'Niet blunderenmaar glunderen' Limmen vraagt Heiloo aan te haken bij fusie Raad akkoord met verkoop Valkeyhal en grond voor bedrijventerrein it X X Limmen in woord en beeld Plaatselijk nieuw/s uit Limmen en Akersloot De UithijHpost. Hét gratis uieehblad voor Heiloo en omstrehen. Activiteiten Lii Activiteiten Alkmaar UITKIJKPOST - 2 FEBRU/RI PAGINA 11 Subsidie voor restauratie NH kerk en toren Geen WYG-bijdrage voor Lage Weide Akersloot leidt in driebandentoernooi Activiteiten Conquista P#L I T I E Se>ue4te*t POLITIE 'Seric/itea Lezing over barok Bloemenbaan houdt open avonden Droomcursus Bijeenkomst Ypsilon Vlooienmarkt SV Vredeburg Tentoonstelling Pablo Pinkus Meervogels-dames op dreef Bijeenkomst De Nieuwe Wereld Persoonlijke ontwikkelinggroep {ft LIMMEN - Het schip en de toren van de Nederlands Hervormde kerk aan de Zuidkerkenlaan moeten dringend gerestaureerd worden. Er is een restau ratieplan opgesteld. De bedoeling is dat in de tweede helft van dit jaar met de uitvoering gestart wordt. Eind 2001 zou het werk dan klaar moeten zijn. De gemeente is als formele eigenaar verantwoordelijk voor de toren. De raad heeft donderdagavond een bedrag van f 227.000,- beschikbaar gesteld voor de restauratie van de toren. Voorwaarde is wel dat de Nederlands Hervormde gemeente definitief toe stemming krijgt van de Provinciale Kerkvoogdij Commissie om het gehele restauratieproject uit te voeren. Een andere voorwaarde is dat de restaura tie van het kerkschip volledig moet worden uitgevoerd, ook wanneer de provincie niet met subsidie over de brug komt. Wethouder Fred van Wieringen kon de raad meedelen dat inmiddels bekend is dat de provincie in totaal f 945.000,- subsidie toegezegd heeft. De eerste f 400.000,- daarvan zijn in 2004 te verwachten. LIMMEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond besloten om geen WVG-geld beschikbaar te stellen voor het aanpassen van 34 aanleunwoningen van de Stichting Woonzorg Lage Weide. Voor aanpassingen aan deze zorgappartementen, die aan het 'senio- renlabel' voldoen, adviseert de gemeente een beroep te doen op de AWBZ, dan wel het Rijk. LG'er Rob Schijf vroeg zich af of het toch niet mogelijk is om deze collectie ve voorzieningen te betalen uit de WVG-pot. Worden er allemaal indivi duele aanvragen gedaan, dan zou dat wel eens duurder uit kunnen pakken, dacht hij. Wethouder Will Maréchal- Goossens meldde dat er binnenkort een.evaluatie van de WVG-uitkeringen plaatsvindt. Dan wordt nagegaan hoe andere gemeéntes met dergelijke kwes ties omgaan en wordt er gekeken of er ruimte genoeg is voor deze uitgaven. AKERSLOOT - Het biljartteam van Akersloot, bestaande uit W. Kerssens, Th. Oud, H. Levering en G. Oud, heeft tijdens het Louis Roekens driebanden- toernooi dat wordt gehouden in De Vriendschap in Akersloot, de leiding stevig in handen genomen. Na drie speelavonden heeft het team van Akersloot acht punten voorsprong op het team van Castricum en tien punten op het team van Heiloo. Met nog één wedstrijdavond te gaan lijkt de titel Akersloot bijna niet meer te kunnen ontglippen. Maar in de bil- jartsport, en met name het driebanden, is van alles mogelijk. Titelverdediger Uitgeest staat op de vierde plaats met inmiddels veertien punten achterstand op koploper Akersloot en lijkt uitge speeld als het om de titel gaat. Alkmaar sluit de rij met 16 punten achterstand. Zaterdag 5 februari wordt de laatste ronde van dit toernooi gespeeld in De Vriendschap, aanvang 19.30 uur. LIMMEN - Zaterdag 5 februari kun nen kinderen tussen 4 en 12 jaar oud bij Conquista creatieve dingen maken met zand. Tussen 10.30 en 12.30 uur liggen alle soorten en kleuren zand klaar om mooie kaarten en fraaie kunstwerken te maken. Tieners van 12 tot en met 15 jaar zijn 's avonds welkom. Er draait weer een spannende film op het grote scherm, tussen 19.00 en 23.00 uur. De jongeren vanaf 16 jaar zijn vrijdag en zaterdag welkom van 20.30 tot 01.00 uur. De toegang is gratis. Er zijn een hangbar, een pooltafel, flipperkast, filmscherm, tafelvoetbal en een dart- spel. Voor meer informatie kun je bel len naar tel. 072-5052811 of langsgaan op een van bovenstaande tijden. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - De gemeenteraad van Limmen heeft donderdagavond zonder slag of stoot ingestemd met het voorstel om Heiloo te vragen alsnog aan te haken bij het lopende fusieproces van de CAL-gemeenten. Limmen doet dit omdat zij niet voorbij wil gaan aan de uitslag van de enquête die de actie groep De Limmer Spreekt heeft gehou den. Hierin heeft 54 procent van de Limmers die de enquête hebben inge vuld, zich uitgesproken voor een fusie met Heiloo. Tijdens de vergadering van de gemeen teraad werden er niet veel woorden 'vuil' gemaakt aan dit voorstel. Want een uurtje daarvoor, in een ingelaste vergadering van de commissie Algemeen Bestuur, Financiën en Grondgebied, was al over de kwestie gesproken. Voor een goedgevulde tri bune, waarop behalve vertegenwoordi gers van 'De Limmer Spreekt' talrijke andere belangstellenden hadden plaatsgenomen. Namens de actiegroep deed inspreker Harry Snijder daar een oproep aan alle fracties om te luisteren naar de stem van dè burger. 'Als de politiek van Limmen niet wil blunderen, maar juist samen met de burgerij wil glunderen, dient zij op de wens van de burgerij de gemeente Heiloo met open vizier tege moet te treden. Hierin passen geen voorwaarden vooraf als 'meedoen met de CAL' of 'besluiten voor 1 maart', zo hield Snijder de commissie voor. De actiegroep sprak verder haar tevreden heid uit over het overleg dat met het college is gevoerd, maar was tegelijk ook 'kwaad en teleurgesteld'. Dit omdat de stuurgroep die de CAL-fusie begeleidt de opiniepeiling van De Limmer Spreekt samen met de rappor tage 'Drie gemeenten, één vergezicht' uit 1997 door onderzoeksbureau BDO, ter beoordeling naar de Rijks universiteit van Groningen heeft gestuurd. Heiloo volwaardig partner Vervolgens was het de beurt aan de commissieleden. Fred de Haan (VVD) vroeg zich vooral af hoe Limmen de vraagstelling aan Heiloo voor gaat leg gen. 'Je moet Heiloo als volwaardig partner zien', vond hij. Bijval was er van Arie van Noord (CDA), wiens aan wezigheid werd bestreden door LG'er Gerard Min, omdat Van Noord geen lid Arie van Noord (CDA): Pleidooi voor meer rek fusie. is van deze commissie. Van Noord zelf vond zijn aanwezigheid gerechtvaar digd, omdat hij in deze kwestie het woord voert. Overigens maakte nie mand zich druk om de aanwezigheid van José Nuijens-van den Berg (VVD), die ook geen deel uitmaakt van deze commissie. Burgemeester Ed Huisman antwoord de dat het college van Limmen dat van Heiloo zal uitnodigen voor een gesprek, waarbij het voorstel schrifte lijk overhandigd wordt. De vraag, of Heiloo bereid is aan te haken bij het lopende fusietraject tussen de CAL- gemeenten, met als voorwaarde dat de strategische visie (met daarin het pro fiel voor de nieuwe gemeente) wordt onderschreven, is volgens Huisman juist zo geformuleerd om duidelijkheid te krijgen. Heiloo hoeft alleen maar 'ja' of 'nee' te zeggen. Verder moet Heiloo voor 1 maart reageren. Die tijd moet geen probleem zijn, zo zei Huisman later nog tijdens de raadsvergadering. 