reisbureau 7 7 m gemeente DE NIEUWE TOURINGCARGIDS 2000 IS UIT!!! LIMMEN, LET OP! H/PPO Tl R| Oi F 1 FI El L| R Oi Lj LI E R! FRANS VELDT P ffilPUWP ZO vakantievoorpret kan beginnen! Rabobankvakantiebank in Nederland cht0fl Iedere vrijdag van 8.30 tot 14.00 uur op de Vuurbaak!! SINNIGE'S AARDAPPELENGROENTEN EN FRUIT HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN RECEPTIE KAARTEN Voor de meest uitgebreide collectie gaat u natuurlijk naar LIMMENDRUK Vraag het gratis programma aan bij: Elftstraat 13, 1777 CG Hippolytushoef Telefoon 0227-591604 DOMPVLOET OPLEIDINGEN Gespecialiseerd in MIDDENSTAN D-AOV INFO: 072-5330936 (Heiloo) Voor al uw GRENEN KAS TEN en lampen. DE BROODKAST, Stationsweg 96, Heiloo, ma. gesl. elke mid. open. Tel. 5330627. Haal nu uw voorpret Pakket bij uw Rabobank Deze vrijdag: Klasse 1 Jonagold, 4 kilo 5,00 Super Navel sinaasappelen, 3 kilo5,00 Clementine mandarijnen, per baal 3,50 Vers witlof, per kilo 1,00 (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 17 december in Limmen) Hèt adres uoor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Beeldengieterij Alphenaar Adviezen en boekingen via onze kantoren Dorpsstraat 62 te Castricum, Westerweg 244 te Heiloo en Kerkweg 2 te^immen DE vakman voor materia- en-advies! STUKAD00RSBEDRIJF Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Hulpverleningsinstanties en gemeenten extra paraat tijdens jaarwisseling. Millennium Paspoorten en rijbewijzen Uitkeringen Op weg naar duurzaam veilig verkeer Vuurwerk Verleende bouwvergunningenl- toestemming Sloopvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen en bouwmeldingen Voorgenomen medewerking Millenniumfeesten Chemocar weer in Limmen Legitimatieplicht Pas 65 Rijbewijsverlenging rond uw 70e Voorgenomen medewerking woningbouw in Kerkweg-Noord VVV-service in het gemeentehuis Tip voor de kerst 00 Milieuberichten gemeente Limmen Klussen en Asbest Wat is Asbest Wanneer is asbest gevaarlijk Twijfel Verbouwing en verwijdering van asbest Afvoeren van asbest houdende materialen Wie betaalt het verwijderen van asbest WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG PAGINA 12 UITKIJKPOST - 15 DECEMBER Rijksweg 132, 1906 BL Limmen Tel. (072) 50512 36 Geopend maandag t/m vrijdag van 09.00-12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur Zaterdag van 10.00-14.00 uur Westerwerf 22,1911 ja Uitgeest tel. (0251) 317 251, fax (0251) 361236 Xerox kwaliteit ^^Uexckbtv^ Geopend maandag t/m vrijdag van 08.00 -17.30 uur. drukkerij studio digital printing - Rabobank Reizen Bij uw reizenverkopende Rabobank liggen nu alle interessante reisprogramma's voor de zomer van 2000 voor u klaar. Voor auto-, vliegtuig-, trein- of busvakanties. Dicht bij huis of héél ver weg. Luxueus of budget. Lui of actie... Bij uw Rabobank kunt u voor elke vakantie terecht. Dus ga snel naar de Rabobank en zoek uit wat u leuk lijkt. U kunt dan meteen uw gratis VoorpretPakket meenemen, compleet met boekings formulier om direct uw droom vakantie te boeken. Plus een leuk boekje vol vakantiedrankjes en een waardebon voor f7,50 korting op elke reisgids uit de bekende Dominicus-serie. En... alleen met het VoorpretPakket maakt u kans om uw reissom (tot f4.000) terug te winnen. Dus kom snel langs! Slootenslaan 26 Heiloo Telefoon 072 533 34 63 '.WW.WW XVJW.W.KU» W.WMVMK Stukadoorsgereedschap nodig? Van afplakband tot troffel, van spaan tot werkkleding. Ook kwasten, rollers en bouw lampen. En... goede werkschoenen. Vraag ons advies! De Wagenmaker 6, Heiloo Tel. 072-5330439 Noord-Holland Noord op millennium voorbereid Gemeenten, brandweer, politie, GGD en ambulancediensten zijn in Noord-Holland Noord goed voorbereid op de eeuwwisseling. Noodmeldpunten In