I I Taxatieronde herwaardering onroerende zaken o Open Monumentendag Heiloo in het teken van het Maalwater Vervanging rioolgemaal HEILOO Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 UITKIJKPOST - 6 SEPTEMBER - PAGINA 4 Informatierubriek Landelijke vierjaarlijkse herwaardering Taxateurs aan het werk tot medio november Beschikking Wet waardering onroerende zaken in februari 2001 Ook in Heiloo vindt de landelijke herwaarde ring van onroerende zaken plaats. De her waardering wordt gebaseerd op het prijspeil van januari 1999. Voor de herwaardering maakt de gemeente dan ook gebruik van marktgegevens, zoals verkooptransacties en verhuurtransacties rondom de prijspeildatum van januari 1999. Het is overigens gebruikelijk om de markt van onroerende zaken continue te volgen. Tot medio november zijn taxateurs aan het werk om te taxeren. De taxateurs bekijken de onroerende zaken van de buitenkant. Het kan voorkomen dat het nodig is om een pand van binnen te bekijken om een juiste waardering te kunnen maken. Mocht dit zo zijn dan ont vangt u hierover vooraf persoonlijk een brief van de gemeente. Beschikking Nadat de onroerende zaken in Heiloo geher waardeerd zijn, ontvangt u als eigenaar en/of gebruiker van onroerende zaken een beschik king waarin de waarde vermeld staat van het onroerend goed naar het prijspeil van 1 janu ari 1999. Deze zogenaamde WOZ-beschikking wordt gebruikt voor een aantal belastingen, zoals de onroerende-zaakbelastingen van de gemeente, de vermogensrendementsheffing, het jaarlijks in te vullen huunA/aardeforfait op de belastingformulieren van het Rijk, en de heffing van het waterschap 'omslag gebouwd'. De wijzigingen zullen dus onder meer te mer ken zijn bij de aanslag gemeentelijke belastin gen die in de maand maart bij u in de bus valt. De onroerende-zaakbelastingen worden gehe ven in twee gedeelten te weten een gebrui kersgedeelte en een eigenaarsgedeelte. De eigenaar/gebruiker van een onroerende zaak betaalt beide aanslagen. Een huurder gebruiker) betaalt alleen het gebruikersge deelte en de verhuurder het eigenaarsgedeelte. Stijging waarde Het landelijk beeld geeft aan dat sinds de laat ste peildatum voor Heiloo, en dat was 1 janu ari 1992, er sprake is van een forse waardestij ging van het onroerend goed in het algemeen. Waardestijgingen van 100% en meer vormen geen uitzondering. Dit kan gevolgen hebben voor de belastingen. Echter landelijk is al besloten om het huurwaardeforfait te verlagen gezien de waardestijgingen, met de bedoeling de lastendruk niet te sterk te laten stijgen. Deze stijgingen blijken uit de analyse van vast gestelde waarden in gemeenten elders in het land die dit traject al bijna hebben afgerond. Gematigde stijging ozb In het collegeprogramma van de gemeente Heiloo staat over OZB-tarieven: 'Als blijkt dat door hertaxatie van woningen de waarde van die woningen omhoog gaat, dan dienen de OZB-tarieven te worden verlaagd om de las tendruk gelijk te houden (en vice versa). In de gemeenteraad van november wordt een beslissing genomen over onder meer het belastingtarief onroerende zaken. Het college en de gemeenteraad zullen bij het vaststellen van het tarief voor 2001 de bovengenoemde Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Burenweg 6 - slopen woning Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksba- lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen .3.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. ontwikkelingen en eerder ingenomen stand punt in het collegeprogramma betrekken. Onafhankelijke waardering De waarde van een onroerende zaak naar het prijspeil van 1 januari 1999 wordt vastgesteld door een extern, onafhankelijk landelijk wer kend taxatiebureau. De getaxeerde waarde laat de gemeente controleren door de Waarderingskamer. Dit is een door de wetge ver aangewezen instituut. Pas op het moment dat de Waarderingskamer de taxatie per gemeente in hoofdlijnen heeft gecontroleerd, wordt het bestand ter beschikking gesteld van de afnemers: het waterschap en de rijksbelas tingdienst. Legitimatie taxateurs Taxateurs kunnen zch legitimeren met een legitimatiebewijs. Dit legitimatiebewijs is afge geven door de gemeente, voorzien van een geldigheidstermijn en een pasfoto. De taxateur laat een brief achter op papier van de gemeente Heiloo met de reden van het bezoek. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën, de heer R. Ligthart, tel. (072) 535 66 19. Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. @TC Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrij stellingsmogelijkheid, als omschreven in arti kel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen voor het gedeeltelijk veranderen van de bestaande garage in een telewerkplek op het perceel Werkendelslaan 80. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrij stellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 7 sep tember 2000 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur ,(op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Tentoonstelling in Oude Pastorij met als thema water Bezichtiging waterputten Gratis boottochtje door polder Maalwater Tijdens de landelijke Open Monumentendag zaterdag 9 september a.s. legt de gemeente Heiloo het accent op het Maalwater en de omgeving. Een locatie binnen de gemeente grenzen van Heiloo waaraan een bijzonder stukje watergeschiedenis is af te lezen. De landelijke monumentendag is dit jaar gericht op allerlei monumenten die betrekking heb ben op 'water', zoals bruggen, sluizen, water molens, watertorens, waterputten, gemalen en dergelijke. Tussen 09.00 uur en 17.00 uur biedt de gemeente met medewerking van diverse instanties een uitgebreid programma. Maalwater Het gemaaltje het Maalwater naast de hoog spanningstoren zal zaterdag 9 september als algemeen informatiepunt worden opengesteld. Het gebouwtje is die dag dan ook van binnen te zien. Medewerkers van het waterschap Het Lange Rond zullen een toelichting geven en ook ligt er informatie over de geschiedenis van het gebied en de monumenten. Gratis boottochtje Een kennismaking met de prachtige en vrijwel onbekende polder Het Maalwater maakt de gemeente mogelijk door het inzetten van een bootje. U kunt gratis opstappen. De boot vaart heen en weer tussen het kippenbruggetje aan het fietspad richting Egmond en een locatie vlakbij het bruine wipwatermolentje nabij het centrale informatiepunt. Bordjes leiden u naar de opstappunten toe. Tentoonstelling In het kader van de Open Monumentendag en aansluitend op het thema van dit jaar, organi seert de Vereniging Oud Heiloo een tentoon- Het gemaal aan Het Maalwater, dat naast het hoogspanningstorentje staat, is tijdens de Open Monumentendag het centrale informatiepunt. stelling met als titel 'Waterschappen boven het Noord-Zeekanaal'. De tentoonstelling is te bezichtigen in de Oude Pastorij aan de Nicolaas Beetsweg 94 en zal 9 september om 09.00 uur worden geopend door wethouder mevrouw A. Worm-De Moei. De tentoonstelling is tot 1 november te bezichtigen. Waterputten Een bezoek aan de twee historische waterput ten in Heiloo is ook de moeite waard. Een bekende is de Willibrordusput bij de Witte Kerk. De andere waterput ligt op het terrein van Onze Lieve Vrouwe ter Nood aan de Kapellaan. In de bijbehorende kerk respectie velijk kapel is meer historische informatie over de putten beschikbaar. Stichting Baduhenna Ook dit jaar stelt de Stichting Baduhenna haar deuren weer open tijdens de Open Monumentendag. In de tentoonstellingsruimte onder de ingangspoort van het hoofdgebouw op het Willibrordterrein aan de Kennemerstraatweg 464 kunnen bezoekers de onlangs gedane archeologische vondst op het terrein van Ter Coulster bekijken. Medewerkers van de Stichting geven daarbij toelichting. Uiteraard zijn ook andere archeo logische vondsten uit Heiloo te bezichtigen. Informatie De gemeente heeft divers informatiemateriaal geproduceerd voor deze Monumentendag. Zo is informatiemateriaal gemaakt over de histori sche waterputten en over vaarwater in Heiloo en is aanvullende informatie verkrijgbaar over de strandwallen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM op maandag en dinsdag, telefoonnum mer (072 -) 535 67 55 of met mevrouw C/7, van Voorst van de afdeling Bestuurszaken op donderdag en vrijdag, telefoonnummer (072 -) 535 66 40. Maandag 11 september a.s. start aannemer De Vries Van de Wiel in opdracht van de gemeente met het vervangen van het rioolge maal op de hoek van de kruising tussen de Zeeweg en de Ewisweg. Naar verwachting nemen deze werkzaamheden ongeveer twee weken in beslag. Uit inspectie bleek dat dit gemaal aan vervan ging toe is. Tegelijkertijd met de ven/anging van het gemaal wordt de capaciteit van de pompen vergroot, zodat deze vooral tijdens hevige regenval het rioolwater versneld afvoe ren. Het vervangen van het gemaal is een onderdeel van een groter project, zoals het aanleggen van een rioolpersleiding tussen het gemaal en de rioolwaterzuivering. Delen van deze leiding zijn in het verleden al aangelegd. Het resterende deel van de persleiding, dat onder de spoorlijn, de Kennemerstraatweg en de Ewisweg moet komen te liggen, wordt vol gend jaar aangelegd. Uiteindelijk resulteren deze voorzieningen in een krachtiger gemaal, dat het water sneller via de persleiding bij de rioolwaterzuivering Heiloo aflevert. Om goed aan het gemaal te kunnen werken is het noodzakelijk een deel van het omliggende groenvak te verwijderen. De beuk zal niet wor den verwijderd, maar deels worden gesnoeid. Medio december beplanten medewerkers van de gemeente het groenvak weer. Wegafzetting Uit veiligheidsoverwegingen zet de gemeente tijdens de werkzaamheden, ter hoogte van het kruispunt, de westelijke weghelft van de Ewisweg af. Voor het verkeer vanuit de Zeeweg is de Ewisweg tijdelijk niet toeganke lijk. De Ewisweg is gedurende de genoemde periode bereikbaar via het Malevoort en de Pastoor van Muijenweg. De tijdelijke wijzigin gen worden ter plekke met borden aangege ven. Meer informatie Uiteraard proberen wij de overlast zoveel mogelijk te beperken. Voor vragen over dit project kunt u bellen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 64. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 31 augustus 2000 Geboorten Beau M., d.v. D.T.R Kaandorp en C.J. Henneman Julia M., d.v. R.A. Ursem en S. van Veen Maxim, z.v. M.H. Hansen en A. Roda Elders geboren Valerie E.A.M. d.v. J.RN. Glaudemans en H.A.M. van Saase Anne C.E., d.v. H.L. Krijnen en M.S.C. Boermans Kirsten, d.v. R Keijzer en J.H.J. Kloes Pieter M.A., z.v. R.J.J.M. Buur en C.A.M. Out Mercedes N., d.v. E.W. de Bruijne en L.G. Admiraal Britt S., d.v. J.H.J. Hulst en I.J.M. Verdijk Ryan, z.v. R. Erfmann en C.A. Keesman Nina M.S., A.L.J. Nuijens en M.A. Winder Julia, d.v. F.J. Bakker en L. Leine Theodorus A.H.A.M., z.v. H.R.A.L.M. Mastenbroek en B.A.S.W. van Roode Mikal, z.v. J.G. Keuning en C. Corporaal Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap R. Groenevelt en I. Linthorst J.N.G.M. Peetoom en M. Hardeveld R.T. Klaver en M.J.M. Sinnige M.A. Buur en M.M.E. Tervoort Huwelijken/geregistreerde partnerschappen B.A. Wittebrood en B.W.M. Admiraal B.J. Hogeling en G.J.A. Dekker J.W. Olgers en C.H. de Leeuw R.C. Delis en C.M.H. van der Moolen Overleden P.H. Visser J. Starreveld wv Zwaan A. Rodenburg D. Hagtingius E.M. Bruin Elders overleden W. Voorthuijsen Commissie Grondgebiedzaken I Op woensdag 13 september a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om (let op 19.30 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: Discussie over tarieven afvalstoffenheffing bij invoering van Diftar in Heiloo. Het college heeft varianten laten berekenen voor het bepalen van de tarieven bij invoering van Diftar en de gevolgen daarvan. Bijvoor beeld de verschillen bij laag, midden en hoog vastrecht en de gevolgen daarvan voor de tarieven van grijs en groen. Het college vraagt aan de commissie om een keuze aan te geven, zodat het college de gekozen variant kan uitwerken. Dat moet uitmonden in een definitief vast te stellen vastrecht en daaraan gerelateerde kiloprijzen. Verzoek planschadevergoeding appartementen Golden Tulip Voorbereidingsbesluit Paulusgebouw en principeverzoek voor 8 garages 1 fietsen berging Verdeling Oosterbos in vier deelplannen Beeldkwaliteitplan Stationsomgeving locatie 'Taxi Zwart' en locatie 'Bleeker' Grondprijs verkopen snippergroen Herontwikkeling locaties 't Hoekstuk en Zeskant Geluidschermen Behandeling verzoek tot handhaving bezwaarschrift tegen voorgenomen bouwplan Conceptantwoord op brief inzake genetische manipulatie van landbouw- en voedingsgewassen Behandeling verzoek tot heroverweging van een eerder door het SNK afgewezen subsidie-aanvraag Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 14 september a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken II in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raad huisweg). De vergadering begint om (let op!) 19.30 uur en is voor iedereen toegankelijk. k»u -c. i f Op de agenda staan onder meer de volgende punten: Smal Waterspoor Vanaf ca. 21.00 uur zullen de volgende agendapunten worden behandeld: Herinrichting speelterrein Patrijsakkers Vervanging speelelementen recreatie en bruggen recreatie Herinrichting Stationsomgeving Afsluiting Looplein (Heerenweg) voor gemotoriseerd verkeer Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 12 september a.s. vergadert de commissie Welzijnszaken en Burgerij. De veR gadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raad huisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: Benoeming plaatsvervangende leden Seniorenraad Nota integraal gehandicaptenbeleid Commissie Bestuurszaken Maandag 11 september a.s. vergadert de commissie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: Rekening 1999 en (meer)jarenbegroting vanaf 2001 van het SNK Afrekening Boekelermeer Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle: nen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Het Brugstuk 143 - plaatsen berging Heerenweg 93 - vergroten woning Ypesteinerlaan 73 - plaatsen berging Vrieswijk 172 - vergroten woning (serre) Zevenhuizerlaan 102 - vergroten woning Kennemerstraatweg 95 - veranderen voorgevel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4