Clubkampioenschappen bij 't Vennewater Badminton Een aantrekkelijke struik om op te eten Een hypotheek zonder zorgen Bestaat dat 7 Rente 6,5 - 30 jaar vast Crescendo uit Sassenheim wint leerlingen-festival De eerste steen in... x Evenementen Heilooër Bridgeclub Expositie Cora Vogtschmid -Mmmm Sinds kort wel. Tenminste als u gebruik maakt van ons exclusieve aanbod: (andere tarieven op aanvraag beschikbaar) HYPOTHEKEN Clubkampioenschappen Dojo 't Loo Terriërs laten punten liggen Voorlichting over reanimatie De eerste steen: vaak een symbool voor het werk dat aan een nieuwe woning verricht gaat worden en een symbool voor een fijne toekomst in een nieuw onderkomen. Steen voor steen komt de droom tot stand. Een uitdaging! En is het geen goed gevoel dat de waarde van een nieuw huis sneller stijgt dan die van bestaand onroerend goed? Een goed plan moet degelijk worden voorbereid en alle plussen en minnen moet u op een rijtje zetten. Daarbij is Dé Hypotheekwinkel uw partner. Welke hypotheek heeft u nodig en wat zijn de kosten? - M Uw hypotheekadviseur Remco Steijlen - Kennemerstraatweg 125 - 1851 BC Heiloo - Telefoon 072 5320322 Cursus reuma te lijf Fiom-groep geadopteerden Wooniade in Grote Kerk PAGINA 10 HEILOO - Afgelopen weekend wer den in de hal van het Vennewater Badminton de clubkampioenschappen gespeeld. Ditmaal kwam'en alle catego rieën in actie, Het werd een succesvol kampioenschap, hoewel het aantal deelnemers bij vooral de competitie spelers en recreanten niet hoog was. De dames enkel in de A-groep werd gewonnen door Mieke Laan, tweede werd Agnes Ranzijn. De heren enkelfi nale, meestal het klapstuk van het kam pioenschap, werd een teleurstellende partij. Daniël Bruin had veel moeten geven in de halve finale tegen Evert de Hartog in een driesetter. Hij was daar na te vermoeid om tegen de favoriet Jeroen Oud goed te presteren. Oud zegevierde met grote cijfers en prolon geerde daarmee zijn eerder behaalde titel. De overige uitslagen zijn als volgt: Competitie groep A, gemengd dubbel: 1. Daniël Bruin en Mieke Laan, 2. Evert de Hartog en Agnes Ranzijn. Competitiegroep B, heren enkel: Erik Bijvoet, 2. Martijn Harren; heren dubbel: 1. Martijn Dekker en Simon Gravers Jacobsen, 2. Tim Bijvoet en Martijn Harren. Jeugd recreanten woensdag dames enkel: 1. Charlotte den Backer, 2. Shannon Vlaar. Competitie jeugd C heren enkel: 1. Mike Pieter Hand, 2. Menno Sanders; dames enkel: 1. Quirine Heesterbeek, 2. Daphne Wiebering. Competitie re creanten mix: 1. Quirine Heesterbeek en Daphne Wiebering, 2. Menno San ders en Steven Koréman. Competitie heren enkel: 1. Erik Sanders, 2. Vincent de Nooyer; dames enkel: 1. Larissa Baars, 2. Evelin Groot; heren dubbel: 1. Erik Sanders en Vincent de Nooyer, 2. Remco Roos en Kars Rotteveel; dames dubbel: 1. Larissa Baars en Evelin Groot, 2. Sabina Splinter en Laura Duin; gemengd dubbel: 1. Erik Sanders en Anne Bruin, 2. Vincent de Nooyer en Larissa Baars. Senioren recreanten heren enkel: 1. Cor Zegwaard, 2. Peter Visser; heren dubbel: Ï.Tim Zegwaard en Marcel Groeneberg, 2. Peter Visser en Cor Groenewoud; dames dubbel: 1. Ingrid Hoebe en Ellen Bakker, 2. Christa Groenewoud en Cynthia Hoogeslag; gemengd dubbel: 1. Cor Zegwaard en Cynthia Hoogeslag, 2. Cor en Christa Groenewoud. HEILOO - De Heilooër Bridge Club