I J a i V Eerste paal in tweede fase Egelshoek X (jjïkim* PRIMAU^Jen Medisc ensten 29,95 P L I T I E ^enicfaet* B.v. West-Friesland Plat 15 Kerkdiensten Ja zuster, Nee zuster DEUTEKOM PAGINA 2 UITKIJKPOST - 10 NOVEMBER AFWEZIG H.D. GRANSBERGEN 0e redactie van de Uitkijkpost is op de vol gende uren bereikbaar: maandag en dins dag van 9.00 tot 17.00 uur, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5330175, fax 072-5335644, e-mail Uitkijkpost@wxs.nl. Aangeleverde kopij wordt éénmaal geplaatst, afhankelijk van nieuwswaarde en exclusiviteit. De redac tie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten, te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, een en ander mede afhankelijk van het advertentie-aanbod. ■I Foto's en kopij, getypt en voorzien van naam en tel.nr. van de afzender, kunnen tot uiterlijk maandag 16.30 uur aangeleverd worden bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. In Limmen kan de kopij maandag uiterlijk tot 12.00 uur bij N. Admiraal, Bloemenhof 5, bezorgd worden. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68, 1850 AB Heiloo. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost weer ophalen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseeerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Openbare bijeenkomst veiligheidsbeleid KOOK Sinterklaasverkoop Dankdag voor gewas en arbeid JL 072- Nico Keuning bundelt historische brieven Keuze uit duizenden lampen Zeer veel cadeau-artikelen Diverse inbouwspots Postbussen-Zonnewijzers Lichtadvies service Bezorgen-montage geen probleem Voor de deur parkeren Countdown pas Broek op Langedijk Heerhugowaard Alkmaar Limmen Politie controleert op verlichting Cursus over gokverslaving Visie voor Vennewatersweg in de maak Voedselactie voor Oost-Europa Lezing over stress West-Friesland Plat 15 CD van de week: - Ja Zuster, Nee Zuster van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink OO Winkelhof 't Loo 53 Tel. 5335535 Boek van de week: Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Huisartsen te Heiloo (A.L. Duijvestijn, H.H. den Engelsen, H.D. Gransbergen, W. Hartong, H. Schwagermann en C.W. Willeboordse): voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekend is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 5339669. EA. Poelakker en F. de Haan, huisartsen te Ypestein: voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekend is de dienst doende huisarts bereikbaar onder tel. 5330077. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 9.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Daarbuiten voor spoedgevallen geopend, echter gesloten wanneer apo theek Sibilo of apotheek Heylo dienst heeft. Nacht- en weekenddienst 12 -19 novem ber: Apotheek De Eenhoorn, Koelmalaan 14-18, Alkmaar, tel. 072- 5401125. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531. (Volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandartsdienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Diëtiste Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, tel. 5332287, tussen 17.00-19.00 uur; Ria Penders, Hoefcamplaan 13, Heiloo, tel. 5336673. Fysiotherapie Spreekuur volgens afspraak (ma t/m vr): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewisweg 34, tel. 5331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, tel. 5333398; E.E. Corts, Bergeonstraat 32, tel. 5333271; Maatschap voor fysiothera pie Waal, Kennemerstraatweg 452, tel. 5331266; PA. Slinger, De Loet 6, tel. 5333746; fysiotherapeute C.W. Meulenberg, De Krommert 16a, tel. 5340500; Fysio Heiloo, Slimpad 16a, tel. 5339355; Fysiotherapie Stromend, Mariënstein 178a, tel. 5321262. Sportfysiotherapie Sportinstituut Het Vennewater, tel. 072- 5330344. Chiropractie M. Roosenberg en G. Lunau, Kennemerstraatweg 69, tel. 5339963, behandeling volgens afspraak. Homeopathie N. van Amstel, arts voor homeopathie en acupunctuur, De Loet 6 in Heiloo en Julianaweg 72 in Egmond a/d Hoef, behandeling op afspraak via tel. 5069838. F. van der Kroon, homeopathie en natuurgeneeskunde, De Rietvink 16, tel. 5332605. A. Brink, praktijk voor klassieke homeo pathie en natuurgeneeskunde, Bosanemoon 6, tel. 5339474. Mondhygiëniste Simone HackQnitz-Hoogendoorn, tel. 5331165. