Volgens enquête willen Limmers fuseren met noorderbuur Heiloo Limmer raad kan niet besluiten Griezelen in de Burgerij m X X mmm HEILOO JL Regionale bestuursover- dracht openbaar onderwijs Wat te doen met frituurvet en -olie na de feestdagen Verwijderen borden zonder toestemming PAGINA 6 UITKIJKPOST - 29 DECEMBER Vervolg informatierubriek Van oudsher valt het bestuur van het open baar onderwijs onder de gemeente. Dit in tegenstelling tot het bijzonder onderwijs, dat meestal wordt bestuurd door een stichting. Het Rijk stimuleert gemeenten tegenwoordig om het bestuur van het openbaar onderwijs ook onder te brengen in een stichting. Dit houdt in dat het openbaar bestuur op afstand wordt geplaatst. In de gemeenten AkerslootBergen, Castricum, Egmond, Graft de Rijp, Heiloo, Schermer, SchoorI en Uitgeest zijn de gemeenten op dit moment druk bezig om het bestuur van het openbaar onderwijs op afstand te plaatsen, maar dan in regionaal verband. Dat betekent dat er een stichting in het leven is geroepen: de Intergemeentelijke Stichting Openbaar Basisonderwijs de ISOB). Onder deze stichting gaan alle open bare scholen uit de genoemde negen gemeenten vallen. Het ligt in de bedoeling om dit per 1 januari 2000 te realiseren. De gemeenten willen met deze bestuursover- dracht twee zaken bereiken: 1. Een duidelijkere scheiding tussen de gemeente en het openbaar onderwijs; het openbaar onderwijs krijgt precies dezelfde status als het bijzonder onderwijs. 2. Kwaliteitsverbetering en risicospreiding door de samenwerking; met meer scholen kan er goedkoper worden ingekocht en de risico's ten aanzien van bijvoorbeeld personeel zijn veel kleiner. Bij het proces van de bestuursoverdracht komt heel wat kijken, op organisatorisch maar ook op financieel gebied. De stichting moet een gezonde start kunnen maken, maar het onderwijsbeleid in de verschillende gemeen ten is niet altijd hetzelfde geweest. Het kan dus niet zo zijn dat de ene gemeente de gebouwen in prima staat overdraagt en dat de andere gemeente dat doet terwijl ze jarenlang geen onderhoud heeft gepleegd. Om de overdracht zo gelijk mogelijk voor alle gemeenten te laten verlopen en om de ISOB de gezonde start te geven die ze verdient, wordt er nu tussen de ISOB en de gemeenten druk onderhandeld. De ISOB is momenteel tijdelijk gehuisvest in het gemeentehuis van Egmond, Postbus 102, 1930 AC Egmond aan Zee. In de toekomst zal de stichting een permanente huisvesting zoe ken in één van de negen gemeenten. De bestuursoverdracht betekent voor de directies dat ze in een groter verband gaan samenwerken met een bovenschools management. Voor het personeel betekent het dat ze een andere werkgever krijgen en veel meer collega's. Voor ouders betekent het dat ze niet meer bij de gemeente aan kunnen kloppen in geval van vragen of problemen. Voor hen is de stichting nu gesprekspartner. Voor de leerlingen zal er weinig tot niets te merken zijn van de bestuursoverdracht, behalve dan een jaarlijkse vrije dag als de ISOB-leerkrachten een ètudiedag bijwonen. