Nieuw Leven brengt oratorium Joshua m 'Hart voor Polen' zoekt dringend gastouders mascotte 50 i ERA ra krant Taxatie nodig? Broekman fjj ïïm Vos Makelaardij »KMA NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN VAN DER BORDEN 072-535 1000 LOKEEND RECLAME APELLA Dé Hyg^heekwinkel Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Jj Ij j Drukkerij uitkijkpost bv 2 FEBRUARI 2000 65e JAARGANG NO. 5 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: Vrijwilligers gezocht Boze omwonenden stappen op bij Driestal-overleg voor straatspeeldag Base-dance in Tendenz Workshop kaarten maken gm Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar 5 en 6 februari Heiloo SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Geslaagd Audities en theatercur sus bij Jeugdtheater Snert eten in 't Loo Gevonden voorwerpen VERKOCHT NVM autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! KenriemerstraatWeg 125-1851 BC-HEIL0Q tel. 072 5320322 mm NVM N iMMMI De Uitkijkpost verschijnt op woensdag hujs-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n n=* n <m aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! OP9R 1 npn /KI innmnr DaH! iinrcnroiHinn hti\ HEILOO - Op woensdag 24 mei wordt de Nationale Straatspeeldag gehouden door de Stichting Kinderen Voorrang, die zich inzet voor de vergroting van de veiligheid voor kinderen in het verkeer. In Heiloo is een verkeerscommissie samengesteld met vertegenwoordigers van de diverse basisscholen, die op deze straatspeeldag 's morgens activi teiten voor de kinderen uit Heiloo heeft georganiseerd. De commissie zoekt nog mensen die op 24 mei willen helpen om de activiteiten in goede banen te leiden. Er is begeleiding nodig bij de fietstocht die leerlingen van de groepen 6,7 en 8 gaan maken door Heiloo, langs alle basisscholen. De kinderen uit de groe pen 1 tot en met 5 kunnen op en rond de schoolpleinen allerlei spelletjes doen en ook daarbij kan de commissie hulp gebruiken. Ouders, opa's, oma's, ooms, tantes, vrienden en kennissen van de kinderen kunnen zich opgeven, maar ook alle andere vrijwilligers zijn meer dan welkom. Opgeven kan bij Corrie Min, tel. 072-5340667 of Margreet Zomerdijk, tel. 072-5340215. HEILOO - Op zaterdag 5 februari is er voor alle kinderen van groep 8 van de basisscholen weer een base-dance avond. Deze avond, die begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur, staat deze keer helemaal in het teken van de Cito- töets. Maar in plaats van spanning en stress is het de bedoeling dat je je lek ker ontspant met je vrienden en vrien dinnen. De entree is gratis en consump ties zijn goedkoop. Vanaf woensdag 2 februari kunnen alle base-dancers ook 's middags bij Tendenz terecht van 15.00 tot 17.00 uur, om bij te komen van school. De toe gang is gratis. HEILOO - Op woensdag 9 en 23 febru ari houdt het Nivon van 20.00 tot 22.00 uur in het Open Huis onder leiding van docente Ina Bennen weer een works hop voor het maken van kaarten. Wie interesse heeft kan voor informa tie of opgave, bellen met Ina Bennen, tel. 072-5336427 (na 18.00 uur). Kosten zijn f 21,50 (inclusief materiaal). Nivonleden krijgen korting. HEILOO - De open discussie-avond over de invulling van de inbreilocatie op De Driestal, is vorige week een regelrechte sof geworden. Boze bewo ners van De Driestal, de Laan van Muijs en de Westerweg zijn voortijdig vertrokken. Zij waren uitgenodigd 'om van gedachten te komen wisselen over de uitgangspunten en de randvoor waarden bij het ontwikkelen van plan nen' zoals in de uitnodiging van de gemeente stond. Daar is echter niet veel van terecht gekomen, omdat een groot deel van de aanwezigen van mening was dat zij op het gemeentehuis toch geconfronteerd werden met een