Automobilisten opgelet! 'e bromme erhuisti! Het Bestuur en de medewerk(st)ers van gemeente Heiloo de wensen u prettige Kerstdagen een gelukkig Nieuwjaar! en Vernieuwen van reis- en rijdocumenten mm Nieuwe ophaalkalenders reiniging Nieuwjaarsbijeenkomst Geen rijbewijzen verkrijg baar op 31 december a.s. December, glasbakmaand GMseAe vol 7 BEL UiU gemeente! Wegwerkzaamheden PAGINA 4 UITKIJKPOST - 22 DECEMBER G HEILOO De brommer verhuist vandaag! Sinds 15 december 1999 rijden brommers niet meer op het fietspad. De brommer is op veel wegen binnen de bebouwde kom van het fietspad naar de gewone weg verhuisd. Buiten de bebouwde kom gebeurt dat soms maar in veruit de meeste gevallen blijft de situatie daar zoals die eerst was. De nieuwe regel geldt alleen voor bromfietsers. Niet voor snorfietsers. Fietspaden die verboden zijn voor brommers worden aangegeven door het bekende blau we ronde bord met een afbeelding van een fiets. Voor de paden waar brommers wel gebruik moeten maken is een nieuw bord ont wikkeld: een blauw rond bord met de afbeel dingen van een fiets en een brommer. Het betekent: fiets- en bromfietspad. Brommers snorfietsers en fietsers zijn verplicht dit fiets en bromfietspad te gebruiken. Waar het nieu we bord staat blijft de situatie dus gelijk aan die van vóór 15 december 1999. Uitzonderingen op de regel in Heiloo De hieronder genoemde wegen in Heiloo vor men een uitzondering op de nieuwe regel. Hier mogen de bromfietsers dus niet op de rijbaan rijden. De bromfietsers moeten langs deze wegen op de in dit artikel al eerder genoemde fiets-bromfietspaden rijden. Het gaat om de Kennemerstraatweg de Kanaalweg de Zeeweg het bromfietspad aan de Westerweg tussen de Kerkelaan en de Kuillaan (in het Heilooërbos) een klein stukje van de Vennewatersweg ten westen van Het Malevoort (het gedeelte buiten de bebouwde kom). Spelregels voor de bromfietsers zelf De bromfietsers kunnen natuurlijk ook zelf hun steentje bijdragen aan hun veiligheid in het verkeer. Dit kan door je als bromfietser aan de volgende spelregels te houden: Rijdt zoveel mogelijk rechts met voldoende afstand van de zijkant van de weg waarop je rijdt. Haal autosbrommers en andere voertuigen links in. Maak gebruik van voorsorteervakken en bijbehorende verkeerslichten. De maximum snelheid blijft hetzelfde: 30 kilometer per uur binnen de bebouwde kom en 40 kilometer per uur daarbuiten. Zorg voor een goede verlichtingzodat je goed zichtbaar bent voor automobilisten en andere weggebruikers. Zorg er voor dat, als je niet op een voorrangsweg rijdt, je ook auto 's van links voorrang geeft. Pas vanaf 1 januari 2001 gaat de nieuwe verkeersregel in dat aan alle bestuurders van rechts, dus ook (brom)fietsers voorrang moet worden verleend. Is uw paspoort, Europese identiteitskaart of rijbewijs al verlopen of gebeurt dit rond de jaarwisseling? Dan raadt de gemeente u van wege de bijzondere millennium-jaarwisseling aan om het document vóór 31 december a.s. te vernieuwen. Voor een paspoort of Europese identiteits kaart is dit natuurlijk alleen nodig als u op reis gaat of als u dagelijks een geldig identiteits bewijs beschikbaar moet hebben. Voor uw rijbewijs is het sowieso belangrijk dat het niet verlopen is. Met een verlopen rijbe wijs mag u namelijk niet meer rijden. Doet u dit wel, dan kunt u zelfs problemen met uw verzekering krijgen. De datum onder de tekst vernieuwen voor" op uw rijbewijs is bepa lend voor het tijdstip van vernieuwen. U kunt uw reis- en of rijdocument vernieuwen bij de Publieksbalie Burgerzaken in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, nr. 072 - 535 67 20. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Ook kunt u desgewenst de folder 'De brommer verhuist' afhalen in het informatie centrum in het gemeentehuis. U kunt ook kij ken op de internetsite www.campagnes.nl. mm Nog één keer aiies op een rij! Vanaf 15 december 1999 geldt een nieuwe verkeersregel voor brommers Bij dit bord: brommers van het fietspad naar de gewone weg Bij dit bord: brommers verplicht op het fiets- en bromfietspad Binnen de bebouwde kom: brommers meestal op de gewone weg Buiten de bebouwde kom: brommers meestal op het fiets- en bromfietspad Brommers mogen voortaan niet meer op de fietsstrook Snorfietsen rijden overal op het fietspad of het fiets- en bromfietspad De maximum snelheid voor brommers blijft hetzelfde: 30 kilometer per uur binnen de bebouwde kom en 40 kilometer per uur daarbuiten LET OP! LET OP! LET OP! Geen gewijzigde vuilophaaldienst rondom komende feestdagen Omdat Kerst en Oud- en Nieuwjaar dit jaar in het weekeinde vallen zijn er dit jaar géén wij zigingen met betrekking tot de vuilophaal dienst. U kunt uw rolemmers dus gewoon bui ten zetten zoals u gewend bent. Maandag 3 januari 2000 In verband met de nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentepersoneel start de vuilophaal dienst op maandag 3 januari 2000 om 09.30 uur. Alle rolemmers worden die dag wel geleegd, maar dit gebeurt op een later tijd stip. Wilt u uw rolemmer iets langer buiten laten staan, zodat de vuilophaaldienst zijn werk op deze dag zo snel en goed mogelijk kan uitvoeren? Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met nummer 072 - 535 68 68. U bent gewend om eind december/begin januari de ophaalkalender voor het nieuwe jaar te ontvangen. Wanneer krijgt u de nieuwe ophaalkalender U ontvangt de nieuwe ophaalkalender met de Uitkijkpost op woensdag 29 december 1999. Adressen met een zogenaamde Nee-Nee-sti- cker ontvangen geen Uitkijkpost, en dus ook geen afvalkalender. Heeft u na 29 december a.s. geen kalender ontvangen, dan kunt u deze tijdens de geldende openingsuren afha len bij de receptie van het gemeentehuis of bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Op maandag 3 januari 2000 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst. Het gemeentebestuur is verheugd dat deze bijeenkomst dit jaar in het verbouwde gedeelte van het gemeen tehuis plaats vindt. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn tussen 19.30 tot 21.00 uur, oude ingang Raadhuisweg. Het zal een informele bijeenkomst zijn zonder toe spraken. U bent van harte welkom hierbij aan wezig te zijn. Op vrijdag 31 december a.s. is het niet moge lijk uw rijbewijs te vernieuwen of een nieuw rijbewijs aan te vragen. De Rijksdienst voor het wegverkeer in Veendam is dan namelijk gesloten vanwege millennium-activiteiten. Om een rijbewijs te kunnen maken moet de gemeente verbinding kunnen maken met de Rijksdienst voor het wegverkeer. Moet uw rijbewijs rond de jaarwisseling ver nieuwd worden, doe dit dan vóór de 31ste! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 21. December, een gezellige maand vol feestda gen, waarbij we de inwendige y-, mens niet verge- J J. ten. Met deze con sumptie stijgt ook het aanbod van eenmalige glas verpakkingen bij de glasbak. De gemeente en de glasinzamelaar doen er alles aan om deze drukte bij de glasbakken op te vangen. Zo worden de glasbakken extra vaak geleegd. Toch kan het gebeuren dat hier en daar glas bakken vol raken. Het gevolg is dat de glas bak-omgeving vol komt te staan met dozen en tassen met glas, die niet meer in de glasbak passen. Om te voorkomen dat deze niet-feestelijke taferelen ontstaan, vragen wij u om het glas niet allemaal tegelijk naar de glasbak te brengen. Als u een paar dagen wacht met uw bezoek aan de glasbak, voorkomt u deze problemen al voor een groot deel. Is een glasbak onver hoopt toch nog vol, bel dan de gemeente zodat de glasbak zo snel mogelijk geleegd kan worden. Hieronder leest u nog wat belangrijke