Kerstshow bij Silhouet Foresters zakt naar de onderste regionen De Egmonden Kerststallen in beeld bij expo Abdijkaarsen it Jngezo 1 Oud-papieractie in Heiloo brieven Activiteiten Heiloo Activiteiten Egmon UITKIJKPOST - 8 DECEMBER PAGINA 6 Uniek jubileumboekje Reservaat verschenen evenwicht Tennisvereniging Het Vennewater Zeeman zamelt in voor Turkije KVG St. Monica Zwemdiploma's Foto-expositie 'Vrouwenwerk' Heilooër Bridgeclub Sans Atout -'-A- f Autoped en fiets voor winnaars kleurplatenactie Zwemdiploma's Open huis met kerst spullen Themamiddag over leven met kanker Lamoraal van Egmont en The Musical Choir in Millennium-concert Nieuwe tarieven bibliotheek Egmond Kurkiepen wandeling Actie voor rolstoelbus voor Mike Hof omstreken. Concert op kabinetorgel HEILOO - Ter gelegenheid van het tienjarig jubileum van uitgeverij Reservaat is in 250 genummerde exem plaren verschenen het boekje 'Een schoon evenwicht' van Louis Paul Boon. „Het idee voor deze uitgave," zo vertelt uitgever Nico Keuning, „ont stond tijdens een gesprek in Erem- bodegem met Jo Boon en Lucienne Muylaert, de zoon en schoondochter van de schrijver: een boekje uitgegeven met niet eerder in boekvorm gepubli ceerde cursiefjes van Boon met afbeel dingen van enkele van zijn 'schilderij en'. Fotograaf Jo Boon verzorgde tien foto's van beeldend werk van zijn vader." Een van deze afbeeldingen is 'Noéma'. Boon schrijft in het gelijknamige Boontje: 'Het is wel jammer dat ik u niet af en toe een schilderijtje kan maken, hier op deze plaats, in plaats van mijn stukje te schrijven. Dan zoudt ge nu het schilderij 'Noéma' krijgen, dat ik met veel vlijt en geduld vorige zondag in elkaar heb geknutseld'. Dit idee van Louis Paul Boon wordt in deze jubileumuitgave van Reservaat alsnog, zij het in bescheiden vorm, uit gevoerd. Beeldende werken van Boon worden tentoongesteld, aangevuld met Boontjes waarin de schrijver zijn 'kunstwerken' voor zijn lezers ver klaart. Bewerkte boomwortels, een engel op een fietswiel, een naakt meis je van 'plaaster' met pluimen en bloe men, een geschilderd nieuw landschap. 'Een schoon evenwicht' (geïll. met beeldend werk van Boon) is verkrijg» baar via de boekhandel of door over making van f 36,50 (inclusief verzend kosten) op giro 6318695 t.n.v. Reservaat o.v.v. Boon. Een werk van Colette Berends. HEILOO - In de showroom van Silhouet Binnenhuisarchitectuur wordt deze week de laatste hand gelegd aan de sfeervolle kerstshow, die komende" zaterdag officieel van start gaat. Daarvoor is de zaak aan de Ken- nemerstraatweg volledig omgetoverd in een heus 'kerstsprookje', van binnen maar ook buiten smaakvol gedeco reerd met bijzondere kerstversieringen. De meubels worden in een nieuwe opstelling gepresenteerd, om zoveel mogelijk plaats te maken voor een aan tal presentaties die Silhouet traditiege trouw rond de kerstdagen aan haar klanten aanbiedt. Zo is er ook dit jaar weer een fraaie tafel van Tesselschade Arbeid Adelt, een vereniging die vrouwen steunt in hun streven naar onafhankelijkheid door middel van een bijdrage in de stu diekosten. Te koop zijn fraaie handge maakte artikelen zoals damasten tafel kleden, golfaccessoires en allerlei klei ne cadeau-artikelen voor huis, tuin en keuken. Heel bijzonder is de kerst groep van stof, die dan ook een apart plaatsje in de zaaK heeft gekregen. Daarnaast worden de prachtige en inmiddels beroemde Abdijkaarsen ver kocht. Deze zijn vervaardigd in de Sint- Adelbertabdij in Egmond-Binnen. De opbrengst van deze verkoop is bestemd voor de sociëteit van afasiepatiënten in Alkmaar. Bij een kerstshow als deze mag een bijzondere expositie van schil- derijèn natuurlijk niet ontbreken. Uitgenodigd is de uit Zwolle afkomsti ge Colette Berends, die haar romanti sche textielschilderijen tentoonstelt. Met gebruikmaking van de unieke kleur, structuur en glans van textiel, parels en stenen, weet zij haar wand kleden een grote uitdrukkingskracht mee te geven. Het