Zwembad voorlopig open Het is gewoon te gek om te doen' Akersloter paar leeft voor Lindy Hop X JL Agenda Limmen UITKIJKPOST - 22 MAART PAGINA 13 Keramiek en schilderij en bij Galerie Amber Poëzie in Vredeburg Dat Koor viert jubileum met benefietconcert Toneelcentrale geeft stuk van Jeanette Coppens uit P L I T I E 'Senicdtett P LITIE /iÈK ^>erUc6tea SV Vredeburg nog net geen kampioen Opbrengst collecte Bezinningsbijeenkomst KBO Klaverjasdrive Pax Christi geslaagd Activiteiten Conquista Rabopoldertrimloop bij Meervogels Koffieconcert De Vredeburgers Padden in De Hoep Boekenweeklezing Rosita Steenbeek Matthaus Passion door de COV Belangstelling voor koopwoningen Kerkweg-Noord groot NBvP naar Die Fledermaus Open dag Fitcentrum De Winter Dekselpot van Mia Custers. LIMMEN - Dit jaar is Galerie Amber alleen gedurende de lente- en zomer maanden geopend. Op 23 maart gaat het seizoen van start met een tentoon stelling van twee plaatselijke kunste naars, die hiermee hun debuut maken in het galeriecircuit. De expositie laat keramiek zien, gemaakt door Mia Custers en schilderijen van Riet Cla- zing. Mia Custers maakt veelal turquoise blauwe dekselpotten, die door haar op een bijzondere manier worden gedeco reerd. Mia Custers maakt hierbij gebruik van uitsnijdingen, de glas-in- lood techniek en de graffito (uit- kras)techniek. Mia Custers werkte oor spronkelijk in de mode. Zij maakte de kostuums voor de musical 'Husse en de Reus' van Circus Custers. Riet Clazing schildert in olieverf land schappen en bloemen. De kleur blauw is hierbij een van haar favoriete kleu ren. Naast schilderen is schrijven een passie. Tijdens de tentoonstellingspe riode bij Galerie Amber verschijnt een bundel met korte verhalen en gedich ten van haar bij Uitgeverij Pirola. Het adres van Galerie Amber is Dusseldorperweg 18 in Limmen. Openingstijden: donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur, even eens op zondag 9 april van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Voor een afspraak buiten de openingstijden kunt u bellen met 072-5051491. LIMMEN - Voor de manifestatie 'Poëzie in Vredeburg' in Limmen heb ben zich inmiddels vijftien deelnemers aangemeld die samen goed zijn voor zo'n veertig gedichten. Het aanbod is zeer gevarieerd, zowel in kwaliteit als in onderwerp. Wat al de gedichten gemeen hebben, is de vaak zeer per soonlijke toets die erin doorklinkt. Dit zal zeker nog worden versterkt op de avond zelf als de auteurs hun eigen gedicht(en) voordragen. Naast het voorlezen van eigen gedichten wordt de avond opgeluisterd door zang, muziek en declamatie, waarin bekende en minder bekende gedichten uit de Nederlandse literatuur centraal staan. 'Poëzie in Vredeburg' is een initiatief van de Culturele Raad Limmen en wordt dit jaar voor de derde achtereen volgende keer gehouden. De avond begint op zaterdag 25 maart om 20.30 uur in de bovenzaal van Vredeburg. De toegangsprijs bedraagt f 5,-. LIMMEN - 'Blije hormonen tot in Polen' is de titel vail het benefietcon cert dat Dat Koor op 14 april in de Burgerij geeft om 21.00 uur. Op initia tief van Esther Schaap viert Dat Koor zijn vijfjarig bestaan met .dit optreden. De opbrengst komt ten goede aan een kindertehuis in Swietochlowice in Polen. De titel van het concert is gebaseerd op een uitspraak van Lonneke Lute, diri gent van Dat Koor. Zij zegt altijd: 'Van zingen krijg je blije hormonen'. Dat Koor wil deze 'blije hormonen' tot in Polen doorgeven. Het is de bedoeling dat de opbrengst van het concert besteed wordt aan speelgoed en muziekinstrumenten, waar Jan Rood van de Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice