m m I SlilBi ■PttliiSii lip ma foto's: Foto Starfield, FWD, Uitkijkpost e,a. PAGINA 14 UITKIJKPOST 1. Versierde fietsoptocht in plan Oost tijdens teen zonnige Koninginnedag '99. 2. Uit 'Een^warte regenboog' van Jeugdtheater Heiloo. 3. Rick Beers vindt het eerste kievitsei. 4. Countryline dansen op de jaarmarkt in Limmen. 5. Veel dieren bij Circus Renz in Heiloo. 6. Eindelijk een skatebaan in Heiloo! Séi stiiiypf üiliSsI #$11# I IPI 11 mm Een terugblik op gebeurtenissen ^3«5Sïllls^l m£5s* ISgftffet Januari De Vereniging Oud Heiloo opent het jaar met een expositie van oude huishoudelijke gebruiksvoorwerpen. Een tentoonstelling met een hoog 'o ja-gehalte', want bij iede re bezoeker komen bij het zien van de nostalgische voorwerpen herinneringen aan lang vervlogen tijden boven. Voor het eerst wordt er door de kinderen uit de regio afgezwommen voor het nieu we Zwem-ABC, dat vooral gericht is op het zichzelf kunnnen redden in waterrijk Nederland. Eind januari wordt bekend dat de nieuwe bibliotheek op de hoek van de Westerweg en de Stationsweg komt. In hetzelfde gebouw komen ook een kantoortje voor de VVV en een vestiging van de Rabobank. Daarboven komen apparte menten. Alle basisscholen en de vestiging van het PCC namen deel aan de estafettestaking voor meer loon. De scholen hielden eens gezind een dag de deuren dicht, om kracht bij te zetten aan de eis voor meer loon voor het onderwijspersoneel. Het Platform Heiloo Wereldwijd lanceert een actie om een afdeling fysiotherapie op poten te zetten in het stadsziekenhuis van Swietochlowice. Er wordt nog steeds gebouwd in Heiloo. In januari wordt de eerste steen gelegd voor de tweede fase van zeventien koop woningen van het dorpsvernieuwingspro ject De Loet. Al eerder zijn daar een klei ne zeventig huurwoningen gerealiseerd. Op de hoek van De Omloop en de Bayershoffweg verschijnen fraaie koop woningen. Februari Veel applaus klinkt er dit jaar voor tal van voorstellingen. In februari speelte Jeugdtheater Heiloo met 'Een zwarte regenboog' de sterren van de hemel, in maart volgt de Heilooër Operette vereniging met 'Een nacht in Venetië' Het jaar 1999 zal in Limmen de geschie denis ingaan als het jaar van de fusieperi kelen. In februari trekt de gemeenteraad geld uit voor het inhuren van een extern bureau, dat moet adviseren en begeleiden bij de voorbereidingen. Aanvankelijk ziet het ernaar uit dat Uitgeest zich ook bij Castricum, Akersloot en Limmen wil aan sluiten, maar de burgers van Uitgeest oor delen eind maart in een referendum anders. Carnavalsvereniging de Uylenspieghels weet wel raad met het dorp: in een buitengewone raadsvergade ring ontvouwt zij haar plannen om van Limmen één groot pretpark te maken. Halverwege de maand start de groot scheepse verbouwing van het Heilooër gemeentehuis. De kosten worden geraamd op 2,6 miljoen gulden. Later blijkt daar nog dik een ton bij te moeten omdat een aantal zaken als welstands- en brandweer- eisen, een keukenblok en sloopkosten gewoon 'vergeten' was. En eindelijk is het dan winter. Sneeuw en ijs toveren de wereld om in een sprookjes landschap. Sleetje rijden, sneeuwpoppen maken en sneeuwballen gooien, de kinde ren kunnen hun lol niet op. Automobilisten vinden het meestal een stuk minder leuk: die moeten vroeger opstaan om het ijs van de ruiten te krab ben en om bevroren sloten te ontdooien. Maart De gemeenten Limmen en Heiloo presen teren samen hun Structuurvisie Zandzoom, voor het nu nog open