Plan voor tbs-kliniek bij Willibrord Stichting Baduhenna houdt lezingen over archeologie m h Verkleden, hossen, zingen en springen cc S§ cc\& oTSf Dieren blij met fraai voorjaarsweer Taxatie nodig? Broekman kma NVM Wet voorkeursrecht gemeenten van toepassing op Zandzoom LU rfh Ju) Vos Makelaardij VAN DER BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZAALVOETBAL LU CO éL LL.& in het Open huis LOKEEND REC Dé HygÉlheekwinkeJ j) liL^JDrukkerij uitkijkpost bv 23 FEBRUARI 2000 Fotowedstrijd HAF Tweedehands boekenmarkt Schaatsen voor Water brengt 1,8 miljoen gulden op 65e JAARGANG NO. 8 Klucht in de Beun Expositie Nivon Nieuw Leven brengt overtuigend concert Pishko Gurgy exposeert Basedance en filmmiddag in Tendenz VRIJDAG 25 FEBRUARI SPORTHAL 'tVENNEWATER 21.30 uur ^HEREN 1 WFC 'Trouwens, hoeveel vrouwen trouwen Laurens?' Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kertriemerstraatweg 125*1851 8G*H£fijQ0 tel. 072 5320322 Lezing over ruimtebiologie (072) 535 10 00 Boomkwekerij G. Meijer Al meer dan 30 jaar Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n T aanzienlijk lagere mm-prijzen. c=^ i IU d=J U verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Nog tot zondag 19 maart kunnen foto's worden ingezonden voor de publieksfotowedstrijd die de Heilooër Amateur Fotoclub (HAF) houdt ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de vereniging. Het thema van de wedstrijd is 'dieren'. Er zijn prijzen te winnen in de categorie 'jonger dan 18 jaar', voor deelnemers die zijn geboren na 1 februari 1982, en de categorie 'ouder dan 18 jaar', voor deelnemers die voor die datum zijn geboren. Per categorie worden de vijf tien beste foto's door HAF voorzien van een passe-partout en tenoonge- steld in het Open Huis tijdens de HAF- fotomanifestatie op 25 en 26 maart. Er mogen zowel kleuren als zwah-wii foto's worden ingeleverd, van het for maat 10 x 15. Foto's moeten worden voorzien van naam, adres, woonplaats, leeftijd en telefoonnummer. Wie zijn foto terug wil hebben, kan die ophalen bij de fotoclub. Inleveren kan bij C. Bakker, Burenweg 31, 1851 CN in Heiloo of Renno de Jong, Prinses Irenelaan 22,1934 EG in Egmond aan den Hoef. HEILOO - Op zaterdag 26 februari houdt de Stichting Ouderenwerk van 10.00 tot 13.00 uur weer een tweede hands boekenmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderen werk georganiseerde sociaal-culturele activiteiten en goede doelen. Wie nog boeken en platen heeft en die eigenlijk wel kwijt wil, kan bellen naar de Stichting Ouderenwerk (tel. 072- 5331297) dan halen de medewerkers de boeken bij u op. Maar brengen naar het Trefpunt kan ook. ALKMAAR - De sponsoractie 'Schaatsen voor Water' van Foster Parents Plan heeft in de regio Noord- Holland f 172.120,85 opgebracht. De sponsoractie, die begin november plaatsvond, was onderdeel van de lan delijke actie 'Schaatsen en Zwemmen voor Water', waar ruim 55.000 kinderen aan meededen. Uit onze regio deden mee de Rad- boudschool, de Treinetschool en de Paulusschool uit Heiloo, de basisscho len De Boswaid, St. Jozef, De Drie master en De Windhoek uit Egmond, en uit Akersloot basisschool St. Jaco bus. De landelijke opbrengst komt op ruim 1,8 miljoen gulden. Van deze op brengst worden in Senegal (Afrika) waterputten geslagen voor schoon drinkwater. HEILOO - Er bestaan vergevorderde plannen om op het terrein van psychia trisch centrum Willibrord een tbs-kli niek te bouwen, die plaats biedt aan 120 gedetineerden met een terbeschik kingstelling. De nieuwe kliniek zou gebouwd worden aan de achterkant van het terrein van Willibrord, in het gebied