Aannemersbedrijf Heijne jubileert Reicha Quintet treedt op in Witte Kerk 1 ERA Eli krant Jazz-Cafe t 50 t f t - fv o HOV speelt 'Blauwbaard' in Theater De Beun Vrijblijvende Waardebepaling Broekman Eu -Literair-* rilj Vos Makelaardij mascotte Darttoemooi Oosthonk Driekwart eeuw actief in 'mooiste beroep op aarde Dé Hyficffheekwinkel A P E L L A VAN DER BORDEN 07 2,-5351000 m LOKEEND RE KMA nvm Workshop Manden met plakmos Diapresentatie over Nieuw-Zeeland Gevonden voorwerpen Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 8C-HEIL0Ö tel. 072 5320322 Discussieavond over windmolens Strovlechten bij het Nivon Countryline dansen AOV/ Middenstandscursus NVM SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar zondag 23 januari w autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 - HEILOO - Zondag 23 januari staat vanaf 14.00 uur het 301 Oosthonk-dart- toernooi op de agenda. Er zijn prijzen te winnen voor de hoogste inworp, de hoogste finish, 180 en voor plaats 1 tot en met 4 in de winnaars- en verliezers ronde. Bij 301 is de regel dat deelnemers be ginnen met een dubbel en daarna ver der naar beneden gooien om met een dubbel te eindigen. Ook wie geen lid is van de Dartorganisatie Noord-Hol- land-Noord kan meedoen en zijn talent op het bord laten zien. Het inschrijfgeld voor het darttoemooi bedraagt f 7,50. Voor info: Paul Pesser, tel. 072-5335179. Het Oosthonk is te vinden aan de Oostkanter 14 (Plan Oost). De zaal is open vanaf 13.00 uur. HEILOO - Vanwege de grote belang stelling heeft Groei en Bloei een extra avond ingelast voor de workshop 'Manden met plakmos', op woensdag 26 januari om 19.30 uur. Oude, niet kapotte manden worden met blackmos beplakt en gevuld met oasis, mos, fruit en groen. Deelnemers dienen een mand (liefst diverse maten, zodat kan worden geko zen welke het meest geschikt is), lijm- pistool, tang, mes, vuilnisbakzak en eventueel wat groen zoals bijvoorbeeld klimopranken mee te nemen. Kosten zijn f 30,- voor leden, niet-leden betalen f 35,-. De workshop vindt plaats in het ontmoetingscentrum van PC Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464. Aanmelden kan bij de heer Lantinga, tel. 072-5331792 of mevrouw Kempers, tel. 5337747. HEILOO - De Culturele Commissie van Ouderenwerk en ouderenbonden heeft een grootbeeld diapresentatie met drie projectoren en stereogeluid georganiseerd over Nieuw-Zeeland. De presentatie wordt op donderdag 27 januari gegeven door Rienk Veen om 14.00 uur in het Trefpunt. Rienk Veen heeft ruim dertig jaar in Nieuw-Zeeland gewoond en kan alles vertellen over het ongerepte natuur schoon, de hagelwitte stranden, de baaien omzoomd met subtropische ve getatie, het glasheldere water, de kilo meters hoge gletschers, woeste rivieren en uitgestrekte pampa's. Bovendien komt ook de bevolking aan de orde, onder wie de Maori's. De zaal is open vanaf 13.30 uur en de entree bedraagt f 3,50 (inclusief koffie of thee). HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen bij het bureau als gevonden aangemeld: opvouwbare paraplu in hoes, zilveren armband met hangertje met steen, fietssleutel, bank biljet, 'Ernie' van Sesamstraat. HEILOO - Jan, Gerard en Rob Heijne zijn het volledig met elkaar eens. „Het mooiste van het aannemersvak is dat je eigenhandig iets creëert, wat je vele jaren later nog terug kunt zien omdat het er nog steeds staat. Dat was vroeger zo, en dat is ook nu nog zo." De drie generaties Heijne vieren deze week het 75-jarig bestaan van het aannemersbe drijf, dat