Cadeauhoetieh Mayflower tien jaar in 't Nieuw beroep bij Het Huis Moen Echte Bakker fan Hemmer krijgt predikaat 'Top Bakker' Dompvloet Opleidingen een vertrouwd adres Een bloeien de lente met bloemen planten en decoraties van Houtenbos I Pagina 40 Noord-Kennemerland kent sinds maart twee beoefena ren van een nieuw beroep. Anton de Nijs en Gaby van Warmerdambeiden werk zaam bij Het Huis Moen opticiensmogen zich als enigen in de regio optome trist noemen. Zij hebben op HBO-niveau hun opleiding gevolgd aan de Hogeschool van Utrecht en zijn daarmee vergevor derde oogzorgdeskundigen: een schakel tussen cliënt, huisarts en specialist. Optometristen houden zich vooral bezig met het vroeg tijdig herkennen van oog problemen. Dit kan zijn een te hoge oogdruk of een gezichtsvelduitval. Maar er zullen ook mensen met min der duidelijke klachten geholpen kunnen worden. Een voorbeeld is beginnend glaucoom, een oogziekte waarbij de oogzenuw door te hoge druk wordt bescha digd. De Nijs zegt hierover: 'Oogdrukmeting is een methode om glaucoom te constateren. Maar het is niet zo, dat een te hoge oogdruk altijd tot glaucoom leidt. Bij meer dan de helft van de patiënten is de druk op som mige momenten normaal. Mensen die eens een keer de oogdruk bij de opticien laten meten, kunnen te horen krij gen dat alles in orde is. Wij optometristen mogen verder gaan. We kijken in het oog naar de oogzenuw en doen een gezichtsveldtest. Een glaucoom wordt zo eerder herkend dan wanneer je alleen de oogdruk meet. Door deze uitgebreide screening is de controle op glaucoom een stuk betrouw baarder geworden. Overi gens wordt de cliënt, als dat nodig is, eerst naar de huis arts verwezen, die nog altijd de doorverwijzing naar de oogarts moet regelen.' Eerste filter De Nijs en Van Warmerdam vormen, zo zou je kunnen zeggen, een eerste filter voor klachten rond het zien. Ze zijn twee van de twee honderdvijftig optometris ten die Nederland op dit moment rijk is. De naam optometrist bestaat al lan ger, maar wordt vanaf maart dit jaar officieel beschermd volgens de Wet Beroepen in de Individuele Gezond heidszorg (BIG). Deze wet regelt welke beroepen erkend worden in bijvoorbeeld de optiek. Van Warmerdam: 'Stel dat de groenteman contactlenzen wil gaan verkopen. Dan mag hij dat gaan doen. Het beroep contactlensspecialist is niet langer beschermd. Het betekent natuurlijk niet, dat hij ook de kennis en ervaring heeft om het ver antwoord te doen. Anders gezegd: hij mag het, wij kunnen het. Maar hij mag niet bij een cliënt een verdo vend middel in het oog druppelen, dat mogen alleen oogartsen en, in de toe komst, optometristen doen. En optometrist ben je pas, als je het HB O-diploma in je zak hebt.' Het is de bedoeling dat de optometristen een schakel gaan vormen tussen huisarts en oogarts. Zij geven aan of verder onderzoek noodza kelijk is of dat er niets onrustbarends aan de hand is. De Nijs: 'Wachttijden bij de oogarts zijn lang, en het is jammer als iemand na drie maanden te horen krijgt dat hij voor niets naar de oogarts is gegaan. Als de huisarts eerst door de opto metrist een onderzoek laat doen, scheelt dat een stuk. Van Warmerdam voegt hier nog aan toe: 'Hoewel we een speciale oogmeetruimte in de winkel hebben gemaakt, is het beslist niet zo dat we altijd een bril zul len verkopen. De eerste taak is en blijft een waardevolle bijdrage aan de oogzorg te leveren.' Op 5 april 1990 opende Boetiek Yes Yes voor het eerst als nieuwe cadeauboetiek haar deuren in winkelhof 't Loo in Heiloo. Yes Yes was al snel bekend als een winkel waar je vele leuke snuisterijenpostersrieten manden en een grote variatie aan cadeau-artikelen kon kopen. Door het grote enthousiasme van zowel verkoopsters