dat grenst aan de Kanaalweg en het Rosendaal. Deze tbs-inrichting, die in 2003 open moet gaan, zou dan de tiende in Nederland worden. Twee jaar geleden is Willibrord ook al eens in beeld geweest voor een tbs-kli niek. Toen waren er plannen van het ministerie van Justitie om het Cornelius- gebouw te verbouwen tot een kliniek voor veertig gedetineerden. Die plannen verdwenen in de ijskast omdat het ministerie zich ging heroriënteren op de huisvesting van deze gedetineerden. Als het aan algemeen directeur Hans de Bont ligt, gaan de plannen nu zeker door. „Wij vinden het een prima plan, waar we veel voordelen in zien. Niet in de laatste plaats vanwege de werkgele genheid, want voor 120 veroordeelden zijn zeker 300 formatieplaatsen nodig.' 'Het gaat dan om speciaal opgeleid per soneel, dat apart aangetrokken moet worden. Gesloten kliniek Een tbs-patiënt is iemand die van de rechter naast een gevangenisstraf een psychiatrische behandeling in een ge sloten kliniek moet ondergaan, omdat hij een gevaar vormt voor de maat schappij. Daarbij gaat het om mensen die een ernstig misdrijf hebben ge pleegd én een psychiatrische stoornis hebben. Om dit laatste vast te stellen worden verdachten in het Pieter Baan Centrum in Utrecht uitvoerig geobserveerd. Ze worden ingedeeld in de categorie A, B of C, waarbij A staat voor de zwaarste overtredingen, B voor minder zwaar en C voor de minst zware. De indeling in categorieën zegt niets over de zwaarte van de psychiatrische stoornis, die de veroordeelden hebben. Volgens Hans de Bont gaat de kliniek van PC Willibrord gedetineerden uit alle categorieën onderbrengen. Justitie blijft verantwoordelijk voor de bewa king van de kliniek, die geheel los komt te staan van de overige gebouwen. Het gebouw zal omringd worden door hek ken en zwaar bewaakt worden. Forensische psychiatrie De afgelopen jaren heeft PC Willibrord al wel ervaring opgedaan met de behandeling van veroordeelden. Sinds november '98 namelijk worden er in gebouw Junianus forensische psychia trische patiënten behandeld. Dat zijn gedetineerden die tijdens hun verblijf in de cel psychisch in de war raken. Zij verblijven enkele weken in Willibrord voor een korte behandeling. Het is de bedoeling dat deze afdeling op termijn uitgroeit naar 48 plaatsen. De beslissing of de nieuwe tbs-kliniek er defintief komt kan nog wel enkele maanden op zich laten wachten, vol gens De Bont. Het gemeentebestuur van Heiloo, dat toestemming voor een dergelijk plan moet geven, is een aantal weken geleden op de hoogte gebracht van de plannen. De Bont verwacht, evenmin als bij de vorige plannen, wei nig tegenstand. „De buurt speelt zeker een rol. Eventuele bezwaren die de bewoners maken gaan via de normale procedure, dus die lopen via de gemeente." Ook is kort geleden het personeel van PC Willibrord geïnformeerd. Er zijn echter nog geen definitieve standpun ten van de ondernemingsraad, de cliën tenraad, de familieraad en de Raad van Toezicht. De kosten voor de bouw van de nieuwe kliniek bedragen rond de 50 miljoen. Daarnaast is er jaarlijks een bedrag van 30 miljoen gulden nodig om de inrichting draaiende te houden. Deze kosten worden door het Rijk betaald. HEILOO - Zaterdag 4 maart wordt in theater de Beun de klucht 'Trouwens, hoeveel vrouwen trouwen Laurens?' van Robin Hawdon gespeeld. Dit is de uitvoering die eerder gepland stond op 25 januari, maar die toen niet doorging. De klucht wordt gespeeld door Bruni Heinke, Diana Dobbelman, Simone Rooskens, Guido Jonckers, Flip Hee neman, Toon Bouman en anderen on der regie van Gaston van Erven. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten kosten f 25,- (CJP en 65-plus f 22,50) en zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Beun, van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - In de foyer van het Open Huis is een expositie te zien van de cur sisten van de teken- en schildersgroe pen van het Nivon Heiloo. Deze groe pen staan onder leiding van Leo Verhagen. Aan aankomende cursisten geeft hij les in tekenen, werken met potlood, inkt, houtskool. Hij geeft daar bij inzicht in perspectief, compositie etc. In een later stadium wordt het uit gebreid met pastel, aquarel en acryl. Na elke cursusdagdeel wordt het gemaakte werk besproken. De cursus wordt gegeven op de woens dagen. Een nieuwe cursus start weer eind september. Voor informatie kunt u bellen met 072-5333127. De expositie duurt tot 1 maart, gedurende de ope ningstijden van het Open Huis. HEILOO - De Stichting Regionale Ar cheologie Baduhenna start binnenkort een lezingencyclus over de bewonings- geschiedenis en archeologie van Hei loo. Aan de hand van vier lezingen wordt het ontstaan van de strandwal, de eerste bewoning in de bronstijd en vondsten uit de ijzertijd tot aan de mid deleeuwen aanschouwelijk uitgelegd. De eerste lezing op 1 maart wordt gegeven door Tim de Ridder en heeft als thema 'Archeologie in en om Heiloo. De Ridder is stadsarcheoloog van Vlaardingen. Vanaf jongs af aan is hij nauw betrokken bij de archeologie in Heiloo. Als lid van de archeologische werkgroep heeft hij aan diverse nood- opgravingen in en om Heiloo meege werkt. In zijn verhaal komt aan de orde de bewoningsgeschiedenis vanaf de prehistorie tot in de Middeleeuwen in Heiloo en directe omgeving. In de bodem van Heiloo Woensdag 5 april volgt een lezing met het thema 'In de bodem van Heiloo, een geologische verkenning' door Carla Soonius. Zij heeft intensief boor- onderzoèk verricht in Noord-Holland om vindplaatsen uit het verleden op te sporen. Aan de orde komt de geologie in en om Heiloo, de ontstaansgeschie denis van het landschap en vooral van de strandwal waarop Heiloo gelegen is. HEILOO - Nog eventjes en dan is het zover,Dan gaan de schooldeuren weer op slot voor een weekje vakantie en kan iedereen zich in alle rust voorbereiden op het naderende carnavalsfeest. In het Oosthonk in plan Oost namen ze op het feest alvast een voorproefje. Afgelopen zaterdag feestte daar een flink aantal kinderen op carnavalsmuziek. Tevens werd er een prijsje verloot voor het mooiste en origineelste kostuum. Kinderen die dit gemist hebben - of de smaak te pakken hebben gekregen - kunnen in een fraaie outfit op 4 maart terecht in de Ypsalon. (Fotostudio Starfield) Reeds in de prehistorie bleek de strandwal voor bewoning aantrekkelijk te zijn geweest, zoals sporen en vond sten op de strandwal aantonen. Woensdag 26 april is er een uiteenzet ting over paleo-ecologisch onderzoek in Heiloo, door Henk van Haaster. Hij werkt als archeo-bot'anicus bij Biax in Amsterdam, een archeologisch advies bureau dat ecologische vondstgroepen van opgravingen onderzoekt. Tot deze vondstgroepen behoren pollen en za den, als ook hout en houtskool. Henk van Haaster heeft een aantal ecologi sche monsters op zaden onderzocht. Dé resultaten bieden inzicht in onder andere eetgewoontes van mensen in het verleden. Ecologische onderzoek aan de Vlooiendijk heeft daarentegen informatie over het toenmalige land schap en het gebruik ervan door de mens opgeleverd. Stadsarcheologie De laatste lezing is op 17 mei en heeft als titel 'Van dorp tot stad, stadsarcheo logie in Alkmaar'. Peter Bitter, stadsarcheoloog van Alkmaar, brengt de archeologie