kerst duren. Begin januari 2000 starten de werkzaamheden voor het bergbezinkbassin zelf en du ren naar verwachting ongeveer 4 maanden. Tot slot volgt het aanbrengen van definitie ve toplaag. De genoemde planning geeft een indicatie en is mede afhankelijk van de weersgesteldheid. De Visweg en de Oosterzijweg worden tijdens de werkzaamheden afgesloten voor het doorgaande verkeer. Voor eventuele vragen over de uitvoering kunt u contact opnemen met met de heer P. Aalders en/of A. Koelman telefoon 0251 - 314254, van de Gemeenschappelijke Technische Dienst Limmen/Akersloot die de werkzaamheden namens de gemeente begeleiden. In een serie milieuberichten vindt u infor matie over allerhande milieuzaken. Soms over algemene milieuzaken en soms over milieuzaken bij u in de buurt. De komende keren leest u vooral tips en wetenswaardig heden omtrent milieubewust klussen en wonen. Schilderen In de (vroege) zomer maanden wordt veel buiten geschilderd vanwege het weer. Voor het beste resultaat schildert u namenlijk in een droge omgeving bij minimaal 10 graden Celsius maar nooit in de volle zon. Binnen schilderen kan dus praktisch altijd. Maar voor u de kwast op het hout zet, moet u eerst ontvetten en schuren. Als alles dan goed gaat, kunt u gaan genieten van een fraai geschilderd werk. Reinigingsmiddelen Voor het schoonmaken en ontvetten van met name houtwerk is rinser een prima al ternatief voor het traditionele ammonia. Ook een ontvetter op basis van dennenhars is geschikt. Verf Verf is eigenlijk een opgeloste kunststof. Dus als het ware kleine plastic bolletjes in een oplosmiddel (de vloeistof of drager). Na het aanbrengen van de verf verdampt het op losmiddel en blijft een laagje plastic achtige stof achter. Het oplosmiddel geeft eigen schappen aan een verf en bepaald voor een groot deel de milieuvriendelijkheid Oplosmiddel Grofweg zijn er twee soorten oplosmiddel. Organisch oplosmiddel (bijv. terpentine) en oplosmiddel op waterbasis. Het oplosmiddel van een verf is ook de vloeistof waarmee je de verf moet verdunnen en de kwasten of rollers moet reinigen. Al tijdens het schilderen staat de schilder in de oplosmiddelendamp. Vooral de organi sche oplosmiddel-dampen zijn ongezond. Beroepsschilders die hier veelvuldig aan zijn blootgesteld kunnen last krijgen van het Organisch Psycho Syndroom (OPS). Per I ja nuari 2000 mogen zij a.g.v. de ARBO-Wet binnenshuis geen organisch-oplosmiddel-rij- ke verf meer gebruiken. Particulieren mogen dat nog wel. Maar vanwege de stank en voor uw eigen gezondheid doet u er verstandig aan onderstaande advies te volgen. Verf voor binnen Voor schilderen binnenshuis is watergedragen verf de beste keus. Bij deze verf is een groot deel van de organische oplosmiddelen vervangen door water. Dit type verf droogt erg snel en is veel minder slecht voor uw gezondheid en het milieu. Na het drogen is watergedragen verf niet weer door water oplosbaar, het is geen waterverf. Resten watergedragen verf zijn wel chemisch afval en mogen dus niet door bijvoorbeeld de gootsteen verdwijnen. Watergedragen verf wordt op de verpakking aangegeven door de termen H-O of ACRYL. Verf voor buiten Buiten heeft "high solid" verf de voorkeur. Ze bevatten slechts 15 tot 25 procent op losmiddel. Verdunnen is niet nodig. De verf is vaak in een laag voldoende aan te brengen. Tips voor gezondheid en Milieu - Ventileer altijd tijdens het schilderen. - Ontvet het "hout" eerst, (bijvoorbeeld met rinser) daarna pas schuren. - Binnenshuis verft u liefst met watergedragen verf. - Buitenshuis verft u liefst met een "High Solid" verf. - Alle verfresten zijn altijd chemisch afval. Milieuberichten worden verzorgd door: De Milieudienst Regio Alkmaar. Telefoon 072 - 5142591. De Milieudienst voert milieutaken uit voor 7 gemeen ten rondom Alkmaar waaronder ook de gemeente Limmen. Voor vragen over milieuzaken kunt u altijd bellen. Uiteraard kunt u ook contact opnemen met Uw gemeente zelf. Bij de gemeente is onderstaande aanvraag om een kapvergunning ingekomen. De aan vraag ligt, vanaf de dag na datum van deze publicatie gedurende twee weken ter inzage bij de Gemeenschappelijke Technische Dienst te Akersloot. Belanghebbende kunnen gedurende deze termijn hun zienswijze over een aanvraag schriftelijk kenbaar maken. Deze reacties dienen te worden gericht aan Burgemeester en Wethouders, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Voor het in zien van de aanvragen en voor mondelinge reactie kunt u tussen 8.30 en 9.30 uur telefonisch een afspraak maken met de heer P. v.d. Fluit, tel. 0251-314253. Kerkweg 37 Rijksweg 62 Oosterzijweg 4 Oosterzijweg 4 Oosterzijweg 4 Oosterzijweg 4 1 2 treurwilg grote naaldbomen witte berk es els conifeer Voor onderstaande bomen is een kapvergunning verleend. Belanghebbenden die het niet eens zijn met (één van) deze vergunning(en) kunnen daartegen binnen 6 weken na datum van deze publicatie, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Het bezwaar schorst de werking van de vergunning. Tegenover Visweg 51 Rijksweg uitrit Kleverlaan lep (met herplantplicht) lep (worden elders herplant)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 12