Heiloo vraagt Limmen na te denken over fusie met Heiloo en enquête Bonny Bult Gemeente Heiloo gaat over op diftar ir- 1 Sterrenkijken in Heiloo Over ridders en jonkvrouwen Aan/toopplmeo? Broekman kma N™ L/Bcf ïïm Vos Makelaardij VAN DER BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN LOKEEND RECLAME ECLAME Dé Hypftheekwinkel Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) ir LbJU j Drukkerij uitkijkpost bv 9 FEBRUARI 2000 65e JAARGANG NO. 6 Waar blijft al dat papier? Kindercarnavalsmiddag Oosthonk Politiesurveillanten op de fiets Lezing over whiplash Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar zaterdag 12 februari Collectanten gezocht Informatie werkzaamheden A9 Theatersport in Buk Buk autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 C. HACHMANG INSTALLATIEBEDRIJF Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEILOO tel. 072 6320322 Peutermaand in bibliotheek Honk- en softbalclinic voor de jeugd bij Double Stars (072) 535 10 00 De Uitkijkpost verschijnt qp woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nFS aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - 'In het kader van de actie Blad voor Blad maken wij u erop attent, dat de raadsstukken voor de vergadring van 10 januari jl. uit 59 blad zijden bestonden. De 150 maal geko pieerde raadsstukken vergden 8.850 vellen papier, hetgeen neerkomt op het verlies van ruim een halve boom (0,63) van gemiddeld formaat.' Deze mededeling stond in vette letters voorop de uitnodigingsbrief voor de gemeenteraadsvergadering van afgelo pen maandag. GroenLinks raadslid Arend Pleizier was geschrokken van deze hoeveelheid papier. Hij wilde dan ook wel eens weten waarom die stuk ken maar liefst 150 maal gekopieerd moesten worden. Burgemeester Henk den Boon beloofde daarop binnenkort een lijst te overleggen, waarop staat naar wie al die stukken gaan. HEILOO - Wijkvereniging Plan Oost houdt op zaterdag 19 februari een kin dercarnavalsmiddag. Deze middag is bedoeld voor kinderen tot en met 12 jaar. Zij gaan feesten op carnavalsmu ziek en er is een prijsje te verloten voor het mooiste en origineelste kostuum. Het Oosthonk is te vinden aan De Oostkanter 14 te Heiloo. Het feest is van 14.00 tot 16.30 uur, de entree is f 3,- inclusief twee glazen limonade. Voor informatie kun je bellen met Margot Kreule, 072-5334098. HEILOO - Vandaag, woensdag 9 februari, introduceert burgemeester Henk den Boon de tweede politiesur veillant bij de bevolking. Hij is sinds eind vorig jaar actief in Heiloo. Bo vendien krijgen de twee Heilooër poli tiesurveillanten van de gemeente een dienstfiets ter beschikking, die hen van middag om 14.00 uur worden aangebo den op de markt bij 't Loo (bij slecht weer in het winkelcentrum). Vanaf juni 1998 is de eerste politiesur veillant in Heiloo aangesteld omdat de gemeente de gevoelens van onveilig heid bij burgers wil verlagen. Uit onderzoek blijkt dat bewoners zich vei liger voelen als ze regelmatig politie op straat zién. De politiesurveillanten moeten toezicht houden op de openba re ruimte en vooral vandalisme en overlast tegengaan. Verder treden ze op tegen parkeeroverlast en geven infor matie aan het publiek. HEILOO - Is de gemeenteraad van Limmen bereid om een fusie tussen Heiloo en Limmen te bespreken? En: is de gemeenteraad van Limmen bereid om een enquête over een fusie tussen Heiloo en Limmen te houden onder de inwoners van deze twee gemeenten? Een brief waarin deze twee vragen gesteld worden door burgemeester en wethouders van Heiloo, aan de gemeenteraad van Limmen, is