x Utrechts Byzantijns Koor treedt op gemeente X ÊT 'S&Ucfaen Activiteiten Limmen Speelgoedbeurs Klein Duimpje Lezing over geleidehon den P#L I T I E 'Senic/tten Singers Session in Vredeburg Activiteiten £onquista Lezing Matthaus Passion Volleybal stratencompetitie Handbal Meervogels Pigmeat in 't Voorom De Broeikas serieuze titelkandidaat SV Vredeburg eervol uit bekertoernooi Bijeenkomst mantelzorgers Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Beperken van de rijsnelheid in Limmen Verleende bouwvergunningenl-toestemming Sloopvergunningen Sloopvergunning: Collectevergunning UITKIJKPOST - 15 MAART PAGINA 9 Aangevraagde bouwvergunningen en bouwmeldingen mes en LIMMEN - Vrijdag 24 maart houdt peuterspeelzaal Klein Duimpje weer een speelgoedbeurs. Iedereen kan zijn speelgoed dan laten verkopen van 19.30 tot 20.30 uur. Het speelgoed dient schoon, gaaf en compleet te zijn en kan worden ingeleverd op donderdag 23 maart van 19.00 tot 21.00 uur en op vrij dag 24 maart van 15.30 tot 17.30 uur. In overleg worden de prijzen vastge steld; de helft van de verkoopprijs komt ten goede aan de peuterspeelzaal, die daar speelgoed of andere dingen mee kan kopen. Voor de verkoop zijn kin derwagens, ledikantjes, boxen en kin derstoelen welkom. Carnavalskleding of 'verkleedkleding' ook, maar geen ge wone kleding. Drinkbekers, flesjes, spe nen, potjes en knuffels worden niet in genomen. De speelgoedbeurs wordt gehouden in het speellokaal in de peuterspeelzaal aan de Vredeburglaan la. Het afreke nen en ophalen van niet-verkocht speelgoed is op vrijdag 24 maart van 21.00 tot 21.30 uur. Het speelgoed dat niet wordt opgehaald, gaat naar een opkoper. LIMMEN - Op dinsdag 21 maart komt bij de Vrouwen van Nu Ferdinand Wit, lid van de Koninklijke Nederlandse School van Geleidehonden, vertellen over de opleiding van blindegeleide- honden. De lezing wordt begeleid door videobeelden. De avond begint om 20.00 uur in Vredeburg. Ook niet-leden zijn wel kom. Voor hen zijn de kosten f 7,50 inclusief koffie of thee. U kunt zich op deze avond nog opgeven voor het reis je op 18 april naar onder andere het Thialf stadion in Heerenveen. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 10 maart is op de Vis- weg een grijze Opel Kadett Caravan met het kenteken SP-02-ZY gestolen. In de wagen bevonden zich een kinder zitje en een buggy. Op 11 maart werd in een tweetal pan den aan de Dusseldorperweg ingebro ken. Toegang tot beide panden werd verschaft door het forceren van de voordeur. De woningen werden door zocht maar tot op heden wordt er niets vermist. Waarschijnlijk heeft de thuis komst van een bewoner de dader(s) gestoord. Vermoedelijk zijn ze door een raam aan de achterzijde van het pand weggevlucht. In de nacht van zaterdag op zondag werd op de Enterij in een personenauto ingebroken. Uit het dashboardkastje werden zeven cd's en een zonnebril in een koker gestolen. Gevonden voorwerpen: sleutels aan Winnie de Poeh-hanger, rood regen jack, fietstas, cd. LIMMEN - Op zondag 19 maart is er weer een jazzsessie bij de Jazz Session Club in Vredeburg, van 16.00 tot 20.00 uur. 'Singers Session' is de naam van de zevende jazzsessie van dit seizoen, omdat maar liefst vier zangeressen en één zanger tijdens deze sessie hun kun nen tonen. Dat zijn Ellen Gosselink, de vaste zan geres van Jazzes uit Castricum, Karin Kraak uit Hoogwoud, Ingrid Kruyssen en Paul Toepoel en Francina van Batum. Die twee laatsten hebben speci aal voor deze sessie een gelegenheids combo samengesteld, dat hen zal bege leiden bij de zes nummers die ze zullen zingen. Ingrid Kruyssen wordt boven dien voor de leeuwen gegooid. Zij zal met begeleiders optreden die ze niet kent en waar ze dus ook nooit mee geoefend heeft. Inlichting over het eve nement zijn verkrijgbaar bij Fred Timmer, tel. 072-5053414. LIMMEN - Voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar draait er komende zater dag een spannende film op groot scherm. Tegen betaling van f 1,50 ben je welkom tussen 10.30 en 12.30 uur. Tieners van 12 tot en met 15 jaar kun nen zaterdagavond komen kijken naar de film 'The fifth element', spannende actie met een tikkeltje