kant-en-klaar plan. Volgens de gemeente staat vast dat er 15 a 20 socia le huurwoningen komen, volgens de omwonenden moet daar eerst nog eens over gepraat worden. Lange voorgeschiedenis De invulling van de inbreilocatie op De Driestal kent een lange voorgeschiede nis. Al in juni 1996 uitte een aantal bewoners hun ongerustheid over de plannen van de gemeente om twintig woningen te realiseren op de plaats van de inmiddels gesloopte gymzaal. Dit aantal wordt genoemd in het Volkshuisvestingplan dat door de gemeenteraad is vastgesteld. Verschillende gesprekken met de gemeente volgden in de jaren erna, met als resultaat dat de bewoners in sep tember 1998 van de gemeente de schrif telijke toezegging kregen dat zij van tevoren betrokken zouden worden bij het plannen maken. In een commissie vergadering in mei vorig jaar werd De Driestal definitief aangewezen als inbreilocatie, waar zo'n vijftien sociale huurwoningen gebouwd zullen worden. Aan eeoi inspreker is toen toegezegd dat de randvoorwaarden met de buurt besproken zouden worden. Niettemin keken de bezoekers van de informatie-avond vreemd op, toen in de inleiding de uitgangspunten voor de discussie geformuleerd werden: er komen vijftien a twintig sociale huur woningen voor starters, met een maxi male nokhoogte van 10 meter, met een te verwachten parkeerdruk van 1,2 auto per wooneenheid, dus minimaal 18 extra auto's, en waar mogelijk moet het groen gespaard worden. Ook de situering van de speelplaats en de her inrichting van het plantsoen zouden ter discussie komen. De bewoners maak ten daaruit op dat alle plannen al gemaakt waren. Marcel Meijering, wonend aan de Westerweg, is er behoorlijk boos over. „De gedachten- uitwisseling betreffende de randvoor waarden bleek niet meer te zijn dan het moeten aanhoren van een dictaat. Vragenstellers werden telkens met een kluitje in het riet gestuurd." Een bewoonster van De Driestal reageerde ook onthutst. „Er werd een vastomlijnd plan geschetst, daar viel niet meer aan te tornen. We kregen helemaal geen gelegenheid om andere ideeën te pre senteren of te bespreken." Comité van vier De besprekingen over de inbreilocatie aan De Driestal werden tot nu toe gevoerd door een comité van vier per sonen. Een van hen is Henk Kracht. Volgens hem is een jaar geleden met de gemeente afgesproken dat de buurt mee mocht praten over de randvoor waarden, nog voordat er een plan zou worden gemaakt. „Vervolgens hoorde het comité niets meer, totdat opeens de hele buurt voor een informatie-avond werd uitgenodigd. En daar werden de sheets gepresenteerd, met het hele plan." De gemeente, vertegenwoordigd door de wethouders Juup Wuijster- Schuddeboom (ruimtelijke ordening en volkshuisvesting) en Anne-Marie Worm-de Moei (verkeer, groen en speelplaatsen), bijgestaan door enkele ambtenaren, wilde dit als uitgangspunt van de discussie nemen, maar daar wilde Kracht niets van weten. „De buurt werd gewoon voor het blok gezet. Mevrouw Wuijster heeft haar woord niet gehouden, kunnen we con cluderen." De aanwezige buurtbewo ners kregen, op verzoek van Kracht, ook geen kopieën van het plan mee, om thuis nog eens rustig te bestuderen. Waarop het grootste deel van de aan wezigen opstond en de bijeenkomst vroegtijdig verliet. Wethouder Wuijster reageerde vorige week als volgt op de gang van zaken. „De bewoners hebben vanaf het begin af aan geweten dat we voor deze inbrei locatie aan zo'n vijftien a twintig socia le huurwoningen denken, met een huur rond de f 800,-. Dat is een vast gegeven, dat hebben we al in een vroeg stadium laten weten. Aan het begin van de avond hebben we de bespreekpunten op een rijtje gezet, waarover we wilden gaan discussiëren. Want er is verder nog geen plan, er is nog niets