Wil Heiloo fuseren met Limmen? x X PffL I T I E UITKIJKPOST - 8 DECEMBER PAGINA 13 Thuiszorg toont nieuwe consultatiebus Limmer IJsclub breekt records Rianne Jongeling wint rijmpjes-wedstrijd De Limmer Spreekt houdt enquête over fusie SV Vredeburg P:ÉfL I T I E Contracten getekend voor Kerkweg-Noord Activiteiten Conquista Studentenconcert Conservatorium Alkmaar Expositie amateurkunst Pierre Courbois Dubbelkwintet in Vredeburg Fors verlies voor Meervogels Halve marathon Castricum in nieuw jasje Kerstconcert Limbonbarde en Camerata Musica Unicef-verkoop Kaartverkoop Limmennium viering Ingezonden brief Sint Maartenschool Maandag 13 december om 20.15 uur workshop spelling voor het nationaal dictee, kosten f 5,-, opgeven op tel. 072- 5051825. Galerie Amber Tot en met 2 januari expositie van beel den van Henny Zwart en schilderijen van Vincent Massee, te zien aan de Dusseldorperweg 18 in Limmen op donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag 12 december en 2 januari. Bibliotheek Akersloot Tot en met 31 december geborduurde mandala's van Annelies Krouwels te zien aan'de Rembrandtsingel 1 op maandag en vrijdag tussen 14.00 en 17.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur, op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.30 uur. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. LIMMEN - Het consultatiebureau voor kinderen van 0 tot 4 jaar was in Limmen tot nu toe gevestigd in een wijkgebouw. Omdat het niet meer vol doet aan de huidige eisen en het behoud ervan te veel kosten met zich meebrengt heeft Regionale Thuiszorg besloten om dit wijkgebouw af te sto ten. Dit besluit heeft tot een handteke ningenactie geleid van verontruste bewoners van Limmen tot behoud van het wijkgebouw. Deze handtekeningen worden door Gerda Burgering aan de divisiemanager Ouder- en Kindzorg van Thuiszorg aangeboden op vrijdag 10 december om 16.00 uur in de con sultatiebus bij sporthal De Enterij. Het nieuwe mobiele consultatiebureau dat voor het wijkgebouw in de plaats moet komen, moet volgend jaar okto ber in Limmen gaan rijden. Op 10 december is dit mobiele consultatiebu reau bij De Enterij te zien op de par keerplaats. Belangstellenden kunnen van 14.00 uur tot 16.30 uur een kijkje nemen in het bureau en vragen stellen aan de vertegenwoordigers van Thuiszorg. LIMMEN - Vorige week dinsdag werd er op de Koekkoek weer een Coopertest gehouden voor de jeugd van de Limmer IJsclub. In twaalf minu ten' werd er een zo groot mogelijke afstand gelopen. Jasper Al werd bij de jongens winnaar met een afstand van 2675 meter, op de voet gevolgd door Mark Valkering die een meter te kort kwam. Op de derde plaats eindigde Arjan Mooy met een afstand van 2525 meter. Bij de meisjes was Rina Molenaar het snelst met 2463 meter, gevolgd door Janneke Admiraal die tot 2450 meter kwam. Op de derde plaats kwam Linda Veldt met 2250 meter. Binnenkort volgt er nog een Coopertest. Aan de start Zondagochtend om 7.30 uur stonden er 103 deelnemers aan de start voor de derde wedstrijd van dit seizoen. Er wer den 78 persoonlijke records gereden over twee afstanden. De pupillen schaatsten een 100 en 500 meter en de overige categorieën een 500 en 1000 meter. De uitslag is als volgt: Pup.jongens 1. R. Hollenberg 12.7-56.0 2. M. Frinking 13.7-61.3 3. R. Sombroek 13.9-61.5 Pup.meisjes 1. L. Dekker 13.2-59.9 2.1. Zomerdijk 14.2-62.1 3. A. v.d. Heijden 14.1-69.8 Jun.C. meisjes 1. A. Bruin 55.9-2.02.6 2. M. Jonker 62.7-2.08.4 3. R. Molenaar 64.3-2.14.3 Jun. C jongens 1. R. Veldt 51.3-2.02.6 2. M. Valkering 52.1-1.51.4 3. A. Koot 52.0-1.54.5 Jun. B meisjes 1. I. Katee 46.9-1.37.0 2. N. Hollenberg 54.9-1.57.3 3. J. Jonker 56.5- 1.58.0 