Limmen kiest ondernemers van de eeuw Van hoempa-muziek naar Blues Brothers Harmonie-orkest Excelsior viert 75-jarig bestaan Klaverjassen en biljarten in café De Vriendschap LG en Limmer actiegroep strijden over enquête X SY Vredeburg Volleybal stratencompetitie Conquista-activiteiten Acteurs schenken aan Doe Een Wens Eerste Communieproject Expositie fotowedstrijd Tropical night in 't Voorom Open marathon De Meent Informatie-avond NLP POLITIE '3enic6te*t UITKIJKPOST - 19 JANUARI PAGINA 9 Noo'd-Holland Noord LIMMEN - De Limmer Gemeenschap heeft in een huis-aan-huis verspreide, open brief gereageerd op de enquête die is gehouden door actiegroep De Limmer Spreekt. In deze brief gaat geeft de LG haar mening over de opi niepeiling, de gepresenteerde cijfers en ze gaat uitvoerig in op de motivatie van burgers in de enquête die tot een be paalde keuze hebben geleid. De LG neemt de opiniepeiling slechts voor kennisgeving aan. De partij zet namelijk vraagtekens bij de kwaliteit van de opiniepeiling, zo blijkt uit de brief. Volgens de LG heeft de actie groep in haar rapportage zelf een waar deoordeel gegeven over de motieven van individuele burgers om een bepaal de fusiepartner te kiezen. Daarmee stelt de actiegroep haar onafhankelijk heid ter discussie, vindt de LG. De LG memoreert in haar brief dat de raad van Limmen in een strategische visie de uitgangspunten voor de nieuw te vormen gemeente heeft vastgelegd en dat de LG de aangevoerde motieven heeft beoordeeld als wensen van bur gers en ze getoetst aan die strategische visie. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde SV Vredeburg ronde 13 van de interne schaakcompetitie. J. Admiraal en G. Hafkamp speelden een mooie partij, waarbij Admiraal vanuit de opening Hafkamp onder grote druk op de koningsvleugel zette. Hafkamp verde digde zich sterk en kreeg een gevaarlij ke centrumpion. In het eindspel over speelde Admiraal zijn stelling en moest na afruil buigen voor de promotiepion. Hafkamp verstevigde met deze winst zijn eerste plaats. J. Limmen was in vorm en gaf E. Stolp geen kans op voordeel. In een onberis pelijke stijl haalde hij de winst binnen. R. Rommel hield lange tijd stand tegen H. Ebels, maar verloor zijn concentratie en gaf na stukverlies op. M. Limmen kon zich voor het hoofd slaan toen hij in een gewonnen stelling het 'mat ach ter de paaltjes' overzag tegen een attente R van de Heijdt. In groep B wonnen alle koplopers, waardoor de stand onveranderd blijft met Kevin Keijzer bovenaan, direct gevolgd door Barry Blekemolen. Nick van Leen, Jeroen Duin en Duncan Keijzer vormen op enige afstand de subtop. De uitslagen: A-groep: J. Admiraal-G. Hafkamp 0-1, E. Stolp-J. Limmen 0-1, R. Rommel-H. Ebels 0-1, G. de Graaf- M. Weigraven 1-0, M. Limmen-P. vd Heijdt 0-1, T. Al-K. Kramer 0-1, K. Aafjes-J. de Graaf 0-1, M. Wester-M. Kos 0-1, R. Termes-N. Pepping 1-0. B-groep: M. Mooij-B. Blekemolen 0-1, N. van Leen-K. Keijzer 0-1, J. Duin-K. Kos 1-0, D. Keijzer-E. Mooij 1-0, S. Sofan-M. Tijm 1-0, J. Valkering-W. van Leen 1-0, I. Mooij-B. Schijf 1-0, T. Gastelein-T. Witkamp 0-1M. van Rees- M. Hoogeboom remise, N. Kraakman- E. Beentjes 1-0. LIMMEN - Afgelopen week werden de eerste poulewedstrijden gespeeld in de volleybal stratencompetitie van Oranje Wit. In de A-poule was de grote verlie zer The Old-Generation. Tegen Zomer- schdon werd er bijzonder slecht ge speeld. De pas was slecht en de set-up was slecht, zodat er