Uitkijkpost houdt y gedichten- en fotowedstrijd Minder belastingverhoging voor burger Raad gaat akkoord met begroting Nieuw autobedrijf feestelijk geopend mi m IP UITKIJKPOST - 1 DECEMBER PAGINA 11 - - - - Oranje-Wit volleybal stratencompetitie Politieberichten Akersloot Politieberichten Limmen De Uylenspieghels gaan eten Uitstekend concert van gemengd koor De Vredeburgers Activiteiten Conquista Prijs donateursactie uitgereikt Goede resultaten SV De Vrijheid Kerstdiner en speelfilm bij alleengaanden SV Vredeburg TTV Limmen knokt voor de punten WfL ÉtfHfc* liifl! Willi! f liiPWiWÊÊÊÊr HH West-Friesland Plat in de Lantaarn Ingezonden brief I De redactie van de Uitkijkpost is inmiddels druk bezig met de voorbereidingen voor de kerstbijlage, die u op woensdag 22 december bij de Uitkijkpost aantreft. Daarvoor roepen we dit keer de hulp in van onze lezers. Allereerst vragen we u om in de vorm van een gedicht - en liefst kort maar krachtig - uw mening te geven over het nieuwe millennium. Wat verwacht u ervanwat hoopt u dat het u brengen zal, wat mag er niet terugkeren uit het voorbije millennium of wat juist wel... De leukste inzendingen krijgen een plekje in de bijlage en vanzelfsprekend kunnen de inzenders van de mooiste gedichten rekenen op een beloning. De spelregels zijn als volgt: Lever uw gedicht in op papier, liefst getypt of anders heel duidelijk geschreven. Floppy's worden niet in behandeling genomen. Aan eventuele plaatsing zijn geen rechten te ontlenen. Inzendingen worden niet geretourneerd. Het is de bedoeling dat u alleen werk van eigen hand, en onder uw eigen naam inzendt, onder vermelding van adres en leeftijd. Tevens roepen we de lezers op om foto's in te zenden met als thema 'Winter in Heiloo, Limmen, Akersloot of Egmond'. U kunt er speciaal voor op pad gaan, u kunt ook een duik nemen in de 'oude doos'. We laten het geheel aan uw fantasie over. En ook hier geldt: de leukste foto's krijgen een plekje in de kerstkrant en voor de mooiste ligt er een beloning klaar. De spelregels zijn als volgt: Het gaat om inzendingen van echte (zwart/wit of kleuren-) foto's, dus geen digitaal materiaal of dia's. Het is de bedoeling dat u foto's inzendt die u zelf in Heiloo, Limmen, Akersloot of Egmond gemaakt heeft. Aan plaatsing van de foto's zijn geen rechten te ontlenen. Inzenders kunnen hun foto's, die op de achterkant voorzien zijn van naam, adres en leeftijd van de afzender, vanaf 10 januari 2000 bij de balie van de Uitkijkpost ophalen. Wilt u uw foto per post retour, stuurt u dan een voldoende gefrankeerde envelop mee. Voor beide wedstrijden geldt dat over de uitslag niet gecorrespondeerd kan worden. Gedichten en foto's kunt u tot 8 december sturen naar de Uitkijkpost, t.a.v. de redactie, Postbus 68, AB Heiloo of brengen naar De Hoefsmid 5 in Heiloo. Vermeld links boven op de envelop 'gedicht' of 'foto'. Doet u aan beide wedstrijden mee, zend uw bijdragen dah apart in.s iiij .w. LIMMEN - Het gaat in de Oranje-Wit stratencompetitie momenteel niet om de eerste plaats, maar vooral om de vijfde. Deze plaats geeft als laatste het recht om straks, in het nieuwe millenni um, mee te spelen in de A-poule. Met nog twee ronden te gaan had 7 Bier I Cola een riant uitzicht op plaatsing daarin. Maar ook voor The Old-Gene ration was de kans nog volop aanwezig. Beide teams lieten afgelopen week kostbare punten liggen. Voor 7 Bier 1 Cola gold als excuus dat zij een zwaar programma hadden. Tegen het sterke Schoolweg had er mis schien meer ingezeten gezien de uitslag van de eerste set (14-15), maar de pun ten gingen uiteindelijk toch naar de Schoolweg (tweede set 8-15). Tegen De Laatbloeiers werd gelijk gespeeld (15- II en 6-9) en het daarmee behaalde