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de gemeente, mw. M. Roelofs, tel. (072) 535 66 86 (maandag, dinsdag en donderdag). Na de Feestdagen hebben we vaak fri- tuurvetj-olie over. Deze plantaardige oliën en vetten kunt u afgeven bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo. Zo voorkomt u extra verontreiniging van uw rolemmer. De afvalbrengplaats is gelegen aan het Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg) en geopend van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Lees elders op deze pagina de gewijzigde ope ningstijden in verband met de feestdagen en nieuwjaarsbijeenkomst. De oliën en vetten dient u wel af te geven in de aanschafverpakking, omdat men het ter plaatse niet kan overgieten. @TC= In de openbare ruimte, bijvoorbeeld langs straten en op troittoirs, staan her en der reclame- en verwijzingsborden. Deze borden kunnen gevaar op leveren voor het verkeer, maar belemmeren vooral het gebruik van troit toirs door voetgangers. Zo worden een aantal troittoirs versmald door deze borden, waardoor met name ouderen, mensen die slecht ter been zijn of slechtziend zijn, hier last van ondervinden. Soms moeten mensen de stoep af om verder te kunnen lopen. Dat is niet de bedoeling van een troittoir. Het gemeentebestuur van Heiloo vraagt alle eigenaren die zonder toestemming op het openbare terrein een reclame- of verwijzings bord hebben geplaatst, om deze meteen te verwijderen. In de week van 10 januari 2000 zal de afdeling Beheer en Openbare Ruimte beginnen met het verwijderen van de borden. Let op! vanaf 10 januari verwijdert de gemeen te alle borden die zonder vergunning op het openbare terrein staan. Informatie of vragen Voor vragen over het verlenen van een vergun ning voor het plaatsen van borden in de open bare ruimte kunt u contact opnemen met de afdeling Bestuurszaken de heer V. Affourtit of T. van de Jagt, tel. (072) 535 66 47 óf 535 66 45. Heeft u vragen over het verwijderen van de borden dan kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer en Openbare Ruimte, tel. (072) 535 68 68. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Groenelaan 29 - vergroten woning Rosendaal 14 - vergroten woning Baafjeslaan 8 - vergroten woning Kanaalweg 17 - veranderen boerderij Pauwweijdt 13 - vergroten woning De Kuilenaar 20 - vergroten woning De Kuilenaar 18 - vergroten woning en garage Boekenstein 27 - vergroten woning Zwemdiploma's IHfWïl QJIm P LITIE P LITIE fëenicZtteot' Internet in de bibliotheek Agenda Sporthal Het Vennewater Het Zevenhulzen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater. Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic), (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit, (072) 5335313 Sporthal, (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur), (072) 5336681 *Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356682 of tel. 5356681Voor een incidenteel uurtje zaalvoetbal kunt u terecht op de woens- en donderdagen van 18.00 tot 19.00 uur. Zwembad 't Baafje De Omloop 11 - 1852 RJ Heiloo - tel 072 5333909 Vanaf zaterdag 29 april 2000 gaat het zwembad weer open! Voor het seizoen 2000 gelden de volgende openingstijden: maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 uur tot 19.30 uur dinsdag en donderdag van 07.00 uur tot 19.30 uur zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 18.30 uur In februari 2000 zullen wij u weer, via de Uitkijkpost informeren over de voorverkoop 2000. Koop uw abonnement in de voorverkoop en profiteer van aanzienlijke kortingen! Het personeel van zwembad Het Baafje wenst u een gezond en voorspoedig 2000 toe. i HEILOO - Onlangs is er in Zwembad 't Vennewater weer afgezwommen voor de volgende zwemdiploma's. Voor het A-diploma, is geslaagd: Hannah Folmer, Shannon Vlaar, Wais en Habib Asefi, Rong Zwemmer, Kimberley Witkamp, Lisa Kraakman, Frank Noorlander, Luuk Koopman, Matthijs Kaandorp, Joost de Jong, Bas van Willigen, Brian Nap, Max v.d. Veer, Emiel Maart, Joel