in de stad naar voren. Recente opgravingen zoals op het Canadaplein, op de plek van de afge brande Houtmarkt en enkele jaren geleden in de Grote Kerk in Alkmaar trokken veel publieke belangstelling. Het onderwerp van deze avond be schrijft de ontwikkeling van Alkmaar van dorp tot stad, geïllustreerd met diamateriaal van opgravingen en vond sten. De lezingen, die steeds om 19.30 uur beginnen, worden gehouden in de expositieruimte van Baduhenna aan de Kennemerstraatweg, aan de achterkant van PC Willibrord. De entree is vrij. Telefonisch aanmelden is gewenst en kan bij A. Haverman, 072-5337142 of S. Lange, 072-5337525. ALKMAAR - In een flink gevulde Don Boscokerk te Alkmaar vond vori ge week vrijdag het jaarlijkse concert van Oratoriumvereniging Nieuw Leven uit Heiloo plaats. Uitgevoerd werd de Joshua van G.F. Handel, en oratorium gebaseerd op een oud-testamentisch verhaal, waarin de Israëlieten onder leiding van Joshua Kanaan veroveren. Dit concert stond in het teken van het afscheid van dirigent Marcel Joosen, die na twaalf jaar het dirigeerstokje overdraagt aan Jan Herman Ploeg. In de sfeervolle ambiance van de kerk bracht Nieuw Leven een overtuigend concert ten gehore. Het omvangrijke koor heeft een onmiskenbaar krachtig geluid en zeker in de forte-gedeelten kwam dit zeer tot zijn recht. Heel opvallend was hoe direct het koor reageert op de dirigent. Van het solis tenkwartet Elma van den Dool (sopraan), Liesbeth van der Loop (alt), Robbert Overpelt (tenor) en Henk van Heijnsbergen (bas) viel vooral de laat ste op door zijn prachtig volumineus stemgeluid en natuurlijk overwicht. Robbert Overpelt maakte indruk met zijn virtuoze aria's met pittige tempi die helder en trefzeker werden gezongen. Een grappige bijkomstigheid was, dat de alt in de rol van Othniël, een jonge soldaat, liefdesduetten zong met de sopraan in de rol van Achsah, zijn geliefde. Het orkest Philharmonia Amsterdam begeleidde adequaat en energiek. Een compliment voor de eer ste trompet is zeker op zijn plaats. HEILOO - Vanaf 7 maart exposeert Pishko Gurgy met schilderijen in het Trefpunt. Pishko Gurgy is in 1966 gebo ren in Noord-Irak. Tot zijn 18de jaar volgde hij daar een opleiding in schil deren en beeldhouwen aan de acade mie. In 1984 verliet hij Irak om politie ke redenen. Als vluchteling heeft hij tien jaar gezworven door allerlei lan den in het Midden-Oosten. Uiteindelijk is hij via Italië, Denemarken en Duits land in Heiloo terechtgekomen.Tijdens zijn zwerftocht heeft hij getracht zijn opleiding te voltooien. De in het Trefpunt getoonde werken zijn hier een neerslag van en zijn uitgevoerd in olie verf en gemengde technieken. Een door hem gemaakte betonnen- reliëf dat een koffieplantage voorstelt, werd enkele jaren geleden aangebracht in een gevelwand van het Trefpunt. Het Trefpunt is te vinden aan de Abraham du Bois-hof 2 en geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur HEILOO - Zaterdg 26 februari is er een basedance avond in Tendenz. Alle kinderen uit groep 8 van de basisscho len kunnen van 19.30 tot 22.00 uur lek ker dansen en kletsen met elkaar. De entree is gratis en de consumpties zijn goedkoop. Ook in de voorjaarsvakantie houdt Tendenz weer een aantal leuke midda gen. Zo is er op 29 februari een casino. Liefhebbers kunnen vanaf 14.30 uur een gokje wagen. Entree is een gulden voor wie een pasje heeft, anders f 1,50. Op 1 maart is er voor alle basedancers een filmmiddag die begint om 14.30 uur. De entree is gratis. Welke film gedraaid wordt, blijft geheim. Voor de Tendenzers is er ook een filmmiddag, op 2 maart vanaf 14.30 uur. Entree