'Er is geen nieuw probleem, dus ook geen nieuwe discussie'. Van Noords pleidooi voor wat meer rek werd dan ook niet gehonoreerd. Het voorstel om Heiloo uit te nodigen bij de fusie werd even later door de raadsvergadering unaniem aangenomen. LIMMEN - De gemeenteraad is don derdagavond akkoord gegaan met het voorstel van het college om de Valkeyhal en de onderliggende gron den te verkopen aan de OGL (Ontwikkelings Groep Limmen) voor een bedrag van 3,8 miljoen gulden. De bedoeling is van deze plek een bedrij venterrein te maken, voor in Limmen gevestigde bedrijven. De gemiddelde grondprijs wordt vastgesteld op f 210,- per vierkante meter. Het terrein kan toegankelijk worden gemaakt via een T-kruising, zoals de OGL voorstelt, of een rotonde, waar de gemeente meer voor lijkt te voelen. In dat laatste geval zou het bedrijventerrein niet mee hoe ven te betalen aan de meerkosten hier van. Andere bieders gepasseerd Met dit voorstel is het college voorbij gegaan aan twee andere bieders (Biesterbos Projectontwikkeling BV en een onbekende), die minimaal de boek waarde van 4,2 miljoen wilden neertel len. De gemeente wil eerst de lopende onderhandelingen met de OGL voort zetten, voordat zij met nieuwe bieders in zee gaat. Fel tegen dit plan was Joke Mooij van de PvdA, gesteund door 'haar' wethou- Otto Bruschke (LG): 'De gemeente lijkt Sinterklaas wel der Will Maréchal-Goossens. 'Instem men met een tekort van f 480.000,- op de boekwaarde is onacceptabel', aldus Mooij. Het leek haar beter het voorstel terug te nemen en een meer marktcon forme prijs te realiseren. Ook Otto Bruschke was, als enige LG'er, tegen deze gang van zaken. 'De gemeente haalt er niet uit wat er uit te halen valt, waarom gaat het college niet in op andere aanbiedingen, Limmen heeft het geld hard nodig', betoogde hij. Ook vroeg hij zich af wat er met Kart World, de huurder van de Valkeyhal, was geregeld. Volgens wethouder Cees Rood was dat in orde. 'Koop breekt geen huur. Het huurcontract wordt overgedaan aan de nieuwe eigenaar. Dan is het verder aan hen', sprak hij. Rood was juist zeer te spreken over het voorstel. 'Een realiseerbaar plan, waar bij niet voor het grote geld gekozen wordt, maar voor kwaliteit' noemde hij de verkoop aan de OGL. LG'er Gerard Min was van mening dat ingaan op last minute biedingen te veel risico's geeft. 'De gemeente lijdt geen verlies op de Valkeyhal zelf, die aangekocht is voor 2,4 miljoen gulden. De boekwaarde is echter zo opgedreven door al het werk dat de gemeente steeds heeft gehad aan steeds veranderende plannen voor het bedrijventerrein', aldus Min. Het voor stel werd met tien stemmen voor en drie tegen (2 PvdA, 1 LG) aangeno men. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT LIMMEN - Op 27 januari werd de inbraak ontdekt in een wonig aan de Roelat. Getracht werd een raam van de bijkeuken aan de achterzijde van de woning te forceren. Omdat dit raam was voorzien van goed hang- en sluit werk is het bij een poging gebleven. Op 30 januari werd in een restaurant aan de Rijksweg ingebroken. Door het forceren van de achterdeur kwam men binnen. Er werden een aantal flessen sterke drank en wand- en tafelversie ringen gestolen. Ook werden twee kas saladen doorzocht. Verloren: donkerrode portemonnee met inhoud, rode gymschoen, twee sleutels, grijze kinderwant, drie sleutels. Gevonden: etui met twee sleutels, vijf sleutels met groene musketonhaak, (namaak)zilveren armband met bedel tje. AKERSLOOT - In een woning aan de Buurtweg werd op 27 januari ingebro ken. De inbraak werd tussen 17.10 en 18.15 uur gepleegd. Door het forceren van het kozijn van een raam 'van de woonkamer kwam men binnen. Uit een keukenlade werd een portemonnee met inhoud gestolen. Eén van de slaap kamers werd ook doorzocht. Waarschijnlijk heeft de thuiskomst van de bewoonster de dader(s) gestoord, omdat er verder niets uit de woning wordt vermist. Een 46-jarige automobiliste zag op 28 januari op de A9 te laat dat het verkeer remde in verband met filevorming. Zij kon een aanrijding met een personen auto niet meer voorkomen. Er was alleen materiële schade. Verloren: blauw-groene portemonnee met inhoud. CASTRICUM - Op de vrijdagen in februari zal drs. J. de Kruijff voor de Volksuniversiteit Castricum een serie van vier lezingen over de barok verzor gen. De barok is een uitbundige en eigenzinnige stijl in de beeldende kunst en