glasbak-tips. Alleen glas hoort in de glasbak! Gooi dus geen plastic, porselein, aardewerk, kristal, vuurvaste ovenschalen, (TL-)lampen, of spiegels in de glasbak. Klein glas is ook glas! Vergeet daarom ook niet de potjes van baby voeding, sambalpotjes, kruidenpotjes, par fum- of deodorantflesjes, koffiemelkflesjes etc. Doppen, deksels en kurken! Het liefst van tevoren verwijderen. Glasbak vol? - De glasbakken hebben meer dan één opening. Als de ene opening "vol" zit, probeer dan eens de andere kant. - Als de glasbak echt vol zit, bel dan even met de gemeente.tel. 072 - 535 68 68. Belangrijkste tip: Al het glas hoort in de glasbak! In 1997 heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om te stoppen met het versturen van kerst- en nieuwjaarskaarten. Op deze manier wil de gemeente een bijdra ge leveren aan de (bedrijfsinterne) milieuzorg. Vandaar dat het gemeentebestuur u via deze weg prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar toewenst. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 15 december 1999 Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden. Curtiuslaan 6 - vergroten woning; De Blinkenlaan 12- plaatsen berging; De Laghe Weijdt 25 - vergroten woning en verplaatsen berging; De Waard 71 - vergroten woning; De Waard 73 - vergroten woning; Groot Barlaken 6 - vergroten woning; Het Vierkant 18 - vergroten woning; Industrieterrein Oosterzij/Oosterzijweg (kavel 01 t/m kavel 05) - oprichten bedrijfspand met dienstwoning; Krommelaan 2 - vergroten woning; Sandecamplaan 11 - vergroten woning; Termijen 10 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. ItfSjeAL GR&GD keu v&eNOU'j*. jong&k.h GUKBAkve koer uzstnog tveu Geueoo JzOUvotoeN.' AUiBUWlOk WiTBMlKHjSSi WK! !K PLOF! zelfs m !K Z'TA VOL POKTm Elders geboren Wies J., d.v. P.M. Stroeken en S.A.T. Wesseling; Madelief C.G., d.v. H.J.W. Ruigewaard en L.J.H.M. Klaase; Roel, z.v. F.A.J. Fraase Storm en M.A.M. Hoogeboom; Sietse J., z.v. W.J. van der Wal en N.M.A. Lammertink; Matthijs, z.v. R. Melgers en A. Dijst; Sam G., z.v. G.L.J. Groot en S.C. van Blijenburgh. Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap P.J.R. Bakker en J.C. van Rheenen J. Spaans en C.M.A. Kaandorp Huwelijken/geregistreerde partnerschappen W.F. Blokpoel en G.J.M. Schaap Overlijden W. Broersen, w.v. Noom H.P. van Genderen N. Majolée E. Verdonk, w.v. Koomen J.M.H. Bisschops, e.v. Mosies J.M.C. Comes, e.v. Corstens Elders overleden J. de Groot Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Blinkenlaan 14 - vergroten woning (gewij zigd uitvoeren eerder verleende vergunning); Laan Eindeloos 22 - vergroten woning. Parallelweg Rijksweg 9 tussen Heilooër- en Nijenburgerviaduct 3 dagen afgesloten Om verkeersdruk op het Kooimeerplein in de gemeente Alkmaar te verminderen zal Rijkswaterstaat een directe verbinding aanleg gen tussen Rijksweg 9 en de Ommering in Alkmaar. Hierdoor moet Rijksweg 9 in de gemeente Heiloo voor een deel verbreed worden. Vanwege de verbreding van Rijksweg 9 moet de aan de oostzijde van de Rijksweg 9 gelegen parallelweg tussen het Heilooërviaduct en het Nijenburgerviaduct worden verlegd. In de periode van woensdag 22 tot en met vrijdag 24 december a.s. wordt in bovenge noemde parallelweg een betonnen duiker aangebracht. Hierdoor kan het doorgaand verkeer op deze drie dagen tussen 07.00 en 16.00 uur geen gebruik van de parallelweg maken. Het verkeer wordt omgeleid via de Boekelermeerweg en de Kanaalweg. Rijkswaterstaat zorgt voor de afzetting door hekwerken en bebording van de omleiding. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer P. Cornelissen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 64. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek 4/1, TW66K&Z

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4