destijds door 'opa' Gerard sr. werd opgericht. Samen met familie, vrienden en oud-medewerkers kijken ze aanstaande zaterdag tijdens een receptie terug op driekwart eeuw bou wen. in de vaste overtuiging dat er 'op aarde geen mooier vak bestaat dan het bouwvak'. Eigenlijk zit het bouwvak er bij de Heijne's 'ingemetseld', zou je kunnen zeggen. Zoons Cor en Jan kregen van oprichter Gerard sr. op hun twaalfde al een troffeltje, hamertje en kruiwagen in hun handen gedrukt. Spelenderwijs leerden ze het vak en het was min of meer vanzelfsprekend dat ze halverwe ge de jaren dertig bij hun vader in het bedrijf meehielpen om de kost te ver dienen voor het tien personen tellende gezin. Na de Tweede Wereldoorlog, waarin Cor en Jan te werk werden gesteld in Duitsland en vader Gerard soms zelfs werk deed in ruil voor eten (het vernieuwen van een schoorsteen tegen een pak lucifers, tien kilo aardap pelen en twee bloemkolen), kwamen Cor en Jan officieel bij de Firma Heijne. Bij Jan's zoon Gerard jr. ging het anders. Hij koos aanvankelijk voor het reclamevak. Maar begin jaren tachtig stapte hij toch over naar het aanne mersbedrijf van zijn vader en oom, om het in 1984 zelf over te nemen. En aan gezien bij familie Heijne kennelijk geldt 'zo vader, zo zoon', is ook zoon Rob inmiddels actief in het bedrijf. Noeste bouwarbeid Dagelijks kunnen ze de resultaten van de jarenlange noeste bouwarbeid van hun familie zien. Lang zoeken is niet nodig, overal in Heiloo zijn gebouwen te vinden die korte of langere tijd gele den gebouwd zijn door de Heijne's. Aan de Rechte Hondsbosschelaan, Westerweg, De Driestal, Bosrank, Sloo- tenslaan, De Ronge, Bayershoffweg, maar ook bij 't Loo, met panden van bijvoorbeeld Blokker en ING-bank. Zelfs van de allereerste opdracht van oprichter Gerard sr. is het resultaat nog zichtbaar aanwezig: aan de Westerweg (tegenwoordig nummer 185) bouwde die een woonhuis met winkel en melk- fabriekje voor J. Speur. En het hield zeker niet op bij de Heilooër gemeen tegrenzen, want ook in onder meer Ég- mond aan Zee, Limmen, Alknraar, Akersloot, Uitgeest, Schoorl, Groet en vele andere plaatsen in Nederland liet het bedrijf zijn sporen achter. Woningen voor particulieren, sociale woningbouw, bedrijfspanden en gara ges, de variëteit aan projecten die het aannemersbedrijf in de loop der jaren He? Drie generaties aannemers: (vlnr) RobJan en Gerard Heijne. Fotostudio Starfield) onder handen heeft gehad, is groot. Naast nieuwbouw heeft altijd het ver bouwen, uitbreiden, repareren en ver nieuwen een belangrijke rol gespeeld. Toch is en blijft het bouwen van een nieuw huis de mooiste opdracht die je in hun vak kunt krijgen, vinden Jan, Gerard en Rob. „Jammergenoeg ge beurt dat nog maar zelden," vertelt Jan. „Toen er een gemeentelijke wet kwam waarin werd bepaald dat aannemers zelf geen bouwgrond meer mochten kopen voor het bouwen van woningen en het doorverkopen aan particulieren, werden die projecten zeldzaam." Wat hem betreft mogen de jaren tussen 1945 en 1960 tot de mooiste uit zijn loopbaan worden gerekend. „Neder land moest weer opgebouwd worden, iedereen was enorm gemotiveerd. En het was echt zoals Herman van Veen in HEILOO - Een kleine vier jaar na hun vorige optreden in Heiloo, keert het Utrechtse Reicha Quintet terug in de Witte kerk. Komende zondag 23 janu ari brengen zij een programma van muziek voor blazers uit de negentiende en twintigste eeuw van vier componis ten, van wie Jacques Ibert (1890-1962) in Nederland de bekendste is. Zijn 'Trois Pièces Brèves' sluit het concert af, dat daarnaast werken omvat van Claude Arrieu (1903-1990), George Onslow (1784-1853) en de Belg Joseph Jongen (1873-1962). Het Reicha Quintet wordt gevormd door Esther de Graaf (fluit), Jan Jimkes (hobo), Willem van de Laar (klarinet), Ron Schaaper (hoorn) en Jan Berend Kan (fagot). Drie van hen maken al deel uit van het ensemble sinds de oprichting, nu dertig jaar geleden. Ron Schaaper en Esther de Graaf kwamen er in respectievelijk 1992 en 1993 bij. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15,-. Voor 65-plussers, CJP-houders en kinderen tot en met 12 jaar is de entree f 12,50. Telefonisch kunnen kaartjes worden gereserveerd via de nummers 072-5335852 en 5334804. Wie gebruik wil maken van de mogelijkheid om het concertbezoek te combineren met een diner bij restaurant De Loocatie tegen over de kerk kan het laatstgenoemde nummer bellen. Dit arrangement kost f50,-. m dat liedje zingt: op elke steiger klonk een lied." Smakelijke anekdotes Het meest trots is hij zonder twijfel op het project waarbij hun huidige be drijfsruimte aan de Westerweg werd ge bouwd. Eind jaren vijftig kocht de firma Heijne de woning op Westerweg 133, met daarachter een koestal, een berging, een boomgaard en een enorme lap grond. Ze bouwden er een nieuw woonhuis en een werkplaats voor het aannemersbedrijf en daarna volgden zeventien koopwoningen langs een weg die De Driestal werd genoemd. Hoewel Jan al sinas 1984 niet meer in de zaak zit, leeft hij nog altijd vol enthousiasme mee met het reilen en zeilen van het aannemersbedrijf van zoon en kleinzoon, die altijd bij hem terecht kunnen voor een deskundig bouw^dvies. Of voor een smakelijk ver telde anekdote uit het bouwverleden van het bedrijf, want daarvan kent hij er genoeg. Toch is het werk veranderd, vindt hij, wat Gerard en Rob bevestigen. „Het is complexer geworden, je moet overal vanaf weten. Milieuregels, bouwmate rialen, en een berg aan administratie. Maar ook al is het anders dan vroeger, het blijft een mooi vak. En wat ons betreft gaan we dan ook gewoon lekker ^loor. Op naar een eeuw aannemersbe drijf Heijne!" EGMOND - Op maandag 31 januari houeft de Partij van de Arbeid afdeling Bergen, Egmond, Schoorl een openba re bijeenkomst over de plannen voor het plaatsen van windmolens voor de kust van Egmond aan Zee. Oud-minister en huidig Tweede Ka merlid Margreet de Boer zal aanwezig zijn om in discussie te gaan met de Eg- mondse bevolking. Centraal staat het dilemma tussen milieuvriendelijke energie en de gevolgen voor natuur en landschap van de plaatsing van de molens. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de openbare basisschool De Driemaster, Admiraal de Ruij- terweg 2 te Egmond aan Zee. HEILOO - Het Nivon Heiloo start op donderdagmiddag 20 januari een cur sus Strovlechten. De zes veertiendaag- se lessen worden gehouden in het Open Huis van 13.30 tot 15.30 uur. Deze les sen worden gegeven door docente Wybrich de Man. Zij leert de cursisten de diverse mogelijkheden van het stro vlechten, zowel ruimelijk als in het plat te vlak. Het stro en andere materialen worden door haar verzorgd, zodat de deelnemers direct aan de slag kunnen gaan. De kosten zijn f 65,50, exclusief materi aal. Nivon-leden krijgen korting. Op gave en informatie: Reina Mulder tel. 072-5333127 of 5336259. HEILOO - De nieuwe serie lessen countryline dansen in Heiloo en Egmond zijn weer begonnen, op dins dag van 9.00 tot 10.00 uur en op don derdag (tweedejaars) van 