geheel wordt muzikaal omlijst door Ab Blaauwboer, die in deze weken geregeld achter de vleugel plaatsneemt. Behalve doordeweeks opent Silhouet tevens op zondag 19 december haar deuren. Bezoekers wor den dan verwelkomd met een glaasje wijn en een lekker hapje. HEILOO - Tennisvereniging Het Vennewater heeft nog plaats voor nieu we leden. Het park aan het Zevenhuizen heeft twaalf kunstgrasba- nen, waar het gehele jaar op gespeeld kan worden. De vereniging telt rond de 1250 leden, van wie 1000 senioren en 250 junioren. Voor diegenen die het tennis nog moe ten leren of die hun spel willen verbe teren, zijn er twee enthousiaste trainers om u de fijne kneepjes te leren. Ook worden er veel evenementen georgani seerd voor zowel senioren als juniorle den. Voor informatie kunt u bellen met Carla Nuhaan, 072-5338175. Zaterdag 11 december Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie Blockhovepark en Plan Oost, dozen en bundels klaarzet ten op rolemmerverzamelplaatsen vóór 9.00 uur (geen plastic zakken). Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/Ug Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. Dinsdag 14 december Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen Zeeweg, spoorlijn, Belieslaan en De'Omloop inclusief De Rietvink, dozen en bundels klaarzetten op rolemmerverzamelplaatsen vóór 19.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de A&P supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerke- laan/Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - Na de goede wedstrijd van afgelopen week tegen koploper Vitesse moesten dit weekeinde tegen hekken sluiter Hollandia uit Tuitjenhorn de punten worden gepakt. Maar ondanks dat Foresters het betere van het spel had, was het Hollandia dat de beste kansen kreeg en verdiend met 1-0 won. Een groter verlies was misschien wel het uitvallen van keeper Nick van Aart op de zaterdagtraining, waardoor hij voor langere tijd niet inzetbaar zal zijn. Het eerste kwartier van de wedstrijd had Foresters veelvuldig balbezit en kwam Hollandia niet verder dan de bal ver naar voren te schieten, hopend op een bevlieging van de sterke linksbui ten. Tot uitgespeelde kansen leidde het balbezit niet bij de rood-witten. De eer ste goede aanval van Hollandia was echter meteen raak. Met een eenvoudi ge een-twee zette een Hollandia mid denvelder drie man van Foresters op het verkeerde been en kon hij alleen afgaan op de sterk keepende Ralph Bolten, deze had op zijn inzet geen ant woord: 1-0. Na de goal kwam Hollandia wat beter in de wedstrijd en kreeg het voor de rust nog twee goede kopkan- sen, Ralph Bolten stond echter steeds goed opgesteld. Erbarmelijk slecht veld De tweede helft was, mede door het erbarmelijk slechte veld, niet om aan te HEILOO - Deze week start Zeeman textielSupers een actie ten behoeve van de slachtoffers van de aardbevingen in Turkije. Tijdens een gesprek met T. Yilmaz, regiocoördinator 'Help slacht offers aardbeving Turkije', is afgespro ken dat Zeeman haar 534 winkels in Europa beschikbaar stelt om gebruikte maar nog goed bruikbare dekens in te zamelen. Volgens de Turkse instanties die zich bezighouden met humanitaire hulp is daar zeker met het oog op de komende strenge winter, heel veel behoefte aan. Zeeman zal het transport coördineren en er tevens op toezien dat alle ingeza melde dekens op de juiste plaats van bestemming komen. U kunt tot en met 18 december uw gebruikte dekens inle veren bij alle 534 Zeeman textielSupers in Europa. HEILOO - Woensdag 22 december is de kerstavond voor leden en introdu- cees van KVG St. Monica. De avond begint met een gezamenlijke brood maaltijd, gevolgd door het optreden van soliste R. Ernsting, of wel Redwood. Zij heeft een keur aan Ierse, Engelse en Schotse volksliederen op haar repertoire staan, waarbij ze zich zelf begeleidt op diverse instrumenten. Uiteraard staan er ook kerstliederen op het programma. De avond begint om 18.30 uur en bedraagt