De Limmer Spreekt stapt naar Gedeputeerde Staten w mm®** Gemaal Akersloot start nieuw expositieseizoen Leerlingen naar finale wiskunde-A-lympiade X X L Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot SINHK dO UITKIJKPOST - 29 MAART PAGINA 11 Geen geld voor restauratie kerk HSV Limmen nieuws P|#L 1 T 1 E 'Senic/ttevt Conditietrainingen Limmer IJsclub Turnwedstrijden TIOS Koffieconcert Excelsior Jongerencentrum Conquista mmrn Handbal Meervogels Bijeenkomst Ypsilon Eerste paal uitbreiding Sint-Maarten geslagen Klaverjasdrive Dichtersmiddag SV Vredeburg Eefje Liefting opent nagelstudio P#L I T I E t>e*cc4teet- Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Luchtkussen-stormbaan bij Bronkhorst DVW-Zeevissen Fietstocht Kennemer Sportief LIMMEN - Initiatiefgroep De Limmer Spreekt zoekt het hogerop. In een brief aan Gedeputeerde Staten van Noord- Holland verzoekt de groep aan GS om te proberen de gemeente Limmen zover te krijgen dat ze alsnog met Heiloo rond de tafel gaat om een fusie combinatie van de twee gemeenten te bespreken. De Limmer Spreekt stuur de afschriften van de brief aan de minister van Binnenlandse Zaken, de commissaris van de Koningin in Noord- Holland en de provinciale commissie openbaar bestuur en verzoekt hen om een eventuele actie door GS naar Limmen te ondersteunen. In haar brief beticht de initiatiefgroep de gemeente Limmen ervan dat zij de gemeente Heiloo niet op basis van gelijkwaardigheid heeft benaderd, na de uitslag van de opiniepeiling die De Limmer Spreekt uitvoerde. De initia tiefgroep noemt de vraag van Limmen aan Heiloo om zich alsnog aan te slui ten bij de CAL-fusie in haar brief een 'schijnvertoning'. 'De door Heiloo gedane voorstellen zijn door Limmer college en raad eenzijdig en bot afge wezen,' aldus De Limmer Spreekt. Ook spreekt de groep zijn verbazing uit over het feit dat het verzoek van Limmen aan Heiloo niet mede namens Castricum eri Akersloot is gedaan. 'Alles wijst er op dat u nimmer de intentie heeft gehad om een reële.ope ning te bieden naar de gemeente Heiloo', verwijt de groep het Limmer college en de raad. Volgens De Limmer Spreekt nemen zij de bevolking dan ook niet serieus, omdat een grote voor keur van de bevolking voor de fusieva riant Heiloo-Limmen wordt genegeerd. LIMMEN - De gemeente Limmen krijgt de eerste jaren geen geld van de provincie (1,8 miljoen gulden) voor het restaureren van de Nederlandse Hervormde Kerk. GS erkennen welis waar de urgentie van de restauratie, maar 'andere kerken en torens in Noord-Holland hebben een dringender urgentie,' aldus GS in hun verweer schrift op het bezwaar van de gemeen te Limmen dat in het Provinciaal Restauratie- en Uitvoeringsprogramma (PRUP) geen gelden zijn gereserveerd voor Limmen. Bovendien heeft de gemeente niet tij dig een financierings- en dekkingsplan ingediend. De provincie Hoor- en Adviescommissie heeft het bezwaar van de gemeente behandeld en is het met het eerder genomen besluit van GS eens. LIMMEN - Zondag 26 maart werd er voor de tweede keer gevist vo.or.de all round competitie. Viswater was het kanaal van Alkmaar naar Kolhorn, nabij Nieuwe Niedorp. Een prachtig water om te zitten, alleen de vis was maar matig aanwezig. De vijftien deel nemers moesten alles uit de kast halen om wat vis te vangen. Het was Hendrik Delbrugge die op formidabele wijze de vis wist te verschalken, gedurende de hele wedstrijd vis op zijn stek hield en uiteindelijk verdiend