gister middag persoonlijk bezorgd op het gemeentehuis van Limmen. Het college van Heiloo heeft afgelopen maandagavond, na de raadsvergade ring, overleg gevoerd met het zoge naamde seniorenconvent, de fractie voorzitters van de verschillende partij en in de raad. Op de agenda stond de uitnodiging van de gemeente Limmen aan Heiloo om aan te haken bij het lopende fusieproces tussen Castricum, Akersloot en Limmen. Limmen heeft de gemeente Heiloo tot 1 maart de tijd gegeven om hierop te antwoorden. Maar voordat de gemeenteraad daar een besluit over kan nemen, wil Heiloo eerst nog een paar zaken opgehelderd hebben. 'Ter voorbereiding van die standpuntbepaling vragen wij u, mede namens de fractievoorzitters, antwoord te geven op een tweetal vragen. Die vragen zijn mede ontstaan door de vraagstelling die u aan de raad van Heiloo heeft gericht,' zo staat er in de brief van het college te lezen. 'In de vraagstelling aan Heiloo zijn de resultaten van de opiniepeiling bevol king fusieproces Limmen door 'De Limmer Spreekt' het uitgangspunt. Vervolgens vraagt u Heiloo om aan te haken in een variant die blijkens die peiling maar door 4 procent van de respondenten wordt gewenst,' aldus de briefschrijvers. Aanhaken bij de CAL? Voordat zij de vraag over het aanhaken bij de CAL kunnen beantwoorden, vin den de fractievoorzitters het essentieel om het standpunt van de raad van Limmen te weten op de variant die in de peiling verreweg de meeste voor keur kreeg, te weten Heiloo-Limmen. De brief gaat verder: 'Daarom vragen wij u antwoord te geven op de volgen de vraag. 1. Bent u, gegeven de uitslag van de opiniepeiling onder de bevol king van de gemeente Limmen, wel of niet bereid om ook de variant Heiloo- Limmen te bespreken? 2. Bent u bereid tot een enquête onder de inwoners van zowel Heiloo als Limmen over de variant Heiloo-Limmen, een en ander volgens de daarvoor algemeen aan vaarde regels en verder in nader over leg te komen tot een uitwerking?' Burgemeester en wethouders van Heiloo besluiten het schrijven met de opmerking dat zij oog hebben voor het belang om in het kader van de CAL- fusie tempo te houden. Zij vragen de gemeenteraad van Limmen om begrip voor de zorgvuldigheid waarmee Hei loo de door Limmen gestelde vraag wil beantwoorden. HEILOO - Woensdag 16 februari houdt het Katholiek Vrouwen Gilde St. Monica een bijeenkomst. Het thema van de avond is 'Whiplash, onzichtbaar leed'. Spreekster is A. Heijstra-Valke- ring. Door een ongeluk kreeg zij zelf met dit ziektebeeld te maken. Ook was zij vele jaren bestuurslid van de vereni ging van whiplashpatiënten. Met name de pijn en het ongemak door het lichamelijk letsel komen aan de orde en het onbegrip uit hun omgeving waar patiënten mee te maken krijgen. De avond begint om 20.00 uur in het Trefpunt, A. du Bois-hof 2. Introducees zijn welkom. Zij betalen f 7,50, inclusief een kopje koffie of thee. Info op tel. 072-5336137 of 5334234. Voor ai m bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 Iedereen is welkom! locatie: clubhuis HSV tijd: 16.30 -18.30 aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED y Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo HEILOO - Van 19 tot en met 25 maart houdt het Nationaal Reumafonds weer de jaarlijkse huis-aan-huis collecte. Het Reumafonds is nog op zoek naar col lectanten. Ook comitéleden, die de col lecte organiseren en ervoor z,orgen dat collectanten instructies en benodigde materialen krijgen, zijn welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met Geertje de Ruiter, tel. 