Jun. B jongens 1. B. Bruschke 48.1-1.35.8 2. G. Kaandorp 49.8-1.43.4 3. T. Punt 51.9-1.43.1 Jun. A heren 1. J. Stienstra 44.2-1.31.1 2. W. Thijsse 48.9- 1.41.1 3. J. Punt 49.8-1.43.4 Sen. heren 1. R. Bloedjes 42.7-1.26.6 2. E. Martens 45.2-1.35.2 3. G. Windhouwer 46.4- 1.33.1 Vet. heren 1. B. van Stralen 45.3- 1.338 2. H. Zomerdijk 46.8-1.34.8 3. P. Bosman 50.7-1.43.9 Dames A. Koot 55.9-1.52.9. AKERSLOOT - Rianne Jongeling (10) uit Akersloot is één van de vijf hoofd prijswinnaars van de sinterklaas gedichtenwedstrijd van Cartoon Network. Rianne heeft met haar sinter klaasrijmpje over Dee Dee, het zusje van cartoonheid Dexter, een spelcom puter gewonnen. Het rijmpje van Rianne is gekozen uit de vele honder den inzendingen die de afgelopen weken zijn opgestuurd naar het kan toor van Cartoon Network in Nederland. HEILOO/LIMMEN - 'De Limmer spreekt... en de Heilooër luistert'. Deze woorden werden vorige week donder dag gesproken door burgemeester Henk den Boon, in zijn werkkamer in het gemeentehuis van Heiloo. Woorden die al enigszins aangeven waar de bur gemeester heen wil. Den Boon is de afgelopen weken veel vuldig aangesproken door Heilooërs én Limmenaren, die nu wel eens willen weten 'hoe het eigenlijk zit'. Want door de oprichting van de initiatiefgroep 'De Limmer Spreekt', die vindt dat de bevolking van Limmen nog eens geraadpleegd moet worden over de komende fusie, zijn de gemoederen in beide gemeenten flink in beroering gebracht. Temeer omdat de woordvoer ders van deze actiegroep niet onder stoelen of banken steken dat Heiloo toch eigenlijk ook wel een goede part ner is om mee te fuseren. En dus is nu de hamvraag 'Wil Heiloo wel fuseren met Limmen?' Burgemeester Den Boon: „De gemeen teraad van Heiloo heeft nog steeds het zelfde standpunt. Dat wil zeggen dat wij unaniem van mening zijn dat het goed is als Heiloo en Limmen samen gaan." Den Boon somt daarvoor een aantal redenen op: „In het profiel van de nieuwe CAL-gemeente staat dat het gebied groen moet blijven. Dat strookt echter helemaal niet met de behoefte in Limmen aan woningbouw. Heiloo heeft daarentegen wel mogelijkheden om woningen te bouwen, en daarbij doel ik in het bijzonder op onze regionale taak stelling in Zandzoom, waar we in de toekomst huizen zullen gaan bouwen." Samen wonen en werken Behalve voor wonen kunnen de Limmenaren volgens Den Boon ook goed in Heiloo terecht voor werken. „In Limmen is nauwelijks ruimte meer om uit te breiden. In Heiloo hebben we industrieterrein Oosterzij, plus het nieuwe bedrijventerrein dat we gaan realiseren in de Boekelermeer. Onder nemend Limmen kan hier ruimschoots terecht." Verder denkt de burgemees ter dat Limmen en Heiloo samen ook een goede oplossing kunnen vinden voor de verkeersproblemen die er zul len ontstaan. Ondanks de geplande groei, zo benadrukt Den Boon verder, is en blijft Heiloo toch een dorp, dat het motto 'fijn wonen in het groen' voert. „Daarom hoeven bij een eventuele fusie Heilooërs en Limmers ook niet bang te zijn voor verlies van identiteit. Onze dorpen hebben allebei een bloei end verenigingsleven, en dat verandert heus niet. Integendeel, dat moet juist zo blijven." m Burgemeester Henk den Boon (l) luistert tijdens een eerdere informatieavond over een mogelijke fusie naar een burger. De burgemeester spreekt enthousiast over een fusie van zijn dorp met Limmen, maar wil hij dan ook aanha ken bij de fusiepartners Akersloot en Castricum? „Nee. Daar wil ik heel dui delijk over zijn. Een dergelijke fusie is denk ik een brug te ver, daar ontbreekt volgens mij de nodige samenhang. Heiloo wil alleen met Limmen fuseren, maar niet met Castricum." Kort geleden werd in de Limmer