Wijnhoff, Carola v.d. Plaat, Désirée en Chantal van Meggelen, Hana Abtallah, Robin Ris, Wessel Meijering, Mylon Korteweg, Maxime van Deemter, Bruce Simidzya, Bas Huismans, Niels en Tessa Marras, Florus Hoogslag, Ramon Bakker en Bas Biesbrouck. Voor B slaagden: Olmo Paardekoper, Cindy Ruiter, Liselot Swagerman, Laurens Duin, Fenna van Strien, Floor Welling, Maruschka van Orden. Bert Stoop,, Sebastiaan Etten, Jeroen Buy ten', Marron Gozeling, Björn Nat, Robin Klos, Roderick Treskes, Falko de Graaf, Bas Moggre en Mylou Stam. Overleving Brons: Lisanne Jorna, Jimmy Masteling, Tessa Klaass^n, Isabella Kelder, Kaira v.d. Pal, Jolien Piekeboer en Lieke Smit. lp p ffT pltOPPajS» f:'i Galerie Conny van Kasteel Tot 20 februari expositie van beelden van Iginio Balderi en schilderijen van Peter Royen aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee, te zien van donder dag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en na afspraak op tel. 072- 5067151. Gemeentehuis Tot 1 januari expositie van kunstwer ken en keramiek van Pieter en Hanneke Boersma, te zien op werkda gen van 9.00 tot 17.00 uur aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. LIMMEN - Een fusie van Limmen met Heiloo. Dat is de voorkeur van 54 pro cent van de mensen die de enquête hebben ingevuld van de initiatiefgroep 'De Limmer Spreekt'. De groep maak te die uitslag vorige week donderdag avond, voorafgaand aan de .raadsverga dering, bekend bij monde van Piet Zuurbier. Hij bood de resultaten van de opiniepeiling aan aan wethouder Cees Rood. Die laatste verving burge meester E. Huisman, die verstek liet gaan vanwege ziekte. 'Een overweldigende meerderheid van de bevolking ziet Heiloo als meest gun stige fusiepartner voor Limmen', con cludeert De Limmer Spreekt in het rapport over de resultaten van haar enquête. De in gang gezette fusie met Castricum en Akersloot kwam als tweede voorkeur uit de bus. Zeventien procent voelt hier het méést voor. De Limmer Spreekt vindt deze uitslag reden genoeg om te stellen dat 'het des tijds door de raad genomen principebe sluit om het fusieproces te starten met Castricum en Akersloot, niet aansluit bij hetgeen bij de bevolking leeft'. Onvoldoende inspraak De initiatiefgroep, die half november werd opgericht naar aanleiding van reacties op een ingezonden brief in de Uitkijkpost over onvrede met de gang van zaken rond het fusieproces, besloot om een opiniepeiling te houden onder de Limmer bevolking. De leden von den dat de Limmers tot nu toe niet vol doende mogelijkheid hadden gehad een keuze uit te spreken voor een bepaalde fusiepartner. Achterliggende gedachte was hun wens om mét Heiloo te fuseren. 'Er is destijds wel een tele fonische enquête gehouden over moge lijke fusiekandidaten, maar de uitslag is nooit wereldkundig gemaakt', aldus De Limmer Spreekt. Burgemeester en wet houders waren niet blij met de enquê teplannen. Zij vinden dat de burgers voldoende inspraakmogelijkheden hebben gehad en dat het onderzoek correct is verlopen. Burgemeester Huisman noemde de begeleidende brief bij de enquête van De Limmer Spreekt in eerste instantie 'tendenti eus', waarna de initiatiefgroep een ali nea (met daarin een pleidooi voor een fusie met Heiloo) uit de brief schrapte. Uitdrukkelijke wens Voor de opiniepeiling verspreidde de groep huis-aan-huis in totaal 2326 vra genformulieren, met de mogelijkheid om te kiezen voor één of meer van de gemeenten Akersloot, Castricum, Heiloo en Uitgeest. Per huishouden konden maximaal twee bewoners hun voorkeur aangeven. 