architectuur. In deze serie van vier lezingen kunt u in detail kennismaken met de belangrijke barokkunstenaars en hun werk en inzicht krijgen in de kenmerken en de grote diversiteit van deze kunststroming in de verschillende landen van Europa. In de eerste lezing op 4 februari zal een globaaal overzicht worden gegeven van het ontstaan en de kenmerken van de barok. De tweede lezing op 11 februari gaat over Italië, de bakermat van de barok. Over de barok in Vlaanderen wordt gesproken op 18 februari. In de laatste lezing wordt de barok in de ove rige Europese landen besproken, op 25 februari. De lezingen vinden plaats in De Schakel in Castricum. Aanvang is 20.00 uur. Toegangsprijs is f 9,- per lezing. CASTRICUM - Op maandag 7 en don derdag 10 februari houdt het vernieuw de tennis- en squashcentrum De Bloemenbaan aan De Bloemen 69 in Castricum open avond tussen 19.00 en 23.00 uur. Naast tennis en squash kun nen sinds kort een aantal nieuwe spor ten beoefend worden, waar de bezoe kers van de open avond aan kunnen proeven. Bezoekers kunnnen de skibaan uitpro beren. Skileraren zijn aanwezig voor begeleiding en op maandag kunnen bezoekers ook snowboarden. Een andere discipline die aan bod komt is golf. Wie naar de open avonden komt, waant zich met de computergestuurde golfsimulator op een heuse golfbaan. Ook hier is begeleiding aanwezig. Verder zijn er de vijftien meter hoge indoor-klimtoren met twaalf verschil lende routes en vier boulderroutes, en het splinternieuwe abseilplateau van vijftien meter hoog. Bij dat laatste kunt u, onder begeleiding van instructeurs, loodrecht naar beneden 'abseilen', maar pas nadat u met een touwladder naar boven bent geklommen. Sinds kort heeft de Nederlandse Klim- en Bergsport Vereniging in Castricum haar thuishonk en traint de jeugd maandelijks in De Bloemenbaan. Kinderen die geïnteresseerd zijn, kun nen op proef twee keer meedoen en eventueel lid worden van de NKBV. Er staan nog meer vernieuwingen op het programma. In het voorjaar wordt nog een buitenklimwand aangelegd en het is de bedoeling dat er een fitness centrum komt. Vanwege alle verande ringen moet De Bloemenbaan een nieuwe naam krijgen. Ideeën kunnen tot 10 februari worden ingeleverd in de speciale bus in het gebouw. De beden ker van de winnende naam krijgt een abonnement naar keuze. De nieuwe naam wordt op 20 februari bekendge maakt. Meer informatie is verkrijgbaar bij De Bloemenbaan, tel. 0251-657070 of bij Petra van Kalmthout, tel. 0251-672149. ALKMAAR - Centrum Arvirho start op vrijdag 25 februari een droomcur sus, die meer inzicht geeft in dromen. De cursus bestaat uit vijf lessen, die worden gegeven van 14.00 tot 15.30 uur. Meedoen kost f 150,-. Cursusadres is Troelstrakade 39 te Alkmaar. Aanmelden kan bij Sjoerd Hidma, tel. 072-5402471. ALKMAAR - Ypsilon houdt voor familie, partners en vrienden van men sen met schizofrenie of een psychose een gespreks- en ontmoetingsavond op maandag 7 februari om 19.30 uur in het Riagg/GGZ-gebouw aan de Oude Hoeverweg 10 te Alkmaar. Zij kunnen ervaringen uitwisselen en elkaar tot steun zijn. Vóór de pauze is er een korte videofilm over beschermd wonen. Na de pauze beantwoorden de heer Mascini en een medewerker van Thuiszorg vragen uit het publiek. De toegang is gratis. Voor meer informatie over Ypsilon kunt u bellen met tel. 072-5710351. AKERSLOOT - Op zondag 13 febru ari wordt een vlooienmarkt gehouden in sporthal De Lelie te Akersloot. Deze vlooienmarkt biedt particulieren de mogelijkheid om overtollige huisraad en dergelijke op een winstgevende manier op te ruimen. De mark' duurt van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang bedraagt f 3,50 per per soon (kinderen tot 12 jaar onder bege leiding hebben gratis toegang). Voor inlichtingen of reserveringen kunt u contact opnemen met Organisatieburo Mikki, tel. 0229-244739 (dagelijks