gemeenteraad de begroting voor de komende jaren behandeld. De huidige financiële positie van het dorp bleek daarbij niet rooskleurig. Den Boon vindt dat het feit dat Limmen op het ogenblik niet al te goed bij kas is, geen punt van overweging is. Wie de lusten wil, moet ook de lasten nemen, zo denkt hij. Vurig pleitbezorger De burgemeester lijkt een vurig pleit bezorger te worden van een fusie tus sen Limmen en Heiloo, terwijl Heiloo zich eerder niet zó duidelijk uitsprak. Is Heiloo nu soms toch bang om door grote broer Alkmaar opgeslokt te wor den? „Een Volmondig nee is hier op zijn plaats. In het verleden hebben Heiloo en Alkmaar goede afspraken gemaakt, en die ook vastgelegd in een convenant. Heiloo heeft toen grond in de Boekelermeer afgestaan aan Alkmaar, plus een woningbouwtaak op zich genomen. Alkmaar heeft daarom Heiloo nu niet meer nodig." Volgende week houdt 'De Limmer Spreekt' een enquête onder de Limmer bevolking, waarover u elders op deze pagina meer kunt lezen. Burgemeester Den Boon is in elk geval razend benieuwd naar de uitslag. „Wij hopen natuurlijk dat een meerderheid zich voor een fusie met Heiloo uit zal spre ken. En mocht dat niet het geval zijn, tja, dan is het natuurlijk einde verhaal. Maar, dat wil ik nogmaals zeggen, wij hebben de intentie om samen door te gaan." LIMMEN - Dé onlangs opgerichte actiegroep 'De Limmer Spreekt' gaat volgende week huis-aan-huis een enquête houden. Daarin wordt de Limmer burgers gevraagd met welke gemeente(n) Limmen moet gaan fuse ren. De actiegroep heeft er in eerdere uitlatingen in de krant geen geheim van gemaakt zelf voorstander te zijn van een fusie met Heiloo. De, enquêteformulieren, 2600 stuks om precies te zijn, worden volgende week, op dinsdag 14 en woensdag 15 decem ber, in Limmen huis-aan-huis ver spreid. Op de formulieren, die om frau de te voorkomen genummerd zijn, kun nen de hoofdbewoner en één medebe woner hun voorkeur voor een fusie partner aangeven. De enquête wordt nog dezelfde week, op donderdag 16, vrijag 17 en zaterdag 18 december weer aan de deur Opgehaald. Het formulier kan ook in de speciale bus bij Albert Heijn aan de Vuurbaak worden gegooid. De initiatiefgroep heeft aangekondigd de stemmen te zullen tellen onder toe zicht van een waarnemer van de gemeente. De uitslag wordt op 23 december aangeboden aan de gemeen teraad van Limmen, tijdens de laatste raadsvergadering van dit jaar. LIMMEN - Vrijdag 3 december speel de SV Vredeburg ronde elf van de interne competitie. G. Hafkamp verste vigde zijn eerste plaats ten koste van H. Ebels. Op zijn bekende aanvallende manier rukte Hafkamp met zijn koningspionnen op en kreeg hij een geweldige druk op een open H-lijn. Ebels probeerde nog te schwindelen met een desperado aanval, maar Hafkamp liet zich niet van de kaart brengen en besliste de partij met ondekbaar mat. M. Weigraven toog met bijna al zijn pionnen ten aanval tegen E. Stolp en probeerde zijn favoriete speltype van complicaties met combinatiemogelijk heden te bereiken. E. Stolp ving de pionnenstorm rustig op en startte een succesvolle tegenaanval toen Weigraven zijn hand overspeelde met een te optimistische pionzet. In de B-groep behaalde Karin Kos een mooie overwinning op de koploper Barry Blekemolen. Karin is in een goede vorm en bezet de vijfde plaats. De gebroeders Kevin en Duncan Keijzer hielden elkaar in evenwicht en bezetten de tweede en derde plaats. Komende vrijdag speelt het Vredeburg achttal thuis de uitgestelde wedstrijd tegen VVV uit Alkmaar. De uitslagen: A-groep: G. Hafkamp-H. Ebels 1-0, M. Welgraven-E. Stolp 0-1, J. Limmen-J. Admiraal 0-1, M. Limmen- B. Stolp 0-1, R vd Heijdt- R. Rommel 1- 0, D Schut-G. de Graaf 