1309 Ingevulde formulieren werden weer opgehaald. Volgens de groep hebben in totaal zo'n 2400 Limmers de vragenlijst ingevuld. Naast de keuzes voor een fusie voor Heiloo of een CAL-fusie, kwamen er nog dertien andere combinaties uit de bus. De hoogste score daarvan behaal de de combinatie met Heiloo en Akersloot, waar zes procent van de mensen voor koos. De Limmer Spreekt vindt dat de resul taten van de opiniepeiling voldoende reden is om een onderzoek te starten naar de mogelijkheid om met Heiloo te fuseren. Bij het aanbieden van de resul taten gaven de leden aan dat ze vinden dat 'college en raad de uitslag niet zom aar naast zich neer kunnen leggen'. Zij spraken de wens uit dat het college de uitdrukkelijke wens van de burger over de gewenste fusiepartner zal respecte ren, aldus De Limmer Spreekt. Wethouder Cees Rood gaf te kennen dat de resultaten van de enquête, na behandeling in de commissie, ter spra ke zullen komen in de volgende raads vergadering. n\// 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op maandag 20 december werd omstreeks 17.45 uur een inbraak in een woning aan de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat ontdekt. De daders waren binnen gekomen door de schuifpui te forceren. De gehele woning werd doorzocht. Er zijn een kleurentelevisie, drie videorecorders en een videocamera gestolen. Op 24 december vond om 17.45 uur op de Rijksweg tussen de Kapellaan en de Visweg een frontale aanrijding plaats waarbij een 67-jarige automobiliste om het leven kwam. De inwoonster van Limmen kwam door onverklaarbare wijze op de andere weghelft terecht en botste vervolgens op een vrachtauto. Gevonden voorwerpen: sleutel, vier kante zijden sjaal met bloemmotief; verloren: Nokia gsm telefoon, trouw ring. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT LIMMEN - 'Minachting van de raad' noemde raadslid Fred de Haan vorige week donderdag het voorstel van het college van B en W om de meerjaren begroting 2000-2003 voor Limmen te wijzigen, met daarin verwerkt de aan bevelingen die de CAL-stuurgroep onlangs deed in een notitie. Die aanbe velingen hebben te maken met de financiële gevolgen van een fusie met de gemeenten Castricum en Akersloot. De VVD'er wond zich danig op omdat de raad de notitie nog helemaal niet onder ogen heeft gehad en het college de stukken van de stuurgroep even goed al in het begrotingsvoorstel had opgenomen. 'Deze voorstellen moeten eerst punt voor punt in de commissie besproken worden, voordat de raad zich erover uit kan spreken', aldus De Haan. Het VVD-raadslid kreeg steun van de PvdA en het CDA. 'Ik wil weten waar over we praten', vond Joke Mooy van de PvdA. CDA'er Arie van Noord benadrukte dat het voor de raadsleden van belang is om de inhoud van de noti tie te kennen, omdat de voorstellen van de stuurgroep gevolgen hebben voor de meerjarenbegroting zoals die eind november door de raad is vastgesteld. De stuurgroep stelde namelijk onder andere voor om de belastingtarieven in Limmen en Akersloot na 2000 niet meer te verhogen en om met de ver wachte hogere uitkering uit het Gemeentefonds de tarieven in de drie- CAL-gemeenten op één lijn te krijgen. Het college had in de begroting voor 2000 de verhoogde uitkering uit het Gemeentefonds echter al meegerekend als inkomsten en ook hield ze rekening met een stijging van de opbrengsten van de OZB (Onroerend Zaak Belasting) met zes procent in 2001 en 2002. Opvolging van de aanbevelingen van de stuurgroep zou betekenen dat