zorg voor zal dragen. Kaarten zijn a f 7,50 verkrijgbaar in de voorverkoop bij Centerdisc aan het Slimpad in Heiloo, A&P in Ypestein in Heiloo, Bakker Bakker aan de Vuurbaak in Limmen en Stuifbergen aan de Kerkweg in Limmen. LIMMEN - De door Jeanette Coppens uit Limmen geschreven musical, die enkele jaren geleden een prijs kreeg van NRC Handelsblad, wordt uitgege ven door De Toneelcentrale. Vanmor gen, woensdag 22 maart, is de musical officieel voltooid met de overhandiging door koordirigent en componist Piet Vessies uit Castricum van het libretto voor de musical. Vessies componeerde de muziek bij de door Coppens geschreven teksten. De musical is bedoeld om uitgevoerd te worden door leerlingen van de hooste groepen van de basisschool. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN 112 'Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Tussen 15 en 16 maart werd vanaf een parkeerplaats aan de Koningsweg een Toyota Landcruiser met het kenteken VH-83-FN gestolen. Het voertuig lag vol met materialen en medicijnen, nodig voor de uitoefening van diergeneeskunde. Bij deze medicij nen zaten twee doorzichtige literfless- sen 'met een dodelijke inhoud. Het voertuig werd op 16 maart in de avon duren op het Weenixhof in het Hoef- plan in Alkmaar teruggevonden. In de auto werden ook de flessen met dode lijke vloeistof aangetroffen. Een 21-jarige inwoner van Akersloot werd op 18 maart omstreeks 01.30 uur op de Geesterweg door twee mannen overvallen. De mannen eisten geld, waarbij geweld werd gebruikt. De man gaf zijn portemonnee af, waarna de mannen wegreden in een blauwe Nissan Bluebird. Het slachtoffer was aan zijn hand gewond. Eventuele getui gen hiervan wordt verzocht met de politie contact op té nemen, tel. 072- 5337676. Een 40-jarige automobilist verloor op 19 maart omstreeks 22.30 uur op de Geesterweg de macht over het stuur. Via de berm kwam zijn auto uiteinde lijk tot stilstand in de bermsloot. Een ademtest wees uit dat de man teveel alcohol had gedronken. Het voertuig is door een takelbedrijf uit de sloot geta keld. Gevonden voorwerp: gouden armband. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg is vorige week dinsdag weer een stapje verder gekomen naar het kam pioenschap in de bondscompetitie. De club won met 5,5-2,5 van Aris de Heer uit Middenbeemster. De laatste ronde in april tegen Assendelft is beslissend, waarbij Vredeburg genoeg heeft aan remise. Overwinningen waren er voor G. Hafkamp, J. Admiraal, H. Ebels, R. Rommel en B. Stolp, E. Stolp speelde remise en D. Schut en R van der Heijdt verloren. Vorige week vrijdag speelde schaakver eniging Vredeburg ronde 21 van de interne competitie. Het was een avond zonder hoogstaande partijen of grote verrassingen. R. Rommel speelde te aanvallend tegen G. Hafkamp en kreeg, toen de aanvalsgolven waren uitge woed, een zwaar tegenoffensief van dame en toren tegen een behoorlijk onbeschermde koning, waar hij geen goede verdediging meer tegen kon vin den. Familieremise Ook J. Admiraal speelde te agressief in een Siciliaan tegen J. Limmen. Limmen won een gezonde pion en hield na afruil van stukken een winststelling over. De sluwe Admiraal zette ten einde raad een valstrik op, waar Limmen regelrecht in tuimelde. De geofferde pion bleek vergiftigd doordat er een penning ontstond die Limmen een volle loper en de partij kostte. B. Stolp en E. Stolp hielden elkaar in een dichte pionnenstelling in evenwicht. Hoewel vader Stolp na analyse toch bleek te kunnen winnen van de zoon, werd tot een familieremise besloten. H. Ebels speelde het Frans te noncha lant tegen