HEILOO Bevolkingsonderzoek borstkanker in Heiloo Schoonmaakbeurt groene rolemmers De spoorwegovergang aan de Stationsweg wordt erf Afsluiting wegen door werkzaamheden 6 E Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van I8.Q0 tot 20.00 uur, tel. 5356666. UITKIJKPOST - 24 NOVEMBER PP*P Informatierubriek Van 21 maart tot en met half mei 2000 wordt in de gemeente Heiloo het tweejaarlijkse bevolkingsonderzoek naar borstkanker gehouden onder vrouwen van 50 tot en met 75 jaar De unit komt naast het Cultureel Centrum 'De Beun' te staanWillibrordusweg 2,1851 HB te Heiloo. Alle vrouwen die in aanmerking komen krijgen ongeveer twee weken voor het onderzoek een persoonlijke, schriftelijke uitnodiging thuis om in een speciale, verplaatsbare onderzoekswagen röntgenfoto's van de bor sten te laten maken. Deelname aan het bevol kingsonderzoek is gratis. Waarom dit borstonderzoek Borstkanker is in Nederland de meest voorko mende vorm van kanker bij vrouwen. Landelijk wordt deze ziekte bij ongeveer één op de tien vrouwen in haar leven vastgesteld. Door borstkanker met behulp van röntgenfo to 's in een zo vroeg mogelijk stadium op te sporen, wordt de kans op genezing aanzien lijk groter. Bij vroege opsporing is ook vaker een borstsparende behandeling mogelijk in plaats van een borstamputatie. Een goed georganiseerd bevolkingsonderzoek is op dit moment de enige manier om de sterfte door borstkanker terug te dringen. Uitnodiging per post Bent u een vrouw in Heiloo in de leeftijds groep van 50 tot en met 75 jaar? Dan krijgt u twee weken voordat u aan de beurt bent een schriftelijke uitnodiging. In deze uitnodiging staan datum, tijdstip en de plaats vermeld waar het onderzoek plaatsvindt. Ook staat in de uitnodiging een informatienummer dat u kunt bellen als u vragen heeft, als u zich wilt afmelden voor het onderzoek of om de geplande afspraak te verzetten. Dit nummer is voor Heiloo (072-) 512 81 83. U kunt bellen van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur. Onderzoekswagen in Heiloo De onderzoekswagen is ingericht met een wachtkamer en heeft drie kleedkamers en een onderzoeksruimte. Het onderzoek duurt ongeveer twintig minuten en vindt plaats tus sen 09.00 en 16.00 uur. Vrouwelijke laboranten Als u deelneemt aan het onderzoek, dan wordt u uitsluitend geholpen door vrouwelijke Gemeenteraadsvergadering 3 april 2000 De gemeenteraad vergadert in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toeganke lijk. U bent van harte welkom. Agenda 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissieadvies voorziene akkoordstukken 2 Eventuele mondelinge mededelingen 3 Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 6 maart 2000 4 Ingekomen stukken 5 Regiostukken Bespreekstukken 6a.Evaluatie Seniorenraad b Benoeming leden 7 Vaststelling zeven voorbereidingsbesluiten in verband met ingediende bouwplannen 8 Beschikbaarstelling krediet voor reconstructie aansluiting Zevenhuizerlaan op Kennemerstraatweg 9 Vaststelling onkruidbestrijdingsplan 2000-2002 Akkoordstukken 10 Vaststelling Algemene subsidieveror dening gemeente Heiloo en wijziging nota Subsidiebeleid 1999 11 Vaststelling verordening voorzieningen huisvesting onderwijs 12 Vaststelling beleidsverslag Algemene bijstandswet 1999 13 Wijziging spaarloonregeling 14 Afsluiting contracten in net kader van de Wet inschakeling werkzoekenden (Wiw) en vaststelling aanwijzingsbesluit ter uitvoering van de Wiw 15 Beschikbaarstelling krediet voor vervanging Gisso-systeem door programma GWS4all en voor aanschaf van drie personal computers laboranten, die hier een speciale opleiding voor hebben gevolgd. Met een foto-apparaat (de mammograaf) worden van beide borsten röntgenfoto 's gemaakt. Als u voor de eerste keer deelneemt aan het onderzoek, dan wor den er vier foto 's gemaakt, twee per borst. Tijdens de vervolgrondes worden meestal twee foto 's gemaakt, één foto per borst. De laborante bekijkt of de foto 's goed gelukt zijn. Het kan gebeuren dat een foto om technische redenen opnieuw gemaakt moet