gebied tussen deze twee dorpen aan weerszijden van de Kennemerstraatweg. Uitgegaan wordt van maximaal 2500 woningen. Een onderwerp dat leeft, zo zal blijken. De inspraakavond die eind maart gehouden wordt, telt maar liefst vijfhonderd bezoe kers. Wethouder Ernest ten Hacken neemt, ondanks protesten van de buurt, een ondergronds milieupark in Ypestein in gebruik. De lente dient zich aan. De negenjarige Rick Beers uit Limmen vindt het eerste kievitsei. Dat er in Limmen vooruitge dacht wordt, blijkt wel uit de plannen, van de Stichting Genootschap Limbon: zij pre senteert dit vooijaar haar ideeën over de komende millenniumviering. Falkland bijt met de jeugdvoorstelling 'De draak die alleen maar nee kon zeggen' het spits af van haar jubileumjaar. De 75-jari ge toneelclub laat in 1999 flink van zich horen met een aantal toneelvoorstellingen, waaronder 'Op hoop van zegen', een receptie, een expositie en een jubileum boekje, waarin de Falklanders zichzelf uit gebreid bewieroken. De Limmer Plankeniers schitteren weer in de super klucht 'Madame Futura'. April De' gemeente Limmen gaat op zoek naar particuliere investeerders die het kinder zwembad Dampegheest open willen hou den. De gemeente, die aan het bezuinigen is om zonder schulden de fusie met Akersloot en Castricum in te stappen, heeft zelf geen geld meer om het bad nog langer open te houden. Worden er geen investeerders gevonden, dan kan dit wel eens het laatste seizoen zijn voor Dampegheest. Het regelmatig terugkerende evenement 'Kom in de kas' trekt altijd veel bezoe kers. Zo ook bij palingrokerij Van Dil in Akersloot. De woningmarktdag voor Egelshoek in Heiloo wordt weer druk bezocht. Kopers staan in de rij om een woning in dit prestigieuze nieuwbouwplan te bemachtigen. De basisscholen van Heiloo wedijveren met elkaar om in de krant te komen, zo lijkt het soms wel. De ene na de andere actie wordt ondernomen. De Zuidwester organiseert in april een bijzonder Kinderkunstmuseum, waarvoor alle groe pen zich in een bepaalde kunststroming of kunstenaar hebben verdiept. 'Kunst' is ook te zien op de jaarlijkse open dag van de Hobbyfarm. De Benedictusschool breekt alle records met een waslijn van twintig kilometer lengte door geheel plan Oost. Koninginnedag wordt weer uitbun dig gevierd in de regio, met een heldere hemel en een stralende zon. Mei De Bloemendagen in Limmen geven dit jaar een ongekend zonnige aanblik, met meer deelnemers dan ooit. Minder com mercie langs de route, minder reclame in de werkstukken en veel zonneschijn: Limmen op zijn best. De Uitkijkpost van 12 mei wordt een bij zondere. Omdat beide redactrices door omstandigheden afwezig zijn, wordt de hulp ingeroepen van oud-medewerkster Gwen Bos, die de krant 'uit de brand' helpt. Haar collega's konden toen niet ver moeden dat zij later dat jaar vrij plotseling zou overlijden. Ook voormalig medewer ker N. Maiolée overlijdt aan het eind van 1999. Juni Eind mei presenteert de Vereniging Natuurmonumenten haar plannen om het landgoed Nijenburg in zijn geheel te bewaren voor het nageslacht, met als kern het statige huis met de collectie familie portretten als museum, omzoomd door een fraai park. Veel geld is er nodig voor dit plan, en dus moet Natuurmonumenten op zoek naar subsidies en sponsors. Alleen al voor het openstellen van het museum is een bedrag van 2,5 miljoen gulden nodig. Heiloo maakt schoorvoetend kennis met

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 14