on^HC KUIPER, SNEL EN DRIESSEN "CO minJï gemeente Aktief Kreatief in Keukens PRIMAL!^ de com&i^Uie de eeutv hoveniersbedrijf \e Iedere vrijdag van 8.30 tot 14.00 uur op de Vuurbaak!! SIMIGE'S AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRÖIT PAGINA 8 UITKIJKPOST - 19 JANUARI ZOMERDIJK KEUKENS Rijksweg 35-37 Limmen 072 505 38 38 erkend keuken specialist B.V. Keuze uit duizenden lampen Zeer veel cadeau-artikelen Diverse inbouwspots Postbussen-Zonnewijzers Lichtadvies service Bezorgen-montage geen probleem •Voor de deur parkeren Broek op Langedijk Heerhugowaard Alkmaar Limmen Verse witlof, per kilo1,00 Kogelharde spruitjes, per kilo1,00 Grandioze Navelsinaasappelen, 3 kilo 5,00 Maroc mandarijnen, 3 kilo5,00 Puikbeste aardappelen, per kist (20 kilo) 7,50 Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! V Uitvaartverzorging Lia Groot v/h begrafenisonderneming Hoogeboom Stetlaantje 1 - 1906 AN Limmen Telefoon 072 505 30 09 Dag en nacht bereikbaar voor het verzorgen van uitvoorten in Limmen en omgeving. HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN RECEPTIE KAARTEN Voor de meest uitgebreide collectie gaat u natuurlijk naar LIMMENDRUK Eenmalige aanbieding VliBgBtltlB SCtlOtBlS De hagelwitte champignons haalt u bij groentehandel Kuyper Zn., 250 gram 1,95 Rauwkostsalades, per bakje 2,95 Biefstuk stroganoff koopt u bij Keurslagerij Snel, 500 gram 10, En Driessen vliegt het met z'n bakjes rond DOMPVLOET OPLEIDINGEN Gespecialiseerd in MIDDENSTAND-AOV S. Kuyper Zn. Groente, fruithandel Rijksweg 5 tel.: 072-5051216 Limmen Keurslager Snel Kerkweg 18 tel.: 072-5051263 Limmen Driessen aircraft Wieringermeer Limmen De herensalon gaat volgende week van 24 t/m 30 januari een weekje DICHT Kapsalon Stuifbergen Kerkweg 42, Limmen tel. 5051242 Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Raadsvergadering Voorgenomen medewerking woningbouw in Kerkweg-Noord Verleende bouwvergunningen/ -toestemming Sloopvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen en bouwmeldingen Open Kampioenschap Palingroken Standplaatsvergunning Reclameborden Ophalen grofvuil Limmen Snoeiafval Kapvergunningen j AMlieuberichten gemeente Limmen Van het een komt het ander. Een beter nilieu gebint bij jezelf Telefoon gaat mobiel WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG ALGEMENE NEDERLANDSE VEREN»G»*G VAN Vrijdag koopavond t.o Karwei t.o. Gamma in Klercq woonwereld Rijksweg 43, t.o. Ten Dam Deze vrijdag: (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 21 januari in Limmen) Rijksweg 132, 1906 BL Limmen Tel. (072) 5051236 Geopend maandagt/m vrijdag van 09.00-12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur Zaterdag van 10.00-14.00 uur Westerwerf 22,1911 JA Uitgeest tel. (0251) 317 251, fax (0251) 361236 [ïiS7enkopi«n«. -print» Xerox kwaliteit Geopend maandag t/m vrijdag van 08.00 -17.30 uur. drukkerij studio digital printing INFO: 072-5330936 (Heiloo) Kerkweg 24 1906 AW Limmen tel. 072 505 36 46 aanleg en verzorging van uw tuin tijdstip donderdag 27 januari 2000 om 20.00 uur plaats :gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen agenda 1. Opening 2. Besluitenlijst van de raadsvergadering van 23 december 1999. 3. Ingekomen stukken en evt. mededelingen. 4. Voorstel tot delegatie van procesbevoegdheden als bedoeld in art. 164 van de Gemeentewet. 5. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit tot wijziging v,;>p het bestemmingsplan "Buitengebied" t.b.v. de percelen Uitgeesterweg 21, 23 en 27. 6. Voorstel tot vaststelling van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV Limmen 2000). 7. Voorstel tot vaststelling van de Legesverordening 2000. 8. Voorstel tot afwijzing van het verzoek van de Stichting Woonzorg Lage Weide tot het beschikbaar stellen van VWG-gelden voor het aanpassen van 34 aanleunwoningen. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de restauratie van de toren van de Ned.Herv. Gemeente en voor het instellen van een bouwtechnisch/historisch onderzoek. 10. Voorstel tot verkoop van 2 lokalen van de voormalige Corneliusschool en het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan Optima Forma uitbestede begeleiding een en ander verband houdende met de verhuizing PeuterspeelzalenKlein Duimpje. I IVoorstel tot vaststelling van het beleidsverslag ABW 1999 en het beleidsplan 2000. 