speelde afgelopen dinsdag als volgt: A- lijn: 1. Motta-Tonino 59.60, 2. Oosterwijk-Warmenhoven 57.50. B- lijn: 1. fam. v. Brunschot 67.90, 2. Klop- Niele 55.80. Donderdag waren de uit slagen: A-lijn: 1. De Bruyckere-Stark 61.50, 2. Bennink-V.d. Vlies 54.70. B- lijn: 1. fam. Neefjes 67.20,2. Pohley-Post 61.50. C-lijn: 1. Noom-Pin 56.30, 2. Faber-Oud 54.20. D-lijn: 1. fam. van Dijk 63.20,2. V. Leek-V.d. Steen 62.50. Een schilderij van Cora Vogtschmid. ALKMAAR - Tot en met 24 april exposeert Cora Vogtschmid schilderij en bij Galerie 1719 aan het Ver- dronkenoord 29 in Alkmaar. Cora is in Alkmaar geboren en heeft zich toege legd op de beeldende kunst via een stu die aan de Rietveld Academie in Amsterdam. Schilderde zij in het verle den veel menselijke figuren, op het ogenblik laat zij zich duidelijk inspire ren door het Noord-Hollandse land schap in de omgeving van Groote Keeten waar ze de laatste tijd veelvul dig vertoeft. Het werk is het best te omschrijven als impressionistisch. Haar werk doet zeer krachtig aan. De kleuren zijn niet uit bundig. Haar technieken zijn olieverf op doek en gemengde technieken, waarbij haar voornaamste ingrediënt verdunde acrylverf is, die zij op papier opbrengt. Openingstijden zijn op don derdag, vrijdag, zaterdag en op 24 april van 13.00 tot 17.00 uur. i -11 Financiële risico's als gevolg van overlijden, arbeidsongeschiktheid en werkeloosheid sluiten wij voor u uit. Kortom als u in de toekomst nooit meer hogere hypotheeklasten wilt, reageer dan snel en bel ons voor een afspraak over een zorgenvrije hypotheek. Kennemerstraatweg 117, 1814 GE Alkmaar telefoon (072) 512 73 25 Alpha Hypotheken vindt u ook in: Alphen a/d Rijn - Amsterdam - Den Haag - Eindhoven Haarlem - Hoofddorp - Purmerend - Rotterdam - Schagen - Schiphol - Utrecht HEILOO - Afgelopen zaterdag hield Dojo 't Loo de jaarlijkse clubkam pioenschappen voor de jeugdleden. De uitslag: 5-jarigen - 1. Dennis Houten- bos, 2. Job Hoek, 3. Thijs Lesterhuis. 6- jarigen -1. Martin Brouwer, 2. Jack van Mourik, 3. Kevin Molhoek. 7-jarigen (lichtgewichten) - l.Timo Lesterhuis, 2. Tiemen de Bij, 3. Niels Houtenbos. 7- jarigen (nieuwelingen) - 1. Kars Zoon, 2. Beau op de Weegh, 3. Richard Tol. 8- jarigen (lichtgewichten) -1. Huub Kan, 2. Ragnar Berdee, 3. Jeffrey Duiven voorde. 8-jarigen (zwaargewichten) -1. Rens de Jong, 2. Jan Erik Guit, 3. Ronald Leerink. 9-jarigen - 1. Randy Besseling, 2. Stefan van Leunen, 3. Mick van Mourik. 10-jarigen - 1. Wout Wolven, 2. Scott Kosters, 3. Martijn Dirkson. li-jarigen (nieuwelingen) - 1. Roel Ranzijn, 2. Mark Smit, 3. Phil Stam. 12-jarigen (lichtgewichten) - 1. Pim Schuit, 2. Niels Dirkson, 3. Ian Weeteling. 12-jarigen (zwaargewich ten) - 1. Paul Tol, 2. Bart'Stikkers, 3. Desiré Veenboer. HEILOO - Het herenteam van hockey- vereniging Terriërs liet zondag belang rijke punten liggen in de strijd om het kampioenschap of promotie. Tegen medestrever Xenios keek de thuisploeg lange tijd tegen een achterstand aan. In de felle strijd werd het technisch vaar dige spel van de Heiloose hockeyers met onbestraft grof geweld gepareerd, wat tot een emotievolle wedstrijd leid de. Uit de vele kansen maakte uiteinde lijk Coen van der Kaaij toch nog de gelijkmaker. Terriërs delen op de rang lijst nu de tweede plek met Xenois. Dames 1 