j alléén geldig in 't Hoekstuk 15% KORTING op alle stoffen De Egmonden 1 Kunst te zien in De Kapberg Tijdens de'UITMARKT is de koffie (bijna) klaar in de Eethoek UITMARKT 9 SEPTEMBER... UITMARKT Per boot door Egmondermeer tijdens Open Monumentendag Daar waar u dagelijks voordelig winkelt... Maandagochtend geopend VERS VOORDEELMARKT VARKENSSATÉ VOORDEEL COUPON Tijdens de 0 Bij ETOS -v. Holland 'UITMARKT' OPRUIMING voor onze winkel, enorm veel uitartikelen. Uitzoeken vanaf 1,00 DOE UW VOORDEEL!! Alleen tijdens de UITMARKT! Bij besteding van 35,00 in onze winkel GRATIS VISHENGEL i foenlifée Q Op de Uitmarkt vindt u ons weer met aantrekkelijke aanbiedingen buiten staan Activiteiten Egmon Komt u ook gezellig oaar de UITMARKT Thans: Moskous Staatcircus Tabak- en Cadeauwinkel 't Hoekje UITKIJKPOST - 6 SEPTEMBER - PAGINA 10 M.i.v. 25 september wordt C1000 J. OVERBEKE C1000 RJ. DE BRUIN Wij bedanken u voor uw klandizie en wensen fam. de Bruin veel succes toe Jan, Ineke Overbeke i r ETOS VAN HOLLAND 't HOEKSTUK 8 tel. O72 5330132 volop in aktie Aanbieding geldt op=op Dagelijks geopend van elf tot elf ocOieu, wwi ee*t donderdag Hollandse Nieuwe van 2,95 Nu p/st 1,95 Lekkerbekken van 3,00 Nu per 100 gr. 2,50 vrijdag vanaf 18.00 uur onbeperkt kibbeling eten 15,00 p.p. vrijdag en zaterdag* Zalmsalade van 2,25 per 100 gram voor 1,75 I l l l I l Maandag 11/9 GESLOTEN dinsdag 12/9 vanaf 11.00 GEOPEND Frank Tineke Visspecialiteiten Het Hoekstuk 9 tel. 072 5341014 Sfcru&e I I I I I 500 gram extra belegen kaas7,50 J 500 gram Maaslander groen/geel9,00 J 100 gram Roombrie1,50 500 gram vers gebrande pinda's2,90 i i i i Verder kunt u op de andere tafel diverse wijnen proeven 'T Hoekstuk 3 1 1852 KX Heiloo 1 Tel 072 5338276 L - 't Hoekstuk 12-13, tel. 072 5336609 /Kennemerstraatweg 506, tel. 072 5331157 't HOEKSTUK 7 HEILOO TEL. 072 5335227 Onze boterzachte nu per kilo 19-98 +GRATIS pot Verstegen satésaus UITMARKT AANBIEDING Alleen geldig 9 september Hele grillworst nu 5,- Hele metworst nu 6,- Minimale afname 1 mtr. per 1 sept. hele maandag GESLOTEN Schilderijen en beelden in Hoeve Overslot Expositie Andrez Geen munitie op het strand D66-bijeenkomst met Thom de Graaf Bezoekt dan ook eens onze gezellige winkel. U vindt er vast wel iets van uw gading. Ook verkoopadres voor diverse evenementen Het Hoekstuk 14.1052 KX Heiloo Tennisclub Hogedijk Rommelmarkt Met Culturele Commissie naar Amsterdam Cursussen lichaamswerk M.enbfc etos 3 3 3 5 APPELKANJERS 10 i tijdens de UITMARKT fl ~.k*. EGMOND - In de historische Hoeve Overslot aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef zijn tot en met 17 sep tember de schilderijen te zien van Henk van Dijl en Erik Baart. Het werk van Henk van Dijl is momenteel ook te zien in de coffeeshop van de Hema in Heiloo en op de omslag van de nieuwe gemeentegids van Egmond. Erik Baart is als lid van het kunste naarscollectief Hallem geen onbekende in de Egmonden. Zijn sobere met grote kleurvlakken gevulde schilderijen geven vaak een duidelijk herkenbaar beeld van zijn directe woonomgeving. Van Marinus Klap, Wilma Hoebee, Ro- mee Kanis en Judith van Westreenen zijn bronzen beelden van mens en dier figuren te bewonderen. Marinus Klap is in de Egmonden vooral bekend van het beeld van de 'Surfer' aan de Egmon- derstraatweg en van het beeld in de tuin van Heegemunde in Egmond-Bin- nen. Wilma Hoebee uit Alkmaar maakt naast mensfiguren vooral ook dierfigu ren in brons. Met name paarden, roof vogels en ijsberen zijn haar grote pas sie. Romee Kanis werkt met verschillende materialen, zoals diverse steensoorten en cement, maar toch voornamelijk in brons. Zij maakt mensfiguren, portret ten en abstracte vormen. Judith van Westreenen maakt beelden voor zowel binnen als buiten. Haar werk kan gekenmerkt worden als figu ratief met zo nu en dan een absurdisti sche toets. Kunstveiling Overslot Op zaterdag 30 september vanaf 20.00 uur 's avonds zal er in Hoeve Overslot werk geveild worden van regionale kunstenaars en kunstwerken uit het be zit van Egmonders. De opbrengst van deze kunstveiling komt geheel