die extra opbrengsten weer uit het meerjarenperspectief gehaald moeten worden. Het tekort op de begroting van de gemeente Limmen stijgt dan van bijna 2,5 ton in 2000 tot ruim vier ton in 2001. Het jaar erna daalt dat tekort tot ruim twee ton, om vervolgens op een tekort van ruim 36 duizend gulden uit te komen in 2003. Gesteggel Otto Bruschke (LG) maande de ande re, protesterende partijen, om 'gewoon 'ja' te zeggen tegen een stoppen van de stijging van de OZB'. Toch kwam de Limmer Gemeenschap de andere par tijen later tegemoet en ging ermee akkoord dat de notitie van de stuur groep eerst in januari in de commissie wordt behandeld. Maar niet alleen de notitie van de stuurgroep verhitte de gemoederen vorige week donderdag. Er werd ook flink gesteggeld over de besparing van f 50.000 die was voorgesteld op de post Wegen, straten en pleinen. Fred de Haan (VVD) vond het een 'onverteer bare zaak' dat dit bedrag zomaar inge leverd wordt op het totaalbedrag van f 150.000 dat hiervoor gereserveerd staat. Ook PvdA en CDA hadden daar problemen mee. Wethouder Fred van Wieringen kwam met een uitleg. Het voorstel houdt in dat de gemeenteraad de verplichting op zich neemt een bedrag te besparen dat zo dicht mogelijk bij de f 50.000,- ligt, aldus de wethouder. Het gereserveerde bedrag blijft echter f 150.000,-, zo ver zekerde Van Wieringen. Zijn partijge noot De Haan kon zich hier echter niet in vinden en stuurde dan ook op hoof delijke stemming aan over dit punt. Uiteindelijk stemde alleen De Haan tegen en werd het voorstel toch aange nomen. De raad kon het verder niet eens wor den over de besteding van de f 150.000,- die in de begrotingswijziging staat gereserveerd voor nieuw beleid. Uitbreiding van de wisselcollectie van de bibliotheek, het openhouden van het zwembad, het ontwikkelen en uit voeren van jongerenbeleid of het ont wikkelen van de museale hoek en de restauratie van de toren van de Nederlands Hervormde Kerk: het voorstel noemde diverse opties. Desondanks besloot de raad om de diverse onderdelen half januari eerst in de commissievergaderingen te bespre ken. EGMOND - De openbare bibliotheek Egmond organiseert een introductie cursus Internet. In een klein groepje leert u in twee uur tijd iets over de ont staansgeschiedenis van internet, over e- mail en nieuwsgroepen en wat u nodig heeft om zelf een internetaansluiting te realiseren. Het is niet alleen theorie, natuurlijk wordt er ook gesurfd op het internet. Er zijn vijf bijeenkomsten gepland: twee op woensdagavond 12 en 19 janu ari en drie ochtenden, te weten op don derdag 13, woensdag 26 en donderdag 27 januari. De avondbijeenkomst begint om 19.15 uur en de ochtend om 9.30 uur. Voor leden van de bibliotheek zijn de kosten f 15,- (niet-leden f 20,-). U krijgt een handleiding en een bon om nog maals een uur gratis te internetten in de bibliotheek. Voor informatie en opgave kunt u terecht in de bibliotheek in Egmond aan Zee, Torensduin 1, tel. 072 5062146. Een eigentijds griezelsprookje in de Burgerij. LIMMEN - Op zondag 16 januari spe len Peter Dekker en Lida Winder hun nieuwe productie 'Het geheim van de grottengriezel' in Limitien. Deze pro ductie maakten zij samen met Henk Brandsma. Het is een eigentijds griezel sprookje, waarin gezongen en gespro ken tekst elkaar afwisselen en waarin alle ruimte is gelaten voor het acteer- en improvisatietalent van Peter, Lida en de toeschouwers van 4 tot en met 10 jaar. Peter de Ontdekker rijdt met zijn oude, trouwe auto de hele wereld rond en ontdekt