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Kennemerstraatweg 267, tel. 5337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te bereiken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00-19.00 uur, zaterdag van 11.00-12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg,Westerweg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur werk- huisarts 18 en 19 november dagen 13.30-14.30 uur, zaterdag 10.00- 11.00 uur en volgens afspraak. Oefentherapie Mensendieck W. Zonjee-Tol, A.H. te Morsche, Bergeonstraat 34, tel. 5338114. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21,1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8, 1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5, 1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Oefentherapie Cesar Ingrid Hoefmans en Karen Bok-Besse, Stationsweg 15, tel. 5330592. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werkdagen van 8.00 tot 8.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 9.00 tot 9.15 uur. Logopedie Tineke Hensen, De Sonneveld 124, tel. 5335352; Nita te Nuijl, Termijen 101, tel. 5335148; Jolanda de Wit, Vredenoord 30, tel. 5338073. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. HEILOO - Op vrijdagavond 19 novem ber zal burgemeester Henk den Boon een lezing houden in het Trefpunt over het integraal veiligheidsbeleid in Heiloo. De bijeenkomst wordt georga niseerd door de VVD afdeling Heiloo en is voor iedereen vrij toegankelijk. De bijeenkomst begint om 20.15 uur en de zaal is open vanaf 20.00 uur. Na de lezing is er gelegenheid tot het stellen van vragen over dit onderwerp. Een aantal leden van de VVD gemeen- teraads- en mogelijk ook Statenfractie staat na de pauze ter beschikking om vragen over gemeentelijke en provin ciale politieke zaken te beantwoorden. Na het officiële gedeelte kan nog wor den nagepraat. ALKMAAR/HEILOO - Op zaterdag 13 november houdt de Stichting KOOK weer de jaarlijkse Sinter klaasverkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar terecht voor tweedehands boeken, platen en speel goed. Er wordt geen kleding en geen huisraad verkocht tijdens deze speciale verkoop. De opbrengst wordt gebruikt om ontwikkelingsprojecten in de Derde Wereld te financieren. Wie nog bruikbare spullen heeft kan die afleveren bij de familie de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2 in Heiloo, tel. 072-5330086. Wie spullen wil laten ophalen kan bellen met 072-5117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur en op de overige werkdagen van 15.30 tot 16.30 uur. Gedeputeerde Henk Meijdam heit de eerste paal voorde tweede fase van Egelshoek. (Fotostudio Starfield) HEILOO - 'Kom jij op nummer 4 te wonen? Dan worden we buren!' De eerste contacten tussen toekomstige buren werden vorige week donderdag al gelegd, tijdens de feestelijke happe ning ter gelegenheid van de start van de tweede bouwfase van het plan Egelshoek. Diezelfde middag werd ook het informatiecentrum over het bouw plan in de boerderij op de Laan van Muijs geopend. Terwijl gedeputeerde Henk Meijdam van de provincie Noord-Holland vanuit een kraan de eerste paal de grond inheide op de nu nog kale vlakte, pro beerde menigeen de plek van zijn toe komstige woning te lokaliseren. Van de in totaal honderd woningen die deze tweede fase omvat, zijn er 58 van het type kernwoningen (eensgezinswonin gen), 24 schakelwoningen en 18 duovil la's (twee onder één kapwoningen), variërend in prijs van f 220.000 tot f 740.000. Behalve voor de duovilla's, waarvan er nog vijf te koop staan, was er bij de inschrijving voor de woningen in april dit jaar overmatig veel belangstelling voor vooral de kernwoningen. Ze wer den toegewezen aan starters en bewo ners van een huurwoning uit Heiloo, afhankelijk van hun termijn van inschrijving op de lijst van woningzoe kenden, respectievelijk de tijd van bewoning van de huurwoning. De vraag was uiteindelijk zo groot dat ter mijnen van zes, zeven jaar voor starters en tien jaar voor doorstromers het minimum bleken om überhaupt in aan merking te kunnen komen voor een kernwoning op Egelshoek. Alle tot nu toe verkochte woningen zijn verkocht HEILOO - Zondag 14 november is er om 10.