Seniorenraad Heiloo definitieve status iUtNTf yn HEILOO "0> Voorjaar! dus Grof huis- en tuinafval Bouwplan locatie Oude Trefpunt 1 2 3 Aanvraag monumentenvergunning Verleende uitwegvergunning PAGINA 8 UITKIJKPOST - 12 APRIL Vervolg informatierubriek De raad heeft 3 april jl. besloten de Seniorenraad Heiloona een proefperiode van twee jaarmet ingang van 6 april 2000 een definitieve status te verlenen. Belangrijkste conclusie van de gemeenteraadnaar aanlei ding van de evaluatiewas dat het huidige beoogde effect moet komen te vervallen. Het beoogde effect was dat: a het standpunt van senioren in Heiloo wordt meegewogen binnen het politieke besluit vormingsproces; b het gemeentebestuur meer inzicht heeft in het standpunt van senioren in Heiloo. Een neven effect was dat:: c het inzicht in de achtergronden van de politieke besluitvorming onder senioren wordt vergroot; d de acceptatie van een politieke besluit onder senioren wordt vergroot. Nieuw beoogd effect De raad heeft besloten dat de Seniorenraad Heiloo het volgende effect dient te hebben in de toekomst: het verbeteren van de politieke besluitvorming op het gebied van het oude renbeleid als specifiek beleidsterrein en als onderdeel van andere beleidsterreinen. Om dit te bereiken zijn zes uitgangspunten vastge steld. 1. De Seniorenraad dient een duidelijke status te hebben (adviesorgaan volgens artikel 82 lid 1 van de Gemeentewet.) 2. De Seniorenraad is een adviesorgaan en geen belangenbehartiger. 3. De Seniorenraad dient tijdig en volledig te worden geïnformeerd. 4. De Seniorenraad is zelf verantwoordelijk voor het voeren van het secretariaat. 5. De Seniorenraad wordt samengesteld op basis van de volgende twee criteria: a. de Seniorenraad dient een afspiegeling te zijn van de Heilooër bevolking; b. de Seniorenraad dient te beschikken over specifieke deskundigheid. 6. De Seniorenraad bestaat uit vijf zetels voor ongebonden (rechtstreekse) leden en twee zetels voor gebonden leden. Nieuwe Verordening Seniorenraad vastgesteld Naar aanleiding van bovenstaande heeft de gemeenteraad 3 april jl. besloten de 'Verordening Seniorenraad' vastgesteld bij raadsbesluit van 1 december 1997 per 15 april 2000 te laten vervallen. Met ingang van die datum treedt de nieuwe verordening in werkingdie kan worden aangehaald als Verordening Seniorenraad Heiloo'. Ter inzage De verordening ligt voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Welzijn. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie over de verordening kunt u terecht bij mevrouw G. Warmenhoven, telefoonnummer (072 -) 535 66 84 van de afdeling Welzijn. Tegen betaling van de verschuldigde kosten kunt u bij de afdeling Welzijn een afschrift van de verordening verkrijgen. Woningstichting Heiloo wil in samenwerking met de gemeente Heiloo 35 woningen realise ren op de voormalige locatie van Het Trefpunt. Dit is een locatie aan de Westerweg van een voormalige lagere school gelegen achter Hoog en Laag. Het plan bestaat uit woningen met een huur van ongeveer 750,tot f1.100,Het bouwplan dat onlangs is inge diend bij het college van burgemeester en wethouders, bestaat uit appartementen in twee bouwlagen. Aan de spoorzijde komen in de kaplaag nog 6 appartementen. De huurwoningen /appartementen zijn bedoeld voor alle doelgroepen en zijn in het bijzonder geschikt voor ouderen. De woningen worden gebouwd door Woningstichting Heiloo en het Delftse architectenbureau DP6 heeft het ont werp gemaakt. Het bouwplan past vrijwel geheel binnen de bouwgrenzen en de voorschriften van het gel dende bestemmingsplan 'Stationsomgeving'. Vanwege een geringe afwijking is een artikel 19-procedure nodig. Het bouwplan is nu in behandeling bij de gemeente Heiloo. Na goedkeuring van de plannen kan naar verwachting in de tweede helft van 2000 de eigenlijke bouw van de appartementen starten. Met het bouwrijp maken van de grond is onlangs begonnen. Nadat ouderenorganisaties een nieuw onder komen kregen in het nieuwe Trefpunt, is het oude lagere schoolgebouw gesloopt. Na de sloop is al een geluidswal langs het spoor aangelegd om de toegenomen geluidhinder