f 15,- voor leden, introducees betalen f 20,-. Opgave kan bij een van de bestuursleden vóór 12 december. Op 5 januari is er een feestelijke recep tie ter ere van het nieuwe millennium, met een optreden van Els en Theo Spigt met het cabaret 'Beeld uit de Kinderjaren'. Aanvang 20.00 uur. Leden betalen f 5,-, introducees f 10,-, inclusief een kopje koffie of thee, een drankje en een hapje. De bijeenkom sten zijn in het Trefpunt, A. du Bois-hof 2. Info 072-5336137 of 5334234. zien. Goede combinaties waren ver te zoeken en het enige gevaar kwam van Hollandia die de linksbuiten met lange ballen bleef zoeken. Met enkele fraaie reddingen voorkwam Ralph Bolten een grotere achterstand. In de laatste minuut was Bas van Duivenboden nog dicht bij de gelijkmaker. Invaller Garlos Blom speelde aan de rechterkant twee man uit en bediende de Foresters mid denvelder op maat, zijn te slappe inzet rolde echter voorlangs het doel. Na deze nederlaag is Foresters in de onderste regionen terecht gekomen en zal het uit de komende twee wedstrij den voor de winterstop punten moeten pakken om niet nog verder bij de mid denmoot achterop te raken. Het tweede elftal heeft na drie opeen volgende nederlagen eindelijk weer de volle winst gepakt. De uitwedstrijd bij Zouaven uit Grootebroek leverde door doelpunten van Daniel Roos, Carlos Blom en Rick Endel een verdiende 3-0 overwinning op. De achterstand op koploper Helder blijft 3 punten. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HEILOO - Zaterdag 28 november werd in zwembad 't Vennewater voor de volgende diploma's afgezwommen. Overlevingsdiploma Brons: Stephan Meissburger, Yorick Coorens en Eva Ruder. Zilver: Leapdra van Opzeeland, Bas Groefsema en Francina v. Riel. Goud: Tessa en Nanda Flens, Brenda Snoeijen en Jordy Beets. C-diploma: Wilfried van Veen, Arjan Barendse, Wouter Klaase, Jeroen Bakker, Louise Cochrane en Floortje Kerkhoven. ALKMAAR - In Theater De Vest in Alkmaar is tot 19 december Vrou wenwerk - 4x fotoportretten te bezich tigen, een tentoonstelling opgebouwd uit vier fotoseries. Vier hedendaagse Nederlandse fotografen legden het werk van vrouwen in verschillende de len van Noord-Holland vast op de gevoelige plaat. Gepresenteerd wordt werk van Diana Blok, Gon Buurman, Annie van Gemert en ULAY. Het is vooral een tentoonstelling over fotografie. Naast het thema van vrou wenarbeid krijgt het genre van het fotoportret hier de volle aandacht. HEILOO - De uitslagen van de Heilooër Bridge Club van vorige week dinsdag: A-lijn: Moscou-Weehuizen 58.80, Klerk-Stark 57.10. B-lijn: fam. Happe 66.70, fam. Schoonhoven 59.60. Donderdag werd als volgt gespeeld: A- lijn: Haan-Mooy 57.90, Spruit- Nieuweboer 57.30. B-lijn: fam. Neefjes 57.90, fam. de Jong 57.50. C-lijn: Huting-Arnold 72.40, Dijkstra-Koot 55.20, D-lijn: Olgers-Werkhoven 60.40, Brugman-Velseboer 54.90. HEILOO - De leden van bridgeclub Sans Atout hebben maandag als volgt gespeeld: A-lijn: Nuyens-Van Zomeren 66.70, Schipper en Zn. 61.30. B-lijn: V. Toornburg-De Vries 57.50, Hommes- Schouten 57.50. C-lijn: Boersen- Grootjens 57.50, Fam. Kemper 55.80. D- lijn: Fagel-Ravesloot 62.10, Bolweg-Van Steeg 61.70. E-lijn: Hansen-De Jong 67.70, Fam. van Buitenen 57.20. F-lijn: Staphorsius-Brouwer 58.40, Nijman- Maas 52.80. De gelukkige winnaressen met hun prijs. HEILOO - Afgelopen zaterdag werden bij Bosman Tweewielers twee prijswin- naressen van de kleurplatenactie in het zonnetje gezet. De zesjarge Daphne Mors mocht een mooie autoped in ont vangst nemen uit handen van Joeke Spierings, de negenjarige Stéphanie Molenaar kreeg een fraaie fiets. Volgens de heer bosman was het bepaald geen makkelijke zaak om uit de vijftig inzendingen twee winnaars te kiezen. De winnende kleurplaten vie len echter op vanwege het aparte kleur gebruik. Eervolle vermeldingen waren er verder voor Benjamin van Slooten, Jonna de Vries, Rienke van Anholt, Rosalie en Marije Denneman en Lonneke van Santen. Alle