22 december 1999 Uitkijkpost kers tbi'j lage Vlnr. Martin, Roei, Kees en Jurriën, de vier jonge ondernemers van NSR Omdat bijbaantjes als een kranten wijk of 'gewoon een aardige vader' niet altijd toereikend zijn, kwamen ze op het idee om hun camera ervaring te gelde te maken. Roel maakte samen met Jurriën de eerste bruidsreportage, van de bruiloft van zijn broer. Gezien het geslaagde resultaat zijn ze ervan overtuigd dat vanaf nu meer bruidsparen 'de mooiste dag van hun leven' door NSP laten vastleggen. Alleen den ken veel mensen dat kinderen geen goede bruidsreportage kunnen maken. En die trouwdag kun je niet overdoen, dus er mag niets mis gaan. Maar wij weten gewoon zeker dat het resultaat goed wordt. Wie ons inhuurt, krijgt een professionele, digitaal gemonteerde reportage." Een nieuw jaar, een nieuwe eeuw, een nieuw millennium: voor North Sea Productions moet het nu gaan gebeuren. ,,Doel van Kees en mij is altijd geweest om iets met het bedrijfje te bereiken," vertelt Roel. „Beroemd worden, een cd uitbren gen bij een platenmaatschappij. Jurriën en ik willen er ook zeker in doorgaan, na de middelbare school willen we graag naar de filmacade mie. Maar voor nu geldt dat we ons verder willen ontwikkelen door het maken van opdrachten voor particu lieren en bedrijven. Trouwreportages, bedrijfs- en pro motiefilms, het nabouwen op de computer van een ontwerp voor een groot gebouw, zodat je er als het ware alvast doorheen kunt lopen. We voelen dat de tijd er rijp voor is, wij zijn er klaar voor." Wie meer wil weten over North Sea Productions, kan bellen met Roel van 't Hoff, tel. 06-26406650 of Martin Jaspers, tel. 06-25156733. Mireille Spits maken. Ons ritmegevoel is beter geworden, we hebben een beter computerprogramma en we kennen meer mogelijkheden op de pc. En wat ons betreft is housemuziek echte muziek, of je ervan houdt is natuur lijk een tweede." Aardige vader Behalve enthousiast, creatief, gedre ven en ambitieus zijn de vier vrien den boven alles kritisch, op zichzelf en hun producten. „Onze muziek is goed," zegt Jurriën bedachtzaam. „Maar het kan nog beter. Probleem is altijd het geld. Goede apparatuur en computerprogramma's zijn niet goedkoop. Daarom doen we op dit moment ook niet zoveel aan het maken van drie-dimensionale com puterspelletjes, we hebben nog niet de juiste programma's om de spel letjes te kunnen maken zoals we wil len. Maar het is de bedoeling dat we dat in de toekomst verder gaan ontwikkelen." we nu vaak een hele dag doen over één scène." Voor de tweede hoofdtak van NSR de muziek, geldt eigenlijk hetzelfde. Het begon jaren geleden met een oude synthesizer die de moeder van Roel ergens voor weinig op de kop tikte. Tegenwoordig componeren de vier hun housemuziek bijna hele maal met de computer, met behulp van een speciaal muziekprogram ma. Afgelopen jaar zetten ze als 'Eclips' drie zelfgecomponeerde housenummers op cd. Qua stijl het dichtst bij trance house, swingende en soms bijna dromerige, harmoni euze muziek met als ondergrond een stevige beat en steeds terugke rende melodieën en thema's. „Wat je doet is eigenlijk puzzelen met samples, korte stukjes muziek. Dat het helemaal digitaal gebeurt, bete kent niet dat het geen muziek meer is. Je moet bijvoorbeeld echt wel rit megevoel hebben om het te kunnen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 27