Imelda de Smet bundelt en (o Van zwemmen met dolfijnen tot mediteren in Thailand Mooie nagels en een lekker bruin kleurtje bij Sunrise Nostalgie bij Showroom Het Deuveltje Pagina 26 12 Een heldereazuurblauwe zee, een dolfijn die hoog uit het water opspringt en de uitnodiging om een reis naar het diepste mysterie van het leven9 te beleven. De omslag van de speciale reisfolder Zwemmen met dolfijnen9 van de Stichting New Spirit Travel maakt nieuwsgierig. Net als de inhoud van een andere reisgids, waarin een breed scala aan spirituele vakanties op wereldwijde bestemmingen wordt aangeboden. Praten met Imelda de Smet- Kessels uit Heiloo, de vrouw achter New Spirit Travel, levert een inspirerend beeld op. Over hard werken, geloof in eigen idealen en het waarmaken van dromen. Communiceren met paarden in de Pyreneeën of in Californië, eco-vakanties in de Franse Ardèche, yoga-, meditatie-, pelgrims- en bezinningsreizen, een wil dernisretraite in Zuid-Afrika, cursussen kleur beleven, healing en vitalisering, intuï tief tekenen en schilderen, sapvastenkuren. Het is slechts een kleine greep uit het grote aanbod aan activiteiten van New Spirit Travel. Zweverig? Wie dat denkt, wordt meteen met beide benen op de grond gezet bij binnenkomst in het kantoor van de reisorganisa tie aan de Heerenweg 148a. Stapels papier, rinkelende telefoons, een ratelende fax, kortom de gebruikelijke gang van zaken bij een goedlopen de touroperator. De drukte lijkt van weinig invloed op Imelda de Smet, die rustig vertelt over haar 'geesteskind', de enige orga nisatie op het gebied van spirituele reizen in Nederland. Imelda werkt al tientallen jaren in de reis branche, maar aan de basis van New Spirit Travel staan vooral gebeurtenissen in haar eigen leven. Ruim twin tig jaar geleden zocht ze haar heil in dë natuurgenees kunde, op zoek naar gene zing van haar dochters aller gie. Een positief resultaat zorgde dat haar interesse was gewekt voor de, zeker in die tijd, minder gangbare vormen van geneeskunst en omgaan met lichaam, leven en natuur. Groot ideaal Middels opleidingen ver diepte ze zich verder in de werking van kruiden en in Bachbloesemtherapie. Inmiddels was ze vanuit Bussum naar Heiloo ver huisd, waar haar echtgenoot een reisorganisatie voor ski vakanties vestigde. Af en toe verzorgde Imelda lezingen over kruiden en ze ontwik kelde een aantal cursussen. Een vakantie op het Griekse eiland Kos bracht haar op het idee om daar, temidden van de vele kruiden die er groeien, haar eigen kruiden cursus te geven. Een idee dat ze niet lang daarna in prak tijk bracht met een groepje vrouwen uit Heiloo. Tussen die eerste vakantie- kruidencursus van toen en de professionele organisatie met een breed spiritueel reis aanbod van nu, zit bovenal een stroom aan gebeurtenis sen en ervaringen in haar eigen leven. 'Dingen die ik zelf meemaakte, heb ik ver werkt en een plek gegeven door te reizen en op ver schillende plaatsen in de wereld ervaring op te doen met diverse therapieën en meditatie. Stuk voor stuk indrukwekkende belevenis sen, die ik graag bereikbaar wil maken voor iedereen.' Dat laatste is het grote ideaal van Imelda en in New Spirit Travel combineerde ze dat ideaal met haar droom om ooit een eigen bedrijf te beginnen. Het riep, zeker in het begin, nogal eens de nodige scepsis op. 'Natuur geneeskunde en spiritualiteit hadden een imago van gei tenwollensokken en soft gedoe.' Desalniettemin bleef ze geloven in haar ideaal. 'Het is belangrijk om te wer ken vanuit je eigen intuïtie en enthousiasme. Als je dat doet, komt het goed.' Het groeiend aantal klanten vormt het bewijs van haar gelijk. 'De laatste jaren beseffen steeds meer men sen dat ze zelf een grote bij drage kunnen leveren aan hun eigen gezondheid. Ze gaan op zoek naar zichzelf en naar de natuur. Van managers tot leraren en van verkopers tot accupuncturis- ten, alle beroepen zijn verte genwoordigd onder mensen die bij ons een reis boeken.' Wilde dolfijnen Door haar reizen leerde Imelda steeds meer mensen kennen die zich, overal ter wereld, bezighouden met het geven van spiritueel getinte cursussen of therapieën. Zo groeide het aanbod van nieu we bestemmingen van New Spirit Travel. 