Medische dienstel W$'MÊ VïVröLauv ffM ik.m lüp s 5 m Timmerdorp druk en gezellig Paul Zwart kampioen DYW 44,95 34,90 X O lid ci pi vv ci olLvv l)i I1vih) o Boevtet\t\v> yïl^èl'Kaa Plu- KiHaffeTÊHr, Kc ■m HL VO 11 rkdiensten La Dolce Vita De getemde Wildernis «x 1 De getemde wildernis DEOTEKOM UITKIJKPOST - 6 SEPTEMBER - PAGINA 2 Kaarten in 't Oosthonk P LITIE &e>uc4tett 0e redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag en dinsdag van 9.00 tot 17.00 uur, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail redactie@uitkijkpost.nl. Aangeleverde kopij wordt éénmaal geplaatst, afhankelijk van nieuwswaarde en exclusiviteit. De redac tie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten, te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, een en ander mede afhankelijk van het advertentie-aanbod. ■I Foto's en kopij, getypt en voorzien van naam en tel.nr. van de afzender, kunnen tot uiterlijk maandag 16.30 uur aangeleverd worden bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost weer ophalen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseeerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Aquajogging in Zwembad Loos Spreekuur VVD Gnosis als innerlijk richtsnoer Katholieke Vrouwengilde Kunstgeschiedenis in Heiloo - RQÖP V ;V-V. T' fct+bO juk;* - LG H De ogen van uw kind GroenLinks vergadert Adviesbureau NCPN Lezing Arbor Vitae over Nieuwetijdskinderen Klaverjassen Ypsalon Prinses Beatrix Fonds Basiscursus sterrenkunde Loopwedstrijd afgelast Psychometrie avond La Dolce Vita CD van de week: O O Winkelhof Loo 53 Tel. 5335535 Geslaagd De getemde wildernis door Romke van der Kaa Boek van de week: Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Huisartsen te Heiloo (A.L. Duijvestijn, H.H. den Engelsen, H.D. Gransbergen, W. Hartong, S. Vpskuil en C.W. Wille- boordse): voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekeinde is de dienstdoende huisarts bereikbaar on der tel. 5339669. F.A. Poelakker en F. de Haan, huisart sen te Ypestein: voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekeinde is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 5330077. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 9.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Nacht- en weekenddienst tot 8 septem ber: Apotheek Kruisinga, Ritsevoort 43, Alkmaar, tel. 072-5112684. Van 8 tot 15 september: Apotheek Heylo. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00-19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Rid der, Runxputteweg 24, Heiloo. Be handeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wester- weg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreek uur werkdagen 13.30-14.30 uur, zater dag 10.00-11.00 uur en volgens af spraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 8.00 tot 8.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 9.00 tot 9.15 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. HEILOO - Na de zomerstop is Wijk- vereniging Plan Oost zich weer aan het opwarmen voor de klaverjasavonden onder leiding van Gerard Bes. De eerstkomende klaverjasavond is op vrijdag 8 september om 19.45 uur. Mocht u het eens willen proberen, ze ker doen, want bij ons spelen we indivi dueel in competitieverband. Bent u enthousiast geworden? Bel met Gerard Bes, tel. 072-5338430; entree is voor leden gratis en voor niet-lèden f3,-. Ook de bridgeclub is terug van vakan tie vanaf woensdag 13 september. De aanvang is om 19.45 uur in het Oost- honk aan De Oostkanter 14 te Heiloo. Tevens is er nog ruimte voor enkele extra leden. Bel voor informatie Aad Brugman, tel. 072-5334814. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •HEILOO HE!lLOO - Op dinsdag 29 augustus werd de inbraak in een bedrijfspand aan de Oosterzijweg ontdekt. Men wist zich toegang tot het pand te verschaf fen door het forceren van een gedeelte van een buitenwand. Uit een kdntoor- gedeelte werd vervolgens een geldbe drag gestolen. Op 1 september werd tijdens het doen van inkopen in een winkel in 't Loo een portemonnee gestolen. De portemon nee werd uit de jaszak van de 80-jarige eigenaresse weggenomen. De inhoud bestond uit een geldbedrag en een bankpas. Een 20-jarige automobilist botste omst reeks 22.00 uur op de rotonde aan de Kennemerstraatweg. Hij reed recht door waarbij hij schade aan de rotonde en aan een deel van de beplanting ver oorzaakte. Hij verklaarde door het slechte weer de rotonde te laat te heb ben opgemerkt. Een 20-jarige automobilist werd op 2 september omstreeks 03.00 uur op het Stationsplein gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Aanleiding tot de controle was zijn rijgedrag. Een blaas- test wees uit dat hij teveel alcohol had gedronken. Proces-verbaal werd opge maakt. Omstreeks 02.30 uur botste een tot op heden onbekend gebleven automobilist op de middengeleiding van de Kenne merstraatweg ter hoogte van de Van Aostastraat. Op dat tijdstip hoorde een buurtbewoner een klap. Nadat hij op onderzoek was uitgegaan bleek dat de veroorzaker al was weggereden. HEILOO - Zin oms eens lekker te gaan stappen? Dat kan in Zwembad Loos op een heel gezonde manier, en wel door aquajogging. Dit lopen in diep water is in een paar jaar tijd uitgegroeid tot een populaire fitnessactiviteit. Aquajoggen bestaat uit verschillende loopvormen. Net als op land kun je wandelen, een looppasje maken en een sprintje trekken. Het bijzondere van aquajogging is dat de voeten de bodem van het zwembad niet raken. Dat gebeurt natuurlijk met zwemmen ook niet, maar dan beweeg je je voort in een horizontale ligging. Om in verticale stand te kunnen blijven drijven, moet je naar een hulpmiddeltje grijpen. Dat is de wet-belt, een verstelbare riem, die gemaakt is van lichtgewicht materiaal met een groot drijfvermogen. Met een beetje oefenen kun je al gauw een rus tig wandelingetje in het water maken. Ook al waagje je daarna aan een loop pasje, je komt in het water slechts lang zaam vooruit. Dat is een grappige gewaarwording. Hoe sneller je HEILOO - De gemeenteraadsfractie van de VVD Heiloo houdt donderdag 7 september van 20.00 tot 20.30 uur weer spreekuur in het gemeentehuis, ingang oude gedeelte. Vragen en opmerkingen zijn uiteraard vrij, maar opgave aan de fractiesecreta ris J. Gimbrère, tel. 072-5110820 of aan de fractievoorzitter G.J. Stokreef, tel. 072-5338445 werkt snelle en complete beantwoording in de hand. Overigens kunt u de fractie ook op an dere momenten benaderen door con tact op te nemen met de fractiesecreta ris. Daarnaast kunt u de website bezoe ken (www.vvdheiloo.nl) en uw vragen of opmerkingen e-mailen. REGIO - Op 25 september start in het gebouw van het Lectorium Rosi- crucianum aan de Oudegracht 114 te Alkmaar de cursus 'Gnosis als innerlijk richtsnoer'. Deze cursus wordt ver zorgd door de Internationale School van het Gouden Rozenkruis. Gnosis beduidt: Oorspronkelijke Kennis, ken nis van het hart. Deze is eenvoudig en toch alomvattend. Deze kennis is in ieder mens aanwezig, maar verborgen, nog niet levend. De cursus bestaat uit dertien lessen. Nadere informatie en opgave: tel. 023- 5320791. beweegt, hoe meer het water je afremt. Door tegen de druk van het water in te gaan, wordt aquajogging een inspan nende bezigheid. Regelmaat Wie begint met aquajogging moet nooit te hard van stapel lopen. Regelmatig oefenen en geleidelijk de inspanning opvoeren leidt al gauw tot een betere conditie. Een les aquajogging duurt 30 minuten. Aquajogging is een veilige bewegingsvorm. Je kunt er nauwelijks een blessure door oplopen. In tegen stelling tot lopen op de weg, is er geen enkel contact met een harde onder grond. Je hebt dus ook geen last van schokken of stoten. Daardoor kunnen gewrichten, spieren, pezen en banden niet overbelast