had het vooral in de eerste helft moeilijk tegen de Amsterdamse studentenclub VVV, waarin veel ex- Terriërs spelen. In een gelijk opgaande strijd waren hét echter Ellen Schuur man en Anna Roelofsen, die in de tweede helft drie zwaar bevochten pun ten veiligstelden. Dit team staat ge deeld eerste en behield dus alle kans op promotie. Wat is er lekkerder dan een eigen tuin of balkon? Heerlijk in het zonnetje zit ten tussen het groen, de fluitende vo geltjes en de dartelende vlinder. Hele maal genieten is het als er allemaal gezonde lekkernijen aan de planten groeien. Een struik die al deze heerlijk heid aantrekt is de ribes. Er zijn veel totaal verschillende struiken met de naam ribes. De ene soort kenmerkt zich4 met volle bloemtrossen, de ander geurt heerlijk en de derde heeft goed sma kende bessen. De witte, de rode, de zwarte en de kruisbes zijn ook allemaal ribesstruiken. Deze ribes is daarom 'Plant van deze Maand'. Bessendragers passen in elke tuin of balkon. In pot of in de volle grond, op het terras of op zestien hoog, overal vinden ze een plekje. De bessendragers zijn uitstekend compact te houden. De oogst van de rode en witte bes duurt lang, wel van juli tot oktober. De kruis bes (ribes uva-crispa) kan al eerder worden geoogst, zelfs al vanaf eind mei. De vruchten zijn dan halfrijp en gschikt voor verdere verwerking tot bijvoor beeld compote. Voor lekkere zoete vruchten die direct van de struik eet baar zijn, moet wat langer worden gewacht. Ze zijn namelijk het zoetst vanaf half juli. De kruisbes blijft doorgaans beperkt tot 1 m. De meeste andere bessen wor den de helft groter. De struik groeit mooi breed en als hij vol bessen hangt, stoelen de takken helemaal uit. De snoei mag na de vruchtdracht vrij rigoureus zijn. Er hoeven slechts enke le hoofdtakken te blijven zitten. Dit om het oogsten in het komende seizoen tussen de gestekelde takken te verge makkelijken. De bloemetjes van de kruisbes verschijnen al in april. Last van late, lichte nachtvorsten heeft hij niet. Nattigheid is heel wat anders. Een kruisbes wenst dan ook* een lichte, doorlatende grond, die overigens wel in de zomer voldoende vochtig is. Rood, wit... De rode en witte aalbessen komen van ribes rubrum. Er zijn veel verschillende rassen, vooral van de rode aalbes. Een gangbare indeling van de rassen is naar oogsttijd. Wanneer diverse rassen bij voorbeeld in een haag staan, kan gedu rende een hele lange tijd dagelijks vers fruit van eigen haag worden geplukt. Beiïalve de oogsttijd verschillen ook de smaak van de vrucht en de opbrengst per ras. Een goed gesnoeide, volwassen aalbessenstruik kan in één jaar 5 tot 7 kg vruchten opleveren. Op het balkon, waar uiteraard minder plaats is dan in een ruime tuin, is het vroege ras 'Jonkheer van Tets' een uit stekende keus. De takken van deze bes- senstruik kunnen namelijk zeer goed tussen de stangen van de balustrade heen worden gevlochten. Een middel- -- Plant van de maand aprilribes rubrum. vroege ras als 'rolan' en het late ras 'roodneus', doen het uitstekend in pot én in de volle grond. Voor een goede vruchtdracht moet de plant in de zon staan. Anders worden de vruchten nkt zoet. Verder is een net nodig om vogels op afstand te houden. Witte aalbessen worden veel minder snel door vogels gegeten. Dus wie geen zin