elke gemeente is tijdens de millenniumnacht een of meer meldpunten actief als de telefoon het in spoedeisende gevallen niet meer doet,. De tijdstippen waarop deze punten in werking zijn kunnen per gemeente verschillen. Nadere informatie hierover volgt. De meldpunten hebben een directe verbinding met de regionale alarm centrale. Zij zijn alleen bestemd als met spoed een ziekenauto, arts of vroedvrouw nodig is. Of in het geval de onmiddellijke hulp nodig is van politie of brandweer. De verwachting is dat rond de jaarwisseling een extra beroep wordt ge daan op de regionale alarmcentrale. Daarom het klemmende verzoek om uitsluitend te bellen als spoedeisende hulp nodig is. Nog meer dan anders moet worden voorkomen dat deze alarmpost wordt overbelast. Als I 12 niet bereikbaar is, maar spoedeisende hulp van brandweer en ambulance nodig is, dient men 072 - 56 44 44 4 te bellen, voor politie-assistentie dient men 072 - 512 22 22 te bellen. Paraat Inwoners in deze regio kunnen rekenen op de inzet van de hulpverle ningsinstanties. De politie is met ongeveer 500 mensen aanwezig in de 39 politiebureaus in de 33 gemeenten in de regio Noord-Holland Noord. Het motto van de politie is dat zij aanwezig, aanspreekbaar en inzetbaar is. Ook de brandweer en ambulancediensten zijn volledig paraat en waar- nodig geconsigneerd beschikbaar. De maximale inzet geldt van 23.00 - 06 00 uur of zoveel langer als nodig is. Verloopt uw paspoort of rijbewijs begin januari 2000? Dan doet u er verstandig aan nog in het oude jaar even bij de gemeente langs te komen voor een nieuw exemplaar. De gemeente Limmen gaat er van uit dat de overgang naar 2000 normaal verloopt, maar mochten zich storingen in het computersysteem voor doen, dan kan het zijn dat u enige tijd moet wachten op uw nieuwe do cument. De uitvoering van de Algemene bijstandswet, de IOAW en IOAZ is aan de gemeente Heiloo opgedragen. Tot deze uitvoering behoort ook de uitbetaling van de uitkeringen. Deze betaling zal, naar verwachting, nor maal verlopen. Omdat het echter erg vervelend is wanneer toch een sto ring in het computersysteem optreedt hebben wij voorzorgsmaatregelen getroffen wat betreft de IOAW en de IOAZ uitkeringen. De uitkering over de maand december 1999 zal in de laatste week van december 1999 worden berekend, zodat de uitkering over december 1999 medio januari 2000 op uw bankrekening zal zijn overgemaakt. Een verkeersveilige omgeving om te wonen. Dat wil iedereen. Maar de werkelijkheid is meestal anders. Al vele jaren wordt gestreden tegen de onveiligheid in het verkeer. Het aanpakken van gevaarlijke kruisingen, de invoering van de gordel plicht, het verplicht dragen van de valhelm, controle en toezicht door de politie. Dit zijn een paar maatregelen die er voor hebben gezorgd dat het aantal verkeersslachtoffers is gedaald. Landelijk is besloten alles op alles te zetten, zodat er in 2010 maar liefst 40% minder gewonden en 50% minder doden in het verkeer vallen. Een nieuwe aanpak, gericht op het voorkómen van ongelukkeri, moet die in grijpende daling waarmaken. De nieuwe aanpak heet 'Duurzaam Veilig'. Om de verkeersveiligheid duurzaam te verbeteren, hebben het ministe rie van Verkeer en Waterstaat, provincies, gemeenten en waterschappen afspraken gemaakt. Afspraken over het in korte tijd uitvoeren van een pakket maatregelen om ongevallen zoveel mogelijk te voorkómen. Het uitvoeren van dit pakket maatregelen begint in Limmen reeds ge stalte te krijgen, zoals de plateaus in de Burgemeester Nieuwenhuijsen- straat en de Achterweg. Op dit moment worden 30 km poortconstruc ties aangelegd in de zijwegen van de Rijksweg en overige toegangswegen naar de bebouwde kom. Voorts zullen plateaus worden aangelegd