punt kan wel eens belangrijk worden. The Old-Generation speelde gelijk tegeh de Schoolweg (7-15 en 15-4) en ook van Belletje Genoeg werd een punt afgesnoept (15-10 en 8-12). Door dit resultaat zijn ze 7 Bier 1 Cola tot op een half punt genaderd en zal op de laatste speelavond beslist worden wie van de twee de vijfde plaats zal halen. Op die laatste speelavond van de voor ronden heeft op papier The OJd- Generation het zwaarste programma met wedstrijden tegen De Meiden en Zomerschoon. Ook 7 Bier 1 Cola speelt dan tegen De Meiden en tegen Belletje Genoeg. De overige uitslagen geven aan dat de BN All Stars, De Wiekenders en Belletje Genoeg hun minimale kansen, die ze nog hadden op die vijfde plek, hebben verspeeld. Overige uitslagen waren Zomerschoon-Bartigon 15-3 en 15-10, BN All Stars-Zomerschoon 5-15 en 7-9, De Wiekenders-De Laatbloei ers 7-15 en 3-15, De Meiden-Belletje Genoeg 15-6 en 7-6 en Belletje Ge- noeg-BN All Stars 15-6 en 15-7. AKERSLOOT - Op 25 november werd uit de bar van het hotel aan de Gees- terweg een damestas gestolen, met daarin onder andere een fotocamera. Op de oostelijke rijbaan van de A9 vond omstreeks 08.50 uur een aanrij ding plaats tussen drie personenauto's. Oorzaak was dat er onvoldoende afstand werd bewaard. Er was alleen materiële schade. Op 27 november verleende omstreeks 17.50 uur een 36-jarige automobilist op de kruising van de Kanaalweg met de Boekei geen voorrang. Een aanrijding met een 47-jarige automobilist was het gevolg. Er was alleen materiële schade. Gevonden: tas met fotocamera, toilet artikelen, zonnebril, twee autosleutels aan ring; verloren: gsm Motorola, cy perse poes, fotomapje met foto's, brui ne handtas met spullen. LIMMEN - De Onroerend Zaak Be lasting (OZB) stijgt volgend jaar met 8 procent; de afvalstoffenheffing gaat met 4 procent omhoog, voor een hond gaat de burger 2,5 procent meer beta len, het rioolrecht wordt niet verhoogd; er wordt f 150.000,- uitgetrokken voor nieuw beleid en de post onvoorzien gaat f 200.000,- bedragen. Met deze beloftes van het college heeft de Lim mer gemeenteraad vorige week don derdagavond de begroting voor 2000 aangenomen. De precieze tarieven en de invulling van het nieuwe beleid wor den in de gemeenteraadsvergadering van december vastgesteld. Cijfers en getallen volgden elkaar in deze langdurige raadsvergadering in rap tempo op. Aanvankelijk had het college de begroting gepresenteerd met een tekort van ruim zes ton, maar vori ge week dinsdag werd een nieuwe bere kening gepresenteerd, met een tekort voor 2000 van f 15.000,-. Op aandringen van de gezamenlijke raadsfracties had het college zijn behoudende manier van calculeren laten varen. Na veelvul dig overleg en veel rekenwerk - alle fracties hadden ideeën op welke posten bespaard zou kunnen worden - kwam burgemeester E. Huisman donderdag avond uiteindelijk met een overschot op de begroting van f 90.000,- op de proppen. Alle partijen waren het er dan ook over eens dat dankzij dit overschot de belas tingtarieven minder hoeven te stijgen. Wat de OZB betreft: de LG zette in op een verhoging van zes procent, het CDA op tien, de VVD op acht en de PvdA op vijftien procent. Burgemees ter Huisman maakte het uiteindelijk 'af op acht procent. Harde woorden over en weer Harde woorden vielen er ook weer, vorige week donderdagavond. Verwij ten over en weer, tussen Limmer Ge meenschap en CDA. Gerard Min van de LG verweet het CDA 'het op onver antwoorde wijze rondstrooien van cij fers uit een conceptbegroting, enkel en alleen om Limmen als toekomstige fusiepartner negatief af te schilderen'. Arie van Noord van het CDA leverde stevige kritiek op het college, dat vol gens hem niet goed communiceert met de raadsleden. 