heeft in net ten en andere vogelwerende maatrege len, plant gewoon 'witte parel' of het later oogstbare ras 'blanka'. ...en zwart De zwarte bes (ribes nigrum) brengt per volwassen struik tot 6 kg vruchten op. Die bessen laten zich verwerken tot bijvoorbeeld sap, likeur of gelei. In tegenstelling tot de meeste andere planten mag de zwarte bes iets dieper worden geplant dan zijn oorspronkelij ke plantdiepte. Hierdoor komen name lijk van onderuit veel meer nieuwe krachtige scheuten, en dat heeft weer meer bloei en meer vruchten tot gevolg. Goede rassen zijn 'black re ward' en 'öjebyn'. Ribes verdient niet puur het oneerbiedige karakter van productiegewas. Vol met lange trossen rode balletjes is deze fiere struik een lust voor het oog. Op stam heeft u hele maal iets bijzonders in de tuin. De jostabes is een vreemde eend in de bijt. Deze plant met de moeilijke naam ribes nidrigolaria is namelijk een krui sing tussen onder andere een zwarte aalbes en een kruisbes. Van de 'moe dersoorten' heeft hij vele goede eigen schappen meegekregen. Deze forse struik levert jaarlijkse zonder moeite 5 kg grote zwarte bessen op. De struik is in alle opzichten vrij groot: dus niet alleen de bessen zijn bovenmaats, maar ook het blad, de takdikte en de hoogte. Als vier (ongestekelde) hoofdtakken aangehouden worden, is de opbrengst het hoogst. ALKMAAR - De Hartpatiënten Be langenvereniging Alkmaar (HBA) geeft samen met het Medisch Centrum' Alkmaar op dinsdag 11 april voorlich ting over reanimatie op haar openbare ledenvergadering. Deze avond is bestemd voor HBA-leden, (ex-)hartpa- tiënten, hun naasten en overige belang stellenden en vindt plaats in het MCA, Wilhelminalaan 12 in Alkmaar van 19.30 tot 21.30 uur. De spreker van deze avond is H. Duyn, voorlichter van de Nederlandse Hart stichting. Er is ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. Na deze voorlich ting houdt de HBA een voor de aanwe zigen toegankelijke ledenvergadering waarin de verenigingsactiviteiten en de financiële situatie van het afgelopen jaar en de plannen voor het komend jaar aan de orde komen. Aanmelden kan bij het MCA, tel. 072-5483500. HEILOO - Tijdens het zestiende Leerlingen Orkesten Festival, dat afge lopen weekeinde plaatsvond in de Muziek- en Dansschool, musiceerden zo'n zeshonderd leerlingen van diverse harmonie- en fanfareorkesten uit de regio. De twintig deelnemende orkes ten voerden allemaal het verplichte werk 'Five Continents' van Kees Vlak uit, elk op hun eigen manier. De één deed dit door gebruik van verschillen de hoofddeksels, de ander met ge schminkte gezichten. Een deskundige jury, bestaande uit Theo Jansen en Piebe Bakker, schreven voor elk orkest een opbouwend jury rapport, waarmee de orkesten in de toekomst hun kwaliteit kunnen verbe teren. Uiteindelijk werd de wisselbeker aan het leerlingenorkest Crescendo uit Sassenheim uitgereikt door cultuurwet houder Evalyn Schoutsen-Bolten. Daarnaast kregen alle orkesten een kleine beker mee voor de prijzenkast. Naast de wisselbeker was er een extra prijs voor het orkest dat 'Five Con tinents' op de meest creatieve en origi nele wijze had uitgevoerd. Ook deze prijs ging mee naar Sassenheim. Het organiserende Caecilia eindigde zelf als negende en is alweer begonnen met de organisatie van het zeventiende Leer lingen