13.30 tot 15.00 uur in het Open Huis in Heiloo. Op donderdagochtend zijn er van 10.30 tot 11.30 uur lessen in het Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Inlichtingen bij M. Knip, tel. 072- 5321467. HEILOO - Terwijl onlangs bijna alle cursisten (op één na) van de Midden standsavondschool Heiloo slaagden voor de module Personeel en Orga nisatie, zijn de voorbereidingen voor een nieuwe AOV/Middenstandscursus alweer in volle gang. Persoonlijke informatie over die cursus wordt gege ven op donderdag 27 januari tussen 19.00 en 20.00 uur in het PCC aan de Dors 2. U kunt ook telefonisch infor matie inwinnen op nummer 072- 5332768. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 VERKOCHT MAKELAAR Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Regio Noord' Kennemeriand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Het Reicha Quintet. Voor A uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 entree/12,50 restaurant Klein Varnebroek aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum Cm f—IV /I /V IVin - Badkamerinstallatie DroorLe£cTR^a.?' i H Axe H IVI r\ ï\l Li Centrale verwarming 1TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 üb INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19 HALVE Op het grootste de Bergen FLt r I van de wintercollectie Hoorn Heiloo Een scène uit de laatste operette die HOV op de planken bracht, (archieffoto) HEILOO - Op 11,12,18 en 19 februari speelt de Heilooër Operette Vereniging onder begeleiding van het Zaans Opera en Operette Orkest de operette 'Blauwbaard' van Jacques Offenbach in theater De Beun te Heiloo. Tevens zijn er nog twee voorstellingen op 25 en 26 februari in De Clinghe te Castricum. De regie is van John Lust, voor de mu zikale leiding tekent Wim Noteboom. In deze operette maken de bezoekers kennis met Hertog Blauwbaard, die er wel een zeer bijzondere hobby op na houdt. Na een kortstondige verhouding laat hij zijn echtgenote door zijn alchi mist vergiftigen om zo de weg vrij te maken voor zijn volgende liefde. Ten tijde van de operette is hij op deze wijze reeds aan zijn zesde huwelijk toe, en ook dit lijkt een kortstondig leven beschoren. Naast Blauwbaard is er ook nog Koning Bobêche, die er op zijn beurt een gewoonte van maakt om elke hoveling die iets te vrijpostig is tegen over de leden van het koninklijk huis, uit de weg te ruimen. Een idioot ver haal dat, samen met de kostelijke klan ken van Jacques Offenbach, deze ope rette tot een verrassend geheel maakt. De HOV heett voor deze operette de medewerking kunnen krijgen van een aantal regionaal vermaarde solisten zoals Marjo Bosch, Gré Olbers, Linda Hogerheyde, Peter- Boven, Henk Her- togs, Michel Ferneé en Jan Winkelaar. Uit eigen gelederen zijn Nan Beers, Frits' Hogerheyde, Cora Lowijs, Joke Kos, Margret Meyer, Nel Putter en Irma Pranger van de partij, en samen zullen zij, gesteund door het groot HOV-koor, u de 'stuipen op het lijf' jagen in deze ogenschijnlijk zo bloed dorstige operette. Toegangskaarten voor de voorstellin gen in Heiloo zijn vanaf 20 januari a f 27,50 verkrijgbaar aan de kassa van theater De Beun en bij boekhandel Avis op het Stationsplein te Heiloo. Kaarten voor Castricum zijn te verkrij gen bij de VVV in de Dorpsstraat en bij de Clinghe. Voor telefonische informa tie of reserveringen kunt u bellen 072- 5334275. RSGROEP Kennemerstraatweg-129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerlnigowaard)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1