kleurplaten zijn in de eta lage van de zaak aan de Westerweg opgehangen. Herinrichting Westerweg We zien steeds weer hoe lastig het is voor politici en besturen om besluiten te nemen waar een grote meerderheid van de bewoners het mee eens is. Dat gaat vaak mis, maar bij de reconstructie van de Westerweg is dat erg goed gegaan. Omdat je het meest hoort over negatieve ervaringen met 'inspraak', wilden wij nu eens een positieve reactie geven. Nadat de gemeente had besloten om verkeers- en andere problemen op de Westerweg te gaan aanpakken, werd aan de bewoners en ondernemers gevraagd om ideeën en wensen in te brengen. Hiervan werd flink gebruik gemaakt, waarbij bewoners en winke liers eerst met elkaar hebben overlegd. Vervolgens hebben de ambtenaren dit omgezet in concrete plannen. Hierop kon wederom worden gereageerd, waarna de definitieve plannen werden gemaakt en goedgekeurd. Gedurende het hele traject was er niet alleen uit stekend overleg tussen bewoners en winkeliers, maar ook met gemeente en uitvoerders. Het resultaat is fraai en effectief, waar bij de 30 km-borden en routeplanning vrachtverkeer het hopelijk nog beter zullen maken. De meeste weggebrui kers zullen immers toch wel tot het inzicht komen, dat hard rijden maar een paar seconden tijdwinst oplevert. Heiloo zal in de toekomst nog wel meer problemen moeten oplossen. Het Haagse 'poldermodel' mag dan wat onder druk staan, laten wij in Heiloo het 'Westerweg'-model maar blijven gebruiken. Dat werkt prima. J. Kaandorp H. van der Horst Heiloo Sporthal Het Vennewater Vlooienmarkt op zondag 12 december tussen 10.00 "en 16.00 uur, toegang f 3,50. Van Burgsteden Antiek Tot en met 31 december expositie van aquarellen en boeketten van Magda Bakker, antiek en woondecoraties van Gerda de Waal, beelden van Ditta Engel en styling door Ineke van Beek in de zaak aan de Kennemerstraatweg 536, te zien van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur, op vrijdag tot 21.00 uur. Casa Design Expositie van beelden van Nella van Os bij de interieurzaak in 't Loo, te zien tijdens winkeluren. Atelier TP Atelier op Termijen 189 in Heiloo, elke woensdag open van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 072-5334596. Trefpunt Indische maaltijd op vrijdag 10 decem ber voor 55-plussers, aanvang 17.30 uur. Creatieve kerstmarkt op zaterdag 11 december tussen 10.30 en 16.00 uur. In december expositie van aquarellen van Lien Zwart aan het Abraham du Bois-hof 2. t Oosthonk Vrijdag 19.45 uur: klaverjassen, leden 3,-/niet-leden f 4,-opgeven op tel. 5339249/5338430. Maandag 20.00 uur: larten, gratis entree. Woensdag 10.00 uur: naailes, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; 19.45 uur: competitie bridgeclub Oosterpark. Alle activiteiten aan de Oostkanter 14 in Heiloo. Bibliotheek Heiloo Tentoonstelling in de kleuterafdeling 'Dennengroen en kaarsjes, oliebollen en vuurwerk'. Open Huis Donderdag 9 december om 20.00 uur sinterklaasavond van Sociëteit Alleen staanden. HEILOO -Onlangs zwommen leerlin gen van zwembad Loos af voor het NOB-snorkeldiploma A en B. De geslaagden zijn voor het Snorkeldiploma A Duncan Burger, Barry de Vries, Roeland Kegel, Alexander Wijnbeek, Lesley de Winter, Shireen de Winter; voor Snorkeldiploma B slaagden Paul Kroon, David Bastiaansen, Elise Vleeming,Tijs Laagland. HEILOO - Een groep creatieve vrou wen onder leiding van beeldhouwster Iris Fernée is de afgelopen tijd druk bezig geweest om allerlei kerstversie ringen te maken. Ze houden open huis op donderdag 9 december op Het Zandstuk 96, van 13.00 tot 21.00 uur. Te zien en te koop zijn bijzondere kerstkaarten, kransen, bloemstukken in een schilderij, plukmanden, gegoten gipsdecoraties, geurzakjes met een herfst- of wintergeur, vogeltraktaties en engelen op betonnen zuilen. Iedereen is welkom. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) en Regionale Thuis zorg houden acht themamiddagen over kanker, uitsluitend bestemd voor men sen met kanker en hun naasten. De derde bijeenkomst, met het thema 'leven met kanker', is op dinsdag 14 december van 13.45 tot 15.45 uur in het Gezondheidscentrum Daalmeer, Jo hanna Nabeistraat 43-45, Alkmaar. Vanaf 13.30 uur is de zaal open. De gas tspreker van deze middag is L. Koorn- stra, maatschappelijk werker in het MCA. Zij bespreekt hoe mensen kun nen reageren als ze horen dat ze kanker hebben. En wat de gevolgen kunnen zij voor henzelf, hun partner, kinderen en familie. Er is ook ruimschoots gelegen heid om vragen te stellen. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbonden. Voor informa tie of aanmelden kunt u bellen met 072- 5483500. EGMOND - Muziekvereniging Lamoraal van Egmont begint het nieu we millennium muzikaal met een mil lennium-concert. Aan dit concert wordt medewerking verleend door The Musical Choir. Het concert vindt plaats op zondagmiddag 2 januari in dorps huis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. De samenwerking tussen Lamoraal van Egmont onder leiding van Marcel Visser en The Musical Choir onder lei ding van Wim Noteboom is ontstaan in mei van dit jaar toen zij samen te horen waren in het musicalgala met Miss Saigon. Dit werd een groot succes en aanleiding om de samenwerking te con tinueren. Voor het programma is een greep gedaan uit muziek uit de afgelopen eeuw. Van de Triomphmars uit Aida tot liedjes uit Porgy and Bess. Ook zijn orkest en koor elk afzonderlijk te belui steren. Het concert begint om 12.00 uur. EGMOND - Vanaf 1 januari 2000 gel den er voor de bibliotheek in Egmond nieuwe tarieven. Een standaard abon nement van zes materialen voor een volwassene vanaf 25 jaar is f 50,- per jaar, het extra abonnement van twaalf materialen kost f 65,-. Jongeren tot 25 jaar en houders van een Pas 65 krijgen f 10,- korting; een reductieabonnement (drie materialen) geeft ook f 10,- kor ting. Het inschrijfgeld wordt voor alle leden f 5,- en het tarief dat betaald wordt bij het overschrijden van de uitleentermijn gaat omhoog naar f 0,20 per openings dag. Een overzicht van de nieuwe tarie ven vindt u in de bibliotheek. EGMOND - Op zondag 12 december is er weer een wandeling langs het voor malig Karmelklooster, de duinvoet, door het kurkiepenbos van de voorma lige duinen van Six en langs de over blijfselen van de verdedigingslinie (Atlantic Wall) uit de Tweede Wereldoorlog. Begin en eindpunt van de wandeling is bij het parkeerterrein aan het eind Van het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef (bij het voormalig Jachthuis van de familie Six). De wandeling begint om 11.00 uur en duurt 1,5 uur. Deelnemers dienen in het bezit te zijn van een geldig toe gangsbewijs van het Noord-Hollands Duinreservaat. Door de gids wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van f 2,50 per volwassene. Informatie over de wandeling bij Jan de Vries, tel. 072- 5065872. EGMOND - Egmonder Dieter Broek heeft het initiatief genomen voor een actie voor een rolstoelbus voor de gehandicapte Mike Hof uit Egmond aan Zee. Broek stelt daarvoor een teke ning met een strandtafereel van de Werf ter beschikking. De tekeningen zijn, voorzien van een passepartout, voor f 25,- verkrijgbaar bij Foto Jonker aan de Voorstraat 135 in Egmond aan Zee. De zevenjarige Mike Hof raakte zwaar lichamelijk gehandicapt door zuurstof gebrek tijdens zijn geboorte. Gevolg is dat hij nu in een elektrische rolstoel rijdt en alleen kan praten met behulp van een spraakcomputer. Nu hij groter wordt, wordt het steeds moeilijker om hem te vervoeren met een 'gewone' auto. De opbrengst van de actie van Dieter Broek is bestemd voor een rol stoelbus voor Mike Hof. Wie Mike op een andere manier wil helpen, kan ook een bijdrage storten op bankrekening 358548977 ten name van Mike Hof onder vermelding van 'Een rolstoelbus voor Mike'. Abdijkaarsen Tot en met 8 januari tentoonstelling en verkoop van kerststallen, kerstgroepen, kerststerren, keramiek en