■M ■fapW-; r I K/J in 9 Wrnm 4Êê UITKIJKPOST - PAGINA 15 irililir M 1Twintig kilometer wasgoed wappert aan de lijn in plan Oost. 2. De Schotse Hooglanders van hobbyboer Gerard Pranger begrazen de geluidswal langs de A9 - - T r I 3. De Kerkeveiling in Limmen heeft dit jaar een recordopbrengst 4. De grote publiekstrekker van Ypestock '99 is Herman Brood. 5. Falkland Toneel viert haar 75-jarig jubileum met een uitvoering van 'Op Hoop van Zegen' 6. Sterke mannen bij Egmond op z'n kop. i 7. De hoek Omloop/Bayershoffweg gaat op de schop voor woningbouw il m Imm mmzmf: x m m de edele kunst van het beddenracen, kopt de krant begin juni. Slechts een handjevol lokale deelnemers had zich voor deze pri meur ingeschreven en ook het publiek bleef weg. De organisatie was echter niet ontevreden en volgend jaar doen de bed denracers Heiloo opnieuw aan. Wie juni zegt, zegt Ypestock. De negende editie van dit Heilooër popfestival is een onbetwist hoogtepunt in de annalen van de Ypestock-geschiedenis. Dé grote attrac tie van dit jaar was Herman Brood, die met zijn Big Band een daverende show weggaf. De organisatie krijgt in 2000 nog één keer de kans dit succes te overtreffen, want daarna valt definitief het doek. Vanwege datzelfde grote succes heeft de organisatie namelijk aangekondigd te stoppen. De CAL presenteert, na maanden van voorbereiding, de strategische visie voor de nieuw te vormen gemeente. De raads leden van Castricum, Akersloot en Limmen maken samen een feestelijk bus reisje door de drie gemeenten. Alleen de Limmer CD A-fractie doet niet mee aan de gezelligheid: zij vindt het te vroeg om het glas te heffen zolang de samenvoeging nog geen besloten feit is. De CDA'ers wil len dat eerst de bevolking nog eens geraadpleegd wordt. In Heiloo is het met de gemoedsrust van veel burgers voorlopig gedaan. De gemeente heeft een ontwikkelingsvisie voor de Stationsomgeving-west uitge bracht, met daarin kleurrijke schetsen voor nieuwe, beeldbepalende gebouwen die uit meerdere woonlagen bestaan. Ambitieuze plannen, die van meet af aan veel tegenstand ontmoeten. Want, zo is de allesoverheersende angst, waar blijft het dorpse karakter van Heiloo, dat diezelfde gemeente zegt zo graag te willen behou den? Juli Op orthopedagogisch dagverblijf De Vijfhoek wordt de gerenoveerde buiten speelplaats in gebruik genomen. Een inza melingsactie van de Vrienden van de Vijfhoek brengt f 220.000,- op. Ruim drie jaar heeft de jeugd van Heiloo erop moe ten wachten, maar in juli is het zover: op het parkeerterrein aan Het Malevoort bij de Zuiderneg wordt een skatebaan geplaatst. Alle eerdere locaties stuitten op bezwaren, maar deze plek kan dan toch eindelijk een ieders goedkeuring wegdra gen. De jongens- en meisjesskaters zijn niet meer van de halfpipe weg te slaan. Voorzien van zakken lekkers en blikjes frisdrank brengt de jeugd er hele dagen door, tot 's avonds laat. Vier Schotse Hooglanders worden door hobbyboer Gerard Pranger in het gebied rond de geluidswal langs de A9 uitgezet. Samen met veertig Gotlandschapen en hun lammeren begrazen zij daar het ter rein. De zomervakantie valt dit jaar laat, maar het zomerweer wacht daar gelukkig niet op. Het Baafje kent een prima seizoen. In augustus meldt zich de 40.000ste bezoe ker. De campings in de regio zijn prima bezet. In Limmen worden de plannen gepresen teerd voor zorgcentrum De Cameren en de omliggende aanleunwoningen. Het nieuwe huis moet temidden van zorgappartemen- ten komen te liggen, aan elkaar verbonden door middel van een overkapping. De bovenste woonlaag krijgt appartementen voor 'zelfstandig wonen'. Voor het eerst sinds jaren wordt