0-1, D. Aafjes-T. Al 1-0, K. Aafjes-J Tebbens 1-0, K. Kramer-J. de Graaf 1-0, C. Pepping-H. de Hoog remise, H. Levering-M. Wester 0-1, R. Termes-M. Kos 1-0, N. Pepping- E. van Duin 0-1, J. Levering- T. Admiraal 1-0. B-groep: B. Blekemolen-K. Koos 0-1, D. Keijzer-K. Keijzer remise, B. Schijf-N. van Leen 0-1, M. Tijm-J. Duin 1-0, I. Mooij-W. van Leen 1-0, E. Mooij-S. Sofan 1-0, M. Mooij-M. Hoogeboom L 0, M. van Rees-T. Witkamp 0-1, T. Castelein-E. Beentjes 1-0, A. wart-J. Valkering 0-1. nW/ 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op woensdag 1* december werd omstreeks 08.00 uur geconstateerd dat een poging was gedaan in een personenauto op de Rembrandtsingel in te breken. Geprobeerd werd het rechterportier te forceren. Op donderdag 2 december verleende een 51-jarige automobiliste op de krui sing van de Geesterweg met de Hemweg geen voorrang. Een aanrij ding met een 24-jarige bromfietser was het gevolg. De bromfietser brak daarbij zijn enkel. Hij is met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Op vrijdag 3 december werden tussen 11.45 en 13.15 uur enkele pogingen gedaan om in een woning aan de Boschweg in te breken. Eerst werd geprobeerd een raam aan de achter kant te forceren. Dit mislukte omdat dit raam een extra slot had. Vervolgens werd gepoogd twee andere ramen aan de achterzijde open te breken. Op de Frans Halslaan werd in een per sonenauto ingebroken. Beide portier- sloten werden met een voorwerp gefor ceerd en de auto werd doorzocht. Gevonden: gouden herenschakelarm band; verloren: jongensbril bruin meta len montuur, circa tien sleutels aan label herdershond. 072- 112 5122222 Noord-Holland Noord LIMMEN LIMMEN - Op 1 december werd in woningen ingebroken aan het Theebos, Plantraam en aan de Gele Prins. Van de woning aan het Theebos werd de ach terdeur geforceerd. Op dit moment is nog niet bekend wat er uit de woning is gestolen. Door het vernielen van een raam op de eerste verdieping kwam men binnen in de woning aan het Plantraam. Ook deze woning werd doorzocht. Niet bekend is of er iets is gestolen. Bij een woning aan de Gele Prins is het bij een poging gebleven. Hier werd een raam aan de achterzijde van de woning geprobeerd open te breken. Op 2 december werd de inbraak ont dekt in een woning aan de Zonnedauw. Een slaapkamerraam werd vernield en de gehele woning werd vervolgens doorzocht. Op dit moment is niet bekend wat er uit de woning werd gestolen. Tussen 14.30 en 18.45 uur werd inge- brokèn in een woning aan de Visweg, door een keukenraam te forceren. Uit een slaapkamer werd een dameshorlo ge gestolen. Op 4 december werd omstreeks 00.05 uur op de Rijksweg de bestuurder van een bestelauto gecontroleerd. De 39- jarige bestuurder bleek teveel alcohol op te hebben. Zijn rijbewijs werd inge vorderd en proces verbaal werd opge maakt. Ingebroken werd in woningen aan de Plantraam, Burgemeester Nieuwen- huijsenstraat en de Rijksweg. Door het forceren van een openstaand keuken raam werd tussen 15.50 en 18.40 uur toegang tot de woning aan de Burgemeester Nieuwenhuijstraat ver schaft. Uit de woonkamer werden een videorecorder en een camera gestolen, uit een slaapkamer geld. De inbraak in de woning aan de Rijksweg werd om 01.00 uur ontdekt. Hier werd de achter deur en de deur van een schuur ver nield. Enkele kasten in de woonkamer werden doorzocht, maar er wordt niets vermist. Het openbreken van een bal kondeur van de woning aan de Plantraam deed omstreeks 20.15 uur het luide alarm van de woning afgaan. Een getuige zag hierop enkele perso nen wegrennen. Gevonden: witte wollen kinderhand schoen; verloren: pakje met cd-rom, gouden damesarmband met schakeltjes. LIMMEN - Vorige