Orkesten Festival, dat zal plaats vinden op 31 maart en 1 april volgend jaar. Kerkweq-Noord te Limmen - as** WKMÊÈÊÊmyb tmrnmsm nwiii I Iiiiiiiiiiiiiiiiiiii ir^ V Dé Hypotheekwinkel is onafhankelijk en eerlijk. Geheel vrijblijvend kyken wij met u mee. Wij hebben veel ervaring met mensen die een nieuwe start maken in een steengoede omgeving. Dé Hy heekwinkel ALKMAAR - Om meer inzicht te geven in mogelijkheden van patiënten met reu matische aandoeningen en wat de ver schillende hulpverleners kunnen doen, houdt Regionale Thuiszorg de cursus 'Reuma te lijf. Door informatie, tips en adviezen kunnen patiënten bewust kie zen voor de activiteiten en hulp die het beste bij hen past. Ook leren zij oefenin gen en vaardigheden om klachten te ver minderen of te voorkomen. De cursus wordt begeleid door een reumaverpleegkundige. Daarnaast zijn er deskundigen aanwezig zoals een fysi otherapeut, ergotherapeut, chronische pijndeskundige, arts voor homeopathie en natuurgeneeswijzen en een verte genwoordiger van de Reuma Patiën tenvereniging. Het programma bestaat uit zes weke lijkse bijeenkomsten en start in Alk maar (Gezondheidscentrum Daal- meer) op donderdag 11 mei van 14.00 tot 16.00 uur. Meer informatie of aan melding op tel. 072-5127127. Trefpunt Expositie van schilderijen van Pishko Gurgy, te zien van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur en zater dag van 13.30 tot 16.30 uur. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier op Termijen 189 in Heiloo, elke woensdag open van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 072-5334596. Casa Design Expositie in de interieui'zaak in 't Loo van werken van Rina Snel, tijdens ope ningsuren. Silhouet Expositie van aquarellen van Vrouwtje Spaans, te zien bij de interieurzaak aan de Kennemerstraatweg 99 tijdens ope ningstijden. ALKMAAR - Het Fiom-bureau in Alkmaar start op dinsdagavond 11 april een groep voor mensen die geadopteerd zijn. Zowel binnenlands als buitenlands geadopteerden zijn wel kom en er geldt een minimumleeftijd van 22 jaar. Het is een gespreksgroep, waarin de mogelijkheid bestaat om ervaringen uit te wisselen met elkaar over het geadopteerd zijn en de door werking ervan in het dagelijks leven. Belangrijk hierbij is herkenning van en erkenning krijgen voor de eigen bele ving van geadopteerden. Men kan zijn eigen verhaal kwijt en praten over allerlei thema's, die met het geadop teerd-zijn samenhangen. De groep komt zeven keer op dinsdag bijeen van 19.30 tot 21.30 uur op het Fiom-bureau, Van der Meijstraat 6 in Alkmaar. De eerste avond (11 april) is de kennismakingsavond. Op deze avond is er gelegenheid om vragen te stellen en te bekijken of deelname aan de groep zinvol is. Belangstellenden kunnen zich opgeven tot 8 april op tel. 072-5118812. ALKMAAR - Komend weekeind wordt in de Grote Sint Laurenskerk in Alkmaar een 'Wooniade' gehouden. Hier kunnen bezoekers kennismaken met een groot aantal bedrijven op het gebied van woninginrichting en -ver bouwing. De beurs is open op vrijdag 7 april van 19.00 tot 22.00 uur, op zaterdag 8 en zondag 9 april van-11.00 tot 17.30 uur. De toegang kost f 10,-, personen onder de 16 jaar hebben gratis entree onder volwassen geleide. Houders van kor tingkaarten betalen f 7,50.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 6