12. Voorstel tot verkoop van de Valkeyhal en omliggende gronden aan de OntwikkelingsGroep Limmen (OGL). 13. Voorstel tot vaststelling van de gemeentelijke huisvestingsverordening 2000. 14. Voorstel inzake bestemmingsplannen Kerkweg -Noord en d'Enterij (perceel Twisk). 15. Begrotingswijzigingen. 16. Sluiting. Bovenstaande raadsvergadering is openbaar. In het gemeentehuis en in de bibliotheek kunt u de stukken van deze vergadering inzien. Inzage en afhalen van de raadsstukken: Houders van een abonnement zonder portokosten, kunnen de raads stukken afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Geopend van 8.30 tot 12.30 uur en -behalve vijdagmiddag- van 13.30 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om, met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, vijfde lid van de Woningwet, planologische medewerking te verlenen aan het re aliseren van: - 28 appartementen in de huursector (aanvrager: Woningstichting LI-AK) Het bouwplan is gelegen binnen het woningbouwplan Kerkweg- Noord en is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Het bouwplan ligt vanaf 20 januari 2000 gedurende twee weken in het gemeentehuis ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening (openingstijden: 09.00 uur tot 12.30 uur; buiten deze tijden is alleen inzage op afspraak mogelijk). Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk bedenkingen te gen de voorgenomen medewerking naar voren brengen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/-toestemming te verlenen voor: - Rooinap 14 realiseren van een dakkapel in het achterdakvlak van de woning - De Wieken 15 vergroten van de woning Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na de ze kennisgeving schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de arrondissementsrechtbank, sector bestuursrecht. Postbus 252, 1800 AG, Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om bouwvergunningen en meldingen van bouwvoornemen zijn ingediend: - Schoolweg 41 plaatsing dakkapel aan de voorzijde - Wanne 4 vergroten van de woning De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de af deling Bouw- en Woningtoezicht. De burgemeester van Limmen heeft op 12 januari 2000 vergunning ver leend van artikel 16 van de Algemene Plaatselijke Verordening, aan de heer H. Lute om op zaterdag 10 juni 2000 een Open Kampioenschap Palingroken, op het pleintje van eetcafé De Uitkomst te organiseren. Tegen dit besluit kunnen belanghebbende op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na verzending van dit be sluit hiertegen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burge meester van de gemeente Limmen, postbus 9, 1906 ZG Limmen. Het be sluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien dan ook onverwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenproce dure, een voorlopig voorziening worden gevraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (postbus 252, 1800 AG). De griffierechten hier voor bedragen 200,00 voor natuurlijke personen en 400,00 voor rechtspersonen. Burgemeester en wethouders van Limmen hebben op 15 december 1999 besloten om met ingang van I januari 2000 een standplaatsvergunning aan: - Andrea B.V., ten behoeve van de verkoop van kaas en noten te verlenen. De standplaatsvergunning is slechts geldig op donderdag van 13.00 tot 18.00 uur en geldt niet op zon- en erkende feestdagen. Burgemeester en wethouders van Limmen hebben op 12 januari 2000 besloten om met ingang van I januari 2000 een standplaatsver gunning aan: Kaandorp Zuivel, ten behoeve van de verkoop van zuivel en poelierswaren te verlenen. De standplaatsvergunning is slechts geldig op zaterdag van 8.00 tot 17.00 uur en geldt niet op zon- en erkende feestdagen. Tegen deze besluiten kunnen belanghebbende op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester en wethouders van de ge meente Limmen, postbus 9, 1906 ZG Limmen. Het besluit wordt hier door niet automatisch geschorst. Indien dan ook onverwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenprocedure, een voorlopige voorziening worden gevraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (postbus 252, 1800 AG). De griffierechten hiervoor bedragen 200,00 voor natuurlijke personen en 400,00 voor rechtspersonen. Burgemeester en wethouders van Limmen hebben op 12 januari 2000 een vergunning verleend, op grond van artikel 19 van de Algemene Plaatselijke Verordening, aan D G Promotions om van I I tot en met 20 februari 1999 vier (4) reclameborden in Limmen te plaatsen voor de aankondiging van de energiebeurs van het regionaal Gasbedrijf welke plaatsvindt op 18, 19 en 20 februari a.s. Tegen dit besluit kunnen belanghebbende op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na verzending van dit be sluit hiertegen een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van de gemeente Limmen, postbus 9, 1906 ZG Limmen. