a Heilooër kinderkoor werkt mee aan cd Minder woningen onder Wet Voorkeursrecht cc\&/ oTe l m Broekman ^/Bc|kma Werkgroep 7711 herenigd II krant Zingen en swingen op Zuid-Amerikaanse ritmes Veritooppfanm? ftjVos Makelaardij VAN DER BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZAALVOETBAL CO rr C/D LL.^ LOKEEND RECLAME Dé HyRÉlheekwinkel FALKLAND TONEEL A P E L L A 5 - j) Drukkerij uitkijkpost bv 15 MAART 2000 65e JAARGANG NO. 11 Woningstichting plaatst zonnepanelen Fancy Fair Radboudschool Excursie IVN it®!!® Swingende avond met The Change Minikermis bij 't Loo Startavond Weidevogelbescherming Zelfverdedigingscursus Tendenz Voedselpakkettenactie Dorkas 1 1 1 VRIJDAG 17 MAART SPORTHAL 't VENNEWATER 21.30 uur HEREN 1 THE COUNTERS 1 woensdag 15 maart de complete collectie U SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Skinny Man Magoo en 80's-party in Buk Buk autobelettering reclameborden. Oosterzijweg 122 Heiloo Tel. 072-532 10 65 Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinke! heeft er dé hypotheek voor! PRESENTEERT: 'De slimme streken van Klaas Galgenaas' m is (072) 535 10 00 C. HACHMAIMG WBÊÊBSBSBÊÊBSSÊÊSÊtÊÊ Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) mms h mBBBÊBm De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. e=-7 J L U verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Bij vier complexen van Woningstichting Heiloo wordt binnen kort een ambitieus project gereali seerd: daken worden voorzien van zon nepanelen. De woningstichting wil hiermee niet alleen een bijdragp leve ren aan het milieu, maar tevens een energiekostenbesparing op de buiten verlichting. Woningstichting Heiloo neemt met dit initiatief deel aan het Greenpeace Solarisproject, dat een snelle introductie van schone energie bronnen in Nederland tot doel heeft. Het betreft een zonnepanelen-con structie waarmee schone stroom wordt opgewekt voor eigen gebruik. De pane len bevatten zonnecellen, die licht omzetten in fotovoltaïsche energie, ook wel PV of zonnestroom genoemd. Zelfs in ons vaak wat grauwe Nederland le vert dit milieuvriendelijke systeem een besparing van zo'n 10 tot 15 procent op de electriciteitsrekening op. Nog speci fieker: uitgaande van een gemiddeld electriciteitsverbruik van 320 kWh scheelt dat f .80,- per jaar in de algeme ne verbruikskosten. Tegelijkertijd daalt het verbruik van 'vuile' electriciteit die is opgewekt met behulp van fossiele brandstoffen. En dat is uiteraard pure winst voor het milieu. Woningstichting Heiloo investeert met dit project in de toekomst. De aan schafprijs per zonnepaneel is nu nog vrij hoog, maar in samenwerking met Greenpeace is dit initiatief toch haal baar geworden. Een leuk detail is dat wanneer de openbare ruimten van de complexen minder energie verbruiken dan de zonnepanelen op dat moment opwekken, zal de electriciteitsmeter daadwerkelijk achteruitlopen. De ver wachting is dat de servicekosten voor de galerij zullen dalen. Hierdoor zullen de woonlasten afnemen terwijl het milieu wordt gespaard. HEILOO - Op 17 maart wordt van 18.00 tot 21.00 uur op de Sint-Rad- boudschool aan het Slimpad een fancy fair gehouden met het thema 'Kunst en Cultuur'. De afgelopen weken hebben de kinderen met dit thema gewerkt. Er zijn prachtige schilderijen' gemaakt, er is gewerkt met speksteen, beton en glas-in-lood. Bovendien zijn er echte sieraden gemaakt onder leiding van een edelsmid. De door de kinderen vervaardigde kunstwerken zijn op deze avond te koop. Creatieve ouders hebben eigen kunstwerken ten behoeve van de fancy fair aan de school geschonken. Deze kunstwerken zullen ook worden ver kocht. Ook kunnen bezoekers hun haren in kunststijl laten verwerken, hun silhouet laten knippen en genieten van toneel, zang en danskunst. Aan de inwendige mens wordt even eens gedacht. Zo kunt u koffie met cake krijgen of een lekker hapje nutti gen in de kookkunsthoek. Bij mooi weer kunnen kinderen een rondje op een pony rijden of in de ponykar een rondje rond de school maken. Na tuurlijk ontbreekt het rad van fortuin niet voor wie een gokje wil wagen. Er zijn prachtige prijzen beschikbaar ge steld door de sponsors. De opbrengst van de fancy fair is bestemd voor de aanschaf van nieuwe speeltoestellen op het schoolplein. HEILOO - De derde zondag in de maand is traditiegetrouw de dag waar op u mee kunt wandelen met een ex cursie door het Heilooërbos. Op zon dag 19 maart staat om 10.00 uur een natuurgids klaar bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Hij begeleidt u bij een wandeling van onge veer anderhalf uur. De kosten bedra gen f 2,50. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met 072-5350323. Het naamloze kinderkoor limbodanst om in de stemming te komen voor de Zuid-Amerikaanse liedjes. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Het is allemaal zo snel ge gaan dat ze nog niet eens een officiële naam hebben. 'Het Kinderkoor' noe men ze zichzelf voorlopig. Eind novem ber vorig jaar begonnen, met een groep jeugdige zangertjes uit Heiloo tussen de 3 en 12 jaar oud, met muziek vanaf een karaoke-cd en een enthousiaste Martine Schouten uit Heiloo, die sa men met Kitty Vries uit Alkmaar de lei ding van het koor op zich nam. Nog geen vier maanden later staat een deel van de zevenentwintig koorleden in de studio voor de opnames van een heuse cd. In juni komt de cd 'Zingen zonder zijwieltjes' uit van de Bergense groep Samba Salad, waaraan Het Kinderkoor zijn medewerking verleent. Anderhalve week geleden. Vrolijk swingende, Zuid-Amerikaanse klanken dansen door de zaal in de Dance en Fit Studio aan de Stationsweg, de ruimte waar Het Kinderkoor elke vrijdagmid dag repeteert. Onder leiding van Her man Link en Rita Iny van Samba Salad wordt een middag lang keihard gerepe teerd om teksten en liedjes in te stude ren die de volgende dag in de studio in Zaandijk opgenomen worden. Het ty pisch Zuid-Amerikaanse ritme van de liedjes lijkt de kinderen bijna aangebo ren te zijn. „Als je dat jong aanleert, gaat het vanzelf," weet Herman Link. Spannend is het wel, met zo'n cd-opna- me in het vooruitzicht, maar vooral heel leuk, als je liedjes mag zingen over grote mijlpalen in een kinderleven zoals tanden wisselen, voor het eerst uit logeren, zwemmen zonder kurk en je eigen schoenveters strikken. Het aller leukste liedje is "Fietsen zonder zijwiel- tjes', vinden de zevenjarige koorleden Lotte en Nienke, die overigens toege ven dat ze 'wel een beetje zenuwachtig zijn voor morgen'. Herman Link en Rita Iny hebben er echter alle vertrou wen in. „Het leuke van dit koor is de grote spontaniteit. De kinderen zijn nog niet zo gevormd, ze hebben nog niet een bepaalde manier van 'netjes' zingen aangeleerd. Dat is een stijl die bij Samba Salad past. Het hoeft niet zo gemaakt, zo keurig. Als 't maar swingt." Razendsnelle ontwikkelingen Bij Martine Schouten overheerst nog steeds de verbazing over de razend snelle ontwikkelingen van het koor. Aanvankelijk had ze alleen de taak op zich genomen om een kinderkoor sa men te stellen, om kinderen de gele genheid te geven ook na schooltijd samen kinderliedjes te zingen. Om standigheden maakten dat ze uiteinde lijk zelf de leiding op zich nam, aange moedigd door haar zangleraar Jasper Teule van het Alkmaarse Popkoor, waar ze zelf in zingt. Het was diezelfde Jasper Teule die betrokken is bij het project 'Zingen zonder zijwieltjes' van Samba Salad. Hij verwees de groep naar het Heilooër kinderkoor. „Het is geweldig om, als je nog maar zo kort bestaat, meteen een cd te mogen maken met een professio nele groep," lacht Martine Schouten. „En het is leuk om te zien hoe enthou siast iedereen zich inzet voor het pro ject. Zelfs mijn vader, die de kinderen inmiddels allemaal kennen als 'opa Joep', helpt mee. Hij zet de muziek van de liedjes voor iedereen op cassette." Komende weken worden in Heiloo voor de cd nog een aantal gedichtjes opgenomen, die worden voorgedragen door de allerjongenste koorleden. En daarna? „De kinderen mogen in elk ge val meedoen bij de promotie van de cd. Op 5 mei treden ze op in de Muziektuin in Schagen. Maar buiten dat gaan we gewoon verder waar we gebleven wa ren. Elke week oefenen, ons repertoire uitbreiden, en af en toe een uitvoering geven." Heiloo kan in elk geval zeer binnenkort al kennismaken met Het Kinderkoor: op vrijdagavond 17 maart treden de kinderen op tijdens de