ten goede aan de stichting Veldwerk, waar in René Veldt zich inzet voor gehandi capte straatkinderen in Nepal. U kunt het te veilen werk bezichtigen op don derdag 21 en vrijdag 22 september vanaf 19.30 uur 's avonds en overdag in het weekend vanaf 14.00 uur. De openingstijden van Hoeve Overslot zijn donderdag- en vrijdagavond van 19.30 tot 22.00 uur en zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. EGMOND - De zomerexpositie van de Egmondse kunstenaar Andrez, die aan vankelijk werd gehouden op drie loca ties in de gemeente Egmond, is nu nog te zien in het gemeentehuis van Egmond, Zwartendijk 1 te Egmond aan Zee. De expositie duurt nog tot en met vrij dag 22 september. De openingstijden zijn op alle werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. REGIO - De Noordhollandse kustge- meenten hebben in het Overlegorgaan Noordhollandse Kustgemeenten afge sproken gezamenlijk een verzoek te doen aan het kabinet om af te komen van nog onontplofte munitie die op diverse plaatsen op hun stranden onder het zand verborgen ligt en mede als gevolg van kusterosie op verschillende plaatsen te voorschijn komt. Het meest in het oog springende voorbeeld daar van is de huidige opruimingsactie in Zandvoort, maar ook in Egmond heeft zich dit voorjaar een vergelijkbare situ atie voorgedaan. Daardoor is de vraag naar de veiligheid van het strand voor hét publiek actueel geworden. De munitievondsten doen zich met name voor op die plaatsen waar vlak na afloop van de Tweede Wereldoorlog mijnen uit geruime mijnenvelden zijn verzameld en - soms samen met andere munitie van de.Duitsers - tot ontplof fing zijn gebracht. Naar nu blijkt is op die plaatsen nög de nodige onontplofte munitie achtergebleven. In hun brief aan het kabinet vragen de kustgemeenten die verzamelplaatsen te inventariseren en te onderzoeken op nog aanwezige munitie om dan, waar nodig, tot opruiming over te kunnen gaan. Graag willen zij deze actie voor het volgende zomerseizoen afgerond hebben. De gemeenten spreken het kabinet aan, omdat de staat zowel ver antwoordelijkheid draagt voor de vei ligheid als eigenaar is van het strand. Zij gaan er daarbij vanuit dat het rede lijk bekend is waar zich die verzamel plaatsen (zogenaamde springputten) bevinden of waar dat niet bekend is de locatie op betrekkelijk eenvoudige wij ze kan worden achterhaald. EGMOND - In het kader van de nade rende gemeenteraadsverkiezingen op 18 oktober organiseert D66 op zater dag 14 oktober een zogenaamd 'La gerhuisdebat'. De formule van dit pop ulaire VAR A-programma wordt geko pieerd naar restaurant De Strandjutter in Egmond aan Zee en begint om 13.30 uur. Thom de Graaf, fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer, zal iedere discussieronde openen met een inlei ding en na afloop meedelen wie er vol gens hem het beste gedebatteerd heeft. De drie onderwerpen die deze middag aan bod komen zijn: Voelen wij ons thuis in deze maatschappij? Wind molens voor de kust. Kans of bedrei ging? Op mooie dagen recreëren steeds meer mensen in de kuststreek. Moet de kust op drukke dagen gewoon 'op slot' of wordt die drukte helemaal niet als probleem ervaren? Naast een aantal instanties en personen die worden uitgenodigd geeft D66 bur gers en/of belangengroeperingen de mogelijkheid mee te praten over één van deze onderwerpen. Indien men geïnteresseerd of meer informatie wil hebben kan men dat kenbaar maken via het gastenboek van de website van D66. Deze website is te bezoeken op het adres: www.D66.nl/afdeling/bergen. Telefonisch kan dit door te bellen met Marcel Halff, tel. 072-5064737. Galerie Conny van Kasteel Tot 24 september expositie van beelden van Peter Jansen en schilderijen van Lucio del Pezzo in de galerie aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag tus sen 16.00 en 20.00 uur en na telefoni sche afspraak op 072-5067151. Galerie gesloten van 24 augustus tot 7 septem ber. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Hoeve Overslot In Hoeve Overslot, Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef zijn tot en met 17 september schilderijen te zien van Henk van Dijl en Erik Baart, beelden van Marinus Klap, Wilma Hoebee, Romee Kanis en Judith van Wes treenen. Open: donderdag en vrijdag 20.00-22.00 uur, zaterdag en zondag 14.00-17.00 uur. EGMOND - Van vrijdag 8 tot en met zondag 17 september worden de jaar lijkse clubkampioenschappen gehou den. Op het door de feestcommissie sa mengestelde programma staan een après-ski party op zaterdagavond 9 sep tember, een Amsterdamse avond op woensdag 13 september en de feest avond op vrijdag 15 september. De live muziek op de feestavond wordt ver zorgd door Klaas Kesselaar. Op woens dag 13 en zaterdag 16 september wor den dinerbonnen verloot onder de deelnemers aan de clubkampioen schappen. Trompstraat opengesteld, de Slotkapel in Egmond aan den Hoef is te bezichti gen en in het Hervormde kerkje in Egmond-Binnen is een tentoonstelling van Janny Veenstra te bekijken. In boerderij Overslot is vanaf de Open Monumentendag het bijzondere boek je Nederland Waterstaat verkrijgbaar. Dit door hei ministerie uitgegeven boekje is een heel fraai overzichtswerk je van Nederlandse topprestaties op watergebied. Speciale prijs voor de Open Monumentendag f 17,50. Alle gemeenten in Noord-Kenne- merland hebben gezamenlijk weer een monumentenkaart vervaardigd, waar alle interessante geopende objecten op vermeld staan. De kaart is op de Open Monumentendag in Overslot verkrijg baar, maar in het gemeentehuis is hij al in de week voor 9 september gratis af te halen. Op de kaart staan alle interes sante monumenten uit Heiloo, Aker sloot, Uitgeest, Limmen en Heemskerk aangegeven. EGMOND - De landelijke Open Monumentendag die zaterdag 9 sep tember wordt gehouden, staat in het jaar in het teken van 'waterTNederland heeft als laag landje onder de zeespie gel in haar geschiedenis altijd veel met water te doen gehad. Vandaar dat veel oude gebouwen en objecten herinne ren aan deze geschiedenis. Veel ge meenten hebben dit thema opgepakt en hebben gemalen, molens, bruggen, sluizen, droogdokken en andere objec ten die te maken hebben met water, opengesteld voor het publiek. De gemeente Egmofid heeft de aan dacht gericht op de Egmondermeer en de Hoevervaart. De Egmondermeer is van oudsher een grote waterpartij die lag tussen Egmond en Alkmaar. Toen de Hoevervaart in de Middeleeuwen door de monniken van de Abdij werd gegraven, werd van bestaande vaargeu len en ondieptes gebruik gemaakt om een goede doorgaande vaarroute te maken. De Egmondermeer zelf werd tussen 1564 tot 1568 met behulp van molens (waaronder de nog bestaande Bosmolen!) drooggemalen en in kavels opgedeeld. In Hoeve Overslot aan de Slotweg is op 9 september een tentoonstelling te zien, die ingaat op deze geschiedenis van de Hoevervaart en de Egmon dermeer. Een boekje, dat hierover EGMOND - Nog tot en met 1 oktober zijn in Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef Theo Daamen met schil derijen en tekeningen te zien, Heidi Daamen met keramische beelden en tegels en Sophie Hupkens met beelden in brons. Heidi Daamen is al tientallen jaren lang befaamd om haar keramische beelden. Vrolijke, bizarre tafereeltjes met dikke vrouwtjes, poppen en dieren in alle soorten en maten vormen haar inspiratiebron. Maar haar werk is onna volgbaar, in humor, in de uiterst vin dingrijke manier waarop zij dieren en mensen combineert. Van Theo Daamen zijn modeltekenin gen en schilderijen te zien. De modelte keningen zijn poëtische en trefzekere studies. Zijn schilderijen zijn prachtig van kleur en van een bescheiden for maat, waardoor zij intiem van karakter zijn. Zij worden bevolkt door mensen met een wat gedrongen, soms licht ver vormde gestalte. Ook in de beelden in brons van de beeldhouwster Sophie Hupkens staat de menselijke figuur centraal. Het gaat hierbij niet om portretten met individu ele trekken, maar om gestileerde licha men en daarvan afgeleide vormen. Het gezicht ontbreekt meestal in haar beel den, en als het er al is, lijkt het eerder een masker te zijn dat het innerlijk ver hult dan een portret. Haar beelden zijn verstild, naar binnen gekeerd. De expositie