GRATIS CD Vrijblijvende Waardebepaling Broekman Activiteiten te over op HAF-jubileum Leerling-orkesten strijden om beker op jaarlijkse onderlinge krachtmeting Bewoners De Ronge tegen snoeiplannen donateurs. VAN DER BORDEN ïïm Vos Makelaardij 'Examenkoorts' BIJ BESTEDING VAN 4$ GULDEN AAN CD'S CENTERDISC Dé HygHheekwinkel FALKLAND TONEEL NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN KMA nvm APELLA ZMËÊS^ zaterdag 1 april dè CD zaak van Heiloo SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Wat we is wat we mascotte Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinke! heeft er dé hypotheek voor! Met o.a.: Anouk Eurithmics K's Choice De Dijk Live Erykah Badu Mary J. Blige Backstreet Boys Britney Spears Vengaboys e.v.a. PRESENTEERT: 29 MAART 2000 J>U JJ Drukke rij uitkijkpost bv 65e JAARGANG NO. 13 Fietscross-seizoen van start EHK Klaverjasclub Hobbyfarm zoekt vrijwilligers Voorjaarscursus keramiek Activiteiten Tendenz Pakketten voor Polen Vrouwtje Spaans bij Silhouet Collecte voor kindertehuizenRoemenië Hugo Remmelt en Thijs Muus in de Buk www.vanderborden.nl! concert fanfare Showband Heiloo aanvang 19:30 zaal Sint Wilibrordus aankondiging aangeboden door: MAKELAARS 4TAXATLURS ONROEREND GOED www.vosmakclaardij.nl hoek Heerenweg/Slimpad 072 5334906 centerdisc@hetnet.nl Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEILOÖ tel. 072 5320322 FALKLAND TONEEL Van Michael Snelgrove in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden f* aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! ELAiiRSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Ook op zaterdag geopend HEILOO - Met de eerste van zes Noord-Holland-Cup wedstrijden begint op zondag 2 april voor fiets- crossclub De Boscrossers het seizoen weer. Voor de nieuwe Boscrossers zijn deze wedstrijdjes, die in competitiever band verreden worden, een aanloop voor het grotere werk. Al vele trainin gen zijn hieraan vooraf gegaan. De Boscrossers trainen zo'n twee a drie maal per week op de thuisbaan, zodat men elke bocht en obstakel op zijn duimpje kent. De jeugd van Heiloo kan op de fiets- crossbaan aan sportcomplex Het Vennewater elke woensdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur fietsen. Crossfietsen en helmen zijn beschikbaar. Tegen een vergoeding van f 1,50 per keer kan iedereen hier gebruik van maken. Tijdens de trainingen kan de jeugd ook kijken hoe de wedstrijdrijders zich voorbereiden op een grote wedstrijd. Trainingsuren zijn op maandag (aspi rant-leden), dinsdag en donderdag van 19.00 tot 20.45 uur. De selectierijders trainen extra op de woensdagavond. Wie meer wil weten kan bellen met het secretariaat, E. de Groot, tel. 072- 5334661. HEILOO - Op 10 april houdt EHK weer een open klaverjasdrive. Iedereen is, met of zonder partner, van harte wel kom in- het Open Huis. Aanvang is om 20.00 uur en de drive eindigt om 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt, tel. 5334056. HEILOO - De jeugdgroepen van de Stichting Hobbyfarm zoeken vrijwilli gers voor de groep op zaterdag van 10.30 uur tot 12.00 uur, maar ook voor de groepen die draaien op woensdag van 13.30 tot 15.00 uur, van 15.00 tot 16.30 uur, de groep op vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur of de groep op zaterdag van 9.00 tot 10.30 uur. De kinderen hebben een leeftijd van 6 tot 12 jaar en maken graag creatieve werkstukken van hout, stof, en klei. Heb je tijd en vind je werken met kinderen leuk, ga dan een keer langs of bel met Ilse Plasmeijer, 072-5338838. HEILOO - Veertig jaar bestaat de Heilooër Amateur Fotografenvereniging (HAF) dit jaar. En één ding werd afgelo pen weekend duidelijk: de HAF-leden wilden dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Zowel zaterdag als (koop)zondag stond winkelcentrum 't Loo geheel in het teken van de speciale fotomanifestatie van de club. Hoewel het op zaterdagmorgen nog niet storm liep, mocht de HAF zich de rest van de dag, en vooral op zondag, verheugen in een grote publieke belangstelling. Naar schatting bezoch ten 350 mensen de diverse exposities en lezingen die de fotoclub had georgani seerd. Zo waren er in het Open Huis een tentoonstelling van werken van leden van