ook geen knappe aanval kon worden opgezet. Eindstand was 15-1 en 15-4. Tegen De Meiden ging het iets beter, maar het surplus aan techniek bij De Meiden zorgde dat de punten toch naar dat team gingen: 7-15 en 8-11. Schoolweg tegen Zomerschoon was een wedstrijd met twee gezichten. Er speelden twee gelijkwaardige teams, die in de eerste set aan elkaar gewaagd waren en uiteindelijk trok Zomer schoon aan het langste eind: 11-15. De tweede set was een formaliteit. School weg walste simpel over Zomerschoon heen: 15-1. De laatste wedstrijd in de A- poule ging tussen De Meiden en de Schoolweg. Ook hier werden de punten gedeeld: 8-15 en 15-5. In de B-poule was er een zelfde beeld. Bartigon kan maar niet tot scoren komen. Het super enthousiaste team, dat nogal eens in een wisselende samenstelling speelt, moest ook nu de punten laten aan Belletje Genoeg: 15-0 en 15-4. Ook tegen BN All Stars werd verloren met 8-15 en 0-15. In de wed strijd Belletje Genoeg tegen De Wiekenders won Belletje Genoeg over tuigend de eerste set met 8-15. In de tweede set namen De Wiekenders eerst een voorsprong, die later werd overge nomen door Belletje Genoeg. Aan beide zijden werden fouten gemaakt, waar uiteindelijk De Wiekenders het meest van profiteerden: 15-11. Ook in de B-poule was er een wedstrijd waarin in de eerste set het ene team en in de tweede set het andere team het voor het zeggen hadden, namelijk BN All Stars tegen De Wiekenders. De eer ste set was voor De Wiekenders: 11-15 en de tweede set overduidelijk voor de Stars: 15-1. De LG komt in haar brief tot de con clusie dat de opiniepeiling geen nieuwe gezichtspunten heeft ingebracht die zouden moeten leiden tot een herover weging van de voorgenomen fusie met Castricum en Akersloot. De partij heeft het college van burgemeester en wet houders dan ook geadviseerd om het fusieproces met Castricum en Aker sloot voort te zetten. De Limmer Spreekt reageerde ont hutst op de inhoud van de brief van de LG. 'Arrogantie' en 'minachting van de Limmer bevolking' noemt de actie groep de reactie van de LG om de uit slag van de enquête naast zich neer te leggen. Bovendien is de actiegroep boos over de suggestie die de LG in haar brief zou doen dat de bevolking had kunnen frauderen bij het invullen van de enquête. „Wij gaan zonder meer uit van de eerlijkheid van de Limmer bevol king, de LG kennelijk niet," reageert De Limmer Spreekt. De actiegroep noemt het opvallend dat de LG de uit slag van de in 1997 door de gemeente gehouden telefonische enquête, waar bij Heiloo beter scoorde dan Cas tricum, terzijde heeft geschoven. Een vorm van machtspolitiek, concludeert de actiegroep, 'omdat het lijkt alsof alles wat de LG niet welgevallig is, naar de prullenbak wordt verwezen'. De Limmer Spreekt stelt voor om een referendum te houden onder de bevol king als zij de betrouwbaarheid van de enquête in twijfel trekt. Bovendien vindt de groep dat de LG de bevolking moet respecter en daarmee ook de uit slag van de enquête. LIMMEN - Zaterdag 22 januari is er voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar weer volop plezier te beleven in Conquista tijdens de knutselactivitei- ten, tussen 10.30 en 12.30 uur. Entree is f 1,50. Voor de tieners van 12 tot en met 15 jaar is er zaterdag een disco georgani seerd. Toegang is gratis. Eigen muziek is altijd welkom. Wie 16 jaar of ouder is, is welkom op vrijdag- en zaterdagavond, van 20.30 tot 1.00 uur. Toegang is