humor van Bru ce Willis. Aanvang 19.30 uur, einde rond 23.00 uur. Jongeren vanaf 16 jaar zijn beide avonden welkom in het jon- gerencafé. De toegang is gratis en er is van alles te doen. CASTRICUM - In samenwerking met de Castricumse Oratorium Vereniging en de bibliotheek verzorgt Pieter-Jan Olthof op 29 maart een lezing over de Matthaus Passion van Johan Sebastian Bach in de Hervormde Kerk. Tevens zullen er op deze avond cd's, bladmu ziek en boeken van Bach en in het bij zonder van de Matthaus Passion aan wezig zijn. Pieter-Jan Olthof bespreekt het ont staan van de Matthaus Passion en de uitvoering door' Bach en anderen. Verder wordt ingegaan op de tekst en de muzikale vormen, ondersteund door luistervoorbeelden. Tevens vertelt Olt hof over de opbouw van de compositie. Kaarten voor de lezing zijn verkrijg baar in de bibliotheek, Geesterduinweg 1, tel. 0251-653762 (tussen 10.00 en 12.00 uur) en kosten f 7,50 (voor bibli otheekleden f 5,-) Vredeburg Donderdag 16 maart lezing door Jan Pannekeet over 'De Westfries en zijn taal', aanvang 20.15 uur. entree f 10,-, reserveren op tel. 072-5051456 of 5052135. Gemeentehuis Limmen Tot 6 april expositie van schilderijen van Rie Filmich, te zien op werkdagen van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve vrijdagmiddag. LIMMEN - Zeventig jaar lid van de Bouw- en Houtbond FNV Daar kan niet iedereen op bogenW. Pepping (85) uit Limmen werd vorige week vrijdag hiervoor gehuldigd door voorzitter Roel de Vries van de bond Tijdens de jaarvergadering werd een flink aantal jubilarissen in het zonnetje gezet. LIMMEN - Met nog één speelavond te gaan is in de volleybal stratencompeti tie de strijd in de A-poule gestreden. Dat had vooral te maken met het feit dat Zomerschoon zijn wedstrijd tegen De Laatbloeiers door een misverstand niet kon spelen. De wedstrijd tegen De Meiden verloren zij kansloos (10-15 en 9-15). Hierdoor werden De Meiden onbereikbaar voor de overige teams. Dit team mag op 28 maart de 'Frans Scheepmaker Wisseltrofee' in ont vangst nemen. In de B-poule zal de beslissing op de laatste speelavond vallen. Een van de kanshebbers, Belletje Genoeg, liet in een spannende wedstrijd tegen 7 Bier 1 Cola belangrijke punten liggen. De eerste set werd kansloos verloren (15- 5). De tweede set gaf een totaal ander beeld. Belletje Genoeg nam een voor sprong en bouwde deze uit tot 10-14. In het laatste deel van deze set pakte 7 Bier 1 Cola wel de kansen die het kreeg en Belletje Genoeg verspeelde ze, zodat de volle winst toch naar 7 Bier 1 Cola ging (15-14). Tegen nummer één in de B-poule, BN All Stars, hervond Belletje Genoeg zich weer. Een tactische wissel in het team, waardoor de aanval beter werd benut, bracht het gewenste effect. Op de ver rassende ballen ineens van de Stars had Belletje Genoeg echter geen verweer, waardoor de wedstrijd een spannend verloop had. Toch was de zege van Belletje Genoeg verdiend 15-9 en 15- 10. De Stars zijn uitgespeeld en het hangt van de resultaten op de laatste speelavond af wie de titel pakt. Belletje Genoeg zal dan beide wedstrijden moe ten winnen om de Stars voorbij te ko men. Spanning genoeg dus in deze poule. Stand A-poule: 1. De Meiden 8-13, 2. De Laatbloeiers 6-7,3. Zomerschoon 6- 5, 4. Schoolweg 6-4, 5. The Old Gene ration 6-3. B-poule: 1. BN All Stars 8- 11,2. Belletje Genoeg 6-8,3.7 Bier 1 Cola 6-7, 4. De Wiekenders 6-6, 5. Bartigon 6-0. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels verloren afgelopen weekeinde de wedstrijd tegen Showbiz City Aalsmeer met 11-16. Om in de eer ste divisie te blijven moest Meervogels winnen van een team dat nog kam pioenskansen heeft. Meervogels startte voortvarend. Mede dankzij enige goede reddingen van goalie Nathasja Arts nam Meervogels in de tiende minuut een 5-1 voorsprong. Een paar vlug gegeven strafworpen aan Aalsmeer, schoten uit de tweede lijn en het missen van enige opgelegde kansen, gaven Aalsmeer de kans om met 7-9 voor sprong te gaan rusten. Na rust werd er op aandringen van trai ner/coach Goran Jovanovic te snel afgerond met makkelijk te stoppen bal len. De tegenstander wist wel het doel te vinden. Deze nederlaag heeft