I Automobilisten opgelet! j? hrarnme «11! Het Bestuur en de medewerk(st)ers van de gemeente Heiloo wensen u prettige Kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar! Openingstijden gemeente huis en publieksbalie Openingstijden gemeente huis en gemeentelijk onderkomen met de feestdagen Nieuwe ophaalkalenders reiniging G G HEILOO LET OP! LET OP! LET OP! Geen gewijzigde vuilophaal dienst rondom komende feestdagen De brommer verhuist vandaag! - Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 15 DECEMBER Informatierubriek Omdat Kerst en Oud- en Nieuwjaar dit jaar in het weekeinde vallen zijn er dit jaar géén wijzigingen met betrekking tot de vuilophaaldienst. U kunt uw rolemmers dus gewoon buiten zetten zoals u gewend bent. Maandag 3 januari 2000 In verband met de nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentepersoneel start de vuil ophaaldienst op maandag 3 januari 2000 om 09.30 uur. Alle rolemmers worden die dag wel geleegd, maar dit gebeurt op een later tijdstip. Wilt u uw rolemmer iets langer buiten laten staan, zodat de vuilophaaldienst zijn werk op deze dag zo snel en goed moge lijk kan uitvoeren? Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met nummer 072 - 535 68 68. De ochtend Tussen 08.00 en 12.30 uur zijn de publieks balies in het gemeentehuis geopend. U kunt terecht bij de balies Werk, Inkomen en Zorg (Welzijn), Burgerzaken, Bouwen en Wonen en bij de Receptie. Ook zijn we telefonisch bereikbaar onder nr. 072 - 535 66 66. De middag Tussen 12.30 en 16.30 uur kunt u alleen op afspraak terecht. Telefonisch zijn we tussen 12.30 en 16.30 uur wei bereikbaar. De avond Iedere maandagavond zijn de publieksbalies in het gemeentehuis geopend tussen 18.00 en 20.00 uur. U kunt terecht bij de balies Werk, Inkomen en Zorg (Weizijn), Burgerzaken, Bouwen en Wonen en bij de Receptie. Ook zijn we telefonisch bereikbaar. Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Telefonisch is de Afvalbrengplaats bereikbaar onder nr. 072 - 535 68 68. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Bereikbaarheid buiten openingstijden in geval van spoed Voor spoedgevallen over het dagelijks onder houd is de gemeente ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Het gaat hier om een proefperiode die duurt tot september 2000. Heeft u een spoedmelding, dan kunt u bellen met nr. 072 - 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een boodschap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeisende melding in. De dienstdoen de medewerker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaarschuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk vóór u buiten de reguliere opening stijden belt goed of uw melding écht spoed eisend is. Kan het tot de eerstvolgende werk dag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan uw boodschap in op het antwoordapparaat. Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgende werkdag op nr. 072 - 535 68 68. Vanaf vandaag, 15 december 1999 rijden brommers niet meer op het fietspad. De brommer verhuist vanaf vandaag op veel wegen binnen de bebouwde kom van het fietspad naar de gewone weg. Buiten de bebouwde kom gebeurt dat soms, maar in veruit de meeste gevallen blijft de situatie daar zoals die eerst was. Door de verhuizing van de brommer binnen de bebouwde kom naar de gewone weg wordt het verkeer een stuk veiliger. Drie jaar lang is dit met succes in verschillende steden uitgeprobeerd. Het aantal ongelukken tussen brommers, auto 's en fietsers daalde fors. Met als gevolg: minder slachtoffers. Daarom is besloten er een landelijke regel van te maken. Die is vandaag, 15 december 1999, inge gaan. De nieuwe regel geldt alleen voor bromfiet sers. Niet voor snorfietsers. Maar hoe zie je het verschil tussen die twee? De belangrijkste herkenningspunten zijn: Een bromfiets heeft een geel plaatje of een gele sticker op het voorspatbord. Bij een snorfiets zijn die oranje; Een bromfietser moet een helm dragen. Voor snorfietsers geldt die verplichting niet. Inmiddels heeft de gemeente voor Heiloo besloten op welke fietspaden bromfietsers in Heiloo voortaan niet meer mogen rijden en van welke fietspaden de bromfietsers wel gebruik moeten maken. Fietspaden die verbo den zijn voor brommers worden aangegeven door het bekende blauwe ronde bord met een afbeelding van een fiets. Voor de paden waar brommers wel gebruik moeten maken is een nieuw bord ontwikkeld: een blauw rond bord met de afbeeldingen van een fiets en een brommer. Het betekent: fiets- en brom fietspad. Brommers, snorfietsers en fietsers zijn verplicht dit fiets- en bromfietspad te gebruiken. Waar het nieuwe bord staat blijft de situatie dus gelijk aan die van vóór 15 december 1999. Uitzonderingen op de regel in Heiloo De hieronder genoemde wegen in Heiloo vor men een uitzondering op de nieuwe regel. Hier mogen de bromfietsers dus wel op de rijbaan rijden. De bromfietsers moeten langs deze wegen op de in dit artikel al eerder genoemde fiets-bromfietspaden rijden. Het gaat om de Kennemerstraatweg de Kanaalweg de Zeeweg het bromfietspad aan de Westerweg tussen de Kerkelaan en de Kuillaan (in het Heilooërbos) een klein stukje van de Vennewatersweg ten westen van Het Malevoort (het gedeelte buiten de bebouwde kom). Rondom de Kerstdagen Omdat Kerst dit jaar in het weekeinde valt, zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens gewoon open. Rondom Oud en Nieuw Op vrijdag 31 december a.s. zijn het gemeen tehuis en het gemeentelijke onderkomen vanaf 12.30 uur gesloten. Nieuwjaarsdag valt deze keer op een zaterdag. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is dan ook gesloten. De eerstvolgende zaterdag openstelling van de Afvalbrengplaats in het nieuwe jaar is op zaterdag 8 januari 2000. Op maandag 3 januari zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderkomen aan het Rosendaal pas vanaf 09.30 uur geopend voor het publiek in verband met de nieuw jaarsbijeenkomst voor het gemeenteperso neel. Ook de reinigingsdienst begint wat later dan normaal. Wilt u in verband hiermee uw rolemmer wat langer buiten laten staan? Avondopenstellingen Op maandag 3 januari 2000 is er géén avondopenstelling. De eerstvolgende avondopenstelling in het nieuwe jaar is op maandag 10 januari 2000. mJw My.m m mM m m m m m m mJm i ;||§||§f!|f§|t!P Spelregels voor de bromfietsers zelf De bromfietsers kunnen natuurlijk ook zelf hun steentje bijdragen aan hun veiligheid in het verkeer. Dit kan door je als bromfietser aan de volgende spelregels te houden: Rijdt zoveel mogelijk rechts met voldoende afstand van de zijkant van de weg waarop je rijdt. Haal auto 's, brommers en andere voertuigen links in. Maak gebruik van voorsorteervakken en bijbehorende verkeerslichten. De maximum snelheid blijft hetzelfde: 30 kilometer per uur binnen de bebouwde kom en 40 kilometer per uur daarbuiten. Zorg voor een goede verlichting, zodat je goed zichtbaar bent voor automobilisten en andere weggebruikers. Zorg er voor dat, als je niet op een voorrangsweg rijdt, je ook auto 's van links voorrang geeft. Pas vanaf 1 januari 2001 gaat de nieuwe verkeersregel in dat aan alle bestuurders van rechts, dus ook (brom)fietsers voorrang moet worden verleend. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Ook kunt u desgewenst de folder 'De brommer verhuist' afhalen in het informatie centrum in het gemeentehuis. U kunt ook kij ken op de internetsite www.campagnes.nl. Nog één keer alles op een rij! Vanaf 15 december 1999 geldt een nieuwe verkeersregel voor brommers Bij dit bord: brommers van het fietspad naar de gewone weg Bij dit bord: brommers verplicht op het fiets- en bromfietspad Binnen de bebouwde kom: brommers meestal op de gewone weg Buiten de bebouwde kom: brommers meestal op het fiets- en bromfietspad Brommers mogen voortaan niet meer op de fietsstrook Snorfietsen rijden overal op het fietspad of het fiets- en bromfietspad De maximum snelheid voor brommers blijft hetzelfde: 30 kilometer per uur binnen de bebouwde kom en 40 kilometer per uur daarbuiten. U bent gewend om eind december/begin januari de ophaalkalender voor het nieuwe jaar te ontvangen. Wanneer krijgt u de nieuwe ophaalkaiender U ontvangt de nieuwe ophaalkalender met de Uitkijkpost op woensdag 29 december 1999. Adressen met een zogenaamde Nee-Nee-sti- cker ontvangen geen Uitkijkpost, en dus ook geen afvalkalender. Heeft u na 29 december a.s. geen kalender ontvangen, dan kunt u deze tijdens de geldende openingsuren afha len bij de receptie van het gemeentehuis of bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden. De Laghe. Weijdt 50 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 536 - oprichten woning met kantoor; De Kuilenaar 37 - vergroten woning; Holleweg 149a - verbouwen van het voorma lige gemeentelijke onderkomen tot peuter speelzaal; Kennemerstraatweg 51 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerk zaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwa ren in te dienen of een voorlopige voorzie ning te vragen kunt u inwinnen bij de afde ling VROM. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen van plan zijn bouwvergunning te verlenen. Keldercroftlaan 36 - vergroten woning; Keldercroftlaan 38 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 16 december 1999 gedu rende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij van plan zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan de heer D. Hink te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Westerweg 143. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 16 december 1999 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergun ning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Laghe Weijdt 50 - vergroten woning; Van Foreestlaan 2- vergroten woning; Hoogeweg 43 - veranderen en vergroten woning; De Stuifbergen 15 - plaatsen dakkapel; Recreatiepark Koningsveld aan de Vennewatersweg 21 - vergroten van 40 recreatiewoningen met een kap (zadeldak); Egelenburg 19 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 582 - veranderen en ver groten woning; Groenelaan 7 - plaatsen berging/hobbyruimte; Groenelaan 23 - vergroten woning. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend. Kennemerstraatweg 536 - slopen woning met aangebouwde opstallen; Kennemerstraatweg 432 - slopen diverse opstallen (veestalling, machineberging, hooi en stroberging). Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen met de bij behorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel "verleende bouwvergunningen/meldingen" op deze informatiepagina.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4