gratis. Voor meer informatie: tel. 072-5052811. LIMMEN - Afgelopen zondag speel- den Peter Dekker en Lida Winder twee voorstellingen van het toneelstuk 'Het geheim van de Grottengriezel' voor een uitverkochte zaal in De Burgerij. In totaal kwam er f 1600,- aan entreegeld binnen, die de improvisatietalenten Winder en Dekker hebben bestemd voor een goed doel, de stichting Doe Een Wens. De Lantaarn Vrijdag 21 januari Westfries Plat* aan vang 20.00 uur. Inlichtingen over kaart verkoop (f 22,50) op tel. 072-5051313. Bibliotheek Akersloot Tot en met februari expositie van aqua rellen van Guda de Vries-Paalberg, te zien tijdens openingstijden. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Burgemeester E. Huisman feliciteert Marian Snel met de ondernemerstitel, onder toeziend oóg van de andere winnaars, het echtpaar Kuyper en G. Driessen (r). (Fotostudio Starfield) LIMMEN - Groente- en fruithandel Siem Kuyper, Keurslagerij Snel en Driessen Aircraft Limmen. Dat zijn de drie Limmer bedrijven die de Bedrij vengroep Limmen en de Limmer On dernemersvereniging vorige week woensdag verkozen tot 'Limmer on dernemers van de eeuw'. Na een welkomstwoord door voorzitter Peter van Setten van de Bedrijven groep Limmen maakte burgemeester E. Huisman de winnaars bekend. Zij waren gekozen door de leden van de twee organiserende verenigingen, die via een stembiljet bedrijven in drie categorieën konden beoordelen op zaken als uitstraling, bekendheid en sociale functie. Uit handen van de bur gemeester ontvingen ze een ingelijste foto van hun bedrijfspand met inscrip tie. Siem Kuyper behaalde de onderne merstitel in de catgorie kleine onderne- meningen, omdat hij ondanks de op komst yan de grote supermarkten, zich toch kon ontwikkelen als een speciaal zaak met breed assortiment en uitste kende kwaliteit. De winkel van Jan Stuifbergen aan de Kerkweg werd tweede in deze categorie, de buurtwin- kel van EmmaTijm-Koper behaalde de derde plek. In de categorie middelgroot werd het las- en constructiebedrijf Mous derde en bouwbedrijf C/Bos tweede. Winnaar keurslagerij Snel kreeg de prijs vanwe ge uitstekende kwaliteit van de produc ten, het brede assortiment en de klant vriendelijkheid. Bij de grote bedrijven waren de derde en tweede plek respectievelijk voor Zandbergen Transport en Winder Transport. Ondernemer van de eeuw werd Driessen Aircraft Limmen omdat het bedrijf marktleider is op wereldni veau en Limmen mondiaal bekend heeft gemaakt. LIMMEN - Voor de kinderen van groep 4 van de basisscholen is er de mogelijkheid in het voorjaar mee te doen aan het Eerste Communieproject. De voorbereidingen zijn alweer in volle gang. De informatie-avond vindt plaats op dinsdag 15 februari om 20.00 uur in de aula van de Sb Maartenschool. Opge ven kan met het inschrijfformulier uit de Limmertoren van december 1999. Voor informatie kunt u bellen met tel. 072-5052176 of 5052579. LIMMEN - Van 20 januari tot 2 maart zijn in het gemeentehuis te Limmen de resultaten van de fotowedstrijd 'Vakan tie' te zien. Dertien deelnemers hebben bij elkaar zo'n vijftig foto's ingezonden. Aangevuld met vakantiefoto's van mensen die niet aan de wedstrijd heb ben meegedaan, is daar een expositie van gemaakt. Op donderdag 20 januari om 16.00 uur wordt de expositie geopend, waarbij tevens de prijsuitreiking zal plaatsvin den. De expositie is te bezichtigen op werkdagen tijdens kantooruren, behalve op vrijdagmiddag. De toegang