Caecilia opent jubileum met nieuwjaarsconcert ERA Verbouwing Buk vertraagd Aankoop plannen? Broekman Bokma n™ 'Plek zat' in de Beun senioren Van gastendoekje tot dekbedhoes Hollands Roem viert 75-jarig bestaan Vos Makelaardij VAN DER BORDEN Dé Hy$gheekwinkel LOKEEND RE NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN dansmiddag zondag 16 januari Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 - Knaagdierenopvang overbevolkt door impulsieve aankopen Teerenstra en Reliplan kopen Corneliusgebouw Plaatsgenoot op tv N J IL tJO j Drukkerij uitkijkpost bv 12 JANUARI 2000 65e JAARGANG NO. 2 Gevonden voorwerpen Heilooër Salon Orkest in Overkerck Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 HEILOO - Met vijftien jaar ging hij van school af om in het bedrijf van pa te gaan werken. Nu, veertig jaar later, is hij er nog steeds werkzaam, maar dan als directeur. Reden voor een feestje, dat hij gaat vieren samen met zijn vrouw en de 25 medewerkers, temeer omdat ditzelfde bedrijf dit jaar vijfen zeventig jaar bestaat. Adriaan van Ar- kel, directeur van Textielreiniging Hol lands Roem, kijkt terug op een arbeid zaam leven. „In '55 kwamen we vanuit 's-Graveland naar Heiloo. Ik was toen een jochie van tien jaar. Mijn vader was in die tijd was- verzender. Hij haalde wasgoed op, sor teerde het en bracht het, eenmaal ge wassen, ook weer terug naar de klan ten. Via via hoorde hij van een wasserij die te koop was in Heiloo, van ene Van der Putten. Al eerder had hij zijn oog op een bedrijfje op Texel laten vallen, maar daar zat niet voldoende brood in voor een gezin met drie kinderen. Heiloo werd het, en Heiloo is het altijd gebleven," zo herinnert Van Arkel zich. Werd er vroeger bij Hollands Roem nog gewerkt met één wasmachine, nu staat het bedrijf aan de Kennemer- straatweg een complete wasstraat ter beschikking. Elke drie minuten gaat er aan de voorkant 35 kilo wasgoed in, dat in een half uur tijd verschillende 'ka mers' - een soort grote trommels - door loopt. Lakens, dekbedhoezen, hand doeken, servetten: Hollands Roem heeft zich in de loop der jaren vooral gespecia liseerd in de horeca en het toerisme. Restaurants, hotels, vakantieparken, door heel Noord-Holland kun je de wagens van Hollands Roem tegenkomen. Vooral 's zomers heerst er een topdruk te. Twee ploegen draaien er dan weke lijks ruim 40 ton wasgoed doorheen, tegen 25 a 28 ton in de wat stillere win termaanden. Van knecht tot directeur Op zijn vijftiende het bedrijf in, en er nooit meer weggegaan. Van knecht tot directeur, alle stadia heeft Van Arkel er doorlopen. Samen met zijn vader en een broer runde hij de NV, die later omgezet werd in qen BV. Toen zijn broer er ruim zeven jaar geleden mee ophield, zette Van Arkel samen met zijn vrouw het bedrijf voort, nu als di recteur. Hij voerde een aantal verande ringen door en investeerde vooral in energiebesparende maatregelen, wat hem in 1997 de Energieprijs opleverde. In dat jaar had hij aantoonbaar minder energie gebruikt ten opzichte van voor gaande jaren. Of er heel veel veranderd is, vergeleken met vroeger? Eigenlijk niet echt. Het hele proces van het wassen is eigenlijk hetzelfde gebleven. Sorteren, wassen, persen (in plaats van centrifugeren, waarbij het perswater hergebruikt wordt als inweekwater), drogen, weer sorteren en niet te vergeten tellen, mangelen en persen, vouwen en klaar. Makkelijk gezegd, zo in een zinnetje, maar wie door het bedrijf loopt reali seert zich pas wat een zwaar en warm werk het is. Want een groot gedeelte van het personeel verricht de hele dag staand werk. Alleen achterin zit een groepje vrou wen bij elkaar, iets in aluminiumfolie te vouwen. „Het lijken wel lunchpakket ten hè," lacht Van Arkel. Het heeft er zijdelings ook wel wat mee te maken. Het zijn namelijk de kleine handdoek jes, die je in het vliegtuig na het eten uitgereikt krijgt, dampend en wel, om de handen te verfrissen. Kleine dinge tjes, maar heel belangrijk voor Hol lands Roem, zo blijkt. „Tweeduizend van die gastendoekjes worden hier dagelijks gewassen. En die worden alle maal met de hand gevouwen, opgerold en met een aantal tegelijk in alumini umfolie verpakt. Klanten zijn Singa pore Airlines, Delta, Lufthansa," zo vertelt Van Arkel niet zonder trots. In september sleepte hij de order binnen, via een ander bedrijf, dat zich meer ging toeleggen op de gezondheidszorg. 