'Een uitdaging om contact te krijgen met de bewoners' Ondernemingsvereniging sluit overeenkomst over Internet-portaal 072 5331895 m £$8T L krant Open dag op 16 september: zorgmedewerkers aan het woord BORDEN Vos Makelaardij 'ROEKMAN [jfl 'BcfKMA N™ Uw huis verkopen? Taxatie nodig? is? Raambelettering nodig? at NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZAALVOETBAL rtmrauauiiiill A P E L L A HM t Lekker zitten op de Jonc. Tel. 072-532 10 65 Drukkerij uitkijkpost bv 13 SEPTEMBER 2000 Tegenstanders diftar formeren actiecomité Nieuw bedrijf verkoopt en onderhoudt tuin- en parkmachines VRIJDAG 15SEPT SPORTHAL 't VENNEWATER 19.50 uur DAMES 1 T4- 20.40 uur HEREN 1 NIEUW E-MAIL ADRES REDACTIE redactie@uitkijkpost.nl Wijkvereniging Ypestein viert tiénjarig jubileum met tal van activiteiten SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 VAN DER 65e JAARGANG NO. 37 ..thuis in Heiloo. ï^&elaJrsgroep Nationale Tuinontwerpdag in bibliotheek Lezing Vrouwen van Nu over papoea's C. HACHMANG installatiebedrijf Dansen op zondagmiddag reclameproducties binnenhuisarchitectuur Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis geiden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! REGIO - Tijdens de landelijke open dag van de zorg op 16 september zétten tal van verzorgingshuizen, verpleeghui zen, ziekenhuizen, revalidatiecentra, de .thuiszorg en organisaties in de geeste lijke gezondheidszorg en de gehandi captenzorg hun deuren wagenwijd open. Bezoekers kunnen een blik wer pen op de praktijk van alledag van de helpende, verzorgende en verplegende. Maar odk van de administratief mede werker, de informatietechnicus, de huishoudelijke hulp en het keukenper- soneel. Voor wie denkt aan een baan, een stage of vrijwilligerswerk in de zorg, is de open dag de ideale gelegenheid om te ontdek ken of de zorg de plek is waar hij of zij wil werken. Op veel locaties vinden onder andere rondleidingen, lezingen, workshops, demonstraties, tentoonstel lingen en informatiemarkten plaats. Medewerkers staan klaar om alle vra gen te beantwoorden over wat hun werk precies inhoudt en waarom ze zich thuisvoelen in hun zorgwerk. Want iedereen heeft zo zijn eigen reden om in de zorg te gaan werken. 'Contact' is bijvoorbeeld belangrijk voor Marina Verwijs, verpleegkundige bij de GGZ in Heiloo: „Sommige patiënten praten veel, anderen hebben veel moeite om er twee zinnen uit te persen.Toch bouw je met allebei iets op." Waardevol Veel werknemers in de zorg vinden hun werk heel waardevol omdat ze zoveel dankbaarheid van patiënten terugkrijgen. Zo ook Regina Akkerman, verzorgende in zorgcentrum De Nieuwpoort in Alkmaar: „Op een zondagmiddag krijgen de bewoners een advocaatje en dan klet sen we gezellig over vroeger. De reacties die ik daarop krijg, zijn geweldig." Voor die uitdaging staat ook Miranda Vedder, assistent-eerst verantwoorde lijke bij de instelling voor verstandelijk gehandicapten Esdégé Reigersdaal in Heerhugowaard, elke dag opnieuw. „Contact zoeken met de bewoners en voor elkaar krijgen om met elkaar te communiceren, dat is de uitdaging. En als dat contact tot stand komt, zijn de resultaten vaak enorm." Naast de verzorgende functies zijn er allerlei andere interessante banen in de zorg waar enthousiaste mensen wer ken. Bijvoorbeeld bij de administratie waar je jezelf in kleine teams kunt ont wikkelen. Of bij de keuken- en huis houdelijke dienst, waar je medeverant woordelijk bent voor maaltijden of hygiëne. Ook de technische dienst biedt afwisselend werk. En automatisering is in de zorg nog in ontwikkeling, dus je i n 1 Op de landelijke open dag op zaterdag 16 september kunnen bezoekers een blik werpen op de praktijk van alle dag van zorgmedew erkers