kaarsen gemaakt in de abdij en producten uit buitenlandse abdijen aan de Vennewatersweg 27 in Egmond- Binnen, geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.00 uur en op tweede kerstdag van 13.00 tot 16.00 uur. Eerste kerstdag en nieuwjaarsdag gesloten. Galerie De Kapberg Tot en met zondag 19 december exposi tie door Cees Broersen, Marijke Crena de Longh, Amrita Kurunaratne, Hanneke van der Leeuw en Anneke van der Mandele, te zien aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak tijdens openingsuren op tel. 072-5062645. Galerie Conny van Kasteel Tot 20 februari expositie van beelden van Iginio Balderi en schilderijen van Peter Royen aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee, te zien van donder dag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en na afspraak op tel. 072- 5067151. Gemeentehuis Tot 1 januari expositie van kunstwer ken en keramiek van Pieter en Hanneke Boersma, te zien op werkda gen van 9.00 tot 17.00 uur aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Hervormde Kerk In de kerk aan de Abdijlaan in Egmond-Binnen concert op het geres taureerde kabinetorgel op woensdag 15 december, aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Historisch Informatie Centrum Tot 19 december tentoonstelling '1799 door Egmondse ogen', te zien aan de Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef, open op woensdag, zaterdag en zondag tussen 13.30 en 17.00 uur. Een van de kerstgroepen die te zien is bij Abdijkaarsen. EGMOND - Tot en met 8 januari pre senteert Abdijkaarsen de laatste expo sitie van deze eeuw, ditmaal geheel in het teken van het naderende kerstfeest. Er is een grote verscheidenheid aan kerststallen te zien. Een drietal verza melaars toont de mooiste kerstgroepen uit hun collectie aan het publiek. Vanuit alle hoeken van de wereld zijn er groe pen te bewonderen. Een bijzondere vermelding verdient een mooie Duitse groep, die precies honderd jaar geleden werd vervaardigd. Heel apart zijn ook de handgemaakte beelden uit was door Kees Klos. Het blijft niet bij kerststallen kijken alleen. De keuze uit kerstgroepen die te koop zijn is dit jaar groter dan ooit. Het is beslist niet eenvoudig om te kie zen, want de houtgesneden groepen uit Afrika doen niet onder voor een bron zen groep uit Duitsland of de klassieke Italiaanse kerstgroep. Ook kerststerren in hout zijn er weer in diverse maten en soorten. Voor verzamelaars en mensen die een mooie kerstgroep zoeken is er dus een bijzondere reden voor een bezoek. Maar ook wie gewoon wil genieten van al die schitterende tafere len is welkom. Voor wie een mooi kerstgeschenk zoekt, is er een ruime keuze uit het prachtige keramiek van de abdij. Voorts presenteert de kaarsenmakerij een grote collectie kaarsen en zijn er tal van exclusieve produkten uit buiten landse abdijen. Voor kinderen tot 12 jaar die met hun ouders op bezoek komen ligt er een prachtige bouwplaat klaar om een eigen kerststal te maken. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot ,16.30 uur. 's Zondags gesloten, tweede kerstdag geopend van 13.00 tot 16.00 uur. Op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag gesloten. Abdijkaarsen is te bereiken via de toegang aan de Vennewatersweg 27 (ingang bij de boerderij) te Egmond- Binnen. EGMOND - Op woensdagavond 15 december is er in de Hervormde Kerk in Egmond-Binnen een concert op het bijzondere kabinetorgel, dat onlangs gerestaureerd is. Het programma omvat muziek voor orgel, blokfluit en orgel, declamatie en een uitleg over voorstelling en achtergrond van een kerstikoon. Aan déze avond werken mee Johan de Wit, orgel; Elisabeth Hummel-Assink, blokfluit; Jeanne Kleijn-Seijffer, decla matie en Jannie Veenstra, ikonen. De kerk is naast de abdij aan het einde van de Abdijlaan. De aanvang van het con cert is 20.00 uur. De toegang is gratis. Vanaf 19.30 uur is er koffie verkrijg baar a f T-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6