worden. Aquajogging is helemaal een uitkomst voor mannen en vrouwen die last hebben van hun rug, kwetsbare knieën hebben of zwakke enkels. Zij kunnen ook op een veilige manier werken aan een betere conditie. Nieuwsgierig geworden? Ga eens informeren bij Zwembad Loos op welke tijd u een les kunt meedoen. Telefoon 072-5335991. HEILOO - Op woensdag 13 september houdt het Katholieke Vrouwengilde haar eerste bijeenkomst van het sei zoen. Om 19.30 uur is er een liturgie viering, Voorganger is F. Pronk. Aan sluitend volgt de jaarvergadering met bestuurswisseling. Na de pauze is er een korte videofilm van de slotavond van het afgelopen seizoen en een gezel lige bingo. Het KVG Heiloo telt ruim honderd leden en heeft tot doelstelling dat haar leden naast de zorg voor zelfontplooi ing eigen keuzes maken binnen het KVG, maar wel duidelijk kiezen vóór het KVG. Bovendien willen KVG- vrouwen zich solidair voelen met vrou wen over de hele wereld. Een voor beeld daarvan is de financiële onder steuning van de projecten van de Stichting Melania. In het voor- en najaar wordt er een fietstocht georganiseerd, er is een excursie rond Kerstmis en een jaarlijks ledenuitje. De maandelijkse bijeen komsten vinden plaats in Het Trefpunt, A. du Bois-hof 2, Heiloo. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Informatie: 072- 5336137 of 072-5334234. HEILOO - Half september starten in Heiloo de cursussen kunstgeschiedenis van de Vrije Academie voor Kunsthis torisch Onderwijs. De lessen worden gehouden in het Open Huis. Ook dit seizoen biedt de Vrije Aca demie een zeer actueel onderwijsaan bod. In Heiloo worden dit seizoen de volgende cursussen gegeven: 'Opera: spiegel van de tijd' en 'Christie's intro ductiecursus Antiek'. In de gratis cur susbrochure vindt u uitgebreide infor matie over alle programma-onderde len. Het gratis programmaboekje is af te halen bij de bibliotheek of aan te vra gen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs, telefoon 020-4185050. X. ;:T - - X 11 Sxé&wP"' 1 HEILOO - Alweer voor de vierentwintigste keer vond vorige week het jaarlijks terugkerende evenement Timmerdorp plaats. Tot ver in de om geving was het geklop en gehajnerhet gejoel en het plezier te horen. Het is dan ook geen wonder dat er steeds weer een stormloop op kaartjes voor dit kinderfeest voor jong en oud is. Voor de jubileumeditie van volgend jaar zijn naar verluidt de plannen al weer in de maak. (Foto UKP) Kampioen Paul Zwart op het ereschavot. HEILOO - Het loopt alweer aardig naar het begin van de herfst en dat betekent voor de diverse buitensporten dat de zomercompetitie op zijn einde loopt. Ook de jeugd van DVW ontkomt hier niet aan. Zij streden vol overgave om in hun laatste wedstrijd alsnog een paar plaatsjes te stijgen in het eindklas sement. Het was dan ook een vrolijk gezicht om al die jonge kinderen uiterst geconcentreerd larrgs de waterkant te zien staan. Gelukkig waren er ook weer diverse ouders om hun kroost met raad en daad bij te staan en om de wed strijdcommissie te helpen bij het turfen van de vangst. Voor het uitreiken van de prijzen had deze commissie de beschikking gekre gen over de achterzaal van cafetaria Blakborn, alwaar de kinderen allemaal werden verrast op een heerlijk ijsje en een schitterend verzorgde prijzentafel. De uitslag van deze laatste wedstrijd: 1. Emiel Kuys met 23 stuks, 2. Mark Algra met 15 stuks en 3. Paul Zwart met 11 stuks. Ondanks de goede vangsten was er toch een deelnemer die deze avond niets had gevangen. Hij ontving uit handen van voorzitter P. Scholten een prachtige pet als troostprijs. Maar het belangrijkste moest natuur lijk nog komen. Tenslotte ging het om de nummers een, twee en drie over de gehele competitie. Paul Zwart was de gelukkige die de hoogste trede van het schavot mocht beklimmen en de grote beker in ontvangst mocht nemen. Hij ving in totaal 94 vissen. Mark Algra