P -« i »i» i mmmmmmmmmA LUTE auping EASTBORN Financiële gevolgen herindeling zorgvuldig bereKend kü MIN A 1 gemeente 5 zachte 1 3 VOORJAARSLIJN V/MH ZONDAG 2 APRIL GEOPEND norma PULLMAN Jfj hoveniersbedrijf Herberg In Limmen staat een Huis. .s» y§7- maandag gesloten dinsdag t/m vrijdag vanaf 17.00 geopend zaterdag en zondag vanaf 10.00 uur geopend Voor optimaal slaapkomfort Castricum Akersloot Limmen Nieuwe belastingtarieven K. J ÉS il Sm; Dr. Wiardi Beckmanlaan 8 - Egmond aan Zee Tel. (072) 506 1762 v Uitvaartverzorging Lia Groot v/h begrafenisonderneming Hoogeboom Stetlaantje 1 - 1906 AN Limmen Telefoon 072 505 30 09 Dag en nacht bereikbaar voor het verzorgen van uitvaarten in Limmen en omgeving. TV-VIDEO-ANTENNE DEFECT WIJFFELS ELECTRONICA SERVICE geen voorrijkosten, inruil v.a. 150,-. 072 533 3500 of 06 22 49 8000. VAN 11.OO TOT 17.OO UUR k iNTHRIEUR;i Kerkweg 1 - 1906 AT Limmen - Telefoon: (072) 505 14 54 SLAAPSYSTEMEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN RECEPTIE KAARTEN Voor de meest uitgebreide collectie gaat u natuurlijk naar LIMMENDRUK &k°pfnx;rints Herindelen levert flinke besparingen op Nieuwe plannen voor nieuwe gemeente aanleg en verzorging van uw tuin Ingelaste Raadsvergadering Voorgenomen medewerking woningbouw in Kerkweg-Noord Verleende bouwvergunningenl-toestemming Sloopvergunningen Aangevraagde bouwvergunningen en bouwmeldingen Bloemendagen Collectevergunning Collectevergunning Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 SOS 1456 Omnibus onderzoek in Limmen Milieu Bericht Waterbesparing Goede Zaak! Een beter milieu Begint bij Jezelf Drie nieuwe kersen'Coilectie^s""^^ Speciali st ui kersen meubelen Geloogd Grenen Verlichting/ Koloniaal-teakRotan lederen fauteuils (schaap rund) Spiegels en Woonaccessoires hen oogstrelende expositie van interieurstij letij verpakt in een bijzondere ambiance in lammen. Geopend: di.t/m vrij.wn 10.00 tot IS.00 u m. tot 17.00 u. Koopavond: vrijdag vatt 19.00 tot 21.00 u Maandags: gesloten Ruime parkeergelegenheid. Uitgcesterweg 5 -1906 NW Limmen Tel.: (072) 50 53 552 Fax: (072) 50 54 845 V bent van harte welkom m NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN! Jubelen ,90' B«t«r kun j« nlst liggen Rijksweg 132, 1906 BL Limmen Tel. (072) 5051236 Geopend maandagt/m vrijdag van 09.00-12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur Zaterdag van 10.00-14.00 uur Westerwerf 22,1911 ja Uitgeest tel. (0251) 317 251, fax (0251) 361236 Xerox kwaliteit ^Ó^excL^ Geopend maandag t/m vrijdag van 08.00 -17.30 uur. drukkerij studio digital printing Alle onderdelen van het profiel van de nieuwe CAL-gemeente zijn klaar voor een fusie op 1 januari 2002. De strategische visie (de ambities van de nieuwe gemeente) is na de inspraak rondes voor de inwoners van de drie gemeenten verfijnd en aangepast. En de financiële gevolgen van de fusie zelf en het uitvoeren van het strategisch plan zijn berekend. Hieruit blijkt dat de besparingen van de herindeling zelf ruim opwegen tegen de directe kosten. De plannen uit de definitieve strategische visie zijn zorgvuldig getoetst op finan ciële haalbaarheid. Daaruit blijkt dat realisering van de plannen makkelijk kan worden betaald uit een geringe belastingverhoging vanaf 2002. een integrale visie op wonen en werken, en het Een herindeling levert voor de belastingbetalers in Limmen en Akersloot, dat is al eerder ge zegd, een aanzienlijk voordeel op. De belastin gen worden voorlopig gelijk getrokken met het lagere tarief in Castricum. Dit kan doordat een herindeling flinke bespa ringen oplevert. Naast het feit dat het