op de kruispunten Hogeweg/4t Achtkant, Enterij/Zomerschoon, Lage Weide/Sportlaan en Vredeburglaan/Dusseldorperweg. Deze plateaus zul len in het voorjaar van 2000 aangelegd worden. Geprobeerd wordt om de overlast die ontstaat bij de aanleg van deze maatregelen tot een mini mum te beperken. Alle voorbereidingen zijn nu getroffen en we hebben besloten dat met ingang van vrijdag 17 december in heel Limmen met uitzondering van de Rijksweg een 30 km/uur regime geldt. Als u nog vragen heeft kunt u contact opnemen met de heer A. Koelman van de GTD Limmen /Akersloot, Tel 0251 - 314 253, bereikbaar iedere Werkdag tussen 8.30 en 9.30 uur. De burgemeester van Limmen heeft op 8 december 1999 ontheffing ver leend van artikel 83 van de Algemene Plaatselijke Verordening, aan Wagenvoort Vuurwerk te Wapenveld voor het ontsteken van een eve nementenvuurwerk op I januari 2000 tussen 01.00 uur en 02.00 uur in de gemeente Limmen. Tegen dit besluit kunnen belanghebbende op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na verzending van deze besluit hiertegen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burge meester van de gemeente Limmen, postbus 9, 1906 ZG Limmen. Het be sluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien dan ook onver wijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenprocedure, een voorlopig voorziening worden gevraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (postbus 252, 1800 AG). De griffierechten hier voor becjragen 200,00 voor natuurlijke personen en 400,00 voor rechtspersonen. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/-toestemming te verlenen voor: - Westerweg 4 vergroten van de woning Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na de ze kennisgeving schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de arrondissementsrechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG, Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen óm bouwvergunningen en meldingen van bouwvoornemen zijn ingediend: - Rijksweg 97 bouw café, appartementen en een hotel - Molenweg 24 vergroten van de woning De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de af deling Bouw- en Woningtoezicht. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan: het realiseren van een dakkapel in het achterdakvlak van de wo ning op het perceel Kapelweg 22a; het vergroten van de dakkapel in het achterdakvlak van de woning op het perceel Kapelweg 22b. Deze meldingen bouwvoornemen zijn in strijd met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven ge noemde vrijstellingsprocedure. De bouwplannen liggen vanaf 16 decem ber 1999 gedurende twee weken voor een ieder in het gemeentehuis ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kunnen belanghebbenden schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. De burgemeester van Limmen heeft op 8 december 1999 vergunning/ont heffing verleend van artikel 16 en 34 van de Algemene Plaatselijke Verordening, aan de stichting Limbon voor het organiseren van: - winterspelen met dweilorkest en geluidsinstallatie op 28 en 30 de cember 1999 op de Kerkweg en de Dusseldorperweg van 17.00 uur tot en met 21.00 uur; - een 50+ avond in Vredeburg op 31 december 1999 van 20.00 uur tot en met 03.00 uur. De burgemeester van Limmen heeft op 8 december 1999 vergunning ver leend op grond van artikel 16 en 34 van de Algemene Plaatselijke Verordening, aan de Burgerij/Vredeburg voor het organiseren van diverse activiteiten in de periode van 23 december 1999 tot en met 2 januari 2000. Tegen deze besluiten kunnen belanghebbende op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na verzending van deze besluiten hiertegen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van de gemeente Limmen, postbus 9, 1906 ZG Limmen. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien dan ook onverwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenproce dure, een voorlopig voorziening worden gevraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (postbus 252, 1800 AG). De griffierechten hier voor bedragen 200,00 voor natuurlijke personen en 400,00 voor rechtspersonen. Op vrijdag 17 december 1999 kunt u uw huishoudelijke klein gevaarlijk af val (K.G.A.) weer afgeven bij de chemocar. De chemocar staat dan op de volgende plaatsen: - bij de "Burgerij" van 12.35 tot 15.30 uur - op het Achtkant bij de kruising met de Hogeweg van 15.35 tot 17.00 uur Het is niet de bedoeling dat er bij de halteborden K.G.A. wordt achter gelaten. Bedrijven dienen hun K.G.A. rechtstreeks aan een vergunninghouder af te geven en niet bij de chemocar. Heeft u vragen, dan kunt u bellen met de milieuconsulente mevr. B. Verbeek, te bereiken op dinsdagmiddag en donderdagochtend te Limmen, tel.: 072 - 5051456 en op andere tijden te bereiken bij de MRA te Alkmaar, tel.: 072 - 5142254. Maak gebruik van deze mogelijkheid om zelf uw bijdrage te leveren aan een schoner milieu! Bij deze willen wij u erop wijzen dat voor de afdeling Burgerzaken in de meeste gevallen een legitimatie verplicht is. Bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente kunt u, wanneer u de leef tijd van 65 jaar heeft bereikt, een pas 65 aanvragen. Bij de aanvraag dient u te overleggen: legitimatiebewijs; I recente pasfoto; 15,-. Pas 65 geeft kortingen op openbaar vervoer en op het gebied van cultuur en recreatie.. De afdeling Burgerzaken is dagelijks geopend van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Telefonisch zijn wij bereikbaar onder nummer (072) 5051456. Verloopt uw rijbewijs rond de datum waarop u 70 jaar wordt? Dan gel den de volgende regels. Als de datum van vernieuwing (deze staat vermeld op uw rijbewijs) valt op een dag vóór uw 70e verjaardag, kunt u uw. rijbewijs zonder medische verklaring verlengen. Als de datum van vernieuwing, vermeld op uw rijbewijs, na uw ver jaardag valt, dient u ter vernieuwing van uw rijbewijs een medische verklaring te overleggen. De papieren ter verkrijging van deze verklaring kunt u tegen betaling van 42,30 bij de afdeling Burgerzaken ophalen. Indien u twijfelt of u een medische verklaring nodig heeft kunt u op het ge meentehuis altijd navraag doen. Wij zijn open, maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om, met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, vijfde lid van de Woningwet, planologische medewerking te verlenen aan het re aliseren van: - 87 eengezinswoningen in de koopsector (aanvrager: Bouwfonds Woningbouw B.V.), - 24 eengezinswoningen in de koopsector (aanvrager: Zeeman Vastgoed) en - 8 eengezinswoningen in de huursector (aanvrager: Woningstichting LI-AK). De bouwplannen zijn gelegen binnen het woningbouwplan Kerkweg- Noord en zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven ge noemde vrijstellingsprocedure. De bouwplannen liggen vanaf 16 decem ber 1999 gedurende twee weken in het gemeentehuis (afdeling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen de voorgenomen medewerking naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. De nieuwe duinkaarten voor het seizoen 2000 zijn vanaf heden verkrijgbaar. - Gezinskaarten kosten: 35,-, Persoonlijke jaarkaarten: 17,50 en 65+ kaarten: 10,-. Ook voor VW-geschenkbonnen kunt u terecht. - De VW-geschenkbonnen zijn er van 15,-, 20,- en 25,-. Daarnaast verkopen wij ook de Natuurkaart Noord-Holland van het Noordhollands Landschap. De kaart geldt uitsluitend in combina tie met een geldige lidmaatschapskaart van Natuurmonumenten of een geldige jaarkaart van de PWN. - Deze gezinskaarten (max. 5 pers.) kosten 25,-. De receptie van het gemeentehuis is geopend van: 8.