is gratis. AKERSLOOT - Zaterdag 22 januari is er een klaverjasdrive in De Vriend schap. Hoofdprijs is een weekend voor vier personen in een bungalow in va kantiepark de Weerterbergen in Lim burg. Naast deze hoofdprijs zijn nog tal van andere prijzen te winnen, zoals een koffiemachine, elektrische gourmetset en levensmiddelenpakketten. Ook kan iedereen zijn geluk beproeven bij de grote loterij. De hoofdprijs is een draagbare radio-cdspeler. Opgeven op tel. 0251-312866. De aanvang van de superdrive is om 20.00 uur. Tevens start op zaterdag voor de elfde keer het driebandenkampioenschap van Akersloot. Dit toernooi, waaraan alleen inwoners en oud-inwoners yan Akersloot mee mogen doen, is al jaren een trekpleister voor biljartminnend Akersloot. De spelers zijn ingedeeld in negen pou les van acht spelers en uit elke poule gaan de twee sterksten over naar de halve finale, die in april wordt gehou den. De voorronden'worden in januari, februari en maart gehouden. De kampioen van vorig jaar, Theo Oud, zal er alles aan doen om zijn titel te ver dedigen en gezien de vorm waarin hij de laatste maanden verkeert, behoort hij tot de kanshebbers. Andere kans hebbers zijn Ab Roemeling, Lau van Roon, Gerard Oud, Piet Weber en Rob Levering. Zaterdag spelen drie poules en in de maanden daarna worden tel kens op zaterdag- of zondagavond de voorrondes gespeeld. Ook op zondag 23 januari wordt er gebiljart in De Viersprong. Dan gaat voor de vierde keer het Louis Roekens driebandentoernooi van start. Dit toer- AKERSLOOT - Bij Bar-café 't Voor- om zijn op zaterdag 22 januari vanaf 20.00 uur de deuren geopend en doen palmbomen en cocktails je vergeten dat het winter is. Tijdens deze speciale tro pical night is ook de bar geheel veran derd in een tropical beachhouse. Om 22.00 uur is er live tropical music. Ie dereen is welkom. ALKMAAR - Kunstijsbaan De Meent organiseert een open marathonwed strijd op woensdag 26'januari. Een open marathon is een wedstrijd over tien ron den voor deelnemers die géén licentie houder (wedstrijdrijder) van de KNSB zijn. Het is een wedstrijd voor iedereen van 16 jaar en ouder, die op de lange afstand behoorlijk kan meekomen. Op de dag van de wedstrijd kunt u zich opgeven aan de kassa van kunstijsbaan De Meent. De inschrijving begint om 19.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt per deelnemer vanaf 16 jaar f 10,-. Na afloop ontvangt u tegen inlevering van uw startnummer f 5,- retour. HEILOO - Het Nederlands Trainings instituut voor NLP verzorgt een gratis informatie-avond over Neuro-Linguïs- tisch programmeren op woensdag 26 januari in het Golden Tulip Hotel in Heiloo aan de Kennemerstraatweg 425. Aanvang is 19.30 uur, de avond duurt tot 22.30 uur. De koffie/thee staat klaar. Info bij Bouke de Boer en Dorien Groot, tel. 072-5053501. LIMMEN - De leden van muziekver eniging Excelsior maken zich momen teel weer op voor hun traditionele nieuwjaarsconcert dat dit jaar plaats vindt op zaterdag 22 januari in de Burgerij. Een bijzonder nieuwjaarscon cert, want het vormt tevens de 'aftrap' voor een feestelijk jubileumjaar waarin het 75-jarig bestaan van het harmonie orkest wordt gevierd. Eén ding staat vast: in haar vijfenze ventigjarige geschiedenis zijn gezellig heid en het plezier beleven aan muziek altijd de peilers geweest waar de har monie op drijft. De muzikale gevolgen die daar uit voortkwamen zijn bepaald niet onverdienstelijk: het harmonie orkest