samen gaan betekent dat niet alle burgemeesters, raads- en commissieleden zullen aanblijven en dus de bestuurskosten zullen afnemen, zal er ook flinke winst komen door efficiency verbeteringen. Een samenvoeging betekent meer kennis en dus meer efficiency. Daarnaast krijgt een heringedeelde gemeente van het Rijk nog een zogenaamde gewennings- bijdrage om de fusiekosten te betalen. Het geld dat overblijft aan besparingen en het geld dat de CAL gemeente extra krijgt van het Rijk is ruim voldoende om alle fusiekosten uit te be talen. Voor de nieuwe gemeente hebben wij - mede in overleg met u tijdens de inspraakrondes - nieuwe plannen ontwikkeld. Plannen waar we als afzonderlijke gemeenten niet aan toe zou den zijn gekomen. Het gaat om plannen op het gebied van de ruimtelijke indeling van de ge meente, wonen en werkgelegenheid, veiligheid, milieu en gezondheidszorg en verkeer en ver voer. Het ontwikkelen van het bestemmingsplan 'Buitengebied' staat hoog op de prioriteiten lijst. Maar ook een volkshuisvestingsplan met uitbreiden van de brandweer zijn genoemd als belangrijke speerpunten in de nieuwe gemeente. Het handhavingsbeleid van milieu kan worden uitgebreid net als het gezondheidsbeleid, en na- tuurlijk het veelgenoemde vraagafhankelijk openbaar vervoer. De éénmalige kosten die deze nieuwe plannen met zich meebrengen kunnen worden betaald uit de gewenningsbijdrage. Als besloten wordt de plannen allemaal te realiseren, dan worden de kosten verdeeld over 4 jaar en hoeven de belastingen maar met 1,5% omhoog (uit gaande van het belastingniveau in Castricum). De inwoners van de drie gemeenten betalen nu verschillende belastingtarieven. Vanaf 2002 zal dat één tarief worden. Om de huidige verschil len niet verder te vergroten worden de tarieven van Akersloot en Limmen vanaf nu niet meer verhoogd dan met de inflatie. Het Rijk gaat naar verwachting vanaf 2001 een groter bedrag bijdragen aan de begrotin gen van de CAL gemeenten. Door dat extra bedrag zoveel mogelijk in te zetten voor het gelijkmaken van de tarieven wordt er een aan vaardbaar gemiddelde van de huidige tarieven vastgesteld. De belastingtarieven zijn overigens hoofdzake lijk gebaseerd op de waarde van uw woning. Op dit moment worden die opnieuw gewaardeerd in het kader van de W0Z (Waardering Onroe rende Zaken). Met de huidige huizenprijzen is het niet verwonderlijk dat die waarden flink stijgen. Om grote veranderingen, door de nieuwe waarden, in uw belastingaanslag te voorkomen passen de gemeenten de bijbehorende tarieven aan. Kerkweg 24 1906 AW Limmen tel. 072 505 36 46 HAARMODE Dusseldorperweg 105 Limmen 072 5052456 l i men tijdstip: donderdag 30 maart om 19.00 uur plaats :gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen agenda: 1. Opening 2. Ingekomen stuk 3. Voorstel inzake het openhouden van het zwembad i.v.m. projectontwikkeling door de OGL (Ontwikkelings Groep Limmen) 4. Sluiting Bovenstaande raadsvergadering is openbaar. In het gemeentehuis en in de bibliotheek kunt u de stukken van deze vergadering inzien. Inzage en afhalen van de raadsstukken: Houders van een abonnement zonder portokosten, kunnen de raadsstukken afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Geopend van 8.30 tot 12.30 uur en -behalve vij- dagmiddag- van 13.30 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om, met toe passing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, vijfde lid van de Woningwet, planologische medewerking te verlenen aan het realiseren van: - I woning (aanvrager: B. Busch). Het bouwpjan is gejegen binnen het woningbouwplan Kerkweg-Noord en is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Het bouwplan ligt vanaf 30 maart 2000 gedurende twee weken in het gemeentehuis ter inzage op de af deling Ruimtelijke Ordening (openingstijden: 09.00 uur tot 12.30 uur; buiten deze tij den is alleen inzage op afspraak mogelijk). Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen de voorgeno men medewerking naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/-toestemming te verlenen voor: - woningbouwplan Kerkweg-Noord: - de bouw van 87 koopwoningen (Bouwfonds Woningbouw B.V.) - de bouw van 8 huurwoningen (Woningstichting LI-AK) - de bouw van 24 koopwoningen (Zeeman Vastgoed) Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na deze kennisgeving schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening in dienen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de arrondissements rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG, Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om bouw vergunningen en meldingen van bouwvoornemen zijn ingediend: - Oudeweg I plaatsen tuinberging - Dusseldorperweg 56 oprichten en plaatsen berging/carport De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw en Woningtoezicht. Burgemeester en wethouders van Limmen hebben op 22 maart 2000 besloten om de Stichting Bloemendagen een vergunning te verlenen voor het organiseren van de bloemendagen van 29 april tot en met 4 mei 2000. De Stichting is gerechtigd om voor de volgende plaatsen een standplaatsvergunning aan standplaatshouders te verstrekken: - hoek Meidoornlaan/Vijverlaan - ter hoogte van Hogeweg 3 - ter hoogte van Kerkweg 46 - hoek Lage Weide/Meidoornlaan/Vijverlaan - Vredeburglaan/ naast de Cameren - d'Enterij/ hoek Vuurbaak - Burg. Nieuwenhuysenstraat/ hoek ventweg Burg. Nieuwenhuysenstraat - hoek Jan Valkeringlaan/Bartigon - het Achtkant - hoek Visweg/Pagenlaan - ter hoogte van Rijksweg 174 Buiten deze plaatsen is het verboden een standplaats in te nemen. Het is dan ook niet toegestaan om vanaf eigen erfgoederen te verkopen/ te verhuren. Tegen dit besluit kunnen belanghebbende op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, postbus 9, 1906 ZG Limmen. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien dan ook on verwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenprocedure, een voor lopige voorziening worden gevraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (postbus 252, 1800 AG). De griffierechten hiervoor bedragen 200,00 voor natuur lijke personen en 400,00 voor rechtspersonen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen hebben een collectevergun ning verleend aan het Simavi in de periode van 26 maart tot en met I april 2000. Burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen hebben een collectevergun ning verleend aan het ZOA Vluchtelingenzorg in de periode van 2 april tot en met 8 april 2000. Vierhonderd inwoners van Limmen van 18 jaar en ouder ontvangen binnenkort een enquête-formulier. Dit gebeurt in het kader van het omnibusonderzoek. In dit omnibusonderzoek worden vragen gesteld over een aantal verschillende on derwerpen, waarover ook de gemeente Limmen beslissingen moet nemen. Het is van groot belang dat hierbij rekening wordt gehouden met de mening van de inwoners. Ditmaal worden er vragen gesteld over o.a. ouderenbeleid, veiligheid, geluidsoverlast en kooporiëntatie. De enquêteformulieren worden ongeveer een week na ontvangst door de ouderen bond opgehaald. De hogeschool Alkmaar verwerkt de gegevens, de anonimiteit van de deelnemers blijft gewaarborgd. In een serie milieuberichten vindt u informatie