Heiloo doet niet mee met fusie Margriet Kaan schept haar eigen vlinderparadijs cc gf cc\^ f o WM iwia m E Falkland speelt jeugdstuk Ql Vos Makelaardij Taxatie nodig? Broekman gjj yfftÓKMA VAN DER BORDEN HM NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZAALVOETBAL CO CO éL LU^ ÜL& the Cry Ugly LOKEEND RECLAME ECLAME Dé Hypgpieekwinkel hühm Redactieacquisitie en administratie: r LnJU jj llL^JDrukkerij uitkijkpost bv I 8 MAART 2000 J W 65e JAARGANG NO. 10 Onrust na gerucht over misdrijf Lezing over zoektocht naar Ithaka Marijke Hilhorst en Eddij Sanchez in Literair Jazz-Café 111 VRIJDAG 10 MAART SPORTHAL 't VENNEWATER 19.50 uur i Zaterdag 11 maart Gevonden voorwerpen Boomkwekerij G. M eijêr Al meer dan 30 jaar Muziekcursussen voor peuters en kleuters Met Groei en Bloei naar Wales Underground Café en the Cry Ugly in Buk Buk autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kermemerstraatweg 125-1851 8G-HHILOO tel. 072 5320322 C- HACHMA1MG Marjolijn de Bruin exposeert (072)535 10 mm mtmi De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nn=;> aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! S-> V - - v: HEILOO - Het gerucht dat er in een appartement aan de Vinkenbaan een lijk verstopt zou zijn, heeft voor onrust gezorgd onder inwoners van Heiloo. Een rechercheteam van de politie Noord-Holland Noord verrichtte vori ge week dinsdag een huiszoeking in de woning omdat de politie, naar aanlei ding van een tip, vermoedde dat er in de woning iemand om het leven was gebracht. De recherche deed vorige week uitge breid sporenonderzoek in en rond de woning. Verder werd een aantal buurt bewoners ondervraagd. De uitslag van het sporenonderzoek is nog niet be kend. De politie heeft wel bevestigd dat er in de woning geen lijk is gevonden. De bewoner van de woning en twee personen die bij hem in huis woonden, werden vorige week dinsdag meegeno men naar het politiebureau in Alk maar. De bewoner wordt er van ver dacht dat hij de twee anderen onderdak heeft verschaft, terwijl zij illegaal in Nederland verblijven. De twee zullen binnenkort worden uitgezet. De politie wil verder geen mededelingen doen over de zaak. HEILOO - In het kader van de Boekenweek houdt mr. C. Goedkoop op maandag 20 maart om 20.00 uur een lezing in de bibliotheek. Het thema van de Boekenweek is dit jaar 'Lectori Salutem', waarbij gedacht kan worden aan de klassieke oudheid. De spreker bestudeerde de Griekse mythologie en heeft aan de hand van 48 fragmenten uit de Odyssee van Ho merus uitgezocht waar het eiland Itha ka, vaderland van de Griekse held Odysseus, zich tegenwoordig bevindt. In zijn boek 'Op zoek naar Ithaka' geeft hij zijn visie op de ligging van het eiland, maar ook besteedt hij hierin aandacht aan andere theorieën daar over. Voor zijn onderzoek ging Goed koop zelf ook op reis, op zoek naar Ithaka. In deze boekenweeklezing vertelt hij over zijn zoektocht en zijn boek over Ithaka. Bovendien gaat hij in op de die pere betekenissen* van de Griekse mythen, die éép van de pijlers vormen voor de huidige westerse beschaving. Toegangskaarten voor de lezing zijn a f 10,- te koop bij de bibliotheek aan Het Malevoort. i ,k Heiloo wil een grenswijziging naar het zuiden, ten behoeve van het gebied Zand zoom. (archieffoto) HEILOO - In grote eensgezindheid heeft de gemeenteraad van Heiloo maandagavond een fusie met de CAL- gemeenten (Castricum, Akersloot en Limmen) afgewezen. Hiermee beant woordde de raad de vraag van Lim men, of Heiloo alsnog wil aanhaken bij deze reèds in gang gezette fusie. Als voorwaarde stelde Limmen daarbij dat Heiloo de zogeheten Strategische Visie, het profiel van de nieuw te vormen gemeente, zonder meer zou onder schrijven. Limmen