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo de viering van de Dankdag voor gewas en arbeid. Gemeenteleden kunnen fruit en bloe men meenemen, of deze brengen op zaterdag 13 november tussen 11.00 en 12.00 uur in de kerk. Deze 'oogst' wordt na de'dienst uitgedeeld aan ouderen en anderen. Wie een adres weet waar een bloemetje, fruit of een fles wijn gebracht zou moeten worden, kan dat zondag opgeven in de kerk. Het Alkmaars Christelijk Mannenkoor onder leiding van Wim Broer zet deze dienst muzikale luister bij, begeleid op piano door Anneke Brakeboer. Galerie Dijk 1 Tot 15 november grafiekproject 'Memory Game Level One' van Marija Ilic te zien aan de Dijk 1 van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en na afspraak op tel. 072-5124022. 112 5122222 «Noord-Holland Noord HEILOO HEILOO - Op 29 oktober werden op de Kennemerstraatweg drie jongens aangehouden op verdenking van dief stal van een fiets. De betreffende fiets, een rode herenracefiets van een onbe kend merk, met een achterspatbord en witte tape om het stuur, werd inbeslag- genomen. De eigenaar van de fiets is tot op heden niet bekend geworden. Hij wordt verzocht zich bij de politie van Heiloo te melden. Op 3 november zakte rond 9.25 uur een vrachtauto met zijn linker voorwiel tot aan de as in het wegdek toen de 29-jari- ge chauffeur uit Hengevelde achteruit vanaf de parallelweg de Kennemer straatweg op wilde rijden. Oorzaak was een gat in het zand onder de klinkers. Vermoedelijk was het zand wegge spoeld. Een 48-jarige automobilist verleende omstreeks 15.00 uur geen voorrang op de kruising van de Willibrordusweg met de Kerkelaan. Een aanrijding met een vrachtauto was het gevolg. Er was alleen materiële schade. Op 4 november verleende een 57-jarige automobiliste op de kruising van de Lijnbaan met de Schipperslaan geen voorrang. Een aanrijding met een per sonenauto, bestuurd door een 52-jarige inwoonster van Heiloo, was het gevolg. Er was alleen materiële schade. Ondeugdelijke verlichting In de avonduren controleerde de poli tie fietsers en bromfietsers op hun ver lichting op de Stationsweg, Westerweg en Pastoor van Muijenweg. Achttien fietsers kregen een bekeuring omdat hun verlichting niet deugde. Ook op 5 november werden in de avon duren op de Heerenweg, Stationsweg en Kennemerstraatweg fietsers en bromfietsers gecontroleerd op hun ver lichting. In totaal werden vijftien fiet sers en een bromfietser bekeurd voor gebreken aan hun verlichting. Een 32-jarige automobiliste verloor op 6 november omstreeks 16.30 uur op de Kanaalweg de controle over haar voer tuig. Zij reed via de berm tegen een boom. De auto kwam na een draai van 180 graden, tot stilstand. Als gevolg van de aanrijding raakte de auto total loss. Tussen 5 en 6 november werd op een parkeerplaats in Mariënstein een per sonenauto vernield. De rode Opel Vectra werd aan de rechterzijde be krast. Tijdens werkzaamheden raakte een stalhouder aan de Hogeweg gewond. De man was omstreeks 11.45 uur bezig met het verplaatsen van balen hooi. Eén van deze balen viel naar beneden, op de 38-jarige man. Het gewicht van zo'n baal bedraagt ongeveer 500 kg. De man liep heupletsel op en is met een ambulance overgebracht naar het MCA. Pand gekraakt Op zondag 7 november vond op de Vennewatersweg een aanrijding plaats waarbij drie personenauto's waren betrokken. Om 12.30 uur verleende een 43-jarige bestuurder uit Beverwijk, die vanaf de Hogeweg uit de richting van Limmen kwam, geen voorrang aan een bestuurster van een personenauto op de Vennewatersweg. Als gevolg van de klap van de aanrijding schoof de auto van de Beverwijker door en botste vervolgens tegen een personenauto aan die uit de richting van Heiloo kwam en stilstond op de kruising van de Hogeweg met de Vennewatersweg. Er was alleen materiële schade. In een woning aan de Burenweg werd geprobeerd in te breken. In de ochten duren werd ontdekt dat de keukendeur met een breekvoorwerp was gefor ceerd. Bewoners van een woning aan de Laarmanstraat ondekten bij thuis komst dat een poging was gedaan in hun woning in te breken. Het slot van de voordeur was