bereikbaar van 9.00 tot 21.00 uur). LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde SV Vredeburg ronde 15 van de interne schaakcompetitie. B. Stolp offerde tegen G. Hafkamp een toren voor een gevaarlijke koningsaanval, maar slaag de er niet in om deze aanval te bekro nen, waarna Hafkamp terug kon komen om eenvoudig te winnen. R van de Heijdt speelde sterk tegen de favoriete H. Ebels en plaatste een subliem paardoffer. Ebels kromde zijn rug en vond zowaar een verdediging. Ontmoedigd door deze tegenslag viel Van de Heijdt enigszins terug. Ebels kon het initiatief overnemen en de par tij naar zich toe trekken. M. Weigraven speelde met wit een voorzichtige opening tegen J. Admiraal, zodat er een gelijke stand ontstond. Nadat Admiraal een centrumpion had gewonnen, volgde er een afruil van stukken en bleef er een pionneneind- spel over dat technisch geen problemen opleverde. R. Rommel en D. Schut hiel den elkaar, ondanks fouten over en weer, in evenwicht en besloten tot remise. H. Levering liet geen spaan heel van de runner-up N. Pepping en sloeg alles van het bord. Pepping hoop te tevergeefs op pat. In groep B steeg Jeroen Duin naar de tweede plaats door een knappe over winning op koploper Kevin Keijzer. De spanning aan de top is weer helemaal terug doordat ook Barry Blekemolen zijn meerdere moest erkennen in Nick van Leen. De uitslag: A-groep: G. Hafkamp-B. Stolp 1-0, P. v.d. Heijdt-H. Ebels 0-1, M. Weigraven-J. Admiraal 0-1, D. Aafjes- K. Kramer 1-0, R. Rommel-D. Schut remise, M. Limmen-J. de Graaf 1-0, R. Termes-K. Aafjes 0-1, H. de Hoog-J. Levering 0-1, T. Admiraal-M. Kos 0-1, E. van Duin-M. Wester 1-0, N. Pepping- H. Levering 0-1. B-groep: J. Duin-K. Keijzer 1-0, B. Blekemolen-N. van Leen 0-1, D. Keijzer-M. Mooij 1-0, E. Mooij-K. Kos 0-1, S. Sofan-W. van Leen 1-0, J. Mooij- M.Tijm 0-1, B. Schijf-M. Hoogeboom 0- I, J. Valkering-E. Beentjes 1-0, H. Termes-T. Castelein 0-1. Bibliotheek Akersloot In februari expositie van aquarellen van Guda de Vries-Paalberg, te zien tij dens openingstijden. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. ALKMAAR - Pablo Pinkus exposeert objecten in theater De Vest tot en met 20 februari. Pablo Pinkus is geboren in 1970 te Zürich, Zwitserland. Na een studie moderne talen aan het gymnasi um te Zürich begon hij in 1990 met werkzaamheden als etalagemaker en decorbouwer voor film en theater. Van 1994 tot 1998 volgde hij de studie audiovisueel en time-bases-arts aan de Gerrit Rietveldacademie te Amster dam. Na deze studie vestigde hij zich als conceptueel kunstenaar en onaf hankelijk theater- en decorvormgever in Amsterdam. De tentoonstelling in theater De Vest bestaat uit een in de ruimte opgehan gen object, een affiche en een uitnodi gingskaart, allemaal onderdelen van een integraal concept. Openingstijden zijn van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en daarbuiten als er voorstellingen zijn. AKERSLOOT - De heren senioren 1 van Meervogels speelden gelijk tegen Internos met 20-20. De gasten uit Etten-Leur staan in de middenmoot en Meervogels wist dat punten halen noodzakelijk was voor behoud in de tweede divisie, waar ze samen met VZV de onderste plaats bezetten. Meervogels startte voortvarend, wat in de tiende minuut resulteerde in een 4-1 voorsprong. Pech voor Meervogels was dat Jacco Kerssens in de beginfase geblesseerd naar de bank moest. William Kerssens scoorde viermaal loepzuiver vanuit de hoek, Ron Out tweemaal uit de tweede lijn en Ed Krom had succes op de cirkel. Jeremy Duin, terug na een blessure, benutte een break-out. Ruststand was 10-7 voor Meervogels. In het begin van de tweede helft benut te Meervogels ondertal en hield Internos op drie doelpunten afstand. In een fase waarin Meervogels onnodig balverlies leed werd het 14-13. Meervogels hield, ondanks het felle en soms onsportief verdedigen, lang de lei