'Gouden handel' voor de wasserij, die per stuk betaald krijgt. Daar kunnen geen tonnen wasgoed tegenop. Een eigen stekkie „En weet je wat nu zo aardig isJe zou denken: dat vouwen van die gas tendoekjes, dat gaat je op een gegeven moment toch wel eens vervelen. Of de hele dag was sorteren, dan wil je toch wel eens wat anders? Ik heb gepro beerd om mijn mensen geregeld van werkplek te laten wisselen, om het werk aantrekkelijk te houden. En wat denk je? Niemand voelde ervoor. Ie dereen wil op hetzelfde stekkie blijven. Een eigen plek in het bedrijf, mooi hè?" Hij zegt het wat bescheiden, maar de stemming onder het personeel is prima. Iedereen lijkt het naar zijn zin te heb ben. Er wordt af en toe ook flink gela chen en gekheid gemaakt. Maar op scheppen over zijn veertigjarig direc teurschap en het vijfenzeventigjarig bestaan van de zaak, daar houdt de wasbaas niet van. Hij kijkt vooral uit naar zaterdagavond, als hij samen met zijn gezin en zijn medewerkers feest viert. Maar daarvóór moet het nog even officieel. Zaterdagmiddag is er van 14.00 tot 17.00 uur receptie, op het van voor tot achter opgepoetste bedrijf. HEILOO - Het applaus was niet van de lucht, afgelopen zondagmiddag in de Moeder Godskerk, na het nieuwjaars concert van het Heilooër harmonieor kest Caecilia. Met medewerking van oratoriumvereniging Nieuw Leven, mezzo-sopraan Lidy de Heij en tenor Paul Erkamp, opende Caecilia haar jubileumjaar. Want het orkest bestaat dit jaar 75 jaar en dat moet natuurlijk gevierd worden. Ooit begonnen als fan fare, met zeventien leden die tien cent contributie per week betaalden, zo memoreerde speaker Nico Bakker, nu uitgegroeid tot een flink harmonieor kest, dat de laatste jaren onder leiding staat van dirigent Wim Klaver. Het grootste gedeelte van het program ma zondagmiddag was niet echt verras send. Volume kwam er bij het 'In the Mystic Land of Egypt', waarbij Nieuw Leven en tenor Erkamp hun kunnen konden tonen. Een opgewekt stuk, waar de Caecilia-leden, in tegenstelling tot het eerdere Sarabande, veel zin in leken te hebben. Interessant werd het bij de wereldpremière van The Titanic Story, een werk van componist Kees Vlak, die zelf bij de repetities én deze uitvoering aanwezig was. Orkest en oratoriumkoor konden zich er flink in uitleven. De bijdragen van Lidy de Heij, de num mers Send in* the Clowns en Don't cry for me Argentina, sloegen volledig de plank mis. Of haar 'vibrerende' stem nu een kwestie van zenuwen of van inter pretatie was, dat laten we hier gevoeg lijk in het midden. Feit is wel dat het niet mooi klonk. Wel leuk waren de bij dragen van een aantal solisten. Martien Coolegem speelde op haar klarinet een aardige Nocturne van Tsjaikovski, Jaap Zonneveld op altsax en Kees van Duin op trompet (fraai!) lieten een speciale Midnight Cowboy door de kerk gaan. Maar wat was het jammer dat Klaver de West Side Story en Moment for Morricone niet wat strakker dirigeerde. Hier en daar verzonk deze toch zo spannende muziek in een brij van klan ken. Gelukkig was daar Nieuw Leven, om het geheel weer wat body te geven. Het jubileumgala van Caecilia staat gepland op 28 mei. Het is te hopen dat het orkest daarvoor hard aan het repe teren slaat. Want het kan nog beter. VERKOCHT MAKELAAR Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum 'Ik ben uit de mode', lijkt dit konijn te zeggen. HEILOO - Voor veel konijnen begint deze nieuwe eeuw minder plezierig, stelt de Dierenbescherming. Mensen schaffen in een opwelling nog steeds van die schattige vertederende konijn tjes aan die in dierenwinkels aangebo den worden. Na een tijdje worden die schattige konijnen groot en valt het verzorgen toch wel tegen. Gevolg: een enkeltje knaagdierenopvang, die nu HEILOO - Aannemer Teerenstra en organisatie