fancy fair op de Radboudschool. HEILOO - Zaterdagavond 18 maart is er vanaf 21.00 uur een swingende avond in de Ypsalon in Ypestein. De Heilooër formatie The Change heeft speciaal voor deze avond een uitge breid repertoire met nummers uit de jaren '70, '80 en '90 samengesteld. Be kende en onbekende nummers zullen de aanwezigen doen meezingen en teruggaan in de tijd. De toegang is gra tis. Voor meer informatie tel. 072- 5336083. The Change HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Heiloo heeft vorige week besloten om een aantal woningen niet onder de Wet Voorkeursrecht Gemeenten te laten vallen. Het gaat om circa 120 woningen in het gebied Zandzoom. De Wet Voorkeursrecht Gemeenten houdt in dat eigenaren die hun woning en grond willen verkopen, deze eerst aan de gemeente moeten aanbieden. Pas wanneer de gemeente geen interes se toont, mag aan een andere gegadig de worden verkocht. De gemeente Heiloo besloot tot invoering van deze wet omdat zij in de toekomst van Zand zoom een woonwijk-wil maken. Nadat de gemeente bekendgemaakt had deze wet toe te willen passen, stak er een storm van protest op in Heiloo. Veel mensen hadden uit de officiële brief van de gemeente opgemaakt dat de gemeente hun bezit wilde afnemen. Een andere grief was dat de gemeente de wet gebruikt om de grondprijzen te drukken. Tijdens een roerige informa tie-avond gaf burgemeester Henk den Boon toe dat de gemeente wel wat al te rigoureus was omgegaan met het ver sturen van de 550 aangetekende brie ven. Hij beloofde toen dat een aantal woningen uit de aanwijzing konden wordengehaald. De 120 woningen die nu uit de Wet Voorkeursrecht, zijn gehaald, staan voornamelijk aan de Kennemerstraat weg, de Westerweg en de Hoogeweg. Zij vallen er niet langer onder vanwege de grootte en/of de ligging. Het is de bedoeling dat in april door de gemeen- HEILOO - Van woensdag 22 tot en met zondag 26 maart staat er weer een minikermis bij winkelcentrum 't Loo. Present zijn een draaimolen, een sui kerspin, een gebakkraam en een brand spuit. De winkels geven weer vrijkaart- jes uit. De laatste dag van deze voor- jaarskermis is tevens koopzondag teraad een besluit wordt genomen over het invoeren van de wet. Deze blijft dan ongeveer vijf jaar geldig, totdat er nieuwe bestemmingsplannen zijn vast gesteld. HEILOO - Op dinsdagavond 21 maart geeft de Weidevogelbeschermings- groep Heiloo het startschot voor het nieuwe broedseizoen. De groep consta teert dat nog lang niet alle agrariërs in Heiloo ervan doordrongen zijn dat het nodig is om de weidevogels te bescher men (vooral in het broedseizoen) en dat zij daarvoor de hulp kunnen inroe pen van een aantal vrijwilligers. De be dreigingen voor deze kwetsbare vo gelsoorten zijn talrijk, aldus de groep. Weidevogels hebben ruimte en rust nodig om hun jongen groot te brengen, en die zijn er steeds minder in Neder land. Bovendien is het niet zo dat met het uitkomen van de eieren het voort bestaan van de soort is veiliggesteld. Voordat de jonge vogels goed kunnen vliegen, staan ze aan heel wat gevaren bloot. Tijdens de startavond laat Onno Steen- dam van Landschapsbeheer Noord- Holland aan de hand van dia's zien hoe predatoren herkend kunnen worden, die het hebben voorzien op eieren en jonge vogels. Per nest worden door vrij willigers gegevens genoteerd om eerst provinciaal en later landelijk te worden verwerkt tot een overzicht van de wei devogelstand in Nederland. De avond begint om 20.00 uur in het Open Huis. Belangstellenden zijn wel kom. Informatie bij Harry Elzinga, tel. 072-5331264. HEILOO - Meisjes die zich wel eens onzeker voelen op straat, wel eens van zich af willen bijten of iemand wel eens flink de waarheid willen zeggen maar dat niet goed durven, kunnen zich opgeven voor de zelfverdedigingscur sus van Tendenz in Dojo 't Loo. Tijdens de cursus wordt aandacht besteed aan het vergroten van het zelfvertrouwen, de assertiviteit en de weerbaarheid. Je leert door middel van houding, gedrag, stem en taalgebruik duidelijk te maken waar je grenzen liggen. Tevens leer je een aantal bevrijdingen uit grepen en trap- en stoottechnieken. De cursus is voor meisjes van 14 en l5 jaar en wordt gegeven