diverse fotoclubs, een jubi leumexpositie van de HAF zelf en hin gen er geselecteerde foto's van de publieksfotowedstrijd met als thema 'dieren' en knutselwerken van kinde ren over datzelfde thema. Amateur-fotograaf Pootjes uit Hoofddorp liet de toeschouwers tijdens een interessante lezing een kijkje nemen in de keuken van de macrofoto grafie. Bewondering oogstte hij met zijn dia-overvloeiprojecties van 'De kleine wondere wereld'. Veel belang- HEILOO - Op zaterdag 1 en zondag 2 april wordt weer het Leerlingen Orkesten Festival (LOF) gehouden. Dit festival wordt sinds 1985 georgani seerd door Heilooër Harmonieorkest Caecilia voor de jeugdharmonie- en fanfareorkesten in Noord-Holland en daarbuiten. De orkesten die aan dit fes tival meedoen bestaan alleen uit leer lingen in opleiding. Aan het festival nemen twintig orkes ten deel en in totaal zo'n 700 muzikan ten. Een vakkundige jury bestaande uit Theo Jansen en Piebe Bakker schrijft voor elk orkest een kritisch-opbouwend rapport over elk optreden. Dit rapport bevat zoveel mogelijk adviezen, die het de dirigent en de muzikanten mogelijk moeten maken de kwaliteit van het orkest verder te verbeteren. Dit jaar bestaat het organiserende Caecilia 75 jaar en daarom zal het festi val er anders uit gaan zien dan voor gaande jaren. Onder de beoordelings stukken die de orkesten ten gehore brengen, is een speciaal stuk. Voor de verjaardag van Caecilia heeft compo nist Kees Vlak een muziekstuk 'Five Continents' geschreven. Dit muziekstuk omvat alleen noten. Notenwaarden, partijen of invulling van dynamiek ont breken en orkest en dirigent mogen zelf een invulling aan dit stuk geven. Wie welke partij speelt, hoelang elke nooi gaat duren, ot er tussendoor een stukje gezongen of gefloten wordt en of het stuk als een klassiek muziekstuk wordt uitgevoerd: de keuze is aan de orkesten. Welk orkest dit jaar de wissel beker mee naar huis neemt, wordt op zondag rond 17.30 uur bekendgemaakt. De beker wordt uitgereikt door de wet houder van cultuur Evalyn Schoutsen- Bolten. Publiek is welkom op zaterdag en zon dag in de muziek- en dansschool Heiloo aan Het Veld 1. Beide dagen vindt het festival plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Toegangskaarten zijn voor f 2,50 en programmaboekjes voor f 0,50 aan de zaal verkrijgbaar. Het leerlingenorkest van Caecila. stelling was er eveneens voor de dia projecties van Jan Hoogland en zijn clubgenoten van fotovereniging De Waegh uit Alkmaar, net als voor de tot in de perfectie uitgevoerde overvloei- projectie van een klimtocht in het Andesgebergte door Robert Eckhardt. In het winkelcentrum konden kinderen worden geschminkt. Dat lieten velen zich geen twee keer zeggen en ze ston den dan ook in de rij om een kleurige metamorfose te ondergaan. Het resul taat werd op de gevoelige plaat vastge legd door leden, van de HAF. Deze foto's kunnen op zaterdag 8 april tus sen 12.00 en 16.00 uur gratis worden afgehaald bij de HAF-stand in 't Loo. Prijswinnaars Op zondagmiddag werden in het Open Huis de prijzen uitgereikt van de ver schillende wedstrijden die de HAF ter ere van het jubileum hield. HAF greep de gelegenheid aan om H. Gihaux, die vanaf de oprichting lid is van de club en veel voor de vereniging heeft gedaan, te benoemen tot erelid. Verder was er een benoeming voor Th. IJpelaan, die sinds 25 jaar voorzitter is van de HAF, tot erevoorzitter. Tot beste vereniging van de fotoclubex positie werd DEFA uit Egmond uitge roepen. Volgens de vakjury maakte Silvia Dekker uit Schagen de beste foto, gevolgd door Theo van Gend van DEFA en Helme Velthuizen Aarte uit Den Helder. Het publiek kende de eer van mooiste foto toe aan HAF-lid Renno de Jong, die een oude, Griekse vrouw met een takkenbos op haar schouders voor het nageslacht vereeu wigde. Het publiek dat gestemd had, kon zelf ook een prijs verdienen. Ria Veldt uit Heiloo was de gelukkige win nares van een boek over fotografie. Voor de publieksfotowedstrijd werden in de diverse categorieën mooie foto's ingezonden. P. Bakker uit Alkmaar, K. Hergaarden uit Akersloot en A. Menger, H. Ballintijn, H. Prijs en N. de Graaf uit Heiloo werden beloond met HEILOO - Voor wie graag werkt met