Oorspronkelijke stijl bij Postma Creatief Hang- en Sluitwerk Mogelijkheden te over dus. 'Als je bijvoorbeeld een huis uit de jaren dertig hebt en de woning in oorspronkelijke stijl wil terugbrengen, dan hebben wij daarvoor alle accessoires. Raamboompjes, uitzetters, espagnoletten, deur krukken, je kunt alles in dezelfde jaren dertig stijl krijgen,' aldus Postma. Bijzonder te noemen is het beslag waarbij de binnen- en buitenzijde varieert. Postma: 'Stel dat je in een boerderij woont en een supermoderne inrichting hebt. Dan kun je voor de buitenzijde messing kiezen en voor binnen bij voorbeeld chroom.' En zo zijn er tal van moge lijkheden en variaties. Bij Postma Creatief bent u aan het juiste adres. Op 22 april 1940 begon Jaap Brink als zelfstan dig slager een bedrijf aan de Kennemerstraatweg 406 in Heiloo. Nu, zestig jaar lateris het zijn zoon Hans, die samen met compagnon Theo Dekker het bedrijf dat inmiddels is verhuisd naar de Heerenweg) nog steeds met veel plezier voortzet. Behalve het zestigjarig bestaan van de slagerij herdenkt Hans Brink Voordat Jaap Brink zijn eigen slagerij begon, werkte hij er al zeven jaar als zetbaas. 'Een erg moeilijke tijd om als zelfstandige ondernemer te beginnen,' herinneren zijn zoon Hans en dochter Mary zich. Jaap Brink en zijn vrouw, die de spil in het bedrijf was, werkten zich door een moeilijke tijd heen. Jaap Brink was de ambachtsman, die daarnaast wat koeien had lopen voor het 'sigaren- en jenevercent je', moeder deed de winkel en voedde ondertussen ook nog even zes kinderen op. Zoon Hans, geboren in 1947, moest in 1960 in de slagerij mee gaan helpen, want de gezondheid van moeder ging langzaam ach teruit. Als dertienjarig jochie ging hij van school om definitief in de slagerij te gaan werken. Een periode van bloei brak aan. We schrijven 1976, zestien jaar later. De slagerij is onder leiding van Hans Brink flink gegroeid. Er zijn plannen om in Heiloo een groot winkelcentrum te bou wen. Lang heeft Brink getwijfeld over wat hij moest doen: naar het winkel centrum verhuizen of in het pand aan de Kennemer- straatweg blijven. Brink koos er voor om te blijven waar hij was. Hij kocht de naastliggende panden aan om er een versmarkt in te beginnen. Een maand voor de opening van het nieuwe winkelcentrum,'t Loo, was de opening van de vers- In 1937 stond jaap Brink op de vakbeurs met een werkstuk gemaakt van vet markt. Brink: 'De omzet was grandioos, we draaiden prima. Maar na een maand kwam de klap. Toch zijn we doorgegaan, door de aan dacht te vestigen op onze sterke punten, de totale ambachtelijkheid van onze topslagerij.' Ondertussen hield Brink zijn ogen en oren goed open. Geslaagde verhuizing De tweede kans deed zich voor toen er, op eigen initia tief, bij het goed lopende winkelcen trum een nieuw pand gebouwd kon worden. Met de verkeerde keus nog vers in het hoofd, besloot Brink nu wel om daarheen te verhuizen. Samen met Theo Dekker, die sinds '87 in de zaak werkte, werd een vof opge zet. In oktober 1997 werd de versmarkt verplaatst van de Kennemerstraatweg naar het honderd meter verder op gelegen winkelcentrum. Slager Hans Brink. 'Een geslaagde verhuizing is het geworden, kunnen we stellen. De versmarkt, met daarin de bakker, de groen teboer en wij, hebben we aangevuld met een bloemen- zaak. Deze zorgt in het midden van de versmarkt voor een vrolijke opvulling, waardoor de klanten niet in zo'n open ruimte komen, maar in een sfeervolle en vriendelijke winkel,' aldus Hans Brink. Werd de slagerij naar de Heerenweg verplaatst, de worstmakerij, hét domein van Hans Brink, is op de Kennemerstraatweg geble ven. En wat ook gebleven is, is het eigen vee. 