ws Ihéiï mdlms De Schrijverij is dé voor uw kantoor Aalsmeerse Bloemenhal laat huis en tuin bloeien voor aantrekkelijke prijs Capelli voor een goed persoonlijk advies Zomerdijk Keukens Helpt stap voor stap naar de goede keuken Al vier jaar Dikke Vriendjes Pagina 54 3 Als er ergens merkbaar is dat tuinieren de laatste jaren enorm populair is, dan is dat wel bij de Aalsmeerse Bloemenhal in Heiloo. De tweehonderd vierkante meter oppervlakte die er tot enkele jaren geleden in de hal beschikbaar waren om alle planten en aanverwante arti kelen op te stellen, waren lang niet voldoende. Daarom hebben eigenaren Jan, Mieke en hun zoon Johan van Bennekom hun eigen voor- en achtertuin van de aangren zende woning bij de zaak betrokken, om hun klanten een zo breed mogelijk assortiment aan planten, struiken, boompjes, bloemen, potten en vazen aan te kunnen bieden. Het betekent wel dat de naam 'Aalsmeerse Bloemen hal', die al 24 jaar een begrip is in Heiloo, de lading niet echt meer dekt. Kamer planten, planten, struiken en bomen voor buiten en een grote collectie potten en vazen staan opgesteld in een omgeving die weinig weg heeft van een hal waar het ooit mee begonnen is. Maar hoewel er veel veranderd is, verandert Van Bennekom de naam niet. 'Die is veel te bekend.' Van Bennekom heeft buiten een uitgebreid assortiment vazen, potten en beelden in alle maten en kleuren. Ook de buxusboompjes geven een goed beeld hoe iedereen zijn tuin mooi en gezellig kan maken. Aan Van Bennekom zelf is het deco reren zeker toevertrouwd. Wie de zaak binnenkomt, zal dat kunnen beamen, want tussen de planten en bloem stukken staan smaakvolle kunstwerken opgesteld en aan de muur hangen stem mige schilderijen. Wat betreft planten hebben Jan, Mieke en Johan een duidelijke mening; die moe ten bij het interieur passen. Ze geven daarover graag advies aan hun klanten. 'Dat is tegelijkertijd ook onze kracht,' weet Van Benne kom. 'Iedereen is welkom voor een vakkundig advies, waar we alle tijd voor nemen. En omdat we alles zelf doen, zowel de inkoop als verkoop, weten we waar we over praten. We willen dicht bij onze producten en bij onze klanten blijven staan.' De Aalsmeerse Bloemenhal is te vinden aan de Zeven- huizerlaan 54. Wie zijn auto niet direct voor de deur kwijt kan, "vindt zeker een plekje in de Breedelaan, recht tegenover de zaak, waar -volop parkeergelegenheid is. Gerton bestaat bijna een kwarteeuw. Het spectaculai re succes van één van de eerste tapijthallen van Nederland is mede te danken aan de zeer trouwe en uitgebreide klantenkring van Gerton. De eigen advi seurs, stojfeerders én de alom bekende uitstekende service vormen al jaren een vertrouwd visitekaartje. Bij Gerton hebt u een zeer ruime keus uit bekende en gerennommeerde gordijn-, tapijt- en karpetmerken zoals Ado, Artelux, Desso, Parade, Interfloor, Bewe en Bergoss. Maar ook voor iets écht speciaals komt u naar Gerton. Voor de gordijnstofprints uit de living colorslijn van de overbekende topontwerper Jan des Bouvrie bij voorbeeld. Wat ruikt er nu lekkerder dan de geur van spiksplinter nieuw tapijt en wat is vrolijker dan de frisse kleuren van een gloednieuw gordijn? Het hele huis frist er van op. Vanuit de wijde omgeving van Limmen vinden klanten dan ook al jaren de weg naar het ruim opgezette en overzichtelijke pand van Gerton, waar alle gelegenheid is om te kijken, te voelen en te ruiken. In de hangende karpettenstraat kan de klant op zijn gemak bladeren door een grote collectie kleurige kar petten. Hebt u last van kale vloerplanken, een tafel die afdrukken achterlaat in uw tapijt of hebt u gewoon geen zin meer in saaiheid in huis? Een karpet van Gerton doet dan wonderen. Gerton heeft niet alleen meer dan zeshonderd meter tapijt direct op voorraad, maar ook een ruime keuze uit zéér diverse accessoires die een aankoop helemaal af maken. Tenslotte zijn het de klei ne dingen die het doen. Voor een goed advies bent u bij Gerton aan het juiste adres. Gerton is gevestigd aan de Rijksweg 127 in Limmen, tel. 072-5051602. Br zijn goede parkeermogelijkheden. De zaak is gevestigd op de begane grond en voor rol stoelgebruikers drempelloos. 