HEILOO Gemeente start verkoop eerste tien bouwkavels Oosterbos Inspraak planontwikkeling paraplubestemmingsplan prostitutiebeleid Inrichtingsplan Stationsomgeving Verkeersbesluiten diverse maatregelen in Heiloo UITKIJKPOST - 6 SEPTEMBER - PAGINA 6 Vervolg informatierubriek Algemene informatie Het Oosterbos ligt in de zuidoosthoek van Heiloo. Daar vormt dit bos een kwalitatieve afronding van Heiloo en een overgang tussen bebouwing en landschap. In het Oosterbos is een 'woonbosmet een veertigtal kavels opgenomen. De kavels zijn voorzien van bos- aanplant. Om het begrip wonen in het boszoveel mogelijk inhoud te gevenis in het 'woonbos een lage woningdichtheid gehanteerd. De kavelgrootte ligt bij benadering tussen 1100 en 1900 m2. Van elke te verkopen kavel in het 'woonboswordt maximaal 400 m2 (20 bij 20 meter) vrijgemaakt van bosaanplant voor de bouw van een woning met de bijbehoren de bijgebouwenterassentuin en parkeer plaats op eigen terrein. De gemeente venA/ijdert ook bosaanplant voor de aanleg van een ontsluitingsweg. De overige bosaanplant moet worden behouden en de toekomstige eigenaar van de kavel moet de bosaanplant dan ook beheren. Het resterende bos op de kavel mag niet gekapt worden. Op een kavel kan een woonhuis worden gebouwd. Om het boskarakter zo weinig mogelijk aan te tasten en tegelijkertijd de architectonische kwaliteit te waarborgen die nen woongedeeltes en bijgebouwen in een harmonieus samenhangend bouwvolume te worden geïntegreerd. Daarbij moet het ont werp voor een bouwplan voldoen aan redelij ke eisen van welstand. Naast de bouw van het woonhuis zijn er zeer beperkte bouwmogelijk heden. De bebouwingsvoorschriften zijn opgenomen in het bestemmingsplan Zuid - Oost IIIOmdat dit bestemmingsplan op dit moment nog niet in werking is getreden bestaat de mógelijkheid dat verwezenlijking van de bouwplannen middels een procedure op grond van artikel 19 - lid 1 Wet Ruimtelijke Ordening gestalte zal moeten krijgen. Inschrijvingsprocedure De gemeente Heiloo stelt inwoners van Heiloodie tenminste één jaar als inwoner van Heiloo in het bevolkingsregister van Heiloo staan ingeschreventot en met maandag 2 oktober 2QQ0 in de gelegenheid een bod te doen op één of meerdere kavels in het plan gebied OosterbosEen bod kan gedaan worden op de eerste 10 kavels van de in totaal 40 kavels die in het gebied zijn onder gebracht. Voor de verkoop is een verkoopbrochure ver vaardigd waarin informatie over het project is opgenomen. In deze brochure valt ook te lezen waar de kavels precies liggen. De ver koopbrochure is vanaf maandag 11 septem ber verkrijgbaar bij de gemeente bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal in het gemeentehuis. U kunt daar terecht tijdens de openingstijden maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings- planvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen aan mevrouw B.P. Sommeijer te Heiloo voor het oprichten van een woning met garage en kantoorruimte op kavel 2 aan de Laan van Muijs te Heiloo. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 7 september 2000 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan,een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schrifte lijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Henoo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. maandagavond tussen 18.00 tot 20.00 uur. Bij de verkoopbrochure treft u ook een inschrijvingsformulier aan. Hierop staan onder meer de bodemprijzen per kavel aangegeven. De bodemprijzen variëren daarbij van 660.000,00 tot 760.000,00. Op het inschrijvingsformulier dient u aan te geven op welke kavel(s) u een bod uitbrengt en hoe hoog dat bod is (niet lager dan de aangege ven bodemprijs voor de desbetreffende kavel). Bij een bod op hieerdere kavels kunt u een voorkeursvolgorde aangeven. Inschrijvingsformulieren dient u in een geslo ten enveloppe aangetekend te verzenden of persoonlijk te overhandigen aan notaris mr. R.H.C. Winter, Kennemerstraatweg 83, 1851 BB Heiloo tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 17.00 uur. U ontvangt dan een bewijs van ontvangst. Formulieren die na 2 oktober 2000 binnen komen, worden terzijde gelegd. Op 3 oktober 2000 om 15.00 uur maakt de notaris de biedingen in een openbare bijeen komst in het gemeentehuis bekend door het openen van de enveloppen. De notaris legt daarbij niet ondertekende of foutief ingevulde formulieren terzijde. Tijdens deze bijeenkomst doet de gemeente nog geen uitspraken over toewijzing. De gemeente beraadt zich aller eerst op de biedingen en hanteert de 'spelre gels om tot toewijzing te komen. Hoofdspelregel hierbij is dat slechts één kavel per