Kerstexpositie Tintoretto Kerstgroepenpad C Kerstgroepen bij PC Willibrord Expositie kerst stallen bij Abdijkaarsen Wat gaan we doen in de kerstvakantie? Schildersvereniging Tintoretto houdt in haar atelier De Hofdijk in Heiloo een feestelijke kerstexpositie. Te zien zijn werken van leden van de schil dersclub. Dit jaar is er geen vast thema. Er is werk te zien over de meest uiteenlopende onderwerpen, vaak persoonlijk van aard, in diver se technieken als olieverf, aquarel, houtsnede en etswerk. Bezoekers kunnen via een stembiljet deelnemen aan een beoordeling van de werkstukken. De feestelijke opening van de expositie is voor de leden op donderdag 23 december om 20.00 uur. Voor anderen is de expositie te bezichtigen op 25 en 26 december en op 1 en 2 januari, van 13.00 tot 17.00 uur in De Hofdijk, Mariënstein 178 in Heiloo. De toe gang is vrij en een kopje koffie is gratis. Tot en met 24 december en van 26 tot en met 29 december is ook het museum van PC Willibrord open, van 13.00 tot 16.00 uur. De toe gang is gratis. Op tweede kerstdag wordt in het dekenaat Alkmaar voor de derde keer een Kerstgroepenpad gehou den. Op 26 december zijn van 13.00 tot 16.00 uur de kerken open om bezoekers de gelegenheid te geven verschillende kerstgroepen te bekijken. In de kerken liggen kaart jes en lijsten van de deelnemende kerken. Hierop staat tevens extra informatie over het Kerstgroepen pad. Het Kerstgroepenpad kan bij elke willekeurige kerk worden begonnen en aan de hand van de gegevens kunt u uw eigen route uitstippelen. De kerken die open zijn, zijn die in Warmenhuizen, Noord-Scharwoude, Heerhugowaard, Ursem, Schermerhorn, Zuid-Schermer, Alkmaar, Oudorp, Bergen, Heiloo (ook OLV ter Nood), Limmen en de Egmonden (ook de abdij). Ook in de kapel van PC Willibrord worden rond de kerstdagen weer kerstgroepen tentoongesteld. Leden van de vereniging 'Vrienden van de kerstgroep Nederland' exposeren ruim 120 kerstgroepen, die nog niet eerder in Heiloo te zien zijn geweest. De tentoongestelde exemplaren zijn zeer uiteenlopend van vorm, omvang en herkomst. Ook de kapel zelf is een bezoekje waard. De expositie is geopend tot en met 2 januari, met uitzondering van eerste kerstdag en 31 december. Openingstijden zijn van 13.00 tot 16.00 uur; tweede kerstdag en nieuwjaarsdag van 11.00 tot 1 7.00 uur. De toegangs prijs is vijf gulden, kinderen betalen een gulden. Tot en met 8 januari pre senteert Abdijkaarsen de laatste expositie van deze eeuw, geheel in het teken van het kerst feest. Er is een grote verscheidenheid aan kerststallen te zien. Drie verzamelaars tonen hun mooiste kerstgroepen. Vanuit alle hoeken van de wereld zijn er groe pen te bewonderen. Een bijzondere ver melding verdient een mooie Duitse groep, die precies honderd jaar geleden werd ver vaardigd. Heel apart zijn ook de handge maakte beelden uit was door Kees Klos. Voor kin deren tot 1 2 jaar die met hun ouders op bezoek komen ligt er een prachtige bouwplaat klaar om een eigen kerststal te maken. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. 's Zondags gesloten, tweede kerstdag geopend van 13.00 tot 16.00 uur. Op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag gesloten. Abdijkaarsen is te bereiken via de toegang aan de Vennewatersweg 27 (ingang bij de boerderij) te Egmond-Binnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 29