dat van meet af aan al meedeed aan concoursen, heeft het inmiddels tot de afdeling 'uitmuntendheid' geschopt, de op-twee-na hoogste landelijke afde ling voor harmonie, fanfare en brassor- kesten. Maar hoe trots ze daar ook op zijn, het liefst spelen de zestig leden van het orkest gewoon in eigen huis, in Limmen. Daar wonen de mensen die ze van hun muziek willen laten genieten en hoe meer dat er zijn, hoe beter het is, vinden ze bij Excelsior. Bovendien is de repetoire-keuze in hun eigen concerten vrij, terwijl er bij concóursen een ver plicht programma geldt. Jaarlijks staan er zo'n tien concerten op de agenda van Excelsior, die plaatsvin den bij evenementen als carnaval, Koninginnedag, bloemendagen en jaar markt, maar ook in de vorm van een donateurs-, bingo-, koffie-, kerst- en nieuwjaarsconcert. Daarnaast mogen ook de serenades niet vergeten wor den, die Excelsior traditiegetrouw aan biedt aan gouden en diamanten bruid sparen. Hun publiek boeien met gevarieerde muziek is niet alleen een belangrijk doel van de vereniging, het is tevens de achtergrond van het aanpassen van het repetoire door de jaren heen. „Vroeger speelde het orkest vooral de echte, klassieke harmonie-muziek," vertelt trombonist Ben Snijder. „Naast uitvoe ringen op concoursen en festivals wa ren optredens op straat toen het be langrijkste, waarbij marsmuziek de boventoon voerde. Maar tegenwoordig worden er prachtige arrangementen geschreven. Populaire stukken muziek die speciaal bewerkt zijn voor harmo nie-orkest, waarin houten en koperen blaasinstrumenten en slagwerk zijn vertegenwoordigd." Commercieel denken Het betekent dat Excelsior zich van daag de dag stort op musical-, opera- en filmmuziek en dat de leden zich uitle ven in populaire top-40 evergreens, van Blues Brothers tot Abba. „We zijn commerciëler geworden," aldus Snij der. „Onze muziekkeuzecommissie let er vooral op dat het orkest muziek speelt die het publiek leuk vindt. Dat zorgt voor meer toeschouwers, wat de orkestleden weer stimuleert om nóg beter te spelen. Het is een wisselwer king." De geschiedenis van het harmonie orkest gaat eigenlijk verder dan 75 jaar terug. Begin vorige eeuw werd al een orkest gevprmd, dat echter al snel weer ter ziele ging door gebrek aan middelen en leden. De harmonie die vanaf 1925 van zich liet horen, zou meer succes hebben. Tientallen jaren bleef het aan tal leden tussen de twintig en dertig, om in de afgelopen tien jaar spectaculair te groeien en twee maal zo groot te wor den. Ongetwijfeld hebben de muzie kopleidingen die Excelsior sindsdien verzorgt daar een belangrijke bijdrage aan geleverd. „We besloten om zelf, als vereniging, de muzikale opleiding van onze leden te gaan verzorgen, die daarvóór alleen dure lessen konden krijgen op muziek scholen in omliggende gemeenten," brengt slagwerker en oud-Excelsior voorzitter André Deker in herinnering. „Inmiddels zijn er acht professionele docenten in dienst bij de vereniging, die behalve het harmonie-orkest verder bestaat uit een slagwerkgroep en een opleidingsorkest voor muzikanten, yooral jongeren, die nog niet zo lang spelen. De docenten verzorgen de indi viduele harmonie-opleidingen, die op leiden voor een diploma. Bovendien is Excelsior drie jaar geleden ook begon nen met lessen Algemene Muzikale Vorming en blokfluitles op de Limmer basisscholen. Na schooltijd hebben de kinderen zo gelegenheid om kennis te maken met muziek en noten te leren