<ap Offer Wat wij ook verwachten... Millennium Eeuw Milleniiiumsonnet Millenniumwisseling Millennium Uitkijkpost kerstbij lage 22 Gedichtenwedstrijd Uitkijkpost groot succes Aanvankelijk kwamen de inzendingen slechts drup pelsgewijs binnenmaar naarmate de uiterste inle verdatum naderde werd het mapje met poëzie dik ker en dikker. Daarmee mogen we concluderen dat de gedichtenwedstrijd van de Uitkijkpost een succes is geworden. Dichters uit Heiloo, Akersloot, Limmen, Egmond en Alkmaar zijn enthousiast in de pen geklommen om hun gedachten over het nieuwe mil lennium aan het papier toe te vertrouwen. Jammer dat sommige inzenders vergaten hun naam te vermelden, of hun gedicht te laat inleverden: zij vallen helaas buiten de prijzen. Ook begrepen sommige dichters in de dop niet waarom zij hun leeftijd moesten vermelden. Na lang en rijp beraad, zoals dat heet, zijn er drie winnaars uit de bus gekomen. Zij krijgen binnenkort een fraaie dichtbundel thuisbezorgd. Omdat heel veel inzendingen toch zeer de moeite waard zijn, geven we een aantal daarvan ook een plaatsje in deze kerstbijlage. Een gave missen we te bereiken wat niet is alles geaard neem de huiden in bewaring Rick Elenbaas Heiloo 20 jaar Tijd is een cirkel van gister en heden ongrijpbaar in kringloop wordt toekomst verleden NL Van Aarssen Heiloo leeftijd onbekend Eerste prijs Slechts een paar nachten en dan... een nieuwe tijd een schitterende belofte onbegrensd, oneindigheid Misschien vergaat de wereld wel misschien wordt hij als in mijn dromen Ik weet niet wat er gebeuren gaat ik laat het gewoon maar komen 1000 nieuwe jaren vol mogelijkheden in 't verschiet wil jij ze voor mij pakken, want nee, ik durf het niet ik kies liever voor het oude voor de weg die ik nu ken die - met al zijn hindernissen - heeft gemaakt tot wat ik ben. Myriam van der Mark Heiloo 33 jaar Lizet Houtman Limmen 74 jaar Derde prijs i, l Wat is nu helemaal een eeuw gemeten naar de eeuwigheid van leven, een enkel draadje in het kleed geweven van alles dat er is, er was of ooit zal zijn Wat veel is soms een eeuw in het logboek van je dagelijks voortbestaan, nu eens kort en dan eens lang gebleven en weer weggegaan van bloemen, dieren en van mensen. Wat zwaar is soms een eeuw wanneer de druk te hoog werd voor je krachten en niemand kwam om te verzachten waar slechts een enkel woord genoeg zou zijn geweest. Wat mooi is toch een eeuw bij het tellen van de goede uren als alles zonnig leek en .alles te verduren omdat je onverwoestbaar in jezelf geloofde. Wat goed is dan een eeuw wanneer de weegschaal onder druk van zoveel tegenslagen toch in balans bleef in die lange dagen dat je moest vechten voor de moed om door te gaan. Wat veelbelovend is een eeuw als basis voor opnieuw te volgen wegen, je komt uiteindelijk jezelf tegen. En je ervaring reist altijd met je mee. Bram de Haan Heiloo 82 jaar Tweede prijs Een nieuw millennium, een nieuw geluid. Wat zal de nieuwe eeuw ons baren? Duizend nog schone kalenderjaren. Duizend bespotte in spiegelruit. Wordt nu de honger echt uitgeluid? Laten tirannen hun dwaalleer varen? Telt dit millennium oorlogsjaren? Worden er nog volken uitgebuit? Wie alleen hoopt komt bedrogen uit. Ook wie niets doet en blijft navelstaren. Hij die de vriendschap zoekt, zal ervaren dat hij geregeld op vriendschap stuit. Vriendschap brengt vrede. Klinkt met de jaren in dit nieuwe millennium een nieuw geluid? Jan Veenstra Akersloot 58 jaar Een roerige eeuw gaat verdwijnen Zou in het nieuwe millennium 'de zon' weer gaan schijnen? Nergens meer oorlog en hongersnood Criminaliteit is ook voorgoed dood Verdraagzaamheid voor alle mensen Dat is wat wij voor de komende eeuw wensen! Tiny Croon Heiloo leeftijd onbekend Niets nieuws, zou onze aarde denken als de aardkloot denken kon, want het is niet bij de schepping dat millennium 1 begon. Miljoenen en miljarden jaren zijn daaraan voorafgegaan maar dat is allemaal 'verleden' 'Ons' nieuwe millennium komt eraan. In de eeuwige tijd is dat geen bijzonderheid maar toch Wat mensen van nu mogen beleven is slechts weinigen gegeven. De 'duizendjaar drempel' overgaan daar mag je wel even bij stilstaan. Of daar een knallend feest bij hoort? Dat kan als je er verder niemand mee stoort! En denk bij de wensen voor het nieuwe jaar aan vruchtbare samenwerking met elkaar. Millennium minideeltje tijd in eeuwigheid niets nieuws onder de zon... ik eindig anders dan ik begon: Mensen van nu, besef dat het kan... maak er na de wisseling wat beters van! Rie Jonge Poerink-van Beek Alkmaar 76 jaar Mijn vader zag van deze eeuw 't begin De aarde was nog vol met groene bomen Hij zag de fiets, de radio, de auto komen En later ook het vliegtuig en de zeppelin. De grote wereld werd bereikbaar voor ons allen Teevee en satellieten droegen informatie aan Hij zag de mens zijn voeten zetten op de maan Hij zag op Nagasaki de atoombom vallen. Misschien zal het mijn kleinkind zijn gegeven Dat er voor allen die op deze aarde leven Een warme plek is zonder angst en pijn. Het kan, als wij het willen met z'n allen Of... moet er nóg eens een atoombom vallen? Ik blijf mijn best doen optimist te zijn. C. Beudeker Heiloo 74 jaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 19