won met 7 kilo vis. In zijn vak was Dirk Pekel tweede met een kilo, voor Rob Jak. Het kopvak had een iets gelijkwaardiger beeld, ook doordat hierin uiteindelijk alle cracks verzameld waren. Nico Schouws werd in dit vak eerste, met ruim 5,5 kilo, voor Han Duin en de wederom goed preste rende Sjaak Veldt. Jim Jak en Herman Otte volgden op korte achterstand. De volgende wedstrijd is op 9 april in de Nauernasche vaart, een goede trai ning voor de selectie op 15 april. Vertrek om 7.00 uur bij de Uitkomst, alwaar na afloop verloting en prijsuit reiking. Het komend wedstrijdseizoen wordt een nieuwe competitie gestart, de Limmerpoldercup, welke door DVW-Heiloo, De Sander uit Akersloot, HV Castricum en de HSV Limmen wordt georganiseerd. Data zijn 21 mei, 25 juni, 16 juli en 1 oktober, info bij de secretaris. Vrijdag 7 april is de jaarlijk se ledenvergadering in café De Lantaarn, aanvang 20.00 uur. 0 A 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Een 21-jarige auto mobilist botste op 22 maart omstreeks 03.50 uur langs de invoegstrook van de A9 op een lichtmast. Waarschijnlijk verloor hij door een te hoge snelheid op de invoegstrook de macht over het stuur. Hij probeerde dit nog te corrige ren maar botste vervolgens tegen een lichtmast in de berm. Het voertuig is door een takelbedrijf weggesleept. De bestuurder van een bestelauto ver leende omstreeks 08.00 uur bij het inrij den van een bouwterrein aan de Geesterweg geen voorrang en reed een 18-jarige bromfietster aan. Er was alleen materiële schade. Een 29-jarige automobiliste verloor op 24 maart omstreeks 14.00 uur op de A9 de controle over haar voertuig. Een overstekende eend was hier de oorzaak van. De vrouw trachtte het dier te ont wijken maar raakte hierdoor in een slip. De wagen kwam tegen de vangrail tot stilstand. De bestuurder van een bedrijfsauto had te laat in de gaten dat het verkeer op de A9 vanwege een file stilstond. De 29-jarige inwoner van Anna Paulowna probeerde de file te ontwijken door de vluchtstrook op te rijden. Hij kwam echter met zijn wielen in de berm terecht en raakte de controle het voer tuig kwijt. Zijn auto belandde in de sloot. LIMMEN - Met het ingaan van de zomertijd is ook het nieuwe seizoen voor duintrainingen van de damesgroe- pen bij de Limmer IJsclub weer aange broken. Op woensdagavond, vanaf 29 maart om 19.00 uur, is er damestrim- men onder leiding van Ans Koot met gezamenlijk vertrek naar de duinen vanaf het terrein de Koekoek aan de Westerweg. Voor beginners zijn er bij deze groep nog wat plaatsen vrij. Damestrimmen is eveneens vanaf 30 maart om 19.50 uur. Vertrek is ook vanaf de Koekoek. Aanmelding voor lidmaatschap kan op de betreffende trainingsavond via de trainer. Informatie bij Ans Koot, tel. 072-5053179 of Nic Smit, tel. 072- 5052640. Doelstelling van de, dames trainingsgroepen is een trainingsop- bouw, waarbij toegewerkt wordt naar het loopevenement 'De dubbele lus' van Castricum. Leerlingen laten ballonnen op nadat wethouder Cees Rood de eerste paal heeft geslagen. (Fotostudio Starfield) LIMMEN - Afgelopen zaterdag wer den in sporthal d'Enterij weer de jaar lijkse onderlinge wedstrijden van gym nastiekvereniging TIOS uit Limmen gehouden. Er waren vier bekers te ver dienen. De eerste wedstrijd werd geturnd door de selectie en de keur- ploeg. Ellen Dirkson haalde de eerste plaats en haar puntentotaal van 33,3 was tevens goed voor de beker. Zij was de beste op de balk, sprong