week dinsdag zijn door de gemeente Limmen en Bouwfonds Woningbouw de contracten getekend voor de aankoop van de gronden en de realisatie van woningen door Bouwfonds Woningbouw. Met de ondertekening van een koop- en reali satieovereenkomst wordt een' lange periode van voorbereidingen voor de realisatie van het woonbestemmings plan Kerkweg-Noord te Limmen afge sloten. Naar de bouw van de woningen wordt in Limmen reikhalzend uitge zien. Het woningbouwplan voorziet in 160 woningen in verschillende categorieën en prijsklassen, waaronder in totaal 36 sociale huurwoningen, 65 goedkopere koopwoningen voor woningzoekenden van de gemeente Limmen en 59 duur dere vrije sector-woningen. Door de gemeenteraad van Limmen is op 9 sep tember 1999 besloten dat de toewijzing van de goedkopere koopwoningen via de lijst van woningzoekenden verloopt terwijl de toewijzing van de vrije sector woningen via een door een notaris gecontroleerde loting zal geschieden. De woningen worden gerealiseerd in opdracht van Bouwfonds Woningbouw, de Woningstichting Li-Ak, Zeeman Vastgoed, R. Min, en Bronkhorst Autobedrijven. Er zal in twee fasen worden gebouwd. Verwacht wordt dat in maart of april de bouw van de eerste fase van 129 woningen van start gaat, eind 2000 of begin 2001 gevolgd door de tweede fase van 34 woningen. LIMMEN - Op vrijdag 10 en zaterdag 11 december zijn er weer diverse activi teiten voor de Limmer jeugd in Conquista. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar zijn welkom op zaterdag tussen 10.30 en 12.30 uur om kalenders te maken. De tieners van 12 tot en met 15 jaar kunnen zich tussen 20.00 en 23.00 uur helemaal uitleven in de disco. De toe gang is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar zijn op vrijdag en zaterdag welkom tussen 20.30 en 1.00 uur. Er zijn een bar, een pooltafel, flipperkasten, een voetbaltafel en een dartspel. Wie meer informatie wil kan bellen met 072-5052811 of gewoon langsgaan. ALKMAAR - In het Conservatorium Alkmaar vindt op dinsdag 14 december een studentenconcert plaats door gevorderde studenten van de klassieke afdeling. Marieke van Straten, Jan Peter Versteege, Mike de Graaf, Ton van Diepen, Savo Ivkovic, Honoré Prins en Paula Schoenmaker treden naar buiten in een programma met werken voor saxofoon, trompet, trom bone, klarinet, zang en piano. Marianne Habets en Thom Janssen, hoofdvakdocenten piano en correpeti- tor aan het conservatorium, verzorgen de begeleiding. Er worden werken uit gevoerd van onder meer Brahms, Mendelssohn, Ryo Noda en Kovacs. Het concert vindt plaats in de school aan de Bergerweg 200 en begint om 20.15 uur. De toegang is vrij. CASTRICUM - Samen met Fotoclub Castricum houdt Toonbeeld op 25 en 26 december en 1 en 2 januari de jaar lijkse amateurkunst-tentoonstelling in Castricum. De expositie staat in het teken van verleden en heden. De expo santen kunnen werk van vroeger en vandaag laten zien. Amateurkunste naars op alle niveaus kunnen hun kunst tonen. Het betreft schilderijen, calligrafie-wer- ken, keramiek, beeldhouwwerk, edel- smeedwerk, fotografie, muziek, zang en voordrachten. De manifestatie vindt plaats in het gebouw van Toonbeeld. Inschrijfformulieren zijn vanaf maan dag 6 december verkrijgbaar bij Toon beeld en de bibliotheek Castricum. Voor inlichtingen kunt u contact opne men met Toonbeeld, Jan van Nassau- straat 6 in Castricum, tel. 0251-659012 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Pierre Courbois. LIMMEN - Op 12 december is er bij de Jazz Sessionclub in Vredeburg een optreden van het Pierre Courbois Dubbelkwintet. Omdat Pierre Cour bois in 2000 zestig jaar wordt, zijn er verschillende activiteiten in gang gezet