persoon, echtpaar of samenwonend paar wordt toegewezen. Toewijzing geschiedt uit eindelijk uitdrukkelijk onder het voorbehoud van gunning door de gemeente. De gehele inschrijvings- en toewijzingsproce dure vindt plaats onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur. De rol van de nota ris beperkt zich tot het in ontvangst nemen van de biedingen en het openen van de envelop pen. De koper verplicht zich bij ondertekening van de koopovereenkomst onder andere tot zelfbewoning en een verbod van doorverkoop binnen 5 jaar. Bovendien verplicht de koper zich tot het behoud en beheer van de bosaan plant op de kavel. Inlichtingen Voor meer informatie over de kavels in het Oosterbos kunt u terecht bij de heer Marcel Stijkel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 54. Aanvraag Monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 op 16 augustus 2000 een aanvraag voor vergunning is inge diend door architect S. Douma voor het wijzi gen van het rijksmonument Betsy's Hof, Kennemerstraatweg 434. De aanvraag betreft een functiewijziging en restauratie van de boerderij. Ter inzage De vergunningsaanvraag ligt met ingang van woensdag 6 september 2000 gedurende 14 dagen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. De openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met mevrouw A. Van Breugel van de afdeling VROM, bereikbaar op maandag en dinsdag, telefoonnummer (072 -) 535 67 55. Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen worden ingediend bij burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Deze bekendmaking houdt nog geen aankondiging in van het insturen van de betreffende aanvraag als bouwaan- vraag. Met ingang van 1 oktober a.s. is prostitutie niet meer strafbaar op grond van het Wetboek van Strafrecht. Dit heeft tot gevolg dat er geen wettelijk bordeelverbod meer geldt en dat prostitutie wettelijk gezien gelijk gesteld wordt met overige normale beroepen of bedrijven. Teneinde de prostitutie en de vestiging van seksinrichtingen te kunnen regelen moet de gemeente daartoe nu zelf beleid vaststellen. De gemeenteraad heeft op 4 september jl. de Nota prostitutiebeleid vastgesteld en een wijzi ging van de Algemeen Plaatselijke Verordening ter regulering van het verschijnsef 11 september inloopavond Maandagavond 11 september tussen 18.00 en 21.00 uur kunnen belangstellenden het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) binnenlopen om plannen voor de inrichting van de Stationsomgeving te bekijken. Tentoonstellingspanelen met schetsen en tekeningen laten u zien hoe de inrichting van de Stationsomgeving en de verkeerscirculatie eruit kan komen te zien. De inrichtingsplannen vloeien voort uit het eer der vastgestelde beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving. Dit behelst globaal de omgeving van het gebied Zeeweg tussen Westerweg en Heerenweg, station met plein en dergelijke. De inrichtingsplannen worden in de commis sie voor Grondgebiedzaken II van 14 septem ber besproken. In november staat dit onder werp op de agenda van diezelfde commissie, maar dan wordt de commissie om advies gevraagd. Na dit advies van de commissie komt het definitieve voorstel om de Stationsomgeving in te richten aan de orde in de raadsvergadering van december. Overigens hebben alle middenstanders een uitnodiging ontvangen voor een toelichting op de inrichtingsplannen. Opwaardering Het in oktober 1999 vastgestelde beeld kwali teitsplan voor de stationsomgeving kan gezien worden als een eerste opwaardering van het stationsgebied. Het plan dat nu door het colle ge ter bespreking voorgelegd wordt aan de commissie Grondgebiedszaken II van donder dag 14 september a.s., betreft de inrichting van de openbare ruimte in het gebied. Doel is de stationsomgeving op te waarderen en een kwaliteitsslag te maken. Zo gaat het voorkeursmodel van het college uit van een autovrij stationsplein, dat wil zeggen een plein waar geen auto's meer geparkeerd kunnen worden. In dit voorkeursmodel krijgt het plein meer het karakter van een verblijfsplein met wellicht zelfs een kleine waterpartij. Kortom een plein waar de auto te gast is. De inrichting van het stationsgebied krijgt zodanig vorm, dat het mensen stimuleert selectief gebruik te maken van de auto in dit gebied. Het gaat om het verbeteren van de kwaliteit van de buiten ruimte, de bereikbaarheid en de leefbaarheid. Dit houdt ook in dat het college voorstelt om een parkeergarage onder de grond te realise ren in combinatie met geplande particuliere initiatieven. Het college stelt voor om deze parkeergarage gratis te laten zijn. Deze garage is bedoeld voor kort parkeren. De inrichtings plannen