lezen." Gedeeltelijk eigenbelang, geeft Dekker toe. „Natuurlijk doen we dat ook om te zorgen dat ons eigen orkest regelmatig wordt versterkt met nieuwe, jonge leden. Maar het gaat er niet om dat alle kinderen bij Excelsior gaan spelen. De belangrijkste reden is een ideologische: we willen kinderen in contact brengen met muziek." Optimistisch gestemd Met de viering van het 75-jarig bestaan van het harmonie-orkest, dat al meer dan 25 jaar onder leiding staat van diri gent Cock van der Molen, wordt ook weer even stilgestaan bij de vele hoog tepunten uit de verenigingsgeschiede nis. De dag dat Excelsior een eigen gebouw verkreeg naast de brandweer kazerne, de verschillende promoties tij dens concoursen naar een hogere klas se, de keren dat de vereniging weer in staat was kostbare instrumenten toe te voegen aan haar instrumentarium en de diverse feestelijke jubilea die wer den gevierd. Nog vers in het geheugen ligt de spetterende 'Night of the proms' die vijf jaar geleden werd georgani seerd en waar zo'n 1300 toeschouwers getuige van waren. „Vanwege dat succes hebben we beslo ten om ook voor dit jubileum weer zo'n galaprogramma te organiseren," vertelt Excelsior voorzitter Nico Jan Kroone. „Op 20 mei, de oprichtingsdatum van de harmonie, wordt eerst een speciale nooi is een teamtoernooi, met deelne mers uit vijf verschillende plaatsen: Uitgeest, Castricum, Heiloo, Alkmaar en Akersloot. De teams bestaan uit vier spelers. Vorig jaar werd Uitgeest ver rassend winnaar en dat team is ook dit jaar kanshebber. Grote outsider dit jaar is ongetwijfeld het team van Akersloot, dat versterking heeft gekregen van W. Kerssens. Samen met Th. Oud, H. Levering en G. Oud kan hij voor een verrassing gaan zorgen. De start van dit toernooi is zondag om 19.00 uur. met een vervolg op 29 en 30 januari. Op zaterdag 5 februari wordt de grote finale gehouden. feestelijke kerkviering gehouden, met daarna een receptie. Op 28 oktober is er dan het Night of the proms-concert met als thema 'Pop ontmoet klassiek'. Excelsior staat dan samen met de pop ulaire band Full Circle op het podium in sporthal d' Enterij. Dat moet het hoogtepunt worden van dit jubileum jaar." Behalve dat ze vol enthousiasme het jubileumjaar ingaan, zijn de orkestle den ook optimistisch gestemd over de toekomst van Excelsior. „Financieel is het weliswaar niet altijd makkelijk om de eindjes aan elkaar te knopen. We krijgen wel subsidie, maar één instru ment kost al vaak zo'n zesduizend gul den, om nog maar niet te spreken van de kosten van alle bladmuziek. Het meeste wordt betaald uit de contributie en acties van de leden en van giften door donateurs. Maar toch: het orkest draait goed, we zijn trots op het grote aantal jongeren dat meespeelt en we willen vooral doorgaan op dezelfde weg. De tijden van de hoempa-muziek zijn voorgoed voorbij. En blaasmuziek zal er altijd blijven, die is onuitroei baar." Het nieuwjaarsconcert van Excelsior op 22 januari in de Burgerij begint om 20.00 uur. Er zijn optredens van het opleidingsorkest onder leiding van Esther Hoek, de slagwerkgroep onder leiding van Harold Versteege en het harmonie-orkest met dirigent Cock van der Molen. Bovendien treedt een aan tal gelegenheidsensembles op. De toe gang is gratis. AKERSLOOT - Op woensdag 12 janu ari werd de inbraak in een woning en een bedrijfspand aan de Simon Pau- welslaan ontdekt. Waarschijnlijk is eerst geprobeerd om de woning binnen te komen door het