Ondernemers kijken uit naar nieuwe eeuw vol uitdagingen Uitkijkpost kerstbijlage 22 december 1999 Van trouwreportage tot housemuziek Ambitieuze jonge Big Brother, de Truman Show, Ed TV, Enemy of State: televisie en films illustreren aan de vooravond van de eenentwintigste eeuw hoe camera's binnen kunnen dringen in het dagelijks leven van gewone mensen. Fictie? Misschien nog wel. De vijftienjarige Roel van 't Hoff uit Heiloo, zijn buurjongen Kees Rozemeijer (15), neef Jurriën van 't Hoff (14) uit Alkmaar en klasgenoot Martin Jaspers (16), eveneens uit Alkmaar, denken dat in de toekomst de camera niet zo'n grote rol zal gaan spelen als in deze films en televisie serie. Er worden vast wetten gemaakt die dat verbieden, denken ze. Zelf zouden ze niet snel iemand dag en nacht volgen met hun camera. Alhoewel... „Als het een opdracht is die goed betaalt, werken we mee. Want zaken zijn zaken." tekenen van strips, het schrijven van verhalen en filmscripts en later, met de komst van Martin, ook het ont werpen van computerspelletjes ver enigd waren. Met een geleende camera deden de vier hun eerste pogingen om de zelfgeschreven scripts te verfilmen. Dat doen ze nog steeds en niemand moet dan ook vreemd opkijken bij het zien van een camera, een microfoon op een hengel en volop actie daaromheen, zomaar ergens in Heiloo. Grote kans dat het de NSP'ers zijn, bezig met opnames voor hun nieuwste film, die over zombies gaat. Ze hebben inmiddels een aantal films gemaakt, fictieve verhalen met elementen die waar gebeurd kunnen zijn. De meeste rol len worden door henzelf gespeeld, af en toe wordt een klasgenoot voor de camera gezet. Zombies Bij de opnames gaat het er nu heel anders aan toe dan toen ze net begonnen, verzekeren ze. Ze heb ben inmiddels behoorlijk wat progressie gemaakt, vinden de jonge ondernemers. Inmiddels heb ben ze allemaal een pc en er zijn een scanner, twee videocamera's en meer geavanceerde computerpro gramma's voor het bewerken en monteren van filmbeelden en voor het digitaal componeren van muziek. Sommige spullen tweede hands, gekregen van familie, ande re nieuw gekocht. Maar buiten dat: „We zijn door ervaring gewoon beter geworden, in techniek, licht, geluid eri montage." Hun nieuwste film wordt dan ook hun beste film tot nu toe, weet Jurriën zeker. En niet alleen omdat ze een nieuw monteerprogramma op de pc hebben met meer moge lijkheden. „Vroeger ontstond het script meestal pas tijdens het filmen. We weten nu beter hoe je dat moet schrijven. Als we nu gaan opnemen, ligt er al een goed draaiboek klaar. Ook maakten we eerder een hele boel opnames op een dag, terwijl orth Sea Productions (NSP) is de naam van het entertain- ment-bedrijfje dat Roel, Kees, rriën en Martin twee jaar geleden oprichtten. Opgedeeld in de onder delen North Sea Pictures, Eclips en Impulse, timmert NSP aan de weg met het bedenken en produceren van respectievelijk films (waaronder trouwreportages), housemuziek en videogames. In hun vrije tijd, want alle vier zitten ze nog op school. Oorsprong van het bedrijf, dat gehuisvest is in de slaapkamer van Roel, ligt in de creatieve en muzikale experimenten van Roel en Kees. Als zesjarigen waren ze al met een cas setterecorder in de weer om compo sities te maken met allerlei muziek fragmenten. Ook getekende scripts voor tekenfilms en een boek met verhalen ontsproten aan hun jeugdi ge brein en handen. En Jurriën en Roel maakten samen heel wat humoristische strips tijdens veelvuldi ge logeerpartijtjes. Het leidde tot oprichting van 'Mount Everest Productions', waarin het

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 26