werd verdiénd tweede met 86 exempla ren en op de derde plaats eindigde Emiel Kuys met 76 stuks. En met een voorn van 23 cm had hij tevens de grootste vis van dit seizoen. HEILOO - Stichting Beter Zien heeft een onderzoek gedaan naar het ge zichtsvermogen onder de schooljeugd. Uit dit onderzoek komt naar voren dat een goed gezichtsvermogen ook bij kinderen niet altijd vanzelfsprekend is. Zo blijkt dat één op de vijf kinderen klachten heeft. De opticiens van Het Huis steunen het initiatief van Stichting Béter Zien. Met de kreet 'Je ogen verdienen de beste rapportcijfers' vragen zij aandacht voor de oogzorg van de jeugd. Ook wijzen zij op het belang van goed zien op school of bij deelname aan het verkeer. Jonge kinderen geven vaak niet zelf aan dat zij minder goed zien. Dit stemt overeen met het feit dat een aanzienlijk deel van de kinderen dat zegt geen klachten te hebben, toch een correctiemiddel nodig heeft. Kinderen blijken vaak erg creatief te zijn en verzinnen gewoon zelf een ''oplossing' voor het probleem. Zo gaan zij bijvoorbeeld op de grond voor de televisie zitten, om het zo beter te kun nen zien. Andere kinderen houden gewoon vol dat de juffrouw op school zo klein schrijft. Een oogmeting bij een opticien is natuurlijk hét middel om zekerheid te krijgen. De opticiens van Het Huis wil len laten zien dat een oogmeting niet alleen zinvol, maar ook leuk kan zijn! Daarom krijgt ieder kind dat een oog meting Iaat doert een knuffel van Kapitein Geelsnavel, de papegaai van Avonturenpark Hellendoorn, cadeau. En mocht het Zïjïrdat een öögcorfèbtié noodzakelijk is en kiest men een bril uit de KidscollecZie van Het Huis Op ticiens dan liggen er ook nog eens twee gratis toegangskaartjes voor Avon turenpark Hellendoorn klaar. Voor een vrijblijvend advies kunt u terecht bij Het Huis Moen Opticiens, Winkelhof't Loo 49, Heiloo. HEILOO - Op donderdag 7 september vergadert de gemeenteraadsfractie van GroenLinks om 20.00 uur in het gemeentehuis, oude ingang. Belangstel lenden zijn welkom om hun mening te laten horen. U kunt ook bellen met Carla Coenders, tel. 072-5320018 of Arend Plezier, 5321888 of e-mailen met groenlinksheiloo@yahoo.com. HEILOO - Voor advies over sociale en maatschappelijke problemen kan ie dereen terecht bij het adviesbureau van de NCPN. Het bureau is dagelijks tele fonisch te bereiken tussen 19.00 en 20.00 uur op nummer 072-5334588. HEILOO - Op uitnodiging van de Stichting voor Natuurgeneeskunde Arbor Vitae verzorgt Carla Muijsert een lezing over Nieuwetijdskinderen. Deze kinderen hebben een bijzondere gevoeligheid voor alle facetten van het bestaan in zowel de zichtbare als de onzichtbare wereld. Vanwege hun innerlijke gesteldheid en beleving vin den zij weinig her- en erkenning in de dagelijkse realiteit. Hierdoor worden ouders en kinderen geconfronteerd met een specifieke problematiek. De lezing wordt gegeven op maandag 11 september van 20.00 tot 22.30 uur, in het Open Huis te Heiloo, toegangsprijs HEILOO - De aangekondigde klaver- jasdrive van 7 september in de Ypsalon gaat niet door. De bedoeling is nu om het nieuwe seizoen op 6 oktober te beginnen. REGIO - Het Prinses Beatrix Fonds is het nationaal fonds ter bestrijding van spierziekten, polio, ziekte van Parkin son, ziekte van Huntington, multiple sclerose en spasticiteit. Het Prinses Beatrix Fonds zet zich al sinds 1956 op vele manieren in voor mensen die aan deze ziekten lijden. Er wordt veel geld besteed aan wetenschappelijk onder zoek. Middels financiële ondersteuning aan diverse patiëntenbelangenvereni gingen worden de betrokkenen geïn formeerd. De kwaliteit van leven van de patiënt krijgt veel aandacht, bijvoor beeld door individuele hulp en het aan bod van de dertien aangepaste vakan tiehuizen van het Fonds. Het werk van het Prinses Beatrix Fonds moet worden uitgebreid. Dit kan mede door hen te steunen tijdens de