en met haar oefening op de mat. Op de brug waren Denice Groot en Rosa Min de beste met een score van 8,5. Dit jaar was er ook een beker voor de beste bij de selectie. Rosa Min en Marit Bakker eindigden gelijk op de eerste plaats bij de selectie, zodat ze beiden met een beker naar huis gingen. De volgende wedstrijd ging tussen alle leden van groep vijf tot en met acht van het basisonderwijs. Hier was het Iris van Diepen die het hoogste aantal pun ten behaalde. Op de brug was zij samen met Stephanie Versteeg goed voor een 9.0. Michel de Boer was de beste op de balk, Floortje Vink op de mat en Linda Baltus was superieur met haar sprong. Als laatste kwamen de kinderen van groep drie en vier op de vloer. Josien Schoorl was hier veruit de beste, zij won drie onderdelen: de balk, de mat en de sprong. Manon Rotteveel en Femke Kruidenberg behaalde evenals Josien ook een 8,2 voor hun sprong. Alleen op de brug moest Josien Janine Pirovano voor laten gaan. Janine haal de met haar brugoefening een 9. Tussen de wedstrijden door was er een demon stratie van de aerobic-meiden onderlei ding van Marieke Vegter. Galerie Amber Tentoonstelling van keramiek van Mia Custers en schilderijen van Riet Clazing, te zien aan de Dusseldor- perweg 18 in Limmen van donderdag tot en met zaterdag (en op zondag 9 april) van 14.00 tot 17.00 uur of na tele fonische afspraak op tel. 072-5051491. Gemeentehuis Limmen Tot 6 april expositie van schilderijen van Rie Filmich, te zien op werkdagen van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur, behalve vrijdagmiddag. Café 't Voorom Zaterdag 1 april optreden van Pigmeat in de bar aan de Kerklaan 20 in Akersloot, aanvang 21.30 uur. LIMMEN - Muziekvereniging Excelsior viert dit jaar haar 75-jarig jubileum en gaat op zondag 2 april terug in de tijd met een historisch koffieconcert in De Burgerij. Voor het concert is een greep gedaan uit alle muziek die ooit door Excelsior is gespeeld. Wie kent niet de Mars der Medici? Aïda? Of de Appeltjes van Oranje? Deze en nog meer muziek uit de geschiedenis van de harmonie worden voor u gespeeld. Ook de slagwerkgroep treedt aan en heeft zich qua muziekstijl aangepast aan de harmonie. Verder is Jan Kaandorp dit jaar 50 jaar lid van de harmonie. Hij zal tijdens het concert gehuldigd worden. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang is gratis. LIMMEN - Jongerencentrum Conquista heeft komend weekend weer een aantal activiteiten in petto. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen op zaterdag 1 april van 10.30 tot 12.30 uur lente-knut selen. Entree is f 1,50. Voor tieners van 12 tot en met 15 jaar is er een grappen en grollenavond op zaterdag 1 april. De hele avond worden humorfilms gedraaid, vanaf 19.00 tot 23.00 uur. De toegang is gratis. Verder is er ook een disco, dus volop gelegenheid om te dansen. Jongeren vanaf 16 jaar zijn zoals altijd op vrijdag en zaterdag welkom in het jonge- rencafé van 20.30 tot 01.00 uur. Toegang is gratis. Wie het leuk lijkt om een keer op zaterdagochtend de kinderwerkgroep te begeleiden kan contact opnemen met Marijke Cost, tel. 072-5054193. Jan Deckwitz met zijn décollages. AKERSLOOT - Het begin van het nieuwe seizoen in Gemaal 1879 te Akersloot is drieërlei: twee exposities en de presentaties van een boekje over het gemaal. Uitgeester beeldend kun stenaar Jan Deckwitz toont in de voor malige ketelruimte van Gemaal 1879 zijn nieuwste werk. Dit bestaat uit