geforceerd. Een groep krakers bezette omstreeks 16.30 uur een leegstaand bedrijfspand aan de Westerweg. De groep bestond uit ongeveer tien man in de leeftijd van ongeveer 20 jaar. De eigenaar van het pand was ondertussen met een aantal metgezellen op weg naar het pand om dit te ontruimen. Door de politie wer den de beide partijen uit elkaar gehou den, om escalatie te voorkomen. Nadat een huurcontract kon worden overlegd kozen de krakers eieren voor hun geld en ontruimden het pand. Een gravure van E.J. Potgieter. HEILOO - 'Maar weet gy Potgieterlief wat gy volstrekt doen moet. Gy moet ontegenzeggelijk volstrekt een paar dagen op de Pastory komen logeren. Gy moet hier komen, Potgieter, vols trekt hier komen, al was 't maar van Vrydag tot Zondag. Hasebroek moet u persoonlijk kennen.' Zo schreef dichter en schrijver Nicolaas Beets in juli 1837 aan de Amsterdamse redacteur E.J. Potgieter van het literaire tijdschrift De Gids. Beets verbleef op dat moment op landgoed Nijenburg in Heiloo. Het fragment van de brief staat opgetekend in het boekje 'Gij moet hier komen!' dat is samengesteld door Nico Keuning en waarvan gisteren het eerste exem plaar werd overhandigd aan de huidige bewoners van Nijenburg, het echtpaar Snethlage-Van Foreest. In 'Gij moet hier komen' heeft Nico Keuning fragmenten uit de correspon dentie van de Heilooër dominee J.P. Hasebroek met Potgieter samenge bracht, om een kleurig en veelzijdig beeld te schetsen van de verhouding tussen deze twee historische personen. Ook zijn brieven opgenomen van schrijver Reinier Bakhuyzen van den Brink. Allen maakten deel uit van de literaire Kring van Heiloo. Het boekje, dat geïllustreerd is met foto's en schrijversportretten, is ver schenen bij uitgeverij Reservaat. Vanaf vandaag is het te koop bij Boekhandel Deutekom. t.o Karwei t.o. Gamma in Klercq woonwereld Rijksweg 43, t.o. Ten Dam aan Heilooërs. In haar toespraak sprak wethouder Juup Wuijster-Schuddeboom de ver wachting uit dat de helft van de bewo ners van de woningen in de tweede fase volgend jaar Kerstmis kunnen vieren in hun nieuwe huis, terwijl de rest van de huizen daarna wordt opgeleverd. Wuijster noemde ook nog de eerste fase van Egelshoek, waar momenteel de oplevering van de 85 woningen plaatsvindt. Het blijkt dat bij een aantal woningen een constructiefout aan het licht is gekomen, waarbij een hoge opstap naar de balkons is ontstaan. De wethouder beloofde 'dat dit door projectmaat schappij Nelis conform de afspraak op een adequate wijze wordt opgelost'. REGIO - De politie in de regio Noord- Holland Noord is van plan om de komende tijd, van november tot en met februari, extra te gaan letten op een goede fiets- en bromfietsverlichting. Uit verkeersongevallencijfers blijkt, dat van de fietsers de meeste verkeers slachtoffers tussen de 12 en 16 jaar oud zijn. Van de bromfietsers zijn de meeste verkeersslachtoffers tussen de 16 en 25 jaar oud. De politie noemt het van levensbelang dat een goede verlichting gevoerd wordt, omdat fietsers en brom fietsers een kwetsbare groep verkeers deelnemers vormen, die zonder verlich ting slecht zichtbaar zijn voor gemoto riseerd verkeer. De boete voor een niet-werkend licht bedraagt f 30,- voor een fietser en f 40,- voor een bromfietser. Als er helemaal geen verlichting op de fiets of bromfiets zit, is de boete f 50,- voor een fietser en f 70,- voor een bromfietser. Jongeren onder de 16 jaar betalen de helft. ALKMAAR - De Brijder Stichting, centrum voor verslavingsproblematiek in Noord-Holland, houdt een informa tiecursus voor partners, ouders en fami lieleden van gokkers. De cursus geeft informatie over gok ken, wanneer sprake is van een pro bleem of verslaving, over het signaleren van gokverslaving, de gevolgen van het gokken voor de omgeving en hulpver leningsmogelijkheden. De infocursus vindt plaats op dinsdag 16 en 23 november van 20.00 tot 22.00 uur, aan de Kees Boekestraat 20 in Alkmaar. Opgave op tel. 072-5155414 bij Louis van Bueren. HEILOO - Er komt zo spoedig moge lijk een visie over de (invulling van) de omgeving van de Vennewatersweg. Die visie omvat het gebied dat zich uitstrekt van de spoorlijn tot over de rotonde in