subtopper D. Aafjes en kwam rommelig uit de opening. De grotere routine van Ebels gaf toch de doorslag en leverde tenslotte winst op. R. Termes overzag een damepenning tegen J. de Graaf, waarna de stukken weer in de doos konden. D. Schut was snel klaar tegen T. Al die zich grandioos verslikte in de opening. M. Kos had geluk tegen H. de Hoog doordat zijn pion mocht promoveren en hij met twee stukken minder schaakmat kon zetten. In groep B zijn koplopers Kevin Keijzer en Jeroen Duin bijna niet meer in te halen, waarbij Kevin het kam pioenschap nauwelijks meer kan ont gaan. De uitslagen. Groep A: R. Rommel-G. Hafkamp 0-1, J. Admiraal-J. Limmen 1- 0, E. Stolp-B. Stolp remise, H. Ebels-D. Aafjes 1-0, M. Welgraven-G. de Graaf 0-1, D. Schut-T. Al 1-0, K. Kramer- P. v.d. Heijdt remise, N. Pepping-K. Aafjes 0-i, R. Termes-J. de Graaf 0-1, M. Kos- H. de Hoog 1-0. Groep-B: K. Keijzer-S. Sofan 1-0, B. Blekemolen-J. Duin 0-1, E. Mooij-D. Keijzer 1-0, N. van Leen-J. Valkering 0- 1, M. Hoogeboom-T. Witkamp 0-1, B. Schijf-T. Castelein 1-0, M. Mooij-W. van Leen 0-1, N. Kraakman-M. van Rees 0- I, A. Zwart-M.Tijm 0-1. LIMMEN - Op 16 maart werd in een vrachtwagen ingebroken die op een bedrijfsterrein stond aan de Hogeweg. Een gereedschapskist van de vrachtwa gen werd opengebroken. Twee hijsban den en twee, kettingen werden buitge- maaakt. Zowel op de Dusseldorperweg als op de Kerkweg werd geprobeerd een Toyota Landcruiser te stelen. Van de auto's werden de stuurkolommen ver nield. Op 19 maart vond omstreeks 12.30 uur een kop-staart aanrijding plaats op de Rijksweg nabij de kruising met de Hogeweg. Een 59-jarige automobilist zag te laat dat het verkeer stilstond. Een aanrijding met materiële schade was het gevolg. Op 20 maart werd in het kerkdorp Herpt bij Heusden een Opel Kadett Caravan met het kenteken SP-02-ZY aangetroffen. De wagen was op 10 maart op de Visweg gestolen. Verloren: goudkleurige leesbril, klein zwart poesje; gevonden: compact disc, zes grijze handdoeken. LIMMEN - De Jantje Beton collecte in Limmen had een opbrengst van f 2.546,30. Deze collecte voor leef- en speelruimte voor de jeugd in Limmen vond plaats in de week van 12 tot en met 18 maart en werd gehouden door Scoutirtg Limmen. De helft van de opbrengst van de col lecte is bestemd voor het jeugdwtx van de deelnemende verenigingen, ter wijl de andere helft door het NJF Jantje Beton wordt besteed aan de realisering van zinvolle projecten in het hele land. Daarbij gaat het om bijvoorbeeld club huizen, kinderboèrderijen, speeltuinen en speelvoorzieningen, jeugdcircussen en jeugdvakantiekampen. LIMMEN - De KBO afdeling Limmen houdt op donderdag 30 maart om 13.30 uur in Vredeburg een bijeenkomst voor alle senioren in Limmen met als thema 'Veertigdagentijd, tijd van bezinning?' Er wordt gepraat over onderwerpen die niet elke dag aan de orde komen. Pastor Oiling begeleidt deze middag. LIMMEN - Onlangs werd in de Pax Christi-basisschool de jaarlijkse klaver jasdrive gehouden. Door een aantal bedrijven waren prijzen aangeboden voor de drive en de verloting. In totaal werd door 62 koppels gespeeld, waar van de helft in de prijzen viel. De eerste tien waren: 1. Jan en Kees 6057 punten, 2. Juf Trudy en meester Theo Straathof 5915 pnt, 3. Annie Tromp en Gerie Koot 5377 pnt, 4. Gerard en Henk 5328 pnt, 5. Corrie en Coby Droog 5264 pnt, 6. Barry en Robert 5174 pnt, 7. Marian en Kees Ligthart 5173 pnt, 8. Dames Hollenberg en Vos 5168 pnt, 9. Kees en Manus 5144 pnt, 10. Aad Koot en Arie 5139 pnt. De totale opbrengst van deze drive is 3.150 gulden en van dat geld worden evenementen voor de kinderen van de Pax Christi georganiseerd. Tevens wordt een aantal geluidsboxen aange schaft, zodat volgend jaar iedereen in de grote aula de speaker kan verstaan. LIMMEN - Jongerencentrum Con quista heeft komend weekend weer een aantal activiteiten in petto. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kun nen voor f 1,50 op zaterdag 25 maart van 10.30 tot 12.30 uur sieraden maken. Voor tieners van 12 tot en met 15 jaar is er op zaterdag weer een disco, vanaf 19.00 uur. De avond eindigt om 23.00 uur en de toegang is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar zijn elke vrijdag en zater dag welkom in het jongerencafé van 20.30 tot 01.00 uur. Toegang is gratis. Voor meer informatie kun je terecht bij Conquista tel. 072-5052811. AKERSLOOT - Op zondag 26 maart wordt de laatste Rabopoldertrimloop gelopen van het seizoen. Deze serie van trimlopen trok ook dit seizoen weer vele deelnemers. Het parcours loopt door en langs het dórp Akersloot. De afstanden zijn 4 km voor de jeugd en 8 en 14 km voor volwassenen en vetera nen. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg, waar om 10.30 uur de start is. Kleed- en douchegelegenheid is aanwezig. Deze lopen gelden nog steeds voor het trimloopboekje van de KNAU. De eerste drie, de eerste dame, de eerste veteraan en de eerste bene den de 15rjaar worden beloond met eremetaal. Inschrijfgeld is tot 15 jaar f 2,50 vanaf 15 jaar f 3,50, met aanden ken f 3,50 en f 4,50. LIMMEN - Op zondag 26 maart geeft gemengd koor De Vredeburgers een koffieconcert in Vredeburg aan de Dusseldorperweg. Het koor staat onder leiding van Gerard Leegwater en wordt op de piano begeleid door Marianne Kennedy. Op het programma staan werken uit opera's van Rossini, Mozart, Handel, Von Gluck en Donizetti. Het koor besluit het concert met het lied 'Jean' van Rod McKuen. Het vocale gedeelte wordt afgewisseld met een instrumen taal intermezzo. De zaal is open om 11.00 uur. Het concert begint om 11.45 uur. De toegang is gratis. De Burgerij Vrijdag 24 en zaterdag 25 maart volk stoneelstuk 'In een andere wereld' door de Limmer Plankeniers, aanvang 20.00 uur (zaterdag tevens om 14.30 uur voor 50-plussers), kaarten f 10,- (50-plussers f 7,50). Gemeentehuis Limmen Tot 6 april expositie van schilderijen van Rie Filmich, te zien op werkdagen van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve vrijdagmiddag. Bibliotheek Akersloot Donderdag 23 maart audiovisuele pre sentatie van Jolanda Linschooten en Frank van Zwol over hun Trans Alaska expeditie, aanvang 20.00 uur, entree f 10,- (bieb-leden f7,50). NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN CASTRICUM - Tot 7 april staat in PWN-bezoekerscentrum De Hoep aan de Johannisweg 2 te Castricum de ten toonstelling Padden op pad. Deze expositie besteedt ruim aandacht aan bekende maar ook onbekende aspec ten van de pad. Zo is er het onderwerp uiterlijk, leefgebied, de paddentrek, van eitje tot pad, padden in uw tuin en de paddënbescherming. Verder worden dia's van Jan Willemse vertoond over de aanleg van de drie paddentunnels aan de Zeeweg te Castricum. Een unieke, interactieve cd rom met een quiz, een kennistest, een speurtocht met zaklantaarn en de verschillende geluiden van padden staan klaar om bezoékers te informeren over amfi bieën en reptielen in Nederland. Op zondag 26 maart om 14.00 uur is een lezing over padden in het leslokaal van De Hoep. Een vragenlijst in de ten toonstelling stelt de kinderen in staat veel kennis op te doen. In het aquarium kunnen bezoekers de snelgroeiende paddenvisjes waarnemen. Els Swart houdt op woensdag 29 maart om 14.00 uur een