020-5896471 of Gera Rodi, tel. 0226-313745. Veel inwoners van Heiloo vrezen dat door de invoering van diftar de hoeveelheid zwerfvuil toe gaat nemen, (archieffoto) HEILOO - De gemeenteraad is maan dagavond akkoord gegaan met de invoering van diftar, een gedifferen tieerd tarief voor afvalstoffen, ofwel het naleven van het principe 'de vervui ler betaalt'. Niet iedereen stemde voor. Tegen waren de twee aanwezige PvdA- leden Roelof Bos en Gré Ris en D66'er Hans van Halem. Vooral deze laatste bleef met veel vragen zitten. Zo be greep hij bijvoorbeeld niet waarom er geen onderscheid in het tarief voor groen en grijs afval werd gemaakt. 'Dit is niet: de vervuiler betaalt', aldus Van Halem. Ook vroeg hij zich af waar het afval blijft, als er minder wordt aange boden. Verder had hij moeite met de kosten voor de sloten die op de rolem- mers moeten komen, zodat iemand zijn vuil niet bij een ander in de bak kie pert. Voorgerekend is dat dat op f 47,- per slot komt. Over de kosten van een en ander kwa men meer vragen. Vragen die niet beantwoord werden, omdat nu alleen besloten is om diftar in te voeren, aldus de verantwoordelijke wethouder, Juup Wuijster-Schuddeboom. De kosten van de sloten, de vrijheid van de burger om een slot op zijn afvalemmer te willen, de tarieven, het aanleveren van het overige afval, het wel of niet betalen voor het laten ophalen van grof afval, allemaal zaken die nog uitgebreid in de commissie aan de orde zullen komen, zo beloofde ze. Wuijster hoopte met de invoering van diftar 'een kritisch aan koopgedrag te stimuleren', wat zoveel betekent als onnodig verpakkingsmate riaal in de winkel weigeren. Met CDA'er Martin Groot en VVD'er Rob Opdam was ze het eens dat het slagen van het project staat of valt met de bereidheid van de bevolking. Een HEILOO - Alle ridders en jonkvrouwen van groep 2 van de Freinet- school poseren hier voor kasteel Assumburg in Heemskerk. Zij gingen daar op bezoek nadat zij zich op school drie weken lang in het thema kastelen verdiept hadden. Nu weten zij bijvoorbeeld wanneer er kastelen gebouwd werden en wie er in woonden. In Heemskerk liepen ze over een heuse slotbrug en namen een kijkje in de slotgevangenis9 die wel erg eng en donker was... HEILOO - Op vrijdag 11 en zaterdag 12 februari worden de landelijke ster renkijkdagen gehouden. U bent dan welkom bij volkssterrenwachten en verenigingen, maar ook bij amateuras tronomen thuis. U kunt door een teles coop kijken naar hemellichamen die op dat moment zichtbaar zijn. Bij bewolkt weer zijn er alternatieve programma's. In Hèiloo staan amateurastronomen Simon van Leverink, Jan Tromp en René Marchand op Vrieswijk 122 op beide dagen van 20.00 tot 23.00 uur voor u klaar. Als het weer meewerkt, kunnen tal van hemellichamen door de telescoop bekeken worden. De maan, Venus, Jupiter, en Saturnus zullen te zien zijn. Saturnus is altijd een specta culaire verschijning in de kijker: duide lijk zijn de ringen te zien. Verder zijn de sterrenbeelden Orion, Tweelingen en de Stier aan de hemel zichtbaar met daarin de grote gasnevel in Orion en de Pleiaden (een open sterrenhoop). Tijdens de avonden zijn gratis draaiba re sterrenkaarten en exemplaren van het maandblad Zenit verkrijgbaar. Er zullen ook foto's te zien zijn van de zonsverduistering en de Leoniden. Waarnemingen worden gedaan met drie middelgrote telescopen, waaron der een Zeiss-lenzenkijker met een lensdiameter van vijftien centimeter. Als het weer niet meewerkt, worden dia's vertoond en er is een prachtige collectie sterrenfoto's van de