'Het lijkt vaak alsof het college informatie achterhoudt', aldus Van Noord. Kritiek die slecht viel bij het college. 'Het uitvergroten van een incident', repliceerde burgemeester Huisman dan ook, en ook de wethou ders reageerden teleurgesteld. Gerard Min zag heil in het 'vaker met elkaar in gesprek gaan, om elkaar vooral als mens beter te leren kennen en ver staan'. Ook de voorgenomen fusie tussen Castricum, Akersloot en Limmen bleek weer een heet hangijzer. De stuurgroep (die een profiel van de nieuwe gemeen te moet opstellen) zou volgens Van Noord fungeren als een soort super- raad, die de baas is van een nog niet bestaande gemeente. Ook dit werd door de burgemeester met klem bestre den. In dit verband kwam ook de onlangs opgerichte actiegroep De Lim mer spreekt, die voor een fusie met Heiloo is, ter sprake. Zowel VVD, CDA als PvdA wilden er wel mee om de tafel. Fred de Haan van de VVD leek het een goed idee als, naast de telefoni sche enquêtes, de bevolking van Lim men ook nog op een andere manier gehoord wordt over de fusie. Dure drempels De omnibusenquête kon wel uit de begroting geschrapt worden, zo luidde een voorstel van Joke Mooij (PvdA). Integendeel, zo betoogde burgemeester Huisman. Na de fusie moet er juist een referentiepunt zijn: is Limmen er op vooruit gegaan of zijn zaken slechter geworden? In dat geval, zo vond Fred de Haan (VVD), moeten de kosten van een dergelijke enquête ook toegere kend worden aan de post schaalvergro ting. Huisman beloofde dit met de fusiepartners te zullen bespreken. Gerard Min (LG): Vaker met elkaar in gesprek gaan Het zwembad moet open blijven, betoogde Gerard Min (LG) nogmaals. Lukt het niet het zwembad te privatise ren, dan moet het opnieuw in de begro ting worden opgenomen. Wethouder Fred van Wieringen kon melden dat de raad in januari een voorstel van het col lege kan verwachten. Ook over de maatregelen om de ver keersveiligheid in Limmen te bevorde ren, onder andere door de aanleg van drempels, liepen de meningen uiteen. Gerard Min vond dat er f 50.000,- min der voor kon worden uitgetrokken, zonder de kwaliteit van de maatregelen aan te tasten. Bijval kreeg hij van Joke Mooij van de PvdA. Wethouder Fred van Wieringen was echter tegen bezui nigen op verkeersveiligheid. 'Van f 150.000,- kun je niet zomaar een derde afhakken'. Bovendien is de aan besteding van de eerste serie plateaus bijna rond. Galerie Amber Tot en met 2 januari expositie van beel den van Henny Zwart en schilderijen van Vincent Massee, te zien aan de Dusseldorperweg 18 in Limmen op do- derdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag 12 decem ber en 2 januari. Bibliotheek Akersloot Tot en met 31 december geborduurde mandala's van Annelies Krouwels te zien aan de Rembrandtsingel 1 op maandag en vrijdag tussen 14.00 en 17.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur, op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. LIMMEN - Op 25 november werd op de Gele Prins een personenauto ver nield. De achteruit van de Mercedes werd met een steen vernield. Gevonden: huissleutel; verloren: zes sleutels, herenhorloge, gouden dames armband. LIMMEN - Carnavalsvereniging de Uylenspieghels houdt op zondag 12 december weer een eetmiddag in de Burgerij te Limmen. In de gezellige aangeklede zaal staan de tafels dan weer gedekt en kan er genoten worden van een koel glas drinken en een lekker stuk muziek. Medewerking wordt ook dit jaar ver leend door de kok van de Cameren, Edwin Baltus, slagerij Klaas Meegdes vën dexóuntry band Respect. De kaar ten voor deze eetmiddag kunnen vanaf 1 tot 9 december worden gekocht op de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat 97 of Vredeburglaan 2. De prijs is f 7,50 