'Al bijna vijf jaar bestaat Capelli,' zegt Mary se Swart, eigenaresse van de kapsa lon op de Tulp eneroftlaan 36a in Heiloo. Capelli is een gezellige ogende kapsa lon met een enthousiast team van vier kapsters. Wat voorop staat is dat de klant een goed persoonlijk advies krijgt, een kapsel dat bij het gezicht past maar ook bij de levenswijze van de klant. Tegenwoordig wil men een coupe die goed is voor op het werk, die trendy is en die bij ons wisselvallige, Hollandse weer ook nog eens goed blijft zitten. Dit alles voegt Capelli dan samen om vervolgens op zoek te gaan naar iets .passends. Het mag weer, vrolijke felle kleuren, en dat zie je niet alleen in de kleding maar ook in het haar. Iets wat heel leuk is voor de meer gedurf- den onder ons, is bijvoor beeld het "hele haar een knal- kleur te geven. Ook kun je, wat eenvoudiger, een paar kleuraccenten creëren door een paar extensions in het haar te plaatsen in een andere kleur dan de rest van het kapsel. Er is veel onduidelijkheid over wat nu eigenlijk de mogelijkheden zijn. De hair- extensions die bij Capelli worden gebruikt zijn van 100 procent natuurhaar. Dit zijn kleine plukjes haar, die aan het eigen haar bevestigd worden. Hierdoor is het mogelijk om meer volume te krijgen of een complete ver lenging te doen. En zelfs al met een paar extensions kan men een kapsel totaal veran deren, bijvoorbeeld door een vollere pony of met wat wilde plukken langs het gezicht. Het Capelli-team kan u er alles over vertellen. Nadat vijf jaar geleden De Schrijverij aan de Heerenweg 140 in Heiloo grondig verbouwd is, heeft de zaak een mooie uitstra ling gekregen. Hierdoor komen de artikelen, of het nu een rolletje plakband is, een luxe schrijfmap, een balpen of een parkerbeter tot hun recht. Wanneer u de winkel "bin nenkomt, wordt u zeker ver rast door de mooie collectie wenskaarten. Loopt u recht door, dan ziet u links van u de fraaie collectie schrijfwa ren van onder andere Parker, Waterman en Lamy Sheaffer. Rechts ziet u de verjaardags kalenders en de slingers, gevolgd door allerlei teken benodigdheden. Uw oog zal zeker vallen op de vele kleu ren papier en enveloppen, te gebruiken voor het maken van uw wenskaarten, maar ook geschikt voor schrijfma chine en inkjet of laserprin ter. In het midden van de winkel liggen in de schappen aller lei bureau-accessoires: lijm, plakband, nietmachines, per forators en nietjes, geflan keerd door schriften en tab bladen. Voor de machines is achterin plek gemaakt. Daar staan overzichtelijk opge steld de schrijfmachine, de tekstverwerker, de faxappa raten, de lettertang en de tel machine. In de wand met de grote spiegel ziet u de bureaustoelen en daarnaast het kopieer- en printerpa pier, de ringbanden en ord ners. De kopieermachine staat tot ieders beschikking en maakt in een razend tempo schitterende zwart wit kopieën. Vervolgt u het pad naar voren, dan ziet u allerlei zaken die het werken aan uw bureau vergemakkelijken: briefopeners, brieven wegers en calculators. Het luxe postpapier, de telefoonregis- ters en adresboekjes staan in de wand, voor de uitgebreide collectie foto-albums. Terug lopend naar de balie ziet u de grote collectie cd-roms en opbergmiddelen voor cd en diskette, evenals aansluitka- bels voor computer en printer. Achter de balie staan de lin ten, de toners en de inktpa- tronen. De vakbekwaamheid van medewerkster Marian en de eigenaar Borst staan er borg voor, dat u met het juis te artikel naar huis gaat. Maar er is meer, te veel om op te noemen. Neem bij voorbeeld het assortiment agenda-omslagen en de schoolartikelen, die het hele jaar door te verkrijgen zijn. Vakbekwaamheid, daar draait het eigenlijk allemaal om in de Schrijverij. Of het nu gaat om een kopietje of