door docente Caroline Dik- kentman. De cursus start op maandag 17 april van 17.00 tot 18.15 uur, duurt acht we ken (met Pasen en Pinksteren verschui ven de lessen naar de woensdag) en kost f 75,-. Wie meer informatie wil of zich wil opgeven kan bellen naar Ten denz van woensdag tot en met vrijdag tussen 14.00 en 17.30 uur, tel. 072- 5321069. Dojo 't Loo is te vinden aan de Bergeonstraat. HEILOO - Afgelopen zaterdag hield hulporganisatie Dorkas bij supermarkt A en P in Ypestein een voedselpakket tenactie voor de rampgebieden in Mo zambique en Tsjetsjenië. Alle klanten ontvingen bij de ingang een bood schappenlijstje met producten die in een voedselpakket verstuurd konden worden. Vele klanten leverden een bijdrage aan de pakketten en aan het eind van de dag waren 76 dozen gevuld met eerste levensbehoeften als meel, rijst en sui ker. De pakketten worden binnenkort vervoerd naar de rampgebieden. Voetbal HZV De Wit Burger - Zwaag 1/4 finale d' Enterij Limmen 20:40 uur A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Het begon in 1977 met elf kunstenaars uit Heiloo die exposeer den in de Witte Kerk. Om de drie jaar was er een tentoonstelling van dit kun stenaarscollectief dat, behalve uit een vaste kern, bestond uit diverse wisse lende kunstenaars. In 1997 was hun laatste expositie. Het Platform Heiloo Wereldwijd brengt de kunstenaars nu opnieuw bijeen. Van donderdag 16 tot en met zaterdag 18 maart herleeft het verleden, als tien 7711-leden hun kunst werken tentoonstellen in de Witte Kerk. Zij doen dat ten bate van het Pro Arte Nicaragua-project, dat het plat form dit jaar ondersteunt. 'Voor de kunst' betekent Pro Arte let terlijk en dat bracht leden van het plat form op het idee om de kunstenaars van het Heilooër collectief opnieuw bij- een te brengen. Die reageerden zeer spontaan, waardoor komende dagen in de Witte Kerk werken te zien en te koop zijn van Bram Brouwer, Jan Giling, Diny Hage, Marij Jansen, Wim Klein Schiphorst, Mary Koekenbier, Piet Veen, Ineke Watzema, Watze Wat- zema en Menno Watzema. Enkele kunstenaars doen een schen king aan Pro Arte, de anderen schen ken een deel van de opbrengst van de werken die tijdens de expositie ver kocht worden aan het Pro Arte-project. Pro Arte is een Nicaraguaanse organi satie die handnijverheidsproducten afneemt van kleine, zelfstandige fami liebedrijfjes in dat land en vervolgens voor een eerlijke prijs doorverkoopt, onder meer aan de Wereldwinkels in Nederland. Omdat vele bedrijfjes eind Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Vrijdag 17 maart speelt de 'catchy gitaarpop' band Skinny Man Magoo in Buk Buk. Skinny Man Ma goo is een rockband. Toch gaan de lied jes van de band verschillende kanten op. Zij laten zich hierbij inspireren door veel verschillende muzikanten; van blueslegende Lightning Hopkins tot avant-gardist Captain Beefheart en van David Bowie tot de funk van the Red Hot Chili Peppers. Zaterdag 18 maart is er een grootse 80's-party. De jaren '80-revival is in grote hevigheid losgebarsten en dj Sophie draait alle jaren 80 hits nog een keer. Dit keer met ondersteuning van een videowand, waar clips uit die jaren op worden vertoond. Voor deze twee avonden geldt een gratis toegang en de deuren gaan om 21.00 uur open. ELA JlRSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Ook op zaterdag geopend 1 Kennemerstraatweg 125-1851 8C-HEIL00 tel. 072 5320322 FALKLAND TONEEL Van Jan Naaijkens in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). ARWE Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 sinds 1933 www.vanderborden.nl Een doek van Bram Brouwerte zien op de expositie. 1998 zwaar werden getrotten door de orkaan Mitch is er geld nodig om de bedrijfjes te herstellen en opnieuw op weg te helpen. De expositie in de Witte Kerk is op donderdag te zien tussen 14.00 en 18.00 uur, op vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De officiële opening is op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur. De muzikale omlijs ting wordt verzorgd door het Heilooër Salonorkest. Regio Noords Kennemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 5Q 85 Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1