'Sinds de orga nisatie meer bekendheid heeft gekregen, dienen nieuwe reizen zich vanzelf aan. Aanbieders vragen of hun cursus, training of bestemming in het reisaan bod opgenomen kan wor den. Er is zelfs een echtpaar, dat ooit meeging op een reis en nu zelf een programma verzorgt in Ierland.' Imelda vindt het haar taak om, bin nen al het aanbod, het kaf Imelda de Smet in haar kantoor aan de Heerenweg. mmmm van het koren te scheiden. 'Het is belangrijk dat er op een bestemming deskundige mensen aanwezig zijn, die goede begeleiding kunnen geven. Je moet alleen in zee gaan met mensen die weten waar ze het over hebben.' Dat geldt ook voor de dolfij- nenreizen naar onder meer Ierland, Israël, Verenigde Staten en de Canarische Eilan den. Onder deskundige begeleiding gaan de reizi gers in kleine groepen per boot de oceaan op om wilde dolfijnen te ontmoeten, waar een helende kracht aan wordt toegeschreven. 'Het is niet zo dat dolfijnen mensen genezen, maar het samenzijn met hen helpt om je natuur lijke gezondheid te herwin nen,' aldus Imelda, die nog steeds onder de indruk is van gebeurtenissen op zo'n reis. 'Ik heb bijvoorbeeld gezien hoe iemand die nogal stil en teruggetrokken was, hele maal opbloeide toen er een dolfijn naast de boot kwam zwemmen. Die complete omslag, geweldig.' Onder de 'dolfijnenreizi gers' zijn nogal wat mensen op wie de dieren altijd al een aantrekkingskracht hadden, heeft Imelda gemerkt. 'Als ze horen 'zwemmen met dolfijnen', zeggen ze: 'dat heb ik nou altijd al eens wil len doen'. Doe het, zeg ik dan op mijn beurt. En dat geldt, vind ik, voor alles wat je graag wilt in het leven. Probeer om je droom te ver wezenlijken!' Dolfijn Fungie in Dingle Bay, Ierland. (Foto j. Caine) De lente mag dan begonnen zijn, dat betekent geen garantie voor mooi weer en een lekker zonnetje. Toch maken Heidi en Debby van Zonne-nagelstudio Sunrise aan het Stationsplein 3 in Heiloo daar helemaal geen probleem van. Bij hen kunt u, ook als de zon het buiten laat afweten, een prachtige bruine kleur halen. In de gezellige zonnestudio staat een aantal turbobrui- ners en snelbruiners die u in korte tijd een schitterend gebronsde huid geven. En wie geen zin heeft om te wachten op de zomer en nu al met stralend en gezond gebruind gezicht over straat wil, kan gebruik maken van het speciale gezichtskanon. Omdat bij Sunrise verstan dig bruinen voorop staat, is ook een goede huidverzor ging belangrijk. De uitgeba lanceerde en verantwoorde producten van Biodermal en Australian Gold kunnen daar zeker bij helpen. Bij een mooi gebruind lichaam hoort natuurlijk ook een goede verzorging van de rest van het uiterlijk. Voor prachtig verzorgde nagels bent u bij Sunrise in goede handen. Sunrise is gespecia liseerd in alle soorten kunst nagels. Fibberglass-, gel- en harsnagels behoren tot de mogelijkheden, evenals nail- kapping (een laag over de natuurlijke nagel) en french manicure voor bijvoorbeeld een bruiloft, waarbij de nagels prachtigversierd worden. Voor het opvullen van nagels draaien ze bij Sunrise ook hun hand niet om. Elegant zijn verder de zijdenagels en dragers van de zogenaamde nail-art maken gegarandeerd de blits. Zonne-Nagelstudio Sunrise is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 22.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Nagelbehandelingen gaan alleen op afspraak (tel. 072-5339441), maar voor de zonnestudio kunt u altijd binnenlopen. Houdt u ook van nostalgie? Ga dan eens kijken bij showroom Het Deuveltje. Hier vindt u accessoires uit grootmoederstijd. Naast oude bakkersmandenkope ren pannenschalen en oud speelgoed vindt u er ook zinken emmersteilen, prachtige serviezen en nog veel meer. Ook zijn er oude grenen meubelen zoals banken, kisten, buffetkasten en nachtkastjes in oude of geloogde staat. Er worden in de werkplaats ook nieuwe meubelen gemaakt zoals grenen kasten en tafels van eiken, teak of grenen die op maat gemaakt kunnen worden en in de kleur die u wilt. Om de tafels staan leuke bijpassende stoelen van teak en beuken, ook in elke kleur te krijgen. Het is zeker de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen op Industrieterrein 12 in Heiloo. Het Deuveltje is open op donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, ook op afspraak, tel. 072-5340836. Veoriaarseditie Uttkiihpost Voorla editie UiiKijKposi Voerjaarsedme iflftiHmsst Voorlaarsediöo 8itK#kBast Vootfaorsod&o

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 38