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien dan ook onverwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschrif tenprocedure, een voorlopig voorziening worden gevraagd aan de presi dent van de rechtbank te Alkmaar (postbus 252, 1800 AG). De griffie rechten hiervoor bedragen 200,00 voor natuurlijke personen en 400,00 voor rechtspersonen. In de gemeentegids van Limmen is een vervelende fout opgetreden in de ophaalkalender. In de toelichting staat dat elke laatste donderdag van de maand grofvuil wordt opgehaald. Maar in de kalender is voor januari de vrijdag onderstreept. Dit had natuurlijk donderdag 27 januari moeten zijn. Dit nog éénmaal voorgekomen in de kalender en wel op 30 december. Ook dit is natuurlijk weer de donderdag 29 december 2000 en wel aan beide zijde van de Rijksweg en niet zoals in het boekje staat alleen aan de westzijde. Tegen die tijd kom ik nog wel weer met een berichtje in de "Uitkijkpost". Het geeft wel een goede gelegenheid nog eens de regels van grofvuil on der de aandacht te brengen. Het komt namelijk meer en meer voor dat we bouwafval aangeboden krijgen. Hieronder verstaan we ook keukens e.d. De aanbieders krijgen dan een brief of worden persoonlijk aange sproken dat dat niet de bedoeling is en worden verzocht zelf een con tainer te huren bij particuliere instelling zoals G.P. Groot, BFI of de Blauwe Bak uit Bergen. Bij stortplaatsen zoals bij Pageveld gebeurt het dat niemand van het Pageveld grofvuil aanbiedt maar het is elke keer weer een enorme puinhoop. Glas, deuren, kozijnen kortom alles wordt hier aan het eind van de maand gestort. Deze stortplaats kost de ge meente veel geld, dat het in veel gevallen door een aparte auto moet worden opgeknepen en afgevoerd. Ik doe een beroep op u om overtreders aan te spreken op hun gedrag. Ook is het de be doeling dat u de zakken bundelt. Steeds vaker komt het voor dat de op haaldienst een kast plankje voor plankje moet oprapen omdat of de hele hoop doorzocht is en de boel schots en scheef door elkaar ligt of dat men het schuurtje opgeruimd heeft en elk doosje hoe klein dan ook soms zelfs leeg op straat heeft gezet. Ook wordt er veel oud papier bij het grofvuil aangetroffen. Oud papier kunt u beter bij verenigingen brengen of in de speciale container die in het dorp staan. Verenigingen krijgen subsidie en kunnen daarmee leuke dingen doen voor de gemeenschap en het papier krijgt nog een tweede kans om gebruikt te worden zonder dat daar bomen voor gekapt moe ten worden. Het is niet de bedoeling dat u uw tuinrenovatie door de gemeente laat versnipperen. Het aangeboden pakket snoeiafval mag niet meer bedragen dan 2 m3. Dit wordt vaak overschreden. Hetgeen betekent dat de groen- ploeg het vaak niet in de twee dagen die ervoor zijn ingepland kan ver snipperen. Dit gaat ten kosten van andere werkzaamheden. Bij meer dan 2 m3 snoeiafval dient u zelf een container te huren of zelf het gesnoeide naar een stortplaats te brengen. Wanneer u takken aanbiedt voor te snoeien. Leg het dan zo dat de men sen die het moeten oppakken en door de versnipperraar moeten voeren niet moeten puzzelen hoe het moet worden opgepakt. De zaagvlakken naar de weg want die moet als eerste de versnipperraar worden inge voerd. Bij de gemeente zijn (is) onderstaande aanvragen (aanvraag) om een kap- vergunning ingekomen. De aanvragen (aanvraag) liggen (ligt), vanaf de dag na datum van deze publicatie gedurende twee weken ter inzage bij de Gemeenschappelijke Technische Dienst. Belanghebbende kunnen gedu rende deze termijn hun zienswijze over een aanvraag schriftelijk kenbaar maken. Deze reacties dienen te worden gericht aan burgemeester en wethou