getekend. Maar de meeste bezoekers van de informatie-avond kwamen al binnen met een groot wantrouwen. Ze gingen er bij voorbaat van uit dat de zaak al voorgekookt was." Wuijster vindt niet dat het comité gepasseerd is, door alle omwonenden uit te nodigen. „Het is gebruikelijk bij HEILOO - Op vrijdag 18 februari om 20.00 uur verzorgt Heilooër oratorium vereniging Nieuw Leven een uitvoering van het oratorium 'Joshua' van Georg Friedrich Handel. Anders dan gebruikelijk vindt het con cert niet in de Moeder Godskerk in Heiloo plaats, maar in de Don Boscokerk in Alkmaar, en voor het eerst op vrijdagavond omdat door omstandigheden de Moeder Godskerk niet beschikbaar is. Het oratorium Joshua behandelt een gedeelte van het krijgshaftige oudtes tamentische verleden van Canaan, het huidige Israël. In deel één vieren de kinderen van Israël hun wonderbare oversteek van de rivier de Jordaan, en het binnentrekken van het land Canaan onder het leiderschap van Joshua. Van een engel ontvangt Joshua de opdracht Jericho te veroveren, en hij bereidt het volk voor op de aanval. Het tweede deel behandelt de belege ring en de vernietiging van de stad Jericho en de wisselende uitkomsten van diverse veldslagen. In deel drie ten slotte verheugt men zich over de beëin diging van de oorlogshandelingen en de gelukkige afloop door ingrijpen van 'de Almachtige'. Door het hele verhaal heen is de lief desgeschiedenis vervlochten van de jonge soldaat Orthiël en Achsat, de dochter van een kapitein van de stam Juda (Caleb). Het geheel wordt beëin digd met een slotkoor, dat Jehovah bejubelt. Prachtige solopartijen De componist Handel (1685-1759) werd geboren in Brandenburg (Duitsland), maar vestigde zich na een verblijf in Italië in 1712 in Londen. Joshua werd gecomponeerd in 1747, in een reeks van oratoria die meestal oud testamentische helden uit de geschie denis van Israël behandelen. Dit orato rium munt uit door prachtige solopar tijen en het aandeel van het koor als klagend, opstandig, dankend, angstig en prijzend volk van Israël. Medewerkers aan dit concert zijn Elma van den Dool (sopraan), Liesbeth van der Loop (alt), Robbert Overpelt (tenor), Henk van Heynsbergen (bas) en Ada Knop op clavecimbel. De bege leiding is in handen van Philharmonia Amsterdam en de algemene leiding berust bij Marcel Joosen. Dit concert is zijn laatste optreden als dirigent van Nieuw Leven. Vanaf maart dirigeert Jan-Herman Ploeg uit Alkmaar het oratoriumkoor. Prijzen van de toegangskaarten zijn in de voorverkoop f 30,- en aan de kassa f 32,50 (voor CJP'ers en 65-plussers respectievelijk f 27,50 en f 30,-). Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Bruna boekhandel Avis in het Stationscentrum, Braam in 't Loo en telefonisch te bestellen op nummers 072-5065970 of 5332810. Tekstboekjes zijn aan de kerk verkrijgbaar en kosten f 2,50. de gemeente om de hele buurt uit te nodigen. Als er eerst gesproken had moeten worden met het comité alleen, dan hadden ze ons dat moeten laten weten. Dat had ook gekund. Overigens weet ik niet of dat bewuste comité inderdaad het mandaat van de hele buurt heeft. Omdat we met zoveel bewoners te maken hebben, van De Driestal, de Laan van Muijs en de Westerweg, zijn er ook veel verschillen de meningen en belangen. Want ieder een is er op een andere manier bij betrokken." Geschrokken van reacties Wuijstfer is nog het meest geschrokken van de reacties uit de buurt op het feit dat er woningen voor starters komen, met een huur van rond de f 800,-. „Treurige reacties kwamen er. Er werd bijvoorbeeld impliciet gesuggereerd dat er dan wel asielzoekers in zouden komen, of drugsdealers. En dat paste niet in hun buurt." Wuijster vindt het jammer, maar wel begrijpelijk dat