paddenspreekuur in het bezoekerscentrum. Jong en oud kan met vragen of opmerkingen over pad den (en andere amfibieën) bij haar terecht. Voor informatie over de ten toonstelling, het paddenspreekuur en lezingen kunt u van dinsdag tot en met zondag terecht bij bezoekerscentrum De Hoep, tel. 0251-662235. Voor de leerlingen van basisscholen is een edu catief programma opgezet. CASTRICUM - De schrijfster Rosita Steenbeek vertelt in haar lezing op 26 maart in de bibliotheek van Castricum over haar nieuwste boek 'Thuis in Rome'. Het onderwerp van dit boek sluit aan bij het thema van de Boe kenweek, die op 15 maart van start is gegaan. Het thema is Lectori Salptem, verhalen uit de klassieke oudheid. Rosita Steenbeek geeft haar lezing op zondag van 14.30 tot 16.30 uur in de bibliotheek aan de Geesterduinweg 1. Kaarten voor de lezing kost'en f 10,- (CJP/65+ f 7,50) en zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Laan, Boekhandel The Readshop, de bibliotheek en Toon beeld in Castricum. CASTRICUM - De Castricumse Oratorium Vereniging onder leiding van Pieter-Jan Olthof brengt in samen werking met het Begeleidingsorkest voor Noord-Holland en het Bergens Kinderkoor de Matthaus Passion van Johann Sebastian Bach. Solisten zijn Pieter Hendrix (Christus), Ludwig van Gijsegem (evangelist), Heieen Koele (sopraan), Margareth Beuders (alt), Charles Hens (tenor) en Wout Ooster kamp (bas). Het concert vindt plaats op zondagmid dag 9 april om 13.30 uur in de Sint- Pancratiuskerk, Dorpsstraat 115 te Castricum. Toegangsprijzen zijn f 30,- en met korting f 27,-, tekstboekje f 2,-. Bestelformulieren voor toegangskaar ten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van het koor, tel. 0251-670514. er geen verplichte figuren zijn en Lindy Hop is een meer 'horizontale' dans: het bovenlichaam blijft vrij stil, terwijl er enorm veel en snel voetenwerk aan te pas komt." Met Brood op de bühne Oefenen, oefenen en nog eens oefenen en lessen van onder meer de inmiddels 86-jarige Amerikaanse 'survivor' Frankie Manning, die destijds zelf in de New Yorkse jazzclubs danste, zorgden er voor dat een breed publiek de dans kunst van het Akersloter paar inmid dels heeft kunnen aanschouwen. Sinds tweeënhalf jaar maken ze deel uit van de enige Nederlandse Lindy Hop-dans- groep, de Flat Foot Floogees. Optre dens waren onder meer in Parijs tijdens de World Cup boogie woogie en vorig jaar met Herman Brood en diens big band, tijdens het North Sea Jazz Festival en in Paradiso. Aanstaande za terdag 25 maart staan ze 's avonds opnieuw met Brood op de bühne, tij dens het jazz-festival in Lelystad. Bovendien geven ze al een tijdje lessen in Amsterdam en sinds kort ook weke lijks in een dansschool in Castricum, waar ze op 4 april weer van start gaan met een beginnerscursus Lindy Hop- dansen. „Om verder te komen moet je wel fanatiek zijn, maar iedereen, jong en oud, die een beetje maatgevoel heeft kan Lindy Hop-dansen," legt Pauline uit. „Er wordt gedanst met paren, maar oók met meerdere mensen tegelijk, in lijn," vult Wynzen aan. Het liefst zou hij van de daken schreeuwen hoe leuk het Lindy Hop-dansen is. „Het zijn vooral twintigers en dertigers die ermee begin nen. Maar ik hoop dat ook jongeren deze stijl van dansen ontdekken. Want het is gewoon te gek om te doen!" LIMMEN - De belangstelling voor de koopwoningen in Kerkweg-Noord is groot. Dat bleek vorige week vrijdag en zaterdag tijdens de woningmarktmani festatie van de gemeente Limmen, die gehouden werd in de Burgerij. De wet houders Will Maréchal-Goossens en Cees Rood luidden de dag in met het aansnijden van een grote taart. Daarna