de Kennemerstraatweg tot aan de Nijverheidsweg. Dit heeft wethouder Juup Wuijster-Schuddeboom maandag avond beloofd aan de gemeenteraad. Een visie is nodig, omdat de Rabobank aan de noordkant van de Venne watersweg, tegenover de grote loods van G.P. Groot, een 'dienstencentrum' wil bouwen. De grond die hiervoor bestemd is, is momenteel van de gemeente. Een voorbereidingsbesluit hiervoor werd maandagavond geno men. John Daas (Heiloo2000) vond het te vroeg voor een voorbereidingsbesluit. Eerst een visie voor dit gebied ontwik kelen, en dan pas de plannen bekijken. Arend Pleizier van GroenLinks was dezelfde mening toegedaan. Wethouder Wuijster kwam de oppositie tegemoet door te stellen dat een artikel 19 procedure pas in gang gezet wordt als de visie er ligt. Burgemeester Henk den Boon probeerde de raad aan te sporen door te waarschuwen voor 'een verschuiving van de interesse van de Rabobank voor deze locatie', maar dat kwam hem weer op tegengas van Heiloo2000 en de PvdA te staan. Dat de plannen er al een jaar liggen en dat er nu niet langer gewacht kan worden, mocht de burgemeester de raad niet verwijten. Volgens Aad van Yperen behoort het bewuste stuk grond trou wens tot de Zandzoom, waarvoor al een visie in de maak is, maar dat werd weer bestreden door Den Boon, die het aan Zuiderloo toerekende. Met het ontwikkelen van een visie wil het college het mogelijk maken dat de woonwijken die in het gebied Zandzoom (tussen Heiloo en Limmen) komen, afgeschermd worden van het lawaai van de rotonde door hierom heen wat grotere gebouwen neer te zet ten. In de plannenmakerij wordt tevens de wens van woninginrichtingszaak Rozing betrokken, die ten westen van de rotonde wil bouwen. HEILOO - Van 7 tot en met 14 novem ber staat Nederland in het teken van de vierde Nationale Voedselactie. De hulporganisatie Dorkas Hulp Neder land houdt in ruim 350 gemeenten voedselacties. Er zullen verschillende voedselinzamelingen gehouden wor den, met als streven 40.000 pakketten samen te stellen. In Heiloo wordt op 13 november een voedselinzameling gehouden in Ypestein bij de A en P supermarkt van 8.00 tot 18.00 uur. Hoe kun je omgaan met spanning en stress? Hoe maak je je gehaaste leven rustiger en kom je meer toe aan jezelf? Over dit soort onderwerpen zijn boe ken vol geschreven, u vindt er een flink aantal bij ons in de bibliotheek. Kortgeleden is er een nieuw boek over dit onderwerp verschenen, 'Stap in de positieve cirkel' van Wim Klouth. Centraal in dit boek staat het omgaan met spanning en stress, en dat dan op een positieve manier. Wim Klouth zegt te weten hoe we de problemen, die we vaak zelf veroorzaken, ook zelf op kun nen lossen. Mensen zijn meestal te streng voor zichzelf, te veeleisend voor anderen, te veel gericht op negatieve aspecten in het leven. Bij Wim Klouth draait het eigenlijk allemaal om ontspanning en onthaasten. Uit de negatieve cirkel overstappen naar de positieve. Belangrijke hulpmiddelen hierbij zijn ontspanningsoefeningen en het vermo gen te kunnen relativeren: lach ook eens om jezelf. Omdat het thema stress en spanning - helaas - heel erg actueel is, komt er in de bibliotheek een lezing van Wim Klouth over dit onderwerp. Hij zal daarbij zowel stressituaties op het werk als die op school en thuis bespreken, want overal komt spanning en stress voor. Wim Klouth komt op maandag 22 november in de bibliotheek in Heiloo. De lezing begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn a f 5,- verkrijg baar bij de bibliotheek en boekhandel Zwaan en Ter Burg in Alkmaar. Robert van de bibliotheek Over dialecten en streektalen is altijd veel te doen geweest. Limburgs, Brabants, Zeeuws, Gronings, Fries, Achterhoeks of Westfries: de een vindt het prachtig om te horen en te spreken, een ander haalt zijn neus er voor op en luistert liever naar het algemeen 'beschaafd' Nederlands. Feit is dat een dialect veel meer is dan een taal alleen. Het staat ook symbool voor een gevoel van saamhorigheid, voor het zich ver bonden voelen met de geboortegrond. En wat is eigenlijk dat algemeen 'beschaafd' Nederlands? Wordt dat in Hilversum gesproken, op de Gooise matras, door de politici in Den Haag of