stelde deze vraag eind januari aan Heiloo, nadat een opiniepeiling van de initiatiefgroep De Limmer Spreekt in december had uitgewezen dat een meerderheid van de Limmers (54 pro cent) voelde voor een fusie met Heiloo. Voor de CAL-fusie voelde 17 procent, slechts 2 procent zag heil in een fusie tussen CAL en Heiloo. Een beetje merkwaardig dus, dat de Limmer raad vervolgens aan Heiloo vroeg om aan te haken bij de CAL-fu sie, met als reden dat zij de uitkomst van deze, opiniepeiling niet wilde nege ren. Heiloo 2000 keurde deze handel wijze dan ook ten stelligste af. 'Dat is de grootst mogelijke flauwekul,' oor deelde John Daas van Heiloo 2000. 'De raad van Limmen heeft zogenaamd haar goede wil getoond, en legt nu de zwarte Piet bij Heiloo.' Den Boon teleurgesteld Aad van Yperen (PvdA) noemde de Limmer voorwaarden onaanvaardbaar. Hij vroeg zich af wat het standpunt is van Akersloot en Castricum. Het pro fiel van de nieuw te vormen CAL- gemeente omschreef hij als een versim peling van de feiten. De groene buffer tussen kaas- en staalstad, die daarin geschetst wordt, is veel groter dan de CAL, aldus Van IJperen. Carla Coen- ders van Groen Links leek het, als enige, een goed idee om alsnog een en quête onder de Limmer en Heilooër burgers te houden. Burgemeester Henk den Boon liep ook niet warm voor dat plan. Wat hem be trof kwam er met deze afwijzing van de Heilooër raad een voorlopig einde aan een bestuurlijke discussie. Hij toonde zich bijzonder teleurgesteld over de manier waarop Limmen met de uit komst van de enquête van De Limmer Spreekt was omgegaan. 'Eeiv, beetje schraal' vond hij het dat Limmen zich verschuilt achter de redenering dat het fusieproces al te ver heen zou zijn. Den Boon bracht nog eens in herinnering dat Heiloo in juni '98 de stuurgroep van de CAL, die de fusie voorbereidt, ge vraagd heeft om een fusie tussen Hei loo en de CAL en andere varianten te onderzoeken. Het antwoord was toen negatief. De Limmer wethouders op de publieke tribune hoorden zijn relaas schijnbaar onbewogen aan, evenals hun aanwezige collega's uit Castricum. Grenswijziging voor Zandzoom Behalve de weigering van Heiloo om bij de CAL-fusie aan te haken, zal in het antwoord aan Limmen tevens het standpunt van de gemeente Heiloo over een grenswijziging in zuidelijke richting worden opgenomen, zo beloof de Den Boon de raadsleden maandag avond. De plannen die momenteel voor het gebied Zandzoom ontwikkeld wor den, beslaan 95 procent van Heiloos grondgebied. Om 'bestuurlijke dicht heid' te voorkomen, dat wil zeggen dat er niet te veel beslissende overheden over één bepaald gebied gaan, is het wenselijk dat de grens tussen Heiloo en Limmen een stukje naar het zuiden verlegd wordt. John Daas van Heiloo 2000 nam aan dat Limmen wel in zou stemmen met een grenswijziging. Met zijn opmerking 'Limmen heeft aldoor gezegd niet mee te willen werken aan verstedelijking, dus dat zal verder waarschijnlijk geen problemen geven,' kreeg hij de lachers op zijn hand. Burgemeester Henk den Boon:Een beetje schraal. HEILOO - Ze prijken inmiddels op heel wat gevels van huizen en schuur tjes in Heiloo en Limmen, de driedi mensionale fantasievlinders van Mar griet Kaan. Gezaagd uit multiplex en prachtig beschilderd in de mooiste kleuren. Vier jaar geleden maakte ze de eerste voor haar vader, al gauw gevolgd door een paar exemplaren voor haar eigen huis. Het groeide uit tot een hobby, die volgens Margriet inmiddels wel een beetje uit de hand is gelopen. Tweehonderdvijfenzeventig vlinders maakte ze tot nu toe die, behalve hier in de buurt, over de hele wereld terecht zijn gekomen. En aangezien er nog steeds mensen bij haar aan de deur komen die belangstelling hebben voor een vlinder