kunt er als pionier aan de slag. Er zijn volop kansen. Goed gevoel Werken in de zorg geeft oök een goed gevoel. Ronald Kloosterman, zieken verzorgende in verpleeghuis Linden- dael in Hoorn, heeft nauw contact met de bewoners en geniet daarvan: „We proberen hier een echt thuis te creë ren." Dankbaarheid, een hecht team, afwisseling, een goed gevoel: zoveel mensen en net zoveel redenen om te gaan werken in de zorg. Voel je je aan gesproken door deze verhalen? Moge lijkheden in de zorg zijn er genoeg: stage, vrijwilligerswerk of een betaalde baan. Of wil je gewoon.eens een kijkje nemen in de zorg? Kom naar de open dag op 16 september. Hou de adverten tie in deze Uitkijkpost in de gaten voor informatie over welke organisaties alle maal meedoen. De Loet en Overkerck Woon- en Zorgcentrum Heiloo zet op zaterdag 16 september op beide loca ties, De Loet en Overkerck, de deuren open voor alle belangstellenden. Van 14.00 uur tot 17.00 uur is iedereen wel kom om een kijkje te nemen in de ver schillende woonvormen, zoals de aan leunwoningen en de woontoren, alsme de de appartementen van de verzor gingshuizen. Deze middag zal ondersteund worden door de verschillende disciplines die werkzaam zijn in Woon- en Zorgcen trum Heiloo zoals de verzorging, de facilitaire dienst en de keuken. Er zul len ook externe diensten zijn die zich presenteren, zoals de Woningstichting Her too, de Unie van Vrijwilligers en de verpleegafdeling en dagverzorging Amberhof op locatie De Loet en Visio, SOH en het Zorgkantoor in Overkerck. Markt GGZ Willibrord Op zondag 17 september wordt van 11.00 tot 16.30 uur in het ontmoetings centrum van GGZ Willibrord een markt gehouden. U vindt er allerlei standjes van activiteiten binnen de GGZ. Zo kunt u er artikelen kopen die gemaakt zijn op de houtafdeling of bij het DAC, maar ook planten uit de eigen kassen. Een aantal cliënten ver koopt zelfvervaardigd kunstwerk. Ook kunt u uw slag slaan op het gebied van tweedehands rommeltjes, speelgoed en boeken. Deelnemers van buiten kun nen u helpen aan handgemaakt speel goed, wenskaarten en vlinders, brood deegfiguren of tuinornamenten. Na tuurlijk is het Rode Kruis afdeling Heiloo vertegenwoordigd, met de so ciale contacten, evenals een stand van het Maatjesproject. Voor diegenen die van spel houden is er sjoelen, blikkengooien en een cavia- bak en vanaf 13.00 uur draait het Rad van Avontuur, waarmee mooie prijzen te winnen zijn. In de hal vindt u een grote kraam met voorlichting over het vrijwilligerswerk binnen de GGZ Heiloo, waar u tevens de openstaande vacatures binnen deze sector kunt vin den. Deze markt, waarop vele vrijwilli gers aanwezig zijn zoals die van Echo Radio, biedt u de mogelijkheid om eens kennis te maken met dit bijzonder boeiende werk. Mocht u aan de slag willen dan kunt u zich meteen aanmel den. HEILOO - Een actiecomité tegen de invoering van diftar (gedifferentieerde tarieven voor afval, ofwel je betaalt wat je aanbiedt) is onlangs opgericht onder de naam 'Actiecomité diftar nee De oprichters, W. Albers en W. Gomes, voe len zich gesterkt door de vele blijken van afkeuring uit de bevolking om dif tar in te voeren. De gemeenteraad nam dit besluit in februari. Behalve tegen de invoering van diftar, is het comité ook van mening dat de gemeente de burgers veel te laat heeft geïnformeerd. 