als klanten groeide de zaak snel en al binnen een jaar werd de win kelruimte van de buren overgenomen. Niet lang daarna werd win kelcentrum 't Loo grondig gerenoveerd. De cadeau-en woonwinkel ging naar een ander locatie en werd omgedoopt tot Mayflower, omdat deze naam beter bij de formule van de winkel paste. Op haar nieuwe loca tie ging Mayflower voort varend van start door haar collectie meubelen en rotan flink uit te breiden. De klanten wisten de weg naar de nieuwe locatie al snel te vinden. Ze waren enthou siast over het vernieuwde aanbod van cadeaus, gecom bineerd met meubelen. Vandaag de dag is Mayflower uitgegroeid tot een druk bezochte winkel, waar je zowel voor een klein cadeautje als voor een com plete eethoek terecht kunt. De collectie linnengoed is zeer uitgebreid. Er zijn grand-foulards in vele maten en er is een ruime keus in kussensloopjes. Natuurlijk volgt Mayflower alle nieuwe trends op de voet, met tafellopers, grote zitkussens en voile gor dijnen. Ook vindt u bij Mayflower een gevarieerde collectie glaswerk. Grote schalen en vazen waarin men leuke materialen als decoratie kan doèn, gepresenteerd op de fraaie, massief teakhouten tafels en kasten. Op het gebied van koloniale meu belen loopt Mayflower voorop met de nieuwste trends. Begonnen met lan delijk grenen meubelen, ging men over naar donker teakhout, wat nog steeds een grote trend is en nu al kan men bij Mayflower kenni smaken met het allernieuw ste: onbehandeld teakhout. De collectie teakhouten meubelen van Mayflower, donker zowel als blank (onbehandeld) teakhout, is zeer uitgebreid. Wist u overigens dat de col lectie van Mayflower voor bijna 90 procent direct uit voorraad leverbaar is en dat Mayflower dit meestal bin nen acht dagen (gratis) bij u thuis bezorgt? In de maand april viert de zaak haar tienjarig bestaan met tal van feestelijke stunts. Echte Bakker Jan Hemmer uit Heiloo heeft met het ver krijgen van het HACCP- certificaat het predikaat (Top Bakker leverancier gekregen voor de omgeving Alkmaar. 'Top Bakkers combineren ambachtelijke kwaliteit en regionale specialiteiten met de voordelen van een profes sionele organisatie', vertelt Jan Hemmer. 'Een breed assortiment, een gedegen zorg voor kwaliteit en servi ce en korte aanvoerlijnen, zodat we ovenverse produc ten kunnen leveren, dat zijn de "kenmerken van een Top Bakker.' Hemmer steekt zijn trots over het verkregen pre dikaat niet onder stoelen of Struikenplanten, boom pjes en decoratieve potten voor in de tuin. Maar ook planten, bloemen, vazen, kaarsen, kandelaars en schalen als echte sfeerbren gers in huis. Bij Houtenbos Bloemenshop aan de Heerenweg 250 in Heiloo wéten ze wat gezelligheid is en zijn alle ingrediënten voorradig om van huis en tuin ware natuurlijke para dijsjes te maken. Martien en Carin Houtenbos kopen alle bloemen en plan ten zelf in, met veel smaak en gevoel voor stijl. En behalve dat die bloemen en planten ervoor zorgen dat de tuin en het huis gaan leven, zijn ze ook nog eens bijzon der decoratief. Wie zijn eigen creativiteit de vrije loop wil laten, vindt bij Houtenbos allerlei accessoi res om zelf een bloeiende decoratie te maken. Er zijn ontelbaar veel mogelijkhe den om bijvoorbeeld met rieten accessoires, aarde werken kruikjes, kalebassen of pompoenen verrassende accenten aan te brengen. In manden in de tuin, of uitge hold met een bloemstuk erin. En daar blijft het niet bij, want Houtenbos heeft nog veel meer sfeerbrengers in huis. Er is een uitgebreide collectie kaarsen, kande laars, linten en bloempotten. Met het vakkundige advies van de medewerksters van de bloemenshop heeft ieder een de mogelijkheid zijn huis en tuin stemmig aan te kleden op een betaalbare manier. banken. 