forceren van de ach terdeur. Dit lukte niet, waarna een keu kenraam werd geforceerd. De hele woning werd doorzocht en overhoop gehaald. Op dit moment is op nog niet bekend wat er uit de woning werd ge stolen. Om 08.30 uur kwam men er achter dat ook in een ander pand'was ingebroken. Door het forceren van een klein raam aan de achterzijde probeerde men bin nen te komen. Omdat dit gedeelte van traliewerk was voorzien, lukte dat niet. Vermoedelijk Werd daarna de deur geforceerd die toegang geeft tot de ber ging. Van daaruit probeerde men het pand binnen te komen, maar omdat dat afgesloten was met goed hang- en sluit werk, lukte ook dat niet. Omstreeks 17.00 uur vond op de ooste lijke rijbaan van de A9 een aanrijding tussen een bestelauto en een personen auto plaats. Op het moment van de aanrijding reed het verkeer in file. De 23-jarige bestuurder van de bestelauto remde daarvoor, maar de achteropko mende bestuurder van de personen auto had dat te laat in de gaten en kon niet meer tijdig remmen. Er was alleen materiële schade. Op donderdag 13 januari vond omst reeks 17.50 uur een aanrijding tussen twee personenauto's op de oostelijke rijbaan van de A9 plaats. De aanrijding ontstond omdat een van de bestuurders te weinig afstand bewaarde. Na de aan rijding klaagde een van de bestuurders, een 50-jarige inwoner van Beverwijk, over een lichte pijn in zijn nek. 112 •Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN Harmonie-orkest Excelsior tijdens een concours-optreden enkele jaren geleden. LIMMEN - Bewoners van een woning' aan de Westerweg schrokken op dins dag 11 januari omstreeks 20.30 uur van een geluid. Toen één van de bewoon sters op onderzoek uitging, zag zij een onbekende man met een mestvork in de hand in de bijkeuken staan. De man had een zwarte wintermuts op, die hij tot net boven de wenkbrauwen over zijn hoofd had getrokken. De rest van zijn gezicht was met een zwarte doek bedekt. Met zijn linkerhand drukte hij de bewoonster op de grond terwijl hij iedereen dwong om op de grond te gaan liggen. Eén van de andere aanwe zigen sprong overeind in de richting van de dader. Daarbij struikelde hij, maar kon nog net de mestvork uit de hand van de man trekken. De dader rende daarop weg in een onbekende richting. Er wordt niets vermist. Op woensdag 12 januari werd in wonin gen aan de Dusseldorperweg en de Uitgeesterweg ingebroken. De inbraak aan de Dusseldorperweg vond plaats tussen 17.15 en 19.30 uur. Men kwam de woning binnen door een niet-afge- sloten slaapkamerraam. Uit een slaap kamer op de eerste verdieping werden sieraden gestolen. Op de Uitgeester weg werd een raam aan de achterzijde van de woning ingegooid. Hierdoor werd het luide alarm geactiveerd, wat de dader(s) heeft afgeschrikt. Tot nu toe wordt er niets uit de woning ver mist. Op donderdag 13 januari werd aangifte gedaan van diefstal van een aanhang wagen vanaf een bedrijfsterrein aan de Rijksweg. De éénassige aanhangwagen met een open. roodkleurige bak werd tussen 3 en 4 januari vanaf het terrein gestolen. Op vrijdag 14 januari werd ingebroken tussen 15.00 en 19.00 uur in een woning aan de Schoolweg, door het forceren van de schuifpui. De woning werd doorzocht en uit de woonkamer wer den een tv toestel en een videorecorder gestolen. Gevonden: een geldbedrag in buiten landse valuta. Verloren: groen/rose kin derfiets en een grijze fleece siaal.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 9