!U&nt£ Z> HEILOO T Onthulling nieuw beeld in Ypestein I HEILOO Rectificatie gemeentegids 1999-2000 Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte Bestemmingswijziging voor Mariënstein 186 Kledinginzamelingsactie Werkzaamheden aan de Ypesteinerlaan vanwege verkeersmaatregelen Viering Vrijwilligersdag op 7 december 1999 Antwoordstrook Controle en doorspoelen van brandkranen in Heiloo PAGINA 4 UITKIJKPOST - 10 NOVEMBER Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden. Boekenstein 43 - plaatsen fietstallingen/bergingen; Van Catsstraat 7 - vergroten woning; Zevenhuizerlaan 64 - oprichten garage/ber ging incl. inrit/uitritvergunning; Bosboom Tousaintweg 22 - plaatsen ber ging. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen in de benedenhal. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangpn mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Op donderdag 11 november 1999 om 16.00 uur onthuld wethouder J. Wuijster- Schuddeboom het nieuwe beeld 'de drie dansende meisjes' in de wijk Ypestein. Deze onthulling staat symbool voor de afronding van de nieuwbouwwijk Ypestein. De gemeen te heeft het beeld aangeboden gekregen van Bouwfonds Woningbouw bv. één van de projectontwikkelaars die woningen heeft gerealiseerd in Ypestein. De onthulling vindt plaats op het grasveld nabij de hoek van de Ypesteinerlaan en De Hucht. U bent van harte uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om voor de hieronder vermelde bouwplannen met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen. - Paardeweijdt 14 - plaatsen dakopbouw; - Schapenweijdt 1 - plaatsen dakopbouw. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 11 november 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde plannen ver gunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. 0> Voor wat betreft de adresgegevens van de raadsleden van de gemeenteraad van Heiloo in de gemeentegids 1999- 2000 (blz. 15) leest u hieronder twee rectificaties. De heer A. Pleizier (Groen Links) heeft een nieuw telefoonnummer, te weten 072 - 532 18 88. De heer G. Helder (Groen Links) is met ingang van de maand september opgevolgd door mevrouw C.J.H. Coenders, Stationsweg 56 1851 LL te Heiloo, tel. 072 - 532 00 18. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw W.H. Barth van de afdeling Bestuurszaken, Voorlichting, tel. 072 - 535 67 52. Openingstijden Afvaibrengpiaats De Afvaibrengpiaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvaibrengpiaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvaibrengpiaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvaibrengpiaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, nr. 072 - 535 68 68. Het college van burgemeester en wethouder is van plan om het bestemmingsplan De Bouwcamp te wijzigen voor wat betreft het perceel Mariënstein 186. Op dit perceel is nu nog de bestemming "openbaar groen, plantsoen of berm" en "eengezinshuizen voor bejaarden - EBJ" van toepassing. Het college wil een gedeelte van deze bestemmingen voor Mariënstein 186 wij zigen in de bestemming "voor- of zijtuin". Het college wil de bestemming wijzigen op grond van artikel 20 van de voorschriften van het bestemmingsplan. Ter inzage Het verzoek voor de bestemmingswijziging ligt met de betreffende stukken vanaf donder dag 11 november 1999 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij balie Bouwen en Wonen in de benedenhal. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur 's middags kunt u na telefonische afspraak terecht, nr. 072 - 535 67 46). Indienen van bedenkingen In de periode dat het verzoek ter inzage ligt kunnen belanghebbenden tegen het voorne men om het bestemmingsplan gedeeltelijk te wijzigen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen. Dit kan ter attentie van het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op vrijdag 12 november 1999 organiseert Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen (KICI) een kleding- en schoeneninzamelactie in Heiloo. Op de "goedzak" van KICI, die huis-aan-huis wordt verspreid, staat vermeld dat u de zak ken 's ochtends vóór 09.00 uur aan de straat kunt zetten. In de zak van KICI, plus eventuele andere plastic zakken, kunt u uw gebruikte kleding, huishoudtextiel en schoenen (per paar gebonden) kwijt. Wat doet de KICI KICI is één van de grootste charitatieve kle- dinginzamelaars in Nederland. Zij zamelt al sinds 1975 kleding en schoenen in via kle- dingbakken en huis-aan-huisacties. Van de ingeleverde spullen wordt 95% hergebruikt. De opbrengst van de verkoop gaat naar goede doelen, met als hoofdbegunstigde Amnesty International. Dit betekent voor de komende vijf jaar ongeveer 1,5 miljoen gul den per jaar. Daarnaast steunt KICI ook pro jecten en hulporganisaties op het gebied van educatie, mensenrechten, milieu en gezondheidszorg. De opbrengst van de actie leest u binnenkort in deze rubriek. Als uw zak niet is meegenomen Mocht uw "goedzak" onverhoopt niet zijn opgehaald, dan kunt u uw kleding deponeren in één van de in Heiloo geplaatste kleding- bakken (voor locaties zie uw afvalkalender). Ook kunt u het tijdens de openingsuren afgeven bij de Afvaibrengpiaats aan het Rosendaal 2. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met KICI, nr. 070 - 383 03 06. Eind dit jaar starten de werkzaamheden voor het aanbrengen van uitritconstructies op een aantal aansluitingen op de Ypesteinerlaan. Bedoeling van deze maatregel is het comfort voor het fietsverkeer op de Ypesteinerlaan te verbeteren. Ook probeert de gemeente hier mee de voorrangssituatie voor alle wegge bruikers duidelijk te maken. Tenslotte is het met deze maatregel ook mogelijk om in de eerste helft van volgend jaar op de zijstraten van de Ypesteinerlaan een maximale snelheid van 30 km/uur in te voeren. Op dit moment wordt bekeken of, en zo ja welke maatregelen moeten worden getroffen op Het Rosendaal. Ter inzage De tekening met de verkeersmaatregelen ligt vanaf woensdag 10 november a.s. gedurende vier weken ter inzage in het het gemeente huis. Ook ligt een exemplaar ter inzage in wijkgebouw de Ypsalon aan de Hucht 4. De gemeente streeft ernaar de werkzaamheden in week 48 te starten, zodat deze -als het weer het toelaat- medio februari klaar zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer P. Cornelissen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 64. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvraag is ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meege werkt kan worden. Eventuele bouwvergunnin gen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Termijen 10 - vergroten woning. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 1 november 1999 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor de hieronder genoemde percelen grond. - perceel Paardeweijdt 14; - perceel Schapenweijdt 1 - perceel grond gelegen op de hoek Dokterslaan/De Hoghe Weijdt/Kleijn Barlaken. De besluiten treden in werking op donderdag 11 november 1999. Ter inzage De besluiten liggen met de daarbij behoren de tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de benedenhal. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Op dinsdagavond 7 december 1999 wordt landelijk de jaarlijkse Vrijwilligersdag georga niseerd. Ook de gemeente Heiloo wil van deze gelegenheid gebruik maken om de vrij willigers, die werkzaam zijn in het belang van -de inwoners van- Heiloo, te bedanken voor hun inzet. De instellingen en organisaties die een gemeentelijke subsidie ontvangen, krijgen rechtstreeks een uitnodiging voor deze avond. Er zijn echter nog meer organisaties en instel lingen in Heiloo, die met vrijwilligers een belangrijke bijdrage aan de samenleving in Heiloo leveren. Ook deze vrijwilligers zijn van harte welkom op de viering van de Vrijwilligersdag 1999. Als uw organisatie belangstelling heeft om ook deel te nemen aan de feestelijke bijeen komst, dan kunt u dit doorgeven door onder staande antwoordstrook ingevuld aan de gemeente Heiloo te sturen. De antwoord strook moet uiterlijk 19 november 1999 bij de gemeente binnen zijn. Reageer dus snel! Per organisatie rekent de gemeente op maxi maal 2 personen. Het zal duidelijk zijn dat deze uitnodiging met name bedoeld is voor de vrijwilligers binnen de organisaties/instel lingen en niet voor de professionele krachten. De viering van de Vrijwilligersdag 1999 vindt plaats op dinsdag 7 december 1999 van 20.00 tot 22.00 uur in Restaurant Klein Varnebroek, De Omloop 22 te Heiloo. Organisatie/instelling Adres Telefoonnummer Wij komen met 1 persoon 2 personen naar de viering van de Vrijwilligersdag op dinsdag 7 december 1999 in restaurant Klein Varnebroek. U kunt deze antwoordstrook in een enve loppe zonder postzegel opsturen naar: Gemeente Heiloo t.a.v. mevrouw M.W. Bleeker Antwoordnummer 1525 1850 VB HEILOO Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften. Maandag 15 november 20.00 uur: tegen weigering inschrijving urgent woningzoekende; Maandag 22 november 20.00 uur: tegen vrijstelling voor aanleg verhard speelveld hoek Dokterslaan-Hoghe Weijdt -Kleijn Barlaken; 20.45 uur: tegen verlenen bouwvergun ning dakopbouw De Kistemaker 18. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en worden gehouden in kamer K05 van het gemeentehuis. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de hierboven genoemde zaken liggen, voor zover deze niet om per soonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzit ting ter inzage in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht bij de Secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt. U vindt de heer Van der Jagt op de afdeling Bestuurszaken, kamer 126, tel. 072 - 535 66 48. Meer informatie Voor meer informatie over het vorenstaande of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de Secretaris van de Commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert iedere derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maan dag 20 december a.s. 3 Vanaf deze week begint de gemeente met de controle van de brandkranen in Heiloo. De gemeente bekijkt of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt er ook onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook kijkt de gemeente of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet worden overwoekerd door beplanting. Verder worden de kranen doorgespoeld. De controle vindt per week in een verschillende wijk plaats. De gemeente begint deze en volgende week met de controle in het Blockhovepark. k Op deze informatiepagina leest u de komende weken welke wijk in welke week voor controle en doorspoelen aan de beurt is. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen kunt u thuis enige overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kan er vermin derde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de controle werkzaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw perceel en de hoofdleiding schoon te spoelen. Ook adviseren wij u om, omdat er op de dag van controle misschien bruin water uit uw kra nen komt, geen was te doen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68 of met de heer J. Koedijk van de Brandweer Heiloo, tel. 072 - 535 68 53. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4