om deze vernieuwer in het zonnetje te zetten. Er komt een film, er wordt een biografie gemaakt, een cd en er komt een tournee met een nieuw orkest. Daartoe werd het Pierre Courbois Kwintet uitgebreid met vijf saxofonis ten en yverd het een dubbelkwintet. De try-out hiervan vindt plaats in Vredeburg. Het begint om 16.00 uur. De toegang is gratis. Voor informatie kunt u bellen met Vredeburg, 072- 5051950 of met Ron Pols, 0251-658677. AKERSLOOT - De heren senioren 1 handballers van Meervogels speelden gelijk tegen VZV met 23-23. De gelijke uitslag was een juiste afspiegeling van de wedstrijd tegen VZV, die altijd der- bygevoelens oproept. De eerste twee doelpunten waren voor Meervogels en werden gescoord door Eddy Krom en Jeremy Duin vanuit de hoek. VZV kwam terug en nam een kleine voor sprong: 3-4. De resterende tijd van de eerste helft werd er om en om gescoord en waren de scheidsrechters met soms vreemde beslissingen de meest opvallende figu ren binnen de lijnen. De ruststand was 12-12. Tot halverwege de tweede helft waren de teams aan elkaar gewaagd: 17-17. Jacco Kerssens wist, ondanks de persoonlijke dekking, viermaal op rij te scoren en de stand werd 22-18 voor Meervogels. Maar VZV profiteerde van concentratieverlies en pakte in de slotminuten een gelijkspel. De dames senioren speelden tegen AHV Kwiek en verloren dik met 11-29. In Amstelveen was er voor Meervogels geen eer te behalen. Zowel aanvallend als verdedigend kwamen de dames tekort. Er was halverwege de eerste helft een kleine opleving, maar bij de stand 7- 5 ging Kwiek domineren en kwam Meervogels er niet meer aan te pas. Na acht wedstrijden verkeert Meer vogels in de onderste regionen. Zaterdag 11 december spelen ze tegen V en S uit Groningen, aanvang 19.45 uur in sport hal De Lelie. Chrysantenactie Maandag 13 december is de jaarlijkse chrysantenactie van Meervogels, waar van de opbrengst is bestemd voor de jeugdactiviteiten van de club. In de vroege avonduren komen leden van de vereniging langs de deuren om de bloe men te verkopen. Er zitten drie chrysan ten in één pot. Ze kosten f 5,- per pot. CASTRICUM - De halve marathon heeft in Castricum al een traditie van 28 jaar. Door de sterke concurrentie van veel grotere halve marathons vlak voor en na deze loop liep de deelname in Castricum sterk terug. Dit is voor AVC reden geweest om de 29ste halve marathon te verplaatsen naar 12 de cember. Er is een nieuw, fraai parcours uitge stippeld, dat volledig door de bossen van Duin en Bosch en het PWN voert, afwisselend asfaltweg, bospaden en klinkerpad. Het parcours is 7 km lang en wordt een, twee of drie keer gelo- LIMMEN - Op zaterdag 18 en zondag 19 december om 15.30 uur geven in de Nederlands Hervormde Kerk te Limmen hét muziekgezelschap Limbonbarde en de zanggroep Camerata Musica een kerstconcert. Het concert bevat muziek rond het kerstthema. Het geheel staat onder lei ding van Rieneke Weber. Solistische medewerking wordt gegeven door Gerardine Maréchal. Uitgevoerd wor den gevarieerde en originele composi ties uit diverse muziekperiodes. Kaarten zijn a f 10,- verkrijgbaar op de Van Alkemadelaan 29, tel. 072-5051228. LIMMEN - Op vrijdag 10 december is er weer een Unicef-verkoopactie bij Albert Heijn in Limmen. Van 9.30 tot 20.00 uur helpen Unicef-vrijwilligers u bij uw aankoop. Er is een grote keus aan kerst- en algemene wenskaarten, agenda's, puzzels, boeken en kalenders. Het jaar 1999 staat voor het wenskaar ten-jubileum van Unicef. Vijftig jaar geleden begon Unicef met het werven van fondsen via de verkoop van wens kaarten. De opbrengst ervan draagt bij aan het beschermen van kinderrechten en programma's die kindersterfte, slechte