de buurt alleen aan de eigen belangen denkt. „Maar ik werk voor de hele gemeente. En die telt momenteel zo'n 2700 woningzoekenden." Meteen nadat er gesproken was over sociale huurwoningen, werden de stel lingen betrokken, volgens de wethou der. Praten was bijna niet meer moge lijk, iedereen had zijn mening al klaar. Toch bestrijdt Wuijster met klem dat alles al vast ligt. „De bedoeling van de avond was om alle punten één voor één te gaan bespreken met de bewoners. Iedereen kon zeggen wat hij ervan vond. Aan de hand daarvan konden we dan een plan gaan tekenen. Dat is de reden dat we dus ook nog geen kopieën mee konden geven, dat zou een open discussie juist in de weg staan." Omdat de bewoners de bijeenkomst voortijdig hebben verlaten, is hen ook niet meegedeeld hoe de procedure nu verder is. Wuijster: „We moeten dit eerst maar even laten bezinken. Het college besluit binnenkort hoe het overleg voortgezet wordt." Tijdens hun vakanties in Heiloo vermaakten de Poolse kinderen zich met allerlei spelletjes en activiteiten. Oratoriumkoor Nieuw Leven. HEILOO - Een noodkreet. Of liever gezegd een hartekreet. Zo mag je de oproep die de Stichting 'Een Hart voor Polen' doet om aan nieuwe gastgezin nen te komen, gerust noemen. Al twaalf jaar lang houdt deze stichting zich bezig met het organiseren van vakanties voor kinderen uit de Poolse zusterstad van Heiloo, Swietochlowice. Deze kinde ren, bleekneusjes in de leeftijd van 9 tot 11 jaar, worden 's zomers twee aan twee voor tweeëneenhalve week ondergebracht bij gastouders in Heiloo en de omliggende dorpen. Het zijn kin deren die een vakantie in de frisse zee lucht hard nodig hebben. Niet voor niets zijn ze geselecteerd door de socia le dienst van Swietochlowice. Twaalf jaar is het de stichting gelukt om een groep kinderen een fijne vakantie te bieden. Deze werd gevuld met leuke uitjes, zoals een bezoek aan Ponypark Slagharen, tal van activiteiten als puz- zeltochten, strandwandelingen, bezoek jes aan het zwembad en een gezellige knutselmiddag stond ook meestal op het programma. Waar nodig werden de kinderen in het nieuw gestoken - som migen komen met slechts enkele stuks kleding in hun bagage naar Nederland - en ook medische zorg en incidenteel een bezoek aan een schoenmaker of een opticien ontbraken de voorbije twaalf jaren niet. Poolse les Maar als de stichting niet op korte ter mijn nieuwe gastgezinnen vindt, kon dat allemaal wel eens verleden tijd zijn. „Want om de vakantie, die dit jaar van 23 juli tot 10 augustus gepland staat, door te kunnen laten gaan, moeten we voor 1 maart weten op hoeveel gastou ders de organisatie kan rekenen," ver telt voorzitter Jan Rood. Elf gastgezin nen zijn er nodig. Vier zijn er zeker, twee houden het nog 'in beraad'. Dat betekent dat er naarstig gezocht wordt naar nog vijf gezinnen. Gezinnen die niet zomaar 'in het diepe' gegooid wor den. En of dat nu jonge mensen zijn, of wat oudere stellen, dat maakt niet uit. Als ze het maar leuk vinden om twee Poolse kinderen een fijne vakantie te bieden. En daarbij worden ze niet aan hun lot overgelaten. „We geven, voor dat de kinderen komen, uitgebreid voorlichting aan de gastouders. Tijdens het verblijf van de kinderen kunnen ze rekenen op ondersteuning van de orga nisatie, maar ook vooraf zijn er kennis makingsavonden en worden er Poolse lessen gegeven." Bovendien is het de bedoeling dat ze samen met hun logés meedoen aan de georganiseerde activi teiten. Daarnaast is er nog ruimschoots tijd over om zelf uitstapjes te onderne men, voor wie daar zin in heeft. Jan Rood hoopt van harte dat de stich ting het ook dit jaar weer voor elkaar krijgt. „Want dat Heiloo een band heeft met Swietochlowice, dat is