en ze nog steeds plezier heeft in het maken ervan, gaat Margriet gewoon door. „Desnoods tot heel Hei loo vol hangt met vlinders." Haar eigen huis aan de Ho|Jeweg 103 is ondertussen ook een soort 'vlinderpa radijs' geworden, met vlinders in vele kleuren en maten aan de voorgevel, achter in de tuin én in huis. Er zijn de 'gangbare' modellen van bestaande soorten vlinders, maar ook creaties met allerlei decoraties er op. Zo vormde Margriets liefde voor de hoorn de inspiratie voor een exemplaar met de afbeelding van dat muziekinstrument op de vleugels. En grote trots van haar dochters is zonder twijfel de echte 'Backstreet Boys-vlinder' met handte keningen van de Boys op de vleugels en in de Boys-kleuren rood en zwart. Vieze insekten De wens van Margriets vader om een vlinder aan de gevel van zijn huis te hebben zoals hij die had gezien bij een woning aan de Hoogeweg, is de aanzet geweest tot haar hobby, vertelt Mar griet. Bij navraag bleek dat de vlinders op de Hoogeweg in Canada gekocht waren en Margriet zag dus als enige oplossing om zelf triplex en figuurzaag ter hand te nemen en daaruit naar eigen ontwerp een vlinder te maken, die ze beschilderde. Ook haar eigen huis versierde ze daarna met een paar zelfgemaakte fantasievlinders. De reac ties van voorbijgangers lieten niet lang op zich wachten. Talrijk waren de ver zoeken om een vlinder te maken, zodat ze, voordat ze het'zelf wist, heel wat uren zagend en schilderend door bracht. „Het is typisch, want een vlin der is natuurlijk een insekt en meestal worden die beschouwd als 'vies'. Maar bij vlinders is dat anders. Ik merk dat mensen daar iets moois of iets liefs in zien." Haar fantasievlinders dienen vele doe len, merkte Margriet al snel. Om het huis te versieren, om cadeau te geven, om mee te nemen naar het buitenland ('er zijn vlinders naar Zweden, Oos tenrijk, Australië, Frankrijk en Ame rika gegaan'), maar ook als herinnering aan een dierbaar iemand. „Heel in drukwekkend vond ik het toen een HEILOO - Op zondag 19 maart zal schrijfster Marijke Hilhorst een lezing verzorgen in het Literair Jazz-Café. Be kendheid heeft ze vooral gekregen door haar roman 'De vader, de moeder en de tijd', een kroniek over de teloor gang van een grote familie, voor wie de ontwikkelingen van de moderne tijd eigenlijk te snel gegaan zijn. Behalve romanschrijfster is Hilhorst ook jour naliste voor onder andere Elsevier. Deze zondagmorgen is er nog een bij zondere gast, namelijk Eddij Sanchez. Deze vibrafonist, die zijn sporen in de Nederlandse jazzwereld dubbel en dwars heeft verdiend, werkte met The Millers, Pia Beek en Frans Poptie and his swing specials. Hij wordt begeleid door het Walter Mooij Jazz Trio, be staande uit Walter Mooij op piano, Henk Kooger op contrabas en Joop Kooger drums en vocals. Het geheel plaats in restaurant Klein Varnebroek aan De Omloop 22 in Heiloo. Aanvang is 11.00 uur (zaal is open 10.30 uur) en de toegangsprijs bedraagt f 12,50 inclusief een kopje koffie. Kaartverkoop bij Boekhandel Avis in het Stationscentrum en telefo nisch kunt u kaarten bestellen en infor matie krijgen op tel. 072-5115511. FORESTERS DAMES 1 HOLLANDIA 1 Buk Buk Aanvang 21.00 uur entree gratis A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen als gevonden aange meld bij het politiebureau: bril met ovale, gekleurde glazen en bruin mon tuur, zwart kinderlaarsje met rits en klittenband, leesbril met rood-zwart montuur in hoes, sleutel aan rood label, bril met klein, rond montuur van merk 'erba', kinderfiets met blauw frame, rode spatborden en geel stuur en voor vork, autosleutel van Honda aan han ger Chinees restaurant. Voer al uw bomen, heesters, vruchtbomen, leibomen, dakplatanen, rozen, vaste