décollages, objects trouvés en assem blages. Décollages zijn restanten van aanplakbiljetten. Deckwitz verzamelde met behulp van stanleymes en pla- muurmes deze geteisterde plakwerken en met het oog van de kunstenaar bepaalde hij de compositie en lijstte deze in. Objects trouvés zijn 'gevonden voorwerpen' en assemblages zijn samenvoegingen van gevonden objec ten. Op de bovenverdieping is de tentoon stelling 'De hand in eigen boezem', over watermolens en gemalen in het gebied van Akersloot. Tijdens de ope ning wordt tevens het boekje over het gemaal, 'Een tempeltje in de polder', gepresenteerd. Dit doet de dijkgraaf van het Waterschap Het Lange Rond, Thea de Roos-van Roodenop gaat zon dag 2 april om 14.00 uur. Het boekje is geschreven door Jan Deckwitz. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O/SASTREKEM CASTRICUM - Bij de wiskunde-A- lympiade zijn Cleo Lugtigheid uit Heiloo, Tessa Potze uit Limmen, Tessa de Bree uit Castricum en Marieke Kerssens uit Akersloot, net als vorig jaar, doorgedrongen tot de landelijke finale van deze wiskundewedstrijd. De vier zijn leerling van 6 VWO van het Castricumse Jac. P. Thijsse College. Bij de A-lympiade, een wedstrijd die een hele dag duurt, moeten de leerlingen in groepjes een praktisch getinte opdracht op wiskundige wijze weten op te lossen. Dit jaar bestond de opdracht in de eer ste ronde uit het zo goed en efficiënt mogelijk opzetten van een systeem om de straten van de gemeente Zeist te strooien bij ijzel. Hierbij moesten de leerlingen rekening houden met zaken als het aantal beschikbare strooiwa gens, de capaciteit van deze wagens, het aantal punten waar strooizout kon wor den geladen en de lengte van de strooi- routes. In één dag tijd moest er een wis kundig onderbouwd,' goed ogend en bruikbaar advies voor de gemeente Zeist worden gemaakt. Het werkstuk van Lugtigheid, Potze, De Bree en Kerssens werd door de wis kundedocenten van het Jac. P. Thijsse als beste uitgekozen en ingestuurd naar de landelijke jury. Deze jury beloonde de groep met een plaats in de landelij ke finale, waar ze samen met elf andere groepen in uitkomen. Tijdens deze fina le, die op 31 maart en 1 april in het Veluwse Garderen plaatsvindt, moeten de deelnemers in twee dagen tijd een nieuw probleem op wiskundige wijze oplossen. AKERSLOOT - De dames senioren I van V en S Groningen versloegen die van Meervogels met 27-18. De dames van Meervogels hadden hun verblijf in de eerste divisie voor het volgend sei zoen veilig kunnen stellen, maar dan moest er wel in Groningen gewonnen worden. Er werd goed gestart door Meervogels en de dames stonden de eerste 25 minuten op voorsprong. In de laatste minuten voor de rust kon Groningen terugkomen, ruststand 12- 11. Halverwege de tweede helft kwam het keerpunt in de wedstrijd. Door onbe nullige overtredingen kregen spelbepa- lende dames tijdstraffen en liep Groningen verder uit, 18-15. Bij Meervogels kwam het gevoel naar boven dat alles tegen zat en de vrou wen lieten de moed in de schoenen zak ken. Groningen won en staat nu met 8 punten op de ranglijst. Bij Meervogels heerst toch optimisme. Met nog twee wedstrijden te gaan moet Borhave, ook een degradatiekandidaat, drie punten halen om een beslissingswedstrijd af te dwingen. Zaterdag komt Asko Zwaluwen naar De Lelie om hun kam pioenskansen te verdedigen. Aanvang 19.45 uur. De heren senioren speelden gelijk tegen SDS 99, 19-19. Bij de heren was het niet mjnder