onderweg van alles. Totdat hij pech krijgt met zijn voertuig in een onherbergzaam, rotsachtig gebied. Er gebeuren daar allerlei vreemde dingen F. de Haan (VVD):Onverteerbare zaak'. AKERSLOOT - Op 22 december is in een woning aan het Churchillplein ingebroken, door een raam aan de ach terzijde te forceren. Op de eerste ver dieping werden alle vertrekken door zocht. Gestolen zijn onder andere foto apparatuur en sieraden. De inbraak is waarschijnlijk omstreeks 13.30 uur gepleegd, omdat een buurtbewoner op dat tijdstip een jongeman de woning zag verlaten. Er werd een zoekactie ondernomen maar de knaap is niet meer aangetroffen. Een onbekend gebleven bestuurder van een personenauto verloor rónd 20.20 uur op de Startingerweg de macht over het stuur en botste vervolgens tegen een lichtmast aan. De auto bleek in Castricum gestolen te zijn. Op 24 december is in een woning aan de Kerkemeer ingebroken. De achter deur werd opengebroken en de gehele woning werd doorzocht. Er zijn onder andere sieraden gestolen. Op 27 december werd in een kamer van het hotel ingebroken. Er is een bruine portemonnee met inhoud gesto len. Niet bekend is hoe de dief binnen is gekomen. rond een geheimzinnige grot. Woont er iemand in? Wie is dat geheimzinnige wezen dat hem dwarszit? Zal Peter zich uit deze penibele situatie weten te red den? Zonder hulp uit de zaal lijkt dit niet te gaan lukken. In Limmen worden twee voorstellingen gegèven in De Burgerij, om 13.30 uur en" om 15.30 uur. De entree bedraagt f 5,-. De opbrengst komt ten goede aan de stichting 'Doe een Wens', die zich het lot aantrekt van ernstige zieke kin deren met een onzekere toekomst. Kaarten zijn vanaf 3 januari verkrijg baar bij bakker P. Bakker aan de Vuurbaak en aan de Dusseldorperweg. Ook de ouders zijn welkom. Woensdag 29 december 1999 09.00-16.00 uur zaalvoetbal 17.00-22.00 uur zaalvoetbal Donderdag 30 december 1999 09.00-16.00 uur zaalvoetbal Vrijdag 31 december 1999 geen verhuur Zaterdag 1 januari 2000 geen verhuur Zondag 2 januari 2000 geen verhuur Maandag 3 januari 2000 geen verhuur Dinsdag 4 januari 2000 19.00-20.00 uur handbal 20.00-22.00 uur zaalvoetbal Woensdag 5 januari 2000 13.30-17.30,uur zaalvoetbal 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 Uur zaalvoetbal Donderdag 6 januari 1999 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal Vrijdag 7 januari 1999 17.00-18.30 uur basketbal! 19.00-23.15 uur zaalvoetbal Zaterdag 8 januari 2000 18.00-20.00 uur basketball 20-30-21.30 uur zaalvoetbal Zondag 9 januari 2000 10.00-15.00 uur handbal Maandag 10 januari 2000 13.30-15.00 uur schoolgym 17.00-22.30 uur volleybal Dinsdag 11 januari 2000 09.30-15.30 uur schoolgym 19.00-23.00 uur volleybal Woensdag 12 januari 2000 13.30-17.30 uur zaalvoetbal 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal Donderdag 13 januari 1999 14.00-15.30 uur sportinstuif 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal Vrijdag 14 januari 1999 08.30-12.15 uur schoolgym 17.00-18.30 uur basketball 19.00-23.15 uur zaalvoetbal Zaterdag 15 januari 2000 12.30-17.30 uur zaalvoetbal 18.00-19.30 uur basketball 20.00-21.00 uur zaalvoetbal Zondag 16 januari 2000 10.00-18.00 uur volleybaltoernooi Maandag 17 januari 2000 13.30-15.00 uur schoolgym 17.00-22.30 uur volleybal Dinsdag 18 januari 2000 09.30-15.30 uur schoolgym 19.00-23.00 uur volleybal Woensdag. 19 januari 2000 13.30-17.30 uur zaalvoetbal 18.00-19.00 uur vrij 19.00-22.30 uur zaalvoetbal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 6