zuidelijke sterrenhemel. Meer informatie over de landelijke sterrenkijkdagen is te vinden op teletekstpagina 718. Ook de Alkmaarse Weer- en Sterren kundige Vereniging Metius doet mee aan de sterrenkijkdagen. Het publiek krijgt gelegenheid om door telescopen te kijken, korte lezingen op sterrenkun dig gebied bij te wonen en sterrenkun dige computersoftware te bekijken. U kunt vrij in- en uitlopen bij de Nicolaas Beetsschool aan de Beethovensingel 19/21 in Alkmaar. Op vrijdag- en zaterdagavond worden van 20.00 tot 24.00 uur bij goed weer op het schoolplein twee telescopen opge steld. In de aula van de school kunnen bezoe kers korte dialezingen volgen op ster renkundig gebied, computerprogram ma's bekijken en uitleg over allerlei sterrenkundige zaken krijgen. Tevens kunt u kennismaken met de activiteiten van Metius. Op zaterdagmiddag van 12.00 tot 13.00 uur is het bij geschikt weer de bedoeling een protuberance- kijker op het schoolplein op te stellen waarmee naar de zon gekeken kan worden. HEILOO - Op 17 februari geeft Rijks waterstaat in het Open Huis informatie over de aanleg van de verbindingsweg tussen de A9 en de oostelijke ring rond Alkmaar. Omwonenden en belangstel lenden uit Heiloo zijn hierbij welkom. De avond is van 20.00 tot 21.30 uur. goede voorlichting is daarom geboden. Want er valt nog wel wat voor te lich ten, zolang in de grijze emmers vaak voor meer dan de helft afval wordt gegooid dat eigenlijk gescheiden moet worden aangeleverd, zoals bijvoor beeld papier en textiel. De PvdA liet zich door de wethouder niet overtuigen. Roelof Bos vond de kwestie wel of geen sloten op de emmer beslist geen 'detail', evenmin als de kosten ervan. 'Een bedrag van f 47,- per emmer, dus in totaal f 94,-, is toch een aanslag voor de burger. Moet de gemeente hier niet een deel van subsi diëren,' vroeg hij zich af. Bos had er geen enkele behoefte aan om tot de voorhoedegemeenten te behoren die diftar invoeren. 'Daar loop je ^lleen maar risico's mee.' Wel of geen sloten Annabel ten Hoope (Heiloo 2000), die de invoering van diftar verder wel zag zitten, verwachtte eerst wel een beperkte verhoging van de tarieven. Pas later zal er dan een tariefsverlaging kunnen komen, zo voorspelde zij. Het afsluiten van rolemmers achtte zij juist essentieel voor meer draagkracht onder de bevolking. Voor GroenLinks hoefden die sloten helemaal niet. 'Wij hebben een groot vertrouwen in de mensen hier', aldus Carla Coenders. Het streven van de gemeente is om de gedifferentieerde tarieven (op basis van het aangeboden gewicht) per 1 januari 2001 in te voeren. Bij flats wordt het totaal aan kilo's aangeboden afval hoofdelijk omgeslagen. De raad heeft een bedrag van f 150.000,- beschikbaar gesteld om bureau De Jong Milieu Advies het project te laten begeleiden. HEILOO - Vrijdag 11 februari staat er in Buk Buk een combinatie van tonee limprovisatie en sport op het program ma. In een theatersportwedstrijd dagen twee teams, waaronder dit keer de theatersportgroep Papaver uit Alk maar, elkaar uit tot het spelen van ge ïmproviseerde scènes. Een jury geeft punten in de categorieën inhoud, tech niek en amusement. Omdat het aanwezige publiek sugges ties geeft voor de scènes (door het noe men van een locatie, titels of persona ges) is improvisatie gegarandeerd. Het1 publiek mag ook zijn stem uitbrengen over wat de beste scène is. Het team met de meeste punten is winnaar. Zaterdag 12 februari speelt de alterna tieve rockband Satellite 7 in de Buk. Deze band, met leden afkomstig uit Amsterdam en Krommenie speelde