Meer vogels geheel aan zichzelf te danken. De andere degradatiekandidaten ver loren ook. Met nog vier wedstrijden te AKERSLOOT - Op zaterdag 1 april zal het Friese duo Pigmeat optreden in café/bar 't Voorom aan de Kerklaan 20 te Akersloot. Pigmeat is een duo dat bestaat uit Sytse Haima en Jan Seu- minga, ooit leden van het roemruchte 'Kobus gaat naar Appelscha', die folk-, pop- en rockmuziek verwerken tot een eigen geluid. Dit resulteert in een re pertoire van eigen en traditionele num mers, dat zo onweerstaanbaar is dat menig publiek aan het eind van een optreden veranderd is in een swingen de en feestende massa. De live-reputa tie van Pigmeat is dan ook groot. Pigmeat sjouwt met tal van instrumen ten zoals basdrum, gitaren, banjo's, mandoline, ukelele, mondharmonica en trommel van optreden naar optreden. Het optreden van Pigmeat wordt gekenmerkt door aanstekelijke muziek en een grote dosis humor. Het optre den begint om 21.30 uur. De toegang is gratis. gaan blijft de negende positie gehand haafd. Komende zaterdag staat de thuiswed strijd tegen het Amstelveense AHV Kwiek op het programma, om 19.45 uur in sporthal De Lelie. Klaverjassen Op vrijdag 17 maart is de voorlaatste klaverjasdrive in de handbalkantine aan de Boschweg in Akersloot. De kan tine is om 19.30 uur open en vanaf die tijd kan er ingeschreven worden. Eer der opgeven kan bij Tineke Krom, tel. 0251-311355. Om 20.30 uur wordt er geloot en weet men aan welke tafel men die avond kaart. Drive en verlo ting zijn rond 23.15 uur afgelopen. 112 072- 5t22222 •Noord-Holland Noord •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 7 maart vond op de Schouw nabij de afvaart van het pontje omstreeks 09.00 uur een aanrij ding plaats. Een 36-jarige automobiliste wilde de pont op rijden. Om beter te kunnen manoeuvreren reed zij gedeel telijk de andere weghelft op. Een tege moetkomende bestuurder van een be drijfsauto met aanhangwagen botste vervolgens tegen haar auto aan, waar door zij tegen een stalen paal bij de pont botste. Er was alleen materiële schade. Vrijdagnacht werd ingebroken in een winkel aan de Raadhuisstraat. De die ven kwamen binnen door een deur te vernielen. Men had het vooral gemunt op sigaretten en shag. Tussen 10 en 12 maart werd in een pand aan de Boschweg ingebroken. Door een openstaand raam aan de achterzij de van het pand is men binnen geko men. Er zijn een aantal bromfietsfra- een hoeveelheid onderdelen gestolen. Verloren: leesbril met zwart montuur in rood etui. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN AKERSLOOT - In de damcompetitie vap de Kennemerdamkring speelde de Broeikas tegen damclub Dos uit Sint- Pancras. De wedstrijd was van cruciaal belang omdat bij verlies de Broeikas geen aanspraken op het kampioen schap meer kon maken. De dammers uit Sint-Pancras zouden bij winst zeker van de titel zijn. De dammers van de Broeikas bleken bestand tegen de druk en versloegen Dos met 20 tegen 14. De Broeikas speelt op de slotavond tegen Damclub Heiloo. Bij winst is de Broeikas kam pioen en kan de beker worden meege nomen naar Akersloot. De uitslagen: G. Oud-F. Zuurbier 3-0, W. Broersen-G. Leijen 3-0, G. Zon- neveld-P. Oud 3-0, A. Broersen-G. Smit 1-1, M. Twaalfhoven-W. Ackermann 3- 0, C. de Wit-N. de Haan 3-0, R. Boelens- K. Kieft 0-3, L. Ridder-G. Nieuwland 0- 3, G. Jansen-C. Smit 1-1, P. van Diepen- K. Bakker 0-3, J. van Dijk-K. Wagenaar 0-3, F. Zonneveld-J. Kok 3-0. LIMMEN - Vrijdag 10 maart speelde schaakvereniging Vredeburg de beker wedstrijd voor vier-tallen tegen het sterke Bergen. Het zou een moeilijke klus worden gezien het feit dat de ELO-rating van de Bergenaren gemid deld 100 punten hoger is. Toch werd het een zeer spannende wedstrijd. R. Rommel leek verloren in een toren eindspel met twee pionnen minder, toch wist hij enige zwakkere zetten van zijn tegenstander verdienstelijk te benutten om een pion terug te winnen en een remise eindspel te bereiken. J. Admiraal liet zich niet verrassen in de ongewone Scandinavische opening en wist een paard diep in de vijandelijke stelling te posteren. Een pionverlies bleek achteraf een sterk offer te zijn want de verkregen open