gaan ook uit van meer fietsenstallin gen en geen invoering van betaald parkeren. Verhoudingsgewijs wil het college meer bewaakte fietsenstallingen in dit gebied, waar van een deel ondergronds. Gebruik van mate riaal, beplanting en dergelijke leveren een belangrijke bijdrage aan de opwaardering van dit gebied. Het college geeft voor het lang parkeren van reizigers er de voorkeur aan dit te concentreren aan de Westzijde van het sta tion. Aan de oostzijde van het station kan alleen voor korte tijd een auto worden gepar keerd. Dit kan mede een bijdrage leveren aan een scheiding tussen reizigersverkeer en het winkelend publiek. Medewerkers van de gemeente Heiloo zijn maandag 11 september aanwezig om eventu ele vragen van uw kant, daar waar mogelijk, te beantwoorden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. M. Stijkel, tel. 535 67 54. seksinrichtingen. Daarnaast is er voor geko zen de vestiging van seksinrichtingen planolo gisch te regelen in een paraplu-bestemmings plan. Dit houdt in dat hetgeen in het paraplu bestemmingsplan is geregeld van toepassing is op alle bestemmingsplannen in de gemeen te. In het paraplubestemmingsplan wordt de vestiging van seksinrichtingen in beginsel ver boden in de hele gemeente. Via de vrijstel lingsregeling van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan, onder bepaalde voorwaarden, ten hoogste één seksinrichting in het gebied buiten de bebouwde kom wor den toegestaan. Ter inzage Ingevolge het bepaalde in de inspraakveror dening van de gemeente Heiloo stelt het gemeentebestuur een ieder in de gelegenheid in te spreken en zijn zienswijze op Tiet voor ontwerp paraplubestemmingsplan voor het prostitutiebeleid kenbaar te maken. Dit voor ontwerp ligt daartoe vanaf 7 september 2000 gedurende vier weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de centra le hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Gedurende deze termijn, derhalve tot uiterlijk 6 oktober a.s., kunt u uw zienswijze terzake schriftelijk naar voren brengen bij burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De zienswijzen die in het kader van de inspraak naar voren worden gebracht, zullen bij de standpuntbepaling met betrekking tot het para plubestemmingsplan worden betrokken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende verkeersbesluiten genomen. 1. Het instellen van een verbod voor vrachtverkeer op Het Rosendaal tussen de Ypesteinerlaan en De Oude Werf. 2. Het instellen van voorrang op de aanslui tingen van Het Rosendaal, de Oostersingel en de Nijverheidsweg op de Kennemer straatweg, waarbij voorrang dient te worden verleend aan bestuurders op de Kennemerstraatweg. 3. Het instellen van voorrang op de aansluiting van De Oude Werf op Het Rosendaal, waarbij voorrang dient te worden verleend aan bestuurders op de route De Oude Werf/Het Rosendaal richting het noorden en vice versa. De aansluiting zal hiertoe worden gereconstrueerd. 4. Het tijdelijk afsluiten van het viaduct aan de Nijenburgerweg voor een duur van circa 6 weken voor (brom-)fietsers en voetgangers en een duur van 7 maanden voor auto verkeer in verband met de werkzaam heden aan het viaduct door Rijkswaterstaat. 5. Het instellen van een parkeerverbod aan de noordzijde van de Maria 's Hof en aan de weerszijden van de Oosterzijweg tussen de Warmoezierslaan en de Maria 's Hof. Ter inzage De op deze besluiten betrekking hebbende stukken liggen vanaf 6 september 2000 gedu rende 6 weken ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouder van Heiloo, postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072-) 535 67 63. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Groote Olven 12 - vergroten woning Kennemerstraatweg 640 - vergroten woning Hoogeweg 71 - vergroten woning Kennemerstraatweg 244 - plaatsen dakkapel De Sonneveld 9 - vergroten berging tot garage Hoefcamplaan 8 - vergroten woning Van der Feen de Lilleweg 11 - vernieuwen en vergroten dakkapel Oesdommerveen 12 - plaatsen zonnepanelen Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder tele foonnummer (072 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende uitwegvergunningen Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend. Het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel E.J. Potgieterweg 50 te Heiloo. Het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Vrieswijk 15 te Heiloo. Het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Vrieswijk 199 te Heiloo. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met de bijho rende stukken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitweg vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 6