o I HEILOO Voorzorgsmaatregelen millenniumnacht in Heiloo December, glasbakmaand Nieuwjaarsbijeenkomst Heiloo verstrekt eindejaarsuitkering aan minima Veilig omgaan met VUURWERK Koopzondagen voor 2000 Geen rijbewijzen verkrijg baar op 31 december a.s. Kerstboominzameling Nieuwe ophaalkalenders reiniging Openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen met de feestdagen Wijziging spelregels woonruimteverdeling k PAGINA 4 UITKIJKPOST - 29 DECEMBER De gemeente Heiloo is voorbereid op de mil lenniumperiode. Van 31 december 23.30 uur tot 1 januari 2000 02.00 uur is er een bereikbaarheidsregeling ingesteld voor de rampenstaf. De burgemeesterde gemeente secretarisde coördinator rampenbestrijding de voorlichter en de bode voor het vervullen van de ordonnancedienststaan paraat voor het geval zich een incident voordoet. Ook voor de politie en brandweer geldt een paraatheidsregeling. Met enkele andere ambtenaren zijn afspraken gemaakt over hun bereikbaarheid. Voorzorgsmaatregelen Vrijdag 31 december wordt nog éénmaal het noodnet getest. Dit noodnet is eerder ook al landelijk getest. Het noodnet kan worden gebruikt als het gewone telefoonverkeer uitvalt. De gemeente heeft alle voorzorgsmaatregelen getroffen die nodig zijnzoals het testen van de computers en computerprogramma's telefooncentrale etc. Bedrijven en instellingen zijn eerder dit jaar al benaderd met een vragenlijst hoe zij zich op de millenniumover gang hebben voorbereid en of zij problemen venwachten. De uitkomst van deze "enquête" is dat zich in Heiloo naar verwachting geen noemenswaardige problemen zullen voor doen. Echter onvoorziene gebeurtenissen kunnen nooit helemaal worden uitgesloten. Vandaar de al eerder genoemde voorzorgs- matregelen. Eén van deze maatregelen betreft het instellen van meldpunten. Meldpunten Naast de extra paraatheid van gemeente brandweer, politie en ambulancediensten in de regio komen er in Heiloo ook twee meld punten, te weten het politiebureau Heiloo aan de Kennemerstraatweg 356 en de brandweerkazerne aan het Rosendaal 2a. Deze meldpunten zijn in de millenniumnacht bemensd tussen 23.00 uur en 06.00 uur. U kunt daar als inwoner van Heiloo in noodge vallen terecht. Van deze meldpunten kunt u December, een gezellige maand vol feestdagen, waarbij we de inwendige mens niet vergeten. Met deze consumptie stijgt ook het aan bod van eenmalige glasverpakkingen bij de glasbak. De gemeente en de glasinzamelaar doen er alles aan om deze drukte bij de glas bakken op te vangen. Zo worden de glasbak ken extra vaak geleegd. Toch kan het gebeu ren dat hier en daar glasbakken vol raken. Het gevolg is dat de glasbak-omgeving vol komt te staan met dozen en tassen met glas, die niet meer in de glasbak passen. Om te voorkomen dat deze niet-feestelijke taferelen ontstaan, vragen wij u om het glas niet allemaal tegelijk naar de glasbak te bren gen. Als u een paar dagen wacht met uw bezoek aan de glasbak, voorkomt u deze problemen al voor een groot deel. Is een glasbak onver hoopt toch nog vol, bel dan de gemeente zodat de glasbak zo snel mogelijk geleegd kan worden. Hieronder leest u nog wat belangrijke glasbak-tips. Alleen glas hoort in de glasbak! Gooi dus geen plastic, porselein, aardewerk, kristal, vuurvaste ovenschalen, (TL-)lampen, of spiegels in de glasbak. Klein glas is ook glas! Vergeet daarom ook niet de potjes van babyvoeding, sambalpotjes, kruidenpotjes, parfum- of deodorantflesjes, koffiemelkflesjes etc. Doppendeksels en kurken! Het liefst van tevoren verwijderen. Glasbak vol? - De glasbakken hebben meer dan één opening. Als de ene opening "vol" zit, probeer dan eens de andere kant. - Als de glasbak echt vol zit, bel dan