'De paar koeien die mijn vader voor zijn sigarencentje had, zijn uitge groeid naar op het ogen blik 34 stuks. Ik doe dit nu samen met mijn compagnon Arie Rotteveel, want het werd alle maal te veel werk. Wij fok ken en mesten zelf, het slachten gebeurt in Schagen. Met het fokken behalen we zelfs prijzen op tentoonstel lingen.' Samen met Arnold Zwart, die al elf jaar in dienst is, worden bijna alle worstsoor ten in het eigen bedrijf gemaakt en ook daarbij wor den veel bekroningen behaald. Hans Brink: 'Wij maken zo'n tachtig procent van de vleeswaren zelf, alle maal producten waar omzet in zit. Arnold en ik zijn alle bei enthousiaste worstma kers. Ik deed voorheen altijd veel mee aan wedstrijden. Inmiddels heeft Arnold dat van me overgenomen.' Op de Heerenweg is Theo, samen met de rest van het personeel, verantwoordelijk voor het totale winkelgebeu- ren en de kant-en-klaar- maaltijden. Theo: 'Ik noem het wel eens dé trend van deze tijd. De slager is eigen lijk een halve kok geworden. Nieuwe slagers worden daar nu zelfs voor opgeleid.' Op woensdag, als er markt is in winkelcentrum 't Loo, staat Theo als het weer het toelaat buiten met behalve de grill een grote wok. Hieruit wordt elke week een andere maal tijd verkocht. Jublileumactiviteiten Het jubileum van Slagerij Brink gaat gepaard met een aantal activiteiten. Voor de kinderen is er een kleur- wedstrijd, voor de klanten zijn er gedurende de maand april tal van jubileumaan biedingen. Op 18 april komt een chef-kok van het Bedrijfschap Slagersbedrijf in de winkel demonstreren hoe je kalfsvlees het beste kunt bereiden. Wie dat wil zien, is welkom tussen 10.30 en 16.30 uur. Op zaterdag 22 april is het feest voor de klanten. Onder het genot van een hapje en een drankje kunnen zij in het pand aan de Kennemerstraatweg 406 achter tussen 10.00 en 15.00 uur de slager komen feliciteren. Meer dan vierhonderd verschillende deurkrukken en meer dan tweeduizend verschillende meubelknopjes en -grepen. En dat allemaal, in heel veel prijsklassen, bij Postma Creatief in Alkmaar. Voor iedereen is er wat te vinden in deze kleurrijke zaak. In oktober '98 opende Gosse Postma (32) Postma Creatief Hang- en Sluitwerk aan de Schoutenstraat 15 in Alkmaar. En meteen was de zaak een doorslaand succes. Postma is meer dan tevreden over de toeloop. 'Het loopt lekker. Iedereen die binnen komt om wat te kopen, slaagt hier. We zijn één van de weinige winkels in het land met zo'n groot assorti ment. Het leuke is dat onze klanten uit de wijde omge ving van Alkmaar komen.' De artikelen in de zaak zijn overzichtelijk gepresenteerd op panelen. Naast allerlei variaties deurkrukken, meu belknoppen en grepen, van modern tot klassiek, ver koopt Postma emaille en moderne naamplaatjes. Ook brievenbussen behoren tot het assortiment, evenals vei- ligheidsbeslag dat in veel materialen (zoals chroom, roestvrij staal, brons en mes sing) verkrijgbaar is. tevens het feit dat hij veertig jaar in het vak zit. Reden voor een terugblik en een feestje. ieditle Uilhiihposi tfoorjaarsedltie iMftlftiigst Zestig joe Slagerij Brink

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 57