in het inmiddels wereldberoemde trendsettende Big Brotherhuis? Taalpuristen die naar dat programma kijken verbazen zich waarschijnlijk aan een stuk door over hoe deze mensen met elkaar communiceren. Hoe het ook zij, het blijft in elk geval lachen met de typetjes die Hannus Knoin, Piet Zee, Cor Steur, Gerdje Klaibroek en Fred Roodveld neerzet ten in het programma van hun West- Friesland Plat. In plat Westfries dialect vertellen ze de mooiste verhalen en de grappigste anekdotes. Op deze cd vertellen alle léden een eigen verhaal. Opgenomen zijn Stresse, Van Arie Groen en Dorus Koopman, De Zwemband, Aagie Buur wul nei Las Palmas, Sexadvertenties en De avontu ren van Slimme Siemen. voor 34,95 met inlevering van deze advertentie voor Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Zondag 10.00 uur: ds. F. van der Wind, met One More Voice. Gereformeerde Kerk Heiloo Zondag 10.00 uur: ds. A. Boezewinkel, dankdienst voor gewas en arbeid, met het Alkmaars Christelijk Mannenkoor. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. R. Timmers. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Die Schaeckelsinghers, voorganger pastor M. Strack van Schijndel. Moeder Godskerk Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dames- en herenkoor, voorganger pastor H. Helsloot, kinderwoorddienst. Kapel PC Willibrord Zondag 10.00 uur grote kapel: woord en communiedienst met De Schola, voorganger pastor F. Kortekaas. OL Vrouw ter Nood Zondag om 10.30 uur hoogmis, elke zondag om 15.00 uur lof met rozen kransgebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 9.30 uur eucharistievie ring bij de Julianazusters, woensdag en vrijdag om 8.30 uur in de kleine kapel. H. Corneliuskerk Limmen Pastor J. Oiling. Diensten op zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Church of England Kruiskerk Maas Geesteranusweg. English speaking services on Sunday at 17.00 hrs, except on fourth Sunday of the month. On fourth Sunday there is a morning service at 10.30 hrs in Egmond aan Zee, in the Hervormde Kerk in the centre, opposite busstop and VVV offi ce. All ages welcome. Information: 5333396 or 5338159. Pinkstergemeente Heiloo Zondag 10.00 uur dienst. Zondagschool 10.30-11.30 uur. Bijbelstudie: woensdag 20.00 uur. Kerkgebouw: Maas Geester anusweg, Heiloo. Informatie op tel. 5337282. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. mMm e 9 1» 9 illxl V V 9 S 9 V 9 9 y SSS SSS* M y 9 v J* 9 9 SS Ja luster, Nee Zoster Annie M.6. Schmitft I Barry Saw In* Lmèoek x 9 A Mx V MXsi 1 si k i* ;S jSS: 4 e «SS; 9 9 V a 9 9 W V y Twee televisieseizoenen werkte com ponist Harry Bannink met schrijfster Annie M.G. Schmidt aan de Vara-kin- derserie 'Ja zuster, nee zuster' over de lotgevallen van de bewoners van rust huis Klivia. De eerste uitzending was op 3 september 1966, de laatste twee jaar later. Ze schreven televisiegeschie denis. Maar behalve van hen is Ja zuster, nee zuster ook het werk van de acteurs. De karakters in de serie zijn bijna niet los te zien van de interpretatie die zij aan de rollen gaven. Zo maakte Hetty Blok vari zuster Klivia met haar Groningse accent een nationaal fenomeen. Met de rasechte Amsterdamse inbreker Gerrit, gespeeld door Leen Jongewaard, vorm de ze het duo om wie het in het rusthuis allemaal draaide. Andere bewoners waren de ingenieur, die gestalte kreeg door Piet Hendriks. Grote bedreiging voor de rust en har monie in huize Klivia was Boze Buurman, de huisbaas, gespeeld door Dick Swidde. En niet te vergeten was er de opa van Gerrit, eveneens een creatie van Leen Jongewaard. Van het kijkers publiek mocht die laatste niet meer weg en Annie Schmidt schreef de aan doenlijke mopperkont blijvend in de serie. Al deze onvergetelijke personages her leven nu in het leesboek met de lied teksten en de verhalen van de serie, in het liedboek met de volledige bladmu ziek, op de twee cd's met alle 58 liedjes en op de meezing-cd met de onlangs overleden Harry Bannink achter de piano. door Harry Bannink en Annie M.G. Schmidt voor 149,- Heerenweg 67-69,1851 KL HbBoo naast Winkelbel 't Loo, 072 5331463 L1BRIS. Uw Complete Boekhandel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 2