voor volwassenen en is gratis voor kin deren tot en met 12 jaar. Niet-dona- teurs betalen f10,-. De eetmiddag begint om 16.00 uur en van 16.30 tot 20.00 uur wordt er opgeschept in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 te Limmen. LIMMEN - Aan het operaconcert van De Vredeburgers onder leiding van Gerard Leegwater werd medewerking verleend door Margot Endel, sopraans oliste, Gerard Boeters, piano en Nico Jan Kroone, klarinet. Het was een goed verzorgde avond op hoog niveau. Er weden werken uitgevoerd van Bach, Mozart, Rossini, Mascagni en Doni zetti. Het was duidelijk dat Gerard Leegwater hard met het koor had ge werkt. Jammer was dat de koorleden, in verhouding tot de solisten, wat weinig aan bod kwamen. De combinatie koor en Margot Endel was zo prachtig, dat daar best iets meer van op het pro gramma had mogen staan. Een extra vermelding verdient zeker het eerste stuk na de pauze: Madame Butterfly van Puccini, dat het koor geheel neur iënd ten gehore bracht. Margot Endel streelde een ieders oor. Alle lof ook voor Nico Jan Kroone. Gerard Boeters werd voor zijn piano solo's luidruchtig bedankt door het publiek. De presentatie van dit concert was in goede handen bij Ben Lieferink. Jammer dat hij af en toe wat teveel tijd nam voor zijn inleiding, waardoor wat onrust bij publiek en koorleden ont stond. Maar het is zeker de moeite waard om deze presentatie er bij te houden. LIMMEN - Op zaterdag 4 december van 10.30 tot 12.30 uur is er bij Conquista een groot sinterklaasfeest. Sinterklaas kan zelf niet komen, maar Zwarte Piet en zijn helpers komen iedereen een cadeautje geven en volop pepernoten strooien. Voor tieners van 12 tot en met 15 jaar viert Conquista op deze zaterdag de verjaardag van Sinterklaas met een pepernoten-avond. De avond duurt van 20.00 tot 23.00 uur, de toegang is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar zijn elke vrijdag en zaterdag welkom van 20.30 tot 01.00 uur, toegang is gratis. Er is een hangbar, pooltafel, flipperkasten, filmscherm, voetbaltafel en darts. Voor informatie kun je altijd langskomen of bellen, 072- 5052811. LIMMEN - Afgelopen vrijdag is tijdens een feestelijke bijeenkomst garage- en autoschadebedrijf Kleverlaan officieel heropend. Na jarenlang twee aparte vestigingen aan de Kapelweg en de Bloemenhog gehad te heb ben, heeft het bedrijf nu de fraaie nieuwbouw betrokken aan de Rijksweg. Burgemeester E. Huisman verricht te de officiële opening, waarna het glas kon worden geheven. Fotostudio Starfield) AKERSLOOT - De millenniumactivi teiten van Akersloot Promotion staan voor de deur. Tijd dus om één van de donateurs te belonen voor de financië le steun zonder welke al die activiteiten het hele jaar door niet mogelijk zouden zijn, zo vond de Rabobank. Dit jaar was Cor Sander de gelukkige. Uit handen van de heer Klijnstra, algemeen direc teur van Rabobank West-Kennemer- land, ontving bij een reischeque ter waarde van f 500,-. Als hoofdsponsor van de stichting Akersloot Promotion stelt de bank jaarlijks een reischeque beschikbaar voor de donateursactie om de werving van donateurs te bevorde ren. AKERSLOOT - Op de clubavond vorige week dinsdag vielen er bij SV De Vrijheid wederom goede resultaten te noteren. In de ere-klasse was Han Leijen met 99 punten te sterk voor André Swart, die met een punt minder genoegen moest nemen. In de A-klasse was Peter Wals met 99 punten duidelijk te sterk voor de overige schutters, in deze klasse was Jacob van Oost met 97 goede tweede. Danker van Willigen troefde in de B-klasse iedereen af door een score van 98 punten neer te zetten. Tweede was hier Ruud Put met 97 pun ten. In de C-klasse tenslotte was Bert Kieberl met 95 punten de sterkste voor Cor