planten, haagplanten, vakkundig advies en een uniek groot assortiment Bezoek onze kwekerij Westerweg 53 Heilooërbos, tel. 072 512 89 36 HEILOO - Bij de Muziek- en Dans school Heiloo gaan op maandag 20 maart twee korte cursussen van start, 'Muziek op Schoot' en 'Kleutermu- ziek'. De cursus 'Muziek op Schoot' is bedoeld voor peuters vanaf 2,5 jaar met één ouder of verzorger om samen, van uit thema's uit de peuterwereld, liedjes te zingen en muziekspelletjes met een voudige muziekinstrumenten te doen. De cursus 'Kleutermuziek' is voor kleuters van 4 en 5 jaar. Rond een thema uit de kleuterwereld zullen zij spelletjes met muziekinstrumenten doen en zingen zij kleuterliedjes. Hier bij worden de eerste stappen gezet ter bevordering van de creativiteitsontwik- keling en- beleving. De beide cursussen worden gegeven op 20 en 27 maart, 3,10 en 17 april en 8 en 15 mei. De aanvangstijd van 'Muziek -op Schoot' is 10.30 uur en voor 'Kleutermuziek' is dit om 15.00 uur. Beide cursussen worden gegeven door Aswintha Weidema en de lessen duren 45 minuten. Voor meer info kunt u bel len naar tel. 072-5332460. Margriet Kaan schildert de laatste details op één van haar vlinders. (Fotostudio Starfield) jong stel aanbelde, die in plaats van een steen graag een vlinder op het graf van hun overleden kindje wilden zetten. Ik vond het een eer dat ze me vroegen dat te maken en eigenlijk is het tot nu toe ook de kroon op m'n werk." IJzeren voelsprieten Vergeleken met haar eerste vlinder zijn de creaties van Margriet in de loop der jaren steeds verder geperfectioneerd. Voor de vleugels gebruikt ze tegen woordig multiplex ('dat blijft tien jaar goed als het buiten hangt'), dat ze zaagt met een decoupeerzaag ('gespaard met de zegeltjes van de supermarkt, omdat het met de figuurzaag wel heel veel werk was'). Ze heeft sjablonen ge maakt van zo'n twaalf verschillende modellen, gebaseerd op levende vlin dersoorten. „Maar daarbij zijn natuur lijk nog heel veel variaties mogelijk in maten en kleuren en wat betreft deco raties. Iedereen kan zelf kiezen." Na twee lagen grondverf en eenzelfde aantal lagen glansverf, brengt ze met een fijn penseel de tekening op de vleu gels aan. „Dat fijne schilderwerk is eigenlijk nog het moeilijkst. Om al die lijntjes netjes recht te krijgen. Meestal doe ik dat 's avonds, in de huiskamer aan de grote tafel. Het grovere werk, zoals het zagen en de eerste laklagen, doe ik overdag in de schuur." Het lijf wordt gemaakt van een vier kante stok waarvan Margriet de uitein den met een mes zo snijdt dat ze taps toelopen. Goed glad schuren, een gaat je erin voor bevestiging, verf erop, de vleugels er aan vast en twee 'voelsprie ten' van ijzer bovenop met aan de uit einden een kraal, en de vlinder is gereed. Maar daar is het niet bij geble ven. want inmiddels maakte ze ook allqrlei andere dieren. Weliswaar twee dimensionaal, maar met dezelfde tech niek. Al met al besteedt ze per week heel wat uren aan haar vlinderhobby. „Het kost me zeker vijf uur om één vlinder te maken, schat ik. Het komt er op neer dat ik door de week bijna elke avond zit te schilderen." Bijkomstigheid is bovendien dat ze tegenwoordig heel anders naar vlinders kijkt dan voor heen. „Toen ik begon had ik eigenlijk helemaal niets met vlinders. Nu let ik er 's zomers veel meer op, en ik kan inmiddels aardig wat soorten benoe men. Voor m'n verjaardag heb ik zelfs een vlinderencyclopedie gekregen." Wie meer informatie wil over de vlin ders, kan bellen met Margriet Kaan op tel. 072-5331679. HEILOO - De achtdaagse tuinenreis van Groei en Bloei gaat dit jaar naar Wales, het sprookje van Engeland. Vertrek per touringcar vanuit Heiloo is op donderdag 18 mei. Voordat om 16.00 uur vanuit Hoek