in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is te zien op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische af spraak. geschreven werd door E. Bleker, kunt u bij de tentoonstelling gratis verkrijgen. Gratis boottocht Een leuke attractie op deze Open Monumentendag is een boottocht van circa drie kwartier tussen de Bosmolen en Wimmenummermolen, waarbij u door de Egmonder- en Bergermeer vaart. Een deskundige gids zal een toe lichting geven op de bijzondere dingen die te zien zijn. Gratis kaartjes hiervoor zijn op de Open Monumentendag in Hoeve Overslot (bij de tentoonstelling) ver krijgbaar. Vandaar rijden busjes u heen en weer naar de Bosmolen. U kunt eventueel van te voren al reserveren via de receptie van het gemeentehuis (072-5068200). De boottochten starten steeds op het hele uur vanaf de Bos molen, vanaf 's ochtends 11.00 uur. Vertrek uit Overslot 10.45 uur. De laat ste boottocht is om 16.00 uur. Andere monumenten Naast de activiteiten in het teken van 'water' zijn ook weer de andere interes- santé objecten in Egmond geopend. De vuurtoren Jan van Speijk aan de boule vard kan door iedereen gratis worden bezocht. In Egmond aan Zee zijn de Oud-Katholieke Kerk aan de Voor straat en de Hervormde Kerk aan de Postzegelverzamelaars (NVPV) Vrijdag 8 september: bijeenkomst van de NVPV Alkmaar vanaf 19.15 uur in het Clusius College, Drechterwaard 16 te Alkmaar, voor jong en oud. Lid maatschap niet verplicht. Stamboom- en familie-onderzoek Woensdag 6 september: bijeenkomst van de Nederlandse Genealogische Vereniging in de Hogeschool, Berger- weg 200, Alkmaar, vanaf 19.00 uur. Ook bedoeld voor niet-leden. Toegang gra tis. Channeling Maandag 11 september: medium Anja van Rijn probeert in trance vrage te beantwoorden in de Remonstrantse kerk, Fnidsen 33, Alkmaar, aanvang 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Toegang niet leden f. 10,00. Inlich tingen: 072-5334280. Regionaal Archief Jubileumexpositie met historische do cumenten, te zien aan de Hertog Aal- brechtweg 5 van dinsdag tot en met vrijdag van 8.45 tot 16.45 uur. HEILOO - Zondag 10 september wordt er in de Dompvloetlaan te Heiloo een rommelmarkt gehouden. Het begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. De toegang is gratis en voor de liefhebber is er van alles en nog wat te vinden. HEILOO - De Culturele Commissie heeft op dinsdag 26 september een dagje Amsterdam georganiseerd. Het vertrek is per trein vanuit Heiloo om 9.18 uur. In Amsterdam volgt na een kop koffie een uitgebreide tramrit door een groot gedeelte van de stad. Na de lunch is er een bezoek aan de Beurs van Berlage op het Damrak en een rondvaart door de Amsterdamse grachten. De kosten voor deze dag zijn f 30,- per persoon. Lunch en trein zijn voor eigen rekening. Inschrijfdatum: donderdag 7 september in het Trefpunt van 10.00 tot 12.00 uur. HEILOO/ALKMAAR - Donderdag 14 september is er in het Holistisch Centrum in Alkmaar (Kanaalkade 61) een open les 'meditatie', voorafgaand aan een serie bijeenkomsten over dit onderwerp. Deze lessen (17.30 tot 19.00 uur) starten een week later en worden om de week gegeven. De begeleiding is in handen van Edwin Kater, die zich na een studie gezondheidskunde intensief bezig heeft gehouden met verschillen de vormen van Oosterse meditatie, filo sofie en bewegingsleer. Hij volgde de vierjarige opleiding neo-hypnotherapie bij de School voor Body Soul. Diezelfde dag is er om 19.30 uur tevens een open les over 'transformatiewerk' van dezelfde therapeut en zijn vrouw Eva Boon, die een opleiding regres sie/reïncarnatietherapie volgde. Ook deze wordt gevolgd door een serie van tien bijeenkomsten, tevens in het Holistisch Centrum. Op woensdag 13 september is er een open les over 'bio-energetica'. Deze vindt plaats in Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat 22a, tevens begeleid door Edwin Kater. Een week later, op 20 september, gaat dan een serie lessen van start. Voor informatie en opgeven voor deze cursussen kunt u bellen met 072- 5340429.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 10