collecte tussen lü en 16 september. Geen col lectant aan de deur gehad? Stort dan op giro 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds. Uw gift wordt bijzonder op prijs 'gesteld. bo r - ALKMAAR - Bij voldoende aanmel dingen zal voor het derde opeenvol gende jaar de basiscursus sterrenkunde weer van start gaan. De cursus is opge zet door leden van de Alkmaarse Weer- en Sterrenkundige Vereniging 'Metius' (AWSV), die ook als docenten optre den. De cursus is opnieuw aangepast en uitgebreid en bestaat thans uit twaalf lessen. De lessen worden op donder dagavonden gegeven en de eerste les staat gepland op donderdag 5 oktober. U kunt zich voor de cursus opgeven door het overmaken van f 145,- op Postbank 166597 of ABN-AMRO 58.93.41.863, t.n.v. Volksuniversiteit Alkmaar en Omstreken. Vermeldt hier bij: cursus sterrenkunde. Als de cursus onverhoopt niet doorgaat ontvangt u uw geld terug. Wilt u eerst meer infor matie? Neem dan contact op met de Volksuniversiteit Alkmaar, tel. 072- 5152069. HEILOO - De door Trias jaarlijks te organiseren stratenloop en wegwed strijd door Ypestein, 'de 10 km van Heiloo', die gepland stond voor zondag 10 september, kan helaas om organisa torische redenen dit jaar geen door gang vinden. Trias stelt intussen alles in het werk om volgend jaar deze loop weer te kunnen organiseren. HEILOO - Op vrijdag 8 september zal in de Ypsalon aan De Hucht 2 een openbare psychometrie-avond plaats vinden. Het Alkmaarse medium Sjoerd Hidma zal aan de hand van meege brachte foto's, voorwerpen en bloemen (die enige tijd thuis hebben gestaan) zijn waarnemingen doen. Belangstel lenden zijn welkom* de zaal gaat open om 19.30 uur. Aanvang: 20.00 uur; entree f 10,-. Zaterdag 9 september Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie Blockhovepark en Plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerplaatsen langs de weg voor 9.00 uur (geen plastic zak ken). Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container op de Bergeonstraat 22, en bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk. Maandag t/m vrijdag De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6. Brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook gebruikte kle ding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.30-12.00 uur en 14.00- 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 8.45-15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dinsdag 12 september Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen Spoorlijn, Zeeweg, Pastoor van Muijenweg, Het Malevoort (incl. Harrelaers en De Rietvink), De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bifndels gereed zetten op de rolemmer plaatsen voor 19.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00-21.30 uur, behalve op woensdag: 13.30-18.00. In het week end bovendien tussen 10.00-17.00 uur. Willibrordschool, container naast de A&P supermarkt, hoek Westerweg Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Wèsterweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, container op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennwater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. De zomer loopt op zijn eindje, de scho len in onze regio zijn afgelopen maan dag weer begonnen en voor velen onder ons is de vakantieperiode nu zo goed als voorbij. En wie gaat er die eer ste werkdag niet naar zijn baas met het idee: 'dat vakantiegevoel moet ik pro beren vast te houden'. Helaas lukt dat bijna geen mens. Na een paar uurtjes werken ben je al weer helemaal opge nomen in de maalstroom van het (werk)leven en ben je je rust al weer aardig kwijt. Er liggen memootjes en e- mailtjes op je te wachten, dat stapeltje papier moet opgeruimd worden, dat boekje moet je nog lezen en die relatie moetje nog terug bellen. De cd van deze week, de eerste van een nieuw seizoen, probeert dat vakantie gevoel toch een