startte de verkoop. Het aanbod bestond in deze fase uit 59 rijtjeswoningen, 32 geschakelde twee-onder-een-kap wo ningen, zes vrijstaande woningen en twee bouwkavels. In totaal komen er 155 woningen. Uitgenodigd waren ruim duizend woningzoekenden. Vierhonderd van hen staan op de gemeentelijke lijst van woningzoekenden, de rest had gere ageerd op de advertenties voor de duurdere woningen. Maréchal beloofde dat de gemeente zo eerlijk mogelijk zal toewijzen, maar dat neemt niet weg dat sommigen zeker teleurgesteld moeten worden. De woningen tot f 425.000,- worden toegewezen op volgorde van de woningzoekendenlijst. De rest wordt verloot, waarbij Limmers weer voorrang krijgen. LIMMEN - Op vrijdag 24 maart gaat de NBvP Vrouwen van Nu afdeling Limmen naar de operette 'Die Fledermaus' in Schouwburg het Park te Hoorn. De bus vertrekt om 19.00 uur vanaf de Zonnedauw, voor het gemeen tehuis. Wie verhinderd is dient zelf voor vervanging te zorgen, of kan contact opnemen met Ineke Tebbens, tel. 072- 5051732. LIMMEN - Het college van B en W is tot een akkoord gekomen met de Ondernemers Groep Limmen (OGL) over privatisering van Zwembad Dampegheest. De OGL wil zorgen dat het zwembad begin mei weer open kan gaan en dat er zeker tot en met het sei zoen 2004 weer gezwommen kan wor den. In ruil daarvoor wil de OGL de grond van de gemeentewerf verwerven om er huizen te gaan bouwen en heeft daarvoor een bod gedaan van twee mil joen gulden. Het college is akkoord en legt het voorstel maandag 27 maart voor aan de commissie WEVV. Op donderdag 30 maart buigt de gemeen teraad zich over het plan tijdens een extra raadsvergadering. Vanaf eind juni is de gemeente in onderhandeling met de OGL over de privatiserirtg en de voorwaarden waar onder dit zou moeten gebeuren. In eer ste instantie had de OGL naast de gemeentewerf ook een kavel op de Pagenlaan en de Zomerschoon op het oog, maar de gemeente was niet bereid die grond te verkopen. De OGL deed toen een bod van f 335.000,- en nog eens f 600.000,- bij het verkrijgen van bouwvergunningen. Omdat de grond volgens de gemeente veel meer waard zou worden als er woningen gebouwd worden, deed de OGL eind februari, naar aanleiding van een in opdracht van de gemeente gemaakte exploitatie-opzet door bureau VHP, een bod van 1,5 miljoen gulden. Verder onderhandelen heeft uiteindelijk geleid tot het huidige bod van twee miljoen, waarbij de gemeente ook de tweeduizend vierkante meter grote, zogenaamde 'Poepakker' (een perceel dat ten westen van het gebied ligt) verkoopt. De OGL bood hiervoor f 135,- per vierkante meter grond, een totaal van f 270.000,-. Aanvankelijk wilde de gemeente dit perceel om stra tegische redenen niet verkopen. In de overeenkomst tussen OGL en de gemeente heeft de gemeente ook toe gezegd bij te dragen in de kosten voor ontwikkeling van de infrastructuur op de aangrenzende percelen. Ook is de gemeente bereid het risicobedrag terug te brengen. De OGL voert een aantal reparaties en aanpassingen uit om het bad in mei weer te kunnen openen. In deze overeenkomst wordt het open houden van het zwembad geregeld tot en met het seizoen van 2004, omdat de gemeente tot die datum ontheffing heeft gekregen van de provincie voor de eisen die aan een zwembad gesteld worden. Het college stelt dat meer investeringen nodig zijn als het zwem bad langer open moet blijven, als er tenminste in de tussentijd al geen ande re regels zijn gaan gelden die grote investeringen overbodig maken. Bovendien vindt het college dat het openblijven van het bad een zaak is van de nieuwe CAL-gemeente. LIMMEN - Op zondag 26 maart opent Fitcentrum