over aller hande milieuzaken. Soms over algemene milieuzaken en soms over milieuzaken bij u in de buurt. Deze keer gaat het over schoonmaken. KTOV gfji^dsrVoorjaar V Het begin van 2000 is relatief warm geweest. Narcissen, sneeuwklokjes en verschil lende bomen bloeien al weer vol op. De bloemetjes, de elkaar verlokkende vogeltjes en het mooie weer veroorzaken bij veel mensen een lente stemming. Voor een aan tal mensen betekent dat opruimen, poetsen en schoonmaken. Schoonmaakmiddelen Voor bijna elk schoonmaakkarweitje bestaat wel een speciaal middel. Er zijn aparte schoonmaakmiddelen voor w.c., badkamer, oven, terras, brillen en tapijt om nog maar te zwijgen over de luchtverfrissers, ontkalkers, bleekmiddelen en vlekkenmiddelen. Natuurlijk is het heerlijk als het thuis lekker ruikt en is het prettig als een schoon- maak-middel goed en snel werkt. Schoonmaak-middelen zijn echter niet goedkoop, vaak niet milieuvriendelijk en kunnen slecht zijn voor uw gezondheid. Hoe kunt u nu 'zo milieuvriendelijk schoonmaken? Milieuvriendelijk schoonmaken Soms betekent milieuvriendelijk schoonmaken meer werk. Maar in sommige produk- ten zitten toevoegingen die niet echt nodig zijn, u enkel geld kosten en schadelijk zijn voor gezondheid en milieu. Natuurlijk kunt u zonder gevaar alle producten gebruiken die in de winkel verkrijg baar zijn. Waar u echter wel voor moet oppassen is het gebruiken van verschillende schoonmaak middelen door elkaar. Bij het mengen van twee of meer middelen kun nen bijzonder giftige dampen ontstaan. Vooral als een van de middelen chloor bevat en gebruikt wordt in een kleine afgesloten ruimte zoals een toilet. Tijdens het schoon maken is het altijd verstandig om goed te ventileren. Zet gerust een raam open. Chloor bevattende producten kunt u beter vermijden. Chloor heeft een vernietigen de werking op bacteriën. Chloor dat terechtkomt in het riool en later in zuiverings installaties zorgt ervoor dat de bacteriën die daar het water drinkbaar maken gedood worden. Chloor dat door de terrastegels heen zich een weg zoekt in uw tuin is schadelijk voor het bodemleven. Naast schadelijke bacteriën zijn er namelijk veel bac teriën die zorgen dat stoffenjn de natuur weer worden afgebroken. De simpelste manier om geld en milieu te sparen is om zo zuinig mogelijk te doen. Vaak is een klein beetje schoonmaakmiddel al ruim voldoende. Dat geldt ook voor persoonlijke schoonmaakmiddelen zoals shampoo en doucheschuim. Verder kunt u met enkele eenvoudige, zachte en milieuvriendelijke middelen de meeste schoonmaakkarweitjes klaren. Voorbeelden zijn: Echte (groene) zeep, een prima alles-reiniger, Afwasmiddel zonder kleurstof, Huishoud azijn, een prima ont- kalkmiddel. Soda kan een goede tapijt reiniger zijn maar is ook een prima ontvetter voor fornuis e.d., Spiritus is geschikt voor alle ruiten en spiegels. Denkt u tijdens het schoonmaken ook nog aan waterbesparing? Laat kranen niet on nodig lopen. Op bijna alle kranen kunt u eenvoudig een uitstroombegrenzer monte ren. Dat spaart het milieu en uw portemonnee. Heeft u nog vragen over milieuvriendelijk schoonmaken of huishouden dan kunt u altijd de milieutelefoon bellen 0900 - 2025445 Milieuberichten wordt verzorgd door: De Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnr. 072 - 51 42 591De milieudienst voert milieutaken uit voor 7 gemeenten rondom Alkmaar waaronder ook Limmen. Voor vragen over milieuzaken kunt u altijd bellen. Uiteraard kunt u ook contact opnemen met uw gemeente zelf. Gemeente Limmen, telefoon nr. 072 - 5051456

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 12