Groen met 93 punten. Bij het revólverschieten moest de eer worden gedeeld door Danker van Willigen en Ruud Put, beiden schoten 86 punten, derde was hier Jacob van Oost met 81 punten. AKERSLOOT - Vrijdag 10 december houdt de interkerkelijke werkgroep voor alleengaanden in de regio Alk maar en omgeving weer een kerstdiner voor alleengaanden, in hotel Akersloot, waarbij alle alleengaanden vanaf 25 jaar welkom zijn. Na het diner, dat inclusief dessert en entree f 34,50 kost, wordt de speelfilm 'Peace Child' vertoond. Na afloop is er voor iedereen een leuk aandenken. De avond begint om 19.00 uur en is rond 22.00 uur afgelopen. Bel voor opgave naar tel. 072-5070182 of 023-5313902. LIMMEN - Vorige week vrijdag speel de SV Vredeburg ronde tien van de interne competitie. Het was een ronde waarin veel schaakcoryfeeën struikel den. Runner up G. Hafkamp was al vroeg aanwezig voor zijn topduel tegen E. Stolp. Zijn geestelijke voorbereiding had succes, want in een ingewikkelde stelling wist hij zijn stukken het beste te manoeuvreren en kon hij profiteren van een misstap van Stolp. M. Wei graven ging er ook eens goed voor zit ten tegen nr. 2, H. Ebels. Hij bouwde bekwaam een gevaarlijke koningsaan- val op en won pion na pion. Ebels, be kend om zijn ontsnappingstalent, pro beerde het moeilijk te maken maar Weigraven bleef ook na drie uur scha ken kalm en maakte geen fout in de afronding. J. Admiraal won een pion in de opening tegen R. Rommel. Rommel ontwikkel de zijn stukken echter snel en wist af te ruilen naar een lopereindspel met een pion minder, wat voldoende was voor remise. B. Stolp leek duidelijk beter, zoniet gewonnen te staan tegen J. Lim men, die de grootste moeite had om zijn stukken in het spel te krijgen. Ergens ging het echter mis met Stolp jr. want plotseling was het Limmen die terecht met een triomfantelijke blik naar zijn stand keek en de partij in zijn voordeel besliste. K. Kramer liep trots rond met zijn notatieboekje om zijn snelle overwin ning tegen H. de Hoog te laten zien. In twaalf zetten wist Kramer de kwetsba re f7 koningspion zodanig onder vuur te nemen dat schaakmat niet meer was te vermijden. Komende vrijdag speelt het ongeslagen Vredeburg-achttal thuis tegen VVV uit Alkmaar. De uitslagen: A-groep: E. Stolp-G. Hafkamp 0-1, M. Welgraven-H. Ebels 1-0, B. Stolp-J. Limmen 0-1, J. Admiraal- R. Rommel remise, M. Limmen-D. Schut 1-0, T. Al-Rv.d. Heijdt 0-1, D. Aafjes-G. Pouw 1-0, G. de Graaf-K. Aafjes 1-0, J. de Graaf-J.Tebbens 0-1, K. Kramer-H. de Hoog 1-0, E. van Duin- R. Termes 0-1. B-groep: B. Blekemolen-D. Keijzer 0-1, J. Duin-N. v. Leen 0-1, M. Tijm-K. Keijzer 0-1, B. Schijf-W. v. Leen 1-0, K. Kos-S. Sofanl-0, M. Mooij-E. Mooij 0-1, M. v. Rees-H. Termes 1-0, T. Witkamp- J. Valkering 1-0, T. Castelein-A. Zwart 1-0, N. Kraakman-R. Weijers 1-0. LIMMEN - Na het voorspoedige begin van de najaarscompetitie in de eerste klas van de NTTB Noordhollands Noorderkwartier, ontmoette het eerste seniorenteam van de Limmense tafel tennisclub nu achtereenvolgens een paar heel sterke tegenstanders. Eerst was daar DisnieRats 2 op bezoek met de gevreesde spelers Haarsma en Lake- man, die alleen in Giovanni Bakker een onneembare hindernis troffen maar verder de enkelspelen, wonnen en ook nog het dubbel, waardoor de 3-7 neder laag voor de Limmenaren een feit was. De week erna gaf DOV 1 in Heer- hugowaard een gratis tafeltennisles aan het team, dat weer alleen in Giovanni Bakker enige tegenstand van betekenis bundelde. Hij won dan ook nog een enkelspel van Dennis Derr, maar verl oor samen met Mark Stoop toch weer het dubbel, waardoor het eindresultaat een 9-1 overwinning voor de club uit Heerhugowaard werd. Gelukkig speelt ook het tweede team