Reliplan Investment heb ben onlangs het Corneliusgebouw op het terrein van PC Willibrord gekocht. Zij willen het pand opknappen en het deels weer in de oude staat herstellen. Welke bestemming er daarna aan het pand wordt gegeven, is nog niet be kend. In november vorig jaar ontkwam het gebouw ternauwernood aan de slopers hamer toen de Vereniging Oud Heiloo verzocht het gebouw als monument aan te merken. De Rijksdienst voor Monu mentenzorg bepaalde toen dat het gebouw onder de Monumentenwet valt en 'voorbescherming' geniet zolang het nog geen officiële monumentenstatus heeft. Het Corneliusgebouw zou gesloopt worden in verband met een ontwikke lingsvisie voor het terrein van het psy chiatrisch centrum. Omdat Willibrord moet bezuinigen en geen geld meer krijgt voor leegstaande gebouwen, ging eerder dit jaar hel paviljoen Vincentius al tegen de vlakte. Net als nu het Corneliusgebouw werd eerder ook het gebouw Paulus verkocht aan een pro jectontwikkelaar. helemaal vol zit met konijnen 'waar niks meer aan was'. De Dierenbescherming zou graag wil len dat mensen minder impulsief een dier aanschaffen. Dit zou een hoop die renleed besparen. Voor de konijnen (vooral witte met rode ogen want die zijn 'uit de mode') is de Dierenbescher ming op zoek naar mensen die zo'n dier een tweede kans willen geven en voor de rest van hun leven voor ze wil zor gen. Belangstellenden kunnen zich melden bij de Knaagdierenopvang aan de Fritz. Conijnlaan 18 in Alkmaar, tel. 072- 5119998. HEILOO - Plaatsgenoot Jaap Kaan zal op 17 januari om 21.40 uur te zien zijn in de serie Schiphol Airport van Ve ronica. Kaan, die ruim dertig jaar op Schiphol heeft gewerkt als luchtver keersleider. stopte in september vorig jaar met zijn werk. Een filmploeg heeft hem de laatste werkdagen gevolgd. Zelf kan hij de uitzending niet zien, want Kaan reist sinds november door Australië en Nieuw-Zeeland. RSGR0EP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerlnigowaard) Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo. Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen. Egmond aan den Koet, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nn=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Politieke besluitvorming in december 1999, verbouwen in de maan den januari tot en met april en herope ning in mei. Dat was de tijdsplanning waar wethouder Evalyn Schoutsen-Bol ten vorig jaar september op hoopte voor de uitvoering van de verbouwing van jongerencentrum Buk Buk. Inmid dels wordt duidelijk dat deze planning niet gehaald wordt, want waarschijnlijk begint de politieke besluitvorming in college, commissie en raad pas eind januari. Als reden voor de vertraging voeren zowel de wethouder als voorzit ter Selma Stet van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo aan dat het langer heeft geduurd dan gepland om over eenstemming te bereiken tussen de ver schillende gebruikers van het pand (de SJJH en enkele muziekverenigingen) over een definitief ontwerp voor de verbouwing. De laatste vergadering van het bouwteam staat morgen, 13 januari, op het programma. De grote zaal van het het jongerencen trum werd vorig jaar, aan het begin van een nieuw Buk-seizoen, gesloten omdat het hout van onder meer de vloer is aangetast door een zwam. Nadat een bezoeker door de vloer was gezakt, vond de gemeente het niet langer ver antwoord de grote zaal nog open te houden voor evenementen. Ook klach ten van buurtbewoners over geluids overlast van het jongerencentrum speelden mee bij die beslissing, zo legde de wethouder destijds uit. Dit seizoen vinden er alleen maar kleinschalige activiteiten plaats in het café. Moeilijke momenten zijn er de afgelopen maanden geweest, geeft voorzitter Selma Stet van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo aan. „Soms weinig publiek bij de optredens en acti viteiten in het café, de medewerkers die het niet meer zagen zitten. We hebben zelfs op het punt gestaan om ook het café te sluiten omdat er niet genoeg geld binnenkwam." De schouders eronder Toch is Stet inmiddels weer positiever