even met de gemeente, tel. 072 - 535 68 68. Belangrijkste tip: Al het glas hoort in de glasbak! gebruikmaken als spoedeisende hulp, dus als normaal gesproken het 112 nummer wordt gebeld ("als elke seconde telt"), noodzakelijk is terwijl het telefoonverkeer niet meer werkt. Onder spoedeisende hulp wordt verstaan het melden van brand, het vragen om directe politie-assistentie, ambulance of arts. De meldpunten staan rechtstreeks in verbinding met de regionale alarmcentrale en maken geen gebruik van het reguliere telefoonnet. Zodoende kunt u als inwoner van Heiloo altijd op hulp rekenen. Stroomuitval Bij stroomuitval heeft het géén zin om het nutsbedrijf of 112 te bellen. De electriciteits- voorziening zal zo snel mogelijk worden hersteld. Het is verstandig om vervangende verlichting, zoals een zaklantaarn bij de hand te houden. Mocht, ondanks de voorzorgs maatregelen, de stroom uitvallen dan werken vele apparaten niet meer. Niet alleen de cen trale verwarming en de vrieskist, maar ook hulpmiddelen als trapliften en persoonsalar meringen kunnen uitvallen. Vooral zieken en ouderen moeten zich hierop voorbereiden door bijvoorbeeld familie in te schakelen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 535 66 44. Op maandag 3 januari 2000 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst. Het gemeentebestuur is verheugd dat deze bijeenkomst dit jaar in het verbouwde gedeelte van het gemeente huis plaats vindt. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn tussen 19.30 tot 21.00 uur, oude ingang Raadhuisweg. Het zal een informele bijeenkomst zijn zonder toespraken. U bent van harte welkom hierbij aanwezig te zijn. Het gemeentebestuur van Heiloo verstrekt voor 1999 een eindejaarsuitkering aan inwo ners van Heiloo met een minimuminkomen. Personen die al in aanmerking kwamen voor een tegemoetkoming in de gemeentelijke heffingen, ontvangen automatisch een geld bedrag op hun rekening. De gemeente Heiloo keert aan eenpersoonshuishoudens 50 gul den uit en aan meerpersoonshuishoudens 100 gulden. Inwoners van Heiloo die een vergelijkbaar minimum inkomen hebben, maar geen tege moetkoming in de gemeentelijke heffingen hebben ontvangen, kunnen ook in aanmer king komen voor deze nu nog eenmalige ein dejaarsuitkering. Het gaat om inwoners van Heiloo die een minimuminkomen hebben uit arbeid of uit ZW, AOW en WAO. Zij dienen echter een aanvraag in te dienen bij de afde ling Welzijn van de gemeente Heiloo tijdens werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur en tijdens de maandagavondopenstelling van 18.00 tot 20.00 uur. De gemeente Heiloo denkt dat in totaal onge veer 600 huishoudens voor deze eindejaars uitkering in aanmerking komen. Het gemeentebestuur van Heiloo beraadt zich op dit moment op het bijstellen en verruimen van het minimabeleid. Een eerste bespreking van de evaluatie van het minimabeleid en de notitie 'Kwaliteit voor de minima' heeft plaats gevonden in de raadscommissie Welzijn en Burgerij. De gemeente verwacht volgend jaar een definitief standpunt in te nemen over het bijstellen van het minimabeleid. Besluiten zijn te verwachten over onder andere het afschaf fen van de "bonnetjescultuur", verruiming van de vergoedingen maatschappelijk verkeer, het verstrekken van een structurele einde jaarsuitkering en het jaarlijks een vast bedrag toekennen voor de aanschaf van duurzame goederen voor personen die al langer recht hebben op een uitkering. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer J. Braam van de afdeling Welzijn, tel. 072 - 535 66 90. Het einde van het jaar nadert en dat betekent voor sommigen 'dikke pretwant'er mag vuurwerk worden afgestoken, maar voor anderen zijn het angstige dagen omdat ze schrikken van de knallen en bang zijn voor rondvliegende rotjes. Om het voor iedereen leuk te houden, is het van belang op de vol gende zaken te letten: Verkoop De verkoop van vuurwerk is toegestaan op de laatste drie dagen van het jaar: 29, 30 en 31 december. Het is verboden vuurwerk af te leveren aan personen jonger dan 16 jaar. Per levering mag maximaal 2 kilogram vuurwerk worden afgegeven. Het is verboden illegaal vuurwerk in bezit te hebben. Afsteken Vuurwerk mag worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Bij het afsteken van vuurwerk op andere tijd stippen en het in bezit hebben van illegaal vuurwerk riskeert u een fikse boete en uiter aard in beslagname van het vuurwerk. Jongeren tussen de 12 en 17 jaar kunnen een alternatieve werkstraf opgelegd krijgen als ze zich niet aan de regels houden. Veiligheid Gooi nooit vuurwerk naar mensen of dieren Houdt huisdieren binnen Zet vuurpijlen in een fles die gedeeltelijk is gevuld met zand Steek vuurwerk alleen aan met een sigaret of sigaar of een speciale lont Steek weigeraars nooit opnieuw aan Opruimen Begin het nieuwe millennium met een schone straat: het weghalen van gebruikte flessen en het opruimen van de restanten van afgestoken vuurwerk is in ieders belang. Cijfers tonen aan, dat bijna 40% van de vuur werkslachtoffers valt op nieuwjaarsdag. Jongeren rapen op 1 januari zwerfvuurwerk -weigeraars- op van de straat en steken dit opnieuw af, met alle gevolgen vandien. De gemeente zet in de vroege uurtjes van Nieuwjaarsdag een veegmachine in om het zwerfvuurwerk op te ruimen, maar de hulp van de bewoners daarbij is ook nodig. s Wij doen daarom een beroep op de inwoners van Heiloo om een bijdrage te leveren aan een daling van het aantal vuurwerkslachtoffers door de restanten van afgestoken vuurwerk direct op te ruimen, gebruikte flessen in de glascontainer te deponeren en zo Heiloo bij de start van het nieuwe millennium een schoon aanzien te geven. Zwerfvuurwerk kan het best als volgt worden opgeruimd: Resten van vuurwerk natmaken (als het kruit nat is, kan het niet meer afgaan) Bij elkaar vegen In de grijze vuilcontainer deponeren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 44. het college van burgemeester en wethouders heeft in de vergadering van 21 december 1999 de volgende 12 data aangewezen als koopzondagen in 2000. 2 januari 2000, meubelbranche 26 maart 2000, winkelcentra 24 april 2000, meubelbranche en tuincentra 7 mei 2000, tuincentra 21 mei 2000, tuincentra 24 september, winkelcentra 15 oktober 2000, meubelbranche 26 november 2000, winkelcentra 10 december 2000, tuincentra 17 december 2000, tuincentra 24 december 2000, winkelcentra 26 december 2000, meubelbranche. Deze data komen overeen mét de suggesties die de winkeliersverenigingen aan de gemeente hebben gedaan voor de diverse branches. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, de heer G. Tervoort, tel (072) 535 66 45. Op vrijdag 31 december a.s. is het niet moge lijk uw rijbewijs te vernieuwen of een nieuw rijbewijs aan te vragen. De Rijksdienst voor het wegverkeer in Veendam is dan namelijk gesloten vanwege millennium-activiteiten. Om een rijbewijs te kunnen maken moet de gemeente verbinding kunnen maken met de Rijksdienst voor het wegverkeer. Moet uw rijbewijs rond de jaarwisseling ver nieuwd worden, doe dit dan vóór de 31ste! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 21. Al vele jaren houdt de gemeente een kerst boominzameling. Deze keer wordt de inzame ling gehouden op woensdag 5 januari 2000. De eerste bomen kunt u aanbieden vanaf 11.30 tot 16.00 uur op de volgende plaatsen: de parkeerplaats bij Zwembad Het Baafje; het parkeerterrein aan De Loet; het parkeerterrein bij de Huchit (Ypsalon). Al vele jaren worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. Dit met het oog op voorkoming van luchtverontreiniging. De belasting voor het milieu is op deze manier minder groot. Wij hopen dat u uw boom aanlevert op 5 januari a.s., zodat weinig of geen kerstbomen bij het huisafval of in de plantsoenen terechtkomen. Voor iedere ingeleverde kerstboom krijgt u een bon. Zo 'n bon geeft recht op een versna pering. Tien bonnen kunt u ter plaatse inwis selen voor een boeken- of CD-bon ter waarde van 5,-. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G. Pirovano van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 02. U bent gewend om eind december/begin januari de ophaalkalender voor het nieuwe jaar te ontvangen. Wanneer krijgt u de nieuwe ophaalkalender U ontvangt de nieuwe ophaalkalender met de Uitkijkpost vandaag 29 december 1999. Adressen met een zogenaamde Nee-Nee-sti- cker ontvangen geen Uitkijkpost, en dus ook geen afvalkalender. Heeft u geen kalender ontvangen, dan kunt u deze tijdens de gel dende openingsuren afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Rondom Oud en Nieuw Op vrijdag 31 december a.s. zijn het gemeen tehuis en het gemeentelijke onderkomen vanaf 12.30 uur gesloten. Nieuwjaarsdag valt deze keer op een zaterdag. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is dan ook gesloten. De eerstvolgende zaterdag openstelling van de Afvalbrengplaats in het nieuwe jaar is op zaterdag 8 januari 2000. Op maandag 3 januari zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderkomen aan het Rosendaal pas vanaf 09.30 uur geopend voor het publiek in verband met de nieuwjaarsbij eenkomst voor het gemeentepersoneel. Ook de reinigingsdienst begint wat later dan nor maal. Wilt u in verband hiermee uw rolemmer wat langer buiten laten staan? Avondopenstellingen Op maandag 3 januari 2000 is er géén avond openstelling. De eerstvolgende avondopen stelling in het nieuwe jaar is op maandag 10 januari 2000. Met ingang van januari 2000 wordt het regionale woonruimteverdelingssysteem gewijzigd. De nieuwe spelregels kunt u binnenkort op deze pagina van de gemeente Heiloo lezen. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden. De Rietvink 16- uitbreiden woning en bouw garage en praktijkruimte Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur m.u.v. maandagavond 3 januari 2000 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Gemeenteraadsvergadering 10 januari Let op! De gemeenteraad vergadert weer in de raadzaal van het gemeentehuis. De ver gadering in de verbouwde raadzaal begint om 20.00 uur en is voor iedereen toeganke lijk. U bent van harte welkom. Agenda I .a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over stukken waarover de com missies unaniem positief waren en daarom als akkoordstuk zijn geagendeerd. 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsverga deringen d.d. 1, 2 en 8 november 1999 4. Ingekomen stukken 5. Regiostukken Bespreekstukken 6 Vaststelling beleidsplan 2000 uitvoering Algemene Bijstandswet 7 Beschikbaarstelling krediet voor vaststelling bestuursopdracht volkshuisvestingsplan Akkoordstukken 8 Vaststelling huisvestingsverordening 2000 gemeente Heiloo 9. Vaststelling beleid met betrekking tot optreden tegen vliegende winkels 10 Eindejaarsuitkering 1999 II Overdracht woonwagenpark 12 Overdracht aandelen Bouwfonds Nederlandse Gemeenten 13 Beschikbaarstelling krediet voor renovatie te verhuren woning Raadhuisweg 1 14 Vaststelling zeven voorbereidings- besluiten in verband met ingediende bouwplannen. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4