spannend. Ook hier diende gewonnen te worden om het degradatiespook af te weren. De heren startten fel en namen een 3-5 voor sprong. Door twee strafworpen kon SDS op gelijke hoogte komen. Bij 6-6 miste Meervogels enkele opgelegde kansen. SDS daarentegen benutte de kansen en met de ruststand het 10-7. Na de rust bleef het doelpuntenverschil lang op 3. Door enkele doelpunten van uit de hoeken kwam Meervogels weer gelijk, 16-16, en leek Meervogels de wedstrijd te gaan beslissen. Door domme overtredingen kwam Meervogels toen met drie veldspelers te staan. SDS maakte hier gretig gebruik aan en sloeg weer een gat van drie doelpunten. Een compleet Meervogels kon nog tweemaal scoren, maar de tijd liet niet meer toe. Door dit verlies moet Meervogels een beslis singswedstrijd spelen tegen Fortissimo. Datum en tijd zijn nog onbekend. Rabopolderloop Voor de laatste trimloop van dit sei zoen kwamen 130 deelnemers aan de start. De uitslagen zijn op de 4 km: 1. Barry Hoogeboom 14 min. 20 sec, 2. Gideon Kok 14.53 sec, 3. Michel Butter 15 min 14 sec. Eerste meisje was Karin Onderwater, 1654. Op de 8 km: 1. Jacco Heyblok 29.06,2. Aldert Pepping 29.36, 3. Herman Admiraal 29.54. Eerste dame Gerda Groen 33.48. Eerste veter aan was Theo v. Greven 30.26 en eerste bij jeugd Erwin Oebeles 34,57. Op de 14 km: 1. Jhon Westerbaan 51.42, 2. Nico Krijgsman 52.26, 3. Jan Veldt 53.15. Eerst was dame Gerda v.d. Zandel 01.5 en eerste veteraan Wim Revers 53.15. Kienavond Op vrijdag 31 maart houdt Meervogels weer de jaarlijkse kienavond in de kan tine op het handbalcomplex aan de Boschweg. De opbrengst is bestemd voor de jeugd van de vereniging. Tijdens de kienavond worden er drie rondes gespeeld. Ook wordt er een loterij gehouden met mooie prijzen. Iedereen is welkom. De avond begint om 20.00 uur, de kantine is open vanaf 19.30 uur. De toegangskaarten zijn a f 3,-, in de voorverkoop verkrijgbaar bij Hennie Velzeboer, Hoocamp 86, Stina Stuifbergen, Handelstraat 14, Annemiek Betjes, Kerklaan 1. ALKMAAR - Ypsilon Noord- Holland-Noord nodigt familie, partners en vrienden van mensen met schizofre nie of een psychose uit voor een ont moetingsavond op maandag 3 april in het GGZ-gebouw aan de Oude Hoeverweg 10 in Alkmaar. De avond begint om 19.30 uur. De bedoeling van de avond is het uit wisselen van ervaringen en elkaar tot steun zijn. In gespreksgroepjes wordt verder gepraat over het onderwerp van de vorige Ypsilonavond: het zelfstandig wonen en de thuiszorg die daar bij geboden wordt. De toegang is gratis. Voor meer informatie: tel. 072-5710351. LIMMEN - Vorige week dinsdagmid dag heeft wethouder Cees Rood de eerste paal geslagen voor de uitbrei ding van basisschool Sint-Maarten in Limmen. De school aan de Lage Weide wordt met drie lokalen uitgebreid naar achttien lokalen. Eén lokaal wordt aan de kant van de Lage Weide gebouwd, de andere twee komen aan de achter kant bij de kleuters te liggen. Daarnaast wordt ook de speelzaal van de school verdubbeld. AKERSLOOT - Zaterdag 1 april is er een klaverjasdrive in De Vriendschap te Akersloot, met een leuk prijzenpak ket. Deze drive is voor iedereen toe gankelijk en is een inviduele drive zon der vaste maat. Daarnaast is er een loterij. De aanvang is 20.00 uur en men kan zich van tevoren opgeven, tel. 0251- 312866 of 's avonds ter plaatse. CASTRICUM - In de Nederlandse Hervormde Kerk te Castricum aan de Dorpsstraat treedt op zondag 2 april de Dichtersgroep Hadewych en Co op met het programma 'Hoed je voor Hadewych en Co!'