ders, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Voor het inzien van de aanvragen en voor mondelinge reacties kunt u telefonisch een afspraak maken met de heer P. v.d. Fluit, tel. 0251-314253. Standplaaats Pageveld 7 Zuidkerkelaan Boomsoort meerdere soorten populieren In een serie milieuberichten vindt u informatie over aller hande milieuzaken. Soms over algemene milieuzaken en soms over milieuzaken bij u in de buurt. Deze keer gaat het over het inleveren van oude elektrische apparaten. Goed gereedschap Goed gereedschap is het halve werk. Zo luidt een afgezaagd maar waar gezegde. Bijna niets is fijner dan klussen met een degelijke boormachine of een knappe decoupeerzaag. Maar helaas gaat ook goed gereedschap op een gegeven moment stuk. En waar laat u een kapotte boormachine? Mag een kapotte boormachine eigenlijk in de grijze container? verschillende onderdelen en zijn van veel verschillende grondstoffen ge maakt. Inmiddels zijn er methodes ontwikkeld om dergelijke apparaten helemaal te demonteren en de verschillende materialen te scheiden. Zo gaat al het glas, koper en aluminium weer terug de industrie in, om op nieuw als grondstof te dienen. Vaatwasser wordt duurder Het inruilen van uw oude apparaten is gratis. Toch gaat u wel wat betalen. Want bij de aanschaf van een aantal nieuwe elektrische en elektronische apparaten betaalt u de zogenaamde verwijde ringsbijdrage. Sinds I januari 1999 alleen voor grote huishoudelijke appa raten en beeld- en geluidsdragers, per I januari 2000 ook voor kleine elek trische apparaten. Voor eigenlijk alles waar een stekker aan zit betaalt u vanaf I januari 2000 een verwijderingsbijdrage. Soms zit die bijdrage ai in de prijs verwerkt (telefoons en computers) maar meestal wordt een aparte verplichte bijdrage in rekening gebracht. De bijdrage is per apparaat ver schillend, maar zit tussen de 15.- en de ƒ40,- Uw verkoper weet er al les van. Van deze bijdrage wordt de inzameling en recycling bekostigd. Nieuwe apparatuur Het verbouwen van de keuken gaat vaak gepaard met uitbreiden en of vernieuwen van de keukenappara- tuur. En bij de nieuwe inrichting van de woonkamer wordt, mede gelokt door de nieuwste technische snuf jes, regelmatig de stereo-installatie of de televisie vervangen. Maar waar laat u al het afgedankte wit en bruin goed zoals deze apparaten vaak worden genoemd. Is het gewoon grofvuil? Nieuwe wettelijke regeling Sinds I januari 1999 is de wettelijke regeling wit- bruingoed van kracht. U mag uw oude apparaten niet meer zo maar weggooien. Als u een nieuw apparaat koopt kunt u bij diezelfde winkelier uw oude appa raat gratis inleveren. Als u geen nieuw apparaat aanschaft kunt u het oude bij de gemeente aanbieden. Oud voor nieuw Als u nu in de winkel een nieuw ap paraat koopt dan moet de winkelier een soortgelijk oud apparaat terug nemen. Helemaal kosteloos. Apparaten als tv' s, wasmachines, fornuizen of gereedschappen bevatten Handig, zo'n mobiele tele foon. En hip. Maar wat ge beurt er met uw oude tele foontoestel? Vroeger kwam dat via uw huisvuil op een stortplaats terecht, of in een verbrandingsoven. En dat was het dan. Tegenwoordig kun nen allerlei onderdelen wor den hergebruikt. Voor nieu we, mobiel telefoons bijvoorbeeld. Of voor het ma ken van een babyfoon. Daarom is het zinvol uw tele foontoestel niet zomaar weg te gooien. Lever 't in, bij de winkel als u een nieuw koopt. Als u geen nieuw koopt kunt u hem inleveren bij uw ge meente. Meer informatie over recycling? Telefoon: 0900 - 8052 WIT BRUIN IN LIMMEN Op de eerste plaats kan uw oude wit- bruingoed bij aankoop van een nieuw apparaat worden ingeleverd bij uw winkelier. Als u geen nieuw apparaat koopt, kunt u koelkasten, wasmachines en drogers elke woensdag van de maand voor 12.00 uur bij G.P. Groot melden. Tel 072-5413533. Alle overige elektrische apparaten kunt u dagelijks tussen 9.30 en 10.30 uur bij de gemeentewerf brengen. Daarvoor belt u: 072- 505163 Milieuberichten worden verzorgd door: De Milieudienst Regio Alkmaar. Telefoon 072 - 5142591. De Milieudienst voert milieutaken uit voor 7 gemeenten rondom Alkmaar waaronder ook de gemeen te Limmen. Voor vragen over milieuzaken kunt u altijd bellen. Uiteraard kunt u ook contact opnemen met Uw gemeente zelf. 10

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 8