worden. Sommige vrouwen ervaren het onderzoek als gevoelig of pijnlijk. Dit hangt vooral af van de mate van druk die wordt uitgeoefend en van de gevoeligheid van de borsten. Het is belangrijk dat u zelf tegen de laborante zegt als het te gevoelig wordt. Röntgenstraling zeer gering Om de borstfoto 's te maken is maar heel wei nig röntgenstraling nodig. Straling die bij dit onderzoek gebruikt wordt is zeer gering. De mogelijkheid om met röntgenfoto 's heel klei ne afwijkingen te ontdekken weegt ruim schoots op tegen het risico van de straling. Meer informatie Voor meer informatie kunt u van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur bellen met telefoonnummer (072-) 512 81 83. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. De Vang 2 - plaatsen zonnepanelen De Karremel 2 - oprichten garage/berging De Kuilenaar 9 - vergroten woning Ewisweg 100a - plaatsen dakkapel Westerweg 117 - plaatsen berging Egelenburg 30 - vergroten dakkapel Vredenoord 179 t- vergroten woning De Kistemaker 34 - oprichten garage/berging Westerweg 90 - plaatsen dakkapel Het Veld 2 - vergroten woning Bergeonstraat 23 - vergroten woning Laarmanstraat 25 - vergroten woning Boekenstein 78 - vergroten woning Groeneweg 8 - plaatsen berging Kennemerstraatweg 429 - oprichten vrijstaan de woning Mariënstein 153 - vergroten woning Groenelaan 23 - vergroten woning De Waard 79 - vergroten woning De Oude Werf 6 - vergroten autoschadebe- drijf Groenelaan 9 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonisch afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de, vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder tele foonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Commissie Bestuurszaken Let op! Extra openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken op dinsdag 4 april 2000. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente- huis(oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staat het volgende agendapunt: Wet voorkeursrecht gemeenten Zandzoom Burgemeester en wethouders van zijn voornemens de raad voor te stellen het voorkeursrecht zoals bedoeld in de Wet voorkeursrecht gemeenten, te vestigen in het gebied de Zandzoom. Het voorkeurs recht betreft de 434 overgebleven kada strale percelen naar aanleiding van het gewijzigde collegebesluit d.d. 7 maart 2000, zoals aangegeven op de ter inzage gelegde situatietekening. De groene rolemmers worden in week 14 schoongemaakt op maandag 3 april, dinsdag 4 april, woensdag 5 april, donderdag 6 april en vrijdag 7 april a.s. Wij vragen u de groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Het college van burgemeester en wethouders heeft mede op advies van de verkeerscom- missie en de politie besloten de status van de spoorwegovergang aan de Stationsweg te veranderen van voetpad naar erf. Hierdoor is het voortaan toegestaan deze spoorwegover gang ook fietsend te passeren. Het college is tot dit besluit gekomen, omdat de spoorwegovergang volgens het verkeers plan onderdeel is van een belangrijke fiets route. Hoewel fietsers voorheen eigenlijk moesten afstappen werd dit vaak niet gedaan. Dit veelal tot ergernis van voetgangers. Nu het wel wordt toegestaan dat (brom) fiet sers ook gebruik mogen maken van de overgang, is de verwachting dat voetgangers eerder zullen accepteren dat er ook gefietst wordt. Om het fietsverkeer zoveel mogelijk van voet gangers te scheiden, wordt de stoeprand aan weerszijden van de spoorwegovergang dus danig verlaagd, dat fietsverkeer in een rechte lijn de overgang kan passeren. Dit voorkomt dat de fietsers "zigzaggend" tussen de voet gangers door fietsen. Ter inzage De op dit besluit betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende 6 weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telelfoonnummer (072-) 535 67 63. Op woensdag 5 april a.s. wordt de Schuine Hondsbosschelaan afgesloten ter hoogte van de spoorwegovergang. Op donderdag 6 april wordt de Zevenhuizerlaan ter hoogte van de spoonA/egovergang afgesloten. Dit gebeurt omdat Holland Railconsult de spoorwegover gangen ombouwt naar de nieuwe standaard. De afsluitingen duren van 09.00 tot 15.00 uur. Let op de verwijzingsborden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Holland Railconsult, de heer Van Heijningen, telefoonnummer (030-) 265 46 44. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 23 maart 2000 Geboorten Jason J.C., z.v. C.J. Sprenkeling en H.C.M. King ma; Ties B., z.v. A. van der Lecq en F. Kruis; Joyce, d.v. M. Henning en S.l. Bos; Marinus D., z.v. C.A.J. Oosters en M.E. van der Poel; Marnix E.C., z.v. A.W. de Vries en C.F.C. van de Meulenhof. Elders geboren Gabriel Ie A.P., d.v. C. Claeys en A.M. Taylor; Lars, z.v. J.G. Smit en P.J. Seijerlin; Hanna, d.v. B.J. Buter en C. Sondaar; Marijn V., d.v. B.C.N. Kuijl en B.M. Bruin; Antonius G.F., z.v. E.J. Bolten en M.A. Beumer; Merle L., d.v. E.A. Laban en E.M.R. Jong; Lucas J., z.v. J.P.C. Ligthart en A.A.S. Hoetjes; Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap R.C.J. Rohde en R.E.J. Morsch M.F.E. van den Berg en P.J. van Groningen M.S. de Boer en B.M. van Wijngaarden Lindhout G.A.F. Koop mans en M.C. Schols Overleden E. Boedijn Elders overleden J. van der Molen H. Vos M.J.J. Helmer ev Vee ken Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend. Heerenweg 11 - slopen woning Kennemerstraatweg 429 - slopen woning Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen na telefoni sche afspraak met de bijbehorende tekenin gen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel Verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Verleende uitwegvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunning ver leend. Het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Bayershoffweg 66 te Heiloo. Ter inzage De uitwegvergunning ligt met bijhorende stukken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen (Raadhuisplein 1). Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitweg vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben besloten op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) vergunning te verlenen aap: G.P Groot B.V., Vennewatersweg 2 B, 1852 PT te Heiloo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning, betreffende een Milieutechniek- en Aannemersbedrijf aangeduid als Technische Dienst gelegen op het perceel Hoogeweg 72, 1851 PK te Heiloo. Textieldrukkerij Handels Onderneming Beers (HOB), Handelsweg 6, 1851 NX te Heiloo, voor het oprichten en in werking hebben van een textieldrukkerij door zeefdruktechniek, gelegen op het perceel Handelsweg 7, 1851 NX te Heiloo. Ter inzage De besluiten en andere stukken die op de zaak betrekking hebben, liggen vanaf don derdag 30 maart 2000 tot en met donderdag 27 april 2000 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur of iedere maandagavond tussen 18.00 tot 20.00 uur. 's-Middags kunt u na telefonische afspraak terecht. Als u wilt kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken krijgen tegen kostprijs. De besluiten zijn ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerpbesluiten niet gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 11 mei 2000). Een beroepschrift moet u richten aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te vragen om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voor ziening en het instellen van beroep zijn kos ten verbonden. Natuurlijk persoon: 200,00 verzoek voorlopige voorziening 200,00 instellen beroep Rechtspersoon: 400,00 verzoek voorlopige voorziening 400,00 instellen beroep. Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Informatie Voor meer informatie of voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met mevrouw K. Coenen, telefoonnummer (072) - 535 67 33 of de heer H. Overdevest telefoonnummer (072) - 535 67 35, beiden werkzaam op de afdeling VROM, Milieu. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Stationsweg 38 - vergroten woning Heerenweg 136a - vergroten woning Westerweg 34 - oprichten woning

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4