beetje terug te bren gen. Want op La Dqlce Vitazoals de pakkende titel luidt, is een fraaie verza meling van Italiaanse muziek, gespeeld en gezongen door Italiaanse artiesten, bijeen gebracht. En dat mag gerust uniek genoemd worden, want op deze verzamelcd hebben we drie jaar moe ten wachten. Italië, het land van goede wijn, prachtige muziek, de liefde en het goede leven, daar raak je toch niet over uitgezongen? Een greep uit de opgenomen stukken: Interlude met ToscanaLaura Pausini met La Solitudine, Umberto Tozzi con Raf met Gente di Mare en Vasco Rossi met Una Canzone Per Te. Kortom, een verrukkelijke cd, om bij weg te mijme ren wanneer je maar wilt. verzamel CD met bekende Italiaanse artiesten voor Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Zondag 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind. Gereformeerde Kerk Heiloo Zondag 10.00 uur: ds. A. Boezewinkel. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. C. van de Berg. Rooms-katholieke kerkdiensten Moeder Godskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Cantores, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, voorganger J. Oiling. Kapel GGZ Willibrord Zondag 10.00 uur: dienst van schrift en tafel in de grote kapel met de Schola, voorganger ds. M. Braamse. OL Vrouw ter Nood Zaterdag 2 september: viering priester zaterdag; 11.30 uur: rozenkransgebed, biechtgelegenheid; 12.00 uur heilige mis (gezongen Latijnse viering); 14.00 uur: stilte aanbidding, kruiswegoefe ning; 15.00 uur: sluitingslof. Zondag 10.30 uur hoogmis; elke zon dag om 15.00 uur lof met rozenkrans gebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 9.30 uur eucharistieviering bij de Julianazusters. Woensdag en vrij dag 8.30 uur eucharistieviering in de kleine kapeL H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Cantoren, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: eu charistieviering met gemengd koor, voorganger pastor H. Helsloot. English Church Heiloo Kruiskerk, Maas Geesteranusweg. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sundayschool and creche facilities. Pinkstergemeente Heiloo Zondag 10.00 uur dienst. Zondagschool 10.30-11.30 uur. Bijbelstudie: woensdag 20.00 uur. Kerkgebouw: Maas Gees teranusweg, Heiloo. Informatie op tel. 5337282. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlich tingen: tel. 0299-427509. HEILOO - Aan de Hogeschool van Amsterdam is oud-plaatsgenote Chan- tal Gmelig afgestudeerd voor de oplei ding pedagogiek. ---v X - if 'V'T* -y 1* J? -V >v- V/- V V'W- v. "a.yfy f* <x Een nieuw tuinboek van de hand van Romke van der Kaa zal de harten van veel van zijn fans sneller doen slaan. Want deze 'groene' schrijver staat bekend om zijn ruime ervaring, eruditie en originaliteit, maar wat zijn boeken werkelijk onderscheidt van andere tuinboeken is de flinke dosis humor en relativering die er uit opklinkt. Iedere lezer zal genoegen beleven aan de eigenzinnige stijl; de leunstoel-tui nier die nooit zijn handen vies maakt evengoed als de gedreven tuinier die op zoek is naar nieuwe ideeën en informa tie. Ook is dit boek, De getemde wilder nis, geen droge beschrijving: de verha len zijn doorspekt met anekdotes en avonturen. Er valt van alles te ontdek ken: de vooroordelen tegen een plant, zijn geschiedenis, zijn slechtste en zijn beste kanten. In dit boek put Van der Kaa uit zijn jarenlange ervaring als kweker en lief hebber. Een grote verscheidenheid aan tuinplanten en tuinvormen passeert de revue, van bomen tot bloembollen en van moeras tot moestuin. En altijd geeft deze eigenzinnige auteur zijn onomwonden mening: soms controver sieel of eigenwijs, soms een tikkeltje provocerend, maar nooit of te nimmer saai. door Romke van der Kaa voor Heerenweg S7-69,1851 KL HbHoo naast Wtnkaihot 't Loo, 072 5331483 LIBRIS, Uw Complete Boekhandel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 2