van Holland de oversteek wordt gemaakt, wordt eerst een tuin bezocht. In Engeland reist men via Cambridge en Chester naar Colwyn Bay. Tijdens deze reis worden onder andere de volgende tuinen en kastëlen bezocht: Conton Manor Gar den, Ness Botanie Gardens, Conwyn Castle, Pencarreg Garden en Bodnant Garden. Ook een excursie door het Snowdonia National Park met een ritje in het smalspoor staat op het program ma. In het programma is tijd genoeg inge ruimd om gezellig te winkelen, een kathedraal te bezoeken of heerlijk op een terrasje uit te rusten. Na een afscheidsdiner op donderdagavond 25 mei bent u rond 21.00 uur terug in Heiloo. Voor informatie kunt u bellen met de heer Lantinga, 072-5331792 of mevrouw Kempers, tel. 5337747. HEILOO - Vrijdag 10 maart is het thema van het Underground Café house-muziek. Dit houdt in dat er aller lei verschillende soorten house wordt gedraaid. Zaterdag 11 maart treedt er een band op in Buk Buk. Dit keer is dat the Cry Ugly, een Britse repro-popband, met de roots in de jaren '60 en '70. De leden komen uit Amsterdam en Leiden. Be ïnvloed door bands als The Beatles en The Kinks, varieert de stijl van up tempo nummers tot rustige singer songwriter-nummers. Hun single 'Mo nica' wordt regelmatig gedraaid op de radio. De entree voor deze twee avon den is gratis en de deurren gaan om 21.00 uur open. RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoioaard). Ook op zaterdag geopend i INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 5Q 85 Werkplaats: Holleweg 19 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN BERGEN - Vanaf zaterdag 11 maart exposeert Marjolijn de Bruin uit Heiloo bronzen bij The Obsession of Art aan de Molenstraat 3 in Bergen. Haar werk maakt onderdeel uit van de expositie 'Heindel 2000', met niet eer der tentoongestelde schetsen en schil derijen van de Amerikaan Robert Heindel over het leven van dansers. Met deze expositie wordt tevens het kunstcentrum van The Obsession of Art officieel geopend. Dat gebeurt op vrijdagavond 10 maart door burge meester Quant van Schoorl in het bij zijn van Robert Heindel. De expositie is te zien tot en met 15 april, van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.30 uur. sinds 1933 www.vanderborden.nl Een scène uit de nieuwe productie van Falkland Toneel. HEILOO - Op 24, 25 en 26 maart speelt Falkland Toneel het jeugdstuk 'De slimme streken van Klaas Galgen aas'. De regie is van Jaap Schuuring, de muziek van Jan van Dijk. Op een vrolijk marktpleintje bieden allerlei lieden hun spullen te koop aan. Dan verschijnt de rijke man, hij koopt veel, maar betaalt niets. Hij behandelt de kooplui als oud vuil. Maar gelukkig is daar Klaas Galgenaas. Hij is een vreemde snoeshaan, het lijkt wel of hij kan vliegen en toveren. Bovendien is hij slim. Hij bedenkt allerlei plannetjes om de rijke man te grazen te nemen. Maar hij is ook verliefd op de dochter van de rijke man. Hoe moet dat nu? Klaas Galgenaas weet daar vast wel wat op. Op vrijdag 24 maart om 19.15 uur en op zaterdag 25 en zondag 26 maart om 13.30 en 16.00 uur kun je in theater de Beun in Heiloo zien hoe dit afloopt. De kaartverkoop is bij de volgende adres sen: Reisbureau Holland International (Raadhuisplein), Boekhandel Avis (Stationsplein), Sigarenmagazijn 't Hoekstuk, A&P Supermarkt Ypestein en Theater de Beun, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling te koop aan de kassa van de Beun. Telefonisch gereserveerde kaarten dienen een kwartier voor aanvang van de voorstel ling aan de kassa te zijn afgehaald. Voor informatie en reserveringen kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring, tel. 072- 5115511. k

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1