alom Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek ome kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 Tlie'ater speelt Echo de Beun entree: ƒ12,50 A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte bekend. De borden die je ziet bij het binnenkomen van Heiloo geven dat duidelijk aan. Maar die band is er niet alleen een tussen organisaties en de gemeentes, er is ook een persoonlijke band ontstaan. Veel uitwisselingen heb ben reeds plaatsgevonden, veel contac ten, soms blijvend, zijn gelegd. Vanwege die soms persoonlijke band doet onze stichting nog eenmaal een oproep aan de burgers van Heiloo, om kinderen over te laten komen voor een gezonde, leerzame en vooral ontspannen vakantie." Belangstellenden kunnen contact opne men met voorzitter Jan Rood voor meer informatie, tel. 072-5335297, De Moestuin 19 in Heiloo, of met secretaris T. van Langen, tel. 072-5157889, Oude Hoeverweg 69 in Alkmaar. Wie niet in de gelegenheid is om gastouder te zijn, maar de stichting wel financieel wil steu nen, kan een bijdrage overmaken op bankrekeningnummer 12.05.13.900 of op postbanknummer 521266, ten name van de Stichting 'Een Hart voor Polen'. HEILOO - Plaatsgenoot Djerry Tervoort slaagde onlangs voor de oplei ding Technische Bedrijfskunde aan het Instituut voor bedrijfskunde van de Hogeschool Alkmaar. HEILOO - Op 11 maart houdt Jeugdtheater Heiloo audities voor de nieuwe productie van volgend jaar. Wie tussen de 13 en 18 jaar oud is of in de brugklas zit, en acteren, dansen en zin gen leuk vindt, kan zich aanmelden vóór 26 februari bij Yvonne Zweers, Brasemcroftlaan 9, tel. 072-5338105. Voor nadere inlichtingen* kun je bellen met Marja Schoonheym, tel. 072- 5152346. Op veler verzoek start de Stichting Jeugdtheater Heiloo bovendien een korte theatercursus voor kinderen uit groep 7 én 8 van de basisschool. De cur sus bestaat uit tien workshops onder leiding van Marja Schoonheym en Rieneke Oosting. In de cursus komen onder meer aan de orde acteren (basistechnieken), drama, mime, spelen op en met muziek, het maken van een toneelstukje aan de hand van een bekend verhaal, bewe ging en typetjes maken. De lessen wor den gegeven op zaterdag van 12.00 tot 13.30 uur in De Springschans aan de Breedelaan. De cursus gaat 18 maart van start bij een minimale aanmelding van 15 kinderen. Kosten zijn f 100,-. Inlichtingen en opgeven bij Marja Schoonheym (op bovenstaand nummer), of bij Rieneke Oosting, tel. 072-5114759. HEILOO - Op zaterdag 6 februari trakteren de winkeliers van winkelcen trum 't Loo op een overheerlijke kop snert. Daarnaast zijn er deze dag in 't Loo tal van 'snert-aanbiedingen'. De snert wordt geserveerd op het plein voor Albert Heijn. De koks van Restaurant Veldt zijn al dagen bezig met de voorbereidingen en zij zullen zelf voor de bediening zorgen. Er is gerekend op maar liefst 1000 liefheb bers, maar ook hier geldt 'op is op'. De actie begint om 11.00 uur. HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen als gevonden bij het politiebureau aangemeld: twee zwarte portemonnees met inhoud, zwarte suède handschoen, zwarte kindermuts met print Mickey Mouse, leesbril met zwart montuur. MAKELAAR Makelaars sinds 1933 Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 532 03 45 RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) Cm f~~* 1 1 |V/V IVIf^ - Badkamerinstallatie - nMUniVIMIVU Centrale verwarming - Dakbedekking IN ST A L LAT IE E3 E D RIJ F - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon D72-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 LAATSTE RONDE alle wintercollecties nu extra afgeprijsd! Regio Noord- Kennemeriand •T Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. •v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1