vorig jaar mee in de Big Buk Buk Band Battle. Satellite 7 won toen en is door gegaan naar de finale. Hun muziek is een stuk strakker ge worden, de muziek die de band maakte tijdens de BBBBB was in een grun- ge/bush-stijl. Beide avonden is de toegang gratis en de deuren gaan om 21.00 uur. M%KELAi RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) i 1 Badkamerinstallatie Centrale verwarming Dakbedekking Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Hollewqg 19 A. ten Hoope (Heiloo 2000): Sloten op de emmers zijn essentieel HEILOO - In februari staan in veel bibliotheken in Nederland de peuters centraal, zo ook in de openbare biblio theek van Heiloo. De hele maand wor den er inloopochtenden georganiseerd voor peuters van de diverse peuter speelzalen van Heiloo en hun ouders of verzorgers. De ouders krijgen informa tie over de bibliotheek en wat deze zoal voor peuters kan betekenen. De peu ters worden tijdens deze inloopochtend op een leuke manier bezig gehouden met voorlezen en tekenen. Op woensdag 23 februari wordt van 10.00 tot 12.00 uur een algemene in loopochtend gehouden, ook voor ou ders of opvoeders met peuters die niet aan een peuterspeelzaal zijn verbon den. Kinderen tot en met 3 jaar worden deze hele maand gratis ingeschreven bij de bibliotheek. Zij krijgen een aardige welkomstattentie. Tentoonstelling geologie Onder de titel 'Stenen spreken, geolo gie bij het Nivon' heeft het Nivon samen met de bibliotheek een tentoon stelling ingericht. Getoond worden ste nen en mineralen van de reis van het Nivon naar Hessen in 1998. Elke twee jaar maakt de werkgroep geologie een dergelijke reis. In mei 2000 staat het Teutoburgerwoud op het programma. Niet alleen gaat men daar zoeken in storthopen, maar ook in mijnen, onder leiding van deskundige gidsen. Iedere belangstellende kan aan deze reizen deelnemen. Wat zoal van dergelijke geologiereizen meegenomen wordt, is te zien bij deze tentoonstelling. Uiteraard zijn deze materialen aangevuld met boeken over dit onderwerp. De tentoonstelling is tot 6 maartte bezichtigen in de bibliotheek aan Het Malevoort 13. HEILOO - Na een moeizaam en te leurstellend seizoen 1999 (vooral wat betreft de resultaten van het eerste honkbalteam en eerste damessoftbal- team), probeert Double Stars Heiloo een nieuwe koers te gaan varen. Meer dan ooit wil het bestuur aandacht aan de jeugd en de jeugdopleiding gaan geven om het honk- en softbal aantrek kelijk te maken, de leden meer aan de vereniging te binden en het peil van het honk- en softbal omhoog te brengen. Een eerste stap wordt zondag 13 febru ari gezet. Van 13.00 tot 17.00 uur zijn alle jeugdleden in sporthal Het Venne- water actief. Allereerst treden de pupillen honk- en softbal aan en de adspiranten softbal. Daarna komen de adspiranten en juni oren honkbal aan bod. Onder leiding van de staftechnisch kadermedewerker van de Koninklijke Nederlandse Base- en Softbal Bond, Kevin van Haagen, zal een uitgekiend trainingstraject afge werkt worden. Begeleiding wordt ver zorgd door een aantal oud-Double Stars zoals Albert van Vuure, Job de Graaf, Bram van Langen, Bas Wit kamp, Dave van der Meer, Bas Nolta en Sander Vermeer. Maar ook ex-coach Michael Blokker en geroutineerde spe lers als Marcel Roest, Leander Doef, Ciska Hemmekam en Linda Landwehr hebben hun medewerking toegezegd. Wie wil zien hoe jeugd en oud-Double Stars met het spel aan de slag gaan, is welkom als toeschouwer op de tribunes in Het Vennewater. sinds 1933 www.vanderborden.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1