voeding, ziekte en invaliditeit onder kinderen in de ontwikkelings- en andere landen tegengaan. Voor informatie of een bestelling kunt u ook terecht bij G. Hageman, Westerweg 13, Limmen, tel. 072- 5052492. LIMMEN - De kaartverkoop voor de Limmenniumviering is gestart. Het gaat om het optreden van mannenkoor Jubilate op woensdag 22 december om 20.00 uur in de Corneliuskerk (prijs f. 12,50), de Bonte Middag op maandag 27 december om 14.00 uur in de Burgerij (prijs f 15,-), de Bonte Avond op maandag 27 december om 20.00 uur in de Burgerij (prijs f 25,-), de Bonte "Namiddag op zondag 2 januari om ^.Op qur in de Burgerij (prijs f 25,-) en de megabingo met Marianne Weber op woensdag 29 december in de Burgerij (prijs f 6,-). Bij het feest tijdens de oudejaarsnacht in de Burgerij om 00.15 uur met een optreden van Memory Plus is de toegang gratis. De organisatie hoopt dat in deze perio de huizen, tuinen en straten in Limmen in kerstsfeer versierd en verücht zullen zijn. Voor de winterspelen kunt u zich nog opgeven bij Rem Pronk, Molenweg 7, tel. 072-5053076. Voor inlichtingen en informatie over het Limmennium- programma kunt u zich wenden tot Frans Scheepmaker, Meidoornlaan 23, tel. 072-5051722. De kaartverkoop adressen zijn Coby van Wees, Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat 68, de servicebalie van Albert Heijn, Vuurbaak 1, en kapsalon en sigarenma gazijn J. Stuifbergen, Kerkweg 42. pen. Voor de beste lopers en loopsters op de diverse afstanden zijn geldprijzen te winnen. Start en finish van alle afstanden zijn op atletiek sportpark De Duinloper aan de Zeeweg in Bakkum. Het inschrijfgeld voor de 21,1 km bedraagt f 8,-, met herinnering betaalt men f 12,50. Deelnemers aan de 14 km kunnen voor f 6,- (f 9,- met herinne ring) van start terwijl de lopers op de 7 km f 5,- (f 8,- met herinnering) betalen. Bij voorinschrijving via Rob Dekker betaald men f 8,- (14 km) en f 7,- (7 km). Voor verdere inlichtingen: Ruud Geutskens, 0251-650575. 888888888888% NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Limmen-Heiloo Zoals bekend is de gemeente Limmen voornemens te fuseren met Castricum en Akersloot. Wat mij betreft zeer jam mer. Graag had ik gezien dat Limmen haar ja-woord had gegeven aan Heiloo, in mijn ogen een veel logischer keuze. Geografisch gezien sluit Limmen veel beter op Heiloo aan dan op Castricum en Akersloot. Net zoals Ypestein een geheel nieuwe wijk en een geheel nieu we gemeenschap binnen Heiloo vormt, zo kan Limmen ook een deel van de gemeente Heiloo worden. De ervaring leert óns namelijk dat je wel een gemeente kunt opheffen, maar dat je de gemeenschap niet kunt laten ophou den te bestaan. En net zoals je nu in Ypestein jaarlijks het Oranjebal en Ypestock hebt, kun je in Limmen (als onderdeel van de gemeente Heiloo) jaarlijks de Bloemendagen en de kermis organise ren. Helaas, het ziet er naar uit dat het anders gaat lopen, terwijl ik er nog steeds van overtuigd ben dat wij Limmers geen enkele band hebben met Castricum (emotioneel, geografisch), Die prachtige Oosterzijweg, ons allen welbekend, loopt als een nostalgische slagader van Limmen naar Heiloo en omgekeerd. Ook de Rijksweg/Ken- nemerstraatweg fluiten naadloos op elkaar 'aan, evenals de Hooge- weg/Hogeweg en de Westerweg. Dat Limmen en Heiloo naar elkaar toegroeien is nu al duidelijk te zien en ook logisch. Samen kunnen we dan die felbegeerde aansluiting/afslag op de A9 realiseren, waardoor de drukke Rijksweg/Limmen weer een stuk rusti ger kan worden en iedere Heilooër weer wat eerder thuis kan zijn. Ik hoop van harte dat het voor Limmen nog niet te laat is! C. Nanne Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 13