De Winter zijn deuren aan De Drie Linden 2. Iedereen wordt dan tevens in de gelegenheid gesteld om het nieuwe Fitcentrum te bekijken, tijdens de open dag die gehouden wordt tussen 11.00 en 17.00 uur. Onder begeleiding van Carla Bakker, Jos de Winter of één van hun medewer kers kunnen bezoekers een ronde maken door het centrum, waarbij infor matie gegeven wordt over de acht bewegingsbanken, hydro-jet massage, float cabine, zonnebank, infrarood warmtecabine en fysiotherapeutische begeleiding die het Fitcentrum biedt. Pauline Jansen en Wynzen Pauzenga dansen de Lindy Hop. (Fotostudio Star field) AKERSLOOT - Eigenlijk moet je het zien om te weten wat het precies is. Lindy Hop, een authentieke jazzdans uit de jaren '20 en '30 die momenteel in de Verenigde Staten een ware revival beleeft en die nu, behalve op oude swingmuziek, ook op hip hop muziek gedanst wordt. Wynzen Pauzenga en zijn vriendin Pauline Jansen uit Akersloot hebben hun hart verpand aan deze van oorsprong Amerikaanse, 'black bottom' jazzdans van de arme, zwarte bevolking, waarin overduidelijk elementen van de charleston en het tap dansen herkenbaar zijn en waarbij improvisatie een grote rol speelt. Zo'n tien uur per week besteden ze, naast hun baan als fysiotherapeut en meubel ontwerper, aan het Lindy Hop-dansen. Razend enthousiast zijn ze er over en als het aan hen ligt, danst over een tijd je iedereen in Nederland de Lindy Hop. Het plezier dat Wynzen en Pauline beleven aan het Lindy Hop-dansen straalt van hun gezichten wanneer ze over hun grote hobby vertellen. De inspanning van het dansen - 'want het is keihard werken hoor, het is echt sport' - brengt grote ontspanning, aldus het paar. „Het is vrolijk en bruisend en als je aan het dansen bent, vergeet je alles om je heen." Ook over het 'Lindy Hop- wereldje' met speciale feesten én inter nationale workshops waar dansers uit de hele wereld elkaar ontmoeten, zijn ze lovend. „Het is heel sociaal en er heerst altijd een goede, vriendelijke sfeer. Het is gewoon lekker gek doen, alles kan en alles mag. En daar hoeven echt geen drank en drugs aan te pas te komen, zoals je tegenwoordig in het uitgaansleven soms ziet." Charlestonjurkjes en grote gympen Thuis puilt hun kast uit van cd's vol nostalgische big bandklanken van wel- éer en talrijke videobanden waarop historische en recente opnames van Lindy Hop-dansers geregistreerd staan. Oude, ietwat bibberige zwart-wit beel den uit de legendarische New Yorkse jazzclub 'Savoy Ballroom' laten zien hoe de zwarte bevolking daar in de 'roaring twenties', onder begeleiding van achttien man sterke big bands die toen hoogtijdagen vierden, de basis legde voor de Lindy Hop. De naam is overigens afgeleid van de krantenkop 'Lindy hops the Atlantic', die toenter tijd het nieuws bracht dat Charles Lindbergh als eerste non-stop met een vliegtuig de Atlantische oceaan over was gevlogen. De charlestonjurkjes, petticoats en hoedjes van de, dames en de hoge broe ken met bretels en lange colberts van de heren van toen blijken nog steeds gedragen te worden, hoewel tegen woordig ook de extreem wijde broe ken, sweaters met capuchons en grote gympen van de 'skate-stijl' tot de gang bare Lindy Hop-outfit worden gere kend. Pauline en Wynzen maakten zo'n zeven jaar geleden kennis met de dans, toen ze zelf al jaren bezig waren met rock 'n roll dansen. „Het straat-rock 'n roll dansen uit de jaren vijftig wat wij deden, verschilt nogal van het Lindy Hop-dansen," legt Wynzen uit. „De muziek voor Lindy Hop is langzamer, er wordt meer geïmproviseerd omdat

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 13