'Ik ben de enige gecertificeerde brood- en banketbakker in Noord- Holland die hiervoor in aan merking kwam.' Om zich Top Bakker te mogen noemen, moet Hemmer voldoen aan hoge eisen op het gebied van vakbe kwaamheid en hygiëne. Bovendien zijn kwaliteit en service meegewogen. Als Top Bakker levert Hemmer onder meer aan hotels, instellingen en cateringbe drijven. Behalve brood is er in de beide zaken van Echte Bakker Hemmer aan de Heerenweg 162 en 42a ook weer een andere, echte zomerse specialiteit ver krijgbaar: het ambachtelijk verse schepijs van Marx-O- Larry's. De ijsbereiders wonnen dit jaar een kam pioenstitel met hun ijs. Bij Echte Bakker Hemmer is dit ijs verkrijgbaar in maar liefst achttien verschillende smaken. Al meer dan vijftig jaar is Dompvloet Opleidingen in Heiloo het vertrouwde adres voor kantooropleidin gen. Sinds jaar en dag komen er cursisten uit Heiloo en de wijde omgeving voor het onder de knie krijgen van de theorie en de praktijk van het boekhouden. Met opleidingen als Basiskennis Boekhouden Praktijkdiploma Boekhouden en Moderne Bedrijfs administratie creëren veel cursisten een heel goede positie op de arbeidsmarkt .Naast deze klassiekers hebben velen een nieuwe onderneming kunnen starten met het diploma Middenstand-AOV op zak. Docent en directeur Ron Spierings zegt over de AOV opleiding: 'Door de recent veranderde exa meneisen is AOV een moderne opleiding die onmisbaar is voor dege nen die overwegen een eigen bedrijf te beginnen. Deze opleiding geeft een heel goed beeld van aEe facetten waarmee je in een bedrijf te maken krijgt: Het is inmiddels ook alweer meer dan tien jaar geleden dat de eerste pc's bij Dompvloet de lesloka len binnen kwamen. Velen hebben hun eerste stappen op de computer leren zetten tijdens één van de computercursus sen. Op de vraag wat het speciale is aan een com putercursus bij Domp vloet antwoordt internet en Excel-docent Jan Willem Stad zonder aar zeling: 'De kosteloze helpdesk tijdens, maar vooral na afloop van een cursus.' Hij erkent dat er andere aanbieders van cursussen zijn maar daar over zegt hij: 'Er zijn maar weinig opleiders die het aandurven iedere cur sist de garantie te geven dat hij of zij na afloop kosteloos, per telefoon of e-mail, de helpdesk kan raadplegen.' Het blijkt inderdaad dat dit een unieke service is waarvan door oud-cursisten gere geld gebruik wordt gemaakt. De meeste help desk-vragen worden a la minuut opgelost zodat de beller snel weer verder kan werken. Wisselwerking Helpdesk-medewerker Marco Ruis vertelt over de wisselwerking tussen de helpdesk en de cursus inhoud. 'Uiteraard zijn onze docenten zeer geïn teresseerd naar de vragen die gestéld worden, Door het nauwe contact tussen de helpdesk en het docen tenteam worden de vra gen aan de helpdesk en de antwoorden erop vaak dezelfde avond nog weer in de cursussen verwerkt' Ron Spierings, die zelf regelmatig helpdesk-vra gen beantwoordt, vindt het ook altijd weer leuk Om oud-cursisten te hei pen bij het oplossen van hun praktijkproblemen. Hij vertelt dat er in het verleden heel vaak werd gebeld door cursisten die 'ineens' een van hun werkbalken kwijt zijn. 'Inmiddels is dat natuur lijk één van de allereerste onderwerpen die ik tij dens de cursus behandel.' Dompvloet Opleidingen* te vinden aan de - Kennemerstraatweg 514 te Heiloo, was en is een vertrouwd adres voor opleidingen en cursussen op het gebied van de kantoorpraktijk. Met als grote kracht dat ook na de cursus de oud-cursist niet aan zijn of haar lot wordt overgelaten. puptól fwrtwrwötteBftWSttwsl Vootiaarseaffle qiiKiikpost vooria editie Uitkijkpost Voorjaarseditie ifittiifcpast vaoriaafseöiöeUüküKjïöst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 52