van DOV in deze eerste klas - dit team kwam op bezoek in Limmen en werd na een spannende wedstrijd met 7 van de 10 duels in drie games, door tweemaal winst van Gio vanni Bakker en Henk-Jan den Ouden, éénmaal winst van Mark Stoop en ten slotte ook nog het dubbel van Gio en Henk-Jan in drie games, met een 4-6 nederlaag teruggestuurd naar HHW. Het tweede team, van plan een gooi te doen naar het herfstkampioenschap, kwam in niet zo sterke samenstelling op tegen Duintreffers 2 en werd onmid dellijk met de neus op de feiten ge drukt: een kansloze 2-8 nederlaag was het resultaat. Daarna ging dit team met invaller Cor Schaap naar Oudkarspel voor de wedstrijd tegen Spirit 7 en dat werd, na elk één gewonnen enkelspel dankzij het goed-bevochten dubbel in drie games een kleine 4-6 nederlaag. Tenslotte was er dan toch weer winst met 6-4 in de thuiswedstrijd tegen Eso- pus 3, waarbij Wilton van Deene als uit blinker ongeslagen bleef en een stevig aandeel leverde in de winst in het dub belspel, samen met Cees Twisk. Het derde team gaat het niet redden in de vierde klas, maar sprokkelt wel een aardig aantal punten bijeen: een kleine 4-6 nederlaag tegen Be Fair 2, een iets ruimere nederlaag met 3-7 tegen DOV 6 en tenslotte een te groot verlies tegen Typhoon 2 met 1-9. Het vierde deed het beter: 7-3 winst op DOV 12 met een ongeslagen Robert Kramer, 4-6 verlies uit bij Spirit 15 en ook al een te ruime 1-9 nederlaag thuis tegen DisnieRats 11. Het vijfde, het jonge team, gaat hard op weg naar promotie: thuis een 9-1 winst op Olympia 15, uit een 10-0 over winning op DOV 14 en daarna nog een nuttige 7-3 winst tegen Spoetnik 6 - deze resultaten geven goed aan dat zij de weg zullen vinden. Het jeugdteam tenslotte speelde 5-5 tegen Backhands 1, daarna 1-9 tegen het sterke Spirit 2 en weer 5-5 tegen WW 1. ■y>X:y' v LIMMEN - Op vrijdag 21 januari kunt u in de Lantaarn in Limmen terecht voor een avondje Westfriese humor. Hans van Ammers heeft het illustere drietal Piet Zee, Cor Steur en Hannes Knoin weten te contracteren voor een ongedwongen avondje onbezorgd lachen. Onder het motto 'Lekker lachen is gezond' brengt dit trio weer een geheel nieuw programma op de planken, met humor op z'n Westfries, recht uit het hart. Conferences afgewisseld met vro lijke liedjes, uiteraard ook in dit dialect. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten a f 22,50 (inclusief twee maal koffie en Westfriese krentenmik) zijn te koop bij De Lantaarn, Dusseldorper weg 56, tel. 072-5051313. Fusiestory 'De gewone man zegt er het zijne van', zo zou het nieuwe hoofdstuk kunnen heten in de fusiestory van de gemeente Limmen. Als inwoner van Heiloo volg ik met veel aandacht het gehele proces. Ik heb zelf beslist geen voorkeur voor 'wie met wie'. Mijn nuchtere boeren verstand zegt wel dat de ligging van beide dorpen op de strandwal en de toekomstige woningbouw die de dor pen aanéén doet groeien, alleen al reden zouden kunnen zijn om Heiloo bij Limmen te voegen. Jammer is dat de Limmer Gemeen schap zoveel moeite doet om dit te voorkomen. Vertrouwen is in bestuur lijk Limmen een vrij zeldzaam goed. Toch is vertrouwen nodig om krachtig te kunnen besturen. In een zeer goede enquête (zijn ze er?) kan de 'gewone' man er het zijne van zeggen. Het houdt ook een gevaar in. De uitslag dient als advies! Het gehele fusieproces dient boven het plaatselijke uitgetrokken te worden. De regio in de meest brede zin moet in de overwegingen meegenomen worden. Simpel is het allerminst. Nieu we ontwikkelingen op bestuurlijk ge bied maken samenvoegen in sommige gevallen noodzakelijk. Je moet op zijn minst de voordelen kunnen garande ren. W. Swart Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 11