is f 1,50, met pas een piek. L. Nivon teken- en schildersgroepen toegang gratis A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Ook op zaterdag geopend autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Op zaterdag 4 maart: De klucht: Aanvang: 20.15 uur. Entree: 25,^ CJP/65+ 22,50 INLICHTINGEN: 072 533 31 56 KAARTVERKOOP: Maandag t/m vrijdag van 13.30 -17.00 uur aan de kassa van Theater De Beun te Heiloo. HEILOO - Het is zondagde zon schijnt en dat betekent... er op uit! Wie dacht dat nietafgelopen weekend Velen pakten dan ook de autode fiets of de benenwagen om zich te spoeden naar strand, bos en duin. En na het wandelen werd er hier en daar al een terrasje gepikt. Lekker even met je gezicht in de zonogen dicht en dromen van al het mooie weer dat we de komende zomer gaan krijgen. Ook de dieren hebben zin in het naderende voorjaar. Deze drie parmantige eendjes gingen fijn op stap met hun weide-vriendjestwee wollige schaapjes... Fotostudio Starfield) HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders heeft de gemeente raad van Heiloo voorgesteld om perce len grond in het gebied Zandzoom aan te wijzen als gronden waarop de Wet voorkeursrecht gemeenten van toepas sing is. Dit betekent dat de ruim 500 eigenaren van stukken grond in dit ge bied bij eventuele verkoop hun grond eerst aan de gemeente te koop moeten aanbieden. Pas wanneer de gemeente geen interesse heeft, is verkoop aan een andere gegadigde toegestaan. De gemeente Heiloo zegt dit besluit ge nomen te hebben om haar plannen voor de toekomstige woonwijk in Zandzoom uit te kunnen voeren. Wanneer de grondprijs zou worden opgedreven door te speculeren met de grond in dat gebied, zou de woningbouwtaakstelling van de gemeente in gevaar kunnen komen, aldus het persbericht. Sinds de presentatie van de structuurvisie Zandzoom vorig jaar is de belangstel ling voor het (ver)kopen van grond in dit gebied sterk toegenomen. Deze aanwijzing is, anders dan bij een gewoon raadsvoorstel, op 17 februari wettelijk ingegaan. Na behandeling in de raadscommissies wordt het defini tieve besluit genomen in de gemeente raad van (naar verwachting) begin april. De eigenaren van de bewuste percelen grond zijn vorige week vrijdag via een aangetekende brief op de hoog te gesteld van dit besluit. Voor hen wordt op woensdag 23 februari in het Golden Tulip Hotel aan de Kenne merstraatweg een informatiebijeen komst gehouden over deze maatregel. Tevens is er een speciaal telefoonnum mer ingesteld voor het beantwoorden van vragen, tel. 072-5356777. Dit num mer is tussen 9.00 en 12.00 uur bereik baar. Tegen dit voornemen van het col lege kunnen belanghebbenden hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken aan de gemeenteraad tot 8 maart. ALKMAAR - Vrijdag 25 februari houdt de Alkmaarse Weer- en Ster renkundige Vereniging Metius een le zing met als onderwerp 'Ruimtebio logie'. Het onderwerp wordt gepresen teerd door R. Demets van Estec. De spreker geeft een korte beschrijving van de geschiedenis van de ruimtebio- iogie vanaf 1946. Vervolgens wordt sa mengevat wat momenteel bekend is over de effecten van gewichtloosheid en van ruimtestraling op levende we zens. Tenslotte wordt de zoektocht naar buitenaards leven en naar het ontstaan van het leven op aarde nader toege licht. sinds 1933 www.vanderborden.nl Voor al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 CL| /V f"* I—IIV/I /V IV CTÏ - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - nMUniVIMIMVJ - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Werkplaats Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1