een fax, een tekstverwerker of een calculator, een balpen of een beletteringsapparaat, een planbord of een agenda, een prikbord of een white- bord, de Schrijverij is dé zaak voor uw kantoor en uw thuiskantoor. Een keuken op maat en naar eigen smaak inge richt: Zomerdijk Keukens heeft de kennis en het vak manschap in huis om ervoor te zorgen dat een keuken aan de persoonlijke wensen van zijn klanten voldoet. De keukenspeciaal zaak adviseert, ontwerpt, verkoopt en monteert, zodat één adres voldoende is om een complete keuken in te richten. Zomerdijk Keukens is aan gesloten bij de Algemene Nederlandse Vereniging van Keukenspecialisten (ANVK), die garant staat voor extra service en een volledige garantie van vijf jaar biedt op alle onderdelen van de keuken. Bij het con sequent inrichten van een keuken binnen een persoon lijk haalbaar budget zijn er volgens Zomerdijk Keukens een aantal belangrijke punten waar op gelet moet worden. 'Bij een renovatie of verbou wing moet bekeken worden of de aanwezige ruimte groot genoeg is, of dat er een aangrenzende ruimte bij betrokken moet worden. Verder is de plaats van ramen, kookgedeelte en afzuiging van belang.' Zomerdijk Keukens raadt aan om duidelijke afspraken te maken over de tefmijn waarbinnen de verbouwing klaar moet zijn en om van te voren kookmogelijkheden te verzinnen waar tijdens de verbouwing gekookt kan worden. Andere punten waar Zomer dijk op let bij het vernieu wen van een bestaande keu ken zijn aanpassingen van leidingen en aansluitingen voor diverse aparatuur. Bij de keukenspeciaalzaak wordt niet alleen een ont werp gemaakt, maar worden ook noodzakelijke aansluit- punten voor apparatuur en verlichting aangegeven. Zomerdijk Keukens wijst op het vorig jaar verruimde Bouwbesluit voor keukens in nieuwbouwwoningen, waarbij een koper zelf mag kiezen welke keuken hij krijgt. 'Alleen raden we wel aan om goede afspraken te maken met de aannemer als er een andere keuken geplaatst wordt dan de aan nemer aanbiedt,' aldus Zomerdijk. Inzicht in kosten Aan mensen die een nieuwe keuken willen, adviseert de keukenspecialist verder om alvast zelf een lijst van belangrijke punten te maken over onder meer de manier van koken, aanschaf van oven, hete-luchtoven of magnetron, hoeveelheid koel- en vriesruimte, plaat sing van vaatwasser, nood zakelijke opbergruimte in kasten en lades en ideale hoogte en diepte van werk bladen. 'Ook het maximale bedrag dat aan een nieuwe keuken uitgegeven kan wor den, moeten klanten alvast voor zichzelf bepalen. En als mensen Zomerdijk in de arm nemen, krijgen ze behalve een begroting voor keuken en apparatuur ook inzicht in bijkomende kosten zoals aanpassing van leidingwerk, afwerking van vloer, wan den en plafond en eventuele sloopwerkzaamheden Zomerdijk Keukens is te vinden aan de Rijksweg 35-37 in Limmen, tel. 072-5053838, fax 072- 5053839, e-mail: zomer- dijk.keukens wxs.nl Kinderkledingzaak Dikke Vriendjes aan de Raadhuisweg 9 in Heiloo bestaat inmiddels vier jaar, en is in die tijd zowel kwalitatief als kwantitatief gigantisch gegroeid. Merken als Rags Industry, No-No en Imps Elfs slui ten helemaal aan bij het modebeeld van vandaag en worden zowel door de jeugd als door hun ouders goed ontvangen, terwijl bekende merken als Esprit, Mexx en Cake Walk hun sporen wereldwijd wel verdiend heb ben. Deze 'namen' bij elkaar zorgen voor een geva rieerd beeld in de winkel. De gympen in het voorjaar en de uitgebreide maillotcollectie in het najaar zijn inmid dels een begrip geworden in Heiloo. Wist u trouwens dat u voor Schiesser-ondergoed ook bij Dikke Vriendjes terecht kunt? De herfst is (gelukkig) nog ver weg, maai* het inkoopsei zoen voor de winter is in volle gang. Dikke Vriendje kan u nu vast verklappen dat dit najaar de Belgische merken Fibu Co en K en P bij Dikke Vriendjes de gelederen komen -versterkenEn daar zijn ze heel trots op! editie Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 68