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Vrijdags alleen tot 12.30 uur. In een serie milieuberichten vindt u informatie over allerhande milieu zaken. Soms over algemene milieu zaken en soms over milieuzaken bij u in de buurt. De komende keren leest u vooral tips en wetenswaar digheden omtrent milieubewust klussen en wonen. Bij het klussen in of om het huis kan het voorkomen dat u asbest hou dend materiaal tegenkomt. In principe is er dan niets aan de hand maar als het beschadigd is of als u het wilt (laten) verwijderen moet u echter wel opletten en iets van asbest weten. Asbest is een materiaal met risi- Asbest is een verzamelnaam voor stoffen die zijn opgebouwd uit zeer fij ne naaldachtige vezels. Asbest is in het verleden veel toegepast. U kunt het daarom nog tegenkomen in uw woning. Sinds I juli 1993 is asbest echter verboden en wordt het in principe niet meer gebruikt. Reden: werken met asbest kan zonder goede voorzorgsmaatregelen levensge vaarlijk zijn. Inademing van asbestvezels kan asbestose (een stoflongziek- te) of mesothelioom (longkanker) tot gevolg hebben. Pas bij verwerking of verwijdering kan asbest vrijkomen. Er bestaan twee typen asbest. Hechtgebonden en niet - hechtgebonden asbest. Het niet - hechtgebonden asbest laat makkelijker vezels los en is gevaarlijker dan hechtgebonden asbest. Alleen asbeststof is immers gevaarlijk. Zaag, boor, breek of vijl nooit in asbest en blijf uit de buurt van beschadigde asbest- platen. Als u tijdens een klus plotseling asbeststof in de werkruimte ver moedt, maak dan indien mogelijk het beschadigde asbesthoudende mate riaal nat en stop direct alle werkzaamheden, verlaat de ruimte en bel de GGD of gemeente. Bedenk: Gewone stofkapjes bieden geen bescherming. Filtermaskers klasse P3 wel. Als u wilt weten of materiaal in uw woning asbest bevat, kunt u de ver huurder bellen, deze weet vaak of er asbest in de woning verwerkt is. Als particulier kunt u "vanaf I november 1999 de Inspectie gezondheidsbescherming (W V), Hoogte Kadijk. 4011018 BK te Amsterdam tel: 0800-0488 verzoeken om een gratis onderzoek uit te voeren. Fabrikanten of leveranciers we ten vaak ook of er asbest in de door hun geleverde producten zit. Daarnaast kunt u ook nog eens te raden gaan bij bouwmarkten, woning textiel winkels GGD of de gemeentelijke milieudienst. Asbestvezels kunnen vrij komen tijdens een verbouwing. Hiervoor zijn regels opgesteld in het: Asbest - verwijderingsbesluit. Als u van plan bent asbest te (laten) verwijderen, moet u daarvoor toestem ming aan uw gemeente vragen. Daarbij maakt het niet uit hoeveel asbest u wilt verwijderen. De gemeente bepaalt of een sloopvergunning nodig is of een zo genaamde mededeling onder voorschriften. Indien u toestemming heeft om asbest zelf te verwijderen gelden stren ge voorschriften. Deze krijgt u van de gemeente. De eigenaar van het asbest moet in principe de verwijderingskosten be talen. Wees altijd voorzichtig met asbest. Neem altijd contact op met gemeen te of Milieudienst. - U twijfelt of het om asbest gaat? Bel 0800 - 0488 - U wilt asbest verwijderen, neem contact op met de gemeente. - Gebruik liefst speciale asbest zakken met vignet. - Beschadig asbest nooit! Milieuberichten worden verzorgd door: De Milieudienst Regio Alkmaar. Telefoon 072 - 5142591. De Milieudienst voert milieutaken uit voor 7 gemeenten rondom Alkmaar waaronder ook de gemeen te Limmen. Voor vragen over milieuzaken kunt u altijd bellen. Uiteraard kunt u ook contact opnemen met Uw gemeente zelf.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 12