voor de bewoners van de panden aan de Westerweg te verminderen. Voor het realiseren van het bouwplan zullen vier bomen, te weten lindes, van het voormali ge schoolterrein naar een groenzone worden verplaatst waarvan de geluidswal onderdeel is. Ook zal een tijdelijke bouwweg aangelegd worden. Informatiebijeenkomst Op korte termijn krijgen omwonenden van het Oude Trefpunt terrein aan de Westerweg en bewoners van de woningen aan Hoog en Laag een persoonlijke uitnodiging voor een informa tiebijeenkomst. Omwonenden en andere belangstellenden krijgen tijdens deze bijeen komst informatie over de bouwactiviteiten en de concrete plannen. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen me de heer J.R.A. van den Broek van de afdeling VROM, gemeente Heiloo, tele foonnummer (072-) 535 67 53 of met de heer P.L.M. van Dam van Woningstichting Heiloo, telefoonnummer (072-) 533 85 36. RECYCLEREN van afval is goed HERGEBRUIKEN van afval is beter VERMINDEREN van afval is het beste Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 op 31 maart 2000 een aanvraag voor vergunning is inge diend door de Hollandsche Maatschappij voor Stadsherstel voor het wijzigen van het gebouw Paulus op het Willibrordterrein, Kennemerstraatweg 464. De aanvraag betreft het realiseren van 9 appartementen in een voormalig nachtverblijf voor psychiatrische patiënten Ter inzage De vergunningaanvraag ligt met ingang van 13 april gedurende 14 dagen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Deze is geopend op maandag tot en met vrijdag van 0,8.00 uur tot 12.30 uur en tijdens de wekelijkse avondo penstelling op maandag van 18.00 tot 20.00 uur of op andere tijden na afspraak met mevrouw Van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 55. Mevrouw Van Breugel is bereikbaar op maandag en dinsdag. Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen worden ingediend bij burgemees ter én wethouders. Deze bekendmaking houdt nog geen aankondiging in van het insturen van de betreffende aanvraag als bouwaanvraag. Bijna elke vereniging of school is dol op uw oude eethoek, bankstel, potten en pannen en klein huisraad voor een rommelmarkt. Ook de vrijmarkt op Koninginnedag komt er weer aan. Verder kunt u deze spullen bij een tweede handswinkel aanbieden. Wat kunt u doen als er écht niets mee te beginnen is? Dan kunt u deze spul len brengen naar de Afvalbrengplaats van de gemeente aan het Rosendaal 2. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en op zater dag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen kan de dienstdoende ambtenaar wel naar uw legitimatie vragen. Grofhuisafval dat qua formaat in de grijze rolemmer past mag u daar ook in doen. Als u grofhuisafval wilt laten ophalen, dan kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen met telefoonnum mer (072-) 535 68 88. De reinigingsdienst zorgt ervoor dat het grof huisafval na uw telefoontje bij u wordt wegge haald. Nog enkele spelregels zet uw afval zo laat mogelijk buiten en zet het zoveel mogelijk voor uw huis. Dit voor komt zo veel mogelijk dat buurtbewoners hun grofhuisafval bij het uwe leggen. Gebeurt dit wel, dan kan namelijk de maximale hoeveelheid van twee kuub worden overschreden. bundel los afval, maar zorg ervoor dat de bundels niet langer zijn dan anderhalve meter en niet zwaarder zijn dan twaalf kilo. Zet vooral géén plastic zakken bij uw grofhuisafval. Wat is géén grofhuisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloop afval, grond, puin, asbest, boomstammen en materiaal afkomstig van groot onderhoudswerk in uw huis en tuin is géén grofhuisafval. Dozen, krat ten, zakken en rolemmers met normaal huis houdelijk afval en/of gras en blad worden ook niet door de grofhuisafvaldienst meegenomen. Bouw- en sloopafval Dit wordt niet door de gemeente opgehaald en ook niet geaccepteerd op de Afvalbrengplaats. U kunt dit afval tegen betaling aanbieden aan de Regionale Stortplaats, Boekelermeerdijk 13 A te Alkmaar, telefoonnummer (072-) 541 35 50. Let op! Als u zelf verbouwwerkzaamheden uitvoert, is het niet de bedoeling dat u probeert via de grofhuisafvaldienst van uw afval af te komen. Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunning ver leend. Het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Kennemerstraatweg 214 te Heiloo. Ter inzage De uitwegvergunning ligt met de bijhorende stukken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen (Raadhuisplein 1). Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. De verbouwkosten komen dan gedeeltelijk voor rekening van de gemeente, die dit dan weer doorberekent in de tarieven aan de inwoners van ons dorp! Puin De gemeente neemt geen puin mee. U kunt schoon puin dat vrijkomt van klein onder houdswerk gratis brengen naar de Afvalbrengplaats. Wit- en bruingoed Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elektrische huishoudelij ke apparaten bedoeld met uitzondering van de koel- en vriesapparatuur. Zulke apparaten kunt u afgeven aan de winke lier die nieuwe apparaten verkoopt of aan de gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal. Apart houden is milieuvriendelij ker, omdat materiaal-hergebruik dan beter mogelijk is. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, meldt dit dan bij het grofhuisafval- nummer (072-) 535 68 88. Voorjaar en tuinafval Is het tuinafval te groot voor uw rolemmer, dan kunt u het aanbieden bij de Afvalbrengplaats. Niet alles kunt u zomaar als tuinafval aanbieden. Er is wel degelijk een aantal 'spelregels'. Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken en dergelijke zijn géén normaal tuinafval. Dit moet u beschouwen als "Bouw en sloopafval". Als u bundels normaal tuinafval tot twee kuub wilt laten ophalen, dan kunt u van maandag tot en met woensdag bellen tussen 08.00 tot 12.00 uur met telefoonnummer (072-) 535 68 88. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Laan van Muijs 32 - vergroten woning Vossenakkers 31 - vergroten woning De Schoren 3 - plaatsen dakkapel Vredenoord 17 -verhogen kap en plaatsen dakkapel Het Veld 4 - vergroten berging Ringweg 4 - veranderen dak en plaatsen berging Holleweg 94 - plaatsen 2 gevelkozijnen en fietsenberging Obriglaan 38 - vergroten woning Westerweg 265 - vergroten kerk met een ont moetingsruimte Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder tele foonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften. Maandag 17 april 20.00 uur: tegen terugbetaling bedrijfskrediet (niet openbaar) 20.30 uur: tegen terugvordering Bbz-uitkering (niet openbaar) Woensdag 19 april 20.00 uur: tegen bouwvergunning uitbreiding woning De Rietvink 16 20.45 uur: tegen vergroten woning Kennemerstraatweg 379 De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar, tenzij hiervoor anders vermeld. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken lig gen tot de datum van de hoorzitting ter inza ge, voor zover deze om persoonlijke of ande re gewichtige redenen niet openbaar zijn. De stukken liggen ter inzage bij de secretaris van de commissie, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszakep. U vindt de heer Van der Jagt in kamer 126 in het gemeente huis, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor meer informatie over het bovenstaande of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de secretaris van de commissie. De commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 15 mei a.s. Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Zeeweg 27 - slopen woning met garage Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksba lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 3 april 2000 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor de hieronder vermelde percelen grond 1 De Schoren 3 2 Butterlaan 24 3 Vossenakkers 44 4 Kennemerstraatweg 425 5 Breedelaan 77 6 Perceel grond achter en naast de woonhui zen Holleweg 133 t/m 149 De besluiten liggen met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, tele foonnummer (072 -) 535 67 47. De besluiten zullen in werking treden op donderdag 13 april 2000. piüt®) y... Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften Verleende sloopvergunning Voorbereidingsbesluiten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 8