ding. In de twintigste minuut scoorde Internos met een strafworp de gelijk maker (17-17) en kwam drie minuten later door schoten uit de tweedelijn op voorsprong: 17-19. Als twee teams aan elkaar gewaagd zijn, volgen er altijd ook voor de schei(fsrechters hektische minuten. Het arbitrale duo hield de wedstrijd goed in de hand. In de slotfase waren het twee strafworpen, genomen door Jeremy Duin, die de einduitslag op 20-20 brachten. Degradatiezorgen De dames senioren 1 wonnen van Borhave met 17-11. De gastvrouwen uit Born delen met de dames van Meervogels ook degradatiezorgen. Ging de thuiswedstrijd nipt verloren, in Borhave was Meervogels het betere team. Meervogels moest Mirjam Stuifbergen missen. Keepster Natasha Arts was weer terug na haar blessure en was extra gemotiveerd door de aanwezig heid van Jeanine Geels. Borhave had een gevaarlijke cirkelspeelster die met de 0-6 verdediging van Meervogels geen raad wist. Chantal Goldman en Karin Jovanovic „vonden elkaar en scoorden geregeld vanaf de cirkel. Ruststand was 5-8 in het voordeel van Meervogels. De eerste minuten na rust waren beide verdedigingen hecht en sterk en werd er ook niet gescoord. Daarna ging het goed draaien bij Meervogels en werd de voorsprong negen doelpunten. Het overigens goed leidende arbitrale duo stuurde tien minuten voor tijd voor kleine overtredingen drie Meervogelsspeelsters voor twee minu ten naar de bank. Borhave profiteerde en scoorde drie maal. De overwinning kwam echter geen moment in gevaar. Een tevreden trai ner en coach Goran Jovanovic ver klaarde na afloop dat Meervogels de beste wedstrijd van dit seizoen had gespeeld. Zaterdag 5 februari spelen de dames thuis tegen het Deurningse DSVD. Aanvang is 19.45 uur. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen, Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Ujtvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkge- bouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Natuurgeneeskundige massagetherapie Praktijk voor natuurgeneeskundige massagetherapie E. van der Geest (uit sluitend op maandag), tel. 072-5066765. Biodynamische psychotherapie Miek Lucas-Berends, Burg. Nieuwenhuijsenstraat 67, tel. 5054381. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - Bij Stichting De Nieuwe Wereld worden waarnemingen gedaan via tarotkaarten door medium H. van Zijl op maandag 7 februari. De bijeen komst vindt plaats in de Remonstrantse Kerk aan de Fnidsen 33 te Alkmaar. Aanvang is 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. De entree bedraagt f 7,50, donateurs betalen f 2,50. Info op tel. 072-5334280. Kachelmuseum Expositie 'Stoken en koken', te zien 's zondags van 12.00 tot 16.00 uur, Bierkade 10. MCA Tentoonstelling van tekeningen en aquarellen van Annemarie Kuster. GGZ/Riagg Tot en met maart expositie van schilde rijen van Gerard van Velzen, te zien aan de Oude Hoeverweg 10 op werk dagen tussen 9.00 en 17.00 uur. ALKMAAR - Op woensdag 16 febru ari start Gré Braaksma met een per soonlijke ontwikkelinggroep. Persoonlijke ontwikkeling is bezig zijn met jezelf in ontmoeting met de ander. Er wordt gewerkt aan houding (met de ander als spiegel) en gezocht wordt naar het evenwicht in jezelf. Verder wordt ingegaan op de kracht van de emotie, alertheid, speelsheid en het flexibel en creatief omgaan met gebeurtenissen in de directe omgeving. Ieder groepslid brengt zelf situaties aan en leert handelen in die situaties. Cursisten leren risico's te nemen en nieuwe contacten aan te gaan. Er wordt zowel met stem, lichaam, dans en spel gewerkt. Voor deelname aan deze groep is een intake verplicht. De persoonlijke ont wikkelinggroep vindt plaats op acht woensdagen (één keer per drie weken) van 13.00 tot 21.30 uur. Informatie over deze groep en intake bij Gré Braaksma, tel. 072-5124014.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 11