gestemd. „Met een aantal medewerkers hebben we de schouders eronder gezet en we zijn weer yolop aan de slag om voor dit seizoen in het café leuke acti viteiten te organiseren en goede bands in huis te halen. Zoals we nu bezig zijn kunnen we doorgaan, en hopelijk kun nen we volgend seizoen dan ook weer grote evenementen houden." Stet is verder enthousiast over de am bulant jongereawerkster die onlangs werd aangenomen. „Beulah Samuel gaat vanaf februari aan de slag in Hei loo. Het is de bedoeling dat ze na een inwerkperiode de straat op gaat om aanspreekpunt te zijn voor jongeren en goede contacten te onderhouden tus sen jongeren en bijvoorbeeld buurtbe woners." Wethouder Schoutsen hoopt dat de definitieve voorstellen voor de verbou wing van Buk Buk in januari en febru ari aan de politiek voorgelegd kunnen worden, waarna de verbouwing kan beginnen. Nog voor aanvang van het nieuwe seizoen zou die dan afgerond moeten worden. Selma Stet houdt er in elk geval reke ning mee dat dat niet lukt. „Het zou best kunnen dat we pas in oktober open kunnen gaan. We kunnen niet anders dan ons er bij neerleggen. Maar zo heel erg is het ook niet, want sep tember is voor ons meestal een beetje een opwarmer. Als we in oktober ope nen, doen we dat meteen met een goede knaller." HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: sleutelbos met zes sleutels, zwar te rugtas met inhoud, roodzwarte bromfietshandschoen, blauwgrijs kin derzitje, bril met ovale glazen in meta len montuur. HEILOO - In Woon- en Zorgcentrum Overkerck treedt zondag 16 januari het Heilooër Salon Orkest op. Het pro gramma varieert van licht-klassiek tot een meezing-potpouri. De middag vangt aan om 14.45 uur in de recreatiezaal. De entree bedraagt f 5,-. entree/3,50 het Open Huis van 14.00 tot 17.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND COED J Directeur Adriaan van Arkel met links naast hem zijn vrouw, temidden van het personeel. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Op donderdag 20 januari staat cabaretier Kees Torn op de plan ken van De Beun met de voorstelling 'Plek zat'. In deze reprise laat hij zien dat dagdro mers als hij, die buiten meteen onder een tram dreigen te lopen, beter binnen kunnen blijven. Veilig verschanst in een droomwereld zonder trams en vracht verkeer. Daar kan hij naar hartelust zijn eigen chaos creëren. Daar heeft hij de volle ruimte. Vrij zwevend in een ideeënrijk tussen fantasieën en verlan gens, alleen en niemand om die mee te delen. Het kan lang duren voor zo'n sukkel ontdekt hoe alleen hij is in zijn bolwerk van dromen. Maar als hij dan een glimp opvangt van de wijde wereld, is hij niet meer te houden. Hij maakt contact met andere mensen en raakt buiten zichzelf. Hij haalt zijn rijbewijs. Hij schaft een agenda aan. Want nu is het zaak om er op uit te trekken, om die wondere wer kelijkheid te ontdekken en kennis te maken, en om alles wat hij tegenkomt en iedereen die hij ontmoet zijn droom wereld in te slepen. Want daar is plek zat. Kees Torn studeerde piano aan het con servatorium. De onderwerpen voor zijn teksten komen meestal voort uit dag dromerij en gepieker. Zijn verstrooide voorkomen en bijzondere verschijning doen niet vermoeden welke talenten Kees Torn heeft op het podium. Kees heeft een zwak voor rijm, poëzie en mensen. Hij kan als geen ander span nende stiltes laten vallen die nét draag lijk blijven. Zijn liedjes zijn kunststuk jes van tekst en compositie, met een zeer eigen stijl en met een groot ver mogen tot het maken van Light Verse. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten kosten f 27,50 (CJP en 65-plus f 25,-) en zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Beun, van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Kees Torn. (Foto Chris Ruisch) Voor cd uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Cft_J /V 1_| IV/I /V IV ir^ - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 IVI/-\ IVIV3 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo A L, ir_ - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1