klei, start binnenkort een cursus kera miek voor beginners en gevorderden. Onder professionele begeleiding maakt u kennis met diverse klei-technieken, zoals het opbouwen van een vaas met behulp van rolletjes klei. Ook met plak ken klei kunnen eigentijdse ontwerpen worden gemaakt. Het leren draaien op de draaischijf behoort eveneens tot de mogelijkhe den. De werkstukken worden voorzien met decoraties van onder andere klei- slibs, majolica's en glazuren. De basis cursus bestaat uit tien lessen. Het cur susgeld is inclusief materialen. De les sen vinden plaats op dinsdagavond, de cursus start in medio april. Voor infor matie kunt u bellen met André Vaerewijck, 072-5333706. HEILOO - Woensdagmiddag 29 maart is er weer een oergezellige middag in Tendenz. Vanaf 15.00 uur kunnen bezoekers vanaf 12 tot en met 15 jaar en alle base-dancers lekker ontspan nen. Deze keer wordt er weer een film gedraaid die ongetwijfeld al je aan dacht opeist. Welke film het wordt is nog even geheim. Entree is een gulden. Om 15.10 uur gaan de deuren dicht. Op vrijdag 31 maart is er van 20.00 tot 23.00 uur weer een disco, waar alle top hits van het moment gedraaid zullen worden. Entree kost met pas een piek en anders f 1,50. Alle Tendenzers van 12 tot en met 15 jaar zijn welkom. een prijs. De kinderwedstrijd werd gewonnen door Margo Louman van basisschool De Springschans. Zij kon trots haar ingelijste werkstuk met een fotocamera en horloge als prijs in ont vangst nemen. De door een jury van winkeliers gekozen beste etalagefoto door HAF-leden was gemaakt door Cris Bakker. Ook Renno de Jong en Jaap Los kregen een prijs. Het publiek kon de afgelopen weken meedoen aan een prijsvraag, waarbij een slagzin ingeleverd moest worden. Winnaars zijn J. Fontijn, A. Bontje-Oud en de heer of mevrouw Van Stigt, allen uit Heiloo. De HAF neemt contact op met de winnaars die niet bij de prijsuit reiking aanwezig waren over het bezor gen of afhalen van de prijzen. Wie het afgelopen weekend interesse heeft gekregen voor fotograferen en het lid maatschap van de HAF, kan contact opnemen met Th. IJpelaan, tel. 072- 5402089 of R. van Nederveen, tel. 5334402. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis èfgeleverd. Inleveren van pakketten kan in Alkmaar geschieden bij Annette Velthuis, Rhijnvis Feithlaan 94, op woensdag 5 april van 16.00 tot 19.30 uur (tel. 072-5400467). De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton.- nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maxi male gewicht van een pakket is 25 kilo gram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legiti matiebewijs te tonen. 'Lentegevoel' van Vrouwtje Spaans. HEILOO - Bij Silhouet Binnen huisarchitectuur aan de Kennemer straatweg 99 exposeert momenteel Vrouwtje Spaans. Deze kunstenares heeft haar opleiding genoten in het ate lier van kunstschilder Fok Koster uit Dirkshorn. Hij was leerling van de oude1 meester Klaas Boot, tijd- en stu diegenoot van de bekende schilders Kees Verwey en Anton Heyboer. Sinds het begin'van de jaren tachtig houdt Vrouwtje Spaans zich alleen nog maar bezig met beeldende kunst. In het begin hoofdzakelijk met aquarelleren, wat ze zo goed deed dat ze uitgenodigd werd om in Frankrijk les te geven. Sindsdien woont en werkt ze ook in Frankrijk. Een aantal maanden per jaar huist ze in Heiloo. De laatste jaren gaat haar voorkeur uit naar acryl, pastel en gemengde technieken. Haar grote acrylschilderijen kenmerken zich door het zeer sterke 'handschrift' en uitgeba lanceerd kleurgebruik. De afbeeldin gen van mensen domineren in het alge meen haar werk, maar bloemen, dieren en stillevens komen ook regelmatig voor. In haar atelier in Frankrijk schildert ze alleen, zonder voorbeeld of model. Vrouwtje Spaans vindt het belangrijk dat haar werk spontaan en naar eigen ideeën ontstaat. Als ze naar voorbeeld of model zou werken, dan zou ze toch in haar creatieve vrijheid belemmerd worden, zo is zij van mening. In Frankrijk kreeg ze in 1997 de Prix de Jury. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Voor de school en de medische post van dit dorp worden ook goederen meegebracht. Teken- en schrijfmateri aal zoals schriften zijn welkom en aan verbandmiddelen en medicamenten is doorlopend gebrek. De stichting is ook nog dringend op zoek naar herenkle ding voor 65 jaar en ouder. Wilt u inlichtingen over dit transport of de stichting, dan kunt u contact opnemen met H. Kraakman-Reuling, tel. 072- 5332713 of C. van Wensen, tel. 5338281. Een bijdrage kan ook gestort worden op giro 1708566 t.n.v. Stichting Hulp kindertehuizen Roemenië. HEILOO - Een groot aantal bewoners van De Ronge is faliekant tegen het voornemen van de gemeente om de bermen in hun wijk te ontdoen van (bodembedekkende) heesters en om te vormen tot grasbermen. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders maken zij hun ongenoegen over dit plan kenbaar. Op 17 maart ontvingen de bewoners van De Ronge een brief, waarin stond dat bij de gemeente 'diverse verzoeken' van bewoners binnengekomen waren om grasbermen aan te leggen. De gemeente gaf in dit schrijven aan tevens van mening te zijn dat grasber men beter onderhouden kunnen wor den. Deze brief deed een aantal Ronge bewoners in de pen klimmen. 'Volgens het oorspronkelijke plan zou dit een wijk zijn met vele bomen, struiken en heesters. Dit om het bosachtig karakter van de wijk te benadrukken,' aldus de briefschrijvers. Zij vinden dat bermen met gras afbreuk doen aan dit karakter. Daarnaast vrezen zij dat de grasbermen dienst zullen gaan doen als poepveldje voor honden, of parkeerplaats voor auto's. Met als gevolg dat de wijk min der leefbaar wordt en zijn aantrek kingskracht zal verliezen. Behalve hun twijfels over het rooien van de bestaande begroeiing, hebben de bewoners ook hun bedenkingen over het democratische besluitvor mingsproces. 'Betekent diverse verzoe ken meer dan 31? De Ronge kent namelijk 63 bewoners. Of wordt uw beslissing meer gedreven door de wens om het onderhoud te beperken?', zo besluiten zij hun brief. Om hun mening te onderbouwen, heb ben de briefschrijvers een heuse enquê te gehouden in de wijk. Daarin spraken 44 mensen zich uit tegen de plannen van de gemeente; twee waren er voor. De overigen waren op vakantie, neu traal of hadden geen mening. In een gesprek met de verantwoordelij ke wethouder, Anne-Marie Worm-de Moei, heeft een van de ondertekenaars afgelopen maandag de bezwaren van de wijk nog eens toegelicht. Bewoners van de wijk Mariënstein, ook in Heiloo-west, hebben in een eerder stadium ook bij de gemeente geprotes teerd tegen dergelijke plannen. Ook daar wilde de gemeente de begroeide bermen rigoureus omvormen tot gras bermen. Aan die protesten heeft de gemeente toen gehoor gegeven door slechts een deel van de bermen aan te pakken. Hugo Remmelt en Thijs Muus. (foto Henriëtte Guest) HEILOO - Vrijdag 31 maart spelen Hugo Remmelt en Thijs Muus in Buk Buk. Deze twee singer-songwriters uit Den Haag brengen met een aantal akoestische gitaren een zeer diverse combinatie van rock, soul en blues in de stijl van Neil Young en John Hiatt. Deze invloeden zijn weliswaar duide lijk aanwezig, maar het duo heeft de potpourri toch omgevormd tot een geheel eigen geluid. Dat blijkt onder meer uit een willekeurig nummer als The End of Times, waar tussen de tok- kels door Dylaneske folk voorbij komt zweven. Remmelt en Muus zijn goed op elkaar ingespeeld. Ook tussen de nummers door houden ze met hun droge grappen de druk of de ketel. De toegang is gratis en de deuren gaan om 21.00 uur open. HEILOO - Voor de zevende maal houdt de Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië de jaarlijkse collecte in Heiloo, van maandag 3 tot en met zaterdag 8 april. De collecte is nodig om de kosten van het transport met hulpgoederen te kunnen betalen. Het transport vindt plaats in mei. Dan zal het dorp Draguseni worden bezocht, in het noordoosten van Roemenië. De inwoners zijn voor het grootste deel boeren. Zij hebben een stuk land dat ze bewerken, een moes tuin en enkele dieren voor de slacht. Het is de bedoeling dat iedere bewoner een bananendoos met kleding krijgt. De kinderen krijgen speelgoed of een knuffelbeest. Cl I /V I IIV|V rü - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 nMUniVIMIMU - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Werkplaats Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1