er in Heiloo weer een jaarmarkt gehouden. Veel kijkgrs, maar minder kopers, zo was de opvatting van de kooplieden, die volgend jaar Heiloo weer zullen aandoen. De jaar markt in Limmen is altijd druk en gezel lig. Flaneren langs de kraampjes en gezel lig met iedereen een praatje maken. Ook in Akersloot en Egmond vinden de nodige zomeractiviteiten plaats. Akersloot heeft de kermis en de solexrace, Egmond gaat uit zijn dak op een rock en rolldag en tij dens Egmond op z'n kop. Augustus Een afvaardiging van het Platform Heiloo Wereldwijd gaat in Polen kijken wat er met de f 35.000,- is gedaan die naar het ziekenhuis van deze zusterstad is overge maakt. Zij treffen daar een spiksplinter nieuwe afdeling fysiotherapie aan. Op de terugreis neemt de delegatie meteen een groep Poolse kinderen mee, die zich opperbest vermaken tijdens een fijne vakantie in Heiloo. De opkomst van Internet kan niemand meer ontgaan. De apotheken Heylo en Limmen gaan mee in deze vaart der vol keren en zetten desgewenst de medische gegevens van patiënten op Internet. Beveiligd en met een strikt persoonlijke pincode natuurlijk. De komst van Internet heeft in elk geval de woordenschat flink verrijkt, met woorden als mailbox, surfen, browser. Alles weliswaar in het Engels. Waarom eigenlijk? Psychiatrisch centrum Willibrord lanceert plannen voor een 'zorg-landgoed in bos- sfeerEen groen, recreatief terrein met wandel- en fietspaden, een open ruimte voor tal van activiteiten en plaats voor woningen en kantoren, dat staat de direc tie voor ogen. Dat klinkt best goed, maar toch protesteren bewoners in Ypestein en Milieu Contact Heiloo tegen de plannen. September De archeologische werkgroep Baduhenna legt de restanten van kasteel IJpensteijn bloot op het terrein van PC Willibrord, op de plek waar paviljoen Vincentius heeft gestaan. Later dat jaar neemt de werk groep, die geregeld van zich laat horen met talrijke vondsten, officieel het muse um in gebruik dat gevestigd is in een van de kelders van Willibrord. Circus Renz doet Heiloo aan en de dieren stelen de show. Kamelen, olifanten, alliga tors en slangen doen het publiek sidderen. De jeugd van Heiloo weet zich prima te vermaken deze zomer, niet in de laatste plaats in het Timmerdorp dat tot in alle uithoeken dichtbevolkt is door klussende jongens én meisjes. Op Egelshoek is het zover: de eerste woning wordt opgeleverd. Er zullen er de komende periode nog vele volgen. De meningen over deze met veel tamtam omgeven nieuwbouwwijk lopen inmiddels uiteen. De een vindt het mooi, een tweede zegt voorzichtig 'nog te moeten wennen' en een derde vindt de woningen die er nu staan ronduit lelijk. Smaken verschillen, zo blijkt eens te meer. De vijfde editie van de Uitmarkt is een geslaagde. 'Zien en gezien worden' lijkt het motto. De opening wordt verricht door schaker/presentator Hans Böhm. Bij de start van een nieuw seizoen vol activitei ten staat de Buk Buk een zware tegenslag te wachten. De gemeente sluit de grote zaal, vanwege de slechte conditie van de door een agressieve zwam aangetaste vloer. Geen grote evenementen dus voor het jongerenwerk, dat daardoor een belangrijke bron van inkomsten aan zijn neus voorbij ziet gaan. Informatie- en discussie-avonden, publica ties in kranten, een kleurige folder en een ter inzage liggende strategische visie: het blijkt allemaal niet voldoende om de bur gers van Castricum, Akersloot en Limmen goed op de hoogte te brengen van de fusieplannen. Dat blijkt uit drie telefoni sche enquêtes die deze maanden gehouden worden onder de inwoners van de CAL- gemeenten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 15