'Duidelijk is dat het ge meentebestuur, gedwongen door een al te vroegtijdige inschakeling van een geldverslindend adviesbureau, koste wat kost een op verkeerde gronden ge nomen besluit ondemocratisch wil doordrammen, zonder hierin de me ning van de burgers te betrekken, aldus het comité. De eerste actie van de protestgroep wordt het houden van een referendum onder de burgers van Heiloo. Er wordt druk gewerkt aan de voorbereiding hiervan. Wie alvast meer informatie wil, kan bellen met W. Albers, 072- 5337575, of W. Gomes, 072-5334588. HEILOO - Een bedrijf dat alles ver koopt op het gebied van tuin- en park machines. Zo'n bedrijf is sinds kort te vinden aan de Kennemerstraatweg 390 in Heiloo, met de naam B. v.d. Meij de Bie. Peter Stuifbergen vertelt dat het bedrijf dealer is van de merken Honda, Stihl en Torro, daarnaast zijn er ook nog diverse andere merken in huis. Geleverd wordt aan bedrijven, particu lieren en overheden, tevens is er ver koop van gebruikte machines. Daa rnaast worden er reparaties verricht en adviezen gegeven door dit gecertifi ceerde bedrijf. Wie meer wil weten is welkom aan de Kennemerstraatweg 390. van soms het De ondertekening van de overeenkomst. HEILOO - Steenbok internet services ondertekende deze week een contract voor een samenwerkingsverband met Ondernemingsvereniging De Oude Werf te Heiloo. Samen met deze onder nemersvereniging gaat Steenbok inter net services een website bouwen, dat als Internet-portaal gaat dienen voor alle ondernemers in Heiloo. De website gaat de naam www.ondernemendhei- loo.nl dragen en is vanaf 1 december in de lucht. Ondernemers gevestigd in Heiloo kun nen tegen een lage prijs een pagina op de website laten bouwen die basisinfor matie geeft over hun bedrijf. Daarnaast kunnen zij modules bijkopen voor uit gebreidere informatie en diensten. Op de website wordt ruimte gereserveerd voor personeelsadvertenties en nieuws berichten. Ook zal er een vraag- en aanbodrubriek komen. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Ondernemingsvereniging De Oude Werf heeft het voortouw genomep in deze ontwikkeling, maar streeft bewust naar een meer overkoepelende beteke nis van dit Internet-portaal voor geheel Heiloo. Een aantal ondernemers heeft zich reeds bereid verklaard aan dit ini tiatief deel te nemen. Doel van de website is om onderne mers op een makkelijke manier met elkaar en met hun klanten in contact te brengen. Daarnaast staat promotie van het Heiloose bedrijfsleven en van Heiloo als plaats voorop. Ondernemers die reeds actief zijn op internet kunnen zich ook presenteren op dit Internet- portaal, met een verwijzing naar hun eigen website. Tevens is dit initiatie! een kans voor ondernemingen die nog niet actief zijn op het wereldwijde web om kennis en ervaring op te doen. HEILOO - Al tien jaar actief in Ypestein en nog steeds 'Alive and kic king'. We hebben het over wijkvereni ging Ypestein, die over anderhalve week haar tienjarig jubileum gaat vie ren, met tal van leuke activiteiten voor jong en oud. Een bloeiende wijkvereni ging, want maar liefst een op de drie gezinnen is lid van deze daadkrachtige club, die het afgelopen decennium flink zich heeft laten horen. Letterlijk als we bijvoorbeeld denken aan inmiddels traditionele Oranjebal waarmee Koninginnedag jaarlijks een waardig besluit krijgt. De bestuursleden hebben het momen teel top-druk met de organisatie van de feestelijkheden, maar een klein tipje van de sluier willen ze alvast wel op lichten. Ypestein kan zich verheugen op een minikermis, een medewerkers feestavond, een versierde fiets- en step- optocht, een Ypcdisco en een jubileum- bal met het meidenkoor Spijkergoed en Duo Harmonie. En dat is nog niet alles. Op zondag 24 september wordt de eerste skcelerron- dc van Heiloo gehouden. Alle kleine en grote, beginnende en geoefende skee- lerbezitters zijn dan welkom op het gas tvrije asfalt van bedrijventerrein De Oude Werf bij Ypestein. Diverse af standen, toegesneden op de niveaus vanaf kinderen in groep 1 tot en met 8 en een manche voor alle rijders boven de basisschoolleeftijd, zullen als presta- tierit verreden worden met een prijs voor iedere ritwinnaar. Deelname is ook voor niet-leden van de wijkvereni ging gratis. Voor informatie over, of opgeven voor de skeelerronde: tel. 072- 5330469. In de Uiktkijkpost van volgende week vindt u het uitgebreide programma van de feestelijkheden rond de jarige wijk vereniging. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl MD AT IEDER ^AARWE EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Zeeweg 201852. CRHeEoo info@vosmakelaardij.nl www.vosmakelaardij.nl MAKSUAU5 i-IAXAirJK: ONMJttSNS COED N Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met.4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Kenn»m«ratraatweg 12 1815 LA AJkmaar - T«L 072-515 08 88 www.halmakalaanffi.nl lILasg Mgf 4 U m -W' vVÖ® '-V' .v. -v Regio Noord- Kennemerfond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. HEILOO - In dc bibliotheken van 54 steden, verspreid over het hele land, zal op donderdag 21 september voor de eerste keer de Nationale Tuinontwerp dag worden gehouden, georganiseerd door de Nederlandse Vereniging voor Tuin- en Landschapsarchitectuur (NVTL). Doel is het bevorderden en onder de aandacht brengen van tuinar chitectuur.bij het grote publiek. Het is voor de erste maal dat op dit gebied een zo groots opgezette activi teit zal plaatsvinden. 54 Tuinarchitecten en 120 studenten van Hogeschool Larenstein staan die dag gratis ter beschikking van de bibliotheekbezoe ker om vragen te beantwoorden, zowel over tuinarchitectuur in het algemaan als over de eigen tuin in het bijzonder. Ontwerpstijl, inrichtingsadvies, kosten, budgetbewaking, keuze van hovenier, boomsoorten, beplantingsmogelijkhe den, alles kan ter sprake komen. Ter plaatse worden geschetste adviezen gegeven indien bezoekers een situatie- tekening van de tuin meebrengen. Vanzelfsprekend worden er geen snelle gratis ontwerpjes gemaakt. Ook de bibliotheek in Heiloo doet actief mee met deze Tuinontwerpdag. Op donderdag 21 september is van 14.00 tot 20.3(fuur een tuinarchitecte in de bibliotheek aanwezig. HEILOO - De NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo, organiseert een lezing met als titel 'Hoe heel ver weg toch dichtbij kan zijn'. De lezing wordt verzorgd door Desiree van der Krocht. Papoea's in voormalig Nieuw-Guinea, een vroegere kolonie van Nederland, staan niet zo vaak in het nieuws. De Dani's', een stam in de hooglanden, zijn zelfs pas in 1938 ontdekt en tot die tijd leefden zij nog in het stenen tijdperk. Sinds die tijd is er veel veranderd. Desiree van der Krocht werkt daar drie maanden per jaar en zal in een boeien de dia-lezing vertellen hoezeer deze aardappeleters lijken op de Neder landers. De rol van de vrouw speelt daar een prominente rol in. De overige negen maanden van het jaar werkt Desiree bij het COS- Noordholland-Noord in Alkmaar. Dit is een centrum voor internationale sa menwerking dat op allerlei manieren voorlichting geeft oVer de Derde Wereld, Oostbloklanden en internatio nale kwesties. De lezing vindt plaats op woensdag 20 september in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof in Heiloo en begint om 20.00 uur. De lezing is voor iedereen toegankelijk. De toegang voor leden van de NBvP is gratis, niet- leden betalen f 5,00. De verjaardag van de wijkvereniging skeelerronde. wordt onder andere gevierd met een - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - In het Open Huis wordt op zondag 17 september van 14.00 tot 17.00 uur de eerste van een serie dans- middagen gehouden (elke derde zon dag van de maand). De muziek wordt weer verzorgd door het Inter-Ned kwartet van Jaap de Haas. 3iiiT!ïïnr naf 3600.4 silhouet binnenhuisarchitectuur Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1