. Medewerking ver lenen de alt Anneke Kraakman en de pianist Jan Boogers. Hadewych en Co bestaat uit vijf Noord-Hollandse dichteressen, name lijk Margo de Wolf en Magda Luttikhuizen uit Castricum, Jeannette Coppens uit Limmen, Nan Noordam uit Alkmaar en Yvonne Walther uit Hoorn. De dichtersmiddag begint om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Kaarten zijn voor aanvang bij de kerk te verkrijgen en kosten f 7,50. Inlichtingen bij Jeannette Coppens, tel. 072-5051491 of Nan Noordam, tel. 072- 5121110. LIMMEN - Vrijdag 24 maart speelde schaakvereniging Vredeburg ronde 22 van de interne competitie. Met nog drie ronden voor de boeg gaat de strijd om het kampioenschap tussen G. Hafkamp en J. Admiraal met de beste kansen voor Hafkamp. Hafkamp kwam goed weg tegen B. Stolp, toen deze een een voudige torenschaak met paardwinst over het hoofd zag. Hafkamp kon opgelucht ademhalen en zijn kwaliteit voordeel omzetten in winst. J. Admiraal en H. Ebels hadden een gedrongen stelling waarbij de pionnen van Admiraal verder waren opgerukt, een verkeerde paardzet gaf Admiraal de kans om door te breken en de vestiging van Ebels op te rollen. D. Schut, bekend om zijn eigen ope ningstheorie, zette wel veel stukken om zijn koning heen, die E. Stolp zodanig kon pennen dat er weinig beweging mogelijk was. Hoewel er door Schut lang werd nagedacht, werd de partij binnen twintig zetten beslist in het voordeel van Stolp. R. Termes werd nerveus van de vele kansrijke mogelijk heden tegen N. Pepping en koos voor de lange weg naar een mooie overwin ning. In groep B kan Kevin Keijzer zich al kampioen noemen door te winnen van nummer twee, Jeroen Duin. Duin moet nog oppassen niet ingehaald te worden door Keijzer, die won van Jan Valkering. De uitslagen: Groep A: B. Stolp-G. Hafkamp 0-1, J. Admiraal-H. Ebels 1-0, D. Schut-E. Stolp 0-1, P. vd Heijdt-J. Limmen 0-1, K. Kramer-K. Aafjes 0-1, G. Pouw-H. Levering 0-1, N. Pepping- R. Termes 0-1, M. Wester-E. van Duin remise, M. Kos-T. Admiraal 1-0. Groep B: K. Keijzer-J. Duin 1-0, D. Keijzer-J. Valkering 1-0, N. van Leen-B. Blekemolen 1-0, S. Sofan-E. Mooij 1-0, T. Witkamp-K. Kos 1-0, M. Hoogeboom-B. Schijf 0-1, W. van Leen- M. van Rees remise, N. Kraakman-M. Mooij 0-1, H. Termes-A. Zwart 1-0, E. Beentjes-T. Castelein 0-1. LIMMEN - Vorige week opende Eefje Liefting haar eigen nagelstudio aan de Rijksweg 68. Haar opleiding en specia lisatiecursussen op het gebied van ver lengen, verzorgen en verfraaien van nagels brengt zij nu in praktijk in haar studio 'Nail Impressions'. Bezoekers kunnen terecht voor acryl- en sculplure nagels, nailart, manicure behandelingen en nagels lakken. Naar keus kunnen de nagels worden verfraaid met diverse impressies in vele kleuren en decora ties. Liefting geeft aan dat zij gaat werken op een moderne, hygiënische wijze. Ter gelegenheid van de opening geldt een speciale aanbieding tot 14 mei voor een set acryl- of sculpture nagels. Voor meer informatie of een afspraak kunt u bellen naar tel. 06-53565795. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 21 maart werd vanaf de Kerkweg een Nissan Patrol bedrijfswa gen met het kenteken BR-68-FB gesto len. De diefstal werd omstreeks 02.40 uur gemeld door de eigenaar. Deze zag de auto wegrijden in de richting van de Dusseldorperweg. Onmiddellijk werd een zoekactie gehouden. Het voertuig werd even later in Egmond aan de Hoef gesignaleerd. Direct hierop sprong de bestuurder uit de auto en vluchtte weg. De wagen kwam tot stil stand in een tuin van een woning aan de M. van Weerdenburglaan. Met een speurhond is nog naar de verdachte gezocht, maar zonder resultaat. In een woning aan de Den Burglaan werd ingebroken. Een raamkozijn werd met grof geweld vernield. Uit een kast in een slaapkamer zijn sieraden, een foto en twee videocamera's gestolen. Op woensdag 22 maart werd een poging tot inbraak in een woning aan 't Kieftenland ontdekt. Omdat de achter deur voorzien was van extra sloten is het bij een poging gebleven. Verloren: blauwe agenda, gouden sla- venarmband. CASTRICUM - Op maandag 10 april start de Plusactiviteiten Bonhoef fercollege een cursus Powerpoint van 19.00 tot 22.00 uur. In vijf avonden van drie uur leert u tijdens deze cursus te werken met dit programma voor het maken van presentaties. Kennis van Windows en bekend zijn met Word of Excel is noodzakelijk. De cursusprijs is f 230,- inclusief boek. Opgeven kan op tel. 0251-569119. LIMMEN - Bij automobielbedrijf Bronkhorst aan de Rijksweg in Limmen staat komend weekend een groot lucht kussen annex stormbaan opgesteld voor de kinderen. Het bedrijf doet dit om te vieren dat ze een internationale bekro ning in de wacht heeft gesleept, te weten de Outstanding Sales and Service Award. De onderscheiding werd in het Marriott Hotel in Amsterdam uitgereikt aan de beide directeuren, F. Veenman en A. Busch, door de voorzitter van de International Conglomeration of Car Manufacturers. De prijs bestond uit een enorme bokaal en een nog te brengen bezoek aan de grote Amerikaanse auto- fabrieken in Detroit. Om de klanten te laten meedelen in de feestvreugde is er komend weekeinde een grote show met meer dan tweehon derd occasions. Vanaf 10.00 uur staan de koffie, het gebak en het springkussen klaar. HEILOO - Zaterdag 25 maart zijn veertien vissers van DVW Zeevissen met de ms Mercuur uitgevaren de Noordzee op. De vangst bestond uit veel steenbolk en verder gulletjes. Jaap Klumper wist een groene zeedonder- pad te landen en na weging en meting is deze weer terug richting wrak gestuurd. Hilbert van Weeghel heeft de eerste prijs gewonnen voor Raymond Hofman, en Emil Wijckelsma en j»ap Klumper die beiden de derde prijs moeten delen. Op 9 en 29 april worden de eerste kant viswedstrijden gevist, gevolgd door de eerste Waddenzeeviswedstrijd op 4 juni. Tevens is er een infodag van de gefuseerde hengelsportverenigingen Alkmaar en Omstreken en DVW in sporthal de Rekere in Alkmaar op 27 mei, waar ook een occasionmarkt wordt gehouden. Voor opgave of infor matie kunt u bellen met E. Wijckelsma, 072-5337330 of R. Blok, 072-5336108. CASTRICUM - Kennemer Sportief Internationaal houdt een fietstocht op zaterdag 1 april. De Gemalen van de Schermer-tocht is 50 kilometer lang en gaat via Akersloot, Alkmaar en Oterleek naar Driehuizen, waar een koffiestop plaatsvindt. Tussen 9.30 en 10.00 uur kunnen deel nemers een route verkrijgen in de Bloemen aan de Bloemen 71 in Castrium. Men kan ook gezamenlijk om 9.30 uur met een groep vertrekken achter voorrijders met een maximum snelheid van 20 a 22 km per uur. De kosten bedragen voor niet leden f 3,50, voor leden NTFU-verenigingen f 2,50, eigen leden mogen gratis meerijden. Inlichtingen bij. J. Veenstra, tel. 0251- 310051 of J. Vriend, tel. 072-5339458.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 11