lijn leverde een overweldigende koningsaanval op van torens en lopers. Toen ook de pion nen naar de zesde rij konden opmar cheren gaf de tegenstander op wegens mat of dameverlies. E. Stolp had een uiterst behoedzame manoeuvreerpar tij, waarbij de kansen voortdurend in evenwicht bleven. De uiteindelijke re mise was een juiste uitslag. De partij van G. Hafkamp was dus be slissend voor de eindstand. Hafkamp bood in een mooie partij goed tegen stand maar had in het eindspel toch de mindere stand, waarbij zijn koning behoorlijk onbeschermd was geraakt. Een onvermijdelijk stukverlies werd door Bergen technisch bekwaam in winst omgezet, waarmee de eindstand 2-2 werd. Via de regel dat bij gelijke stand de hoogste borduitslag doorslag gevend is, betekende dit een eervol einde voor Vredeburg in dit NHSB bekertoernooi. ALKMAAR - Op donderdag 23 maart, aanvang 10.00 uur, zijn mantelzorgers uit Noord-Kennemerland welkom aan de Reinaertlaan 1 te Alkmaar. Mantel zorgers van diverse leeftijden kunnen elkaar ontmoeten en elkaar steun geven. Aanmelding is noodzakelijk en kan bij Steunpunt Mantelzorg, tel. 072- 5407099. AKERSLOOT - Op zondag 19 maart begeleidt het Utrechts Byzantijns Koor de viering met een liturgie volgens de Byzantijns-Slavische rites in de Jacobus de Meerdere parochie in Akersloot. De liturgie bestaat voor het grootste deel uit zang, afgewisseld met gesproken tekst. De sacrale a capella koormuziek kenmerkt zich door grote dynamiek in toonhoogte en volume, waardoor ver rassende muzikale fragmenten ont staan met een vol, donker en warm karakter waarin lichte, hoge tonen de klank compleet maken. Het Utrechts Byzantijns Koor is een rooms-katholiek mannenkoor dat zich tot doel heeft gesteld om de gemeen schap van christenen in oost- en west- Europa en de Oekraïense zangcultuur te bevorderen. Het koor, dat werd opgericht in 1951 en uit Nederlandse zangers bestaat, staat onder leiding van dirigent Sergej Sarolea. Het concert begint om 10.00 uur, de kerk is open vanaf 9.00 uur. De toegang is gratis. men Vanaf 17 december 1999 mag er in Limmen (behalve op de Rijksweg waar een maxi mum snelheid van 50 km geldt) nergens meer harder worden gereden dan 30 km per uur. De afbeelding geeft aan op welke delen van Limmen dit betrekking heeft. Overal waar men zo'n gebied binnen komt of verlaat wordt dit o.a. aangegeven met borden. Dit betekent dan ook dat overtreding van dit verbod door de politie kan worden beboet. Omdat het bovenstaande ongetwijfeld aan de aandacht van sommigen zal zijn ont snapt, maken wij u er langs deze weg nogmaals op attent. De voornaamste reden is echter dat te weinig mensen de snelheid van hun auto, motor-/bromfiets willen aan passen. Op sommige plaatsen zijn of worden verkeersremmende maatregelen getroffen. De bedoeling is echter dat het aantal te nemen maatregelen (b.v. verkeersplateaus) be perkt wordt tot het hoogst noodzakelijke. Voorwaarde is daarvoor dat iedereen zijn of haar verantwoordelijkheid jegens de medeweggebruikers neemt en dus gewoon minder snel rijdt! Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/-toestemming te verlenen voor: - de Hofstee I erker - Hogeweg 80 vergroten woning en wijzigen dakkapel - Rijksweg 55 plaatsen v.e. berging Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na deze kennisgeving schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening in dienen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de arrondissements rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG, Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Utrechts Byzantijns Mannenkoor. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om bouw vergunningen en meldingen van bouwvoornemen zijn ingediend: - Oosterzijweg 13 vergroten woning - Thalia 29 vergroten schuur - Thalia 31 vergroten schuur - Rijksweg 40 42A bedrijfsgebouw De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw en Woningtoezicht. Burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen hebben een collecte vergunning verleend aan het Nationaal Jeugd Fonds in de periode van 19 maart t/m 25 maart 2000.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 9